Test Owulacyjny Afrodyta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 13:20   #1
gorzata86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 31

Test Owulacyjny Afrodyta


Witam!!
Czy ktoś używa z Was tego testu ze śliny?? dobry czy nie?? Dodam, że nie chcę go jako jedyną metodę antykoncepcji. Po prostu myślałam, by używać go jako dodatek do np. prezerwatywy. Dla spokoju...
gorzata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:38   #2
Pani_Jasiowa
Zakorzenienie
 
Avatar Pani_Jasiowa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 858
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Tak, ja używałam!! Tylko my chcieliśmy mieć dziecko i się udało!!!
Bardzo polecam, dobrze widać i bardzo łatwo odróżnić kiedy są dni płodne a kiedy nie! Staraliśmy sie z mężem 3 cykle i nic kupiłam afrodytę i już po pierwszym razie byłam w ciąży!!! Tak więc polecam jako zabezpieczenie też
__________________
Kocham: 11.09.2009
Powiedziałam TAK: 11.09.2010
Nasz Dzień: 22.10.2011


P


Szymonek

Edytowane przez Pani_Jasiowa
Czas edycji: 2012-07-25 o 13:44
Pani_Jasiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:46   #3
gorzata86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 31
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Dziękuję za odpowiedź! Ja raczej dzieci nie mogę mieć ze względów zdrowotnych i niestety tabletki anty też mi nie służą. Żlę się po nich czułam. Dlatego pytam o opinie
gorzata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:49   #4
Pani_Jasiowa
Zakorzenienie
 
Avatar Pani_Jasiowa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 858
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Cytat:
Napisane przez gorzata86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Ja raczej dzieci nie mogę mieć ze względów zdrowotnych i niestety tabletki anty też mi nie służą. Żlę się po nich czułam. Dlatego pytam o opinie
Rozumiem, jeśli potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia, to afrodyta jest dobrym wyjściem. trochę kosztuje, ale jeśli stosujesz ją codziennie to można używać jej przez 2 lata.
__________________
Kocham: 11.09.2009
Powiedziałam TAK: 11.09.2010
Nasz Dzień: 22.10.2011


P


Szymonek
Pani_Jasiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:54   #5
karola1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

ja używam donna i także jestem zadowolona
karola1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:21   #6
gorzata86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 31
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Ale można używać np. od czasu do czasu w celu sprawdzenia? Tak chciałam opinii bo jednak te monitory płodności dużo droższe, a tu cena jeszcze nie tak tragiczna.
gorzata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:22   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Możesz kupić termometr i stosować npr, a nie bawić się w testy. Test pokaże Ci dni niepłodne, Ty będziesz się kochała, a później będzie kuku, bo następnego dnia nastąpiła owulacja, a Ty zajdziesz w ciąże. Poza tym dobrze zastosowana prezerwatywa daje 100% namacalnej pewności i ochrony przed ciążą. Nie lepiej tak?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 17:05   #8
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Możesz kupić termometr i stosować npr, a nie bawić się w testy. Test pokaże Ci dni niepłodne, Ty będziesz się kochała, a później będzie kuku, bo następnego dnia nastąpiła owulacja, a Ty zajdziesz w ciąże. Poza tym dobrze zastosowana prezerwatywa daje 100% namacalnej pewności i ochrony przed ciążą. Nie lepiej tak?
Tak, od kiedy to prezerwatywa daje 100% ochrony przed ciążą?
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 17:08   #9
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Tak, od kiedy to prezerwatywa daje 100% ochrony przed ciążą?
Wyraźnie napisałam, kiedy jest dobrze użyta plemnik gumy nie przegryzie i nie poleci wprost do jajeczka, nie wiem czy wiesz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 17:08   #10
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Prawidłowo użyta daje 100% ochronę więc nie wiem co cię tak rozbawiło, bo czemu niby ma nie dawać 100%? Plemniki mają magicznie wylecieć przez nieuszkodzoną prezerwatywę?
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:05   #11
Viranna
Raczkowanie
 
