tradzik a hormony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 11:56   #1
19szpaczyca91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 119

tradzik a hormony


witam od okolo 6 lat cierpie na tradzik stosowalam rozne mascie kosmetyki chodzilam do kosmetyczki i dermatologa...dostalam tabletki zel i krem...pomoglo i to w duzym stopniu ale moja cera nadal ma ten problem a mam 18 lat...ostatnio rozmawialm z kol i mowila ze bierze hormony i wtedy nie ma tradziku tyle, ze ona ma problemy z miesiaczka i dlatego je bierze..ja takich problemow nie mam ale zastanawiam sie czy moglabym rowniez je przyjmowac??gdzie wykonac badania na hormony??do kogo isc?? i czy ktoras z was je stosowala ??
19szpaczyca91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 12:15   #2
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: tradzik a hormony

bardzo duzy wplyw na tradzik ma dieta, ja w tamtym roku intensywnie sie odchudzalam, zero slodyczy, fast food ow itp. a tradzik jak reka odjal, wszystko poznikalo, niestety gdy zaczelam "noramlnie" jesc, wtedy wszystko wrocilo, chociaz w mniejszym natezeniu. ja uwazam, ze branie hormonow to ostatecznosc, one jedynie zaleczaja objawy, ale po ich odstawieniu wszystko wraca do poprzedniego stanu...
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 14:34   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: tradzik a hormony

Cytat:
Napisane przez 19szpaczyca91 Pokaż wiadomość
ale zastanawiam sie czy moglabym rowniez je przyjmowac??gdzie wykonac badania na hormony??do kogo isc?? i czy ktoras z was je stosowala ??
Tak, najwyższy czas na hormony. Musisz wybrać się do ginekologa, który powinien zlecić Ci badania hormonalne. Tak, stosuje je mnóstwo osób, są oddzielne wątki na ten temat - poszukaj i poczytaj.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
bardzo duzy wplyw na tradzik ma dieta, ja w tamtym roku intensywnie sie odchudzalam, zero slodyczy, fast food ow itp. a tradzik jak reka odjal, wszystko poznikalo, niestety gdy zaczelam "noramlnie" jesc, wtedy wszystko wrocilo, chociaz w mniejszym natezeniu. ja uwazam, ze branie hormonow to ostatecznosc, one jedynie zaleczaja objawy, ale po ich odstawieniu wszystko wraca do poprzedniego stanu...
Dieta nie ma żadnego wpływu na trądzik, ja jem mnóstwo słodyczy, właśnie pożeram chałwę przed monitorem, w MCDonald'sie odżywiam się tak 3 razy w tygodniu minimum i trądziku nie mam.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 15:00   #4
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: tradzik a hormony

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Dieta nie ma żadnego wpływu na trądzik, ja jem mnóstwo słodyczy, właśnie pożeram chałwę przed monitorem, w MCDonald'sie odżywiam się tak 3 razy w tygodniu minimum i trądziku nie mam.
To nie do końca jest tak - dieta ma u niektórych osób wpływ na stan cery. tak jak zostało napisane - czekolada oraz cieżkostrawna dieta, obfitująca w jednonasycone kwasy tłuszczowe może być jednym z czynników sprzyjających pojawieniu się zmian trądzikowych. Faktycznie odstawienie tłustego jedzenia oraz uzywek - papierosów i alkoholu może pomóc w utrzymaniu ladnej cery
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 15:20   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: tradzik a hormony

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak, najwyższy czas na hormony. Musisz wybrać się do ginekologa, który powinien zlecić Ci badania hormonalne. Tak, stosuje je mnóstwo osób, są oddzielne wątki na ten temat - poszukaj i poczytaj.
moze jeszcze Diane35? a co bedzie po odstawieniu? ja wlasnie rzucam to swinstwo, ktore rujnuje mi zdrowie na pewno w przypadku pewnej grupy ten lek moze byc pomocny i nie zaszkodzi, ale osobiscie radzilabym sie 2x zastanowic zanim sie zacznie brac (zeby nie bylo, teoretycznie te pigulki nadawaly sie dla mnie idealnie, mialam wskazania)

