Rolety dzien noc-czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-23, 18:24   #1
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883

Rolety dzien noc-czy warto?


Witam,

wymienialam w moim mieszkanku kolejne okno. W pokoju dziennym ktory jest rowniez sypialnia. Okno wybralam najlepsze na rynku, bo to na lata. Teraz rozmyslam nad zaluzjami lub roletami dzien noc.
Zwyklych rolet nie chce poniewaz, albo sa calkiem zasuniete, albo np do polowy a to mi nie odpowiada, bo firan, zaslon nie mam i nie bede miala
Jutro bede miala wycene zaluzji i rolet dzien noc, ale wiem ze te drugie sa sporo drozsze. Ale mnie kusza... Wiec pytanie-warto?
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 21:59   #2
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
Witam,

wymienialam w moim mieszkanku kolejne okno. W pokoju dziennym ktory jest rowniez sypialnia. Okno wybralam najlepsze na rynku, bo to na lata. Teraz rozmyslam nad zaluzjami lub roletami dzien noc.
Zwyklych rolet nie chce poniewaz, albo sa calkiem zasuniete, albo np do polowy a to mi nie odpowiada, bo firan, zaslon nie mam i nie bede miala
Jutro bede miala wycene zaluzji i rolet dzien noc, ale wiem ze te drugie sa sporo drozsze. Ale mnie kusza... Wiec pytanie-warto?
Zależy, kwestia preferencji. Do salonu jak najbardziej - dużo bardziej praktyczne niż zwykłe rolety. Jednak do sypialni bym się nie zdecydowała - imo mimo wszystko za bardzo przepuszczają światło.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 09:50   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
Zależy, kwestia preferencji. Do salonu jak najbardziej - dużo bardziej praktyczne niż zwykłe rolety. Jednak do sypialni bym się nie zdecydowała - imo mimo wszystko za bardzo przepuszczają światło.
zgadzam sie.
Ja mam je w kuchni, nie zamienilabym na inne.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:04   #4
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Też mam w kuchni, a w salonie też by się pewnie sprawdziły.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 19:53   #5
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

ja tez mam te rolety od 2-3 lat i są świetne w salonie mam kolor kremowy a w sypilani montowałam niedawno i w kolorze brązu i wcale nie przepuszczają światła są super i dają efekt przyciemniena. szczerze polecam tylk rzeczywiści jak na rolety to spory wydatek zlaeży jeszcze jak duże są okna, ja mam duże więc może dlatego cena była dosyć spora
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 21:08   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Dla mnie rolety dzień-noc, to jakiś przekombinowany pomysł producentów rolet. Nie podobają mi się te paski. Zdecydowanie wybrałabym tradycyjne rolety lub żaluzje, zamiast przepłacać za jakąś nową modę na rolety w paski.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 21:27   #7
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Dziekuje za opinie. Juz zamowilam Koszt o 130zl wyzszy niz zaluzji. Zdecydowalam sie na kolor mleczny/ecru. Material jest gubasny wiec nie powinien zbyt duzo swiatla przepuszczac, zreszta nie zalezy mi na efekcie piwnicy
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 21:01   #8
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Dobry wybór. Dołączam do zadowolonych z rolet dzień-noc, ja mam w salonie z aneksem kuchennym. Kremowe. Bardzo fajnie to wygląda.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:38   #9
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Dla mnie rolety dzień-noc, to jakiś przekombinowany pomysł producentów rolet. Nie podobają mi się te paski. Zdecydowanie wybrałabym tradycyjne rolety lub żaluzje, zamiast przepłacać za jakąś nową modę na rolety w paski.
oo, myślałam, że tylko ja jestem taka dziwna, że mi się nie podobają a raczej nie podobają mi się do domu, jak dla mnie wyglądają bardzo "biurowo"
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 23:53   #10
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
oo, myślałam, że tylko ja jestem taka dziwna, że mi się nie podobają a raczej nie podobają mi się do domu, jak dla mnie wyglądają bardzo "biurowo"
Mi też się nie podobają. Ani od zewnątrz, ani od środka to dobrze nie wygląda, a w ciemnym kolorze, te paski bardzo się rzucają w oczy w pomieszczeniu.
W Bitwie o dom ktoś miał takie fioletowe rolety dzień-noc i jak zasłonił je w dzień, na tą opcje pół przezroczystą, to cały pokój był fioletowy
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:18   #11
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Mi też się nie podobają. Ani od zewnątrz, ani od środka to dobrze nie wygląda, a w ciemnym kolorze, te paski bardzo się rzucają w oczy w pomieszczeniu.
W Bitwie o dom ktoś miał takie fioletowe rolety dzień-noc i jak zasłonił je w dzień, na tą opcje pół przezroczystą, to cały pokój był fioletowy
haha to musiał mieć bardzo złą jakość tych rolet bo moje nie barwią pomieszczenia haha

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Dla mnie rolety dzień-noc, to jakiś przekombinowany pomysł producentów rolet. Nie podobają mi się te paski. Zdecydowanie wybrałabym tradycyjne rolety lub żaluzje, zamiast przepłacać za jakąś nową modę na rolety w paski.

