Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-15, 22:29   #31
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Jest miły -> weterynarz to taki zawód, że musi umieć nawiązać dobry kontakt nie tylko ze zwierzakiem, ale przede wszystkim z jego właścicielem. Jeśli odbieram weterynarza jako sensownego, sympatycznego człowieka, to bardziej mu ufam, co skutkuje tym, że regularnie do niego z pupilem chodzę, a także polecam go znajomym.

Dla Ciebie jest miły i nie bierze od Ciebie kasy - niekoniecznie wynika to z faktu, że coś do Ciebie konkretnego czuje. Możliwe, że wyznaje zasadę, że od osoby parającej się podobną działką kasy brać nie będzie. Nie wiem, czy wśród weterynarzy panuje taki zwyczaj, ale już wśród lekarzy i stomatologów owszem. Nalega na to, byś u nich odbyła praktyki - mnie znajomy lekarz, pan po 50tce z córką w moim wieku też namawia, żebym za rok robiła praktyki u niego w poradni, bo po prostu mnie lubi/nie zdarzyło mi się zrobić przed nim z siebie idiotki, ale absolutnie nie podejrzewam, żeby za tą propozycją kryła się propozycja niemoralna.

Niestety, facet 26letni na 17latkę raczej patrzy jak na koleżankę - nie zawsze, ale akurat mam brata w podobnym wieku i znam też jego kolegów. Dla mojego brata moje 20letnie koleżanki to jeszcze ,,dzieciaki", z którymi może się pośmiać czy pożartować, ale nie brałby się za nie pod kątem związku. Jak przez jakiś czas spotykałam się z jego kolegą, starszym ode mnie o 5 lat, to jego znajomi nie zostawiali na nim suchej nitki, że się za małolatami ugania Nic z tego nie wyszło, głównie przez tę różnicę wieku myślę. Ja byłam w maturalnej, on robił inżyniera.

Ta różnica jest bardzo duża na tym etapie - Ty jeszcze nie skończyłaś szkoły średniej, on jest po studiach, pewnie będzie chciał założyć rodzinę, otworzyć swój gabinet (jeśli jeszcze nie pracuje na swoim). I dlatego kiepsko to widzę. Moja bliska koleżanka w II liceum zaczęła być z facetem starszym o 10 lat, na początku wszystko się układało, ale teraz - gdy ona jest na pierwszym roku studiów - układać się przestało. Bo facet pracuje, chciałby kupić mieszkanie, mieć dzieci, a ona zanim skończy studia, zrobi specjalizację, to minie bez mała 10 lat. Dla niego to za długo.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2013-06-15 o 22:31
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 23:31   #32
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez octobery Pokaż wiadomość
np. mówi, żebym przyjechała z kotem na kontrole chociaż to nie jest potrzebne na 100% (i nie chodzi o to żeby za to kasę wziąć, bo właśnie on nie bierze ode mnie za te wizyty).
Średni dowód na zainteresowanie Moja pani weterynarz też zawsze zaprasza mnie na kontrolę ze zwierzakami, choćby nic poważnego im nie dolegała, a za wizyty nigdy nie bierze od nikogo pieniędzy (tylko za ewentualne leki; zawsze mnie zastanawia z czego ona żyje ) - to nie oznaka zainteresowania opiekunami pacjentów, a po prostu powołanie do tego zawodu; widać że dziewczyna kocha zwierzaki i jest w pełni oddana swojej pracy.

Ale jeśli uważasz, że wpadłaś w oko panu weterynarzowi, to czemu nie spróbować? Ja bym pewnie faktycznie poszła tam na praktyki - to byłaby szansa, żeby go lepiej poznać
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 08:20   #33
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Ja powiem tak: uważam, że na tym etapie waszego życia, taka różnica jest na tyle duża, że facet nie traktuje Cię jak materiał na stałą dziewczynę. Owszem, może Cię lubić, nawet bardzo, możesz mu się podobać, może nawet lubi z Tobą flirtować - ale chyba nie znam żadnego dojrzałego faceta w tym wieku, który chciałby się związać z nastolatką. Pewnie wyjątki się zdarzają, ale ja nie znam. Ostatnio nawet sobie ucięłam pogawędkę z kumplem (lat 28) i zwierzył mi się, że do niezobowiązującej zabawy to 20tki ok, ale do poważnego związku to jednak szuka starszej, tak ze 3 lata młodszej np. Bo starsza już jest na podobnym etapie: wie co to samodzielność, praca, mieszkanie bez rodziców, ma już w głowie poukładane, ma w miarę sprecyzowane poglądy.
Uważam, że dzieli was przepaść pod wieloma względami i nie powinnaś się na nic nastawiać tym bardziej, że brak twardych dowodów jego zainteresowania czymś poważnym.
Yhym, problemem jesli ma być to nie sama różnica wieku ale sposób postrzegania życia i to, że dwie osoby znajdują się na zupełnie róznych etapach życia
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 08:59   #34
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

