Brexit - in or out? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-24, 12:24   #91
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Brexit - in or out?

Przy założeniu,że Szkocja, Irlandia Północna a może i Walia nie uznają wyniku referendum i zechcą się oddzielić to Polacy być może nie będą musieli daleko się przeprowadzać (a przynajmniej jakaś część).
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:25   #92
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Pytanie tylko jakie sa zarobki... jak dla mnie sa smieszne . No coz, gdyby tak rozowo z praca bylo to ludzie by nie wyjezdzali.
Opisywałam w innym temacie przypadek z mojej rodziny. Tu praca fizyczna fe, tam okej. Tu musiał być domek, tam można wynajmować mieszkanie itd.
Koleżanka: dziwiła mi się że w Polsce wynajmuję pokój, lol; co wynajmuje w Anglii? Pokój ale to co innego

Jeżeli problemem są inne wymagania i inna skłonność do ustępstw w Polsce i zagranicą na niekorzyść Polski to nie ma co cudów oczekiwać.

W dodatku u nas ludzie sami sobie szkodzą chcąc pracować za darmo, podając zaniżone wypłaty itd. Ludzie po moim kierunku pracują po kilkaset PLN na miesiąc a Lidl i Biedronka walcząc o pracowników co rusz podwyższają wypłaty dając na start kilkaset PLN brutto powyżej minimalnej Jak ludzie się nie cenią i uważają że jedyne co mogą zaoferować to chęć pracy za miskę ryżu to o czym my gadamy. Najazd Ukraińców będzie to tylko pogarszać bo my w przeciwieństwie do Anglików mamy polskich chętnych na te miejsca pracy.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:25   #93
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie ciekawi? Co o tym wszystkim myśli Królowa. Naprawdę. Ciekawa jestem.
coś mi świta, ale mogę się mylić, że ona była za wyjściem...
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:25   #94
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Brexit - in or out?

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62183681]Wydaje mi sie, ze jak juz to beneficiarze. Watpie, zeby wyzbywali sie pracujacych ludzi. Zreszta nie maja ku temu podstaw. Za to ciekawi mnie sytuacja, jak zacznie sie palic grunt pod nogami Anglikom na zasilkach, bo skad wezma na nie pieniadze po wyjsciu z UE[/QUOTE]

Moga wywalac tez pracujacych bez karty stalego pobytu, no chyba ze wyrobia wizy i dostana pozwolenie na prace. Benefity angole moga mieci wyzsze potem, jak im tych darmozjadow wyjedzie. Niektorzy beda musieli benefity oddac i tu sie zacznie czarna rozpacz - mowa o tych zlapanych na walkach
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:26   #95
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Tutaj niektóre osoby wiedzą swoje i takie gadanie nie ma sensu [e

[/COLOR]Zgadzam się ze jest dużo taniej bo mam TŻ i znajomych od których dostanę kosmetyki i ciuchy dużo taniej niż w Polsce,koleżanka sama wynajmuje mieszkanie zarabia trochę więcej niż najniższa i radzi sobie świetnie w Polsce nie była w stanie się sama utrzymać
To jest szalenie interesujace:
Pensja minimalna 7.20 Funta na godzine
Miesiecznie daje to jakies 1200 Funtow.

Mieszkanie w Londynie ok 45 minut - godzine od centrum: 1200 Funtow.

Zapewne mozna sobie doskonale za najnizsza poradzic
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:29   #96
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kelecka Pokaż wiadomość
To jest szalenie interesujace:
Pensja minimalna 7.20 Funta na godzine
Miesiecznie daje to jakies 1200 Funtow.

Mieszkanie w Londynie ok 45 minut - godzine od centrum: 1200 Funtow.

Zapewne mozna sobie doskonale za najnizsza poradzic
Ja tu nie pisze o samym Londynie gdzie mieszkania są bardzo drogie,ale z drugiej strony Polacy wynajmują mieszkania więc jakim cudem? Jak tylko facet pracuje?Dają jakimś dziwnym sposobem sobie radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:29   #97
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Moga wywalac tez pracujacych bez karty stalego pobytu, no chyba ze wyrobia wizy i dostana pozwolenie na prace. Benefity angole moga mieci wyzsze potem, jak im tych darmozjadow wyjedzie. Niektorzy beda musieli benefity oddac i tu sie zacznie czarna rozpacz - mowa o tych zlapanych na walkach
Tak, szczegolnie ci self employed co trzepia kapuche na boku, ale deklaruja takie dochody, ze sie kwalifikuja do zasilkow. To mnie najbardziej wkurza.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 12:29   #98
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Brexit - in or out?

