Powiększamy grono znajomych w UK :) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-20, 13:18   #241
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich!


Jak leci? Może któraś z Was mieszka w okolicach Chatham, Rochester czy Gillingham? Chętnie poznam nowych znajomych
Hej!


Dziewczyny, wrocilam zachwycona Rzymem, no moze poza drogami, bo sa bardzo zniszczone i stare, ale wszystko inne bajka! Polecam kazdemu
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 14:50   #242
BlackAngel0908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Witajcie Pozdrawiam z Walii gdzie jestem od prawie dwóch miesięcy
__________________
może kiedyś...
BlackAngel0908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 15:09   #243
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez BlackAngel0908 Pokaż wiadomość
Witajcie Pozdrawiam z Walii gdzie jestem od prawie dwóch miesięcy
Witaj

Ajj, odnośnie mojego zamieszkania to jednak ogarnelismy mieszkanie w Tonbridge Plany sie pozmienialy

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Hej!


Dziewczyny, wrocilam zachwycona Rzymem, no moze poza drogami, bo sa bardzo zniszczone i stare, ale wszystko inne bajka! Polecam kazdemu
Mmm zazdroszczę Muszę też z moim lubym w końcu wybrać się na wakacje. Zawsze chciałam jechać w tamte rejony.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 14:06   #244
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez BlackAngel0908 Pokaż wiadomość
Witajcie Pozdrawiam z Walii gdzie jestem od prawie dwóch miesięcy
Witamy! Walia jest piekna

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Witaj

Ajj, odnośnie mojego zamieszkania to jednak ogarnelismy mieszkanie w Tonbridge Plany sie pozmienialy

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------



Mmm zazdroszczę Muszę też z moim lubym w końcu wybrać się na wakacje. Zawsze chciałam jechać w tamte rejony.
Polecam jako city break. Piekna pogoda, tylko zapinaj pasy bezpieczenstwa w taksowce, kierowcy jezdza jak wariaci... Jakby byli na jakims wyscigu.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 17:56   #245
BlackAngel0908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Witamy! Walia jest piekna



.
Oj tak zwłaszcza okolice Abergavenny :3
__________________
może kiedyś...
BlackAngel0908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 15:17   #246
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Hej! To i ja się przywitam, mieszkam od miesiąca w Leeds, West Yorkshire.
Szukam pracy, trochę ciężko, staram się, ale chyba trafiłam na zły czas..
Czekam na jakiś odzew, pogaduchy, bo strasznie brakuje mi takiej bratniej duszyczki, albo po prostu osóbki do wyjścia, pogadania. Oczywiście po pracy jak ją znajdę
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 20:37   #247
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Nie wiecie może jak wygląda sytuacja z pracą w Rzymie bez znajomości włoskiego? Mile widziane kierownicze stanowisko Przepadłam, kompletnie się zauroczyłam tym miastem

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Hej! To i ja się przywitam, mieszkam od miesiąca w Leeds, West Yorkshire.
Szukam pracy, trochę ciężko, staram się, ale chyba trafiłam na zły czas..
Czekam na jakiś odzew, pogaduchy, bo strasznie brakuje mi takiej bratniej duszyczki, albo po prostu osóbki do wyjścia, pogadania. Oczywiście po pracy jak ją znajdę
I jak Ci się podoba? z pracą się nie martw, szybko powinnaś coś znaleźć
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 10:56   #248
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość

I jak Ci się podoba? z pracą się nie martw, szybko powinnaś coś znaleźć
Podoba mi się.. wcale. Szczerze serce mówi wracać, rozum zostać i próbować. Nie wiem co jest grane, ale wysyłam dziennie po kilka CV (średnio 6-8) i cisza, nic, nikt się nie odzywa. Nie wiem, czy trafiłam w zły czas, czy jak, ale po prostu nie rozumiem, nawet już na głupie sprzątanie wysyłałam i zero. Jestem podłamana, ale staram się myśleć pozytywnie, że w końcu dostanę coś fajnego, bo niestety jeśli nie to będę wracać..
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 15:13   #249
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Podoba mi się.. wcale. Szczerze serce mówi wracać, rozum zostać i próbować. Nie wiem co jest grane, ale wysyłam dziennie po kilka CV (średnio 6-8) i cisza, nic, nikt się nie odzywa. Nie wiem, czy trafiłam w zły czas, czy jak, ale po prostu nie rozumiem, nawet już na głupie sprzątanie wysyłałam i zero. Jestem podłamana, ale staram się myśleć pozytywnie, że w końcu dostanę coś fajnego, bo niestety jeśli nie to będę wracać..
Moze daj komus zeby rzucil okiem na te Twoje CV, bo mozliwe, ze cos z nim jest nie tak. Osobiscie znam pare osob, ktore mialy podobny problem... A jak u Ciebie z transportem? Wiem ze w wiekszosci przypadkow jesli chodzi nawet o sprzatanie wymagaja prawka i wlasnego auta.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 16:34   #250
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Hej, ja jeszcze nie w Anglii, ale już niedługo chętnie się do Was przyłączę, ale nie ukrywam, że trafiłam tu, bo szukam pomocy. Założyłam wątek i jedna dziewczyna skierowała mnie do Emigrantek Oto moje oryginalne pytanie:

Cześć dziewczyny!
W maju wyjeżdżam na stałe do Anglii. Używam plastrów antykoncepcyjnych lisvy i nie chcę rezygnować z tej metody. W związku z tym potrzebuję regularnych badan no i recepty. W moim przypadku nie wchodzą w grę wizyty i kupowanie leków przy okazji przyjazdów do Polski, nie zamierzam też szukać specjalnie polskich lekarzy w Anglii. Wiecie może jak się takie sprawy załatwia w Anglii u angielskich lekarzy i przez odpowiednik polskiego "na kasę chorych"?


Będę wdzięczna za pomoc
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 16:36   #251
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Podoba mi się.. wcale. Szczerze serce mówi wracać, rozum zostać i próbować. Nie wiem co jest grane, ale wysyłam dziennie po kilka CV (średnio 6-8) i cisza, nic, nikt się nie odzywa. Nie wiem, czy trafiłam w zły czas, czy jak, ale po prostu nie rozumiem, nawet już na głupie sprzątanie wysyłałam i zero. Jestem podłamana, ale staram się myśleć pozytywnie, że w końcu dostanę coś fajnego, bo niestety jeśli nie to będę wracać..
Czy tylko wysylasz CV przez neta? Doswiadczenie moich znajomych w UK mi pokazalo, ze do prac fizycznych (w gastronomii, przy sprzataniu, itp.), najlepiej jest wydrukowac ze 100 CV i po prostu wyjsc z domu i roznosic. Mam dwie dobre kolezanki, ktore w ten sposob zawsze pracy szukaja i nigdy nie siedzialy bez pracy dluzej niz 5 dni. A mam tez i takich znajomych, ktorzy tylko wysylaja przez neta i siedza calymi miesiacami z zerowym odzewem. Moze tez masz jakichs znajomych, ktorzy pomogli by Ci sie gdzies wkrecic? Moze warto zapoznac sie z Polakami z Twojej okolicy? Powodzenia!

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-04-28 o 16:38
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 16:50   #252
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;59646676]Czy tylko wysylasz CV przez neta? Doswiadczenie moich znajomych w UK mi pokazalo, ze do prac fizycznych (w gastronomii, przy sprzataniu, itp.), najlepiej jest wydrukowac ze 100 CV i po prostu wyjsc z domu i roznosic. Mam dwie dobre kolezanki, ktore w ten sposob zawsze pracy szukaja i nigdy nie siedzialy bez pracy dluzej niz 5 dni. A mam tez i takich znajomych, ktorzy tylko wysylaja przez neta i siedza calymi miesiacami z zerowym odzewem. Moze tez masz jakichs znajomych, ktorzy pomogli by Ci sie gdzies wkrecic? Moze warto zapoznac sie z Polakami z Twojej okolicy? Powodzenia![/QUOTE]

Dokladnie tak, samo zycie ;]

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Hej, ja jeszcze nie w Anglii, ale już niedługo chętnie się do Was przyłączę, ale nie ukrywam, że trafiłam tu, bo szukam pomocy. Założyłam wątek i jedna dziewczyna skierowała mnie do Emigrantek Oto moje oryginalne pytanie:

Cześć dziewczyny!
W maju wyjeżdżam na stałe do Anglii. Używam plastrów antykoncepcyjnych lisvy i nie chcę rezygnować z tej metody. W związku z tym potrzebuję regularnych badan no i recepty. W moim przypadku nie wchodzą w grę wizyty i kupowanie leków przy okazji przyjazdów do Polski, nie zamierzam też szukać specjalnie polskich lekarzy w Anglii. Wiecie może jak się takie sprawy załatwia w Anglii u angielskich lekarzy i przez odpowiednik polskiego "na kasę chorych"?


