zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-08, 14:20   #1
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Question

zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)


Witajcie
Szukałam wiele w sieci ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie, może któraś z Was była w takiej sytuacji... Chcę poszerzyć obrączkę (ale nie zmienić jej rozmiar na większą! a tylko takie odpowiedzi udało mi się znaleźć) tylko dołożyć złota by z 3 mm szerokości mieć 5 mm. Obrączka to żółte złoto, bez żadnych zdobień, jedynie wewnętrzny grawer. Czy to jest możliwe, czy po prostu trzeba przetopić całą i będzie to już nowa obrączka, nie ta nałożona uroczyście w dniu ślubu?

Będą wdzięczna za rady!
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:46   #2
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

nie lepiej wybrac sie do jubilera i zapytac? Wg mnie trzeba przetopic ale ja nie jestem fachowcem.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 20:22   #3
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Też mi się wydaje, że trzeba będzie przetopić, inaczej nie da się zrobić, no bo jak?
Ale najlepiej zapytać jubilera
3 mm już Ci się nie podobają?
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 09:03   #4
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Trzeba przetopić.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 12:16   #5
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Też mi się wydaje, że trzeba przetopić.
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 14:47   #6
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Ok, dziękuję za odpowiedzi. Miałam cień nadziei, że tak jak można zmienić rozmiar bez uszkodzenia - lekko rozciągając, można też poszerzyć spłaszczając bądź np. dodając po bokach warstewkę złota.
Przetopiona - już chyba nie będę czuła, że to ta sama
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 07:02   #7
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Cytat:
Napisane przez rainy_flower Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję za odpowiedzi. Miałam cień nadziei, że tak jak można zmienić rozmiar bez uszkodzenia - lekko rozciągając, można też poszerzyć spłaszczając bądź np. dodając po bokach warstewkę złota.
Przetopiona - już chyba nie będę czuła, że to ta sama
zastanów się więc czy aby na pewno chcesz ją poszerzyć, w końcu czymś się kierowałaś kupując taką która ma 3 mm
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 15:59   #8
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
zastanów się więc czy aby na pewno chcesz ją poszerzyć, w końcu czymś się kierowałaś kupując taką która ma 3 mm
No własnie
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 07:38   #9
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Dlatego dam taką poradę dziewczynom jeszcze przed, które może też tu zajrzą - zastanówcie się 100 razy, pochodźcie kilka razy, pomierzcie, popytajcie, jak co to obetnijcie koszty na czymś innym - a potem dopiero zakupcie obrączki

Spróbuję spytać złotnika (ale już tylko z ciekawości), czy tego modelu nie dałoby się np. spłaszczyć, 'rozciągnąć w bok', jak rozciąga się wzdłuż dla zwiększenia rozmiaru.
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 07:45   #10
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Cytat:
Napisane przez rainy_flower Pokaż wiadomość
Dlatego dam taką poradę dziewczynom jeszcze przed, które może też tu zajrzą - zastanówcie się 100 razy, pochodźcie kilka razy, pomierzcie, popytajcie, jak co to obetnijcie koszty na czymś innym - a potem dopiero zakupcie obrączki

Spróbuję spytać złotnika (ale już tylko z ciekawości), czy tego modelu nie dałoby się np. spłaszczyć, 'rozciągnąć w bok', jak rozciąga się wzdłuż dla zwiększenia rozmiaru.
a jeśli mogę spytać to co się właściwie stało ? przestała Ci się podoba czy o co właściwie chodzi ?
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:56   #11
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Cytat:
Napisane przez rainy_flower Pokaż wiadomość
Dlatego dam taką poradę dziewczynom jeszcze przed, które może też tu zajrzą - zastanówcie się 100 razy, pochodźcie kilka razy, pomierzcie, popytajcie, jak co to obetnijcie koszty na czymś innym - a potem dopiero zakupcie obrączki

Spróbuję spytać złotnika (ale już tylko z ciekawości), czy tego modelu nie dałoby się np. spłaszczyć, 'rozciągnąć w bok', jak rozciąga się wzdłuż dla zwiększenia rozmiaru.
To prawda co piszesz, popieram
Na czym jak na czym, ale moim zdaniem akurat na obrączkach nie warto oszczędzać. One są z założenia do użytkowania na co dzień i na lata...muszą być trwałe
Dlatego my mamy 100 % klasyczne- z daleka widać, że obrączka, a nie jakiś pierścionkowy cudak, można zmieniać rozmiar i...nie znudzi się tak jak zdobione, bo nie ma co się znudzić
Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
a jeśli mogę spytać to co się właściwie stało ? przestała Ci się podoba czy o co właściwie chodzi ?
Dołączam do pytan?
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 16:42   #12
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

