Brexit - in or out? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-24, 13:09   #121
Vilena
hakuna matata
 
Avatar Vilena
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 298
Dot.: Brexit - in or out?

Wydaje mi się, że UE pójdzie z UK " na ostro", żeby obywateli krajów chętnych do wyjścia trochę przestraszyć.

Ciekawa jestem jak będzie ze Szkocją, niby przez jakiś czas nie mogą przeprowadzić referendum w sprawie oddzielenia się od UK, ale trzeba przyznać, że sytuacja 'trochę' się zmieniła i wydaje mi się, że będzie spięcie w tym temacie. Z mniej ważnych kwestii- Gibraltar ponad 90% za pozostaniem w UE, Hiszpania wietrzy więc okazję, szykuje się spina nie tylko na własnym, ale i na międzynarodowym podwórku.

Może, gdy będą już wiadome warunki wyjścia, firmy zaczną się się zwijać, sytuacja trochę się pogorszy ( w krótkim okresie to nieuniknione) przeprowadzone zostanie kolejne referendum takie potwierdzające i dadzą sobie z UE kolejną szansę. Sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna, ciężko powiedzieć co będzie za 2 lata. Moim zdaniem ryzykowna decyzja, bo leave w ciemno.

Prywatnie martwię się, bo mam bliskie osoby na wyspach. Nie obawiam się o nich, bo są tam około 10 lat, ale pewnie rzadziej będziemy się widywać- wizy, droższe bilety?
__________________
It's not always rainbows and butterflies
It's compromise that moves us along
Vilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 13:21   #122
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
kto będzie pracowal na zasiłki pobierane przez Brytyjczyków- tego dotyczyło pytanie.

Zgadzam się, że POlacy czują się zagrożeni. Od rana krąży mnóstwo plotek, informacji. Niektórzy już dostali info, że firmy dla których pracują będą się zwijać z UK w przeciągu kolejnych 2lat.


Pomijając kwestie związane z gospodarką, interesują mnie kwestie swobody podróży. Mam rónież obawę co do wzrostu negatywnych zachowań wobec przyjezdnych.
Państwo będzie musiało zareagować i zmienić politykę odnośnie socjalu. Może w końcu zaczną motywować ludzi do pracy, zamiast dawać darmowe pieniądze.
Wydaje mi się, że odnośnie przyjazdu tutaj w celach turystycznych/odwiedzinach nie będzie bolesnych zmian. Od kiedy tutaj jestem, czyt.2 lata nigdy nie spotkałam się z niechęcią, czy uprzedzeniem do mnie. Wręcz przeciwnie byli bardzo wyrozumiali i podziwiali naszą odwagę, że potrafiliśmy zostawić nasze poprzednie życie i zacząć nowe od zera. Mówię tutaj o młodym i o starszym pokoleniu.

Dlaczego mają wyrzucać polaków z domów? Nie potrafię sobie tego wyobrazić, że przychodzą do mnie do domu i mnie wywalają, bo nie mieszkam tutaj 5 lat i nie mam karty stałego pobytu.
Pracodawcy zrobią wszystko, żeby pracowników zatrzymać, łącznie z oferowaniem im lepszych warunków pracy.
Za tydzień rząd brytyjski przedstawi plan działania, więc do tego czasu proponuje, żeby każdy wstrzymał się z czarnowidztwem.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 13:37   #123
Vigilant
Raczkowanie
 
Avatar Vigilant
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 118
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Państwo będzie musiało zareagować i zmienić politykę odnośnie socjalu. Może w końcu zaczną motywować ludzi do pracy, zamiast dawać darmowe pieniądze.
Wydaje mi się, że odnośnie przyjazdu tutaj w celach turystycznych/odwiedzinach nie będzie bolesnych zmian. Od kiedy tutaj jestem, czyt.2 lata nigdy nie spotkałam się z niechęcią, czy uprzedzeniem do mnie. Wręcz przeciwnie byli bardzo wyrozumiali i podziwiali naszą odwagę, że potrafiliśmy zostawić nasze poprzednie życie i zacząć nowe od zera. Mówię tutaj o młodym i o starszym pokoleniu.

Dlaczego mają wyrzucać polaków z domów? Nie potrafię sobie tego wyobrazić, że przychodzą do mnie do domu i mnie wywalają, bo nie mieszkam tutaj 5 lat i nie mam karty stałego pobytu.
Pracodawcy zrobią wszystko, żeby pracowników zatrzymać, łącznie z oferowaniem im lepszych warunków pracy.
Za tydzień rząd brytyjski przedstawi plan działania, więc do tego czasu proponuje, żeby każdy wstrzymał się z czarnowidztwem.
W takim przypadku pewnie bedzie jak w innych krajach na swiecie, potrzebne bedzie pozwolenie na prace i wiza
Vigilant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 14:19   #124
sylkaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Brexit - in or out?

Wielka Brytania wychodzi z UE nie dlatego, że mają taki kaprys, tylko dlatego, że Europa się sypie. Kryzys emigracyjny to spotęgował i był zaplanowany. Tak samo jak planowane zniesienie wiz Turkom aby zalewali Europe nierobami islamskimi.

