Najlepsze horrory i thrillery ...!!! - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 19:52   #3961
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
a widziałaś Sierotę? z nowszych to Labirynt na pewno bym poleciła.
Widziałam już, Sierota miała u mnie 7/10, Labirynt 9


Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Co dla Ciebie znaczy "dobry"? Podaj przykład thrillerów, które Ci się podobają, będzie łatwiej

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------


Ja właśnie dzisiaj usłyszałam o "Labiryncie" i planuję oglądnąć, bo zapowiada się ciekawie
Z takich, które mi na pierwszy rzut przychodzą do głowy to Siedem, Memento, Tożsamość, Nieproszeni goście, El cuerpo, La cara oculta, Gra . Dużo było tutaj wymienianych na wątku, ale po sprawdzeniu były to takie typowe horrory, za którymi aż tak nie przepadam, a mniej thrillerów, które uwielbiam. Będę wdzięczna za jakąś propozycję:p :
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 20:39   #3962
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

obejrzalam wczoraj "prisoners" polecam bardzo interesujacy,troche dlugi ale nie nudzilam sie ani chwile
http://www.filmweb.pl/film/Labirynt-2013-507169
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 23:00   #3963
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Ja nie lubię zbyt tych ocen numerycznych, ale ostatnio zaczęłam wstawiać, chociaż dla mnie i tak nie są miarodajne. "Sierocie" bym dała 8/10 i "Labiryntowi" tak samo Oba mogę polecić i oba uważam za bardzo dobre dlatego 8

Ombligo, oglądałaś może "Sesję 9"? Nie jest to rewelacja, ale mnie nawet przypadł do gustu, może i Tobie się spodoba, owszem, potencjał niezbyt wykorzystany, ale ciekawy ma klimat jak dla mnie. Inne propozycje: "Siła strachu", "Rzeka tajemnic" (2003)- kurczę jakoś się tak stało, że tego jeszcze nie oglądałam, ale podobno dobry, muszę obejrzeć, "Wyspa tajemnic"- kurczę, tu też nie wiem jak to się stało, ale też nie oglądałam, a myślałam, że oglądałam (także mam kolejny film dla siebie na listę), oprócz tego ie najgorszy jest według mnie thriller "Rasa" o takich psach, nawet podobał mi się też film o psie "White dog"- to taki thriller, dramat, no może bardziej dramat, ale ciekawy, myślę, że może by i Tobie się spodobał, "Zagubiona autostrada" dobry oglądałam, a Ty? Polecam jeszcze np "Mechanik" (2004), Patologhy (2008) [pokręcony, ale nie najgorszy jak dla mnie], "Numer 23". Może coś z tego?

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-02-05 o 23:08
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 23:09   #3964
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Ja nie lubię zbyt tych ocen numerycznych, ale ostatnio zaczęłam wstawiać, chociaż dla mnie i tak nie są miarodajne. "Sierocie" bym dała 8/10 i "Labiryntowi" tak samo Oba mogę polecić i oba uważam za bardzo dobre dlatego 8
Ja żałuję, że nie ma połówek i też mam czasami problem jak ocenić film z danego gatunku i tak np. Millerów oceniłam na 8, a Forresta Gumpa na 7, chociaż wiadomo, że to zupełnie inny poziom i nawet nie można tego zbytnio zestawić. Mi się Labirynt bardzo podobał, jeszcze byłam na nim w kinie, więc klimat zrobił swoje, a Sierotę z kolei niżej, bo sam film mi się bardzo podobał, ale siostra mi wcześniej wypapalała zakończenie, więc też nie mogłam się na 100% wczuć


Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość

Ombligo, oglądałaś może "Sesję 9"? Nie jest to rewelacja, ale mnie nawet przypadł do gustu, może i Tobie się spodoba, owszem, potencjał niezbyt wykorzystany, ale ciekawy ma klimat jak dla mnie. Inne propozycje: "Siła strachu", "Rzeka tajemnic" (2003)- kurczę jakoś się tak stało, że tego jeszcze nie oglądałam, ale podobno dobry, muszę obejrzeć, "Wyspa tajemnic"- kurczę, tu też nie wiem jak to się stało, ale też nie oglądałam, a myślałam, że oglądałam (także mam kolejny film dla siebie na listę), oprócz tego ie najgorszy jest według mnie thriller "Rasa" o takich psach, nawet podobał mi się też film o psie "White dog"- to taki thriller, dramat, no może bardziej dramat, ale ciekawy, myślę, że może by i Tobie się spodobał, "Zagubiona autostrada" dobry oglądałam, a Ty? Polecam jeszcze np "Mechanik" (2004), Patologhy (2008) [pokręcony, ale nie najgorszy jak dla mnie], "Numer 23". Może coś z tego?
o rany ile propozycji, Sesji 9 nie oglądałam, zaczęłam, ale wydawał się być takim typowym horrorem i w końcu wyłączyłam - można go uznać jako thriller?
Z podanych widziłam Siłę strachu, Rzekę tajemnic, Numer 23, Wyspę tajemnic. Głowę bym dała, że oglądałam film Patologia, ale jakiś inny niż przez Ciebie podany, ale o podobnej tematyce, nie wiem czy to jakiś remake? Do zagubionej autostrady robiłam 4 podejścia i nie mogę przebrnąć przez ten film, nie wiem czemu, bo fajny ma klimat, ale jakoś mniej więcej w tym samym momencie wyłączałam i nie mam nawet ochoty oglądać dalej. Jeżeli chodzi o rasę to jakoś mnie nie przekonuje opis, nie będzie to takie sf? Z kolei White dog ma również opis jako horror. Rany, ale wymyślam. Ale wielkie dzięki, że mi przypomniałaś o Mechaniku! Mam go na liście już długi czas i całkiem o nim zapomniałam.
__________________


Edytowane przez Ombligo
Czas edycji: 2014-02-05 o 23:23
Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 23:17   #3965
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Ja żałuję, że nie ma połówek i też mam czasami problem jak ocenić film z danego gatunku i tak np. Millerów oceniłam na 8, a Forresta Gumpa na 7, chociaż wiadomo, że to zupełnie inny poziom i nawet nie można tego zbytnio zestawić. Mi się Labirynt bardzo podobał, jeszcze byłam na nim w kinie, więc klimat zrobił swoje, a Sierotę z kolei niżej, bo sam film mi się bardzo podobał, ale siostra mi wcześniej wypapalała zakończenie, więc też nie mogłam się na 100% wczuć
No właśnie, tak to jest "Sierota" bardzo mi się podobała, a zwłaszcza gra głównej bohaterki, widzisz dziewczynkę, a tak naprawdę "diabła", taka przerażająca ona jak dla mnie. No i bardzo ciekawie poprowadzili akcję moim zdaniem. "Labirynt" moim zdaniem ma świetny klimat, te miasteczko takie trochę senne, deszczowe (z tego co pamiętam, to padało albo taka szarówa była, wiesz o co chodzi), no i postać policjanta ciekawa, tego ojca też, a potem rozwiązanie zagadki też bardzo ciekawe
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 23:25   #3966
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No właśnie, tak to jest "Sierota" bardzo mi się podobała, a zwłaszcza gra głównej bohaterki, widzisz dziewczynkę, a tak naprawdę "diabła", taka przerażająca ona jak dla mnie. No i bardzo ciekawie poprowadzili akcję moim zdaniem. "Labirynt" moim zdaniem ma świetny klimat, te miasteczko takie trochę senne, deszczowe (z tego co pamiętam, to padało albo taka szarówa była, wiesz o co chodzi), no i postać policjanta ciekawa, tego ojca też, a potem rozwiązanie zagadki też bardzo ciekawe
Zgadzam się w 100%, myślę, że gdybym nie znała zakończenia, to nie domyśliłabym się go. Przypuszczam też, że jakbym labirynt oglądała w domu, to bardzo możliwe, że dałabym mu niższą ocenę, własnie ze względu braku tej "atmosfery"
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 00:03   #3967
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

