Urodzinowe menu - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-27, 12:20   #1
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253

Urodzinowe menu - pomocy!


Przejrzałam wszystkie urodzinowe wątki na Moim Gotowaniu ale nie znalazłam tego o co mi chodzi.

Niedługo mam urodziny- osiemnastkę. W związku z tym robię takie rodzinne przyjęcie na około 20-30 osób (dużą mam rodzinę).
Chciałam Was zapytać jakie zaproponowałybyście menu??? Bo zupełnie nie mam pomysłu w jaki sposób to zrobić, czy bawić się w bigosy i pierogi czy bardziej nowocześnie to zrobić. No i fajnie by było gdyby koszty zminimalizować)

Proszę Was powiedzcie jak Wy byście to zaplanowały, tzn. napiszcie co i w jakich ilościach byście przyrządziły. Nie podawajcie przepisów tylko wymieńcie potrawy.
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 14:44   #2
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Pierogi na urodziny??? Bez przesady w koncu to urodziny wiec wypada podac cos innego. Bigos juz lepszy jesli bierzesz go pod uwage. Jesli to duza rodzinka to usmaz najzwyklejsze nalesniki a podaj jako krokiety z nadzieniem miesno-pieczarkowym (ja robie z parowkami, pieczarkami, zesmazona cebulka i czosnkiem-ten ostatni mozesz sobie darowc, zeby ludzie nie zioneli zapaszkiem). Jest szybkie a bardzo smaczne. Mozesz zapiec z zoltym serem i sosem pomidorowym albo pieczarkowym i podac z brokulami i marchewka. Do tego barszczyk czerwony na cieplo do filizanki. Szybko, tanio i smacznie. Polecam tez koreczki na stol (to co masz w lodowce: korniszony, ogorki kiszone, ser zolty, marynowana papryczka itp.), male marchewki do chrupania i jakies dipy do tego. Mozesz tez zrobic jakas salatke np. z ananasem, jajkiem, zoltym serem i kukurydza. Na tego typu imprezy zawsze sa dobre paluszki, wszelkie krakersy i jakas drobnica ciastkowa na klosz. Oczywiscie tort (zrezygnowalabym z pieczenia innych ciast) na konto wlasnie tych ciasteczek...Jeszcze mi sie przypomnialo, ze mozesz zrobic zwykle golabki, ladnie podane na pewno beda smakowac. Oprocz tego kulebiak z kapustka i grzybami.

Edit: Jakos trudno uwierzyc, ze nic tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=158957 dla siebie nie znalazlas. Kilka urodzinowych watkow do przejrzenia wymaga troche czasu
__________________
CaRpE DiEm

Edytowane przez Anuska77
Czas edycji: 2007-11-27 o 15:18
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 16:01   #3
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

A może jakiś ryż, ewentualnie kartofelki i do tego jakieś mięso?
Możesz spróbować kurczaka lub inne mięso i w środek włożyć ser żółty i zawinąć- wpiąć wykałaczkę,aby się nie rozpadło.
Taniej wyjdzie pewnie makaron z jakimś fajnym sosem,ale nie wiem czy chcesz się bawić w wielkie gary itp?
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 12:00   #4
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Na 25 lecie ślubu mama zrobiła indyka z farszem z mięsa mielonego z orzechami włoskimi, do tego ziemniaki i inne dodatki. Może nie jest to najtańsza potrawa, ale wystarczyła dla ponad 20 gości, no i po wcześniejszym przygotowaniu mięso wkłada się do piekarnika i nie trzeba tracić tyle czasu na siedzenie w kuchni zamiast zabawiać gości. Możne jakąś zapiekankę makaronową.
Ewentualnie coś co da się wcześniej przygotować a potem odgrzać w piekarniku, bo dla tylu osób smażyć kotlety lub coś w tym rodzaju zajęło by bardzo dużo czasu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 10:11   #5
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

ja teraz na tą sobotę na męża imieniny robię takie rzeczy może się przydadzą
- udka z kurczaka w miodzie i pomarańczach
- koreczki z salami, sera żółtego i śliwek z octu
- morele w winie z nadzieniem z wieprzowiny z pietruszką w chrupiącej otoczce
- sałatkę gyros.