Avatar Viranna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 313
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Ale w sumie jako dodatek do metody termiczno-objawowej taki testerek płodności może być przydatny.
Jeśli dobrze doczytałam opis to powinien pokazywać "zapowiedź" owulacji - 3 dni przed już, prawda? To jest chyba wskazówka, której nie daje żadna inna metoda.
Viranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 20:14   #12
tulli11
Przyczajenie
 
Avatar tulli11
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 27
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Mi się z Afrodytą nie udało:
1) nie zauważam różnic i leży w szufladzie już rok;
2)bardzo niefachowa obsługa sklepu, która dodatkowo mnie zniechęciła.
Ale planuję zmiany w metodzie i może spróbuję stosować znowu.
tulli11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 11:36   #13
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Ja teraz używam komputera cyklu, ale afrodyty też używałam i była ok. Podczas dni płodnych tworzyła się piękna paprotka i nie było problemów z interpretacją.
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 10:19   #14
karola1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

I jak tam obserwacje cyklów??? Mój mikroskop chyba oszalał. Jestem właśnie po okresie to mój 6dc a on pokazuje paprotki. Czy to normalne??? W poprzednim cyklu paprotki pokazywał od 20dc (mialam30dc) no i wtedy było przytulanko.
karola1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 11:04   #15
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Ja na samym testerze bym nie polegała, chyba że z pomiarem temperatury. W ostatnim cyklu miałam owulację 3 dni po zaniknięciu śluzu płodnego (wszelkie znaki na to wskazują). On tylko wykrywa wzrost estrogenu a nie potwierdza owulacji, ale jest dobry do tego żeby wykryć kiedy się zaczynają dni płodne.

Karola
wszystko jest możliwe. Ja mam cykle od lat regularne i owulacja średnio 12-14 dzień a w zeszłym roku w jednym cyklu była 8 dc, a śluz płodny nawet nie wiedziałam kiedy się zaczął, chyba jeszcze w czasie miesiączki.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 18:09   #16
karola1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

jednak moja donna nie kłamała. Byłam u ginekologa 11dc i już byłam po jajeczkowaniu. Czyli te paprotki po okresie które się pokazały były prawdziwe
karola1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 12:16   #17
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Dziewczyny, mam pytanie - jak szybko pojawia wam się wynik? Bo u mnie trwa to baaardzo długo, zdecydowanie dłużej niż 5 minut. Czasem nawet po godzinie nie jestem pewna, czy ślina juz wyschła. Często też trudno coś tam dojrzeć, mam wrażenie, że próbka spływa z tego szkiełka i zbiera się tylko na brzegu (nawet, gdy mikroskop stoi prosto). Może robię cos nie tak?
__________________
"Prosiłem o wszystko, by cieszyć się życiem, dostałem Życie po to, by cieszyć się wszystkim! (...)"
Noel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 12:03   #18
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Z tego co pamiętam tak 6-7 min. Jak ślina zbiera Ci sie tylko na brzegu to może kładź więcej śliny? Oamiętaj że próbka musi wyschnąć dokładnie.
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 16:59   #19
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Do mnie dziś właśnie dotarł test Donna. Jestem po 2 pierwszych nieudanych próbach. Najpierw za mało śliny..pojawiły się tylko jakieś kropki a potem ...chyba za dużo, bo szkiełko było mokre i nic nie wskazywało na paprotki, raczej na jakieś pałeczko-kropki mam 7 dzień cyklu i mam nadzieję utrafić w dni owulacyjne. Trzymajcie kciuki
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 13:13   #20
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Pałeczko-kropki? może okres przejściowy Ci się zaczyna...
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:48   #21
carbon88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Witam odnośnie testu afrodyta to naprawde widać paprotki,bo Ja mam ją od wczoraj i póki co wyszły mi czarne kropki na żółtym tle,i czym czyscisz szkiełko pozdrawiam.
carbon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 13:39   #22
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Jesli pojawiły się kropki to jest to okres niepłodny. A żółte tło jest zawsze - światełko ma taki kolor. Szkiełko czyszczę wacikiem z alkoholem. Nie czyść tylko w ten sposób soczewki bo się zmatowi Soczewkę przecieram zwykłą wodą
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 11:32   #23
kobietkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar kobietkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 710
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Stosuje od kilku tygodni ten mikroskop i zawsze wykazuje mi dni niepłodne. Zrobiłam testy owulacyjne z moczu i wyszły pozytywne, obajwy mam typowe dla dni płodnych, a tester nawet nie reaguje. Szkiełko czyszcze wilgotną ściereczką baaardzo dokładnie. Stosuje się do wszystkich zasad, wykonuje go rano na czczo. Czekam 5 minut, czasami dłużej z nadzieją, że coś się zmieni. Mam pytanie jak nanosicie próbkę śliny ?
__________________
Nasz Ślub
Nasz Synuś


