Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 17:40   #61
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez malpkajuja Pokaż wiadomość
kazde CV powinno byc robione pod konkretnego pracodawce wiec powinnas wybrac te pozycje lub opisac bardziej sszczegolowe te pozycje ktore sa powiazane z tym na co aplikujesz

nie liczy sie ilosc pozycji ale "jakosc" i dopasowanie Twojego doswiadczenia i umiejetnosci do danego stanowiska. jesli chodzi o ilosc to jak sie da za duzo pozycji ale wszystko po pare meisiecy to mozesz sie spodziewac pytania na rozmowach czemu do tej pory nigdzie nie zagrzałaś miejsca

owszem mialam juz takie pytania.


najwiekszy moj problem to jedna praca. pracowalam 2 lata w jednym miejscu, obowiazki takie same. ale. pierwszy rok umowa o prace i zawod powiedzmy XXX. po roku przedluzenie umowy , praca ta sama , um. o prace, obowiazki te same, tylko umowe mialam z jednostki bedacej NAD tą jednostką poprzednią. inaczej mówiac - poprzednie miejsce bylo jednostką podległa pod miejsce drugiej umowy. druga umowa na rok i stanowisko inne, powiedzmy YYY. zawsze w cv podaje jako 2 miejsca pracy po rok czasu bo nie wiem jak to mozna inaczej ujac. ale bardzo by mizalezalo zeby to bylo jako jedna pozycja, lepiej wyglada 2 lata. ale jak tu "zjednoczyc" 2 miejsca pracy i dwa rozne stanowiska. w teorii dwa inne miejsca pracy, w praktyce 2 lata pracy w jednym miejscu i z tymi samymi obowiazkami. no moze pozniej mialam jeszcze inne, nieco wiecej tych obowiazkow.
nie wiem czy cos z tego zrozumiecie. ale moze ktos pomoze.

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2014-09-07 o 17:44
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 18:44   #62
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Witam się i podpinam, parę dni temu dowiedziałam się, że po 8 latach pracy dostanę najpierw zmniejszenie etatu do 3/4 a październiku a w czerwcu 2015 zostanę zwolniona a właśnie myślałam o dziecku ech to Polska właśnie. Póki co panika i deprecha
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 19:00   #63
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Witam się i podpinam, parę dni temu dowiedziałam się, że po 8 latach pracy dostanę najpierw zmniejszenie etatu do 3/4 a październiku a w czerwcu 2015 zostanę zwolniona a właśnie myślałam o dziecku ech to Polska właśnie. Póki co panika i deprecha
a do kiedy masz umowę? może warto spróbować zajść w ciążę już teraz?
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 20:02   #64
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

To samo chciałam napisać. Na pewno lepiej zajść w ciążę teraz, niż przełożyć to na początek nowej pracy.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 20:49   #65
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Nie powiem żebym o tym nie myślała ale po macierzyńskim wracać do pracy, żeby cię zwolnili bo nie ma etatu to chyba nienajlepszy pomysł
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 20:54   #66
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Nie powiem żebym o tym nie myślała ale po macierzyńskim wracać do pracy, żeby cię zwolnili bo nie ma etatu to chyba nienajlepszy pomysł
a moim zdaniem w Twojej sytuacji, pomysł jest bardzo dobry
Może być tak, że zaczniesz nową pracę, najpierw 3 mies okres próbny, potem umowa na rok i dopiero dłuższa...tzn. istnieje oczywiście pozytywna wersja dostania od razu umowy na czas nieokreślony, ale ja bym wolała brać pod uwagę tą gorszą. Nie mówiąć już o najgorszej, że możesz np. rok lub dłużejsz szukać nowej pracy.
Jakbyś zaszła w ciążę w obecnej, byś miała pewne 9 mies + 12 mies. macierzyńskiego. Załóżmy, że w połowie macierzyńskiego byś zaczeła szukać pracy i moim zdaniem byłoby ok
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:37   #67
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Hej Dziewczyny, dawno mnie nie było. Widzę, że duże zmiany. Novelle, gratuluję nowej pracy Gosia, ja na Twoim miejscu staralabym się o ciążę teraz.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 23:20   #68
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
hmmm, a gdzie mieszkasz, jakie masz doświadczenie, czy ktoś sprawdzał Ci cv? Może coś doradzimy.
Branża dość specyficzna bo chodzi o chemiczną. Doświadczenie to łącznie 4 miesiące praktyk studenckich. Cv mam ładne, kursy i takie tam, dyplom inżyniera.. I z ponad 60 CV nie zadzwonił nikt. Powoli zaczyna mnie to załamywać tym bardziej nie wiem czy coś z moim CV jest nie tak, czy po prostu specyfika branży i należy z stamtąd uciekać
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 05:38   #69
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Mi też się to wydawało najlogiczniejsze ale cóż mąż póki co nie chce ryzykować (pewnie dlatego, że jego centralę podobno też mają likwidować) i właśnie w taki sposób jesteśmy w d.... Hipoteka też sama się nie spłaci a ze znalezieniem pracy u nas to raczej tragedia jest, jak nie masz pleców to nawet nie podchodź.
Ja byłam taka szczęśliwa gdy dostałam swoją, ale wyszło na to, że z powodu braku pleców jej nie utrzymam. Choć powiem wam, że po tylu latach upokarzania i dawania mi do zrozumienia jak to mi dobrze zrobili, że mnie zatrudnili bo tu jest 1000 podań na moje miejsce i powinnam ich za to po piętach całować mam serdecznie dość. Rany czy to tylko u nas w kraju tak jest?!