A, i tak "Sesja 9" to bardziej thriller, może wydawać się horrorem, ale jak obejrzysz do końca, to zobaczysz, że to thriller psychologiczny taki.
"Rasa" nie jest sci fiction, to po prostu thriller, niewymagający bardzo, ale moim zdaniem niezły, dobrze mi się go oglądało.
"White dog" absolutnie nie jest horrorem, oni często dają opis "horror" z czapy, a wcale nie jest horrorem, nie ma nic z horroru serio. Tzn klimat może chwilami, ale ogólnie jest to thriller, nie ma tu nic nadprzyrodzonego jak w horrorach generalnie. Tak że nie martw się, nie jest jakiś bardzo mocny, jak to horrory bywają. Tak jak mówię, to generalnie thriller.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-02-06 o 00:06
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 10:52   #3968
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No właśnie, tak to jest "Sierota" bardzo mi się podobała, a zwłaszcza gra głównej bohaterki, widzisz dziewczynkę, a tak naprawdę "diabła", taka przerażająca ona jak dla mnie. No i bardzo ciekawie poprowadzili akcję moim zdaniem.
zgadzam się co do "Sieroty" super film. mam go na 8 nawet oceniony i zapadł mi w pamięć a to się rzadko zdarza.
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 11:37   #3969
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Would you rather. Grupka ludzi, dokładnie 8, rywalizuje ze sobą przy stole w pięknej rezydencji. Nagrodą są pieniądze, pomoc organizacji charytatywnej. Zaczyna się chora rywalizacja. Były momenty drastyczne, ale dobrze się oglądało. Trochę monotonny.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 22:08   #3970
Esti2
Raczkowanie
 
Avatar Esti2
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 33
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
(...)ale dobrze się oglądało. Trochę monotonny.
No to dobry czy monotonny?
Esti2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 23:35   #3971
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Would you rather. Grupka ludzi, dokładnie 8, rywalizuje ze sobą przy stole w pięknej rezydencji. Nagrodą są pieniądze, pomoc organizacji charytatywnej. Zaczyna się chora rywalizacja. Były momenty drastyczne, ale dobrze się oglądało. Trochę monotonny.
Też mi się dobrze oglądało, zgadzam się, że chwilami monotonny, ale tak 6/10 lub 7/1- bym dała, co oznacza jak dla mnie niezły film
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 11:00   #3972
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Esti2 Pokaż wiadomość
No to dobry czy monotonny?
Monotonność nie świadczy o tym, że film jest zły

Martwe Zło ('81)-- ojj, straszna lipa . Lubię klasyki horroru, ale tego nie zaliczam. Strasznie nudny, słaba gra aktorska. Nie oceniam tu efektów specjalnych, bo starsze produkcje nie miały możliwości takich jak mamy teraz. Nie zobaczę drugiej części.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 14:08   #3973
Esti2
Raczkowanie
 
Avatar Esti2
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 33
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Monotonność nie świadczy o tym, że film jest zły

Martwe Zło ('81)-- ojj, straszna lipa . Lubię klasyki horroru, ale tego nie zaliczam. Strasznie nudny, słaba gra aktorska. Nie oceniam tu efektów specjalnych, bo starsze produkcje nie miały możliwości takich jak mamy teraz. Nie zobaczę drugiej części.
Czyli dobry choć trochę monotonny
Esti2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 14:15   #3974
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Esti2 Pokaż wiadomość
Czyli dobry choć trochę monotonny
Pewno, że tak
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 15:31   #3975
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Zjawy - kiepski, Cichy dom - kiepski, Tragedia na przełęczy Diatłowa - ciężko mi ocenić, oglądałam podczas choroby i ciężko mi się było skupić W trakcie oglądania trochę skojarzył mi się z Czarnobyl - Reaktor Strachu... Wybitne kino to nie jest zdecydowanie, bać też się nie bałam... No ale widziałam gorsze.
Na pewno na plus to, że jest tam jakiś sensowny ciąg przyczynowo - skutkowy (czego wieeelu nowszym horrorom brakuje )

