czy ktoś szuka pracy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-28, 08:25   #31
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Witajcie dziewczęta!

Ciężko jest znaleźć dobrą pracę, wiem coś o tym, ale naprawdę da się to zrobić Ja kończę właśnie studia na UW - konkretnie filologię polską, niby taki "nieprzyszłościowy" kierunek. Studiowałam dziennie, więc nie mogłam od razu pracować. Ale działałam za to w samorządzie studenkim, współpracowałam z kilkoma gazetami jako dziennikarka i korektorka. Po obronie licencjatu zaczęłam się rozglądać za pracą na stałe - na pół etatu, bo w grę nie wchodziło przeniesienie się na zaoczne. Wysłałam swoje CV do kilku agencji doradztwa personalnego - poważnie potraktowała to tylko jedna (Adecco), bo oddzwonili od razu, zaprosili mnie na rozmowę, sprawdzili znajomość języka. Potem oddzwaniali z kilkoma fajnymi propozycjami, ale niestety wszystkie były na cały etat, więc musiałam odmówić.

Od razu zaczęłam też grzebac w Internecie, znalazłam kilka ciekawych ogłoszeń i złożyłam aplikację. Na jedno fajne ogłoszenie odpowiedziałam kilka godzin przed upłynięciem terminu składania aplikacji. I co? Oddzwonili nastepnego dnia - to był wtorek - a w piątek miałam już pracę. A wiecie, gdzie pracuję? W jednym w internetowych serwisów rekrutacyjnych. Praca jest świetna, jestem bardzo zadowolona.

Zaczełam tu pracować dwa lata temu - przychodziłam do pracy 3 razy tygodniowo, a przez 2 dni miałam zajęcia. Udalo mi się to pogodzić, napisałam pracę mgr, za dwa tygodnie się bronię. Tak wiec, dziewczyny, naprawdę da się to zrobić - choć na pewno Warszawiankom będzie dużo łatwiej.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 08:29   #32
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez takasobieania
Boze.. Jedni szukają pracy a inni to całkiem olewają. Niedawno szukałam hostess do promocji, warunki całkiem znośne. 7 lasek sie umówiło na spotkanie, przyszły 3.. (wszystkie potwierdziły dzień wczesniej ze będą) Reszta nie dała znaku zycia a potem bezczelnie niektóre dzwoniły i pytały czy mogą sie jeszcze załapac i czy to jeszcze aktualne.... Jedni tu staja na głowie zeby pracowac a tamte mają to gdzies...
Oj tak, to też jest problem. Przykład z mojego podwórka - nieraz widziałam CV i listy motywacyjne wysyłane do pracodawców z błędami, literówkami, nieestetycznie przygotowane. Przecież to wlaśnie CV o wszystkim decyduje - o tym, czy pracodawca oddzwoni, czy nie - więc powinno wychuchane i wydmuchane. Ale niektórzy robią to i tak na odwal.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 08:35   #33
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez zalika
Wiecie co, tak się zastanawiam czy dobrze robię, to tak w kontekście pracy, bo jestem na pierwszym roku ekonomii i zaczynam się zastnawiać czy ja dobrze robię studiując, czy nie lepiej wyjechać gdzieś z tego parszywego kraju, gdzie ludzie po studiach sprzedają kurczaki na bazarze do innego kraju gdzie będę mogła, może niekoniecznie kurczaki sprzedawać, ale wykonywać pracę fizyczną bez wyższego wykształcenia, ale za jakieś normalne pienądze, a może z czasem skończyć jakiś kurs czegośtam (nie ma jak konkrety )i znaleźć coś lepszego.
Robisz bardzo dobrze studiując, bez dwóch zdań Ale wszystkie musimy też być świadome tego, że konkurencja na rynku pracy jest ogromna i żeby dostać naprawdę dobrą pracę, trzeba mieć umiejętności wykraczające poza program studiów. Nawet nie chodzi o to, żeby uczyć się japońskiego albo brać udział w szkoleniach zawodowych kosztujących krocie. Naprawdę dziewczyny, ogromne znaczenie dla pracodawcy (jesli oczywiście jest na poziomie) ma to, co się robiło w trakcie studiów. Polecam działanie w organizacjach studenckich, wolontariat, współpracowanie z firmami, nio i oczywiście praktyki i staże. Pomyślcie tylko: jeśli pracodawca będzie miał w ręku dwa życiorysy kandydatów tuż po studiach, to zaprosi na rozmowę tego, który poza studiami ma jeszcze jakieś doświadzenia.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 09:02   #34
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Jula
To znowu ja i moje uwagi
Wlasnie sobie przegladam informator "Kariera". Wiecie co, wszedzie firmy oglaszaja się, że można odbyć u nich praktyki, staże, są różne projekty kilkumiesięczne dla studentów/absolwentów. Czy ktoś kiedys z tego korzystał? Albo inaczej: czy to jest dla "zwykłych" ludzi?
Julio, i tak, i nie. TAK, to jest dla zwykłych ludzi. Takie programy prowadzą zwykle duże firmy - i najczęściej nie mają konkretnych wymagań co do kierunku studiów. Więc aplikować może każdy. Trzeba mieć jednak wiedzę o biznesie, o samej firmie i o branży, w której ta firma działa - ale do tego można się przygotować samodzielnie przed rozmową. NIE, bo takie firmy najczęściej poszukują ludzi ambitnych, kreatywnych, którzy dobrze wiedzą, co mają jakieś wyobrażenie o swojej przyszłej karierze. A przecież nie każda z nas taka jest. Jeśli kandydaci nie mają doświadczenia zawodowego, nadrabiają innymi umiejętnościami - więc chętnie zapraszane są na rozmowy osoby, które mają jakieś nietypowe hobby albo robią coś ciekawego. Nio i jedna ważna rzecz: rekrutacja na takie firmy jest dość ciężko. Zaczyna się od CV i lm, serii rozmów kwalifikacyjnych, ale potem odbywają się zwykle tzw. assessment center - całodniowe spotkanie z grupą kandydatów do pracy, którzy wspólnie wykonują rożne zadania, rozwiązują case studies. A przedstawiciele firmy obserwują ich pracę i od razu widzą, kto ma zdolności przywódcze, kto jest szczegółówy itp.

