Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 18:52   #1
Ewelka130
Raczkowanie
 
Avatar Ewelka130
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 86
GG do Ewelka130
Unhappy

Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !


Cześć! Wiem że dałam pytanie do złej kategorii , ale kompletnie nie mam pojęcia do jakiej kategorii pasuje
Kończę 3 kl gimnazjum i wybieram się do liceum , w przyszłości chciałabym zostać optykiem okularowym
Do liceum chciałabym iść na profil humanistyczny (wiem że to nie pasuje do zawodu który mi wpadł w oko) przeczytałam gdzieś , że po liceum mogę iść do 2-letniej szkoły policealnej i wyrobić sobie technika optyka i pracować w zawodzie
Oto moje pytanie :
Czy jakbym poszła na profil humanistyczny do liceum , to czy dostałabym się do tej szkoły dwuletniej policealnej ? :conf used:

( na profil biologiczno-chemiczny mogę mieć problem by się dostać, gdyż nie idzie mi najlepiej z matematyki )

Co bym musiała zrobić aby zostać optykiem po humanistycznym profilu w liceum ? :conf used:

Bardzo proszę o odpowiedź , to dla mnie ważne :pro si:
__________________

Zapuszczam włosy i paznokcie
Zaczynam odchudzanie od początku roku 2013-oczekiwane efekty:płaski brzuch


Trzeba wierzyć w siebie a się wsyzstko uda
Ewelka130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:08   #2
Misery_Machine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 34
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

A co ma matematyka do biol-chemu?
Misery_Machine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:12   #3
Ewelka130
Raczkowanie
 
Avatar Ewelka130
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 86
GG do Ewelka130
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Cytat:
Napisane przez Misery_Machine Pokaż wiadomość
A co ma matematyka do biol-chemu?
W mieście mam 2 licea , i tam na biochemie mam m.in. rozszerzoną matematykę
__________________

Zapuszczam włosy i paznokcie
Zaczynam odchudzanie od początku roku 2013-oczekiwane efekty:płaski brzuch


Trzeba wierzyć w siebie a się wsyzstko uda
Ewelka130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 20:54   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Do szkoły policealnej to nie musisz mieć pewnie nawet matury, tylko świadectwo ukończenia liceum
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:00   #5
Ewelka130
Raczkowanie
 
Avatar Ewelka130
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 86
GG do Ewelka130
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Do szkoły policealnej to nie musisz mieć pewnie nawet matury, tylko świadectwo ukończenia liceum
Dzięki !
Ale do liceum mogę iść nawet na ten profil humanistyczny i mnie przyjmą do tej szkoły policealnej na optyka ?
__________________

Zapuszczam włosy i paznokcie
Zaczynam odchudzanie od początku roku 2013-oczekiwane efekty:płaski brzuch


Trzeba wierzyć w siebie a się wsyzstko uda
Ewelka130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:40   #6
aintfunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

no i przecież na każdym profilu możesz zdawać maturę z czego chcesz
aintfunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 14:36   #7
Katekl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Mój chłopak zdawał maturę z przedmiotów humanistycznych i poszedł studiować na UW. Po kilku latach uznał, że to bez sensu i poszedł na SGGW na rolnictwo. Ponieważ jego tata ma spore gospodarstwo i dzięki temu będzie mógł je na syna przepisać. W każdym razie, pomimo tego, że nic już z chemii czy biologii nie pamiętał, świetnie dał sobie radę i prawie dostał stypendium. A miał tam na pewno biochemię, matematykę i statystykę, mikrobiologię, fizjologie i inne tego typu.

Więc nie masz się czym przejmować.
Katekl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 08:03   #8
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Cytat:
Napisane przez Ewelka130 Pokaż wiadomość
Dzięki !
Ale do liceum mogę iść nawet na ten profil humanistyczny i mnie przyjmą do tej szkoły policealnej na optyka ?
moja szwagierka miała problemy z nauką od zawsze, trudno jej było skończyć gimnazjum... poszła do zawodówki, zdobyła zawód fryzjera. a teraz - żeby nadal dostawać alimenty od ojca - jest od dwóch lat w szkole policealnej. jak widać, nawet będąc nie do końca bystrą osobą, można się do takiej szkoły dostać.