To nie jest tak, że koniecznie chcę zmiany bo z tą nie mogę żyć Bardziej chciałam się zorientować, czy ew. istnieje możliwość jej poprawy.
Nie byłam do końca przekonana, a w codziennym patrzeniu i użytkowaniu ten mój brak przekonania się nasilił...
Ale trudno, to tylko symbol małżeństwa, osoba męża przecież najważniejsza
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 21:56   #13
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

no widzisz autorko a ja mam problem odwrotny, bo mam obrączkę 5 mm a chcialabym ją zmienic na 4 mm i owszem, można ją spiłować lub przetopić, bo pytalam, ale nie moge sie na to zdecydowac bo jakoś mi szkoda
u mnie jest to podyktowane dwoma wdględami - pierwszy to taki, że myslę że taka 4 mm byłaby wygodniejsza, po prostu mniej bym ją czuła na palcu, co okazało sie dopiro po latach noszenia, przy wybieraniu obrączek nie miałam takiej świadomości
po drugie mam delikatny pierścionek i tak sobie myślę, czy wąska obrączka nie pasowałaby mi bardziej, no i wtedy tez mogłabym nosić pierscionek i obrączkę razem
no i wreszcie nie wiem, czy wizualnie nie wydaje sie ona za szeroka, jak myslicie?

myślę autorko, że musisz to sobie jeszcze mocno przemyśleć, bo 3 mm na pewno nosi sie wygodniej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0207.jpg (82,3 KB, 202 załadowań)
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer

Edytowane przez TsaiNu
Czas edycji: 2013-10-15 o 21:58
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 08:57   #14
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
no widzisz autorko a ja mam problem odwrotny, bo mam obrączkę 5 mm a chcialabym ją zmienic na 4 mm i owszem, można ją spiłować lub przetopić, bo pytalam, ale nie moge sie na to zdecydowac bo jakoś mi szkoda
u mnie jest to podyktowane dwoma wdględami - pierwszy to taki, że myslę że taka 4 mm byłaby wygodniejsza, po prostu mniej bym ją czuła na palcu, co okazało sie dopiro po latach noszenia, przy wybieraniu obrączek nie miałam takiej świadomości
po drugie mam delikatny pierścionek i tak sobie myślę, czy wąska obrączka nie pasowałaby mi bardziej, no i wtedy tez mogłabym nosić pierscionek i obrączkę razem
no i wreszcie nie wiem, czy wizualnie nie wydaje sie ona za szeroka, jak myslicie?
mi się taka szerokość podoba, nic bym nie zmieniała
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 10:35   #15
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
no widzisz autorko a ja mam problem odwrotny, bo mam obrączkę 5 mm a chcialabym ją zmienic na 4 mm i owszem, można ją spiłować lub przetopić, bo pytalam, ale nie moge sie na to zdecydowac bo jakoś mi szkoda
u mnie jest to podyktowane dwoma wdględami - pierwszy to taki, że myslę że taka 4 mm byłaby wygodniejsza, po prostu mniej bym ją czuła na palcu, co okazało sie dopiro po latach noszenia, przy wybieraniu obrączek nie miałam takiej świadomości
po drugie mam delikatny pierścionek i tak sobie myślę, czy wąska obrączka nie pasowałaby mi bardziej, no i wtedy tez mogłabym nosić pierscionek i obrączkę razem
no i wreszcie nie wiem, czy wizualnie nie wydaje sie ona za szeroka, jak myslicie?

myślę autorko, że musisz to sobie jeszcze mocno przemyśleć, bo 3 mm na pewno nosi sie wygodniej
Szczerze, to wizualnie na paluszku Twoja obrączka leży IDEALNIE
Nic bym nie zmieniła
Ja z kolei mam inny dylemat, bo chciałam swoją też poszerzyć nie raz.
A mam 5 mm i chciałam zrobić sobie 6 mm.
Tylko, że ja mam półokrągłą i soczewkę od wewnątrz i prawie w ogóle nie czuję swojej na palcu, czasem nawet nie raz wpadałam w przerażenie, bo myślałam, że jej nie mam...
Może "uwieranie" to nie kwestia szerokości, tylko kształtu ( płaskie fazowane), wiele osób takie ma i część się skarżyła, że niewygodne, bo uwierają w palce...
Nie wiem jak to jest i większość ma właśnie 5 mm szerokości
Co nie zmienia faktu, że te Twoje to był typ mojego TŻ i czasem się zastanawiam, że mogłam jednak nie brać półokrągłych tylko płaskie fazowane.
Swoją drogą zastanawiam się ile by koszowała przeróbka tylko kształtu z półokrągłych na płaskie fazowane.

Edytowane przez 201610281624
Czas edycji: 2013-10-21 o 21:20
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 18:27   #16
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Ta szerokość 5 mm bardzo ładnie u Ciebie wygląda
Owszem, 3 mm nosi się bardzo wygodnie, ale chciałabym mieć tą obrączkę taką bardziej wyrazistą, choć nie powiem, ładnie wygląda na moim palcu nie szpeci ani nic :P ale gdyby możliwa była korekta do 4-5 mm bezinwazyjna, to bym się chyba nie wahała... 4 mm byłoby idealnie bo szersza niż mam i bez ryzyka tej 'niewygody'.
Ale w życiu są inne problemy więc nie ma co nad tym się rozczulać
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 15:30   #17
4f94a5c8781d2dd2378da9d67d97ac373e40afc0_5f8cc934c51e4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: zmiana szerokości obrączki (nie rozmiaru)

Witam czy zdecydowala sie Pani na zmiane szerokosci obraczki?
4f94a5c8781d2dd2378da9d67d97ac373e40afc0_5f8cc934c51e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-09 16:30:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.