Edytowane przez czokled
Czas edycji: 2014-02-07 o 15:36
czokled jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 01:46   #3976
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Zjawy - kiepski, Cichy dom - kiepski, Tragedia na przełęczy Diatłowa - ciężko mi ocenić, oglądałam podczas choroby i ciężko mi się było skupić W trakcie oglądania trochę skojarzył mi się z Czarnobyl - Reaktor Strachu... Wybitne kino to nie jest zdecydowanie, bać też się nie bałam... No ale widziałam gorsze.
Na pewno na plus to, że jest tam jakiś sensowny ciąg przyczynowo - skutkowy (czego wieeelu nowszym horrorom brakuje )
Pierwszego i trzeciego akurat nie oglądałam jeszcze, ale drugi, czyli "Cichy dom" mnie akurat się podobał, dla mnie świetny klimat, ciemny dom itp, dźwięki itp
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:09   #3977
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Obejrzałam "Solstice" i jestem pozytywnie zaskoczona tym filmem Jest fajny klimat, ciekawa historia i dość zaskakujące zakończenie. Nie jest to arcydzieło gatunku, ale z ostatnio przeze mnie oglądanych horrorów/thrillerów jeden z lepszych
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:50   #3978
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Pierwszego i trzeciego akurat nie oglądałam jeszcze, ale drugi, czyli "Cichy dom" mnie akurat się podobał, dla mnie świetny klimat, ciemny dom itp, dźwięki itp
Według mnie nie wykorzystali naprawdę spoko pomysłu... Bardzo szybko zaczęły mnie irytować irracjonalne zachowania bohaterki i ta jej...emocjonalność Dla mnie wyszło trochę sztucznie. Generalnie lubię tego typu filmy, ale ten mnie ani trochę nie przestraszył/zaskoczył, za to znudził ciągłą bieganiną po zamku z milionem pokoi
Trochę się rozczarowałam, bo lubię filmy stylizowane na kręcone amatorską kamerą, a tu chyba też był zamysł, aby odczuć jakby się było obok bohaterki, jakoś jednak totalnie mnie nie wkręciła ta koncepcja...
czokled jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 22:51   #3979
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
A, i tak "Sesja 9" to bardziej thriller, może wydawać się horrorem, ale jak obejrzysz do końca, to zobaczysz, że to thriller psychologiczny taki.
"Rasa" nie jest sci fiction, to po prostu thriller, niewymagający bardzo, ale moim zdaniem niezły, dobrze mi się go oglądało.
"White dog" absolutnie nie jest horrorem, oni często dają opis "horror" z czapy, a wcale nie jest horrorem, nie ma nic z horroru serio. Tzn klimat może chwilami, ale ogólnie jest to thriller, nie ma tu nic nadprzyrodzonego jak w horrorach generalnie. Tak że nie martw się, nie jest jakiś bardzo mocny, jak to horrory bywają. Tak jak mówię, to generalnie thriller.
Zobaczyłam dzisiaj 9 sesję, nie była zła, ale spodziewałam się czegoś lepszego, nie wiem też czy do końca film zrozumiałam. Generalnie fajnie się film oglądało, ale końcówka mnie trochę rozczarowała. Dzisiaj zobaczę sobie jeszcze Mechanika albo White dog - jeszcze raz dzięki za propozycje


Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Obejrzałam "Solstice" i jestem pozytywnie zaskoczona tym filmem Jest fajny klimat, ciekawa historia i dość zaskakujące zakończenie. Nie jest to arcydzieło gatunku, ale z ostatnio przeze mnie oglądanych horrorów/thrillerów jeden z lepszych
Jak przeczytałam opis filmu to miałam straszną ochotę zobaczyć i muszę powiedzieć, że bardzo dobry. Bardzo fajnie się oglądało, bardziej trzymał w napięciu, momentami straszył, ale cała historia i zakończenie na duży plus. Dziękuję za podrzucenie tytułu
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 23:18   #3980
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Ok, w sumie pisałam Ci, że nie jest to rewelacja No, ale da się obejrzeć.
Może jeszcze polecę Ci np hiszpański film "Intruders", też nie jest rewelacja, ale fajny, dosyć fajny klimat Nie ma za co Naomi, też oglądałam Solstice, mnie tak nie zachwycił jak Ciebie może, ale też mi się podobał. Na początku nie skojarzyłam, że chodzi Ci o "Przesilenie", ale teraz już wiem