matura się przydaje, zawsze lepiej ją mieć. choć straciła już swoją dawną wartość, dziś to coś w stylu egzaminu gimnazjalnego - w zasadzie każdy ją zdaje, bo taki mamy system edukacji. coraz więcej szkół wyższych (z czego masa o du*ę rozbić), coraz mniej młodych ludzi, trzeba kimś zapełniać te uniwersyteciki.

nie odbierz tego jako ubliżanie - nie sugeruję Ci, że jesteś głupia...
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 17:16   #9
Ewelka130
Raczkowanie
 
Avatar Ewelka130
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 86
GG do Ewelka130
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
moja szwagierka miała problemy z nauką od zawsze, trudno jej było skończyć gimnazjum... poszła do zawodówki, zdobyła zawód fryzjera. a teraz - żeby nadal dostawać alimenty od ojca - jest od dwóch lat w szkole policealnej. jak widać, nawet będąc nie do końca bystrą osobą, można się do takiej szkoły dostać.

matura się przydaje, zawsze lepiej ją mieć. choć straciła już swoją dawną wartość, dziś to coś w stylu egzaminu gimnazjalnego - w zasadzie każdy ją zdaje, bo taki mamy system edukacji. coraz więcej szkół wyższych (z czego masa o du*ę rozbić), coraz mniej młodych ludzi, trzeba kimś zapełniać te uniwersyteciki.

nie odbierz tego jako ubliżanie - nie sugeruję Ci, że jesteś głupia...
Hehe,dzięki przeciętna jestem :d głównie na 4 lecę
__________________

Zapuszczam włosy i paznokcie
Zaczynam odchudzanie od początku roku 2013-oczekiwane efekty:płaski brzuch


Trzeba wierzyć w siebie a się wsyzstko uda
Ewelka130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 18:33   #10
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

może na forum plotkowym/intymnym/edukacja będziesz miała więcej rad.

A móc oczywiście możesz.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:25   #11
Do_
Raczkowanie
 
Avatar Do_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 317
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

matura - chemia i fizyka - inaczej nie ma opcji
__________________
1.04.2013

Today I close the door of my past, open the door of my future, take a deep breath and step to a new life
Do_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 17:14   #12
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Cytat:
Napisane przez Do_ Pokaż wiadomość
matura - chemia i fizyka - inaczej nie ma opcji

Autorka pyta o szkołę policealną, a do takiej nie potrzeba nawet matury
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:23   #13
Ewelka130
Raczkowanie
 
Avatar Ewelka130
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 86
GG do Ewelka130
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Ostatnio moje znajome się pokłóciły że po liceum na profilu humanistycznym nie mam szans być optykiem , bo powinnam iść na bio-chem ... powiedziałam im że na maturze mogę zdać podstawową biologię i spróbować się dostać na szkołę policealną , ale stwierdziły że nie dam rady napisać podstawowej biologii (wychodzi mi teraz 4 ) , i że to i tak mi nic nie da i się nie dostanę do tej szkoły policealnej a później na optyka ...

Miały rację ? Co Wy myślicie ?

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Myślę o szkole policealnej w Częstochowie, fakt faktem musiałabym coś wynająć? bo mam 2 godziny jazdy do Częstochowy. Przeglądałam kryteria szkoły :


Rekrutacja do kształcenia w zawodzie technik optyk na rok szkolny 2012/13 trwa od 15 maja do 20 sierpnia.

Kandydatów chcących kształcić się w zawodzie technika optyka powinna cechować : otwartość, chęć rozwoju osobistego, miła powierzchowność, podatność na zmiany oraz podstawowa wiedza w zakresie przedmiotów ogólnokształcących lub biologiczno-chemicznych, a także pewne zdolności manualne.

Dokumenty kandydata / wyszczególnione w rubryce: " Dokumenty" / powinny być składane w formie kopii świadectw szkolnych lub uczelnianych, nie oryginałów, / oryginały dyplomów lub świadectw kandydat przywozi ze sobą po przyjęciu do szkoły w celu uwiarygodnienia kopii /.