Cytat:
Dieta nie ma żadnego wpływu na trądzik, ja jem mnóstwo słodyczy, właśnie pożeram chałwę przed monitorem, w MCDonald'sie odżywiam się tak 3 razy w tygodniu minimum i trądziku nie mam.
to, ze Tobie nie szkodzi, to nie znaczy, ze inni wplyw diety na cere sobie zmyslili, jestes zwyczajna szczesciara, gratuluje w takim razie

nie wierze, ze dieta sama z siebie wywola tradzik, ale u niektorych na pewno moze wplywac na jego przebieg, nieodpowiednia moze wywolac duze pogorszenie, kiedys specjalisci uwazali, ze jedzenie zupelnie nie ma wplywu, ale jest to teoria troche przestrzala, w najnowszych podrecznikach i czasopismach kosmetyki profesjonalnej jest sporo na ten temat

np. mnie po niektorych potrawach masakrycznie wysypuje, ale mam baaaaardzo wrazliwy organizm.. najbardziej mnie wysypuje po czekoladzie i produktach wysoko przetworzonych, podobno winne sa sztuczne aromaty dodawane do czekolady, podrazniaja gruczoly łojowe, podraznienie moze spowodowac nagly wzrost androgenow - stad u pewnej grupy osob mozliwe sa takie pogorszenia w postaci łojotoku i krost

rezygnacja z mleka tez w moim przypadku duzo dala, nie wyskakuja juz mi bolesne "gule" na policzkach- kiedys nie wiedzialam, ze hormony obecne w mleku moga dzialac jak androgeny

kawa mnie tez podraznia, wiec pije ją rzadko

w moim przypadku duzo warzyw, zielonej herbaty, malo przetworzonego zarcia, nabialu= ladniejsza cera, mniej tluste wlosy

do autorki wątku: badania sobie zrob, ale jezeli okaze sie, ze hormony masz w normie, nie siegaj po pigulki anty takiego ciezkiego kalibru jak Diane, skoro kuracja u dermatologa nie daje oczekiwanego efektu, czas poszukac innego, lepszego. moze warto zdecydowac sie na mocniejszy peelig kwasami lub silniejsze antybiotyki
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 15:59   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: tradzik a hormony

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
moze jeszcze Diane35? a co bedzie po odstawieniu? ja wlasnie rzucam to swinstwo, ktore rujnuje mi zdrowie na pewno w przypadku pewnej grupy ten lek moze byc pomocny i nie zaszkodzi, ale osobiscie radzilabym sie 2x zastanowic zanim sie zacznie brac (zeby nie bylo, teoretycznie te pigulki nadawaly sie dla mnie idealnie, mialam wskazania)
Nie wiem czy Diane czy nie, może coś innego. Napisałam o badaniach przede wszystkim (kiedy pisałam "najwyższy czas na hormony" nie chodziło mi o tabletki tylko "najwyższy czas na zbadanie ich").

Poza tym uważam, że hormony robią mniejsze kuku w organizmie niż niektóre antybiotyki brane latami.

Mnie po odstawieniu nie wysypało.

Cytat:
to, ze Tobie nie szkodzi, to nie znaczy, ze inni wplyw diety na cere sobie zmyslili, jestes zwyczajna szczesciara, gratuluje w takim razie
Widzisz, ja nie neguje, że dieta może mieć wpływ na trądzik, ale już po raz któryś na tym forum, kiedy ktoś pisze, że jest chory na trądzik radzi mu się nie zmianę lekarza i zrobienie badań tylko, że to na pewno dieta. A niekoniecznie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:19   #7
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: tradzik a hormony

z tego co wiem, pogorszenie skory po niektorych potrawach, to nie tradzik tylko alergia. truskawkowawiosna, piszesz o nabiale - bardzo duzo osob ma nadwrazliwosc na laktoze, podobnie na gluten w wyrobach pszennych.
a z hormonow dosc fajny jest nowy yaz - podobno to jedne z lepiej przyswajanych pigulek. ale faktycznie, czesto po odstawieniu jest przez kilka miesiecy gorzej. tylko wlasciwie po co odstawiac?
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 21:50   #8
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: tradzik a hormony