Cytat:
Napisane przez Jula
Druga rzecz: jestem średnio kreatywna, nie mam zdolności przywódczych, nie chcę być managerem, wolę pracę w spokoju... Nie mam konkretnego doświadczenia... I mam problem z pisaniem lm! Ponoć pracodawcy nie lubią sztampy i podręcznikowych listów (typu: lubię pracę w grupie, ale potrafię też działac samodzielnie), ale co mozna napisać w lm będąc młodą osobą bez większego doświaczenia, skoro oni mają całą listę wymagań? Czy ktos oprócz mnie ma taki problem??
Pewnie, że pracodawcy nie lubią sztampy - i wcale im się nie dziwię. Zajrzyjcie do Worda - są tam szablony CV, a w Internecie krążą szablony listów motywacyjnych. Ogólnie sformułowania typu "lubię pracę w grupie, ale potrafię tez działać samodzielnie" nie przekonają pracodawcy, bo mógł napisać je każdy. Tymczasem list motywacyjny ma pomóc pracodawcy w zinterpretowaniu Twojego CV i pokazać, że jesteś odpowiednią osobą na stanowisko, na które aplikujesz. List motywacyjny nie może powtarzać treści CV!

Czyl jeśli w CV jest wzmianka:

2003-2005 - Działalność w samorządzie studenckim Wydziału Polonistyki UW, (funkcja: zastępca przewodniczącego)

lub coś w tym guście, to w LM powinno być:

"Przez pierwsze dwa lata studiów aktywnie działałam w samorządzie studneckim. W tym czasie brałam udział w organizacji Juwenaliów (m.in. orgniazacja koncertu KULT w Stodole), w pierwszym roku naszej działalności założyliśmy też gazetę wydziałową. Dzięki pracy w samorządzie nauczyłam się, jak pracować w grupie i rozwiązywać konflikty. Zdobyłam też wiedzę nt. sztuki negocjacji - nasza druga kadencja rozpoczęła się od wynegocjowania z dziekanem wydziału korzystnej dla studentów zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów".

To tylko przykład, który właśnie wymyśliłam. Generalnie chodzi o to, żeby nie pisać szablonowych, książkowych sformulowań. Piszcie o sobie, o tym, co zrobiłyście do tej pory i pokazujcie pracodawcy, jakie umiejętności dzieki temu zdobyłyście.

A jesli nie macie w ogóle żadnego doświadczenia zawodowego, napiszice w CV coś w tym rodzaju:
"Studia na Wydziale Ekonomii rozpoczęłam w 2003 roku w trybie dziennym. Świadomie podjęłam decyzję, aby w pierwszych latach poświęcić się przede wszystkim nauce - program studiów wymagał ode mnie sumienności i samozaparcia. Moja praca szybko zaowocowała - już pierwszy rok zakończyłam z wysoką średnią i stypendium naukowym".

