oczyszczanie (nie)skuteczne??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-29, 17:23   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

oczyszczanie (nie)skuteczne???


Tak czytam i czytam opinie na forum i aż ciśnie mi się pytanie: Czy wy też jesteście niezadowolone z wizyt u kosmetyczki?
Jestem strasznie ciekawa waszych opini dlatego, że co wybiorę się do kosmetyczki (a byłam,kurza nóżka, u wielu) to wracam niezadowolona - niestety mam wrażenie, że cera nie jest oczyszczona jak powinna (np. to tu, to tam zostają mi zaskórniki i kaszaki)ale za to np. mam dużo "krwawych" plam po interwencji igłą - dodam, że później to draństwo się paskudzi przez 2 tygodnie. Ostatnio postanowiłam nawet nie odwiedzać wiadomych przybytków piękności chyba że usłyszę od kogoś zaufanego jakąś super pozytywną opinię.
Co o tym sądzicie Babeczki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 17:59   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Gosiu mam takie same odczucia jak Ty.Właśnie przedwczoraj byłam u kosmetyczki.Oczyszczanie bolało jak ch-lera kosmetyczka cały czas kłuła mnie igłą ,po wyjściu miałam pełno czerwonych śladów. Gdy przyszłam do domu zobaczyłam,że nie wszystkie zaskórniki są oczyszczone! Więc po co takie czyszczenie!Poza tym stwierdziła, że mam tłustą skórę i nie powinnam się smarować żadnymi kremami? Po prostu makabra- w dodatku robiła wszystko naprędce, bo czekała następna klientka.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 18:10   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Dobrze to słyszeć - już myślałam, że mam jakąś fobię hehe.
Najgorsze jest to, że człowiek wywala kupę pieniędzy a efekty - tylko płakać - dodam, że ostatnio w podobny sposób jak Ciebie zaprawiła mnie kosmetyczka z salonu Venus podobno jednego z lepszych w Warszawie - teraz wiem że taki "lepszy" to on nie był, ale na pewno był jednym z DROZSZYCH!!! Sam zabieg mimo oczyszczania, maseczek i masażu trwał ok. 50 min co mnie (biednej zestersowanej i głodnej relaksu) wydało się tempem iście sprinterskim.
Powinnam dać ogłoszenie: poszukuję "na gwałt" dobrej,doskonale wykwalifikowanej, profesjonalnej, dokładnej i cierpliwej pani w celu kosmetycznym he he he!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 18:22   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

No cóż Ty mieszkasz w dużym mieście i na pewno trafisz na kompetentną kosmetyczkę.U mnie nie ma dużego wyboru, a wybrałam się do kosmetyczki,która miała dobrą opinię (ciekawe skąd ona się wzięła ha ha)i miałam nadzieję,że naprawdę dobrze się mną zajmie. No cóż więcej na mnie nie zarobi.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 18:25   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

No cóż Ty mieszkasz w dużym mieście i na pewno trafisz na kompetentną kosmetyczkę.U mnie nie ma dużego wyboru, a wybrałam się do kosmetyczki,która miała dobrą opinię (ciekawe skąd ona się wzięła ha ha)i miałam nadzieję,że naprawdę dobrze się mną zajmie. No cóż więcej na mnie nie zarobi.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 18:34   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Nie do końca tak jest jak piszesz Bialinko - np. bierzesz ksiażkę telefoniczną a tam 12599999,9999 kosmetyczek i nie wiadomo do której iść żeby wyjść z twarzą a nie poligonem doswiadczalnym - moje znajome z pracy mają podobne odczucia - niestety żadna nie jest w stanie polecić dobrej i sprawdzonej kosmetyczki - mało tego jedna z dziewczyn wróciła ostatnio z takiej eskapady z czerwonymi plamami na twarzy - efektem "delikatuśnego pilingu" - i męczyła się z nimi przez miesiąc!!!
Jestem załamana!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-29, 20:01   #7
obsesja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 42
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Problem w tym ,aby trafić na wykwalifikowaną kosmetyczkę. Długo szukałam, ale w końcu taką znalazłam [img]icons/icon7.gif[/img] Zabieg oczyszczania wykonuje starannie i bez pośpiechu (ok. 2 godz.) Jeśli zamieszkujecie w Katowicach lub okolicach to mogę podać adres gabinetu.
obsesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-29, 21:31   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