przecież za kontrole nigdy się nie płaci... chyba, że za nowe/kolejne leki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 10:49   #35
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
przecież za kontrole nigdy się nie płaci... chyba, że za nowe/kolejne leki.
płaci się, tylko mniej niż za pierwszą wizytę. W lecznicach, które ja znam zawsze były w cenniku pozycje - "pierwsza wizyta" i "kontynuacja", No chyba, że to jest kontrola na zasadzie "dzień dobry, chciałam tylko powiedzieć, że piesek/kotek się czuje lepiej". Ludzki lekarz za wizytę zawsze bierze kasę, nawet to tylko kontrola
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:21   #36
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

wróżką nikt nie jest , no to idź na tą praktykę, może zorientujesz się, czy facet rzeczywiście jest Tobą zainteresowany.
Co do wieku różnica spora, szczególnie w tym wieku, ale jeśli wizażanki Ci napiszą, abyś dala sobie spokój z podrywaniem 10 lat starszego faceta w wieku 17 lat to dasz?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 15:15   #37
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Dałaś fajny temat z tą różnicą wieku. Właściwie we wszystkim co dziewczyny napisały jest ziarno prawdy... Niby zgadzam się z Salix, ale znam pary, gdzie dziewczyna przed 18 związała się z facetem pod 30 i wszystko wypaliło. Ja sama mam niemal 30 lat i mam kolegów w moim wieku, którzy są jeszcze tacy dziecinni, ze młodsza dziewczyna była by dla nich idealna. Znam również młode kobiety koło 18-20 lat, co są takie dojrzałe ,ze jestem pełna podziwu i uważam, ze nie wytrzymały by z rówieśnikiem dzieciuchem. Myślę, że my Was nie znamy i nikomu niedane jest oceniać, czy macie szansę czy nie.Jak Ci się tak bardzo podoba, to spróbuj wybadać sytuację flirtujac z nim trochę może będzie ośmielony i zaproponuje Ci spotkanie
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 16:26   #38
inezka92
Raczkowanie
 
Avatar inezka92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 246
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

I jak tam sytuacja autorko ???
inezka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 23:08   #39
octobery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 29
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez inezka92 Pokaż wiadomość
I jak tam sytuacja autorko ???
Na razie stoi w miejscu, bo długo mnie nie było w ogóle w mieście. Ale w tym czasie z kotem wysłałam moją siostrę i podobno bardzo się dopytywał, dlaczego mnie nie ma ku mojemu zadowoleniu, oczywiście ; )
octobery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 09:36   #40
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez octobery Pokaż wiadomość
Teraz chyba pora na moje oznaki zainteresowania. Ale chodzi o to czy warto się w to mieszać, żeby nie było później z tego problemów..
Wkręciłaś sobie On ci się podoba dlatego doszukujesz się oznak zainteresowania z jego strony, które wcale nimi nie są Może nawet on ma żonę albo narzeczoną
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 10:31   #41
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Ja powiem tak: uważam, że na tym etapie waszego życia, taka różnica jest na tyle duża, że facet nie traktuje Cię jak materiał na stałą dziewczynę. Owszem, może Cię lubić, nawet bardzo, możesz mu się podobać, może nawet lubi z Tobą flirtować - ale chyba nie znam żadnego dojrzałego faceta w tym wieku, który chciałby się związać z nastolatką. Pewnie wyjątki się zdarzają, ale ja nie znam. Ostatnio nawet sobie ucięłam pogawędkę z kumplem (lat 28) i zwierzył mi się, że do niezobowiązującej zabawy to 20tki ok, ale do poważnego związku to jednak szuka starszej, tak ze 3 lata młodszej np. Bo starsza już jest na podobnym etapie: wie co to samodzielność, praca, mieszkanie bez rodziców, ma już w głowie poukładane, ma w miarę sprecyzowane poglądy.
Uważam, że dzieli was przepaść pod wieloma względami i nie powinnaś się na nic nastawiać tym bardziej, że brak twardych dowodów jego zainteresowania czymś poważnym.
Wreszcie głos rozsądku

