Powiększamy grono znajomych w UK :) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-03, 14:44   #271
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Jak Wam minela majowka? Ja sie troche otworzylam na kulture i sztuke i bylam w Tate Modern i British Museum
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 16:46   #272
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Powiększamy grono znajomych w UK :)

Jak zwykle - Szybko


Mam nadzieje odbić sobie w ten weekend

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2016-05-03 o 16:54
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:59   #273
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Dobrze ze juz niedlugo znowu weekend
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:59   #274
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Ma być ponoć super pogoda
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 21:22   #275
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Oby! Bo u mnie gruntowny pedicure zrobiony, klapeczki przygotowane i grill odkurzony
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 15:39   #276
arletqa467
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 83
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
to powiadasz, że jesteś zdziwiona, że nie możesz znaleźć pracy?
Szczerze, to się bardzo zdziwiłam jak to przeczytałam, nie miałam pojęcia, że tak tutaj jest.
arletqa467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 12:40   #277
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Uff, ja przyjechałam przed weekendem, mąż mnie przywitał Po moim przyjeździe wprowadziliśmy się do wynajętego pokoju w mieszkaniu. Chodziliśmy sobie gotować do kuzyna, bo nie mieliśmy żadnych naczyń. Nałaziłam się na zakupy, po agencjach, między jednym mieszkaniem a drugim... Nogi mi w tyłek włażą, ale już z grubsza mamy ogarnięte i jutro idę pierwszy dzień do pracy Co prawda na 6 rano, no ale przynajmniej coś jest na początek. Przynajmniej mamy sympatycznych, pedantycznych współlokatorów i ładne mieszkanie. Jak trochę posiedzimy, to pomyślimy o czymś samodzielnym, na razie nie ma sensu
Tak więc witajcie
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-10, 14:39   #278
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Witamy!

To fajnie, ze szybko znalazlas prace, co konkretnie bedziesz robic?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 21:36   #279
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Witamy 😘

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 16:26   #280
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

W tym momencie czyszczę i pakuję ubrania w magazynie, ale na szczęście pracuję na porannej zmianie, więc nadal chodzę po agencjach i szukam czegoś lepszego. Mam nadzieję, że któregoś dnia coś się trafi
A Wy dziewczyny jak sobie żyjecie? Szlifujecie język, uczycie się, realizujecie swoje pasje albo po prostu jesteście szczęśliwe?
My z mężem przyjechaliśmy do Anglii, żeby jakoś poprawić swój komfort życia, bo na bieżąco żyliśmy sobie całkiem fajnie, ale nie mieliśmy nawet co myśleć o takich rzeczach jak kupno mieszkania i powiększanie rodziny... Nastawiliśmy się, że trzeba będzie pracować fizycznie, ale mamy nadzieję poprawić swój angielski, jeśli trzeba to się dokształcać i znaleźć jakąś stałą umysłową pracę. Mieszkamy w małym mieście, nasi znajomi raczej pracują fizycznie, a ludzie, których poznałam w mojej pracy to też są świeżaki jak ja albo tacy, którzy tutaj pracują już długo, w Polsce pracowali tak samo ale za gorsze pieniądze, są zadowoleni i nie planują niczego zmieniać. Z ludzi poza pracą i znajomymi z Polski to nawiązałam znajomość z panią w jednej agencji pracy i z młodym właścicielem warzywniaka, więc nie bardzo mam z kim pogadać o swoich planach i dowiedzieć się jak tu się Polakom wiedzie
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 09:54   #281
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
W tym momencie czyszczę i pakuję ubrania w magazynie, ale na szczęście pracuję na porannej zmianie, więc nadal chodzę po agencjach i szukam czegoś lepszego. Mam nadzieję, że któregoś dnia coś się trafi
A Wy dziewczyny jak sobie żyjecie? Szlifujecie język, uczycie się, realizujecie swoje pasje albo po prostu jesteście szczęśliwe?
My z mężem przyjechaliśmy do Anglii, żeby jakoś poprawić swój komfort życia, bo na bieżąco żyliśmy sobie całkiem fajnie, ale nie mieliśmy nawet co myśleć o takich rzeczach jak kupno mieszkania i powiększanie rodziny... Nastawiliśmy się, że trzeba będzie pracować fizycznie, ale mamy nadzieję poprawić swój angielski, jeśli trzeba to się dokształcać i znaleźć jakąś stałą umysłową pracę. Mieszkamy w małym mieście, nasi znajomi raczej pracują fizycznie, a ludzie, których poznałam w mojej pracy to też są świeżaki jak ja albo tacy, którzy tutaj pracują już długo, w Polsce pracowali tak samo ale za gorsze pieniądze, są zadowoleni i nie planują niczego zmieniać. Z ludzi poza pracą i znajomymi z Polski to nawiązałam znajomość z panią w jednej agencji pracy i z młodym właścicielem warzywniaka, więc nie bardzo mam z kim pogadać o swoich planach i dowiedzieć się jak tu się Polakom wiedzie
Witaj Ja od roku siedze w UK, moj facet od 12 lat... takze obcykany juz we wszystkim. Pracujemy razem w jednej firmie komputerowej jako informatycy. Niedawno zmienialismy mieszkanie juz na wlasne. Kombinowalismy jak konie pod gore zeby cos wynajac wlasnego.. Anglicy z UE nie musza wychodzic, wystarczy to jak podkrecili przepisy odnosnie wynajmu i podwyzszyli ceny za pokoje w domach do wynajmu... Na szczescie juz teraz nie mamy sie o co martwic. Za rok wezmiemy sobie cos wiekszego, od czasu zmian w przepisach domow i mieszkan jest od groma do wynajecia za smieszne pieniadze, az moj sie zdziwil wczoraj kiedy spacerowalismy.