Jak ktoś nie ma firan w domu to zwykłe rolety się niestety nie sprawdzają, jeżeli chodzi o żaluzje to dla mnie są bardziej ohydne niż rolety dzień-noc- kwestia gustu
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 11:12   #12
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Kiedy pojawiły się rolety dzień-noc to szalałam, kiedy widziałam je u kogoś w oknie, bo one są takie piękne, cudowne i na pewno będę je mieć. Ale kiedy przyszło co do czego i trzeba było dokonać wyboru co będzie u mnie w oknach, poszłam do koleżanki i oglądnęłam je od środka to od razu wiedziałam, że rolety dzień-noc to coś, co na pewno nigdy w moim domu nie zagości.

A w 'Bitwie o dom' farbujące rolety były u Bisharyanów w salonie i były to normalne rolety, ale tak czy tak fiolety, granaty, pomarańcze czy czerwony zawsze będą farbowały pokój.
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:38   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
Jak ktoś nie ma firan w domu to zwykłe rolety się niestety nie sprawdzają, jeżeli chodzi o żaluzje to dla mnie są bardziej ohydne niż rolety dzień-noc- kwestia gustu
Akurat ja nie mam ani firan, ani rolet. Żaluzji również nie posiadam. Jedynie cienkie bawełniane zasłony. Więcej mi do szczęścia nie trzeba.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 17:36   #14
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Też nie rozumiem fenomenu tych rolet w paski. Wolę żaluzje lub zasłony. A najchętniej nic i ponieważ mogę sobie na to pozwolić w moim pokoju to okna mam zupełnie gołe.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 18:07   #15
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja uważam je za szpetne.

Ja planuję żaluzje w oknach bo są od głównej drogi, dlatego nie chcę żeby nas podglądali jak będziemy mieli światło zapalone. A w dzień w pełni odsłonięte okna, tak jak lubię.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 18:16   #16
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;47466224]Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja uważam je za szpetne.

Ja planuję żaluzje w oknach bo są od głównej drogi, dlatego nie chcę żeby nas podglądali jak będziemy mieli światło zapalone. A w dzień w pełni odsłonięte okna, tak jak lubię. [/QUOTE]

Mi się jeszcze na upartego podobają takie rolety, które można regulować od dołu i od góry, takie plisowane.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 18:23   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;47466224]Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja uważam je za szpetne.

Ja planuję żaluzje w oknach bo są od głównej drogi, dlatego nie chcę żeby nas podglądali jak będziemy mieli światło zapalone. A w dzień w pełni odsłonięte okna, tak jak lubię. [/QUOTE]
Założymy frakcję przeciwników tych rolet?

Biorąc pod uwagę ilość słonecznych dni w roku i małą ilość dziennego światła jesienią czy zimą, to powinniśmy w kwestii okien naśladować Skandynawów, a nie fundować oknom rolety, obficie marszczone firany i zasłony na raz. A w domu ciemno jak w bunkrze. Już nie raz bywałam w takich mieszkaniach, gdzie nawet w pogodny dzień światła było jak na lekarstwo. Ja dla odmiany mam manię odsłaniania wszystkiego - lekkie firany lub ich brak, szeroko otwarte okna, jasne kolory. Najchętniej zafundowałabym sobie gigantyczne okna od strony południowej. Po prostu muszę mieć jasno we wnętrzach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 18:41   #18
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

W naszym salonie czy sypialni rodziców nie dałoby się wytrzymać bez żaluzji. Słońce wali tak mocno, że robi się piekarnik. Od strony południowej to bym nie chciała ale cala przeszkolona północna ściana? Marzenie. A ściana wysoka na dwa piętra <3
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 21:36   #19
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Założymy frakcję przeciwników tych rolet?

Biorąc pod uwagę ilość słonecznych dni w roku i małą ilość dziennego światła jesienią czy zimą, to powinniśmy w kwestii okien naśladować Skandynawów, a nie fundować oknom rolety, obficie marszczone firany i zasłony na raz. A w domu ciemno jak w bunkrze. Już nie raz bywałam w takich mieszkaniach, gdzie nawet w pogodny dzień światła było jak na lekarstwo. Ja dla odmiany mam manię odsłaniania wszystkiego - lekkie firany lub ich brak, szeroko otwarte okna, jasne kolory. Najchętniej zafundowałabym sobie gigantyczne okna od strony południowej. Po prostu muszę mieć jasno we wnętrzach.
A co powiesz na rolety wewnętrzne, firany, zasłony, moskitiery i rolety zewnętrzne w każdym oknie? Moja sąsiadka sobie tak zafundowała i wszystkim poleca, bo jest bardzo praktyczne i piękne