To też wymyśliłam teraz.
W każdym razie: wypiszcie sobie Wasze atuty, cechy i umiejętności, które są Waszą mocną stroną i opowiedzcie o tym w LM
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:08   #35
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Anitko ja wiem że bardzo ważne jest cv i lm i w związku z tym mam do Ciebie prośbę czy mogłabym Ci podesłać na meila moje cv i lm które bys sprawdziła jako osoba bardziej znająca się na tym i moze podpowiedziała co zmienić
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:34   #36
bercia-23
Raczkowanie
 
Avatar bercia-23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 136
GG do bercia-23
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

hejka dziewczyny, mam ten sam problem, też już od paru miesięcy szukam praci...i nic, jestem wściekła, załamana i wogóle świat mi sie wali( studia musze opłacić( zoczne , ostatni rok)..nie mam skąd wziąśc kasy, no masakra! Roznosze cv gdzie sie tylko da ale wszędzie lipa!Najgorse jest to , że mieszkam w małej miejscowości gdzie nikt nie ukrywa, że aby znależć tu pracę trzeba mieć taaaakie plecy ( najlepiej mame w urzędzie i wujka w starostwie) !!!
__________________
bercia-23
bercia-23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:40   #37
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez bercia-23
hejka dziewczyny, mam ten sam problem, też już od paru miesięcy szukam praci...i nic, jestem wściekła, załamana i wogóle świat mi sie wali( studia musze opłacić( zoczne , ostatni rok)..nie mam skąd wziąśc kasy, no masakra! Roznosze cv gdzie sie tylko da ale wszędzie lipa!Najgorse jest to , że mieszkam w małej miejscowości gdzie nikt nie ukrywa, że aby znależć tu pracę trzeba mieć taaaakie plecy ( najlepiej mame w urzędzie i wujka w starostwie) !!!
berciu niestety mam wrazenie że teraz wszędzie trzeba mieć znajomości ja mieszkam w dużym mieście gdzie jak by się wydawało potencjalnych miejsc pracy jest bardzo dużo niestety tylko potencjalnych bo tak naprawde jak sie nie ma znajomości to nie wiele załatwisz
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 13:35   #38
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez *misia*
Chcialam się dowiedzieć czy ktoś jeszcze tak jak ja jest w trakcie poszukiwania pracy? Bo pomyślałam że moglibyśmy się u wymienić jakimiś naszymi wskazówkami radami, trzymać kciuki podczas rozmów kwalifilacyjnych i pocieszać gdy mimo intensywnego szukania nadal nic nie mamy Co wy na to?
Ja sama szukam pracy od początku października i albo trafiam na beznadziejne ofery które za śmieszne wręcz pieniądze wymagają cudów, albo na oferty gdzie później okazuje się że przyjeli kogoś innego Ju wysiadam psychicznie owszem fajnie jest móc mieć wolne ale wcale nie jest fajnie latać z rozmowy na rozmowe i ciagle być zawiesoznym w próżni ja chce do pracy...
Tez mam momenty załamania. Skonczyłam elitarne studia, mam doświadczenie w zawodzie, b.db.angielski, prawo jazdy...i co? I czekam. Iferty-niepoważne, albo nie z mojej półki. Już nawet znajomości mało dają



. Ja wysyłam cv w ciemno. Teraz czekam na 2 odpowiedzi. Poza tym Biura Karier różnych uczelni, UP, internet, gazety, ogłoszenie własne w GW Praca...ufff...ile jeszcze???
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:37   #39
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez Jula
To znowu ja i moje uwagi
Wlasnie sobie przegladam informator "Kariera". Wiecie co, wszedzie firmy oglaszaja się, że można odbyć u nich praktyki, staże, są różne projekty kilkumiesięczne dla studentów/absolwentów. Czy ktoś kiedys z tego korzystał? Albo inaczej: czy to jest dla "zwykłych" ludzi?
Druga rzecz: jestem średnio kreatywna, nie mam zdolności przywódczych, nie chcę być managerem, wolę pracę w spokoju... Nie mam konkretnego doświadczenia... I mam problem z pisaniem lm! Ponoć pracodawcy nie lubią sztampy i podręcznikowych listów (typu: lubię pracę w grupie, ale potrafię też działac samodzielnie), ale co mozna napisać w lm będąc młodą osobą bez większego doświaczenia, skoro oni mają całą listę wymagań? Czy ktos oprócz mnie ma taki problem??

