Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 12:34   #61
nothing_personal
Raczkowanie
 
Avatar nothing_personal
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 421
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jeżeli w ogłoszeniu jest podane," zeby podać w cv swoje oczekiwania fiansowe" to gdzie ja mam to wpisać w cv, czy w meilu do praccodawcy?
nothing_personal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 12:53   #62
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Btw dzisiaj zadzwoniła do mnie firma do której wysłałam cv całe wieki temu . Myślałam, że to call center i już się chciałam rozłączyć.
I znowu ta sama śpiewka '' skontaktujemy się później...'' - czyli zapewne szukają potencjalnych kandydatów a pracownika mają cały czas ...
To po co dzwonili, skoro skontaktują się później?
Cytat:
Napisane przez nothing_personal Pokaż wiadomość
Jeżeli w ogłoszeniu jest podane," zeby podać w cv swoje oczekiwania fiansowe" to gdzie ja mam to wpisać w cv, czy w meilu do praccodawcy?
Ja zwykle piszę tą samą śpiewkę w mailu, że zgłaszam kandydaturę bla bla bla. A dopiero w następnym akapicie coś w stylu `jeżeli chodzi o moje oczekiwania finansowe....`
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 17:20   #63
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Hej, mogłabym dołączyć? szukam pracy od jakiś 2 tygodni i nic
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 17:23   #64
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Ja jeszcze wrócę do tematu Poznania - owszem, jest dużo ogłoszeń, ale nie znaczy to, że jest dużo pracy.
Przykład: firmy zamieszczają ogłoszenia żeby zobaczyć, czy jeśli ich pracownik się zwolni, to będą mieli kandydatów na to stanowisko. Co oznacza, że wcale nie chcą cię zatrudnić, oni tylko chcą poznać ''profil potencjalnych kandydatów na stanowisko x'' . Takie rekrutacje czasem trwają pół roku, w końcu i tak cię nie zatrudnią. Ba, często firmy zamieszczają oferty pracy na stanowisko którego nawet nie ma utworzonego i nie planuje się go utworzyć w najbliższej przyszłości.
Poza tym większość moich znajomych pracuje u rodziny/z polecenia - tak, wtedy jest praca. Jeśli nie masz nikogo kto by cię polecił to masz praktycznie zerowe szanse dostania dobrej pracy, chyba , że kogoś zadowala call center, ulotki czy sprzątaczka ( czy tam house keeping ).

Btw dzisiaj zadzwoniła do mnie firma do której wysłałam cv całe wieki temu . Myślałam, że to call center i już się chciałam rozłączyć.
I znowu ta sama śpiewka '' skontaktujemy się później...'' - czyli zapewne szukają potencjalnych kandydatów a pracownika mają cały czas ...
Do czego zmierza polski rynek pracy?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 17:45   #65
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Ja jeszcze wrócę do tematu Poznania - owszem, jest dużo ogłoszeń, ale nie znaczy to, że jest dużo pracy.
Przykład: firmy zamieszczają ogłoszenia żeby zobaczyć, czy jeśli ich pracownik się zwolni, to będą mieli kandydatów na to stanowisko. Co oznacza, że wcale nie chcą cię zatrudnić, oni tylko chcą poznać ''profil potencjalnych kandydatów na stanowisko x'' . Takie rekrutacje czasem trwają pół roku, w końcu i tak cię nie zatrudnią. Ba, często firmy zamieszczają oferty pracy na stanowisko którego nawet nie ma utworzonego i nie planuje się go utworzyć w najbliższej przyszłości.
Poza tym większość moich znajomych pracuje u rodziny/z polecenia - tak, wtedy jest praca. Jeśli nie masz nikogo kto by cię polecił to masz praktycznie zerowe szanse dostania dobrej pracy, chyba , że kogoś zadowala call center, ulotki czy sprzątaczka ( czy tam house keeping ).

