Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-02, 16:38   #1
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333

Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)


Witam
Za rok piszę maturę. Jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Zastanawiam się nad studiami... ale zupełnie nie wiem co mam wybrać. Jestem niezdecydowana No ale od jakiegoś czasu zaczęłam czytać o dietetyce. No i od razu rodzi się mnóstwo pytań i obaw. Mam problem z tym ponieważ nie jestem osobą która uczy się nie wiadomo jak. Nie lubię się uczyć. Dlatego boję się, że się nie dostanę i że sobie nie poradzę. Ogólnie nie wiem jak bardzo dietetyka jest trudna.
Wiem że powinnam wziąć się do pracy i zacząć się porządnie uczyć ale co roku sobie wmawiam że w następnej klasie będzie lepiej a tu już niedługo zacznie się 3 klasa LO a ja nadal średnia ledwo 4.0 albo poniżej...
W tym roku na koniec z biologii miałam dobry a z chemii bardzo dobry... no ale już z matmy i polskiego dostateczny...
Tak jak pisałam wcześniej nie jestem osobą która lubi się uczyć i ma jakiś taki dar do nauki No niestety.... jestem leniem
Liczę na to że są tu osoby które studiują dietetykę i mniej więcej mnie oświecą jakie to są studia... bo naczytałam się w internecie różnych komentarzy które jeszcze bardziej zwiększyły mój lęk. Czytałam że na 70 osób na drugi rok zostało tylko 20

A interesuje mnie Kraków

Edytowane przez Maaja
Czas edycji: 2011-08-02 o 16:40
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:07   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
W tym roku na koniec z biologii miałam dobry a z chemii bardzo dobry... no ale już z matmy i polskiego dostateczny...
no i bardzo dobrze - jeśli wiesz na co chcesz iść to w liceum postaw tylko na przedmioty które będą Ci się liczyć w rekrutacji na studia. to że będziesz mieć 5 z polskiego przy składaniu podań na dietetyke będzie mieć małe znaczenie, największe szanse będa miały osoby z dobrym wynikiem właśnie z chemii i biologii
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:10   #3
agusia8524
Zakorzenienie
 
Avatar agusia8524
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 675
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Hej
ja skończyłam dietetykę, ale dwuletnią policealną, poziom hmmm średni, natomiast nas bylo malo i zależalo im na utrzymaniu grupy, więc myślę, że normalnie, na studiach łatwo nie jest. Przede wszystkim czy chcesz pracować w tym zawodzie?
Jesli tak to czy wolisz szpital, czy np gabinet typowo "odchudzający"?
Pamiętaj, że w Twoich rękach będzie zdrowie drugiej osoby, więc jeśli chcesz po bumelować to nie jest dobry kierunek...
Równocześnie studiowałam pedagogikę i muszę stwierdzić, że są to raczej lajtowe studia...ale jak mówiłam studia studiami, a ważniejsze jest to gdzie chcesz po nich pracować.
A i popieram przedmówczynię
Powodzenia
__________________
"Siła twojej walki mierzona jest twoją wiarą w tę walkę"

Edytowane przez agusia8524
Czas edycji: 2011-08-02 o 17:11
agusia8524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 18:14   #4
Gandi
Raczkowanie
 
Avatar Gandi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Ja po liceum spróbuję dostać się na dietetykę na SGGW i mogę ci powiedzieć, czego już się dowiedziałam. Podobno pierwszy rok takich studiów to właściwie sama chemia, więc musisz naprawdę ją lubić i być z niej dobra. Ponoć dopiero później dochodzą elementy nauki o żywieniu człowieka itp. Maturę można składać z chemii lub biologii, najlepiej oczywiście rozszerzoną.
Ja planuję zdawać maturę z chemii, chociaż aktualnie jestem w klasie humanistycznej i boję się trochę rozszerzenia z niej. Dodatkowo nasłuchałam się, że wiele osób po dietetyce, nie może znaleźć pracy w zawodzie.
__________________
52 - 51 - 50 - 49 - 48 - 47
165 cm

Jestem szczęśliwa, odkąd biorę życie we własne ręce.
Gandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 18:42   #5
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Witam
Za rok piszę maturę. Jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Zastanawiam się nad studiami... ale zupełnie nie wiem co mam wybrać. Jestem niezdecydowana No ale od jakiegoś czasu zaczęłam czytać o dietetyce. No i od razu rodzi się mnóstwo pytań i obaw. Mam problem z tym ponieważ nie jestem osobą która uczy się nie wiadomo jak. Nie lubię się uczyć. Dlatego boję się, że się nie dostanę i że sobie nie poradzę. Ogólnie nie wiem jak bardzo dietetyka jest trudna.
Wiem że powinnam wziąć się do pracy i zacząć się porządnie uczyć ale co roku sobie wmawiam że w następnej klasie będzie lepiej a tu już niedługo zacznie się 3 klasa LO a ja nadal średnia ledwo 4.0 albo poniżej...
W tym roku na koniec z biologii miałam dobry a z chemii bardzo dobry... no ale już z matmy i polskiego dostateczny...
Tak jak pisałam wcześniej nie jestem osobą która lubi się uczyć i ma jakiś taki dar do nauki No niestety.... jestem leniem
Liczę na to że są tu osoby które studiują dietetykę i mniej więcej mnie oświecą jakie to są studia... bo naczytałam się w internecie różnych komentarzy które jeszcze bardziej zwiększyły mój lęk. Czytałam że na 70 osób na drugi rok zostało tylko 20

A interesuje mnie Kraków

Że ja się tak spytam...skoro nie lubisz się uczyć, jesteś leniem itp. to po co idziesz na studia? Ja bez złośliwości, serio pytam Nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie w tym kraju, nie ma takiego obowiązku.