Julia, ja też nie mam doświadczenia i piszę w LM o praktykach studenckich - tzn. jakie umiejetności kształtowalam, odbywając je . I siłą rzeczy mi wychodzi, że umiem pracować w grupie i samodzielnie - takie byly moje praktyki studenckie - ta umiejetność byla potrzebna. Ponadto piszę jeszcze o umiejetnościach kształtowanych na praktykach, ktore byłyby potrzebne do pracy na danym stanowisku . Ale co z tego, skoro i tak znajomosci nie mam i z pracy nici. Te wszytskie CV i LM to pic na wode fotomontaż, bo jesli nie ma sie znajomości to możesz pisać nie wiadomo co a i tak pracy nie zdobedziesz (piszę o moim mieście...).

Ja zawsze mam obawy, pisząc LM, bo np. napiszę, ze jestem kreatywna, a w pracy może sie okazać, że jestem np. średniokreatywna... lub, że cos tam umiem, a w pracy coś mi nie wyjdzie i będzie, że troszkę sobie podkolorowalam LM... Nie lubię ogole pisać LM, bo to wedlug mnie ściema nad ściemy, nie wiem, po co to pracodawcy potrzebne - logiczne, ze każdy sobie schlebia w takim LM... CV powinno wystarczyć
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:39   #40
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez bercia-23
hejka dziewczyny, mam ten sam problem, też już od paru miesięcy szukam praci...i nic, jestem wściekła, załamana i wogóle świat mi sie wali( studia musze opłacić( zoczne , ostatni rok)..nie mam skąd wziąśc kasy, no masakra! Roznosze cv gdzie sie tylko da ale wszędzie lipa!Najgorse jest to , że mieszkam w małej miejscowości gdzie nikt nie ukrywa, że aby znależć tu pracę trzeba mieć taaaakie plecy ( najlepiej mame w urzędzie i wujka w starostwie) !!!






PRAWDA!!!! nic dodać nic ująć!!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:40   #41
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

h
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431

Edytowane przez muron
Czas edycji: 2005-10-28 o 22:30
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 13:41   #42
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

l
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431

Edytowane przez muron
Czas edycji: 2005-10-28 o 22:30
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:42   #43
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez anita_w
Witajcie dziewczęta!

Ciężko jest znaleźć dobrą pracę, wiem coś o tym, ale naprawdę da się to zrobić Ja kończę właśnie studia na UW - konkretnie filologię polską, niby taki "nieprzyszłościowy" kierunek. Studiowałam dziennie, więc nie mogłam od razu pracować. Ale działałam za to w samorządzie studenkim, współpracowałam z kilkoma gazetami jako dziennikarka i korektorka. Po obronie licencjatu zaczęłam się rozglądać za pracą na stałe - na pół etatu, bo w grę nie wchodziło przeniesienie się na zaoczne. Wysłałam swoje CV do kilku agencji doradztwa personalnego - poważnie potraktowała to tylko jedna (Adecco), bo oddzwonili od razu, zaprosili mnie na rozmowę, sprawdzili znajomość języka. Potem oddzwaniali z kilkoma fajnymi propozycjami, ale niestety wszystkie były na cały etat, więc musiałam odmówić.

Od razu zaczęłam też grzebac w Internecie, znalazłam kilka ciekawych ogłoszeń i złożyłam aplikację. Na jedno fajne ogłoszenie odpowiedziałam kilka godzin przed upłynięciem terminu składania aplikacji. I co? Oddzwonili nastepnego dnia - to był wtorek - a w piątek miałam już pracę. A wiecie, gdzie pracuję? W jednym w internetowych serwisów rekrutacyjnych. Praca jest świetna, jestem bardzo zadowolona.

Zaczełam tu pracować dwa lata temu - przychodziłam do pracy 3 razy tygodniowo, a przez 2 dni miałam zajęcia. Udalo mi się to pogodzić, napisałam pracę mgr, za dwa tygodnie się bronię. Tak wiec, dziewczyny, naprawdę da się to zrobić - choć na pewno Warszawiankom będzie dużo łatwiej.