Składanie dokumentów odbywa się drogą pocztową / listem poleconym, przesyłką priorytetową / lub osobiście w sekretariacie szkoły, najlepiej w terminie od 1 maja do 21 sierpnia / w godzinach 9.00 - 17.00

Na nowy rok szkolny będą przyjmowani kandydaci, którzy spełnią następujące kryteria:

1/ złożą komplet wymaganych dokumentów;

2/ opłacą wpisowe w wysokości 200 zł. na rachunek bankowy szkoły;

3/ przejdą pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną w terminie ustalonym przez szkołę, / około 26 sierpnia br. - powiadomienie o terminie nastąpi drogą telefoniczną lub mailową /



I jak ? Mam szanse?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Jeszcze jedno pytanie
Znajoma mi prawie wykrzyczała że jako optyk muszę dobrze liczyć , być dobra z matematyki etc.
Problem w tym że nie przepadam za matematyką, i jest to przedmiot który idzie mi nieco gorzej niż pozostałe ( wychodzi mi 3 )

Czy jako optyk będę musiała dużo liczyć i być związana z matematyką?
__________________

Zapuszczam włosy i paznokcie
Zaczynam odchudzanie od początku roku 2013-oczekiwane efekty:płaski brzuch


Trzeba wierzyć w siebie a się wsyzstko uda
Ewelka130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 13:52   #14
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Cytat:
Napisane przez Ewelka130 Pokaż wiadomość
Ostatnio moje znajome się pokłóciły że po liceum na profilu humanistycznym nie mam szans być optykiem , bo powinnam iść na bio-chem ... powiedziałam im że na maturze mogę zdać podstawową biologię i spróbować się dostać na szkołę policealną , ale stwierdziły że nie dam rady napisać podstawowej biologii (wychodzi mi teraz 4 ) , i że to i tak mi nic nie da i się nie dostanę do tej szkoły policealnej a później na optyka ...

Miały rację ? Co Wy myślicie ?

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Myślę o szkole policealnej w Częstochowie, fakt faktem musiałabym coś wynająć? bo mam 2 godziny jazdy do Częstochowy. Przeglądałam kryteria szkoły :


Rekrutacja do kształcenia w zawodzie technik optyk na rok szkolny 2012/13 trwa od 15 maja do 20 sierpnia.

Kandydatów chcących kształcić się w zawodzie technika optyka powinna cechować : otwartość, chęć rozwoju osobistego, miła powierzchowność, podatność na zmiany oraz podstawowa wiedza w zakresie przedmiotów ogólnokształcących lub biologiczno-chemicznych, a także pewne zdolności manualne.

Dokumenty kandydata / wyszczególnione w rubryce: " Dokumenty" / powinny być składane w formie kopii świadectw szkolnych lub uczelnianych, nie oryginałów, / oryginały dyplomów lub świadectw kandydat przywozi ze sobą po przyjęciu do szkoły w celu uwiarygodnienia kopii /.

Składanie dokumentów odbywa się drogą pocztową / listem poleconym, przesyłką priorytetową / lub osobiście w sekretariacie szkoły, najlepiej w terminie od 1 maja do 21 sierpnia / w godzinach 9.00 - 17.00

Na nowy rok szkolny będą przyjmowani kandydaci, którzy spełnią następujące kryteria:

1/ złożą komplet wymaganych dokumentów;

2/ opłacą wpisowe w wysokości 200 zł. na rachunek bankowy szkoły;

3/ przejdą pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną w terminie ustalonym przez szkołę, / około 26 sierpnia br. - powiadomienie o terminie nastąpi drogą telefoniczną lub mailową /



I jak ? Mam szanse?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Jeszcze jedno pytanie
Znajoma mi prawie wykrzyczała że jako optyk muszę dobrze liczyć , być dobra z matematyki etc.
Problem w tym że nie przepadam za matematyką, i jest to przedmiot który idzie mi nieco gorzej niż pozostałe ( wychodzi mi 3 )

Czy jako optyk będę musiała dużo liczyć i być związana z matematyką?
Dlaczego chcesz być tym optykiem, skoro nawet nie wiesz jak wygląda praca w tym zawodzie?
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 11:37   #15
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Czy po profilu humanistycznym w liceum mogę zostać optykiem ? I jak ? PROSZĘ !

Jak będziesz się zdrowo odżywiała i jadła dużo kaszy to jakieś szanse na zostanie optykiem są...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 12:37:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.