Co na początek??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-26, 18:12   #1
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Question

Co na początek???


Ja wiem, że już dużo o tym było, ale ja sie w tym wszystkim pogubiłam. Po wakacjach chciałabym sie wziąć za swoją cere i zacząć przygode z kwasami, stwierdziłam, że najwyższy czas i nie ma na co czekać. Tylko nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. JHakiego kwasu używać na początek i jaki filtr do niego??? I czego jeszcze do tego musze używać??? Cere mam typową - mieszaną, z książkową T-zone. Jak na razie nie zauważyłam skłonnośći do podrażnien i uczuleń mimo, że jestem alergiczką, ale chyba to nie dotyczy mojej cery
Mam nadzieję, że znajdzie sie jakś dobra duszyczka, ktora chociaż troche mnie nekieruje i doradzi co by bylo dobre i bez czego kuracja kwasowa nie moze sie obejść
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 18:54   #2
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

Na lato to raczej coś z BHA, czyli może Effaclar K, w zasadzie to LHA, ale podobne działanie. Polecam maseczkę aspirynową (przepis w wątku o tym tytule), o i filtry na dzień. A za porządne "atakowanie" cery radziłabym zabrać się na jesień.. ze względu na to, że kwasy uwrażliwiają cerę na słońce.

A filtry - jest tu dużo wątków o filtrach, ogólnie polecane są te fotostabilne, porządne - La Roche-Posay, Avene, Bioderma, SVR, Vichy (także L'Oreal, Garnier i Nivea). A faktor - SPF co najmniej 40, ale trzeba też zwrócić uwagę na wskaźnik dla UVA: PPD nie powinno być poniżej 20-25.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 20:26   #3
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Co na początek???

No własnie napisalam, że chce sie za to zabrać po wakacjach bo nie chce sie nabawić zadnych przevarwień, ani nic w tym stylu. I dzieki za tą wskazówke co do filtrów, będę pamietala o tym wskaźniku

EDIT: mam jeszcze jedno pytanie. Czego oprócz kwasu i filtru bede potrzebowała??? cos czytalam o skrobi, ale za bardzo nie wiem jak uzywac i keidy???? No i kiedy uzywać kwasu?? rano, wieczorem?????
__________________

Always look on the bright side of life...

Edytowane przez annfas
Czas edycji: 2006-06-26 o 22:19
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:22   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez annfas
Ja wiem, że już dużo o tym było, ale ja sie w tym wszystkim pogubiłam. Po wakacjach chciałabym sie wziąć za swoją cere i zacząć przygode z kwasami, stwierdziłam, że najwyższy czas i nie ma na co czekać. Tylko nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. JHakiego kwasu używać na początek i jaki filtr do niego??? I czego jeszcze do tego musze używać??? Cere mam typową - mieszaną, z książkową T-zone. Jak na razie nie zauważyłam skłonnośći do podrażnien i uczuleń mimo, że jestem alergiczką, ale chyba to nie dotyczy mojej cery
Mam nadzieję, że znajdzie sie jakś dobra duszyczka, ktora chociaż troche mnie nekieruje i doradzi co by bylo dobre i bez czego kuracja kwasowa nie moze sie obejść
annfas, a jaki chcesz osiągnąć cel? Masz problemy z wypryskami lub zaskórnikami, czy raczej z przesuszona cerą? Przebarwienia? Trądzik? Naczynka? Jest około miliona kosmetyków z kwasami , kwasy są różnego rodzaju i przeznaczone do radzenia sobie z różnymi problemami. Czytałaś ogólne wiadomości o kwasach na Wizażu? a przyklejone wątki na Biochemii? Rozeznaj się, jaka jest różnica między AHA a BHA, jakie wskazania ma kwas azelainowy. Ogólnie AHA - jako nawilżacz dla cery suchej lub w wysokich stężeniach jako eksfoliant. BHA - rozpuszczalny w tłuszczach, a więc oczyszcza pory, zwalcza trądzik, działa przeciwzapalnie. Azelainowy - przeciw przebarwieniom, antytrądzikowy. Kwasy to także peelingi lecznicze. Nie da się udzielić Ci jakiejś sensownej odpowiedzi, jeżeli nie podasz dokładniejszych danych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:32   #5
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Co na początek???

Generalnie mam problemy z zaskórnikami i czasami jakaś bomba wyskoczy, chodzi mi głównie o oczyszczenie porów i wyrównanie cery, czyli z tego co piszesz powinny to być kwasy BHA, problemów z naczynkami nie mam wogole, z przebarwieniami też nie
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 23:03   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Co na początek???