Btw dzisiaj zadzwoniła do mnie firma do której wysłałam cv całe wieki temu . Myślałam, że to call center i już się chciałam rozłączyć.
I znowu ta sama śpiewka '' skontaktujemy się później...'' - czyli zapewne szukają potencjalnych kandydatów a pracownika mają cały czas ...
Skąd to wiesz?
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 17:57   #66
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Ja jeszcze wrócę do tematu Poznania - owszem, jest dużo ogłoszeń, ale nie znaczy to, że jest dużo pracy.
Przykład: firmy zamieszczają ogłoszenia żeby zobaczyć, czy jeśli ich pracownik się zwolni, to będą mieli kandydatów na to stanowisko. Co oznacza, że wcale nie chcą cię zatrudnić, oni tylko chcą poznać ''profil potencjalnych kandydatów na stanowisko x'' . Takie rekrutacje czasem trwają pół roku, w końcu i tak cię nie zatrudnią. Ba, często firmy zamieszczają oferty pracy na stanowisko którego nawet nie ma utworzonego i nie planuje się go utworzyć w najbliższej przyszłości.
Poza tym większość moich znajomych pracuje u rodziny/z polecenia - tak, wtedy jest praca. Jeśli nie masz nikogo kto by cię polecił to masz praktycznie zerowe szanse dostania dobrej pracy, chyba , że kogoś zadowala call center, ulotki czy sprzątaczka ( czy tam house keeping ).

Btw dzisiaj zadzwoniła do mnie firma do której wysłałam cv całe wieki temu . Myślałam, że to call center i już się chciałam rozłączyć.
I znowu ta sama śpiewka '' skontaktujemy się później...'' - czyli zapewne szukają potencjalnych kandydatów a pracownika mają cały czas ...
Serio jakieś poważne firmy mają na to czas? Raczej firma skoncentrowana na wyniku nie będzie sobie robiła analizy rynku pracy..wbrew pozorom jest to czasochłonne.
To, że Ty masz takich znajomych to nie znaczy, że tak jest. I nie pisz proszę, że osoba bez znajomości ma zerowe szanse na dobrą pracę. Może to Ty nie jesteś atrakcyjna dla pracodawcy i w ten sposób wylewasz swój jad? Ja rozumiem, że jest teraz ciężko na rynku pracy i nie mówię, że jest inaczej. Wiele z nas znalazło pracę bez znajomości, w tym również i ja więc wiem, że jest to możliwe.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 18:58   #67
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Poza tym nawet jeśli jakieś firmy dodają fałszywe ogłoszenia, żeby sprawdzić kto się zgłosi, to jest to jakiś ułamek procenta. I w dalszym ciągu zostaje dużo ofert pracy.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 20:11   #68
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Pierwszy raz słyszę, żeby firmy robiły takie podchody Trochę się jednak zaniepokoiłam.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:36   #69
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

firmy tak robią. i dziwie się, ze o tym nie slyszalyscie.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:19   #70
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
firmy tak robią. i dziwie się, ze o tym nie slyszalyscie.
Ja też o tym nie słyszałam

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Hej, mogłabym dołączyć? szukam pracy od jakiś 2 tygodni i nic
2 tygodnie to nie jest źle, tutaj się szuka sporo czasu, ja jestem wybredna i szukam już 2 lata A tak poważnie średni czas szukania pracy w Polsce to ponoć rok.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:21   #71
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Hej, mogłabym dołączyć? szukam pracy od jakiś 2 tygodni i nic
A w jakiej branży szukasz i jakie masz doświadczenie?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 21:25   #72
mardy bum
Rozeznanie
 
Avatar mardy bum
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 810
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Hej!
Jutro mam spotkanie rekrutacyjne do Ikei na dział gastronomiczny. Jestem studentką, bez doświadczenia, nigdy wcześniej nie byłam na rozmowie. Przeczytałam milion wskazówek i porad, ale może któraś z Was była na podobnym spotkaniu w tej sieci i ma jakieś info...?
Pozdr.
mardy bum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 23:19   #73
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

2 tygodnie...szukam już prawie 10 miesięcy. nie wiem, czemu nie jestem atrakcyjna dla pracodawców - znam 2 języki, wykształcenie wyższe (państwowa uczelnia, studia dzienne), pracowałam 40 h tygodniowo już na 5 roku, na studiach cały czas jakaś praca dorywcza, wolontariat, po studiach w jednej firmie prawie 4 lata. czasami myślę, że nie odzywają się, bo pewnie myślą, że nie będę chciała pracować za najniższą krajową, chociaż faktycznie nie chciałabym...a może jestem w takim wieku, że boją się, że mogą zajść w ciążę
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 05:06   #74
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cześć dziewczyny.

