Wyjazd i praca w anglii 2015 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-25, 15:44   #271
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez paulinika Pokaż wiadomość
Plus w agencji musisz dac kopie umowy o pracy na stałe. Szukamy intensywnie mieszkania,byliśmy w paru agencjach. Wszędzie prosza o umowę, zaświadczenie od landlorda, potwierdzenie wypłacalności,niektóre to sobie życzą 200£ za sprawdzenie (nie wi czego). Masakra...

---------- Dopisano o 06:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:38 ----------



Dziwne. Wszyscy których znam musieli. Nawet mój mąż musial. To jest prof of address. Czyli potwierdzenie adresu. Nie ważne jakie. Ale najłatwiej jest zrobić sobie konto jeśli ktoś np wynajmuje pokój, czy nie ma umowy na mieszkanie.
U mnie bylo pismo od landlorda potwierdzeniem W zeszlym roku.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

[QUOTE=paulinika;59376156]Plus w agencji musisz dac kopie umowy o pracy na stałe. Szukamy intensywnie mieszkania,byliśmy w paru agencjach. Wszędzie prosza o umowę, zaświadczenie od landlorda, potwierdzenie wypłacalności,niektóre to sobie życzą 200£ za sprawdzenie (nie wi czego). Masakra...[COLOR="Silver"]

No dokladnie, my jak szukalismy miesiac temu to laska z jednego mieszkania chciala 300f za spr, 600f bez oplat wynajem, plus zero sprzetow typu pralka Pogielo
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 12:15   #272
mhmspoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Witam.


Piszę do Was w takiej sprawie. Jest nas trójka - ja, koleżanka i kolega. Oni są parą. Szukamy pracy w Anglii najlepiej z zakwaterowaniem. Z językiem u nas słabo. Pracy poszukujemy do 100 km od Doncaster - najlepiej by było, ale warunek nie konieczny. Powiedzcie mi: gdzie szukać, żeby nie pojechać w ciemno i żeby nie zostać oszukanym? Jest ktoś w stanie nam pomóc? Ja i kolega mamy - 21 lat, koleżanka - 20. Bardzo prosimy o pomoc. Rozważymy każdą propozycję bez języka i z zakwaterowaniem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
mhmspoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 21:34   #273
ania1136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Czasy na szukanie pracy bez języka chyba już mineły. Najpierw podszlifujcie angielski, bo bez niego nikt was nawet w agencji nie zarejestruje.
ania1136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 10:35   #274
zmija19
Zadomowienie
 
Avatar zmija19
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suffolk
Wiadomości: 1 918
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez ania1136 Pokaż wiadomość
Czasy na szukanie pracy bez języka chyba już mineły. Najpierw podszlifujcie angielski, bo bez niego nikt was nawet w agencji nie zarejestruje.
Racja, w każdej agencji są teraz testy na znajmość języka angielskiego jak i matmatyki
zmija19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:34   #275
solekv
Raczkowanie
 
Avatar solekv
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 115
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Ja sie mimo wszystko spotykam z ofertami, gdzie wymagają jedynie basic English, a praca jest na magazynie, ew. jakiejś taśmie pakującej, najczęściej z accomodation. No i oczywiście truskawki
solekv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 15:11   #276
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Racja, czasy kiedy z ulicy sie dostawalo robote i mieszkanie juz minely. Robi sie juz ciezej dla ,,slizgaczy''. Kiedy Anglia wyjdzie z UE dopiero bedzie wesolo...
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 17:04   #277
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

czy możecie polecić jakieś konkretne strony internetowe ,serwisy, gdzie można znaleźć pokój w Anglii?
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 17:52   #278
solekv
Raczkowanie
 
