Kobiety w ciąży... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-19, 20:50   #61
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Kobiety w ciąży...

Ja problemu nie widzę żadnego do momentu, gdy ciężarna uprzejmie prosi o ustąpienie miejsca a ktoś jej mówi: "NIE".
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:54   #62
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
Kiedyś czekalam w kolejce na badanie krwi... przedemna stala ok 60 letnia kobieta a przed kobietą dziewczyna w ciąży... ja mialam wtedy slabsze dni i codziennie mdlalam... tego dnia w laboratorium też robilam sie na przemian blada czerwona fioletowa. Bylo mi słabo. .. tetno walilo. Starsza kobieta chciała mnie puścić bo widziala ze ze mną bylo źle ale ludzie sie sprzeciwili a najbardziej kobieta w ciąży! !! Dopiero jak prawie padlam to pielegniarka przechodząca zabrała mnie przed nimi wszystkimi. Wstyd jacy ludzie są. Przez caly czas każdy się tylko gapil jak sie męczyłam

Galaxy s3
A poprosilas, aby Cie przepuscili?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:07   #63
2c104580b8e5b97de723f7700c73d21ba4f19e58_5d8a9ff38789a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 55
Dot.: Kobiety w ciąży...

Jeśli chodzi o laboratorium byłam tak chora że nie mogłam ustać a przede mną 3 kobiety w ciąży które siedziały... i co ? kiedy poprosiłam o ustąpienie to mnie wyśmiały bo to ONE są w ciąży.... Dlatego nie ustępuje ciężarnym w żadnym wypadku, osobom starszym oczywiście
2c104580b8e5b97de723f7700c73d21ba4f19e58_5d8a9ff38789a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:09   #64
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Kobiety w ciąży...

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44693880]A poprosilas, aby Cie przepuscili?[/QUOTE]

Koleżanka która ze mną była prosiła. .. ja czulam sie jak w amoku... po prostu nie mialam sily na dyskusje... słyszałam tylko że każdy tu jest chory

Galaxy s3
__________________
Coco Chanel Mademoiselle

Edytowane przez kami1984
Czas edycji: 2014-01-19 o 21:11
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:13   #65
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kobiety w ciąży...

ojej kolejny wątek w jakże modnym stylu

kobieta w ciąży zawsze ma PROSIĆ o przepuszczenie?staruszka ma PROSIĆ o miejsce w autobusie??

losie gdzie to dobre wychowanie i zachowanie wyniesione z domu...
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:19   #66
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Kobiety w ciąży...

Ja ustępuje bez proszenia... a co mi tam. Tylko szkoda że w pewnych sytuacjach nie dziala to w drugą stronę.

Galaxy s3
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:23   #67
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
W tym pieknym mieście, gdy byłam w ciąży z córą, w 9-tym miesiącu, podczas strasznych upałów zostałam w tramwaju wyzwana przez straszą panią od chamów, gówniar bez kultury, bo sama siedzę a jej miejsca nie ustąpiłam. W końcu ludzie naskoczyli na babę i się zamknęła.
Inna historia z Poznania: kuzynka w zaawansowanej ciąży wsiada do autobusu, przy rynku jeżyckim, tam zawsze tłumy moherów. Oczywiście biec do tramwaju/autobusu mają siłę. W każdym bądź razie wsiadamy, pani jakaś woła kuzynkę, ustępuje miejsce mówiąc: szybko pani siada bo zaraz te stare próchna się zlecą
Wygląda na to, że od lat nic się nie zmieniło. Dawno, dawno temu, kiedy byłam w ciąży, zdarzyło mi się kilka razy jechać komunikacją i niestety nikt mi miejsca nie ustąpił, choć brzuch był widoczny. Tylko kilka razy, bo do porodu jeździłam samochodem, w ostatnich dniach tylko jako pasażer. Ale miałam sposób na miejsce w tramwaju - zagadywałam jakiegoś miłego obcego faceta i prosiłam, czy mógłby mi zorganizować jakieś miejsce... zawsze zorganizował