Annfas, witaj

Ooo, to jak nie masz problemów z naczynkami, to szczęściara z Ciebie - możesz używać AHA, BHA, wszystko > a najlepiej AHA i retinaldehydu, czyli, np. Diacnealu. Nie dość, że Ci oczyści i zwęzi pory, to i zadziała przeciwzmarszczkwowo.
Do tego coś z BHA bym dorzuciła, Effaclar czy kwasy Pauli.
A jak Ci się paszcza do kwasów przyzwyczai, to może Lysanel? On jest cudny, zwłaszcza, jak można sobie na niego pozwolić (nie ma się naczynkowej i skłonnej do podrażnień cery), mocna bestia, ale jak działa
Ma AHA i BHA.

Skrobia to nasz puderek - nic tak nie matuje szaleńczego blasku filtrów, ale uwaga: bieli no niestety, filterki metodą prób i błędów, absolutnie nie ma jednej reguły.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 23:08   #7
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Co na początek???

Zamierzam zacząć we wrześniu albo w październiku, zobaczymy co z tego wyjdzie i jak moja skóra bedzie reagowała na kwasy
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 23:21   #8
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Co na początek???

Przepraszam za nic nie wnoszące wtrącenie
Annfas, będziesz filtry stosować No, no
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 05:37   #9
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Co na początek???

widzę że nie tylko ja pod wpływem tego forum zamierzam jakąś kuracje sobie zaserwowac na jesień i w zimie też mam takie same problemy: zanieczyszczona, pełna wągrów skóra, błyszcząca, pory pozapychane, trądzik problemów z naczynkami nie posiadam
przygotowuje już kosmetyki, systematycznie dokupuję, tworzę swoje zbiory powoli na nowo żeby nie drastycznie zmieniać wszystko bo o portfel tego by nie wytrzymał
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 08:08   #10
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Co na początek???

Dlatego ja już teraz pytam, żeby powoli przyzwyczaić mój portfel do pustki, bo tak od razu to bym chyba nie dala rady kupić wszystkiego
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 12:23   #11
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Co na początek???

Świetny wątek, ja mam już dość kosmetyków które totalnie nic nie dają A w wątkach o kwasach naprawdę można sie pogubić Podłączam się pod wątek
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-27, 13:36   #12
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: Co na początek???

Mogę się podpiąć? Mogę?

Przeczytałam już wiele watków, wnioski jakieś wysnułam, zaczęłam uskuteczniać filtrowanie się - i się zastanawiam, czy się trochę nie pokwasić.
Mam prawie 24 lata, cerę raczej suchą i skłonną do podrażnień, wypryski robią mi się raz na sto lat, kwasem chciałabym portaktować moje rozszerzone pory (na nosie i policzkowych okolicach okołonosowych ), minimalnie na czole.
Maseczki aspirynowej próbowałam, fajna.
Wywnioskowałam z wątków, ze najlepszy byłby chyba Effaclar K...

Ale: czy jest w ogóle wskazane uzywać kwasów tylko dla zamknięcia porów na małej powierzchni? Czy to nie jest zbyt inwazyjny kosmetyk i czy nie zrobi mi większej krzywdy niż pożytku? Z lekko rozszerzonymi porami da się żyć, wolałabym nie zafundować sobie większych problemów, szczególnie, że moja cera bardzo nie lubi eksperymentów.
midori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 14:49   #13
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Co na początek???

Effaclar jest łagodniutki - takze luz. A co do zwężania porów- to fajnie się sprawdza w tym kierunku hydrolat oczarowy - jeśli nie chcesz stosować kwasow, choć raczej bardziej doraźnie niż na stałe.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 14:51   #14
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Co na początek???

midori ja też planuje kwasy ale dopiero na jesień. Mam obsesję na punkcie filtrów, w takie dni jak dzis w ogóle nie wychodze z domu, a jak juz musze i sie opalę chociaż troche to szlag mnie trafia ;]
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 15:47   #15
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Co na początek???

justyce- wymienilas te firmy ze stabilnymi filtrami.. a Iwostin nie ma ich stabilnych?
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 12:44   #16
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek
justyce- wymienilas te firmy ze stabilnymi filtrami.. a Iwostin nie ma ich stabilnych?
owszem, ma, w serii Solecrin.