Tak, zarobki sa tu super, a zycie tanie bardzo, bez porownania do naszej Ojczyzny... O powrocie nie ma nawet mowy... Gadamy juz z moim o slubie powoli, przez te ostrzezenia o wyjsciu z UE, zeby jaj nie bylo ze mna na tej ziemi, bo jestem tu dopiero rok
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 12:50   #282
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Ja jestem tu 10 lat, więc język jest okey, czuje się tu lepiej niż w Polsce do której nie lubię jeździć nawet na urlop. Realizuje się eksplorujac świat, kocham podróże. Narazie w Londynie ale planuje się z tak wynieść pod koniec tego roku żeby właśnie mieć możliwość kupić mieszkanie bo ceny w Londynie są okropne. Właśnie robię prawo jazdy. Potem chce się starać o obywatelstwo angielskie

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 13:20   #283
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

No niestety ceny mieszkań i domów sa bardzo wysokie w Londynie jak i w okolicach a jak planowaliśmy kupić cos tutaj to u nas to tylko wchodziło w grę.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 20:42   #284
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

W sierpniu minie 2 lata jak tu jestem a wciaz czuje sie jakbym przyjechala wczoraj. Mam prace umyslowa, ale chcialabym zmienic od pazdziernika na cos lepszego i w koncu zaczac oszczedzac. Mam sobie za zle, ze wydaje wszystko na podroze, szmatki itd. Ale zeby byc szczerym, to mi ciagle wypada jakis wydatek a to dermatolog, a to dentysta itd.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 20:47   #285
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Czekoladko, z życia trzeba czasami korzystać i nie zawsze da się oszczędzać 😀

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 21:19   #286
zmija19
Zadomowienie
 
Avatar zmija19
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suffolk
Wiadomości: 1 918
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

wszystko trzeba wyposrodkowac. Trzeba czasem sobie dogadzac. Ja jestem takim typem czlowieka ze nie wyobrazam sobie zyc bez oszcednosci bo zaraz mnie to stresuje wiec motywacje do oszczedzania przez to mam
zmija19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 21:29   #287
xxjoasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

hej

Mieszkam w Kingston (południowy londyn), jestem w UK juz od 8 lat. Mam 23 lata i pracuje w szpitalu. Z checia dołączę bo cierpie na totalny brak polskich kolezanek. Chetnie spotkam sie z kims na kawe ( hazelnut latte ) i tak zwyczajnie pogadac, juz w sumie jest mi obojetnie czy bedzie to ktos z okolicy czy nie, jestem w stanie sie poswiecic i wyruszyc w podróz
xxjoasiexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 21:32   #288
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Travis u mnie to korzystanie to jest chyba codziennie. Wyrzuty sumienia mam, ale probuje je zagluszyc. Moze sie uda o tym nie myslec, bo wlasnie dostalam prezent urodzinowy: za tydzien jade na Sycylie Ktos juz byl.?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 22:52   #289
Joaniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Opole/Crowthorne, UK
Wiadomości: 28
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez xxjoasiexx Pokaż wiadomość
hej