Najgorzej jest ze starszymi osobami - starają się wymusić ustąpienie miejsca i to najbliższego miejsca. Nieważne, że 2 krzesełka dalej jest wolne - ona musi usiąść właśnie tutaj.
Miałam przeboje ze starszymi paniami, kiedy jeździłam jako druga opiekunka z klasą mojego dziecka na początku podstawówki np. do kina czy teatru. Ponieważ wsiadaliśmy na początkowym przystanku, nauczycielka szła kasować bilety a ja porozsadzałam całe towarzystwo na wolnych miejscach w pustym tramwaju, po dwoje na krzesełko. W ten sposób wszyscy byli na widoku, nikt nie biegał po tramwaju a i bezpieczniej w razie nagłego hamowania. Oczywiście za każdym razem miałam przeboje ze staruszkami, które chciały przegonić siedmiolatków z miejsca. Może to wredne, ale nie pozwalałam dzieciom ruszyć się z miejsca i staruszce odpowiadałam, że:
1. dzieci za bilety zapłaciły (w domyśle "a pani nie")
2. siedzą po dwoje i nie zajmują miejsca stojącego
3. stanie jest niebezpieczne, bo za słabo się trzymają
itd
Specjalnie całą litanię, aby pokonać przeciwnika elokwencją I za każdym razem byłam obrzucana stekiem wyzwisk, jaki to przykład daję dzieciom... Ale dzieci raczej zajęte były sobą, nie zwracały uwagi na współpasażerów. Gdyby ich pani kazała wstać, pewnie wstałyby, ale nauczycielka wolała ich mieć w jednym miejscu przez całą podróż i święty spokój. Dodam jeszcze, że obie stałyśmy.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 21:52   #68
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kobiety w ciąży...

Ustępowałam tylko w komunikacji miejskiej gdy używałam, tak - nie ustępuję chyba że zostanę o to poproszona albo zwróci mi ktoś uwagę.
Pomiajm sytuacje gdy mam cały wózek zakupów a osoba za mną stoi z butelką wody, bo wtedy ciąża nie ciąża 10 czy 100 latek, przepuszczam przed siebie:P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:58   #69
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Kobiety w ciąży...

Tzn ja mam ten problem, że będąc np w dużym sklepie nie słyszę rozmów ludzi, nie widzę ich. Potrafię zrobić tak, ze ktoś mnie obsługuje, a ja nie wiem nawet czy ma blond włosy czy czarne
więc nie wiem, nie przepuszczam kobiet w ciąży bo mam odcinkę i ich może nie zauważam.

Ale z tym przepuszczaniem to nie ma sie co rzucać tak samo jak z ustępowaniu miejsca w autobusie - ktoś może nie widzieć a druga osoba pomyśli 'ale niewychowana' - wystarczy otworzyć buzię i spytać. :P Ja nie uważam ciąży za chorobę - jak coś jest nie tak to kobieta raczej nei lata po sklepach i nie rzuca sie po komunikacji miejskiej. A nawet jak się źle poczuje to powtarzam -wystarczy powiedzieć. Przecież nikt nie odmówi.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:06   #70
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
ojej kolejny wątek w jakże modnym stylu

kobieta w ciąży zawsze ma PROSIĆ o przepuszczenie?staruszka ma PROSIĆ o miejsce w autobusie??

losie gdzie to dobre wychowanie i zachowanie wyniesione z domu...
Dudi, ale przecież większość napisała, że ustępuje. Część ustępuje po poproszeniu. Nikt nie napisał, że nie ustąpi. Wiec w czym problem?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:10   #71
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Może to wredne, ale nie pozwalałam dzieciom ruszyć się z miejsca i staruszce odpowiadałam, że:
1. dzieci za bilety zapłaciły (w domyśle "a pani nie")
(...)
Wyjatkowo to niesmaczne i nieprzemyslane.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 22:23   #72
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Kobiety w ciąży...