Aniffka, hihihihi, no ja wlasnie taki nieprzyszlościowy kierunek skonczyłam, witam polonistkę
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:45   #44
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez muron
hm.....mam tatę w urzędzie na b.wysokim stanowisku-nic nie dało. 1. mój ojciec nie popiera nepotyzmu
2.w urzędzie i tak nie ma wakatów
A moze tata załatwilby ci jakiś staż chociaż??? Kurcze... Dziwne, naprawde dziwne, że tata nie chce Ci nic zalatwić. A może załatwiłby Ci pracę , ale niekoniecznie w Urzędzie? Kurcze, dziwne to... Twoj tata to jakiś wyjątek normalnie - baaaaaaaardzo mądry wyjątek - jakby spojrzec na to z drugiej strony.
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:49   #45
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
A moze tata załatwilby ci jakiś staż chociaż??? Kurcze... Dziwne, naprawde dziwne, że tata nie chce Ci nic zalatwić. A może załatwiłby Ci pracę , ale niekoniecznie w Urzędzie? Kurcze, dziwne to... Twoj tata to jakiś wyjątek normalnie - baaaaaaaardzo mądry wyjątek - jakby spojrzec na to z drugiej strony.
Wcale nie takie dziwne, po prostu tata z zasadami
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:56   #46
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pracy?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
Julia, ja też nie mam doświadczenia i piszę w LM o praktykach studenckich - tzn. jakie umiejetności kształtowalam, odbywając je . I siłą rzeczy mi wychodzi, że umiem pracować w grupie i samodzielnie - takie byly moje praktyki studenckie - ta umiejetność byla potrzebna. Ponadto piszę jeszcze o umiejetnościach kształtowanych na praktykach, ktore byłyby potrzebne do pracy na danym stanowisku . Ale co z tego, skoro i tak znajomosci nie mam i z pracy nici. Te wszytskie CV i LM to pic na wode fotomontaż, bo jesli nie ma sie znajomości to możesz pisać nie wiadomo co a i tak pracy nie zdobedziesz (piszę o moim mieście...).
Dokładnie o to chodzi w LM. Nie zgadzam się natomiast co do znajomości - mnie się udało bez tego. Choć to zależy oczywiście od konkretnej firmy i jej polityki.

Cytat:
Napisane przez czekoladka
Ja zawsze mam obawy, pisząc LM, bo np. napiszę, ze jestem kreatywna, a w pracy może sie okazać, że jestem np. średniokreatywna... lub, że cos tam umiem, a w pracy coś mi nie wyjdzie i będzie, że troszkę sobie podkolorowalam LM... Nie lubię ogole pisać LM, bo to wedlug mnie ściema nad ściemy, nie wiem, po co to pracodawcy potrzebne - logiczne, ze każdy sobie schlebia w takim LM... CV powinno wystarczyć
Po pierwsze: jak już dostaniesz pracę, to nikt nie będzie pamiętał, co miałaś w CV Po drugie: polecam wybranie się do agencji doradztwa personalnego, ja kiedyś w jednej z niewielkie pieniądze (hyba 50zł) zrobiłam testy psychologiczne. Dostałam potem zaświadczenie, że z testów wyszło, w jakim stopniu jestem kreatywna, na ile potrafię pracować w grupie itp.