Mieszkam w Kingston (południowy londyn), jestem w UK juz od 8 lat. Mam 23 lata i pracuje w szpitalu. Z checia dołączę bo cierpie na totalny brak polskich kolezanek. Chetnie spotkam sie z kims na kawe ( hazelnut latte ) i tak zwyczajnie pogadac, juz w sumie jest mi obojetnie czy bedzie to ktos z okolicy czy nie, jestem w stanie sie poswiecic i wyruszyc w podróz

W Kingston bywam czesto, super shopping
Joaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-15, 17:55   #290
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

--> nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest, ale chwilowo świetnie odzwierciedla mój nastrój. Walczę z angielską służbą zdrowia i przyrzekam, że jak jeszcze raz usłyszę "well done" to ich ukatrupię. W sumie to przestaje się dziwić, że większość ludzi na ulicach jest jakaś pokrzywiona, kulawa i z tępym wyrazem twarzy pewnie przychodzą z bólem zęba a wychodzą po amputacji nogi.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 18:05   #291
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

dziewczyny jestescie na watku Londynskim?

Wczoraj spotkalysmy sie w 5 osob wlasnie same laski z wizazu, bylo zwietnie wiec polecam jesli ktos chce poznac nowe osoby
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 21:56   #292
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

praktykowałam spotkania wizażowe będąc jeszcze w Polsce i powiedzmy, że niektóre były inspirujące

a na wątek londyński się nie wcinam, bo mam hen, hen daleko
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 19:48   #293
xxjoasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
--> nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest, ale chwilowo świetnie odzwierciedla mój nastrój. Walczę z angielską służbą zdrowia i przyrzekam, że jak jeszcze raz usłyszę "well done" to ich ukatrupię. W sumie to przestaje się dziwić, że większość ludzi na ulicach jest jakaś pokrzywiona, kulawa i z tępym wyrazem twarzy pewnie przychodzą z bólem zęba a wychodzą po amputacji nogi.
pinkswan, a z czym masz problemy, jesli moge zapytac? angielska słuzba zdrowia to moj chleb powszedni takze moze bede w stanie cos pomóc.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny jestescie na watku Londynskim?

Wczoraj spotkalysmy sie w 5 osob wlasnie same laski z wizazu, bylo zwietnie wiec polecam jesli ktos chce poznac nowe osoby
ze co, gdzie, jak?!?!? gdzies w centrum czy rozne lokalizacje? ja chetnie bym sie wybrala na jakies pogaduchy

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Joaniaa Pokaż wiadomość
W Kingston bywam czesto, super shopping
tu sie zgodze, centrum handlowe jest mega fajne. Daj znac jak bedziesz nastepnym razem, moze jakas kawa?!
xxjoasiexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 20:14   #294
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez xxjoasiexx Pokaż wiadomość
pinkswan, a z czym masz problemy, jesli moge zapytac? angielska słuzba zdrowia to moj chleb powszedni takze moze bede w stanie cos pomóc.
dziękuję, wyżaliłam się w privie
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:43   #295
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

W sobote byłyśmy przy Waterloo:-P ostatnio na greenwich

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 10:21   #296
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Witaj Ja od roku siedze w UK, moj facet od 12 lat... takze obcykany juz we wszystkim. Pracujemy razem w jednej firmie komputerowej jako informatycy. Niedawno zmienialismy mieszkanie juz na wlasne. Kombinowalismy jak konie pod gore zeby cos wynajac wlasnego.. Anglicy z UE nie musza wychodzic, wystarczy to jak podkrecili przepisy odnosnie wynajmu i podwyzszyli ceny za pokoje w domach do wynajmu... Na szczescie juz teraz nie mamy sie o co martwic. Za rok wezmiemy sobie cos wiekszego, od czasu zmian w przepisach domow i mieszkan jest od groma do wynajecia za smieszne pieniadze, az moj sie zdziwil wczoraj kiedy spacerowalismy.

Tak, zarobki sa tu super, a zycie tanie bardzo, bez porownania do naszej Ojczyzny... O powrocie nie ma nawet mowy... Gadamy juz z moim o slubie powoli, przez te ostrzezenia o wyjsciu z UE, zeby jaj nie bylo ze mna na tej ziemi, bo jestem tu dopiero rok

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja jestem tu 10 lat, więc język jest okey, czuje się tu lepiej niż w Polsce do której nie lubię jeździć nawet na urlop. Realizuje się eksplorujac świat, kocham podróże. Narazie w Londynie ale planuje się z tak wynieść pod koniec tego roku żeby właśnie mieć możliwość kupić mieszkanie bo ceny w Londynie są okropne. Właśnie robię prawo jazdy. Potem chce się starać o obywatelstwo angielskie