Avatar solekv
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 115
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Gumtree, rightmove, spareroom
solekv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 19:15   #279
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Racja, czasy kiedy z ulicy sie dostawalo robote i mieszkanie juz minely. Robi sie juz ciezej dla ,,slizgaczy''. Kiedy Anglia wyjdzie z UE dopiero bedzie wesolo...
moze nie wyjdzie, wierze w inteligencje tego narodu
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 11:32   #280
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
moze nie wyjdzie, wierze w inteligencje tego narodu
Hehe tez mam nadzieje, ze dadza sobie z tym spokoj, ale codziennie slysze od Angoli jak to bedzie wspaniale, itd... Moze tyko strasza...
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 09:53   #281
Kocimiuntka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Podepnę się pod temat

Osobiście nie śpieszy mi się do wyjazdu za granicę, ale mój mąż rozważa ostatnio aby zacząć robić kursy ciężarówką do UK. Gdy pokazał mi co mu proponują

xxx

To przyznam szczerze, że wygląda to całkiem atrakcyjnie... ale no własnie, nie jestem do końca przekonana do tego, czy puścić go na takie wojaże - w końcu przez to nie będzie go w domu w zasadzie całymi tygodniami i miesiącami. Czy któraś z was ma podobne doświadczenia i jest w stanie przekonać mnie, że tak wysokie zarobki to dobra rekompensata za tyle rozłąki?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-27 o 21:52 Powód: Link.
Kocimiuntka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 12:19   #282
AndrzejUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 13
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Kocimiuntka Pokaż wiadomość
Podepnę się pod temat

Osobiście nie śpieszy mi się do wyjazdu za granicę, ale mój mąż rozważa ostatnio aby zacząć robić kursy ciężarówką do UK. Gdy pokazał mi co mu proponują

xxx

To przyznam szczerze, że wygląda to całkiem atrakcyjnie... ale no własnie, nie jestem do końca przekonana do tego, czy puścić go na takie wojaże - w końcu przez to nie będzie go w domu w zasadzie całymi tygodniami i miesiącami. Czy któraś z was ma podobne doświadczenia i jest w stanie przekonać mnie, że tak wysokie zarobki to dobra rekompensata za tyle rozłąki?
Nic nie rekompensuje rozłąki.
Kursy do UK są niebezpieczne ze względu na imigrantów, kradną, no i jak jakiś mu się wpakuje na auto będzie ukarany on, za przemyt ludzi.
9500zł za 220 godzin w miesiącu to mało, 11-16 na godzinę bez polskiego pośrednika może zarobić to daje przy tej samej liczbie godzin około 11000-14000 zł.
A czemu nie wyjechać razem i jezdzić ciężarówką lokalnie, wtedy mężuś byłby codziennie w domu, sama też coś znajdziesz i będziecie żyć jak ludzie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-27 o 21:51 Powód: Link w cytacie.
AndrzejUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 17:42   #283
weronikatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Witam
Planuje z narzeczonym podjąć prace w UK, niestety nie mamy nikogo tam i czy macie może jakieś namiary bezpośrednio na firmy, agencje pracy, gdzie można byłoby dostać pewną prace ? Na początek szukamy czegokolowiek aby się ,,zaczepić'' potem wiadomo już byłoby łatwiej nawet z zmianą, angielski znamy na poziomie podstawowym, planujemy wyjazd we wrześniu do tego czasu chcemy odłożyć trochę kasy, żeby nie jechać bez grosza.
Pozdrawiam
weronikatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 07:58   #284
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez weronikatee Pokaż wiadomość
Witam
Planuje z narzeczonym podjąć prace w UK, niestety nie mamy nikogo tam i czy macie może jakieś namiary bezpośrednio na firmy, agencje pracy, gdzie można byłoby dostać pewną prace ? Na początek szukamy czegokolowiek aby się ,,zaczepić'' potem wiadomo już byłoby łatwiej nawet z zmianą, angielski znamy na poziomie podstawowym, planujemy wyjazd we wrześniu do tego czasu chcemy odłożyć trochę kasy, żeby nie jechać bez grosza.
Pozdrawiam