Erite właśnie zauważyłam, że masz w podpisie mój ulubiony cytat z Einsteina
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 07:54   #70
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Niestety, nie udało się z tym biurem rachunkowym.
ALE jestem pod wrażeniem, że tak jak Pan powiedział - zadzwonił, nawet z negatywną odpowiedzią. Niektórzy olewają. No cóż

Poczekam jak będzie Was tu więcej, bo potrzebuję porady na temat LM do kolejnej firmy
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 08:15   #71
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Czujecie to, zadzwoniła właśnie baba z tamtej firmy z pretensjami dlaczego nie przyjechałam na badania, jak byłam umówiona u nich na 7:45. Wtf? I jeszcze drze się po mnie, że jakim cudem ktoś to odwołał skoro w pt jeszcze chcieli mnie zatrudnić. A co to moja wina, że mają taki burdel. Podziękowałam tylko.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 08:29   #72
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48045864]Czujecie to, zadzwoniła właśnie baba z tamtej firmy z pretensjami dlaczego nie przyjechałam na badania, jak byłam umówiona u nich na 7:45. Wtf? I jeszcze drze się po mnie, że jakim cudem ktoś to odwołał skoro w pt jeszcze chcieli mnie zatrudnić. A co to moja wina, że mają taki burdel. Podziękowałam tylko.[/QUOTE]

Ciśnie mi się na usta "Say what?"
W sumie może dobrze, że tam nie pracujesz (moim zdaniem). Po co pracować w firmie, gdzie 10 osób ma inne zdanie i każdy robi coś za czyimiś plecami (szef cię chciał, kadrowa nie, a babeczka od badań nie wiedziała, że cię nie przyjęli)
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 08:56   #73
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48045864]Czujecie to, zadzwoniła właśnie baba z tamtej firmy z pretensjami dlaczego nie przyjechałam na badania, jak byłam umówiona u nich na 7:45. Wtf? I jeszcze drze się po mnie, że jakim cudem ktoś to odwołał skoro w pt jeszcze chcieli mnie zatrudnić. A co to moja wina, że mają taki burdel. Podziękowałam tylko.[/QUOTE]

To Bareja jakiś normalnie
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 10:46   #74
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Mi też się to wydawało najlogiczniejsze ale cóż mąż póki co nie chce ryzykować (pewnie dlatego, że jego centralę podobno też mają likwidować) i właśnie w taki sposób jesteśmy w d.... Hipoteka też sama się nie spłaci a ze znalezieniem pracy u nas to raczej tragedia jest, jak nie masz pleców to nawet nie podchodź.
Ja byłam taka szczęśliwa gdy dostałam swoją, ale wyszło na to, że z powodu braku pleców jej nie utrzymam. Choć powiem wam, że po tylu latach upokarzania i dawania mi do zrozumienia jak to mi dobrze zrobili, że mnie zatrudnili bo tu jest 1000 podań na moje miejsce i powinnam ich za to po piętach całować mam serdecznie dość. Rany czy to tylko u nas w kraju tak jest?!

Erite właśnie zauważyłam, że masz w podpisie mój ulubiony cytat z Einsteina
Ten cytat mnie motywuje.
Niestety ażeby znaleźć dobrego pracodawcę, to trzeba się mocno nagimnastykować.
Ja znowu jestem na etapie poszukiwania pracy i robi mi się niedobrze. W zeszłym tygodniu zaczęłam pracę, gdzie nie zechciano mi dać umowy a jak podziękowałam po kilku dniach, to był wielki szok i niedowierzanie. Ogólnie dziwna była ta instytucja. Teraz obiecuję sobie, że nim zacznę jakąkolwiek pracę, to sprawdzę pracodawcę pod każdym kątem i zaufam też własnej intuicji, którą do tej pory ignorowałam.