Cytat:
Napisane przez aaanitka86 Pokaż wiadomość
Dałaś fajny temat z tą różnicą wieku. Właściwie we wszystkim co dziewczyny napisały jest ziarno prawdy... Niby zgadzam się z Salix, ale znam pary, gdzie dziewczyna przed 18 związała się z facetem pod 30 i wszystko wypaliło. Ja sama mam niemal 30 lat i mam kolegów w moim wieku, którzy są jeszcze tacy dziecinni, ze młodsza dziewczyna była by dla nich idealna. Znam również młode kobiety koło 18-20 lat, co są takie dojrzałe ,ze jestem pełna podziwu i uważam, ze nie wytrzymały by z rówieśnikiem dzieciuchem. Myślę, że my Was nie znamy i nikomu niedane jest oceniać, czy macie szansę czy nie.Jak Ci się tak bardzo podoba, to spróbuj wybadać sytuację flirtujac z nim trochę może będzie ośmielony i zaproponuje Ci spotkanie
Albo odmówi i będzie musiała zmienić weta bo będzie jej wstyd do niego chodzić.
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 10:38   #42
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

nie czytalam wcześniejszych wątków, ale się wypowiem.
Mój były ma lat 25, laska - 18 i (czyli podobnie jak u CIebie, no troszke większa różnica moze), z tym, ze są już 3lata ze sobą więc zaczeli być razem jak laska miala 15. I są szczesliwi. Mój inny kumpel lat 26, ma dziewczynę która ma lat 19 (a są od roku ze sobą). Da się? da się. Czemu nie spróbować tylko bądź pewna, że jest sam, a nie odbijaj

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

jest dużo facetów, którzy nie myślą od razu o rodzinie, dzieciach. Wtedy taka 17latka jest idealna, bo nie będzie naciskać na ślub itd. Są różni faceci i maja różne podejścia do życia. Znam paru kumpli, którzy przed 30tką to nie zamierzają się ogarniać/oświadczać/nawet mieszkać z jakąkolwiek dziewczyną tylko chcą się bawić. Może on też taki jest?
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:21   #43
octobery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 29
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Wkręciłaś sobie On ci się podoba dlatego doszukujesz się oznak zainteresowania z jego strony, które wcale nimi nie są Może nawet on ma żonę albo narzeczoną
Wiem, że nie ma nikogo ; ]

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
nie czytalam wcześniejszych wątków, ale się wypowiem.
Mój były ma lat 25, laska - 18 i (czyli podobnie jak u CIebie, no troszke większa różnica moze), z tym, ze są już 3lata ze sobą więc zaczeli być razem jak laska miala 15. I są szczesliwi. Mój inny kumpel lat 26, ma dziewczynę która ma lat 19 (a są od roku ze sobą). Da się? da się. Czemu nie spróbować tylko bądź pewna, że jest sam, a nie odbijaj

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

jest dużo facetów, którzy nie myślą od razu o rodzinie, dzieciach. Wtedy taka 17latka jest idealna, bo nie będzie naciskać na ślub itd. Są różni faceci i maja różne podejścia do życia. Znam paru kumpli, którzy przed 30tką to nie zamierzają się ogarniać/oświadczać/nawet mieszkać z jakąkolwiek dziewczyną tylko chcą się bawić. Może on też taki jest?
Powiem tak: jak z nim rozmawiam to widać, że ma lekkie podejście do życia, chociaż pracę traktuje poważnie.
octobery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 16:05   #44
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Ja ze swoim Exem zaczęłam się spotykać jak miałam 15lat(rocznikowo 16) on miał 22 i naprawdę świetnie się dogadywaliśmy, byliśmy ze sobą 3 lata i nie zanosiło się absolutnie na koniec związku. Czasem warto zaryzykować, choć oczywiście może być też tak ,że facet jest po prostu miły i uprzejmy, może nawet trochę Cię lubi, ale tylko lubi, a Ty sobie wkręcasz przejawy zainteresowania, bo on Ci się podoba. Nie wiem, czy byłabym na tyle odważna by zaproponować mu randkę Dązyłabym raczej zeby sam mi ją ewentualnie zaproponował. Ale w ostateczności możesz coś wymyśleć,byleby coś takiego "lekkiego",niezobowiązują cego
Jeśli odmówi i będzie Ci wstyd przychodzić tam -zawsze będziesz mogła zmienić weterynarza,ale przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 06:12   #45
blixa
Przyczajenie
 