Jeśli chodzi o dania na taką liczbę gości co u Ciebie, muszą być łatwe i szybkie do zrobienia. Ja jak mam dużą liczbę gości to robię np zupę gulaszową (papryka, pieczarki, wołowina itd), kurczaki (bo też nie ma z nimi dużo roboty), jakieś koreczki na przekąskę. A i jeśli chodzi o koreczki to ostatnio natknęłam się na fajną rzecz, otóż bierze się dość małą główkę kapusty i taką jeszcze mniejszą, otacza się je folią aluminiową, na tą większą na górze wbija się wykałaczki i nadziewa się tą mniejszą (taki ala bałwan) i na to do okoła nadziewa się koreczki. I najlepiej by każda linia koreczków dookoła tej kuli była inna bo fajnie to wygląda Wklejam zdjęcie żeby było jasne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.jpg (61,3 KB, 2071 załadowań)
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 11:32   #6
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Koreczkowy bałwan to faktycznie świetny pomysł, wygląda świetnie a przy okazji oszczędza trochę miejsca na stole bo jedzenie jest w pionie a nie w poziomie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 19:56   #7
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Dziękuję Wam bardzo

Zrobię na pewno 3 sałatki (taką tradycyjną ziemniaczaną, gyros i jeszcze jakąś- może owocową...), krokiety, kurczaka w sezamie i takiego tradycyjnego, oczywiście barszczyk, koreczki i piersi z kurczaka zawijane z fetą.
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-02, 20:31   #8
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Brzmi bardzo apetycznie
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 14:44   #9
xdominiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

świetny pomysł z tymi koreczkami wbitymi na kapuste ! (ja spróbuję zrobić coś w tym stylu tylko owocowe)
xdominiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:18   #10
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Pierogi na urodziny??? Bez przesady w koncu to urodziny wiec wypada podac cos innego. Bigos juz lepszy jesli bierzesz go pod uwage. Jesli to duza rodzinka to usmaz najzwyklejsze nalesniki a podaj jako krokiety z nadzieniem miesno-pieczarkowym (ja robie z parowkami, pieczarkami, zesmazona cebulka i czosnkiem-ten ostatni mozesz sobie darowc, zeby ludzie nie zioneli zapaszkiem). Jest szybkie a bardzo smaczne. Mozesz zapiec z zoltym serem i sosem pomidorowym albo pieczarkowym i podac z brokulami i marchewka. Do tego barszczyk czerwony na cieplo do filizanki. Szybko, tanio i smacznie. Polecam tez koreczki na stol (to co masz w lodowce: korniszony, ogorki kiszone, ser zolty, marynowana papryczka itp.), male marchewki do chrupania i jakies dipy do tego. Mozesz tez zrobic jakas salatke np. z ananasem, jajkiem, zoltym serem i kukurydza. Na tego typu imprezy zawsze sa dobre paluszki, wszelkie krakersy i jakas drobnica ciastkowa na klosz. Oczywiscie tort (zrezygnowalabym z pieczenia innych ciast) na konto wlasnie tych ciasteczek...Jeszcze mi sie przypomnialo, ze mozesz zrobic zwykle golabki, ladnie podane na pewno beda smakowac. Oprocz tego kulebiak z kapustka i grzybami.