a znacie może jakąś dobrą kosmetyczkę w wawie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 06:50   #9
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Rysko wiem, że duzo dziewczyn poleca gabinet SPA na Ikara.Ja tam nie byłam ale kilka moich kolezanek tak i były zachwycone.Pzdr.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 17:30   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

hej Gosia ,no właśnie dlaczego tak jest?Ja razu pewnego nabawiłam się zakaźenia ,miałam ropne wulkany [img]icons/icon30.gif[/img] ,które leczyłam przez kilka miesięcy.Było to dawno ,a ja do dziś idę z drrzącym sercem do kosmetyczki [img]icons/icon22.gif[/img] i nie znalazłam godnej polecenia.Dlatego teZ napisałam posta do wizaźanek z Białegostoku źeby podzieliły się jeśli znają jakąś profesjonalistkę ,ale nikt mi nie odpisał,czyżby jestem jedyna z B-stoku? [img]icons/icon9.gif[/img] proszę odezwijcie się [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 17:40   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Witam, witam [img]icons/icon7.gif[/img]
Nie mam pojęcia dlaczego tak jest - może to pośpiech może brak kwalifikacji - wiem natomiast jedno - stanowczo odechciało mi się chodzić do kosmetyczki!!!!
Dopiero teraz niedawno po przeczytaniu recenzji p. Agnieszki na temat salonu SPA nabrałam apetytu na zabieg.
Będę próbowała sie umówić na przyszły tydzień - i mam nadzieję że tym razem trafię w dobre ręce - opiszę wrażenia oczywiście [img]icons/icon7.gif[/img].
Nie mam bladego pojęcia dlaczego czasami jest tak, że nikt nie odpisuje na prośby o podanie sprawdzonego adresu, może po prostu dziewczyny też mają nie najlepsze doświadczenia?
Ja postanowiłam zbierać opinie o dobrych miejscach i dzielić sie nimi na forum jednak dotyczyć to będzie tylko Warszawy (niestety).
Nie martw się!!!! spróbuj wrzasnąć na forum jeszcze raz - ma pewno dostaniesz jakieś info [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam Cie serdecznie,
Gosia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-05, 22:16   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Gosia, wszystko zalezy od twojej buzi, jesli masz raczej delikatną to po zabiegu u kazdej kosmetyczki bedziesz wyglądała fatalnie, tak jak ja, a chodziłam naprawde do wielu, w tym do mojej przyjaciólki. Było tak kiepsko że odpusciłam sobie takie zabiegi, a buzia wcale nie wyglądała gorzej i jeszcze kasę oszczędziłam.
Jesli juz koniecznie musisz, to popros zeby ci nie czysciła wszystkiego na siłę co do joty, tylko to co naprawdę widac.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 08:03   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Odwiedziłam już chyba połowę gabinetów kosmetycznych w Krakowie i oto moje wnioski:
1. Zdecydowana większość kosmetyczek jest tak młoda (czytaj: niedoświadczona), że nie ma pojęcia co robić przy buzi trochę odbiegającej od normy
2. Gabinety jeżeli są ładnie urządzone to najczęściej używają średniej jakości kosmetyków
3. W gabinetach mających doskonałą opinię ceny zabiegów są absolutnie nieadekwatne do jakości usługi! Wachają się od 120-180 zł, a człowiek wychodzi i nie wie w cieniu jakiego drzewa się ukryć, bo o makijażu nikt nie pomyślał
4. Praktycznie NIGDZIE nie używa się innej wody niż tak z kranu. Jaka woda w krakowskich kranach jest, każdy wie...
5. O jednorazowych ręcznikach, czepeczkach itp. raczej nie ma co marzyć
6. w gabinetach najczęściej są dwa łóżka, kosmetyczka biega od jednej klientki do drugiej i generalnie jest bardziej jak na targowisku, niż w miejscu, w którym mam się odprężyć
7. Mało która kosmetyczka pyta o kosmetyki, których używasz. W renomowanych gabinetach jeżeli przyznasz, że używasz np. Eris lub Dermika możesz spotkać się z politowaniem
8. Omijajcie szerokim łukiem gabinety Yves Rocher!!!! Kosmetyczki mają srednio 1 godz. na wykonanie zabiegu pełnego oczyszczania twarzy. Nie trzeba więc wielkiej wyobraźni, żeby domyślić się jak się spieszą.
9.
Ale mam kilka cudownych gabinetów, w których atmosfera jest super, pani wie co robi i wychodzę, jak nowonarodzona [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 08:39   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Hej,
Niestety sądzę, że tym razem jest to mój pech w znalezieniu odpowiedniej osoby, ponieważ skórę mam tłustą mało wrażliwą(jeśli nie powiedzieć że wcale - nawet po ukąszeniu komara nie mam żadnego śladu)no i grubą hehe - problemem jest niedoczyszczenie strefy T i rozpaczliwe próby Pań kosmetyczek w przebijaniu ropnych !!! wyprysków igłą, co moim zdaniem jest kompletną bzdurą.
Generalnie muszę przyznać rację Balbinie - mam dokładnie takie same odczucia.
Nie tracę nadzieji - wiem, że gdzieś tam czeka na mnie idealna kosmetyczka...(dramatyczn a cisza).......och.....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 09:00   #15
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne??? - do Obsesji