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-02-08 o 23:19
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 23:27   #3981
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Ok, w sumie pisałam Ci, że nie jest to rewelacja No, ale da się obejrzeć.
Może jeszcze polecę Ci np hiszpański film "Intruders", też nie jest rewelacja, ale fajny, dosyć fajny klimat Nie ma za co Naomi, też oglądałam Solstice, mnie tak nie zachwycił jak Ciebie może, ale też mi się podobał. Na początku nie skojarzyłam, że chodzi Ci o "Przesilenie", ale teraz już wiem

Oczywiście, nie mam pretensji przecież, zresztą nawet jakbyś powiedziała, że dla Ciebie hit, to mnie mógłby rozczarować i odwrotnie, każdy ma inny gust. I tak bardzo dziękuję za propozycje
Właśnie przeczytałam opis Intruders, również wydaję się bardzo ciekawy i wpisuje na listę do zobaczenia
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 23:49   #3982
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Oczywiście, nie mam pretensji przecież, zresztą nawet jakbyś powiedziała, że dla Ciebie hit, to mnie mógłby rozczarować i odwrotnie, każdy ma inny gust. I tak bardzo dziękuję za propozycje
Właśnie przeczytałam opis Intruders, również wydaję się bardzo ciekawy i wpisuje na listę do zobaczenia
No tak, pewnie, że tak
A oglądałaś "Połączenie" z Halle Berry? "Klucz do koszmaru", to jak pamiętam też (chyba) bardziej thriller, polecam. Jeszcze niezły jest według mnie np film ten: http://www.filmweb.pl/film/Ofiara+spełniona-2007-380728 Wiadomo, też nie arcydzieło, ale dla mnie niezły, z ciekawą dosyć tematyką. Może jeszcze np thriller "Przeczucie" z Sandrą Bullock. Polecam również "Stokera", ciekawy, taki psychologiczny bardziej, dobre aktorstwo, dobre zdjęcia itp. "Wolf creak" też nie najgroszy, bez rewelacji, ale można obejrzeć, jak nie oglądałaś. No i takie jak "Eden lake", ale mogłaś już oglądać, "Nieznajomi" albo np ten: http://www.filmweb.pl/film/Oni-2006-327449 (podobał mi się, dobry klimat, dom trochę na odludziu, a koniec przeraził mnie osobiście, ale nie chcę spojlerować, to jest taki trochę wolny film z tego co pamiętam, ale to moim zdaniem nadaje mu klimatu, oczywiście i tutaj jest dużo nielogiczności jak to często w takich filmach bywa, ale mnie to nie przeszkadza, bo właśnie jak thriller ma dobry dla mnie klimat, to nie przeszkadza mi to i wczuwam się wtedy w niego, mimo tych nielogiczności). A i "Laca oculta" chyba pisałaś, że oglądałaś, a "Słodkich snów? Niezły moim zdaniem jest też brytyjski "Panic button" (2011) tutaj też wiele nielogiczności, ale klimat i pomysł na film niezły, chociaż też już bywał w filmach, podobało mi się jednak przed jakimi dylematami musieli stanąć bohaterowie, tak że niezły dla mnie, tak samo polecam nawet wyżej opisany "Would you rather"- jakby postawić się na miejscu bohaterów, to brr, niezłe, niezłe, można obejrzeć