Edytowane przez kobietkaaaaa
Czas edycji: 2013-12-10 o 11:33
kobietkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 14:30   #24
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Cytat:
Napisane przez kobietkaaaaa Pokaż wiadomość
Stosuje od kilku tygodni ten mikroskop i zawsze wykazuje mi dni niepłodne. Zrobiłam testy owulacyjne z moczu i wyszły pozytywne, obajwy mam typowe dla dni płodnych, a tester nawet nie reaguje. Szkiełko czyszcze wilgotną ściereczką baaardzo dokładnie. Stosuje się do wszystkich zasad, wykonuje go rano na czczo. Czekam 5 minut, czasami dłużej z nadzieją, że coś się zmieni. Mam pytanie jak nanosicie próbkę śliny ?
Spróbuj ew ze sluzem szyjkowym. Ja nakładałam palcem cienką warstwę. pamiętaj że próbka musi być sucha i zwróć uwagę na ostrość
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:19   #25
reneta12
Raczkowanie
 
Avatar reneta12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 197
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

ja tez kupiłam Afrodytę i sprawuje się bdb

znalazłam bardzo dokładny i wiarygodny opis

Śluz szyjkowy ma również zdolność do krystalizacji, możliwej do zbadania za pomocą tzw. testerów płodności, które można kupić w aptekach .
W ich skład wchodzi minimikroskop, dzięki któremu możemy codziennie obejrzeć i określić rodzaj śluzu szyjkowego pobieranego na odpowiednie szkiełko.
Śluz oglądamy po wyschnięciu pod silnym źródłem światła. Jeżeli jest to śluz estrogenny, wtedy widać wyraźnie, że krystalizuje on w kształcie podobnym do liści paproci czy jodły. W śluzie gestagennym krystalizacja jest słabo widoczna, a na szkiełku zauważymy jedynie bezpostaciową masę.
Trzeba tu zaznaczyć, że prawidłowe rozpoznanie rodzaju śluzu jest możliwe po około 9 miesiącach obserwacji jego cech fizycznych. Pary decydujące się na tę metodę powinny codziennie (a lepiej dwa razy dziennie) pobierać kroplę śluzu szyjkowego z ujścia zewnętrznego szyjki macicy.
Jak to zrobić? Podobnie jak podczas zakładania tamponu lub gry wstępnej (może to zrobić sama kobieta lub jej partner) należy włożyć jeden lub dwa palce głęboko do pochwy i dotknąć szyjki macicy (uwaga: ocena cech śluzu pobranego z przedsionka pochwy jest niemiarodajna!). Następnie obejrzeć wydobyty śluz i określić jego cechy.
Kłopoty ze stosowaniem tej metody mogą się pojawić następnego dnia po stosunku, gdy dochodzi do zjawiska tzw. lubrykacji śluzu szyjkowego (jego upłynnienia). Problemy mogą mieć też kobiety po poronieniu, porodzie, w okresie okołomenopauzalnym, z przewlekłymi stanami zapalnymi pochwy.
Oczywiście, najskuteczniejsze z metod naturalnych jest ich łączne stosowanie, czyli tzw. metoda objawowo-termiczna polegająca na równoczesnym pomiarze temperatury oraz obserwacji śluzu.
reneta12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 09:34   #26
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Ja mam mikroskop owulacyjny, ale Donna. Na początku, kiedy go kupiłam (a było to w tamtym roku) nic nie pokazywał. Stwierdziłam, że jest nic nie wart i wrzuciłam go do szuflady. Wczoraj coś mnie tknęło, po zrobieniu sikanego testu owulacyjnego, żeby w tym momencie go sprawdzić...i jednak działa Widziałam dużo paprotek, także warto było go jednak kupić
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 14:23   #27
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ja mam mikroskop owulacyjny, ale Donna. Na początku, kiedy go kupiłam (a było to w tamtym roku) nic nie pokazywał. Stwierdziłam, że jest nic nie wart i wrzuciłam go do szuflady. Wczoraj coś mnie tknęło, po zrobieniu sikanego testu owulacyjnego, żeby w tym momencie go sprawdzić...i jednak działa Widziałam dużo paprotek, także warto było go jednak kupić
No bo tak naprawdę nie ma w nim co nie zadziałać Przecież nie ma żadnych odczynników chemicznych
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 10:54   #28
rosagha
Raczkowanie
 