Ja chcę ten adresik!! A Tobie podam świetny gabinet w Bytomiu - ul. Murarska, p. Ilona Sasak - wykonują oczyszczanie zwane "max peelingiem" - dość drogie jak na Bytom (90 PLN ) ale najlepsze jakiego do tej pory "doświadczyłam" [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 09:03   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Mogę tylko potwierdzić to co pisze Agata. Byłam w salonie
SPA na Ikara. Zabieg trwał 1.5 godziny (piling, rozgrzewanie, czyszczenie, maska). Wrażenia bardzo pozytywne, pełen relaks przy wspaniałych zapachach olejków
eterycznych i muzyce, praktycznie zero plam po oczyszczaniu
(a był to mój pierwszy w życiu zabieg, więc było co wyciskać), cena bardzo przystępna. Ogólnie polecam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 11:17   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Dużo zdrowia,pieniedzy i nerwów kosztowały mnie wizyty u kosmetyczek zanim trafiłam tam gdzie chodze teraz.Leżę sobie w gabinecie 2,5 godz.w szlafroczku przykryta ciepłym ręcznikiem.Oczyszczanie to prawie przyjemność ponieważ pod parą leże tak długo ,że nie ma potrzeby maltretowania twarzy.No i ten masaż twarzy, dekoltu , karu....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 12:00   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

A gdzie jest ten salon???? [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 12:34   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Gosiu kochana w Gdańsku.Dodam jeszcze,że panie pracują na kosmetykach BABOR,a nie Eris które królują prawie wszędzie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-06, 13:23   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

balbina napisał(a):
> Ale mam kilka cudownych gabinetów, w których atmosfera jest super, pani wie co robi i wychodzę, jak nowonarodzona [img]icons/icon7.gif[/img]

To nie badz egoistycznym sobkiem i wklej kilka tych adresow do zlotego salonu, jak dla mnie moga byc nawet bez opisow jak Ci sie nie chce...[img]icons/icon7.gif[/img] Moze jeden z nich bylby blizej mnie niz ten do ktorego chodze... No, nie daj sie prosic))
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 13:43   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

do Złotego Salonu kiedyś próbowała wkleić dan, ale jakoś nie zostały umieszczone. WIęc podaję:
1. Atlantic Beauty (Aqua Park) ul. Dobrego Pasterza 126;
(pracują na cudownym Declorze, oczyszczanie trwa ok. 2 godz. atmosfera taka, że można się zdrzemnąć)
2. Betty Style; pl. Mariacki (co prawda dwa łóżka, ale można umówić się, żeby klientka była tylko sama. Pani Hania chodzi na różne kongresy i szkolenia, więc wiedzę nt. kosmetyków ma dość rozległą)
3. Moje znajome bardzo sobie chwalą OIKOS przy ARmii Krajowej i EWA na. ul. Ugorek, ale nie byłam.
DominikoS, jeżeli chcesz mogę Ci napisać także, jakie gabinety należy omijać szerokim łukiem....
Ale to chyba będzie antyreklama, a nie wiem czy tak wolno [img]icons/icon7.gif[/img]
A może Ty mic coś polecisz?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 14:07   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

Sprobujemy zapytac Zlo co z tym zlotym saloniem...
Bardzo dziekuje za adresy, ja ze swojej strony moge polecic salon Mimoza na ul. Gołębiej chyba 1 - adres i opis w zlotym salonie wlasnie Zobacze ten na Dobrego Pasterza bo to nawet blisko miejsca gdzie mieszkam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 14:20   #23
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: oczyszczanie (nie)skuteczne???