Nie zgadzam się co do wartości LM - kandydaci do pracy niestety tak to traktują. CV to najistotniejszy element i na tej podstawie pracodawca wybiera jakąś grupę kandydatów. Ale potem sięga po ich LM i wtedy połowa odpada.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:30   #47
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
A moze tata załatwilby ci jakiś staż chociaż??? Kurcze... Dziwne, naprawde dziwne, że tata nie chce Ci nic zalatwić. A może załatwiłby Ci pracę , ale niekoniecznie w Urzędzie? Kurcze, dziwne to... Twoj tata to jakiś wyjątek normalnie - baaaaaaaardzo mądry wyjątek - jakby spojrzec na to z drugiej strony.
Moja rodzina w ogóle jest cholernie honorowa. Dziadek lekarz, jeden z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie w województwie, a po 50 latach pracy jeżdzi seicento. Uczciwość nie daje profitów. Poza czystym sumieniem. A staże to jeśli się orientowałyscie bardziej zagmatwana procedura. Tata owszem rozgląda się i pyta itp.-a ludzie mówią, że na razie nie moga nic obiecac, nie mam juz miejsc itp. Zgłupieję. Mam nadzieję, że jakoś ta sytuacja się wyjaśni. Teraz kończę bo wysyłam włąśnie cv do dużego banku. Chce byc inzynierem!
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 15:42   #48
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez bi bi
Maju opowiedz coś wiecej o Twojej współpracy z agencją reklamową. Ja skonczylam dwuletnią reklame i szukam wlasnie podobnego zajecia, a powiedz jaką Ty skonczylaś szkole.
Ja wcale nie skończyłam kierunku związanego z reklamą
Jestem na 5 roku nauk politycznych (dzienne). Do agencji (duża sieciowa) dostałam się na staż. Staż polegał na rozwiązaniu zadania konkursowego. Z 20 osób które nadeslały prace zostało wybrane 4 osoby. Z tych 4 dwie dostały płatny staż (1 tys. do ręki). Po 2 miesiącach niestety dowiedziałam się że nie będzie dla mnie etatu, ale mogę pracowac przy projektach (tzn. jak mają klienta, to ja mam pracę i tylko za wykonaną pracę dostaję kasę (11 brutto za godzinę). Od nowego roku mam jednak pracować na stałe. Ja jestem "częścią" działu strategii. Nie wiem czego się uczy w takiej szkole jak twoja... Napisz coś więcej to może będę mogła ci jakoś pomóc. Ja się nie znam na szkołach reklamy czy marketingu i zauważyłam że ich ukończenie nie jest warunkiem niezbędnym do pracy w reklamie.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:03   #49
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez maja101
Ja się nie znam na szkołach reklamy czy marketingu i zauważyłam że ich ukończenie nie jest warunkiem niezbędnym do pracy w reklamie.
Zgadza się, w ogóle jest taka tendencja teraz na rynku, że liczą się ukończone studia, ale rzadko wymaga się konkretnego kierunku.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 16:27   #50
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Ja w sumie powinnam już szukać pracy, bo studia skończone i w końcu obronione ale jeszcze się za to nie wzięłam. Zamierzam dopiero od przyszłego tygodnia. Na razie rozmyślam co by tu w CV i LM wpisać skoro nie mam się czym chwalić. Ani nigdzie nie działałam ani nie pracowałam. No dobra, pomagam czasem rodzicom w ich sklepie, ale na to papierka nie mam. Pisać mogę, ale i tak mogą nie uwierzyć. A co do praktyk - na jednej jedynym sensownym zajęciem było kserowanie, a na drugą w ogóle nie chodziłam, bo stwierdzili, że nie mają dla mnie nic do roboty. I co ja mam pisać
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:33   #51
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Ja bez wątpienia jestem niechlubną rekordzistką wsród Was,jesli chodzi o szukanie pracy.Od czerwca idzie piąty rok,odkad to zaczelam poszukiwania!!!Ukonczylam 3 uczelnie i jestem mgr. 2 kierunkow.Doswiadczenie "jakies tam"udokumentowane.
Moje wnioski:1.najwazniejsze sa znajomosci i silne poparcie + odrobina szczescia.Bez tego nie ma co marzyc nawet o pracy w sklepie (nawet tam mnie nie przyjeli)
2.W szkole i na studiach nie nalezy sie zbytnio przemeczac i dbac o oceny w indeksie,warto zabalowac i nacieszyc sie mlodoscia ( w granicach zdrowego rozsadku oczywiscie),bo nikt na wyniku w nauce nie zwraca potem uwagi.Nikt Wam w indeks nie zaglada,okazujecie jedynie dyplom.Licza sie tylko znajomosci podparte dyplomem.Na sczczescie cale liceum i studia na jednej z uczelni olalam calkowicie,mimo to nie wyrzucili mnie i ukonczylam z dobrym wynikiem ostatecznie,heheInaczej nie wybaczylabym sobie faktu,iz wszystko poswiecilam nauce a nic z tego nie mam
3.Zamiast tracic czas na bezowocne łażenie po pracodawcach i łudzenie sie,ze ktorys a nuż zatrudni,lepiej szukac odpowiednich znajomosci na imprezach,necie itp.Moze akurat poznacie i zakumplujecie sie z kims,kto ma odpowiednie dojscia i uklady
4.Wakacji i weekendow nie poswiecac na dodatkowe staże,praktyki,to tylko wykorzystywanie ludzi,traktowanie ich jako darmowej sily roboczej (przynies podaj zanies) i wmawanie ludziom,ze przyszli pracodwacy beda preferowali potem takie osoby przy zatrudnieniu,buhaha,pusty smiech.Same wiecie,iz wolny etat i tak dostanie sie komuś "z rodziny"

Coż mogę poradzić na koniec:nie poddawac sie,szukać nowych kontaktow,znajomości,rozm awiać,poznawac pomysly innych na życie itp.
Co jakis czas urzadzam sobie regularne "wycieczki za chlebem" po instytucjach,zakladach w 2 "upolowanych" miastach PolskiPanie kadrowe dobrze juz mnie znaja,uśmiechaja się,biją w piersi ze slowami "ale pracy naprawde nie ma", po czym poczta pantoflowa dowiaduje sie,ze jednak znalazlo sie wolne miejscie dla kogos "z rodziny"Wlasnie wczoraj wrocilam z takiej "pielgrzymki",nogi mi ze zmeczenia odpadaja i wlasnie je sobie moczę w lawendzie
Ja chyba jednak mam wyjatkowego pecha w tej dziedzinie,bo w ciagu 5 lat kazdy sie zdazyl gdzies zalapac,a ja zostalam,taka biedna sierotka
Przypomnialo mi sie zabawna historia ,ktora przydarzyla mi sie na jednej z rozmow rekrutacyjnych.Pan glupawo ze zdziwieniem pyta"Dlaczego Pani w ogole chce pracowac?"Ja odpowiedam:"Bo nie jestem az taka ladna.zeby mnie utrzymywali kochankowie"Pana zatkalo do tego stopnia,ze nie odpowiedzial "Do widzenia"
Pozdrawiam Wszystkich szukajacych bez ukladow i znajomosci
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:57   #52
Dzoli
Rozeznanie
 