[QUOTE=Onnaa88;62183686]
Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość

Ktoś tu napisał,że Polacy zawsze emigrowali,zgodzę się ale czy na taką skalę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet na większą tylko może nie pamiętasz.
Moja rodzinka migruje non stop od XVII wieku, bywało gorzej i daliśmy radę. Ani nas to nie wynarodowiło ani nie doprowadziło do ruiny.
Polacy dadzą radę. Szkoci pewnie też. A Brytole? Niech się nie zdziwią jak za parę lat będą mieć prawo szariatu bo kto tam będzie do nich teraz migrował? Pewnie dzieci Szejków arabskich. Jak opłaty za studia podrożeją itp.
Już pół Londynu wykupili arabowie i azjaci. Także to obrażanie się na Europę jeszcze bokiem im wyjdzie. Nie zdziwiłabym się jakby np. Arabowie przejęli politykę, a przemysł Chiny bo po co ma się inwestor męczyć z UK teraz jak można Chińczykom fabrykę sprzedać?
Także jeszcze będą mieć po dziurki w nosie tej odzyskanej suwerenności i tego, że Cameron z miłości do ojczyzny "podpalił Londyn". No nic. Można tylko teraz przyglądać się z pobłażaniem i współczuciem temu, jaki zrobili sobie cyrk. No widocznie za spokojnie w kraju mieli. No to teraz dopadło ich najgorsze przekleństwo ludzkości "obyś żył w ciekawych czasach."
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:30   #99
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
coś mi świta, ale mogę się mylić, że ona była za wyjściem...
Nie przypominam sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Sory źle przeczytałam,myślałam że to do mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:30   #100
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja tu nie pisze o samym Londynie gdzie mieszkania są bardzo drogie,ale z drugiej strony Polacy wynajmują mieszkania więc jakim cudem? Jak tylko facet pracuje?Dają jakimś dziwnym sposobem sobie radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daja sobie rade jak facet pracuje, bo przy okazji pobieraja housing benefit, child benefit i wszystko co sie da. Jedna pensja minimalna to idzie na mieszkanie.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:30   #101
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Opisywałam w innym temacie przypadek z mojej rodziny. Tu praca fizyczna fe, tam okej. Tu musiał być domek, tam można wynajmować mieszkanie itd.
Koleżanka: dziwiła mi się że w Polsce wynajmuję pokój, lol; co wynajmuje w Anglii? Pokój ale to co innego

Jeżeli problemem są inne wymagania i inna skłonność do ustępstw w Polsce i zagranicą na niekorzyść Polski to nie ma co cudów oczekiwać.

W dodatku u nas ludzie sami sobie szkodzą chcąc pracować za darmo, podając zaniżone wypłaty itd. Ludzie po moim kierunku pracują po kilkaset PLN na miesiąc a Lidl i Biedronka walcząc o pracowników co rusz podwyższają wypłaty dając na start kilkaset PLN brutto powyżej minimalnej Jak ludzie się nie cenią i uważają że jedyne co mogą zaoferować to chęć pracy za miskę ryżu to o czym my gadamy. Najazd Ukraińców będzie to tylko pogarszać bo my w przeciwieństwie do Anglików mamy polskich chętnych na te miejsca pracy.
Nie wiem, nigdy nie mieszkalam cala banda na wynajetym wspolnie domu, chociaz to bardzo powszechne zjawisko. Tylko, ze tu mozna normalnie zjesc i ubrac sie za te odlozone pieniazki. |Glupi przyklad cen owocow, nabialu, miesa itc. Fakt, jak cofna tych zarabiajacych nisko to sie polepszy, ale chyba nie Polsce. Za miske ryzu to pracuje sie w Polsce.

Z reszta mi to i tak wisi i powiewa, robie swoje, zarabiam i sie nie przejmuje tym brexitem. Raczej martwie sie o znajomych, ktorzy maja powod do zmartwienia.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 12:32   #102
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Brexit - in or out?

