OOBE i LD - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-14, 16:24   #631
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: OOBE i LD

I mi kilka razy zdarzyło się mieć LD. Najczęściej chyba, kiedy wstawałam nad ranem do łazienki czy napić się i potem wracałam do łóżka. Świetne uczucie
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 12:28   #632
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: OOBE i LD

Ja miałam raz LD jak miałam jakieś 13 lat. Fajne doświadczenie niestety nie powtórzyło się do tej pory nigdy.
Mój tż miał jakieś przygody z OOBE, ale raz się wystraszył i ja mu też zakazałam
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:02   #633
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: OOBE i LD

Odgrzebuję wątek... w końcu, po tylu latach miałam okazję na OOBE i...stchórzyłam. Od kilku dni jestem chora, leżę w łóżku, budzę się-zasypiam i tak w kółko... w pewnym momencie, kiedy byłam tak na granicy snu, poczułam takie wirowanie i coraz głośniejszy świst w uszach...na początku nie wiedziałam co się dzieje, ale po chwili zdarzyło się to raz jeszcze i już wiedziałam Czułam, że to już prawie, zaczynałam się powoli podnosić, ale nagle poczułam niepokój, jakby ktoś nade mną stał no i . Jeszcze przez chwile mnie trzymał paraliż
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 04:35   #634
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: OOBE i LD

Bardzo ciekawy watek

LD mam cale zycie,odkad pamietam, do niedawna bylam przekonana,ze to najbardziej naturalna rzecz na swiecie i, ze kazdy tak ma, dopiero jakis czas temu dowiedzialam sie,ze wcale tak nie jest. Mi to przychodzi samoistnie, od dziecka miewam LD.

Natomiast OOBE bardzo mnie fascynuje, raz przezylam cos dziwnego, ale nie jestem pewna, czy to bylo OOBE, a mianowicie,
polozylam sie spac, nagle poczulam, ze wpadam w cos co przypomina jakis dziwny trans, widzialam bardzo jasne, wrecz oslepiajace swiatlo, ktorego sie balam, wzbudzalo we mnie niepokoj, nagle poczulam jak sie unosze w gore, zobaczylam siebie spiaca na lozku, lezalam w pozycji na brzuchu, podczas opuszczania ciala czolam fizyczny bol, bylo mi duszno ,odczowalam dziwne wibracje i delikatne, ciche ,regularne stukanie, jakby ktos czym o metal stukal, "latalam" po pokoju, za oknem widzialam jaskrawe swiatlo,nie moglam w nie patrzec, oslepialo mnie i balam sie go,a mialam wrazenie jakby chcialo mnie na sile wciagac,wiec probowalam czegos sie chwycic, patrzylam na siebie spiaca na lozku, moj strach byl coraz wiekszy i w momencie kiedy osiagnal kulminacje moje cialo poprostu "wessalo" mnie do srodka, co wiazalo sie doslownie z fizycznym bolem, odczulam dokladnie moment wchdzenia do ciala, trudo to uczucie opisac, i w tym momencie "wssysania" znowu slyszalam to regilarne stukanie, jak tylko wrocilam do ciala natychmiast sie obudzilam, lezalam w takiej pozycji, w ktorej widzialam sama siebie z gory....nie moglam zlapac tchu......nie wiem czy to bylo OOBE, bo jeden element mi nie pasowal, moj pokoj wygladal nieco inaczej niz w rzeczywistosci, wszystko w nim bylo odwrocone w druga strone, jesli to bylo OOBE to bylo bardzo nieprzyjemne, cos takiego zdarzylo mi sie tylko raz w zyciu.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2014-07-03 o 04:39
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 13:20   #635
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: OOBE i LD

Ja jak kiedyś się tym fascynowałam, to kilka razy jak chciałam "wyjść" to nie udawało mi się, bo przy tym bolała mnie głowa i mi się kręciło w głowie i miałam takie dziwne błyski w oczach, ale niestety nigdy jeszcze nie doświadczyłam tego
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 09:40   #636
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: OOBE i LD

Odgrzebuję, bo dzisiaj mnie sparaliżowało
LD i OOBE zdarzyło mi się w przeszłości zupełnym przypadkiem, paraliż trafił mi się drugi raz.