W środkach komunikacji miejskiej ustępuje starszym, kobietom z dziećmi i kobietom w ciąży ale to fakt, że czasami trzeba się dobrze zastanowić czy kobieta jest w ciąży czy po prostu jest trochę przy kości. Uważam, że to jest kwestia dobrego wychowania, a ja jak postoję to mnie nie ubędzie
Tak samo w sklepie przepuszczam osoby, które mają jedną czy dwie rzeczy, a ja cały koszyk i kobiety w ciąży.
Nigdy nie spotkałam się z kobietą w ciąży, która by się awanturowała, tak samo z osobami starszymi.
Myślę, że dobro w jakiś sposób wraca, bo kiedyś czułam się bardzo źle, wracałam komunikacją miejską i widocznie wyglądałam na tyle źle, że nie tylko ustąpiono mi miejsca ale też jedna z kobiet wysiadła ze mną i czekała na przystanku aż trochę mi się polepszy.
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:24   #73
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Kobiety w ciąży...

[1=2c104580b8e5b97de723f77 00c73d21ba4f19e58_5d8a9ff 38789a;44694123]Jeśli chodzi o laboratorium byłam tak chora że nie mogłam ustać a przede mną 3 kobiety w ciąży które siedziały... i co ? kiedy poprosiłam o ustąpienie to mnie wyśmiały bo to ONE są w ciąży.... Dlatego nie ustępuje ciężarnym w żadnym wypadku, osobom starszym oczywiście[/QUOTE]

Wiesz, to trochę głupie, nie ustąpię nigdy, bo mi ktoś, kiedyś nie ustąpił. Jakby każdy tak myślał, to by nikt nie ustępował nikomu i pewnie ten zwyczaj by umarł.

Przyznam, że moje podejście trochę się zmieniło - w sensie zaczęłam zwracać większą uwagę na takie rzeczy, bo myślę, że kulturą wykazywałam się zawsze - kiedy moja najlepsza przyjaciółka, która jest dla mnie jak siostra, zaszła w ciążę. Ustępowałam ciężarnym czy mamom z wózkami, przepuszczałam w drzwiach, coś przytrzymałam, podałam np. z niskiej półki w sklepie, bo pomyślałam, że chciałabym, żeby ktoś pomógł tak mojej przyjaciółce. Często widziałam zaskoczone spojrzenia, co jeszcze bardziej zastanowiło mnie nad ogólną postawą społeczną. Na szczęście, moja przyjaciółka nie miała nigdy, żadnej negatywnej sytuacji, a pracowała długo, do 8 miesiąca i jeździła komunikacją miejską.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:32   #74
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Koleżanka będąc w 8 miesiącu ciąży jechała wraz z mężem tramwajem - wsiadły dwie starsze, podeszły do znajomej żeby miejsca ustąpiła. Mąż mówi, że żona przecież w zaawansowanej ciąży, że jest gorąco i nie chce żeby jej się zrobiło słabo. W odpowiedzi usłyszeli, że oczywiście są chamscy, że trzeba było nóg nie rozkładać a dziecko pewnie nie męża.
Parę razy kiedy była ponowna sytuacja pasażerowie stawali w obronie ciężarnej.
Moja znajoma doświadczyła podobną sytuacje. Dodatkowo usłyszała również, że 'gówniarze się zachciało dupy dawać' Czasami cycki opadają jak się słyszy takie historie. W takich przypadkach to nie dziwię się, że młodzi nie są życzliwi dla osób starszych.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:44   #75
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kobiety w ciąży...

ciri15 nie wiem ja ogólnie jestem przewrażliwiona ,jak widze takie wątki o kobitach w ciąży lub dzieciatych na 99.99% wiem czym to się skonczy--wnioskiem żeby ciężarne/dzieciate/staruszki/staruszkowie nie jezdziły komunikacją miejską/robiły zakupów/tarasowały chodniki itd
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:27   #76
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Kobiety w ciąży...