Mój TŻ ma bekę bo w Cornwalii martwią się, że nie będę mogli korzystać z funduszy unijnych dla rolnictwa, a 57% głosowało "out". Cóż, tak to jest jak najpierw się robi, a dopiero potem myśli się o tym, co się robi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:34   #103
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62184226]Daja sobie rade jak facet pracuje, bo przy okazji pobieraja housing benefit, child benefit i wszystko co sie da. Jedna pensja minimalna to idzie na mieszkanie.[/QUOTE]
No to super,bo w Polsce mało tych benefitów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62184226]Daja sobie rade jak facet pracuje, bo przy okazji pobieraja housing benefit, child benefit i wszystko co sie da. Jedna pensja minimalna to idzie na mieszkanie.[/QUOTE]
To ja nie wiem ostatnio z ciekawości przeglądałam oferty mieszkań i znalazłam za 700 funtów więc jednak trochę zostaje z tej pensji minimalnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:34   #104
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Nie wiem, nigdy nie mieszkalam cala banda na wynajetym wspolnie domu, chociaz to bardzo powszechne zjawisko. Tylko, ze tu mozna normalnie zjesc i ubrac sie za te odlozone pieniazki. |Glupi przyklad cen owocow, nabialu, miesa itc. Fakt, jak cofna tych zarabiajacych nisko to sie polepszy, ale chyba nie Polsce. Za miske ryzu to pracuje sie w Polsce.

Z reszta mi to i tak wisi i powiewa, robie swoje, zarabiam i sie nie przejmuje tym brexitem. Raczej martwie sie o znajomych, ktorzy maja powod do zmartwienia.
Powód do zmartwienia to będzie jak rząd brytyjski ogłosi co ma zamiar robić z imigrantami. To się nie stanie z dnia na dzień.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:37   #105
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Brexit - in or out?

Ja tylko sie dziwie ludziom, ktorzy tu przyjezdzaja i wala jedna fuche od roku czy 2ch w ogole sie nie rozwijajac... Zamiast zrobic jakies papiery, cwiczyc jezyk to nie robia nic i jeszcze marudza. Kupia bmw za 400f i osiagaja szczyt marzen...

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Powód do zmartwienia to będzie jak rząd brytyjski ogłosi co ma zamiar robić z imigrantami. To się nie stanie z dnia na dzień.
A jaka Twoim zdaniem moze byc najgorsza opcja decyzji o imigrantach?
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:37   #106
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Brexit - in or out?

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62184126]Tak, szczegolnie ci self employed co trzepia kapuche na boku, ale deklaruja takie dochody, ze sie kwalifikuja do zasilkow. To mnie najbardziej wkurza.[/QUOTE]

W Polsce też takich nie brak. Nie potrzebujemy kolejnych
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:40   #107
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Brexit - in or out?

To bedzie katastrofa. Po co wiekszosc mlodych emigruje ze swoich wsi I małych miast? By sie dorobic,do lepszego zycia. Tu w malych miastach co Ich czeka?
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:42   #108
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
To bedzie katastrofa. Po co wiekszosc mlodych emigruje ze swoich wsi I małych miast? By sie dorobic,do lepszego zycia. Tu w malych miastach co Ich czeka?
Nic tak samo jak w mieście nic dobrego ich by nie czekało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:42   #109
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Ja tylko sie dziwie ludziom, ktorzy tu przyjezdzaja i wala jedna fuche od roku czy 2ch w ogole sie nie rozwijajac... Zamiast zrobic jakies papiery, cwiczyc jezyk to nie robia nic i jeszcze marudza. Kupia bmw za 400f i osiagaja szczyt marzen...

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------



A jaka Twoim zdaniem moze byc najgorsza opcja decyzji o imigrantach?
To już będzie zależało od nowego premiera, być może B. Johnsona.
Z dotychczasowych deklaracji wynikało,że nie ruszą tych,którzy posiadają obywatelstwo lub są 5 lat i dłużej. Resztę prawdopodobnie wyproszą z kraju,ale co za problem przenieść się do Szkocji np.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 12:44   #110
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Brexit - in or out?

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62184226]Daja sobie rade jak facet pracuje, bo przy okazji pobieraja housing benefit, child benefit i wszystko co sie da. Jedna pensja minimalna to idzie na mieszkanie.[/QUOTE]

Spoko, Onnaa pisze o swoich znajomych gdzie facet ma większość wypłaty pod stołem, na umowie jakieś grosze i wybudowali dom 100 m2 na ogródkach działkowych a kobieta rzuciła pracę dwa lata przed ciążą. I innych tego typu.