Szefowa_harpii, niesamowite ;/ jak tak w ogóle można?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2014-09-08 o 10:48
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 11:45   #75
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Szefowa harpii, ale bezczelność!

Co uważacie o połączeniu filologii z finansami i rachunkowością?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:11   #76
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Powiem Ci tak, sama jestem po filologii - angielskiej, póki co jestem wykładowcą i bajki nie ma. Ja tak szczerze to teraz myślę, że najlepiej byłoby pójść na jakiegoś cukiernika, kosmetyczkę albo coś co dałoby Ci zawód praktyczny. Na serio myślę, że obecnie pójście do zawodówki nie jest złe.
Jeśli chcesz iść w finanse to giełda i musisz być w tym dobra bo z tego kasa murowana i frajda też. Tak sądzę.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien

Edytowane przez Gosia X
Czas edycji: 2014-09-08 o 12:12
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:15   #77
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, sama jestem po filologii - angielskiej, póki co jestem wykładowcą i bajki nie ma. Ja tak szczerze to teraz myślę, że najlepiej byłoby pójść na jakiegoś cukiernika, kosmetyczkę albo coś co dałoby Ci zawód praktyczny. Na serio myślę, że obecnie pójście do zawodówki nie jest złe.
Jeśli chcesz iść w finanse to giełda i musisz być w tym dobra bo z tego kasa murowana i frajda też. Tak sądzę.
Ja tak samo myślę
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:16   #78
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dzięki Erite
Chyba mają jakiś straszny deficyt rąk do pracy w tej mojej firmie, bo umowę mam od poniedziałku, a chyba już w czwartek idę na szkolenia, bo jest dużo pracy i nie ma na co czekać Okropnie się boję.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48045864]Czujecie to, zadzwoniła właśnie baba z tamtej firmy z pretensjami dlaczego nie przyjechałam na badania, jak byłam umówiona u nich na 7:45. Wtf? I jeszcze drze się po mnie, że jakim cudem ktoś to odwołał skoro w pt jeszcze chcieli mnie zatrudnić. A co to moja wina, że mają taki burdel. Podziękowałam tylko.[/QUOTE]

Może to i lepiej, że nie dostałaś jednak tej pracy.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Szefowa harpii, ale bezczelność!

Co uważacie o połączeniu filologii z finansami i rachunkowością?
Ciężkie studia (oba kierunki), ale ja bym próbowała. Finansiści z biegłym językiem ciągle są bardzo pożądani.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:21   #79
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cześć ! Podczytuje Was od jakiegoś czasu i w końcu zdecydowałam się dołączyć. Wprawdzie pracę mam, ale coraz częściej i poważniej myślę nad jej zmianą. Pracuje w korpo w tak bardzo popularnej i rozchwytywanej administracji biurowej , czyli tak naprawdę robię wszystko - od obowiązków recepcyjnych po asystenckie. Ogólnie nie jest źle, bo nigdy nie siedzę po godzinach, kasę mam całkiem niezłą jak na pierwszą pracę, choć jak na Warszawę to bez szału, ale problem polega na tym, że to w ogóle się nie rozwijam i praktycznie nie nabywam nowych umiejętności, a chciałabym już obrać jakiś kierunek. Świetnie znam ang (skończyłam filologię) i dorabiam sobie tłumacząc, oprócz tego kończę zaocznie prawo. Na chwilę obecną wiem, że nie chce robić aplikacji, ale nie chcę również zmarnować 5 lat nauki (fakt faktem trochę po macoszemu traktowałam te drugie studia i nie zawsze się idealnie przykładałam, ale jednak dużo czasu i stresu poświęciłam). Dopiero robie rozeznanie w temacie zmiany pracy i zastanawiam się nad jakąś pracą w korpo, która wymaga wiedzy prawniczej i bardzo dobrej znajomości języka (coś jak paralegal w usa i uk). Może jesteście w stanie mi poradzić gdzie powinnam szukać i czego?

Kurcze tak długo tworzyłam mój post, ze az w międzyczasie zdążyły się pojawić inne, w których pojawia się filologia - widze, że jestem na czasie .