Avatar blixa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 8
Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Ja ze swoim Exem zaczęłam się spotykać jak miałam 15lat(rocznikowo 16) on miał 22 i naprawdę świetnie się dogadywaliśmy, byliśmy ze sobą 3 lata i nie zanosiło się absolutnie na koniec związku. Czasem warto zaryzykować, choć oczywiście może być też tak ,że facet jest po prostu miły i uprzejmy, może nawet trochę Cię lubi, ale tylko lubi, a Ty sobie wkręcasz przejawy zainteresowania, bo on Ci się podoba. Nie wiem, czy byłabym na tyle odważna by zaproponować mu randkę Dązyłabym raczej zeby sam mi ją ewentualnie zaproponował. Ale w ostateczności możesz coś wymyśleć,byleby coś takiego "lekkiego",niezobowiązują cego
Jeśli odmówi i będzie Ci wstyd przychodzić tam -zawsze będziesz mogła zmienić weterynarza,ale przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz.
Witam.Moja corka jest w podobnej sytuacji do Twojej.Zainteresowal sie nia 24 latek,ona skonczy we wrzesniu 15 lat.Rozmawiala ze mna,ze do niczego intymnego miedzy nimi jeszcze nie doszlo ale wiem,ze to kwestia czasu.obiecala mi,ze bedzie postepowac madrze ale czy w tym wieku i takiej sytuacji to wogole mozliwe?jestem totalnie skolowana i nie mam pojecia co z tym fantem zrobic.wiem,ze nie moge stracic jej zaufania ale z drugiej strony martwie sie bardzo.nie wydaje mi sie zdrowym zainteresowanie 24 latka ,15 letnia siksa i nie miej mi za zle,ale traci mi to lekko pedofilia...jak to wygladalo u Ciebie?
blixa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
blixa
blixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 19:24   #46
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Gdybyś miała lat 20, 21 powiedziałabym- ok rób co chcesz. Jednak masz 17. Nawet nie masz matury, nie jesteś na studiach. Ten człowiek jest wykształcony, ma pracę. O czym byście rozmawiali? W jego oczach jesteś gówniarą. Możesz być piękna, inteligentna, ale to nie zmieni faktu, że jesteś dla niego dzieckiem. Jest między Wami mentalna i życiowa przepaść. On przeżył rzeczy, które Ty przeżywać będziesz za kilka lat. Gdybyś miała 20 lat to jeszcze pół biedy, bo byłabyś dorosłą kobietą, ale 17 lat? Gdyby nie daj Boże zaczął się Tobą interesować to zaczęłabym się martwić, bo chyba byłoby z nim coś nie tak. Osoby w jego wieku zakładają rodziny (lub już je mają), realizują się zawodowo...Ty jeszcze się uczysz i dopiero powoli wchodzisz w dorosłe życie. Mówię stanowcze NIE takim znajomościom. Jesteś tak młoda, że najprawdopodobniej zwyczajnie Ci się spodobał. Mam nadzieję, że Ci przejdzie. Pozdrawiam
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:36   #47
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Dziewczyny nie demonizujcie tak! Różnica wieku może być barierą, ale chyba bardziej liczy się człowiek, jego charakter, zainteresowania, wartości, światopogląd. Nie zgadzam się z tym, że 17-letnia dziewczyna jest za mało doświadczona życiowo dla 26-latka.

A piszę to bo sama poznałam mojego męża gdy miałam 16 lat i dopiero skończyłam gimnazjum i patrząc z perspektywy czasu byłam młoda i głupia, a on miał 24 i robił magistra. Obecnie jesteśmy 5 lat po ślubie, a 9 lat razem, tak samo szczęśliwi jak na początku.