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Dziewczyny, gratuluję i cieszę się, że Wam się udało i Wam się tu dobrze żyje
Ja dzisiaj mam wolne, więc korzystam
Pracuję w takich godzinach, że mam jeszcze czas po pracy skoczyć po zakupy albo przypomnieć się w agencjach pracy. Nie przepuszczam żadnej okazji, żeby podszkolić swój angielski: przerabiam książkę z ćwiczeniami, oglądam filmiki na youtubie, ćwiczę swój akcent, rozmawiam z każdą napotkaną osobą. Na szczęście Anglicy są tak serdeczni i rozmowni, że trochę okazji się nadarza
Wczoraj pracownik agencji wytłumaczył mi, że praca od 8 do 16 albo od 8 do 17 jest w większości dostępna dla Anglików, a w części dla ludzi, którzy na tyle znają angielski, że są w stanie dotrzymać Anglikom kroku. Na szczęście jego zdaniem mój angielski jest na tyle dobry, że obiecał mi gdzieś mnie wcisnąć. Czekam
Mieszkamy w na tyle małym mieście, że nie jestem tam w stanie kupić sobie swetra, bo we wszystkich sklepach jest mały wybór, wszędzie jest to samo i nawet w nielicznych sieciówkach nie ma tych wszystkich rzeczy, które są na stronach internetowych. Praca tutaj to tylko magazyny i usługi. Na początek to jest ok, bo życie tutaj jest tanie, a praca jakaś zawsze się znajdzie. W przyszłości chcielibyśmy się przeprowadzić i w Anglii jakoś dokształcać, ale na razie nie wiemy jeszcze co i jak.
Wszyscy nie-Anglicy, których tutaj poznałam, pracują fizycznie, nawet, jeśli są tutaj już 10 lat lub więcej i wcale nie myślą o zmianach. Nie chcę tutaj powiedzieć, że praca fizyczna jest zła, bo wiem, że niektórzy po prostu to lubią, a inni nie mają potrzeby realizować się w pracy i nie jest dla nich istotna. Chodzi mi tylko o to, że dla mnie i męża praca jest istotnym elementem życia i nie poznaliśmy tu jeszcze nikogo, kto myślałby tak samo jak my, zdobył wreszcie pracę umysłową i mógłby się z nami podzielić swoimi doświadczeniami. Zaczyna mi kiełkować myśl, że może po prostu nie ma takich osób w Anglii...
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 18:15   #297
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

co masz na mysli poprzez prace umyslowa?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 19:30   #298
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
co masz na mysli poprzez prace umyslowa?
zapewne taką, gdzie nie będzie się przerzucało fasolki przez 7h na akord i gdzie będzie jakakolwiek możliwość użycia mózgu, chociażby miałoby to być jedynie "włącz i wyłącz komputer".
Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Chodzi mi tylko o to, że dla mnie i męża praca jest istotnym elementem życia i nie poznaliśmy tu jeszcze nikogo, kto myślałby tak samo jak my, zdobył wreszcie pracę umysłową i mógłby się z nami podzielić swoimi doświadczeniami. Zaczyna mi kiełkować myśl, że może po prostu nie ma takich osób w Anglii...
jeżeli dla Ciebie i męża wyrwanie się z pracy fizycznej jest istotne to po prostu to zrób a nie oglądaj się na innych. Co za różnica, ile osób ma pracę biurową i czy są z Anglii czy z Polski i czy myślą tak samo jak wy.

Dziewczyny, pomóżcie! gdzie teraz znajdę buty w takim stylu http://www.clarks.co.uk/p/26112259 bo szukam, szukam i nic.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 22:02   #299
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Dla mnie praca umysłowa to np recepcja i znam masę takich osób więc wolałam dopytać😀nie wiem w jakim kręgu się obracasz ale ja w kręgu znajomych mam dziewczynę co pracuje na recepcji ; w więzieniu; w centrum obsługi klientów Amazon etc

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Inna koleżanka kończy właśnie prawo i zaczyna pracę w kancelarii. Takich osób jest dużo, nie patrz na innych tylko idź do przodu

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 00:15   #300
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Powiększamy grono znajomych w UK :)

Co do pracy to tak, byłoby miło na początek przestać przerzucać fasolkę Docelowo mam na myśli jakąś związaną z wykształceniem pracę, która dawałaby mi satysfakcję

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2016-05-20 o 00:18
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-07 14:10:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.