Szugar, oczywiste, ze tradzik to choroba, a wiec wymaga leczenia. jednak warto obserwowac swoj organizm, jezeli ktos jest typem wrazliwca, wyeliminowanie niektorych produktow moze wspomoc kuracje dermatologiczna

Cytat:
Napisane przez majomagn Pokaż wiadomość
z tego co wiem, pogorszenie skory po niektorych potrawach, to nie tradzik tylko alergia. truskawkowawiosna, piszesz o nabiale - bardzo duzo osob ma nadwrazliwosc na laktoze, podobnie na gluten w wyrobach pszennych.
a z hormonow dosc fajny jest nowy yaz - podobno to jedne z lepiej przyswajanych pigulek. ale faktycznie, czesto po odstawieniu jest przez kilka miesiecy gorzej. tylko wlasciwie po co odstawiac?
z tego co mi wiadomo, objawami alergii nie sa zaskorniki, łojotok ani krosty- alergicznie reaguje na cytrusy w duzej ilosci, skora zachowuje sie zupelnie inaczej.

a co do YAZ, przeciez one maja identyczny sklad co Yasminelle, ktore sa na rynku ladnych pare lat, Yasminelle bralam 3 miesiace i wspominam je jako koszmar, teoretycznie powinny mi sluzyc antyandrogenowe preparaty, ale zycie pokazuje cos zupelnie innego chociaz przyznam, ze androgenowe problemy ewidentnie lagodzily.

jezeli ktos nie planuje ciazy, tabletki mu sluza, nie odczuwa skutkow ubocznych, watroba zdrowa, to tez nie widze sensu, aby odstawiac

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-08-17 o 21:51
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 20:50   #9
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: tradzik a hormony

truskawkowawiosna popieram Cię w 100%, jesli chodzi o rozważne menu. Dzięki Twoim ogólnym radom co do dietki takiej zdziebka antyandrogennej, napewno dużo szybciej pozbierałam się po odstawce tablet anty Bardzo mi pomogłaś i jeśli wtedy nie podziękowałam, to teraz to robię Dziekuję

ja mam zawsze pogorszenie cery jak pije mleko, jem musli na mleku, płatki z mlekiem - od razu wyłażą mi wulkany na twarz, plecy, testowałam to kilkakrotnie, bo nie wierzyłam i było mi starsznie szkoda, bo uwielbiałam mleko w duzych ilosciach, ale dało radę z niego zrezygnować, przetwory mleczne jem czasami tylko i nagłych "wyrzutów" nie odnotowuje, ale wystarczy, że jem 2-3 kubasy kefiru dziennie i 3-4 dnia mam gule na buziaku (wszystko jedno w ktorej fazie cyklu jestem)

poza tym wszytsko co smażone i tłuste odbija mi się na cerze, ale to chyba zwiazane jest z moimi jelitkami (nawracajace grzybice jelit mam własnie na tle alergicznym), do tego dochodzi zła przemiana materii i mam na buźce pełno paskudnego drobiazgu (kaszka, zaskorniki, poszarzała brzydka cera) - dlatego uwazam, że dieta ma wpływ, ale nie w przypadku kazdego oczywiscie, na to sie sklada raczej wiele czynników

ja tak to widzę, z obserwacji siebie ofkors

ale faktycznie, co do słodyczy, to objadałam sie nimi zawsze, ostatnio miałam przerwy pare iesiecy, ale głod cukrzykowy wygrał i znów jem po 2 czekolady, dzis 3 paczki rodzynek w czekoladzie, ciagle jakies ciastka po obiedzie, wczoraj u rodzinki delicje i w tym przypadku nigdy nie było pogorszen, wrecz przeciwnie - po slodyczach prowizorycznie - ale czuje sie lepiej i cera tez to odczuwa

różnie to z ludźmi bywa, a do hormonow kiedyś wróce, tylko musze trafic na dobrego lekarza gin


było juz sporo takich tematów, czytałaś je, 19szpaczyca91 ??