Edytowane przez LustForLife
Czas edycji: 2014-09-08 o 12:24
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 12:22   #80
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dzięki Erite
Chyba mają jakiś straszny deficyt rąk do pracy w tej mojej firmie, bo umowę mam od poniedziałku, a chyba już w czwartek idę na szkolenia, bo jest dużo pracy i nie ma na co czekać Okropnie się boję.
Trzymam kciuki Domyślam się, że się boisz, ale na pewno dasz radę! Moim zdaniem lepiej, że jest dużo pracy, bo się szybko wdrożysz i ogarniesz obowiązki. Najgorsze to kiedy nie ma dużo do roboty i się bujasz szukając zajęcia.
Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ciężkie studia (oba kierunki), ale ja bym próbowała. Finansiści z biegłym językiem ciągle są bardzo pożądani.
Filologię już ukończyłam i właśnie zastanawiam się nad drugimi studiami właśnie z finansów lub pokrewnej dziedziny.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:34   #81
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

LustForLife, mam wątpliwości czy jakaś większa korporacja przyjmie studenta zaocznego na Paralegal czy nawet Junior Associate. Próbować możesz, zwłaszcza że świetnie znasz język, co jest dla nich dużym atutem, ale na ewentualnej rozmowie i tak na pewno przemaglują cię z wiedzy prawniczej i wypytają o oceny ze studiów, więc skoro się nie przykładałaś, to też może ci być ciężko wybrnąć (ja miałam średnią 4.0 i trochę kręcili nosem). Niemniej jednak warto spróbować, jak masz ładne cv po angielsku, to na testy na pewno cię zaproszą. Szukaj na stronach korporacji/kancelarii, na stronie warszawskiej OIRP (mnóstwo ogłoszeń) i standardowo na pracuj.pl. Najlepiej na stanowisko Asystenta/Młodszego Prawnika.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki Domyślam się, że się boisz, ale na pewno dasz radę! Moim zdaniem lepiej, że jest dużo pracy, bo się szybko wdrożysz i ogarniesz obowiązki. Najgorsze to kiedy nie ma dużo do roboty i się bujasz szukając zajęcia.

Filologię już ukończyłam i właśnie zastanawiam się nad drugimi studiami właśnie z finansów lub pokrewnej dziedziny.
Martwię się właśnie czy nadążę za resztą drużyny, bo wiadomo, że jak człowiek zaczyna, to choćby się bardzo starał, nie ma szans od razu być nieomylnym we wszystkim.

Uważam, że to dobre połączenie.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2014-09-08 o 12:36
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:48   #82
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ciężkie studia (oba kierunki), ale ja bym próbowała. Finansiści z biegłym językiem ciągle są bardzo pożądani.
FiR nie jest ciężkim kierunkiem (w dodatku na większości uczelni FiR to fabryka absolwentów)- wystarczy umieć usiąść od czasu do czasu nad książką. Większość osób z FiR jakie znam jednocześnie studiowała dziennie i pracowała, ewentualnie robiła drugi kierunek bez żadnego uszczerbku dla dającej stypendium średniej. Znam nawet przypadek osoby studiującej FiR (spec. związana z rynkami finansowymi i doradztwem inwestycyjnym), matematykę stosowaną i jednocześnie pracującą w domu maklerskim. Wyniki w nauce miała na tyle dobre, że wyjechała do USA na stypendium na dwa lata
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:51   #83
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Też uważam, że dobrze się stało, że jednak tam nie pracuję.

Invi połączenie języka i finansów jest ok. Chcesz (możesz?) iść od razu na mgr czy musisz zaczynać od początku?

Nou na pewno sobie poradzisz.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:54   #84
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Martwię się właśnie czy nadążę za resztą drużyny, bo wiadomo, że jak człowiek zaczyna, to choćby się bardzo starał, nie ma szans od razu być nieomylnym we wszystkim.
Rozumiem. Oni na pewno nie oczekują, że będziesz bezbłędna, bo na początku to niemożliwe. Skoro wrzucają Cię na głęboką wodę, to widocznie Ci ufają i dostrzegli w Tobie coś, co dało im przeświadczenie, że sobie poradzisz. Jak dla mnie to mega plus!
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 12:56   #85
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
LustForLife, mam wątpliwości czy jakaś większa korporacja przyjmie studenta zaocznego na Paralegal czy nawet Junior Associate. Próbować możesz, zwłaszcza że świetnie znasz język, co jest dla nich dużym atutem, ale na ewentualnej rozmowie i tak na pewno przemaglują cię z wiedzy prawniczej i wypytają o oceny ze studiów, więc skoro się nie przykładałaś, to też może ci być ciężko wybrnąć (ja miałam średnią 4.0 i trochę kręcili nosem). Niemniej jednak warto spróbować, jak masz ładne cv po angielsku, to na testy na pewno cię zaproszą. Szukaj na stronach korporacji/kancelarii, na stronie warszawskiej OIRP (mnóstwo ogłoszeń) i standardowo na pracuj.pl. Najlepiej na stanowisko Asystenta/Młodszego Prawnika.