Będę wdzięczna za pomoc
Najpierw wyrabiasz insurance, a potem rejestracja u GP. Potem juz do lekarza ginekologa i z gorki ;]
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 19:12   #253
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Podoba mi się.. wcale. Szczerze serce mówi wracać, rozum zostać i próbować. Nie wiem co jest grane, ale wysyłam dziennie po kilka CV (średnio 6-8) i cisza, nic, nikt się nie odzywa. Nie wiem, czy trafiłam w zły czas, czy jak, ale po prostu nie rozumiem, nawet już na głupie sprzątanie wysyłałam i zero. Jestem podłamana, ale staram się myśleć pozytywnie, że w końcu dostanę coś fajnego, bo niestety jeśli nie to będę wracać..
mało, a biorąc pod uwagę, że szukasz jakiejkolwiek pracy to bardzo, bardzo mało. W Leeds jest bardzo dużo magazynów, knajpek, restauracji - idź do agencji, wydrukuj cv i pochodź po centrum, chyba nawet dzisiaj widziałam z 2-3 ogłoszenia.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 19:15   #254
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Dokladnie. 8 aplikacji na dien to male. Wydrukuj I sie przejdz po okolicy


Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 20:35   #255
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

I jeszcze dodam, ze jak zdecydujesz sie roznosic to CV, to nie na zasadzie, ze wchodzisz cichutko jak myszka "Dzien dobry", podajesz komus swoja application i wychodzisz. Zapomna Cie. Trzeba sie usmiechnac, zapytac czy kogos przypadkiem nie szukaja do pracy, porozmawiac moze tez troche... Pewnie odwiedzajac 5 pierwszych miejsc bedzie dziwne, ale pozniej juz poleci. Te moje kolezanki co w ten sposob pracy szukaly sa dosc zwariowane - wpadaly, zartowaly, usmiechaly sie i juz po godzinie ktos do nich dzwonil z oferta pracy. Trzeba tez miec troche sprytu, wyczuc miejsce i ludzi i umiec sie sprzedac.

Poszukalabym tez moze jakichs Wizazanek z Leeds - moze, ktos cos wie i jest w stanie pomoc? Moze tez jakas dziewczyna jest w podobnej sytuacji co i Ty i obie byscie mogly pojsc poroznosic to CV - zawsze to razniej. Powodzenia, bedzie dobrze

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-04-28 o 20:41
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 09:36   #256
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Dokladnie tak, samo zycie ;]

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------



Najpierw wyrabiasz insurance, a potem rejestracja u GP. Potem juz do lekarza ginekologa i z gorki ;]
A tam nie jest jakoś tak, że skierowanie do gina daje lekarz ogólny? To kto w takim razie bada piersi, krew i poziom hormonów?
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 10:08   #257
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;59658321]I jeszcze dodam, ze jak zdecydujesz sie roznosic to CV, to nie na zasadzie, ze wchodzisz cichutko jak myszka "Dzien dobry", podajesz komus swoja application i wychodzisz. Zapomna Cie. Trzeba sie usmiechnac, zapytac czy kogos przypadkiem nie szukaja do pracy, porozmawiac moze tez troche... Pewnie odwiedzajac 5 pierwszych miejsc bedzie dziwne, ale pozniej juz poleci. Te moje kolezanki co w ten sposob pracy szukaly sa dosc zwariowane - wpadaly, zartowaly, usmiechaly sie i juz po godzinie ktos do nich dzwonil z oferta pracy. Trzeba tez miec troche sprytu, wyczuc miejsce i ludzi i umiec sie sprzedac.