A niestety jak kogoś stać na więcej niż ma to kradnie, oszukuje i wyłudza zasiłki, pracuje na czarno lub prowadzi kreatywne rozliczenia w swojej firemce. I to cała tajemnica utrzymywania na poziomie całej rodziny za jedną minimalną. Tylko jeszcze trzeba zrozumieć że nikt przy zdrowych zmysłach się tym nie chwali


---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
To bedzie katastrofa. Po co wiekszosc mlodych emigruje ze swoich wsi I małych miast? By sie dorobic,do lepszego zycia. Tu w malych miastach co Ich czeka?
A czemu tam mogą emigrować za granicę tyle kilometrów od domu a tu nie mogą się przeprowadzić do innej części Polski? Po co mają wracać akurat na te wsie z których uciekli?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:44   #111
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Ja tylko sie dziwie ludziom, ktorzy tu przyjezdzaja i wala jedna fuche od roku czy 2ch w ogole sie nie rozwijajac... Zamiast zrobic jakies papiery, cwiczyc jezyk to nie robia nic i jeszcze marudza. Kupia bmw za 400f i osiagaja szczyt marzen...

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------



A jaka Twoim zdaniem moze byc najgorsza opcja decyzji o imigrantach?
Pewnie biedni pracują od rana do wieczora w tej pracy łącznie z sobotami a w niedziele maja wolne i odpoczywają nie majac sił już na nic?
Zgadłam? W sumie mogą jeszcze ten język szkolić wieczorem cała noc maja przed sobą,trafiają jeden z drugim do fabryki z innymi Polakami i w ogóle języka się nie uczą.
Przerąbane jednym słowem ale co zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:45   #112
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Brexit - in or out?

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62184126]Tak, szczegolnie ci self employed co trzepia kapuche na boku, ale deklaruja takie dochody, ze sie kwalifikuja do zasilkow. To mnie najbardziej wkurza.[/QUOTE]

No to w Polsce się załapią na 500+ jak mają dzieci i dalej będą na benefitach,tyle tylko,że krajowych.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:47   #113
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Spoko, Onnaa pisze o swoich znajomych gdzie facet ma większość wypłaty pod stołem, na umowie jakieś grosze i wybudowali dom 100 m2 na ogródkach działkowych a kobieta rzuciła pracę dwa lata przed ciążą. I innych tego typu.

A niestety jak kogoś stać na więcej niż ma to kradnie, oszukuje i wyłudza zasiłki, pracuje na czarno lub prowadzi kreatywne rozliczenia w swojej firemce. I to cała tajemnica utrzymywania na poziomie całej rodziny za jedną minimalną. Tylko jeszcze trzeba zrozumieć że nikt przy zdrowych zmysłach się tym nie chwali


---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------



A czemu tam mogą emigrować za granicę tyle kilometrów od domu a tu nie mogą się przeprowadzić do innej części Polski? Po co mają wracać akurat na te wsie z których uciekli?
Heh dobre trochę rzeczy sama sobie dopowiedziałaś no ale skoro lubisz to nie mam więcej pytań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Spoko, Onnaa pisze o swoich znajomych gdzie facet ma większość wypłaty pod stołem, na umowie jakieś grosze i wybudowali dom 100 m2 na ogródkach działkowych a kobieta rzuciła pracę dwa lata przed ciążą. I innych tego typu.

A niestety jak kogoś stać na więcej niż ma to kradnie, oszukuje i wyłudza zasiłki, pracuje na czarno lub prowadzi kreatywne rozliczenia w swojej firemce. I to cała tajemnica utrzymywania na poziomie całej rodziny za jedną minimalną. Tylko jeszcze trzeba zrozumieć że nikt przy zdrowych zmysłach się tym nie chwali