Dziękuję za rady

Niestety też się obawiam o moje braki w wiedzy i nierówne oceny. Przez myśle przeszedł mi nawet jakiś staż, ale tu z kolei pojawia się problem finansowy. Czy jest szansa, że za staż zapłacą mi w W-wie więcej niż 3 brutto? Czy w ogóle warto ryzykowac (mam UoP na czas nieokreślony).

Kurcze mam wrażenie, że źle pokierowałam tym wszystkim. W momencie kiedy postanowiłam wybrać 2 kierunek wydawało mi się, że będzie to super połączenie. Już na 2 roku entuzjazm trochę opadł, bo przede wszystkim nie mialam czasu, a poza tym mocno mnie rozczarowało studiowanie zaoczne. Dlatego dziewczyny zastanówcie się poważnie czy warto iść na kolejne studia. Myślę, że ma to sens, gdy już pracujemy w konkretnej branży i chcemy się doszkolić lub potrzebujemy papierka. Z perspektywy czasu widzę, że moi znajomi z filologii mają o wiele lepsze posady (niektórzy zmienili już kilka razy prace, ale w końcu trafili na to co chcą robić), ja z kolei miotam się dalej i nie wiem czego w życiu chce, a pracy od roku nie zmieniam, bo w tej nie robię nadgodzin, a jak jest luźniej to nawet mogę się uczyć .
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 13:03   #86
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
FiR nie jest ciężkim kierunkiem (w dodatku na większości uczelni FiR to fabryka absolwentów)- wystarczy umieć usiąść od czasu do czasu nad książką. Większość osób z FiR jakie znam jednocześnie studiowała dziennie i pracowała, ewentualnie robiła drugi kierunek bez żadnego uszczerbku dla dającej stypendium średniej. Znam nawet przypadek osoby studiującej FiR (spec. związana z rynkami finansowymi i doradztwem inwestycyjnym), matematykę stosowaną i jednocześnie pracującą w domu maklerskim. Wyniki w nauce miała na tyle dobre, że wyjechała do USA na stypendium na dwa lata
Zgadzam się z Tobą. FiR to jest pośredni kierunek między ekonomią a zarządzaniem, taki misz-masz. W sumie więcej księgowania, rachunkowości, niż na ekonomii,no ale zawsze...to jakby ekonomia...
Nie obrażając nikogo - u mnie największe lenie jadą na ściągach i już leci im V rok
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 13:06   #87
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

W korporacji dostaniesz tyle za staż, ale tak jak mówię, musiałabyś popracować nad wiedzą ze studiów.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 13:12   #88
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą. FiR to jest pośredni kierunek między ekonomią a zarządzaniem, taki misz-masz. W sumie więcej księgowania, rachunkowości, niż na ekonomii,no ale zawsze...to jakby ekonomia...
Nie obrażając nikogo - u mnie największe lenie jadą na ściągach i już leci im V rok
Według mnie jeśli ktoś totalnie nie ma "zdolności" do kierunków "ekonomicznych" albo po prostu nie potrafi się uczyć to może sobie nie dać rady, ale to skrajność, bo po prostu nie potrzeba być specjalnie zdolnym by dać sobie radę na FiRze. Sama myślałam czy dla przedłużenia legitki nie pójść na FiR ale szkoda mi kasy, bo nic nowego się na FiRze nie dowiem, więc póki co inwestuję w języki.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 13:14   #89
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

No dobra, dla mnie wszystko, co choć trochę łączy się z matmą jest trudne przecież ja tutaj kiedyś pytałam czym dam sobie radę na rachunkowości w Cosinusie, więc w zasadzie czego ode mnie wymagacie
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-08, 13:19   #90
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
W korporacji dostaniesz tyle za staż, ale tak jak mówię, musiałabyś popracować nad wiedzą ze studiów.
Hmm...to może jednak nie jest głupi pomysł. Co do szlifowania wiedzy - właśnie intensywnie zgłębiam p. handlowe i chyba stąd te rozkminy o pracy . No nic dzięki za rady raz jeszcze, w sumie przede mną jeszcze ten egzamin, zaliczenie kilku przedmiotów, żeby punkty ECTS się zgadzały no i napisanie pracy .

Btw gratuluję nowej pracy, domyślam się, że jest stres, ale chyba najlepiej jak nie będziesz o tym bardzo intensywnie myśleć, a później "pójdziesz na żywioł". Mi to przynajmniej lepiej wychodzi niz natrętne myślenie. Na pewno będzie dobrze
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.