Będąc w ciąży niestety ale rzadko kiedy ktoś mi ustąpił miejsca gdziekolwiek czy to w przychodni, czy w autobusie. Miałam bardzo dużo takich sytuacji (nawet takie gdy ktoś ustąpił mi miejsca a zajęła go inna osoba). Mając w pamięci te sytuacje sama proponuje ciężarnej żeby sobie usiadła czy przepuszczam w kolejce. Nie czekam aż sama poprosi bo sama pamiętam że będąc w ciąży czasem tak jakoś głupio mi było poprosić o coś żeby ludzie sobie właśnie nie pomyśleli że chce jakoś wykorzystać fakt że jestem w ciąży. Ciąża to nie choroba - wiadomo - ale nawet przy całkowicie zdrowej ciąży, gdzie wszystko jest ok to jednak dodatkowy ciężar który nosi kobieta może męczyć.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:44   #77
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kobiety w ciąży...

Jak jeździłam MPK,to zawszeustępowałam miejsca, jeśli kobitkę w ciązy widziałam
W kolejce do kasy uprzywilejowanej też przepuszczam, jesli poprosi. Akurat stojąc w kolejce nie mam oczu z tyłu głowy, więc nie widzę, że akurat za mną stoi babka w ciąży.

Czytam wątek i sobie myślę, spoko, ciąża nie choroba,ale ciekawe czy niektóre wizażanki byłyby takie zadowolone, jakby rzygały dalej niż widziały,albo się ogólnie źle czuły i jeszcze zostąły zbesztane, bo 'nie chce im sięstać w kolejce'.

Ja jestem zdania, że nawet jak się babka dobrze czuje, a jest kasa uprzywilejowana, to dlaczego ma nie skorzystać? Poza tym skąd my mamy wiedziec, jak się ktoś czuje, na czole nie ma napisane.

A już rozwaliło mnie, że jak się źle czuje, to niech w domu siedzi
Aha,spoko. Ale czasem trzeba jechać do pracy, na badania, na zakupy, do urzędu, gdziekolwiek.
Naprawdę byłoby fajnie, jakby było w nas więcej empatii.

Oczywiście osobom awanturującym się o miejsce stanowczo mówię 'nie'
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 08:03   #78
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Kobiety w ciąży...

Ja zawsze ustępuję kobietom w ciąży jak i osobom chorym, niepełnosprawnym, czasem staruszkom. Tym ostatnim tylko w wypadku, gdy zachowują się normalnie lub grzecznie poproszą. Tym, które biegną do autobusu z laską/kulą podniesioną do góry, a w autobusie awanturują się, jakby im się to miejsce należało - nie. Skoro mają siłę na bieganie, to widocznie mają też siłę, żeby stać.

Ogólnie jestem uprzejma, nie stwarzam problemów, nie wykłócam się o to, że mi też się należy miejsce siedzące.

Myślę, że to do mnie wróciło, bo gdy miałam kontuzję nogi i chodziłam o kuli, to zawsze ktoś ustępował mi miejsce. Nie musiałam nawet o nie prosić. Jeździłam komunikacją miejską codziennie do pracy i tylko raz sama musiałam poprosić jakiegoś młodego chłopaka o ustąpienie. Oczywiście od razu mi ustąpił. Zdarzało się nawet, że ustępowała mi osoba starsza.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 08:37   #79
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
ojej kolejny wątek w jakże modnym stylu

kobieta w ciąży zawsze ma PROSIĆ o przepuszczenie?staruszka ma PROSIĆ o miejsce w autobusie??

losie gdzie to dobre wychowanie i zachowanie wyniesione z domu...
Dobrego wychowania to już dawno nie ma mniej więcej od pokolenia moich rodziców, popatrz w pierwszym lepszym sklepie - ludzie się pchają, włażą wyjściem i wychodzą wejściem, przepychają się w drzwiach a jak na czas nie uskoczysz to zginiesz pod kołami wózka z 300kg zakupów. Najważniejsza jest promocja, a innych to można nawet stratować...

Ale co do tego proszenia, nie rozumiem o co chodzi? Nikt nie oczekuje proszenia w stylu błagań na kolanach, zwyczajnie można powiedzieć przepraszam czy może pan/pani zrobić mi miejsce, przepuścić mnie bo coś tam (niekoniecznie ciąża) i po sprawie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 09:37   #80
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: Kobiety w ciąży...