Wystarczy wpisać miasto wasze i jakie tam sa agencje, następnie udać sie do każdej i byle jaka praca znajdzie sie od razu, nie trzeba od tego znajomosci.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 16:18   #285
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez weronikatee Pokaż wiadomość
Witam
Planuje z narzeczonym podjąć prace w UK, niestety nie mamy nikogo tam i czy macie może jakieś namiary bezpośrednio na firmy, agencje pracy, gdzie można byłoby dostać pewną prace ? Na początek szukamy czegokolowiek aby się ,,zaczepić'' potem wiadomo już byłoby łatwiej nawet z zmianą, angielski znamy na poziomie podstawowym, planujemy wyjazd we wrześniu do tego czasu chcemy odłożyć trochę kasy, żeby nie jechać bez grosza.
Pozdrawiam
Praca to mniejszy problem niz zakwaterowanie, ja polecam sie skupic najpierw na tym, bo mozecie miec duzy problem.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 17:03   #286
weronikatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Praca to mniejszy problem niz zakwaterowanie, ja polecam sie skupic najpierw na tym, bo mozecie miec duzy problem.
A jakie polecacie miasta żeby było w miarę szybko dostać prace i mieszkanie ? Zastanawiam się nad Telford albo Coventry ?
weronikatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 04:05   #287
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez weronikatee Pokaż wiadomość
A jakie polecacie miasta żeby było w miarę szybko dostać prace i mieszkanie ? Zastanawiam się nad Telford albo Coventry ?


Jak masz kaucje i miesiąc z góry lub więcej to nie powinno byc problemu. Tylko musicie byc pracującymi juz. Na początek nic prócz pokoju nie znajdziesz.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 16:34   #288
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez weronikatee Pokaż wiadomość
A jakie polecacie miasta żeby było w miarę szybko dostać prace i mieszkanie ? Zastanawiam się nad Telford albo Coventry ?
O mieszkaniu nawet nie myśl, nie załatwisz papierów. Z pokojami tak źle nie jest, chociaz też już ciężko bez kwitów coś dostać. Chcą, np. list polecajacy od poprzedniego landlorda, czasem zaświadczenie o niekaralności, pismo z pracy... Także lepiej najpierw się wywiedz co i jak. Bardziej opłaca się mieszkanie, chociaz teraz duzo ludzi ma problem z wynajeciem przez zaostrzenie przepisow - mieszkan i domow sie zrobilo bardzo duzo wolnych do wynajecia ostatnimi czasy, a ceny sa smieszne, bo pokoje poszly w gore.

Najpierw dograj zakwaterowanie. Duzo ludzi nie chce wynajmowac pokoi parom. Z cenami tez pieknie.... Chociaz moze w stronach Coventry pewnie ceny sa nizsze niz w moich okolicach. Masz juz wyrobiony insurance number? Najpierw musisz to ogarnac, bez tego nic nie zalatwisz.

A jak u Ciebie z prawkiem i autem?
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 17:29   #289
weronikatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
O mieszkaniu nawet nie myśl, nie załatwisz papierów. Z pokojami tak źle nie jest, chociaz też już ciężko bez kwitów coś dostać. Chcą, np. list polecajacy od poprzedniego landlorda, czasem zaświadczenie o niekaralności, pismo z pracy... Także lepiej najpierw się wywiedz co i jak. Bardziej opłaca się mieszkanie, chociaz teraz duzo ludzi ma problem z wynajeciem przez zaostrzenie przepisow - mieszkan i domow sie zrobilo bardzo duzo wolnych do wynajecia ostatnimi czasy, a ceny sa smieszne, bo pokoje poszly w gore.

Najpierw dograj zakwaterowanie. Duzo ludzi nie chce wynajmowac pokoi parom. Z cenami tez pieknie.... Chociaz moze w stronach Coventry pewnie ceny sa nizsze niz w moich okolicach. Masz juz wyrobiony insurance number? Najpierw musisz to ogarnac, bez tego nic nie zalatwisz.