Jeśli chodzi o tą konkretną sytuację autorki wątku - jeśli weterynarz byłby zainteresowany może sam zaproponowałby spotkanie, ale trudno gdybać i przypuszczać, na Twoim miejscu poszłabym na praktyki do jego gabinetu i poczekała co z tego wyjdzie, może jemu się wydaje, że 17-latka nie będzie zainteresowana starszym facetem i boi się wyjść z inicjatywą.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:54   #48
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez blixa Pokaż wiadomość
Witam.Moja corka jest w podobnej sytuacji do Twojej.Zainteresowal sie nia 24 latek,ona skonczy we wrzesniu 15 lat.Rozmawiala ze mna,ze do niczego intymnego miedzy nimi jeszcze nie doszlo ale wiem,ze to kwestia czasu.obiecala mi,ze bedzie postepowac madrze ale czy w tym wieku i takiej sytuacji to wogole mozliwe?jestem totalnie skolowana i nie mam pojecia co z tym fantem zrobic.wiem,ze nie moge stracic jej zaufania ale z drugiej strony martwie sie bardzo.nie wydaje mi sie zdrowym zainteresowanie 24 latka ,15 letnia siksa i nie miej mi za zle,ale traci mi to lekko pedofilia...jak to wygladalo u Ciebie?
blixa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sorry, ale jakby moja córka - 14.letnia gimnazjalistka, powiedziała mi, że ma "chłopaka", który broni magisterki, to odcięłabym ją od internetu, telefonu, a spędzanie czasu wolnego kontrolowała bardzo mocno. No i ja lub ojciec dziecko odbylibyśmy z "chłopakiem" niezbyt przyjemną rozmowę. 14.lat to czas na naukę, zabawę i przyjaciół, a nie na "związek" z dorosłym facetem. Ty jesteś rodzicem i jesteś od tego, żeby dziecku wyznaczać granice i czasem jeszcze myśleć za nie. Może i nastolatka chce być już dorosła i stwierdzi, że zniszczyłaś jej życie, ale jak czytam o czternastolatce z 10 lat starszym facetem, to słabo mi się robi.
BTW. Sama mam 26 lat i nie wiem, o czym miałabym rozmawiać z 16-latkiem?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 21:05   #49
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie demonizujcie tak! Różnica wieku może być barierą, ale chyba bardziej liczy się człowiek, jego charakter, zainteresowania, wartości, światopogląd. Nie zgadzam się z tym, że 17-letnia dziewczyna jest za mało doświadczona życiowo dla 26-latka.

A piszę to bo sama poznałam mojego męża gdy miałam 16 lat i dopiero skończyłam gimnazjum i patrząc z perspektywy czasu byłam młoda i głupia, a on miał 24 i robił magistra. Obecnie jesteśmy 5 lat po ślubie, a 9 lat razem, tak samo szczęśliwi jak na początku.

Jeśli chodzi o tą konkretną sytuację autorki wątku - jeśli weterynarz byłby zainteresowany może sam zaproponowałby spotkanie, ale trudno gdybać i przypuszczać, na Twoim miejscu poszłabym na praktyki do jego gabinetu i poczekała co z tego wyjdzie, może jemu się wydaje, że 17-latka nie będzie zainteresowana starszym facetem i boi się wyjść z inicjatywą.
Brawo. Da się, da się! Gratuluję i życzę wam szczęścia.

Strasznie mnie bawi jak ktoś się obrusza - ja mam tyle i tyle lat i w ogóle gdzie, ja? z takim gówniarzem?
Chociaż w sumie jakby Tż nie był ze mną od gówniarza (tzn ja byłam gówniarzem) też bym pewnie tak mówiła.
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach


Edytowane przez _Desolation
Czas edycji: 2013-07-25 o 21:10
_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 21:09   #50
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Sorry, to o mnie? A gdzie ja się obruszyłam? Nie napisałam nawet gówniarzem
Stwierdziłam fakt, który został potwierdzony w praktyce - z nastolatkami nie mam o czym rozmawiać, często nawet nie rozumiem co do mnie mówią.
Mam koleżankę 5 lat młodszą i lubię z nią gadać i wyjeżdżać, ale te następne 5 lat, to już jest przepaść nie do przeskoczenia dla mnie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 21:14   #51
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Sorry, to o mnie? A gdzie ja się obruszyłam? Nie napisałam nawet gówniarzem
Stwierdziłam fakt, który został potwierdzony w praktyce - z nastolatkami nie mam o czym rozmawiać, często nawet nie rozumiem co do mnie mówią.
Mam koleżankę 5 lat młodszą i lubię z nią gadać i wyjeżdżać, ale te następne 5 lat, to już jest przepaść nie do przeskoczenia dla mnie.
Tak, bo pewnie rozmawiałaś z każdym nastolatkiem na świecie.
Każdy jest inny, wiadomo że każdy nastolatek się uważa już za dorosłego, jednak niektórzy są naprawdę dojrzali. Jednak domyślam się że wizażanki powyżej które opisywały swoje związki ze starszymi sporo lat o czymś z nimi rozmawiały? Ja na swoim przykładzie powiem że rozmawiałam z TŻ jak miałam 16 lat a on 26 i rozmawiam nadal już po kilku latach na wszystkie tematy.
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach


Edytowane przez _Desolation
Czas edycji: 2013-07-25 o 21:16
_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 21:22   #52
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Sorry, ale jakby moja córka - 14.letnia gimnazjalistka, powiedziała mi, że ma "chłopaka", który broni magisterki, to odcięłabym ją od internetu, telefonu, a spędzanie czasu wolnego kontrolowała bardzo mocno. No i ja lub ojciec dziecko odbylibyśmy z "chłopakiem" niezbyt przyjemną rozmowę. 14.lat to czas na naukę, zabawę i przyjaciół, a nie na "związek" z dorosłym facetem. Ty jesteś rodzicem i jesteś od tego, żeby dziecku wyznaczać granice i czasem jeszcze myśleć za nie. Może i nastolatka chce być już dorosła i stwierdzi, że zniszczyłaś jej życie, ale jak czytam o czternastolatce z 10 lat starszym facetem, to słabo mi się robi.
BTW. Sama mam 26 lat i nie wiem, o czym miałabym rozmawiać z 16-latkiem?

A myślisz, że zbuntowana 14-latka nie znajdzie sposobu by spotykać się z chłopakiem w którym jest zakochana? Uwierz, że znajdzie, tylko wtedy będzie to robić w czasie gdy powinna być w szkole, albo zacznie wymyślać spoktania z koleżankami, imprezy, wyjazdy, ostatecznie ucieczkę z domu. No i rodziców zacznie traktować jak wrogów i robić wszystko by od nich "uciec", a najlepiej uciec do starszego faceta, który już pewnie jest samodzielny, albo przynajmniej perspektywy. Bardzo łatwo jest stracić zaufanie do rodziców, a najgorzej wyjdą na tym rodzice bo dziecko wymknie się im spod kontroli. Piszę to też z własnego doświadczenia.

Moja mama też nie była szczęśliwa wiedząc, że mój chłopak ma tyle lat, też były wojny i uprzedzenie, tylko dla tego, że jest starszy. Mama trochę odpuściła, poznała chłopaka i dogadali się.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 21:28   #53
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
A myślisz, że zbuntowana 14-latka nie znajdzie sposobu by spotykać się z chłopakiem w którym jest zakochana? Uwierz, że znajdzie, tylko wtedy będzie to robić w czasie gdy powinna być w szkole, albo zacznie wymyślać spoktania z koleżankami, imprezy, wyjazdy, ostatecznie ucieczkę z domu. No i rodziców zacznie traktować jak wrogów i robić wszystko by od nich "uciec", a najlepiej uciec do starszego faceta, który już pewnie jest samodzielny, albo przynajmniej perspektywy. Bardzo łatwo jest stracić zaufanie do rodziców, a najgorzej wyjdą na tym rodzice bo dziecko wymknie się im spod kontroli. Piszę to też z własnego doświadczenia.

Moja mama też nie była szczęśliwa wiedząc, że mój chłopak ma tyle lat, też były wojny i uprzedzenie, tylko dla tego, że jest starszy. Mama trochę odpuściła, poznała chłopaka i dogadali się.
Potwierdzam że znajdzie, na moim przykładzie.
Mój TŻ zabronił mi się buntować wziął sprawy w swoje ręce i umówił się sam z moimi rodzicami na rozmowę, do tej pory to miło wspominam, a oni za nim po prostu przepadają od tamtego czasu. Chociaż byli do niego tacy uprzedzeni.
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:44   #54
blixa
Przyczajenie
 