[1=2c104580b8e5b97de723f77 00c73d21ba4f19e58_5d8a9ff 38789a;44686506]Czy przepuszczacie kobiety w ciąży w kolejkach (nie dotyczy oczywiście kasy pierwszeństwa) ?
Macie jakieś doświadczenia z takimi sytuacjami ? Albo z awanturującymi się ciężarnymi ?[/QUOTE]
Jako ciężarna w średnio-zaawansowanej ciąży (ale widocznym już brzuszkiem) nawet nie poczuwam się do bycia przepuszczaną w kolejkach, do ustępowania mi miejsca w komunikacji miejskiej, itp. Może po prostu dobrze się czuję, stąd to "lajtowe" podejście, ale z drugiej strony też myślę, że ciężarne często wykorzystują "przywilej" bo nie chce im się po prostu stać w kolejce
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 10:46   #81
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kobiety w ciąży...

Sa kasy pierwszeństwa, sa kasy do 10 artykułów - czemus one służą, skoro ktoś staje w normalnej kasie to albo nie potrzebuje pierwszenstwa, albo ma duzo czasu.

Jeśli takich kas nie ma, to owszem proponuje przepuszczenie i kobiet w ciąży, osob starszych lub z 1-2 artykułami i gdy sama mam mało w koszyku to pytam czy osoba przede mną mogłaby mnie przepuścić.

Nic mnie to nie kosztuje, a jest miłe. Osób z postawą roszczeniowa mogę, ew. kopnąc w du...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 10:55   #82
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Kobiety w ciąży...

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44695219]Wyjatkowo to niesmaczne i nieprzemyslane.[/QUOTE]

Z ust mi to wyjełaś.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 11:17   #83
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Może to wredne, ale nie pozwalałam dzieciom ruszyć się z miejsca i staruszce odpowiadałam, że:
1. dzieci za bilety zapłaciły (w domyśle "a pani nie")
Taka dygresja ale nie jechałam kiedyś z wycieczką szkolna autobusem i oczywiście ona zajmowała prawie cały autobus. Także wszystkie miejsca siedzące i akurat na przystanku do autobusu weszła starsza kobieta, która było widać ledwo stoi. Jeden z uczniów chciał ustąpić jej miejsca i nauczycielka na niego najechała, że ma siedzieć. Potem się ludzie dziwią, że młodzi nie ustępują miejsca innym. Skoro od młodego jest wpajana taka znieczulica. Co do tego zdania to jest to brak komentarza bo jest to niesmaczne.


Co do tematu, to zdarzyło mi się ustąpić miejsca kobiecie w ciąży, osobie starszej czy komuś kto widać, że źle się czuje. Mi też kilka razy niektórzy udzielali pomocy, jak zasłabłam. Nie ustępuje komuś kto ma siłę awanturować się albo biegnie a potem dyszy nad tobą specjalnie.

Przy kasie nie ustępuje ale to dlatego, że nie stoję w kasie dla uprzywilejowanych. Chyba, że osoba za mną ma małe zakupy a ja duży koszyk.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 11:51   #84
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Kobiety w ciąży...

Siedmiolatek nie ustoi w tramwaju a staruszka może stać? Nie no błagam, i to pisze nauczycielka?
Tak, przepuszczam i nie ma problemu, ale jest tak że przeważnie nie siadam na miejscu uprzywilejowanym. Co najlepsze przepuszczam a mi samej zdarzyły się w ciążach nieciekawe przypadki ale nie napiętnowało mnie to na całe życie Zdarzyło mi się w ciąży przepuścić bardziej zaawansowaną ciężarną, skoro czułam się dobrze czemu nie.