Edit: Jakos trudno uwierzyc, ze nic tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=158957 dla siebie nie znalazlas. Kilka urodzinowych watkow do przejrzenia wymaga troche czasu
O jeja, bez obrazy ale roboty to bys miała z tym wszystkim na tydzień hihi
Ja proponuję maksymalnie pycha przy minimum poswięconego czasu
Gdzies tu na forum jest temat o daniach z kurczaka i stąd mam ten świetny przepis- piersi kurczaka umyć, lekko rozbić, posolić popieprzyć. Podsmażyć pieczarki pokrojone w plasterki z cebulką. Układać na blaszce piekarnika wyłożonej folią aluminiową kolejno - piersi, na to pieczarki, na to po łyżce majonezu na każdą pierś a na to wszystko zetrzeć zółty ser i zapiekac ok.20 minut. Obiecuję, że wszyscy będa piali z zachwytu Danie jest łatwe szybkie i co ważne sycące wiec jeśli podasz je z ziemniaczkami lub ryżem i suróweczką to już większośc rodzinki zapchasz. Do tego sałatka np. z makaronem ryżowym (wyglada jak ryż) (makaron gotujesz i dodajesz na co masz ochote- ogórek kiszony, ogórek swierzy, papryke np.czerwoną, kukurydzę, groszek jesli lubisz i co tam sobie jeszcze zapragniesz, ja na tych składnikach kończę. Majonez mieszasz z naturalnym jogurtem- nie musisz ale sałatka jest wtedy lżejsza i nawet ciocie na diecie sie skuszą. Przyprawisz solą, pieprzem, ja daje też trochę musztardy dla ostrości) Do tego połóz na stole pieczywo, talez z serkiem żółtym i kilkoma rodzajami wędlinki, może też byc talez z warzywkami- ogórek, pomidor, papryka. No i torcik A jeśli wolisz jeszcze prostrza wersję to zrezygnuj z kanapek i poukładaj na stole półmiski z chipsami, paluszkami, orzeszkami i powinno być dobrze. Pozdrawiam
anoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 16:36   #11
aga1500
Rozeznanie
 
Avatar aga1500
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: City :)
Wiadomości: 620
GG do aga1500
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Niezłe to macie,a z kapucha świetny pomysł naprawde ,da się dużo koreczków a zajmuje mało miejsca.Sama będe mieć za kilka dni urodziny i szukam czegoś ciekawego,choć przepisów mam wiele bo lubie kombinować,to szukam czegoś czego jeszcze nie robiłam a co nie zajmuje zbyt wiele czasu
Jeśli macie ochote na jakieś moje przepisy podziele sie chętnie z Wami
aga1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 10:53   #12
Alina 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Ale zabawy przy tym jest...
Pozdrawiam
Alina 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 16:54   #13
mirsawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 2
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Witajcie, również mam problem z przyjęciem urodzinowym właściwie to dylemat co podać .Może od początku mieszkam w Anglii i postanowiłam zrobić córce 14 urodziny oczywiście będą same angielki przyjecie będzie w ogrodzie jak pogoda pozwoli ,chciałabym podać coś polskiego aby posmakowali czegoś nowego, ale raczej nie bigos itd. Prosze podsuńcie jakieś pomysły.
mirsawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 07:21   #14
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

Może racuchy, pierogi leniwe, pierogi.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 12:42   #15
Autumnleaves
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 579
Dot.: Urodzinowe menu - pomocy!

WITAJCIE i ja się podepnę bo równiez planuję zrobić imprezę urodzinową. Ma być do 15 osób.(znajomych) I stąd moje pytanko: ile tego jedzonka powinno być?
Nie planuję robić nic na ciepło. Myślałam np. o :
-2 sałatkach ('Meksykanski Król Imprezy i standardowo 'Gyros'
-koreczkach (dużej porcji)
-mini kanapeczkach na krakersach
-jakiś chipsach
-arbuzie z wódką no i to tyle moich pomysłów na chwile obecną.
Co mozna jeszcze dodać do tego ?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy
OFERUJĘ m.in Dumę i uprzedzenie Austen, Pani Bovary , Dama Kameliowa i inne

WANTED: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=636589
-> SH
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post38420455
->ksiązkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=631720
Autumnleaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.