Jestem absolwentką studiów licencjackich na tym kierunku na specjalizacji klinicznej. Mnóstwo chemii( chemia żywności, biochemia żywności, analiza i ocena jakości żywności), przedmioty medyczne typu: anatomia, fizjologia, kliniczny zarys chorób, biologia medyczna, genetyka, farmakologia, kwalfikowana pierwsza pomoc . No i wiadomo, te żywieniowe we wszystkich maściach i odmianach. Plus 20 tygodni praktyk w wakacje podczas całego toku studiów.

Nie polecam tego kierunku jeśli na przykład masz słabe nerwy. Miałam praktyki w szpitalu, zgodnie ze specjalizacją i codziennie rano chodziłam na wizyty, oglądałam wszystkie przypadki( choć ja to z zainteresowaniem ), ale były dziewczyny które mdlały, bo nie spodziewały się że coś takiego będą na tych studiach oglądać.

Musisz mieć dużą wiedzę, przynajmniej na specjalizacji klinicznej o naprawdę wielu chorobach, o interakcjach leków z żywnością, normach żywienia dla poszczególnych grup ludności. I pamiętaj również że dobry dietetyk ma pacjentów, a nie klientów. Ponosisz więc odpowiedzialność za czyjeś zdrowie.

P.s No i ta przyszłościowość tego kierunku w ty kraju...no cóż jeszcze nie nadeszła, o pracę jest bardzo ciężko
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:07   #6
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Dziewczyny, a czy któraś z Was jest/miała do czynienia z osobami, które są po dietetyce i mają tytuł trenera osobistego? Czy to zwiększałoby szansę na sukces zawodowy?
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:24   #7
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Jestem po dietetyce i powiem jedno: jeżeli potrafisz i masz gdzie znaleźć pracE w tym zawodzie, to spokojnie dasz radę. W tym kraju jest ciężko "wyżyć" z takiego zawodu... niestety. Późniejsza praca wymaga skrupulatności, zrozumienia, taktu i konsekwencji.
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 20:02   #8
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Ja zdecydowałam że pójdę na dietetykę 2-3 lata temu, niestety w trakcie tego czasu kierunek stał się tak popularny że zrezygnowałam bo bałam się że będzie tak jak z fizjoterapią - zawód niby przyszłościowym, ale produkuje bezrobotnych.

Pamiętam jak wszyscy się ze mnie śmiali i pytali co to za kierunek i co chcę po nim robić, natomiast na dietetykę poszło 6 koleżanek z klasy (byłam na biol-chemie)

Z tego co czytałam, nie są to łatwe studia, bo mnóstwo chemii, głównie organicznej, anatomii, fizjologii człowieka. No i wszystkie składniki żywności, jakieś tam emulgatory itp. musisz mieć oczywiście w małym palcu. Na pewno są to jedne z łatwiejszych studiów na Akademii Medycznej, więc nie przesadzałabym znowu z taką szałową trudnością
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 21:32   #9
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

ja o dietetyce zaczelam myslec juz w gim dlatego poszlam na biol chem
w tym roku bede pisac mature
ale po tym co tu czytam to musze sie dobrze zastanowic bo niby bardzo lubie sie uczyc o zywieniu i czlowieku ale co z tego jak pozniej pracy nie znajde?o ile przetrwam chemie hehe
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:25   #10
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Cytat:
Napisane przez Osiak Pokaż wiadomość
Że ja się tak spytam...skoro nie lubisz się uczyć, jesteś leniem itp. to po co idziesz na studia? Ja bez złośliwości, serio pytam Nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie w tym kraju, nie ma takiego obowiązku.
Pomyślałam o tym samym, może wybierz studium o kierunku dietetyk. Zawsze to trzy lata krócej.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 08:53   #11
marta5666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kierunek- dietetyka .... przyjmę każdą informację na jej temat :)

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Witam
Za rok piszę maturę. Jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Zastanawiam się nad studiami... ale zupełnie nie wiem co mam wybrać. Jestem niezdecydowana No ale od jakiegoś czasu zaczęłam czytać o dietetyce. No i od razu rodzi się mnóstwo pytań i obaw. Mam problem z tym ponieważ nie jestem osobą która uczy się nie wiadomo jak. Nie lubię się uczyć. Dlatego boję się, że się nie dostanę i że sobie nie poradzę. Ogólnie nie wiem jak bardzo dietetyka jest trudna.
Wiem że powinnam wziąć się do pracy i zacząć się porządnie uczyć ale co roku sobie wmawiam że w następnej klasie będzie lepiej a tu już niedługo zacznie się 3 klasa LO a ja nadal średnia ledwo 4.0 albo poniżej...
W tym roku na koniec z biologii miałam dobry a z chemii bardzo dobry... no ale już z matmy i polskiego dostateczny...
Tak jak pisałam wcześniej nie jestem osobą która lubi się uczyć i ma jakiś taki dar do nauki No niestety.... jestem leniem
Liczę na to że są tu osoby które studiują dietetykę i mniej więcej mnie oświecą jakie to są studia... bo naczytałam się w internecie różnych komentarzy które jeszcze bardziej zwiększyły mój lęk. Czytałam że na 70 osób na drugi rok zostało tylko 20

A interesuje mnie Kraków
Kierunek-dietetyka? Więc kieruj się tutaj, skonsultuj, zapytaj... dietetyk Kraków - www.centrum-dietetyki.eu
marta5666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.