Poszukalabym tez moze jakichs Wizazanek z Leeds - moze, ktos cos wie i jest w stanie pomoc? Moze tez jakas dziewczyna jest w podobnej sytuacji co i Ty i obie byscie mogly pojsc poroznosic to CV - zawsze to razniej. Powodzenia, bedzie dobrze [/QUOTE]


Dzięki za wsparcie. Na samym początku szukałam, wydrukowałam CV, roznosiłam po hotelach, restauracjach, sklepach, ale wszędzie gdzie nie weszłam i nie pytałam o pracę to w 99% przypadków - online. Oczywiście w paru miejscach mimo wszystko wzięli CV, ale zaznaczali, że lepiej jakbym wysłała online. Później wysłałam CV do kawiarni, popracowałam parę dni, ale niestety bez żadnego powodu mi podziękowali i tak teraz siedzę i wysyłam te aplikacje. Szczerze czuję niechęć do bycia tutaj, niby pracy jest sporo, ale tak jak mówiłam nie rozumiem, czemu się nie odzywają.
Nie wiem, może jest tutaj ktoś, kto mógłby spojrzeć na moje CV? Pisałam je razem z kobietą, która uczy angielskiego, więc chyba nie powinno być złe. Nie wiem, moja motywacja spada, tymbardziej, że pieniądze pomału się kończą i coraz bardziej czuję presję..

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Moze daj komus zeby rzucil okiem na te Twoje CV, bo mozliwe, ze cos z nim jest nie tak. Osobiscie znam pare osob, ktore mialy podobny problem... A jak u Ciebie z transportem? Wiem ze w wiekszosci przypadkow jesli chodzi nawet o sprzatanie wymagaja prawka i wlasnego auta.
Tylko komu? Nie mam tutaj za bardzo kogoś, kto by się na tyle dobrze znał i powiedział, ze to dobre/złe CV. Prawko mam, auto też, ale nie jestem dopisana, bo nie mam skończonych jeszcze 25 i nasz insurance wyszedłby mega drogi.
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 11:31   #258
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie. Na samym początku szukałam, wydrukowałam CV, roznosiłam po hotelach, restauracjach, sklepach, ale wszędzie gdzie nie weszłam i nie pytałam o pracę to w 99% przypadków - online. Oczywiście w paru miejscach mimo wszystko wzięli CV, ale zaznaczali, że lepiej jakbym wysłała online. Później wysłałam CV do kawiarni, popracowałam parę dni, ale niestety bez żadnego powodu mi podziękowali i tak teraz siedzę i wysyłam te aplikacje. Szczerze czuję niechęć do bycia tutaj, niby pracy jest sporo, ale tak jak mówiłam nie rozumiem, czemu się nie odzywają.
Nie wiem, może jest tutaj ktoś, kto mógłby spojrzeć na moje CV? Pisałam je razem z kobietą, która uczy angielskiego, więc chyba nie powinno być złe. Nie wiem, moja motywacja spada, tymbardziej, że pieniądze pomału się kończą i coraz bardziej czuję presję..

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------



Tylko komu? Nie mam tutaj za bardzo kogoś, kto by się na tyle dobrze znał i powiedział, ze to dobre/złe CV. Prawko mam, auto też, ale nie jestem dopisana, bo nie mam skończonych jeszcze 25 i nasz insurance wyszedłby mega drogi.
No nie wiem, jakiemus znajomemu/znajomej? Hm.... trzeba by bylo cos wymyslic. No to czyli nie masz auta... Wiem o co chodzi Najlepiej jakbyscie ogarneli Tobie jakies tanie autko, ktorym bedziesz mogla sie poruszac.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 11:45   #259
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
A tam nie jest jakoś tak, że skierowanie do gina daje lekarz ogólny? To kto w takim razie bada piersi, krew i poziom hormonów?
Oni tutaj tak szczegolowo nie badaja. Mierza cisnienie, sprawdzaja wage i wzrost. Na krew trzeba miec skierowanie od GP, ale zazwyczaj nie daja od tak. Antykoncepcja jest darmowa i powszechnie dostepna.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 11:52   #260
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
No nie wiem, jakiemus znajomemu/znajomej? Hm.... trzeba by bylo cos wymyslic. No to czyli nie masz auta... Wiem o co chodzi Najlepiej jakbyscie ogarneli Tobie jakies tanie autko, ktorym bedziesz mogla sie poruszac.