Myślę że osoba najbardziej potrzebująca nie będzie jojczyć nikomu nad głową bo prostu nie będzie miała siły, ewentualnie poprosi lub osunie się dyskretnie na podłogę ( dla niektórych tak byłoby najlepiej)

W markecie na zastawione wszędzie wózki i chodzących leniwie ludzi działa powiedziane tubalnym głosem przepraszam i uśmiech, na pewno bardziej działa niż" gdzie leziesz idioto, przesuń się"
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:14   #85
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Siedmiolatek nie ustoi w tramwaju a staruszka może stać? Nie no błagam, i to pisze nauczycielka?
no właśnie, brak słów

jak mnie ktoś poprosi to ustępuję, aktualnie nie jeżdżę komunikacją, ale jak jeździłam to staruszki nie musiały się mnie pytać czy im ustąpię, tylko robiłam to z własnej inicjatywy
inaczej jeśli chodzi o kobiety w ciąży - ciąża to nie choroba i nie będę ustępować nikomu tylko dlatego, że ma duży brzuch co innego jeśli taka osoba by o to poprosiła - wtedy żaden problem
to samo się tyczy zwykłych kas, bo w kasach pierwszeństwa to oczywiste dla mnie kto ma pierwszeństwo

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez dzaga1989 Pokaż wiadomość
Jako ciężarna w średnio-zaawansowanej ciąży (ale widocznym już brzuszkiem) nawet nie poczuwam się do bycia przepuszczaną w kolejkach, do ustępowania mi miejsca w komunikacji miejskiej, itp. Może po prostu dobrze się czuję, stąd to "lajtowe" podejście, ale z drugiej strony też myślę, że ciężarne często wykorzystują "przywilej" bo nie chce im się po prostu stać w kolejce

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2014-01-20 o 12:13
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:47   #86
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Kobiety w ciąży...

Starszym osobom bardzo często ustępuję miejsca, no chyba że się od wejścia awanturują, biegną do wejścia, przepychają się a później dyszą jak to oni nie mają siły albo są zaraz obok wolne miejsca a ktoś twierdzi, że musi siedzieć konkretnie na tym, bo to JEGO miejsce Chociaż czasem zastanawia mnie gdzie o 7 czy 8 rano w godzinach szczytu kiedy ludzie jadą do szkoły/pracy podróżują ludzie w okolicach 70 r.ż.?
Kobietom w ciąży albo z małymi dziećmi też ustępuję, ale te w ciązy widzę dużo rzadziej.
Czasem nie rozglądam się po autobusie/tramwaju bo coś czytam więc nie widzę problemu żeby ktoś powiedział czy mogę mu ustąpić miejsca bo jest starszy/w ciąży/źle się czuje.
W sklepach przepuszczam w kolejkach z pierwszeństwem - po coś one są, ale też bardzo rzadko sama tam staje, najczęściej idę do zwykłych.

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość

Myślę, że to do mnie wróciło, bo gdy miałam kontuzję nogi i chodziłam o kuli, to zawsze ktoś ustępował mi miejsce. Nie musiałam nawet o nie prosić. Jeździłam komunikacją miejską codziennie do pracy i tylko raz sama musiałam poprosić jakiegoś młodego chłopaka o ustąpienie. Oczywiście od razu mi ustąpił. Zdarzało się nawet, że ustępowała mi osoba starsza.
Też miałam podobną sytuację. Musiałam po 2 miesiącach wrócić na uczelnie i chodziłam o kulach i zawsze ktoś mi ustępował miejsca, nawet zdarzało się, że były to osoby starsze
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 13:11   #87
sublime
Zakorzenienie
 
Avatar sublime
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 556
Dot.: Kobiety w ciąży...

W UK są specjalne plakietki "Baby on board" - żeby odróżnić "większe" kobiety od tych w ciąży.

Co do samego wątku: zazwyczaj szłam do samoobsługowej, bo w kasie pierwszeństwa w Tesco rzadko kto mnie nawet do niej dopuścił, chociaż w kolejce stali "reglarni" klienci. Jeśli już, to mężczyzna jakiś się odezwał, że ja bida w 9mcu stoję. Kobiety nie. Dziwne.
__________________
Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecności.
[Gabrielle Bonheur Chanel]

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Dobór moderatorów nie polega na ocenie ich stażu i zdolności - raczej na odporności na trolli
sublime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 13:42   #88
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Kobiety w ciąży...