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-02-08 o 23:55
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 00:25   #3983
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No tak, pewnie, że tak
A oglądałaś "Połączenie" z Halle Berry? "Klucz do koszmaru", to jak pamiętam też (chyba) bardziej thriller, polecam. Jeszcze niezły jest według mnie np film ten: http://www.filmweb.pl/film/Ofiara+spełniona-2007-380728 Wiadomo, też nie arcydzieło, ale dla mnie niezły, z ciekawą dosyć tematyką. Może jeszcze np thriller "Przeczucie" z Sandrą Bullock. Polecam również "Stokera", ciekawy, taki psychologiczny bardziej, dobre aktorstwo, dobre zdjęcia itp. "Wolf creak" też nie najgroszy, bez rewelacji, ale można obejrzeć, jak nie oglądałaś. No i takie jak "Eden lake", ale mogłaś już oglądać, "Nieznajomi" albo np ten: http://www.filmweb.pl/film/Oni-2006-327449 (podobał mi się, dobry klimat, dom trochę na odludziu, a koniec przeraził mnie osobiście, ale nie chcę spojlerować, to jest taki trochę wolny film z tego co pamiętam, ale to moim zdaniem nadaje mu klimatu, oczywiście i tutaj jest dużo nielogiczności jak to często w takich filmach bywa, ale mnie to nie przeszkadza, bo właśnie jak thriller ma dobry dla mnie klimat, to nie przeszkadza mi to i wczuwam się wtedy w niego, mimo tych nielogiczności). A i "Laca oculta" chyba pisałaś, że oglądałaś, a "Słodkich snów? Niezły moim zdaniem jest też brytyjski "Panic button" (2011) tutaj też wiele nielogiczności, ale klimat i pomysł na film niezły, chociaż też już bywał w filmach, podobało mi się jednak przed jakimi dylematami musieli stanąć bohaterowie, tak że niezły dla mnie, tak samo polecam nawet wyżej opisany "Would you rather"- jakby postawić się na miejscu bohaterów, to brr, niezłe, niezłe, można obejrzeć
Połączenie, Klucz do koszmaru, Przeczucie, Eden lake, Nieznajomi, La cara ocula, Stoker, Słodkich snów widziałam i wszystkie oprócz 2 ostatnich i nieznajomych mi się bardzo podobały, 2 ostatnie takie średniaki dla mnie, chociaż slodkich snów trochę lepszy od stokera. Resztę propozycji właśnie przeglądam, najbardziej mnie chyba film "Oni" tak na pierwsze rzut oka zaciekawił, chyba jutro obejrzę. Resztę też pewnie w tym tygodniu mi się uda. Jeszcze raz dzięki
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 01:13   #3984
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Ok, mi się w "Nieznajomi" podobali, zwłaszcza ta postać tej dziewczyny co do nich pukała i pytała o Tamarę, dla mniej samo brzmienie jej głosu było takie niepokojące, a potem te ich maski, brrr. przerażające jak dla mnie. Podobało mi się, dlatego Ci podałam. Fajnie, że zapisałaś sobie resztę tytułów, nie ma za co jak mówiłam
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 18:12   #3985
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Tak sobie podczytuje wątek, bo sama lubię takie filmy .
Więc się witam ze wszystkimi

"Nieznajomi" oglądałam niby nic bardzo strasznego, ale to był jedyny film po którym bałam się iść do łazienki po ciemku.
Może dlatego że sama oglądałam jak inni spali, nie wiem ale autentycznie się bałam.