podstawy stosowania filtrów:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108203
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:11   #17
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez justa79
owszem, ma, w serii Solecrin.

podstawy stosowania filtrów:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108203
uff ja wlasnie kupilam bez konsultacji z Wami Iwostin Solecrin SPF50+
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:19   #18
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

To nie masz się o co martwić - wsio ok. Zapomniałam o Iwostinie wspomnieć.
Ale pamiętaj - Iwostin ma Parsol, więc wszystkie pudry, które mają talk, mikę - odpadają. Do matowienia pozostaje w zasadzie skrobia (jest kilka wyjątków, ale niewiele).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:27   #19
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez justyce
To nie masz się o co martwić - wsio ok. Zapomniałam o Iwostinie wspomnieć.
Ale pamiętaj - Iwostin ma Parsol, więc wszystkie pudry, które mają talk, mikę - odpadają. Do matowienia pozostaje w zasadzie skrobia (jest kilka wyjątków, ale niewiele).
skrobi nie uzywam bo nie przeszkadza mi świecenie w sumie to go wogole nie ma jestem suchotnikiem , jestem tylko tak "zdrowo" rozswietlona.. w pokladzie mam mikke a to cos szkodzi? wytlumaczysz mi ? bo ja naprawde zielona jestem , poczatkujaca , w filtrach siedze od ..uwaga.. 3 dni
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-30, 20:30   #20
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

No tak, mika szkodzi - destabilizuje parsol, a co za tym idzie, osłabia filtr.
Tu masz listę podkładów i pudrów, które nie gryzą się z filtrami:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:54   #21
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez justyce
No tak, mika szkodzi - destabilizuje parsol, a co za tym idzie, osłabia filtr.
Tu masz listę podkładów i pudrów, które nie gryzą się z filtrami:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
poszlam oblookac podklady, i wyszlo szydło z worka, jeden ma mikke a drugi talk no wiec mam pretekst zeby kupic nastepny choc te maja ubytek moze po 3-5 ml
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 23:08   #22
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Co na początek???

to i ja sie podczepie, a co!

od jakiegos czasu stosuje juz effaclar k, z filtrem jest problem, bo mimo ze naczytalam sie masy watkow o filtrach, to mialam metlik w glowie i nie wiedzialam, ktory wybrac, ale w tym watku w koncu co nieco mi sie rozjasnilo

moja cera jest mieszana, naczynkowa (pajaczki takie drobne mam;/), z roszerzonymi porami, przebrawieniami i grudkami na brodzie, swiecaca ;(

effaclar juz sobie troche poradzil i zauwazylam, ze cera jest ladniejsza, ale chcialabym wmoznic ten efekt.

wiec: czy i co moge jeszcze dodac do effaclaru, zeby wzmocnic dzialanie?

aha jeszcze jedno, zauwazylam, ze sporo wizazanek stosuje serum z witamina c, po co? czy moge go uzywac i nie bedzie mialo zlego wplywu na naczynka?

niewiedza nie wynika z nie czytania, bo czytalam duzo, ale tych watkow wszystkich jest masa, ze naprawde ciezko sie polapac jest ;(

w ogole moze by tak zalozyc temat osobny z podsumowaniem tego wszystkiego, co na jaka cere, w taki bardzo hermetyczny sposob?
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 21:19   #23
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

Do effaclaru możesz dorzucić maseczkę aspirynową.
Z AHA zaczęłabym przygodę dopiero jesienią, bo sprawiają, że cera staje się fotowrażliwa.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:17   #24
Meryem
Raczkowanie
 
Avatar Meryem
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 39
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez justyce
Do effaclaru możesz dorzucić maseczkę aspirynową.
Z AHA zaczęłabym przygodę dopiero jesienią, bo sprawiają, że cera staje się fotowrażliwa.
Żeby nie zakładać nowego wątku podpinam się pod ten
Poczytałam już troche o kwasach i wydaje mi się, że odpowiednie będą dla mnie kwasy BHA (zapytam jeszcze dermatologa do którego sie wkrótce wybieram). Tylko tyle przeczytałam tych wątków o kwasach i filtrach, że kompletnie nie mam pojecia co wybrać Czy mogłabym prosić aby którąs z was sporządziła mi spis/listę kosmetyków, w które powinnam się zaopatrzyć? Bo ja już sama nie wiem czy stosując kwas powinnam stosować też filtr? A jesli tak to czy do tego wszystkiego używać jeszcze żelu, toniku i kremu który używałam do tej pory? Wiem, wiem, że dużo pytam...ale nie chce wydać pięniędzy na cos co bedzie się znów kurzyć A wole się poradzić specjalistek niż samej kupić byle co Bede bardzo wdzieczna za podanie mi nazwy chociaż samego kwasu bha dobrego dla mojej cery (kłopotliwa strefa T, suche policzki, rozszerzone pory, cera mieszana, nie naczynkowa) i jesli filtr jest potrzebny to rownież filtru. Kwasy chce zaczac stosowac od wrzesnia
__________________


wiem co się liczy. a Ty wiesz. ?