Za pierwszym razem nic nie widziałam, tylko słyszałam szum i dzwonienie, nie mogłam złapać oddechu, standard Byłam przekonana, że umieram, chciałam wołać rodziców, ale nie mogłam, po czym zaczęłam spadać

Ale dzisiaj sama siebie zaskoczyłam Obudziłam się, ruszyć się nie mogę, śpię na boku, więc nie widziałam co się dzieje w pokoju, tylko czułam czyjąś obecność (a ja w ogóle jestem rasowym tchórzem). W każdym razie ten ktoś, podszedł do mnie i jedną ręką mnie dusił, a drugą złapał za rękę i próbował wywlec z łóżka.
I tu przyszło na mnie olśnienie Bo zorientowałam się, że to trochę dziwne, że ani się nie mogę ruszyć ani współlokatorki zawołać, jak niby coś dziwnego zrobionego z cienia mi do pokoju wlazło I stwierdziłam, że skoro to paraliż senny, to ja sobie przeczekam i tak sobie leżałam wyluzowana aż po chwili wszystko przeszło

Teraz myślę, żeby spróbować z LD, skoro przy paraliżu mi wychodzi orientacja, że to się nie dzieje na serio.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 20:01   #637
lkc
Raczkowanie
 
Avatar lkc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 173
Dot.: OOBE i LD

Kilka razy udało mi się uzyskać LD z paraliżu. Podobnie jak koleżanka powyżej, wyluzowałam się i zaczęłam w myślach powtarzać słowo-temat snu (tak mi to weszło w nawyk, że "samo" mi się myśli o tym podczas paraliżu i sprzyjających LD sytuacjach).
Ciekawie jest też wejść w sen z WILDa, przyznam, że to jedno z najdziwniejszych odczuć, jakie kiedykolwiek czułam. Najpierw coraz bardziej intensywny paraliż z całą kaskadą szumów, pisków, uczucia przygniatania, a potem (wciąż świadomie) zatapianie się w (świadomy ) sen.

Cytat:
Nazwa WILD pochodzi od Wake Initiated Lucid Dream (Sen świadomy rozpoczęty na jawie), dlatego, że użytkownik wchodzi w sen bezpośrednio będąc obudzonym, bez żadnego przechodzenia w stan świadomości podczas snu. Możliwe jest, że po prostu mózg uznaje, że jeśli ciało pozostaje w bezruchu przez długi czas, oznacza, że osoba udała się spać, co powoduje, że umysł niejako odłącza się od ciała, lub je unieruchamia, co jest bliżej znane jako paraliż podsenny. Jednak niektórzy nie są w stanie wytrzymać bycia świadomym aż do momentu zaśnięcia.
lkc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 22:09   #638
Januara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Z widokiem na morze
Wiadomości: 128
Dot.: OBE-prawda czy bajer?

Również zdarzyło mi się kilka razy LD. Do niedawna nie potrafiłam tego zjawiska opisać, póki przypadkiem o nim nie przeczytałam. Z mojego doświadczenia nie jest to nic przyjemnego.
Oobe może i fascynujące, ale nie ciągnie mnie do eksperymentowania


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Januara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 19:39   #639
milkaemilka
Przyczajenie
 
Avatar milkaemilka
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 26
Dot.: OOBE i LD

Czy któraś z was umie skutecznie wywoływać świadomy sen? OOBE mnie nie interesuje, chodzi mi tylko o świadome sny w których mogę robić to co chcę i kreować rzeczywistość jaką chcę Macie jakieś skuteczne metody?
milkaemilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 16:22   #640
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: OOBE i LD

Odgrzebuję wątek, macie jakieś doświadczenia?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2018-08-29 o 16:53
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 14:56   #641
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: OOBE i LD

Chyba znowu do tego wrócę, ale ciężko mi idzie.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-30, 16:29   #642
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: OOBE i LD

Co o tym myślicie? - https://www.youtube.com/watch?v=umjR0I4mYR8&t=991s
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:53   #643
Hipnotyzer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: OOBE i LD

Hej. Głębia o oobe i świadomych snach... ;-) Serdeczności. https://www.youtube.com/watch?v=TIPp2YyHTCo&t=2s
Hipnotyzer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 19:00   #644
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: OOBE i LD

Akurat świadomy sen nie jest niczym nadprzyrodzonym i stosuje się go w różnych terapiach, na przykład koszmarów.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-23 20:00:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.