A jak u Ciebie z prawkiem i autem?
Prawko jest a samochód ? No jak byśmy zalapali jakoś robotę to właśnie coś by się nie drogiego kupiło żeby jeździł, NIN u nie mamy jeszcze, dlatego planujemy wyjazd dopiero na jesień żeby pozalatwiac i co najważniejsze mieć odłożone jakoś kasę żeby nie pojechać a potem jakby pracy nie dostało się szybko, to jakoś przeżyć. Dlatego piszę i czytam różne fora, aby jak najwięcej się dowiedzieć i pozałatwiac w PL co się da. Każda rada jest cenna ☺
weronikatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-14, 13:29   #290
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez weronikatee Pokaż wiadomość
A jakie polecacie miasta żeby było w miarę szybko dostać prace i mieszkanie ? Zastanawiam się nad Telford albo Coventry ?

O telford nie mam pojęcia, ale coventry mogę polecić jako że często tam bywam. Polaków sporo, pracę raczej nietrudno znaleźć.
Zgadzam sie z przedmowczyniami ze na początku koniecznie pokój, z którym raczej nie ma problemu. Tydzien, max dwa depozytu i na ogłoszeniach na fb lub gumtree można znalezc bez problemu
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 17:35   #291
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Dziewczyny(chłopaki)licze na wasza jakas małą pomoc
Chciałabym wyjechac w wakacje na troche(na poczatek troche, zobacze jak mi bedzie szlo)do Londynu,mam tam kogos kto mi pomoze,chlopaka..
wiec nie musze sie martwic o pokoj itd,.bo on jest tam ładnych kilka lat i dobrze sobie radzi.
Mój język jest na poziomie średnio zaawansowanym,minelo troche czasu odkad chodzilam do liceum,angielskiego nie używałam no ale szybko mi wchodzi do głowy,czuje ten jezyk,lubie sie uczyc zwrotow, słówek sprawia mi to przyjemnosc,wiadomo zeby byl na lepszym poziomie musialabym zapisac sie na kurs,pomieszkac w Londynie i w ogóle no ale na własna reke tez sie ucze,oglądam filmy po angielsku czytam i w ogóle ..zawsze coś
Sporo rozumiem,potrafie sie dogadac w takich prostych sprawach no ale własnie najwazniejsze,praca.
Gdzie moge znaleźć prace z takim poziomem języka?
Myślałam może o sprzątaniu gdzies?I o sprzątaniu prywatnie w domach? co myślicie?Łatwo o takie cos?Wiadomo od czegoś trzeba zacząć,najważniejsze żeby cos robić i cos zarobić
no albo opieka nad starsza osobą/dzieckiem?Trzeba miec jakies specjalne kursy/kwalifikacje do tego?
I druga sprawa:szkoły językowe,kursy ceny?Gdzie najlepiej?
Znajoma z która widzialam sie kiedys która mowila ze jest w Anglii mowila ze chodzi do szkoly takiej dla obcokrajowców ,trwa ona kilka lat no i głównie to nauka języka plus chyba jeszcze jakies ukierunkowanie( zależy ksiegowość,fryzjerstwo)je sli wiecie coś na ten temat będe wdzieczna za odpowiedź
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 11:49   #292
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

No i mamy Brexit Jak tam wasze nastroje po glosowaniu? Jakie plany?
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 14:57   #293
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Nie jesszcze nie mamy. Referendum nie jest wiążące.


Wysłano z iPhone 6
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 14:31   #294
pracownik_komputerowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Szanowne Panie,

Jeśli któraś z Was pracowała w UK i posiada numer NIN, ma 15 lub 30 godzin czasu wolnego tygodniowo i chce sobie dorobić - wysyłajcie CV na pracownik.komputerowy@gma il.com

Praca jest zdalna, tylko i wyłącznie za pomocą komputera, obowiązkiem pracownika jest zdalna obsługa zamówień, zapewniamy szkolenie, wynagrodzenie 1400/2800 zł netto miesięcznie, możliwość wypłat tygodniówek.