Meryem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:49   #25
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

Z BHA w Polsce mamy bardzo mało... tylko Effaclar K i właśnie maseczkę aspirynową i jest to kwas salicylowy. W zasadzie Effaclar K ma nie tyle BHA, co LHA, ale działanie jest niemalże identyczne. Do tego bardzo łagodne i delikatne. Mam podobną cerę jak Ty i w moim przypadku Effaclar + maseczka aspirynowa to bardzo dobre połączenie.

No i oczywiście na dzień krem z wysokim filtrem (min. SPF 40).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:03   #26
Meryem
Raczkowanie
 
Avatar Meryem
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 39
Dot.: Co na początek???

Czyli mogę kupić obojetnie jaki żel+obojetnie jaki tonik+Effaclar K i bedzie po jakimś czasie lepiej? I ile razy w tygodniu maseczka aspirynowa?

Effaclar K miałabym uzywac na noc i dzien, czy tylko jedno z dwóch?
__________________


wiem co się liczy. a Ty wiesz. ?





Meryem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:20   #27
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez Meryem
Czyli mogę kupić obojetnie jaki żel+obojetnie jaki tonik+Effaclar K i bedzie po jakimś czasie lepiej? I ile razy w tygodniu maseczka aspirynowa?

Effaclar K miałabym uzywac na noc i dzien, czy tylko jedno z dwóch?
Meryem, co do oczyszczania - w sumie tak wychodzi. Przydałby się tylko jeszcze jakiś krem nawilżający, bo Effaclaru nie musisz stosować codziennie, tylko 2x w tygodniu, no i tylko na noc, oczywiście. Maseczkę aspirynową też stosuję 2x w tyg.

A na dzień oczywiście porządny filtr.

Mój schemat wygląda tak:
wieczór 1 - mycie (żel+tonik), effaclar
wieczór 2 - mycie (żel+tonik), lekki krem nawilżający (dowolny, najlepiej, by nie miał zapychaczy) - ja mam krem nawilżający Calma HLC
wieczór 3 - mycie (żel+tonik), maseczka aspirynowa
wieczór 4 - mycie (żel+tonik), krem nawilżający

I tak ten schemat w kółko powtarzam. Nie wychodzi więc regularnie, jeśli idzie o tygodniowe podejście do sprawy, ale średnio każdą rzecz stosuję 2x w tygodniu.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:34   #28
Meryem
Raczkowanie
 
Avatar Meryem
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 39
Dot.: Co na początek???

A mogłabyś mi jeszcze polecić jakiś dobry krem z filtrem, który będzie do takiej 'kuracji' odpowiedni? A rano normalnie zel+tonik+krem z filtrem?
__________________


wiem co się liczy. a Ty wiesz. ?





Meryem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:32   #29
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co na początek???

Rano właśnie tak, jak piszesz.
Krem z filtrem - heh, jest tu strasznie dużo wątków o filtrach. Wpisz w wyszukiwarce do forum
Avene, LRP, Vichy, Bioderma, Iwostin, SVR
Plusem filtrów Avene jest to, że jako jedyne nie zawierają parsolu (no i wszystkie mineralne - ale te mają z reguły za niskie PPD jak na lato) - więc można na nie nakładać makijaż bez obaw o destabilizację filtra.
Faktor SPF - co najmniej 40.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 16:28   #30
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co na początek???

Cytat:
Napisane przez evilcia
aha jeszcze jedno, zauwazylam, ze sporo wizazanek stosuje serum z witamina c, po co? czy moge go uzywac i nie bedzie mialo zlego wplywu na naczynka?
wprost przeciwnie, wit. C wzmacnia naczynka. przy cerze naczynkowej możesz też wypróbować maseczkę aspirynową i tonik aspirynowy - przepisy znajdziesz przez wyszukiwarkę forumową. one również są oparte na kwasach BHA, podobnie, jak Effaclar K.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.