Avatar Dzoli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Miasto bandyckiej miłości Cz-wa
Wiadomości: 698
GG do Dzoli
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Ja dzis byłam na dniu próbnym w pracy...i dowiedziałam się że chodzenie od domu do domu i wciskanie ludziom kitu to wcale nie akwizycja...a co??...a teraz sie to tak ładnie nazywa...przedstawicielst wo handlowe...będziem szukac dalej
__________________
...Co ma być to będzie Misia biorę wszędzie...
Dzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 17:07   #53
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Omg, Nicość - Twój post mnie zdołował! Mam nadzieję i szczerze chcę wierzyć w to, że NIE MASZ RACJI!!!! W ciągu 5 lat to ja bym chyba z 10 razy umarła i z 8 zmartwychwstała! Masakra
Ja dziś byłam na rozmowie w sprawie pracy: w ogłoszeniu była "praca biurowa", a tak naprawdę niewiele z tym miało współnego. Moje zadanie miałoby polegać na znalezieniu ok. 10 "jeleni" - sprzedawców, którzy chodziliby od domu do domu oferując różnego rodzaju usługi finansowe. Mój zarobek to 30% tego, co udałoby im się wynegocjować. "Biurowość" z mojej strony to byłaby weryfikacja danych (daty, adresy, liczby). Do tego gdybym się zdecydowała, to musiałabym zapłacić juz jutro 300 zł za szkolenie (niby to 1/3 kwoty, resztę mieliby sponsorowac oni) Co o tym myslicie? Ech...

Wiecie co ostatnio odkryłam? Otóż potrafię ludzi motywować (zmuszać do pewnej aktywności/działalności. Niby jestem animatorem kultury z wykształcenia (hihi , ale jakoś ta cecha ostatnio spontaniczie wychodzi: zmusiłam kolegę, żeby poszedł ze mną na warsztaty, znalazłam mu mnóstwo pomysłów na to, gdzie może odbywać praktyki (i udało mu się!!!) Teraz kolezankę namawiam na uczestnictwo w warsztatach dla kobiet Jestem z siebie dumna, tylko jak to opisac w lm?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 20:33   #54
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

dzoli własnie o to mi chodziło pisząc o niedokładnosci ogłoszeń, najczesciej jest tak ze pisze co innego a w praktyce okazuje sie co innego i zreguly wychodzi ze chodzi o przedstawicielstwo Przykro mi ale uwazam ze tyle niebezpieczeństw czyha na młode kobiety że nie mam zamiaru zdecydować się na chodzenie od mieszkania do mieszkania i wchodzenie do czyiśc mieszkań po to by pokazać co chce im wepchnac
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 22:13   #55
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Zgadzam się z Nicością, że oceny na papierkach są psu na budę, obrazowo mówiąc, należę jednak do tej grupy osób, która za szaleństwami nie przepada. Studia sobie przestudiowałam, obijałam się też trochę, ale nie na tyle, żeby mówić o studiowaniu dla papierka wyższej uczelni.
Praktyki odbyłam grzecznie i za darmo, trochę popracowałam na zlecenie, trochę u kumpli, którzy założyli wydawnictwo, trochę jako wolontariusz w portalu internetowym. No cóż, zawsze mogę to sobie wpisać w CV
A powiedzieć chciałam tyle, że coraz częściej ludzi dziwi, kiedy mówię "słuchaj, ja naprawdę lubiłam moje studia", jakby oczywistym był fakt, że studiuje się dla pracy. Z powodu tego, że studiowałam dla studiów bo mnie pisanie analiz i rozprawienie nad odbiorczymi kompetencjami bawiło, nie szukałam intensywnie pracy w trakcie studiów. Po prostu wydaje mi się, że łączenie pracy ze studiami stacjonarnymi z konieczności musi się skończyć zepchnięciem studiów na drugi plan.