Mamy autko, ale tylko mój jest dopisany, bo ja nie mam skończonych 25 lat i insurance wyszedł by nam bardzo drogi (a i tak już był nieziemsko drogi jak na naszą kieszeń).
Nie powiem, bo odzywają się.. ale z Harrogate, z York, a to kawał drogi od Leeds. W poniedziałek pójdę pochodzę, poroznoszę CV, jak się nie uda nic to trudno, wracam do Polski chyba.. Miesiąc czasu i żeby pracy nie mieć :/

Znasz/znacie może jakieś namiary na agencje w Leeds? Wpisuję w google, są, ale macie jakieś sprawdzone, rzetelne, w których wy pracujecie/pracowałyście?

Edytowane przez arletqa467
Czas edycji: 2016-04-29 o 11:58
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 11:58   #261
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Mamy autko, ale tylko mój jest dopisany, bo ja nie mam skończonych 25 lat i insurance wyszedł by nam bardzo drogi (a i tak już był nieziemsko drogi jak na naszą kieszeń).
Nie powiem, bo odzywają się.. ale z Harrogate, z York, a to kawał drogi od Leeds. W poniedziałek pójdę pochodzę, poroznoszę CV, jak się nie uda nic to trudno, wracam do Polski chyba.. Miesiąc czasu i żeby pracy nie mieć :/
Ja rozumiem, ze macie auto. Ale Ty nie masz tak na dobra sprawe, bo nie mozesz sie nim poruszac, przez brak ubezpieczenia na swoja osobe. Przeciez przy rozmowie o prace, kiedy zapytaja Cie czy masz auto do dyspozycji nei powiesz, ze masz, bo nei masz. o to chodzi Autko jakies nie za drogie poszukaj na necie, ubezpiecz na siebie i juz troszke inaczej bedzie. Widzialam ostatnio szukajac znajomej ogloszen w necie o prace, ze wiele firm tego wymaga.

Nie poddawaj sie, to dopiero miesiac Czasy kiedy z ulicy dostawalo sie robote juz minely, ale nie ma co sie zalamywac
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 17:25   #262
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Mamy autko, ale tylko mój jest dopisany, bo ja nie mam skończonych 25 lat i insurance wyszedł by nam bardzo drogi (a i tak już był nieziemsko drogi jak na naszą kieszeń).
Nie powiem, bo odzywają się.. ale z Harrogate, z York, a to kawał drogi od Leeds. W poniedziałek pójdę pochodzę, poroznoszę CV, jak się nie uda nic to trudno, wracam do Polski chyba.. Miesiąc czasu i żeby pracy nie mieć :/

Znasz/znacie może jakieś namiary na agencje w Leeds? Wpisuję w google, są, ale macie jakieś sprawdzone, rzetelne, w których wy pracujecie/pracowałyście?

Nie żartuj ja szukałam dłużej bo okazało sie ze cv owszem bogate ale trzeba było je przeredagowac bo inaczej powinno wyglądać. Idz do jakiejkolwiek agencji i cos Ci dadzą głowa do gory
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 18:18   #263
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Nie żartuj ja szukałam dłużej bo okazało sie ze cv owszem bogate ale trzeba było je przeredagowac bo inaczej powinno wyglądać. Idz do jakiejkolwiek agencji i cos Ci dadzą głowa do gory
Dzięki! Może rzeczywiście z moim CV jest coś nie tak.. Tylko nie bardzo wiem, kto mógłby mi w tym pomóc i doradzić, czy jest właściwe. Robiłam je wraz z nauczycielką angielskiego z poprzedniej wyspy, ale tutaj może to wyglądać inaczej.
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 18:27   #264
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Oni tutaj tak szczegolowo nie badaja. Mierza cisnienie, sprawdzaja wage i wzrost. Na krew trzeba miec skierowanie od GP, ale zazwyczaj nie daja od tak. Antykoncepcja jest darmowa i powszechnie dostepna.
Strasznie jestem z tym męcząca i dociekliwa, przepraszam
Ale co w takim razie z kontrolowaniem tych wszystkich problemów, których ryzyko się zwiększa przy tej ogólnie dostępnej antykoncepcji hormonalnej? :/
Jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć skierowanie na takie bafania? Inaczej bym spać nie mogła po nocach...