m.in:
oraz leczenie tradziku tabletkami antykoncepcyjnymi ? -
gdzie właśnie Joanna miała taki dylemat, brac czy nie brać, czy pomaga na stałe, czy doraźnie

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-19 o 21:00 Powód: dopisek
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 17:01   #10
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: tradzik a hormony

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Szugar, oczywiste, ze tradzik to choroba, a wiec wymaga leczenia. jednak warto obserwowac swoj organizm, jezeli ktos jest typem wrazliwca, wyeliminowanie niektorych produktow moze wspomoc kuracje dermatologiczna


z tego co mi wiadomo, objawami alergii nie sa zaskorniki, łojotok ani krosty- alergicznie reaguje na cytrusy w duzej ilosci, skora zachowuje sie zupelnie inaczej.

ta sama osoba moze miec rozne objawy alergiczne na rozne czynniki. jesli ma sie nadwrazliwosc na jakis czynnik pokarmowy, to organizm traktuje jego obecnosc jako toksyne, co moze wywolywac stany zapalne - krosty. a laktoza jest mukogenna, moze zwiekszac lepkosc loju co zwieksz sklonnosc do zatykania sie porow - czyli zaskornikow - i odczucie wiekszej tlustosci skory. ale, podkreslam, to tylko u osob nadwrazliwych

a co do YAZ, przeciez one maja identyczny sklad co Yasminelle, ktore sa na rynku ladnych pare lat, Yasminelle bralam 3 miesiace i wspominam je jako koszmar, teoretycznie powinny mi sluzyc antyandrogenowe preparaty, ale zycie pokazuje cos zupelnie innego chociaz przyznam, ze androgenowe problemy ewidentnie lagodzily.

jezeli ktos nie planuje ciazy, tabletki mu sluza, nie odczuwa skutkow ubocznych, watroba zdrowa, to tez nie widze sensu, aby odstawiac
owszem YAZ ma ten sam sklad, co yasminelle, ale inny rytm przyjmowania, ktory jest podobno korzystniejszy i zmniejsza fizyczny i psychiczny dyskomfort wynikajacy ze zmian poziomu hormonow w trakcie cyklu. oczywiscie to decyzja lekarza, jaki lek jest odpowiedni dla pacjentki, ale mozna spytac, czy sie kwalifikujemy na cos nowego.

Edytowane przez majomagn
Czas edycji: 2009-08-20 o 17:05 Powód: dopisek na drugi temat
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 11:17   #11
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: tradzik a hormony

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dieta nie ma żadnego wpływu na trądzik, ja jem mnóstwo słodyczy, właśnie pożeram chałwę przed monitorem, w MCDonald'sie odżywiam się tak 3 razy w tygodniu minimum i trądziku nie mam.
owszem mimo ze nie jest to naukowo potwierdzone ja uwazam ze ma... na swoim przykladzie nie mozesz uogolniac ze nie ma, bo kazda cera jest inna i ogranizm roznie reaguje. fajnie ze nie masz, ciesz sie ze mozesz wszystko jesc i wychodzic nieumalowana, zazdroszcze


a co do hormonow to tak: najpierw wizyta u ginekologa jakiegos dobrego ktory nie pojdzie w ciemno i nie przepisze ich bez badan. badania sa bardzo wazne!! sama o niei zapytaj i popros o skierowanie.
zazwyczaj robi sie je prywatnie jeden hormon w okolicy 30zł, pewnie zleci ci w pierwszej kolejnosci tylko testosteron. a tak przy okazji to wpisz w wyszukiwarke Diana35 i tam poczytaj bo to zzwyczja sie te tabletki przepisuje w takiej sytacji
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.