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Taka dygresja ale nie jechałam kiedyś z wycieczką szkolna autobusem i oczywiście ona zajmowała prawie cały autobus. Także wszystkie miejsca siedzące i akurat na przystanku do autobusu weszła starsza kobieta, która było widać ledwo stoi. Jeden z uczniów chciał ustąpić jej miejsca i nauczycielka na niego najechała, że ma siedzieć. Potem się ludzie dziwią, że młodzi nie ustępują miejsca innym. Skoro od młodego jest wpajana taka znieczulica. Co do tego zdania to jest to brak komentarza bo jest to niesmaczne.
ale zrozum nauczyciela- ona ma czuwać nad bezpieczeństwem tego dziciaka i w tej sytuacji ją rozumiem doskonale, bo dzieciak pieknie się zachował, powinien zostać pochwalony i stawiany innym dzieciom za przykład do naśladowania, ale pani nauczycielka powinna czym prędzej znaleźć mu inne miejsce siedzące- nawet poprosić kogoś o ustąpienie. Wiesz czemu?
Tramwaj/autobus zahamuje, albo bedzie miał wypadek- dzieciak cokolwiek sobie zrobi, nawet siniaczek na rączce.. nic trawałego, ale ta nauczycielka będzie ciągana za niedopilnowanie dziecka powierzonego jej pod opiekę. Kobieta nie dziecko w tym wypadku chroni tak naprawdę ale swoje miejsce pracy. Trochę myslenia wystarczy właczyć i wiadomo o co chodzi, bo wątpię, że celowo nie chciała aby dziecko się uczyło prawidłowych odruchów społecznych
Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Siedmiolatek nie ustoi w tramwaju a staruszka może stać? Nie no błagam, i to pisze nauczycielka?
7-latek może ustać, a może się przewrócić...różnie bywa. Nauczyciel czy inny opiekun ma dziecku zapewnić bezpieczne dotarcie z miejsca na miejsce, bo bierze na siebie odpowiedzialność za to dziecko!
To takie trudne do zrozumienia???
Ciekawe jakby tak twoje dziecko miało 7 lat, na wycieczce szkolej stracilo zęby przednie...co byś wtedy powiedziała ??
"aa tam...trudno, to tylko mleczne jedynki, urosną mu stałe zaraz" czy może byś chciała chociaż nagany dla nauczycielki ktora nie dopilnowała twojego potomka?! Albo gorzej?
Kultura kulturą, wszystko pięknie, ale wątpię, zeby w takim środku komunikacji miejskiej jechała tylko 1 staruszka a reszta to nauczycielki i dzieci z wycieczki. Byli zapewne inni ludzie zajmujący miejsca siedzące, no to niech oni okażą swoją kulturę, a nie się "dziwują" że nauczycielka kaze dziecku za które wzięła odpowiedzialność siedzieć na miejscu. Taką ma pracę pani nauczycielka, ze w pierwszej kolejności ma dbac o dzieci, potem o pozostałą część świata.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2014-01-20 o 13:43
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:01   #89
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Kobiety w ciąży...

tzn żeby zapewnić 100% bezpieczeństwo podczas jazdy i miejsce dla każdego dziecka to szkola powinna wynająć bus/autokar...
Jak wchodzi przedszkole to złażę, ale 7 latek? błagam. Dzieciaki w tym wieku robią tak dziwne rzeczy, że stanie w tramwaju na pewno im nie zaszkodzi i nic się nie stanie....

bardziej martwię się o 60-80 letnią babcię niż jakiegoś dzieciaka

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-01-20 o 14:02
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 15:07   #90
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kobiety w ciąży...

Ustąpię miejsca ciężarnej lub osobie starszej o ile sama dobrze się czuję i mogę stać. Jak mnie coś boli/źle się czuję/jestem zmęczona to niech ustępuje ktoś inny - miejsc siedzący w autobusach jest wiele.
A co do kas 'z pierwszeństwem' - z nich nie korzystam.

Edytowane przez 201607111050
Czas edycji: 2014-01-20 o 15:15
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 18:09:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.