Dzisiaj zadzwonili do mnie z agencji reklamowej, wstępna weryfikacja. Dopadli mnie w trakcie walki z szarlotką, tak więc niestety nie byłam zbyt elokwentna Jakie pani lubie wnętrza? A wie pan, dospołeczene
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 23:07   #56
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

wiecie...ja juz chyba nie "szukam".Nogi mnie bolą i szkoda podeszw u butow5 lat to chyba za duzo i nie sadzę,zeby akurat teraz ktos sie zlitował i mnie zatrudnil.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:37   #57
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Dziewczyny, podnoszę wątek, żeby nie zginął w czeluściach Wizażu i żebyśmy mogły dzielić się doświadczeniami związanymi z poszukiwaniem pracy
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:00   #58
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

To ja się pochwalę, że dostałam pracę I to normalną umowę o pracę, choć jestem jeszcze studentką i większość pracodawców zaproponowałaby mi co najwyżej umowę zlecenie. Będę pracować w portalu internetowym - będę pisać artykuły, redagować aktualności itp. Zaproponowali mi 2,3 tys na okresie próbnym (brutto), a później ma być podwyżka. Starsznie się cieszę. Teraz zbieramy na samochód z mężusiem. Jak dobrze pójdzie, to za rok kupimy peugota 206 Wcześniej miałam w tym portalu praktyki bezpłatne. Nie miałam cienia nadziei że mnie tam zatrudnią, a tu taka niespodzianka. Okazało się że zwalnia się miejsce jednego z redaktorów, a jako że mnie już znali, to zaproponowali mi to stanowisko. Wcześniej myslałam że będę pracować dla tej agencji reklamowej o której pisałam w poprzednim poście. I wiecie co? Jak szłam na tą rozmowę do portalu, by ustalić warunki na jakich miałabym pracować, zadzwoniła do mnie znajoma z HR z tej agencji. I zaproponowała mi pracę od zaraz Tylko że praca byłaby na 2 miesiące (chyba na zastępstwo) i to w obsłudze klienta, czyli czymś czego bardzo nie lubię. Jeśli już miałabym pracować w agencji, to w strategii lub w kreacji. Nie cierpię upierdliwych klientów i włazenia im w d...
Dlatego podziękowałam im za tą propozycję. I od przyszłego tygodnia będę panią redaktor Fajna praca - będę mogła w pracy do woli siedzieć w necie, czyli robić to co najbardziej lubię. Nie ma tez problemu z wychodzeniem z pracy, bo czasem pisząc artykuł trzeba się z kimś spotkać, jechać na konferencję. Tak więc na pewno nie będę się nudziła.

Chciałam Wam napisać, że warto podejmować różnego rodzaju praktyki, staże, nawet za darmo. Szukałam pracy przez miesiąc i obie poważne oferty które w tym czasie dostałam pochodziły z miejsc gdzie już mnie znali, bo miałam tam praktyki. Chodziłam na różne rozmowy, ale nie było skutku. Polecam więc tą formę szukania pracy, szczególnie studentkom. Zresztą również absolwentki moga na czas szukania gdzieś się "zahaczyć" - zawsze warto zdobywać nowe doświadczenia
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 10:01   #59
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Cytat:
Napisane przez takasobieania
Boze.. Jedni szukają pracy a inni to całkiem olewają. Niedawno szukałam hostess do promocji, warunki całkiem znośne. 7 lasek sie umówiło na spotkanie, przyszły 3.. (wszystkie potwierdziły dzień wczesniej ze będą) Reszta nie dała znaku zycia a potem bezczelnie niektóre dzwoniły i pytały czy mogą sie jeszcze załapac i czy to jeszcze aktualne.... Jedni tu staja na głowie zeby pracowac a tamte mają to gdzies...

a ja miałam stać na promocji 2dni co drugi tydzien mialam miec 9zł/godz ale co z tego jak to sie idealnie pokrywalo ze zjazdami
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 10:07   #60
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: czy ktoś szuka pacy?

Zalika tez tak myślałam tylko ze ja jestem na drugim roku… ale w sumie nie mogłabym znieść mysli że jestem tylko po średnim wykształceniu ale z drugiej strony to ile kasy można przywieść zza granicy…

olka222 ja swojej pierwszej pracy tez szukałam pół roku i w tym czasie natknęłam się na mnóstwo oszustów… oczywiście najczęściej akwizycja lub agencja towarzyska….

W ogóle praca to temat rzeka…. Można gadać i gadać o tym. Z reszta pracodawcy wykorzystuja to że dużo ludzi szuka pracy oferując niskie zarobki i słabe warunki pracy itd…
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.