Europa się sypie, a UK się ewakuuje. Dlaczego rządzący, typu Merkel czy Holland, niszczą Europę? Dokładnie tego nikt nie wie, ale opcje są dwie.
Albo są marionetkami i działają na zlecenie swoich "Panów" lub druga opcja, bardziej realna chcą głębszej integracji, stworzenia superpaństwa, i to najprawdopodobniej tylko w strefie waluty euro.

Nikt nie namawiał nawet UK do pozostania, nikt nie jeździł do Londynu, ani z Niemiec ani z komisji europejskiej, ani król Europy.

Europa chciała aby UK wyszła, i nie przeszkadzała, w dalszej integracji w superpaństwo, na które Brytyjczycy nigdy by się nie zgodzili. Niestety to będzie superpaństwo a la trzecia rzesza, zarządzane głownie przez przedstawicieli Niemiec, plus częściowo Francuzów. Kto nie wierzy, niech sprawdzi kto dziś zajmuje najważniejsze stanowiska w unii, i z jakiego kraju jest, wszystkie drogi prowadzą do Niemiec.

My mamy tylko śladowe informację tego co wiedzą elity, premierzy czy prezydenci, ani mają już dawno przygotowany plan, który zwykły człowiek nawet nie wie o jego istnieniu, lub poznaje tylko jego margines w odpowiednim czasie.

Europa będzie teraz przeżywać mega kryzys, ale nie będzie to związane z wyjściem UK, będzie to dalsze terroryzowanie społeczeństw zachodnich-Niemcy, Francja, Belgia, Skandynawia, aby zrealizować swój plany superpaństwa pod przewodnictwem Niemiec.
Będzie dalsze sprowadzanie Arabów, zamachy gwałty i terror.
Zamachy są sterowane przez służby państw.
Zamachów ani podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej nie było i nie będzie, ani podczas ŚDM, bo wtedy zjeżdża się cały Świat, a to kasa, a zamachy nie są wymierzone w obywateli Świata, tylko w dane społeczeństwa Europy, aby je terroryzować i zastraszać, aby na końcu uzyskać swój cel.
Nie dziwi wam, że zamachów brak? Jak ucichnie w papież wyjedzie, to wtedy znów spłynie europejska krew.
Obejrzyjcie jak Niemcy traktują swoich obywateli.

https://www.youtube.com/watch?v=bUAl1gQ5RIQ

Arab ważniejszy od Obywatela Niemiec, nie dziwi was to? Nikt chyba nie powie, że nie sa oni ściągani specjalnie, po to aby siali terror.
Były szlaki przerzutowe, do końca to nie wypaliło, to teraz zniosą wizy dla Turków, gdzie pełno jest uchodźców, i gdzie można kupić Turecki paszport za 300 dolarów. Zamiast iść pieszo przez całą Europę, teraz będą leciec samolotem z Turcji do Niemiec, i to pewnie w pierwszej klasie popijając szampana, i to zupełnie legalnie.

Na koniec napisze tylko jedno. Unikajcie Europy zachodnie. Najbezpieczniej będzie o dziwo w UK, bo oni ewakuują się z tego syfu, i także w Europie środkowej, w tym Polsce, nie na darmo sprowadzane są wojska amerykańskie to środka Europy, aby pilnowały porządku, gdy się na zachodzie zacznie.....

Czy widzicie zbieżność? Hordy nielegalnych imigrantów w tym częśc terrorystów, UK wychodzi z unii, wojska amerykańskie przybywają do Polski i państw nadbałtyckich, i to wszystko w jednym czasie.......to nie jest zbieg okoliczności!!!

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Vigilant Pokaż wiadomość
W takim przypadku pewnie bedzie jak w innych krajach na swiecie, potrzebne bedzie pozwolenie na prace i wiza
Nie wiem dlaczego piszecie o wizach. Przed wejsciem Polski do Unii, nie było żadnych wiz, na paszport każdy Polak jechał gdzie chciał i kiedy chciał, do Niemiec Francji, Włoch czy UK.

Na kilka miesięcy przed wejsciem Polski do unii w 2003 roku mój brat wsiadł w samolot i bez żadnej wizy zaleciał do UK wpuśili go na paszport jak każdego Polaka, dziś Polska jest bogatsza to tym bardziej nie rozumiem dlaczego mieli by teraz wprowadzac wizy.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