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2016-04-29 o 18:28
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 19:26   #265
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
A tam nie jest jakoś tak, że skierowanie do gina daje lekarz ogólny? To kto w takim razie bada piersi, krew i poziom hormonów?
badasz sobie sama, jak coś wyczujesz idziesz do GP, potem w ciągu dwóch tygodni dostajesz skierowanie do kliniki.
Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Mamy autko, ale tylko mój jest dopisany, bo ja nie mam skończonych 25 lat i insurance wyszedł by nam bardzo drogi (a i tak już był nieziemsko drogi jak na naszą kieszeń).
Nie powiem, bo odzywają się.. ale z Harrogate, z York, a to kawał drogi od Leeds. W poniedziałek pójdę pochodzę, poroznoszę CV, jak się nie uda nic to trudno, wracam do Polski chyba.. Miesiąc czasu i żeby pracy nie mieć :/

Znasz/znacie może jakieś namiary na agencje w Leeds? Wpisuję w google, są, ale macie jakieś sprawdzone, rzetelne, w których wy pracujecie/pracowałyście?
25 minut pociągiem to kawał drogi?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:14   #266
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
25 minut pociągiem to kawał drogi?
Nie orientowałam się jeszcze w pociągach jak długo jeżdżą i ile kosztują bilety. Zraziłam się trochę jazdą do Bradford przez parę dni, gdzie pracowałam przykładowo 4h jednego dnia a sama podróż autobusem trwała niecałą godzinę, plus czas na dojście do centrum na przystanek.

Teraz dopiero gdzieś wyczytałam, że nie podaje się zdjęcia w angielskim CV oraz narodowości, płci, jako że to może podchodzić o dyskryminację, rasizm :O Muszę chyba na nowo zredagować moje CV, nie chce mi się wierzyć, że wysyłam, wysyłam i nikt nie zechciał odpowiadać..
Nie jestem pewna czy zamieszczać w ogóle ostatnią pracę, w której pracowałam tylko niecałe 3 miesiące, dodatkowo jest to cleaning, więc czy mógłby on być z góry odrzucany przez pracodawców?
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 12:00   #267
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Nie orientowałam się jeszcze w pociągach jak długo jeżdżą i ile kosztują bilety.
Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Teraz dopiero gdzieś wyczytałam, że nie podaje się zdjęcia w angielskim CV [...]
to powiadasz, że jesteś zdziwiona, że nie możesz znaleźć pracy?

Dziewczyny, jakieś plany na długi weekend? przyznam, że ja aż boję się cokolwiek planować przy cyklu śnieg-grad-deszcz-słońce.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 12:03   #268
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Poki co pogoda jest fajna, ładne słońce u mnie nie planuje nic innego niż leniwy odpoczynek w ogrodzie jak da radę
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 19:48   #269
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez arletqa467 Pokaż wiadomość
Nie orientowałam się jeszcze w pociągach jak długo jeżdżą i ile kosztują bilety. Zraziłam się trochę jazdą do Bradford przez parę dni, gdzie pracowałam przykładowo 4h jednego dnia a sama podróż autobusem trwała niecałą godzinę, plus czas na dojście do centrum na przystanek.



Teraz dopiero gdzieś wyczytałam, że nie podaje się zdjęcia w angielskim CV oraz narodowości, płci, jako że to może podchodzić o dyskryminację, rasizm :O Muszę chyba na nowo zredagować moje CV, nie chce mi się wierzyć, że wysyłam, wysyłam i nikt nie zechciał odpowiadać..

Nie jestem pewna czy zamieszczać w ogóle ostatnią pracę, w której pracowałam tylko niecałe 3 miesiące, dodatkowo jest to cleaning, więc czy mógłby on być z góry odrzucany przez pracodawców?

No mowię ze cv musi byc dostosowane do standardów uk
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 15:15   #270
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Dziewczyny, dzięki za info z tymi badaniami
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-07 14:10:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.