Pomyślałam, że Was odwiedzę i chyba zostanę na chwilę. Mam nadzieję jak najszybciej znaleźć pracę.
Miałam dobre stanowisko, a dostałam wypowiedzenie z dnia na dzień
Sprawa jest o tyle świeża, że trochę jeszcze do mnie nie dociera co się dzieje. Kolejną noc nie mam spania. Obudziłam się przed 5:00 i w międzyczasie zdążyłam nawet wysłać jedno CV. Normalnie to bym wstawała za 1,5h.

Liczę na wsparcie, bo chciałabym już spać spokojnie i szukać wszelakich możliwości na to, żeby znaleźć jakąś pracę.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:09   #75
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50882291]A w jakiej branży szukasz i jakie masz doświadczenie?[/QUOTE]


Doświadczenie mam małe bo tylko jako sekretarka, i to pare miesiecy w wakacje bo po technikum szłam na studia. Niestety nie zdalam sesji i szukam teraz pracy, choćby do września bo od października wracam na studia. Szczerze mówiąc watpie ze sie gdziekolwiek zaczepie, a telemarketing mnie nie interesuje. Nie mam żadnego praktycznie doświadczenia, języki znam ale co z tego...szukam wszędzie, głównie sklepy z ubraniami, biura itp.
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:30   #76
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

kiszenie ogórków

Witam
Poszukuję osób do stosunkowo łatwej pracy, nie trzeba się w tej dziedzinie wykazywać ponadprzeciętnymi umiejętnościami.
Praca polega na kiszeniu ogórków, przewiduję pracę dla około 10 osób, gdyż ogórków jest sporo.
Wszystkie potrzebne rzeczy udostępniam. Praca odbywa się na terenie mojej firmy, zaraz obok szklarni.
Wynagrodzenie 8,5zł/h
Kto pierwszy ten lepszy
Rekrutacja odbywa się telefonicznie, proszę nie wysyłać e-maili
Postępowanie odbywać się będzie wg poniższego przepisu:

Ogórki i koper - umyć. Czosnek, chrzan obrać i rozdrobnić. Ogórki układać w słoikach pionowo, jaśniejszym końcem do góry. Do każdego słoika dodać 2 ząbki czosnku, 3 kawałki chrzanu, niedużą gałązkę kopru. Można również dołożyć 1-2 liście wiśni, czarnej porzeczki lub liść dębu. Zalać słoje z ogórkami zimną zalewą, dobrze zakręcić i odstawić do ukiszenia.
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:51   #77
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz nikogo kto by cię polecił to masz praktycznie zerowe szanse dostania dobrej pracy, chyba , że kogoś zadowala call center, ulotki czy sprzątaczka ( czy tam house keeping ).
Nie pisz bzdur, że bez znajomości nie ma się żadnej szansy na znalezienie dobrej pracy, bo to nieprawda.

Dziewczyny, czy Waszym zdaniem warto wpisywać do CV znajomość języków na poziomie A2 z zastrzeżeniem, że jest się w trakcie nauki (czyli poziom powinien rosnąć)? Niektórzy twierdzą, że tak, bo każdy język może się przydać, inni że nie, bo poziom podstawowy na nic się nie przyda, bo i tak nie porozumiesz się z obcokrajowcem.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:54   #78
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie pisz bzdur, że bez znajomości nie ma się żadnej szansy na znalezienie dobrej pracy, bo to nieprawda.