---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------



A czemu tam mogą emigrować za granicę tyle kilometrów od domu a tu nie mogą się przeprowadzić do innej części Polski? Po co mają wracać akurat na te wsie z których uciekli?
Można ale wtedy co wynajęcie mieszkania i pensja 1300 zł i walka o przetrwanie każdy o zdrowych zmysłach wybierze Anglię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
To już będzie zależało od nowego premiera, być może B. Johnsona.
Z dotychczasowych deklaracji wynikało,że nie ruszą tych,którzy posiadają obywatelstwo lub są 5 lat i dłużej. Resztę prawdopodobnie wyproszą z kraju,ale co za problem przenieść się do Szkocji np.
Kto będzie pracował w tych miejscach w których obecnie pracują Polacy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:48   #114
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Pewnie biedni pracują od rana do wieczora w tej pracy łącznie z sobotami a w niedziele maja wolne i odpoczywają nie majac sił już na nic?
Zgadłam? W sumie mogą jeszcze ten język szkolić wieczorem cała noc maja przed sobą,trafiają jeden z drugim do fabryki z innymi Polakami i w ogóle języka się nie uczą.
Przerąbane jednym słowem ale co zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sami sobie krzywde robia, jak ktos chce to potrafi. Albo chcesz tyrac cale zycie w fabryce, albo znajdujesz sily i dzialasz cosa w tym kierunku, by za rok, 2 czy 3 zarabiac dwa trzy razy tyle.
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:50   #115
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
Sami sobie krzywde robia, jak ktos chce to potrafi. Albo chcesz tyrac cale zycie w fabryce, albo znajdujesz sily i dzialasz cosa w tym kierunku, by za rok, 2 czy 3 zarabiac dwa trzy razy tyle.
No tak łatwo mówić,ciężej zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:50   #116
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Heh dobre trochę rzeczy sama sobie dopowiedziałaś no ale skoro lubisz to nie mam więcej pytań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------


Można ale wtedy co wynajęcie mieszkania i pensja 1300 zł i walka o przetrwanie każdy o zdrowych zmysłach wybierze Anglię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------


Kto będzie pracował w tych miejscach w których obecnie pracują Polacy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muzułmanie. Ich jest dostatek w W.B. i raczej nie da się ich ruszyć.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:52   #117
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Muzułmanie. Ich jest dostatek w W.B. i raczej nie da się ich ruszyć.
Myślisz że nagle tyłu chętnych do pracy tam znajda na miejsce Polaków no nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:52   #118
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
No tak łatwo mówić,ciężej zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zalez\y od czlowieka. Grom jest takich co marudza, ze maja za malo ale po angielsku dwa slowa i zero fachu w rece... Moim zdaniem nie jest trudno cos osiagnac, tylko jak sie nie chce no to coz...
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:53   #119
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Tak, rzeczywiście, bo to jest największy problem.
Może dla ciebie nie, ale dla tych, którzy muszą się z nimi użerać na co dzień od lat to jest problem.
Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie ma szans na takie wizy. Jeśli jesteśmy w stanie na kimś zarobić to nie będziemy mu blokować wjazdu do kraju. Począwszy od turystyki, skończywszy na firmach z oddziałami zarówno w PL jak i GB. Oni nie potraktują naszych wiz jako "trudno, trzeba zdobyć". Raczej jako "walcie się, pojedziemy gdzie indziej".

Co innego w drugą stronę Nam bardziej zależy żeby pojechać do nich niż odwrotnie
Wiem, ale pomarzyć zawsze można
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 13:06   #120
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Muzułmanie. Ich jest dostatek w W.B. i raczej nie da się ich ruszyć.
Muzułmanie to znaczy kto ? tj. jaki naród ?

Jeśli chodzi o prace nie wymagające kwalifikacji zapewne łatwiej bęzie kogoś znaleźć. Gorzej, gdy chodzi o personel wykwalifikowany.

WB popełniłaby błąd, gdyby chciała się pozbyć tej drugiej grupy.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Może dla ciebie nie, ale dla tych, którzy muszą się z nimi użerać na co dzień od lat to jest problem.

Wiem, ale pomarzyć zawsze można
Muszą się użerać ? Nie sądzę, by polskie prawo uniemożliwiało poradzenia sobie z tym problemem. WYstarczyłoby trochę chęci .

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
No tak łatwo mówić,ciężej zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
co masz na myśli ?

Nikomu wiedza z nieba nie spada. Zawsze to wymaga wysiłku jakiegoś.
Każdy ma jak dba. Pan Zenio, który tyra w fabryce od lat 7, pracując głównie z Polakami i mówiący po angielsku: Kali jeść Kali mówić też wybrał
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-17 18:29:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.