Avatar blixa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 8
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia,wszystko to pieknie brzmi ale sprobuj wprowadzic ta teorie w zycie.Piszesz,ze masz 26 lat wiec raczej sama matka 15 latki nie jestes.Wierz mi,nie ma nic prostszego niz odciac sikse od netu w domu lub zabrac jej telefon tylko co z tego i co dalej?Oboje z mezem pracujemy i zadno z nas nie ma mozliwosci jej kontrolowac non stop.Wiem tez,ze wszelkie zakazy i negujaca postawa poskutkowalyby buntem.Napisalam,ze jestem skolowana bo wlasnie nie mam pojecia jak sie zachowac.Z jednej strony mam chec postapic tak jak Ty to opisalas a z drugiej wiem,ze problem nie zniknie tylko bedzie w dalszej perspektywie jeszcze wiekszy.Na razie staram sie z corka spokojnie rozmawiac i tlumaczyc,ze taka roznica wieku i taki rodzaj znajomosci nie jest w jej wieku wskazany,ze ma jeszcze mnostwo czasu.Slysze od niej,ze mam sie nie martwic,ze to zwykla znajomosc,ze ona nie jest jeszcze gotowa na seks a jesli juz mialoby do czegos dojsc to za wczesnie na to.I jak mam sie wedlug Ciebie do tego odniesc?Zamknac ja w domu,wywolujac totalny bunt i pozegnac sie z jej zaufaniem?









UOTE=jesienny_lisc;419576 33]Sorry, ale jakby moja córka - 14.letnia gimnazjalistka, powiedziała mi, że ma "chłopaka", który broni magisterki, to odcięłabym ją od internetu, telefonu, a spędzanie czasu wolnego kontrolowała bardzo mocno. No i ja lub ojciec dziecko odbylibyśmy z "chłopakiem" niezbyt przyjemną rozmowę. 14.lat to czas na naukę, zabawę i przyjaciół, a nie na "związek" z dorosłym facetem. Ty jesteś rodzicem i jesteś od tego, żeby dziecku wyznaczać granice i czasem jeszcze myśleć za nie. Może i nastolatka chce być już dorosła i stwierdzi, że zniszczyłaś jej życie, ale jak czytam o czternastolatce z 10 lat starszym facetem, to słabo mi się robi.
BTW. Sama mam 26 lat i nie wiem, o czym miałabym rozmawiać z 16-latkiem?[/QUOTE]



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
blixa
blixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:57   #55
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Blixo, Nie próbuj nawet zamykać ją w domu czy odcinać od internetu/telefonu itp bo wywołasz tym jeszcze gorszy skutek. Myślę że takie rady daje chyba ktoś kto albo nie ma dzieci, albo nie pamięta jak nastolatką był. Możesz z nią rozmawiać na ten temat, jednak ja osobiście uważam że dzięki temu spotykać z chłopakiem się nie przestanie. Myślę że najważniejsze chyba żebyś z nią przeprowadziła rozmowę o antykoncepcji, ona może mówić Tobie że jeszcze nie jest gotowa bo się wstydzi z Tobą o tym rozmawiać, może naprawdę nie być gotowa, nie wiadomo, ale wiedzę na ten temat już powinna mieć.
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 14:12   #56
blixa
Przyczajenie
 
Avatar blixa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 8
Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez _Desolation Pokaż wiadomość
Blixo, Nie próbuj nawet zamykać ją w domu czy odcinać od internetu/telefonu itp bo wywołasz tym jeszcze gorszy skutek. Myślę że takie rady daje chyba ktoś kto albo nie ma dzieci, albo nie pamięta jak nastolatką był. Możesz z nią rozmawiać na ten temat, jednak ja osobiście uważam że dzięki temu spotykać z chłopakiem się nie przestanie. Myślę że najważniejsze chyba żebyś z nią przeprowadziła rozmowę o antykoncepcji, ona może mówić Tobie że jeszcze nie jest gotowa bo się wstydzi z Tobą o tym rozmawiać, może naprawdę nie być gotowa, nie wiadomo, ale wiedzę na ten temat już powinna mieć.
Dziekuje Desolation.Temat antykoncepcji mamy za soba,ewentualnych konsekwencji wynikajacych z jej braku rowniez.Obie jestesmy zgodne co do wizyty u ginekologa w najblizszych dniach.Jak sie to wszystko pouklada dalej,czas pokaze.Mam nadzieje,ze nie bede sobie plula w twarz za swoje liberalne podejscie.Coraz czesciej tesknie do czasu kiedy problemem byly siniaki po jezdzie na rowerze albo brak miejsca na hustawce:thumbu p:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
blixa
blixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 14:26   #57
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Proponuję od razu poprosić o receptę na tabletki antykoncepcyjne, albo kupić zapas prezerwatyw. W końcu Twoja córka już za dwa miesiące, będzie mogła ze swoim partnerem uprawiać seks, bez popełnia przez niego przestępstwa.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:10   #58
blixa
Przyczajenie
 