Edytowane przez daydreaming_
Czas edycji: 2014-07-26 o 21:38
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:38   #20
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
A co powiesz na rolety wewnętrzne, firany, zasłony, moskitiery i rolety zewnętrzne w każdym oknie? Moja sąsiadka sobie tak zafundowała i wszystkim poleca, bo jest bardzo praktyczne i piękne
A później przez kwadrans trzeba się przekopywać przez te warstwy, żeby dostać się do okna i wpuścić trochę świeżego powietrza Co ja mówię, przecież przez te warstwy nic się nie przedostanie, nawet odrobina powietrza i światła nie da rady pokonać tych warstw poliestrów
Ta sąsiadka musi być bardzo bogata, skoro na ubranie każdego okna w te wszystkie warstwy rolet i firan wydała mały majątek
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:58   #21
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Podobają mi się też rolety rzymskie, ale nie każde i nie wszędzie, zależy od materiału. Te np. widziałabym w sypialni http://img713.imageshack.us/img713/9...yrzymskie3.jpg
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:28   #22
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez BlueDecoria Pokaż wiadomość
Podobają mi się też rolety rzymskie, ale nie każde i nie wszędzie, zależy od materiału. Te np. widziałabym w sypialni http://img713.imageshack.us/img713/9...yrzymskie3.jpg

mi te rzymskie się nie podobają, widziałm w sklepie na żywo gdyż zastanawialiśmy się na nimi, takie pomarszczone zasłony i ten kurz osiadający na nie
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 18:50   #23
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Rolety juz mam zamontowane. Nie zaluje ani troche. Pelna satysfakcja. Zarowno estetyczna jak i praktyczna.
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 11:38   #24
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
mi te rzymskie się nie podobają, widziałm w sklepie na żywo gdyż zastanawialiśmy się na nimi, takie pomarszczone zasłony i ten kurz osiadający na nie
No tak, kurz pewnie osiada, tak jak i na zasłonach. Całkiem fajnie byłoby mieć po prostu gołe okno (ewentualnie z zasłonką), ale pewnie większość z nas nie ma takiej możliwości. Sama mam blok przed oknem
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 19:47   #25
Essa_
Raczkowanie
 
Avatar Essa_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 245
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Rolety posiadam ok. 4 miesiące, zarówno w sypialni jak i w kuchni. Po okołu miesiącu użytkowania zauważyłam, że podczas zsuwania ich w dół, haczyk (?) przymocowany do drążka kołysze się to w dół, to w górę i w pewnym momencie zahacza o materiał i zostaje w takiej pozycji, ciągnąc za sobą drążek. W konsekwencji roletę trzeba zsuwać bardzo powoli albo przytrzymywać palcami ten haczyk, żeby był w jednej pozycji i ładnie się zsuwał. Jakieś rady?
W załączniku zdjęcie felernego elementu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg roleta1.jpg (58,5 KB, 108 załadowań)
__________________

Essa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 09:48   #26
kimek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Może roleta nie jest dobrze czyt. prosto zwinięta. Nowy typ rolety dzień noc nie różnią się praktycznie niczym od zwykłych rolet pokrytych całym materiałem oprócz możliwości sterowania prześwitem światła dzięki paskom przeźroczystym w materiale.

Edytowane przez kimek23
Czas edycji: 2015-11-27 o 10:34
kimek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:24   #27
Betty213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 40
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

moim zdaniem to jakie rolety sa praktyczniejsze zalezy od wielu czynników, takich jak np. to na jaka strone masz okna, bo jak ktoś np. ma na połdunoiu to musi sobie zaciemniać latem. Moja siostra niedawno szamówiła szycie rolet rzymskich w sklepie xxx z warszawy, naprawdę maja super wybów produktów. A takie rolety pasują do każdego wnętrza.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-09-09 o 20:09 Powód: reklama
Betty213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:21   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Warto! Mam od kilku miesięcy i w porównaniu do żaluzji to bajka. Jestem mega zadowolona. Jedynie co, to muszę pilnować kotów, aby nie robiły na tych roletach swoich eksperymentów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 11:37   #29
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Hej a ja mam dylemat, co lepsze: rolety zewnętrzne czy rolety dzień-noc ? Ma któraś porównanie ?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 09:41   #30
LenaMonika
Przyczajenie
 
Avatar LenaMonika
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk/Londyn
Wiadomości: 25
Dot.: Rolety dzien noc-czy warto?

Ja mam je w salonie i dajcie spokój- gdy latem jest pełne słońce, to nie da się po prostu oglądać telewizji, czy pracować na komputerze ;-(
LenaMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-28 15:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.