Edytowane przez minka-80
Czas edycji: 2014-02-10 o 18:15
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 18:55   #3986
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Mi osobiście podobał się film "Blady strach" i "Odkupienie". To nie były horrory tylko bardziej thillery, oba trzymały w napięciu i to bardzo.
Z horrorów podobał mi się film "Obecnością" i "Sinister".
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez suzeta
Czas edycji: 2014-02-10 o 18:58
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 21:55   #3987
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez suzeta Pokaż wiadomość
Mi osobiście podobał się film "Blady strach" i "Odkupienie". To nie były horrory tylko bardziej thillery, oba trzymały w napięciu i to bardzo.
Z horrorów podobał mi się film "Obecnością" i "Sinister".
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O tak, ja też lubię wymienione tytuły
O "Bladym strachu" zapomniałam, a jest świetny, skleroza no
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 22:01   #3988
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Obejrzałam wczoraj "Oni" i mi się podobał. Fabuła bardzo podobna do "Nieznajomych", ale jednak Oni lepszy. Trzymał w napięciu i końcówka mi się bardzo podobała (z kolei w Nieznajomych końcówka była dla mnie niewypałem).
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 22:57   #3989
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Obejrzałam wczoraj "Oni" i mi się podobał. Fabuła bardzo podobna do "Nieznajomych", ale jednak Oni lepszy. Trzymał w napięciu i końcówka mi się bardzo podobała (z kolei w Nieznajomych końcówka była dla mnie niewypałem).
Cieszę się, mi też bardzo podobała się końcówka w "Oni"i ogólnie trzymał mnie w napięciu. Niektórzy pisali, że dla nich był nudny, ale dla mnie nie- zależy co kto lubi. Dla mnie jest na pewno klimatyczny.
Polecam jeszcze, jak ktoś nie oglądał "Exam" z 2008 roku, lubię takie klimaty, to jeden z moich ulubionych thrillerów ogólnie. Taki zagadkowy, tajemniczy, lubię takie A koniec jego też mnie nieźle zaskoczył pamiętam, choć dość dawno obejrzałam.

Ja wczoraj obejrzałam "Strach 3D/The Hole" (2009)- jako horror na pewno nie typowy, ale ja bym powiedziała tak, że do połowy jeszcze czasem są momenty, że można poczuć jakiś tam strach i wydawało mi się wtedy, że to będzie naprawdę ciekawy film, potem jednak poprowadzili go w innym kierunku co myślałam i wtedy ten strach ulatuje bezpowrotnie, a film stał się taką "bajeczką". Takie kino familijne z połączeniem fantasy się robi tak naprawdę wtedy. Oglądało mi się ogólnie dobrze, ale to zbyt mało, bym uznała, że to dobry film. Dla mnie mógł być o wiele lepszy, gdyby poszli w innym kierunku i nie zaczęli iść w stronę takiej "bajeczki". Ogólnie jest to dobrze zrobiony moim zdaniem film, ale właśnie druga część filmu sporo psuje, dlatego daję 6/10.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 23:06   #3990
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Najlepsze horrory i thrillery ...!!!

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Cieszę się, mi też bardzo podobała się końcówka w "Oni"i ogólnie trzymał mnie w napięciu. Niektórzy pisali, że dla nich był nudny, ale dla mnie nie- zależy co kto lubi. Dla mnie jest na pewno klimatyczny.
Polecam jeszcze, jak ktoś nie oglądał "Exam" z 2008 roku, lubię takie klimaty, to jeden z moich ulubionych thrillerów ogólnie. Taki zagadkowy, tajemniczy, lubię takie A koniec jego też mnie nieźle zaskoczył pamiętam, choć dość dawno obejrzałam.

Ja wczoraj obejrzałam "Strach 3D/The Hole" (2009)- jako horror na pewno nie typowy, ale ja bym powiedziała tak, że do połowy jeszcze czasem są momenty, że można poczuć jakiś tam strach i wydawało mi się wtedy, że to będzie naprawdę ciekawy film, potem jednak poprowadzili go w innym kierunku co myślałam i wtedy ten strach ulatuje bezpowrotnie, a film stał się taką "bajeczką". Takie kino familijne z połączeniem fantasy się robi tak naprawdę wtedy. Oglądało mi się ogólnie dobrze, ale to zbyt mało, bym uznała, że to dobry film. Dla mnie mógł być o wiele lepszy, gdyby poszli w innym kierunku i nie zaczęli iść w stronę takiej "bajeczki". Ogólnie jest to dobrze zrobiony moim zdaniem film, ale właśnie druga część filmu sporo psuje, dlatego daję 6/10.
Mi się podobał właśnie klimat i nastrój w "Oni", niby się nic nie działo, a jednak trzymało w napięciu. Exam też kiedyś oglądałam, ale nie wiem czy sobie nie odświeżę, pamiętam, że też mi się podobał, cały film był taki dziwny i nie wiedziałam czego się spodziewać, ale bardzo fajnie się oglądało i końcówka była świetna
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-28 18:18:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.