Avatar blixa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 8
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Proponuję od razu poprosić o receptę na tabletki antykoncepcyjne, albo kupić zapas prezerwatyw. W końcu Twoja córka już za dwa miesiące, będzie mogła ze swoim partnerem uprawiać seks, bez popełnia przez niego przestępstwa.
Musisz nauczyc sie czytac ze zrozumieniem zamiast skupiac sie na zlosliwosciach:beer: bo wlasnie o tym napisalam w poprzednim poscie.Mozesz sie z moja postawa nie zgadzac ,z reszta podalas inne rozwiazanie tego problemu,ale jest dla mnie nie do przyjecia z prostego powodu- znam ja i wiem,ze skonczy sie to buntem i postawieniem na swoim tylko juz calkowicie poza moja kontrola.Zeby bylo jasne-wybieram mniejsze zlo bo tak na prawde nie mam wyboru.Zdrawiam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
blixa
blixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:15   #59
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

To Twoja córka nie moja. Ty ją wychowujesz. Ja napisałam co ja bym zrobiła, i według mojej wiedzy i przekonań na dzień dzisiejszy, to bym właśnie zrobiła.
Ty pokazujesz 14-latce, że to ok umawiać się z 10 lat starszym chłopakiem, który jest na innym etapie życia, ma inne potrzeby, poglądy i problemy.
Mam nadzieję, że i dla Ciebie i dla Twojej córki, dobrze się to skończy.

PS. Jak ja miałam 14 lat i mi czegoś zabraniano, to poszłam do swojego pokoju, pobuczałam, może powiedziałam pod nosem, że matka to przewrażliwiona wariatka, ale nie umarłam o tego. A po kilku dniach zajmowałam się czymś innym. Dziś wiać, że jest taki model wychowania, że dzieciom się daje i pozwala na wszystko czego chcą.

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2013-07-26 o 15:18
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:52   #60
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zakochałam się w 9 lat starszym. Ja 17, on 26

Cytat:
Napisane przez blixa Pokaż wiadomość
Musisz nauczyc sie czytac ze zrozumieniem zamiast skupiac sie na zlosliwosciach:beer: bo wlasnie o tym napisalam w poprzednim poscie.Mozesz sie z moja postawa nie zgadzac ,z reszta podalas inne rozwiazanie tego problemu,ale jest dla mnie nie do przyjecia z prostego powodu- znam ja i wiem,ze skonczy sie to buntem i postawieniem na swoim tylko juz calkowicie poza moja kontrola.Zeby bylo jasne-wybieram mniejsze zlo bo tak na prawde nie mam wyboru.Zdrawiam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak zapytam z ciekawości- czy 15-letnie dziecko z nieukształtowaną gospodarką hormonalną może brać tabletki anty? Jeżeli nie, to zapewne jedynym wyjściem zaproponowanym przez ginekologa będą gumki+jakieś globulki, które jak wiadomo są zawodne, a wtedy w razie wpadki raz, że ty i twój mąż będziecie mieć o wiele większy problem niż foch nastoletniej córki to podejrzewam, że ten wspaniały chłopak albo zmyje się w te pędy albo będzie miał przerąbane jakby się okazało, że zaszła w ciążę mając 14 lat. Nie wiem, dla mnie to jest nieodpowiedzialne, choćby dziecko milion razy zapewniało, że ono na pewno seksu jeszcze nie to i tak bym nie wierzyła. Nastolatki są bardzo podatne na manipulacje ze strony otoczenia, często tez w domu zachowują pozory dobrego wychowania. Mało to sytuacji, że rodzice w szoku, bo córunia taka przykładna, zawsze na 5 jechała, tylko się uczyła, a tu bum i brzuch wyhodowała? Jeju, jakbym była matką to strasznie bym się bała o swoje dziecko w takiej sytuacji.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.