Dziewczyny, czy Waszym zdaniem warto wpisywać do CV znajomość języków na poziomie A2 z zastrzeżeniem, że jest się w trakcie nauki (czyli poziom powinien rosnąć)? Niektórzy twierdzą, że tak, bo każdy język może się przydać, inni że nie, bo poziom podstawowy na nic się nie przyda, bo i tak nie porozumiesz się z obcokrajowcem.
Myślę, że to zależy o jakim języku mowa i czy zna się już inne na wyższym poziomie Ja u siebie mam wpisany japoński właśnie na a2, co myślę przyciągnęło potencjalnych pracodawców gdy wysyłałam cv.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2015-04-01 o 12:06
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 12:09   #79
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Serio jakieś poważne firmy mają na to czas? Raczej firma skoncentrowana na wyniku nie będzie sobie robiła analizy rynku pracy..wbrew pozorom jest to czasochłonne.
Może to Ty nie jesteś atrakcyjna dla pracodawcy i w ten sposób wylewasz swój jad?
A co z ludźmi nieatrakcyjnymi ?. Przykłady 1. ludzie bez studiów 2. na jakieś uczelni na jakimś kierunku jest 3 mega wybitnie, uzdolnionych studentów , reszta przeciętni. Więc się pytam czy tylko tych troje uzdolnionych ma prawo pracować a ci bez studiów i przeciętni mają wyemigrować na zmywak do Anglii, im się praca w Polsce nie należy ? W Polsce praca powinna być tylko dla ludzi wybitnych lub po kierunkach technicznych i medycynie ? Reszta ma nie jeść, nie mieć za co kupić nowej lodówki jak stara się zepsuje, nie mieć za co kiedyś postawić czy kupić własne M ? Praca powinna być dla każdego, każdy powinien mieć na jedzenie, naprawę czegoś jak się zepsuje, kupno czegoś nowego np pralki, a nie martwić się, że jutro nie będzie miał co do garnka dzieciom włożyć czy w czym wyprać bo kasy na pralkę nie będzie. Nie mówię to o wczasach zagranicznych np Turcja, o jedzeniu w restauracjach bo to już jest wyższa półka ale o przeciętnym życiu.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2015-04-01 o 12:10
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 12:22   #80
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia1608 Pokaż wiadomość
kiszenie ogórków

Witam
Poszukuję osób do stosunkowo łatwej pracy, nie trzeba się w tej dziedzinie wykazywać ponadprzeciętnymi umiejętnościami.
Praca polega na kiszeniu ogórków, przewiduję pracę dla około 10 osób, gdyż ogórków jest sporo.
Wszystkie potrzebne rzeczy udostępniam. Praca odbywa się na terenie mojej firmy, zaraz obok szklarni.
Wynagrodzenie 8,5zł/h
Kto pierwszy ten lepszy
Rekrutacja odbywa się telefonicznie, proszę nie wysyłać e-maili
Postępowanie odbywać się będzie wg poniższego przepisu:

Ogórki i koper - umyć. Czosnek, chrzan obrać i rozdrobnić. Ogórki układać w słoikach pionowo, jaśniejszym końcem do góry. Do każdego słoika dodać 2 ząbki czosnku, 3 kawałki chrzanu, niedużą gałązkę kopru. Można również dołożyć 1-2 liście wiśni, czarnej porzeczki lub liść dębu. Zalać słoje z ogórkami zimną zalewą, dobrze zakręcić i odstawić do ukiszenia.
Dobrze, że w pracy można wykazać się kreatywnością i dodawać rodzaje liści wedle uznania.
Ktoś wie czemu ogórki wkładać jaśniejszym końcem do góry? ja zawsze robię na odwrót.
Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
2 tygodnie...szukam już prawie 10 miesięcy. nie wiem, czemu nie jestem atrakcyjna dla pracodawców - znam 2 języki, wykształcenie wyższe (państwowa uczelnia, studia dzienne), pracowałam 40 h tygodniowo już na 5 roku, na studiach cały czas jakaś praca dorywcza, wolontariat, po studiach w jednej firmie prawie 4 lata. czasami myślę, że nie odzywają się, bo pewnie myślą, że nie będę chciała pracować za najniższą krajową, chociaż faktycznie nie chciałabym...a może jestem w takim wieku, że boją się, że mogą zajść w ciążę
Masz wpisane w CV, że to studia dzienne?
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie pisz bzdur, że bez znajomości nie ma się żadnej szansy na znalezienie dobrej pracy, bo to nieprawda.