W salonie trzeba najpierw zglosic wlasciciela (bez opisu salonu) a dopiero potem sam salon (podpinajac zgloszenie salonu pod wlasciciela).

Tak ustawilem system, poniewaz niektorzy wlasciciele maja dwa i wiecej salonow [img]icons/icon7.gif[/img]

Mam nadzieje, ze pomoglem [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 14:46   #24
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: zgloszenia do ZS

Ale jak nie dasz rady przebrnac przez formularze, to wyslij mi to wszystko na maila, wloze to do salonu [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 15:07   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: oczyszczanie do Gosi, Balbiny i .. ogólnie!

Cześć dziewczyny! [img]icons/icon7.gif[/img]
Uwaga, bo teraz będę patetyczna. [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgadzam się z Wami co do generalnej oceny jakości usług w gabinetach kosmetycznych. [img]icons/icon31.gif[/img]
Wiem, że każda wizyta, która kończy się rozczarowaniem, zniechęca do dalszych eksperymentów, tym bardziej że zawód zawsze jest potrójny - była nadzieja na relaks, a ty wychodzisz wkurzona, chciałaś wyglądać bosko - musisz się kryć, albo nie widzisz efektu za wydane pieniądze, za które mogłaś kupić świetny krem, i do tego pieniążki stracone)
Tym bardziej PROSZĘ WAS:
dzielmy się tymi wiadomościami w Złotym Salonie !!
Ktoś wymyślił i wykonał dla nas to forum. ( [img]icons/icon29.gif[/img])
Lubimy tu zaglądać. Nawet przyznajemy się, że to potrzeba i nałóg [img]icons/icon12.gif[/img]
Więc - Miłe Wizażanki ! nie bądźmy samolubne. Dzielmy się doświadczeniami, nie traktujmy forum jako taniej formy telefonu ! Wpisujmy do Złotego Salonu dobre i złe adresy. To zaoszczędzi nam wszystkim następnych rozczarowań, a może dobre salony lepiej sie rozwiną [img]icons/icon7.gif[/img]
Niech Aga i Złośliwiec mają tę satysfakcję, że współpracujemy, bo na tym polega idea tego serwisu.
Deklaruję swój wkład: przetestuję dla Was salon Clarins w Katowicach. Za tydzień będzie recenzja [img]icons/icon7.gif[/img]:hello:
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 15:16   #26
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
do magi

nienie... nie bylas nic a nic, ale to wcale patetyczna... [img]icons/icon12.gif[/img]

mimo to ja ciagle
[img]icons/icon24.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 15:31   #27
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do magi

Przepraszam, Zło, nie rozumiem [img]icons/icon38.gif[/img]
możesz troche jaśniej ?
(sorry, głowa mnie dzisiaj boli, halniak wieje [img]icons/icon9.gif[/img] )
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 15:33   #28
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: do magi

Jej, Magus [img]icons/icon7.gif[/img]
Zartowalem sobie - mniej wiecej w tym sensie, ze rozumiem juz Wasze ze mna tutaj meczarnie i doceniam trud... Ale nie badz nasza Myszka Doswiadczalna, prosze [img]icons/icon7.gif[/img]

Jeszcze Ciebie gdzie pokrzywdza w tych salonach i bedzie na nas [img]icons/icon12.gif[/img]

A na bol glowy masaz skroni i zielona herbatka [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 15:50   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do magi

A ten masaz to odpowiednia osoba powinna zrobic...[img]icons/icon7.gif[/img] i wcale nie mam tu na mysli kosmetyczki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-06, 15:59   #30
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do magi

Wiem, Dominiko, wiem... [img]icons/icon38.gif[/img]
Dzięki Wam za współczucie, juz mi lepiej [img]icons/icon7.gif[/img]
A do Clarinsa i tak pójdę
(ale nie napiszę na ten temat artykułu, nie bój się, Zło [img]icons/icon12.gif[/img] )
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.