Avatar rosagha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Mam do Was pytanie
Tester mam od 3 tygodni.
Czy pojawiają się wam jakieś struktury, inne niż te paprotki na ulotce?
Dziś mam 9 dc i dziś pojawiły się wyraźne paprotki, bo dotychczas raz pokazywały się, raz nie, takie regularne struktury, coś jakby heksagonalne formy.
Dopiero się uczę i nie wiem które formy świadczą o płodnych dniach.
Prowadzę metodę termiczno-objawową od kilku miesięcy i wychodzi mi że owulację mam 18-20 dnia (skok temperatury) cyklu przy regularnych cyklach 27-26 dniowych.
No i wczoraj oprócz tych heksagonalnych form, pojawiła się 1 paprotka. A dziś jest prawie na całym szkiełku. Myślałam, że dni płodne trwają 7-8 dni. A mam 9 dc, z obserwacji wynika że owulacja dopiero za około 10 dni + 2 dni na jajeczko, daje mi to z 12 dni płodnych! (sic)
Proszę napiszcie czy któraś z Was widzi coś jeszcze oprócz tych paprotek i pęcherzyków powietrza.
Pozdrawiam
__________________
Róbmy swoje, może to coś da kto wie (...)

24.09.12 OCM - nadal
11.10.12 Olej Budwigowy - piję ale z przerwami
rosagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 02:28   #29
olunis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 25
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

Odkopuję

U mnie pojawia się coś takiego, to chyba wskazuje na owulację? To by się zgadzało z moim cyklem.

Osobom którym nic nie wychodzi - ślina musi byc spod języka, tego nie piszą w ulotce, dopiero wtedy zaczęło mi się coś pokazywać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00092.jpg (75,8 KB, 131 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00077.jpg (72,4 KB, 113 załadowań)
olunis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 20:03   #30
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Test Owulacyjny Afrodyta

a ja nie polecam, lepiej kupić sobie mikroskop taki zwykły, który ma większe powiększenie i dopiero wtedy super widać! Ja mam i zwykły mikroskop (najtańszy z allegro) i ten afrodyta. I tak: pod zwykłym mikroskopem (ale pod dużo większym powiększeniem) pięknie widać, kiedy zaczynają się pojawiać paprotki, natomiast w Afrodycie.... cóż... raz widać paprotki, raz nie (chociaż testuję np. tego samego dnia i jeden i drugi). Najczęściej w Afrodycie nic nie widać, chociaż pod mikroskopem zwykłym jest ich MNÓSTWO. Moim zdaniem to wina zbyt małego powiększenia i dlatego czasem wychodzi czasem nie. No i wiadomo - jeszcze zależy od próbki śliny. Tyle, że na tym zwykłym szkolnym mikroskopie (taki jakiś dla dzieci kupiłam) widać od razu czy są paprotki czy nie - niezależnie od tego jaka będzie ta próbka śliny. Także lepiej kupić sobie zwykły mikroskop na allegro za 30 zł i od razu wszystko pięknie widać, niż wydawać 80zł na tą afrodytę, a wyniki są potem zupełnie niemiarodajne
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-19 21:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.