Dziewczyny, czy Waszym zdaniem warto wpisywać do CV znajomość języków na poziomie A2 z zastrzeżeniem, że jest się w trakcie nauki (czyli poziom powinien rosnąć)? Niektórzy twierdzą, że tak, bo każdy język może się przydać, inni że nie, bo poziom podstawowy na nic się nie przyda, bo i tak nie porozumiesz się z obcokrajowcem.
Jak masz miejsce to wpisz.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 13:15   #81
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Myślę, że to zależy o jakim języku mowa i czy zna się już inne na wyższym poziomie Ja u siebie mam wpisany japoński właśnie na a2, co myślę przyciągnęło potencjalnych pracodawców gdy wysyłałam cv.
No właśnie to jeden z tych rzadszych języków, nienauczany w naszych szkołach. Gdyby chodziło o angielski na poziomie A2 to darowałabym sobie, ale w przypadku rzadszych języków, typu duński, chiński, węgierski jednak pomyślałam, że to może być zaletą.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 15:44   #82
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

potrzebuje porady odnosnie umowy zlecenie. jesli ktoras z was pracowala to prosz e o pomoc.

1. na jakie zapisy powinnam zwrocic uwage przy podpisaniu takiej umowy?
2. jakie skladki sa odprowadzane? tzn. przede wszystkim chodzi mi o skladki, dzieki ktorym bede mogla skorzystac z panstwowej sluzby zdrowia. to jest chyba skladka ub zdrowotnego, tak? i jak mogę sprawdzic czy pracodawca to opłaca? czy info o skladkach powinno byc w umowie? (chyba nie?)
3. po zakonczeniu pracy na umowe zlecenie dostaje sie jakis dokument? czy moim potwierdzeniem pracy bedzie tylko umowa? czy moze mogę od pracodawcy wymagac wydania jakiegos dokumentu?
4. czy umowa zlecenie wlicza się do zasilku dla bezrobotnych? i do wymiaru urlopu?
5. a no i jak wyglada pozniej kwestia rozliczenia? czy dostaje sie jakis PIT?

bedze wdzieczna za info na ten temat.

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2015-04-01 o 15:49
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 15:49   #83
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No właśnie to jeden z tych rzadszych języków, nienauczany w naszych szkołach. Gdyby chodziło o angielski na poziomie A2 to darowałabym sobie, ale w przypadku rzadszych języków, typu duński, chiński, węgierski jednak pomyślałam, że to może być zaletą.
W takim razie zdecydowanie warto napisać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 15:54   #84
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę, żeby firmy robiły takie podchody Trochę się jednak zaniepokoiłam.
Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
firmy tak robią. i dziwie się, ze o tym nie slyszalyscie.


Ja słyszałam o tym tylko na tym wątku
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 16:12   #85
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Można się dołączyć?
Jestem na magisterce (z nieszczęsnego IŚ ) i zaczęłam szukać jakiś praktyk, stażu a najlepiej to pracy, ale jest taka posucha i cisza w eterze, że się zastanawiam nad przekwalifikowaniem się... (informatyka lub elektrotechnika).

Wysyłam na razie CV i listy motywacyjne do wszystkich firm zajmujących się instalacjami sanitarnymi, ale mam wrażenie, że to jak szukanie igły w stogu siana, bo jest ZEROWY odzew

A mój chłopak został właśnie zwolniony z pracy ponieważ "kierownik się go bał" . A robił za trzech. Chyba teraz to lepiej się nawet w pracy nie starać, bo i tak Cię mogą zwolnić
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 16:36   #86
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Można się dołączyć?
Jestem na magisterce (z nieszczęsnego IŚ ) i zaczęłam szukać jakiś praktyk, stażu a najlepiej to pracy, ale jest taka posucha i cisza w eterze, że się zastanawiam nad przekwalifikowaniem się... (informatyka lub elektrotechnika).