Wymagane wykształcenie min. średnie. Po otrzymaniu CV szczegółowo wytłumaczę warunki współpracy. Nie wymagamy żadnych opłat wstępnych, nie ma żadnych kar pieniężnych za odstąpienie umowy ani za nic innego. Nie ma haczyków
pracownik_komputerowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 16:39   #295
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Za 30h tygodniowo takie ,,pieniadze'' dobre, dobre hehehe...
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 12:18   #296
pracownik_komputerowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

No takie pieniądze za 30 h. Od 2013 r. pracowaliśmy z Brytyjczykami, jednak po pewnym czasie stwierdziliśmy, że dużo bardziej opłaca się pracować z Polakami. Wystarczy przeliczyć pensję minimalną Brytyjczyka na złotówki i porównać z pensją minimalną Polaka. Te pieniądze to i tak niewiele w porównaniu z tymi, które musieliśmy płacić Brytyjczykom. A mimo to i tak warunki dla Polaków wydają się być bardzo korzystne.
pracownik_komputerowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 14:39   #297
AndrzejUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 13
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Za 30h tygodniowo takie ,,pieniadze'' dobre, dobre hehehe...
Dokładnie, znajomy wysłał i otrzymał odpowiedź, że zatrudnienie będzie na "brytyjskich warunkach", a dalej w liście że będzie trzeba zapłacić za ubezpieczenie. (czyli niby nie żądają kasy a jednak...)

jesli praca jest wg "brytyjskich warunkow" to pracodawca placi za ubezpieczenie, z wyjątkiem przypadków gdy pracownik ma własną działalność lub firmę LTD - a tą nie sądzę by ktoś z chętnych posiadał.
AndrzejUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 09:59   #298
pracownik_komputerowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez AndrzejUK Pokaż wiadomość
Dokładnie, znajomy wysłał i otrzymał odpowiedź, że zatrudnienie będzie na "brytyjskich warunkach", a dalej w liście że będzie trzeba zapłacić za ubezpieczenie. (czyli niby nie żądają kasy a jednak...)

jesli praca jest wg "brytyjskich warunkow" to pracodawca placi za ubezpieczenie, z wyjątkiem przypadków gdy pracownik ma własną działalność lub firmę LTD - a tą nie sądzę by ktoś z chętnych posiadał.
Zazwyczaj to pracodawca odprowadza ubezpieczenie z pierwszej wypłaty. Na początku też tak robiliśmy. Tylko że coraz częściej zdarzały się przypadki, gdzie ludzie podejmowali zatrudnienie, nie wykonywali żadnej pracy a potem chcieli otrzymać zwrot ubezpieczenia od pracodawcy. Nie mogliśmy sobie pozwolić na to, aby firma była w taki sposób stratna. Wg prawa brytyjskiego to pracodawca odprowadza ubezpieczenie, ale skąd będą pochodzić te pieniądz, od pracownika, pracodawcy itp. to już prawo nie wnika. Poza tym osoby z numerem NIN nie muszą odprowadzać ubezpieczenia.

Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą zapraszam do kontaktu mailowego - posiadam potwierdzenia otrzymania wynagrodzenia
pracownik_komputerowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 12:59   #299
AndrzejUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 13
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

"Poza tym osoby z numerem NIN nie muszą odprowadzać ubezpieczenia"
i w pierwszym poście takich właśnie osób szukacie, czyż nie? - szukacie osób posiadających NIN,
więc te próby pobierania ubezpieczenia od pracowników pachną wyłudzeniem.
AndrzejUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 13:10   #300
pracownik_komputerowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd i praca w anglii 2015

Cytat:
Napisane przez AndrzejUK Pokaż wiadomość
"Poza tym osoby z numerem NIN nie muszą odprowadzać ubezpieczenia"
i w pierwszym poście takich właśnie osób szukacie, czyż nie? - szukacie osób posiadających NIN,
więc te próby pobierania ubezpieczenia od pracowników pachną wyłudzeniem.
Ja poszukuję głównie osób z NIN, ich łatwiej przekonać, ponieważ nie muszą opłacać ubezpieczenia. Osoby, które nie posiadają numeru NIN mogą rozpocząć pracę, ale muszą opłacić zwrotne ubezpieczenie zewnętrzne. Nie możemy dopuścić do pracy nieubezpieczonych pracowników.
pracownik_komputerowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-25 13:37:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.