Wysyłam na razie CV i listy motywacyjne do wszystkich firm zajmujących się instalacjami sanitarnymi, ale mam wrażenie, że to jak szukanie igły w stogu siana, bo jest ZEROWY odzew

A mój chłopak został właśnie zwolniony z pracy ponieważ "kierownik się go bał" . A robił za trzech. Chyba teraz to lepiej się nawet w pracy nie starać, bo i tak Cię mogą zwolnić
Jestem w podobnej sytuacji jak Ty, i również spotkałam się z zerowym odzewem, jeśli chodzi o zapytania skierowane do firm, które ogłoszeń nie dawały. Będę się pewnie łapać byle czego po świętach, tak jak już wcześniej pisałam, trudno. Pewnie jakaś praca w sklepie, bo chciałabym coś zarobić, a nie bezczynnie siedzieć. Ale szczerze mówiąc trochę się boję o swoją przyszłość.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-01 o 16:40
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 17:06   #87
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jeśli czyimś zdaniem w Poznaniu praca tylko po znajomości to gdzie jego zdaniem w Polsce jest normalna praca? Przecież to miasto z mikrobezrobociem, ok jest dużo studentów, ale pracy też.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 17:07   #88
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Waszym zdaniem warto wpisywać do CV znajomość języków na poziomie A2 z zastrzeżeniem, że jest się w trakcie nauki (czyli poziom powinien rosnąć)? Niektórzy twierdzą, że tak, bo każdy język może się przydać, inni że nie, bo poziom podstawowy na nic się nie przyda, bo i tak nie porozumiesz się z obcokrajowcem.
sama jestem ciekawa, bo uczę się norweskiego i nie wiem, że ma sens wpisywać to do cv. oprócz tego uczyłam się kiedyś hiszpańskiego, czasami coś tam powtarzam, ale tak naprawdę utknęłam na tym A2. bo znam jeszcze 2 języki i nie wiem czy nie za dużo tych języków będzie.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

[/COLOR][1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50888275] Masz wpisane w CV, że to studia dzienne? [/QUOTE]

Tak, jest wpisane, że Studia dzienne, czy to dobrze czy źle?

Edytowane przez zaksy
Czas edycji: 2015-04-01 o 17:12
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 17:13   #89
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
sama jestem ciekawa, bo uczę się norweskiego i nie wiem, że ma sens wpisywać to do cv

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------



Tak, jest wpisane, że Studia dzienne, czy to dobrze czy źle?
Tak się zapytam z ciekawości czemu akurat język norweski? Mieszkasz w Norwegii? Ja to w 2 stronę, bo język holenderski
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 17:44   #90
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
potrzebuje porady odnosnie umowy zlecenie. jesli ktoras z was pracowala to prosz e o pomoc.

1. na jakie zapisy powinnam zwrocic uwage przy podpisaniu takiej umowy?
2. jakie skladki sa odprowadzane? tzn. przede wszystkim chodzi mi o skladki, dzieki ktorym bede mogla skorzystac z panstwowej sluzby zdrowia. to jest chyba skladka ub zdrowotnego, tak? i jak mogę sprawdzic czy pracodawca to opłaca? czy info o skladkach powinno byc w umowie? (chyba nie?)
3. po zakonczeniu pracy na umowe zlecenie dostaje sie jakis dokument? czy moim potwierdzeniem pracy bedzie tylko umowa? czy moze mogę od pracodawcy wymagac wydania jakiegos dokumentu?
4. czy umowa zlecenie wlicza się do zasilku dla bezrobotnych? i do wymiaru urlopu?
5. a no i jak wyglada pozniej kwestia rozliczenia? czy dostaje sie jakis PIT?

bedze wdzieczna za info na ten temat.
Powiem jak to u mnie wyglądało, gdy miałam zlecenie.

1. Trudno mi powiedzieć, przejrzyj sobie wzory umów w necie.
2. Składkę zdrowotną miałam odprowadzaną. Sprawdzić można w NFZ. W umowie raczej nie ma takiego zapisu.
3. Ja dostałam zaświadczenie, że pracowałam z rozbiciem na poszczególne miesiące i zarobki z tych miesięcy.
4. Do zasiłku wlicza się, ale musi być wypracowana za miesiąc co najmniej najniższa krajowa. I tu jest ważne, aby mieć zaświadczenie. Do urlopu nie wlicza się.
5. Tak dostajesz normalny pit.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015


Edytowane przez natuso
Czas edycji: 2015-04-01 o 17:55
natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.