http://deser.gazeta.pl/deser/56,1118...ecyzje,,3.html

Edytowane przez sylkaaa1
Czas edycji: 2016-06-24 o 13:55
sylkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:24   #125
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nawet nie starsi ludzie. "Out" głosowała prowincja, "In" wielkie miasta. Tak jak w Polsce nam prowincja wybrała np. obecną władzę. Tak samo i tam. Uboga prowincja się burzy. Taki sam problem obecnie w całej Europie. Efekty tego, że po rządach zwolenników jak najbardziej liberalnej ekonomii mamy to co mamy. Po prostu jak zwykle wraca problem rozwarstwienia społecznego i ekonomicznego bogatych miast i biednej wsi.
A poprzednia władze kto wybrał?Też prowincja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:35   #126
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Wychodzenie może trwać nawet kilka lat, więc bez paniki.
Procedura wyjścia może trwać maks do 2 lat.
Sęk tylko w tym, że UK musi poprosić o jej uruchomienie, Unia nie może wszcząć tej procedury bez wniosku ze strony UK.
Także kilka lat to nie, co najwyżej 2 z hakiem.
A Niemcom zależy na tym by sfinalizować sprawę jak najszybciej.
Jakie to może mieć konsekwencje?
Może być powrót do koncepcji twardego jądra UE i do zmniejszenia Unii, ale też do ściślejszej współpracy krajów, które w niej zostaną.
Na pewno Rosja się cieszy bo zawsze bała się floty UK w Europie, a bez floty UK Unia przynajmniej częściowo jest militarnie osłabiona wobec Rosji. I unia to wie, więc konsekwencją może być np. zwiększenie intensywności prac nad unijnymi siłami szybkiego reagowania. No i pytanie czy my jako kraj będziemy brać w tym udział czy nie. Poza tym może zmienić się układ sił w świecie giełdy, centrów finansowych w Europie. Może w miejsce Londynu wstrzeli się Frankfurt?

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
A poprzednia władze kto wybrał?Też prowincja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popatrz sobie na statystyki bo w necie są. Nie o tym jest ten temat.
Tak poprzednia władza dała co wcale nie oznacza, że obecna władza jest z tego powodu lepsza.
A teraz owszem, Europa skręca na prawo, część wyraźnie się faszyzuje i w statystykach widać, że tak do urn idzie głosować na te siły raczej wieś i prowincja. I tak dzieje się na całym kontynencie europejskim.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:44   #127
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

No tak widziałam statystyki
Ale ktoś też mówił,że Unia za dużo narzuca dlatego tak wiele państw chce z ten Unii wyjść.
Ostatnio jak gdzieś słyszałam.
Maja tak durne czasami pomysły,że śmiać się chce np.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/s...ia_296043.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Lub to haha http://m.wyborcza.biz/biznes/1,10650...m_ogorkow.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 15:44   #128
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez sylkaaa1 Pokaż wiadomość
Wielka Brytania wychodzi z UE nie dlatego, że mają taki kaprys, tylko dlatego, że Europa się sypie. Kryzys emigracyjny to spotęgował i był zaplanowany. Tak samo jak planowane zniesienie wiz Turkom aby zalewali Europe nierobami islamskimi.

Europa się sypie, a UK się ewakuuje. Dlaczego rządzący, typu Merkel czy Holland, niszczą Europę? Dokładnie tego nikt nie wie, ale opcje są dwie.
Albo są marionetkami i działają na zlecenie swoich "Panów" lub druga opcja, bardziej realna chcą głębszej integracji, stworzenia superpaństwa, i to najprawdopodobniej tylko w strefie waluty euro.

Nikt nie namawiał nawet UK do pozostania, nikt nie jeździł do Londynu, ani z Niemiec ani z komisji europejskiej, ani król Europy.

Europa chciała aby UK wyszła, i nie przeszkadzała, w dalszej integracji w superpaństwo, na które Brytyjczycy nigdy by się nie zgodzili. Niestety to będzie superpaństwo a la trzecia rzesza, zarządzane głownie przez przedstawicieli Niemiec, plus częściowo Francuzów. Kto nie wierzy, niech sprawdzi kto dziś zajmuje najważniejsze stanowiska w unii, i z jakiego kraju jest, wszystkie drogi prowadzą do Niemiec.

My mamy tylko śladowe informację tego co wiedzą elity, premierzy czy prezydenci, ani mają już dawno przygotowany plan, który zwykły człowiek nawet nie wie o jego istnieniu, lub poznaje tylko jego margines w odpowiednim czasie.

Europa będzie teraz przeżywać mega kryzys, ale nie będzie to związane z wyjściem UK, będzie to dalsze terroryzowanie społeczeństw zachodnich-Niemcy, Francja, Belgia, Skandynawia, aby zrealizować swój plany superpaństwa pod przewodnictwem Niemiec.
Będzie dalsze sprowadzanie Arabów, zamachy gwałty i terror.
Zamachy są sterowane przez służby państw.
Zamachów ani podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej nie było i nie będzie, ani podczas ŚDM, bo wtedy zjeżdża się cały Świat, a to kasa, a zamachy nie są wymierzone w obywateli Świata, tylko w dane społeczeństwa Europy, aby je terroryzować i zastraszać, aby na końcu uzyskać swój cel.
Nie dziwi wam, że zamachów brak? Jak ucichnie w papież wyjedzie, to wtedy znów spłynie europejska krew.
Obejrzyjcie jak Niemcy traktują swoich obywateli.

https://www.youtube.com/watch?v=bUAl1gQ5RIQ

Arab ważniejszy od Obywatela Niemiec, nie dziwi was to? Nikt chyba nie powie, że nie sa oni ściągani specjalnie, po to aby siali terror.
Były szlaki przerzutowe, do końca to nie wypaliło, to teraz zniosą wizy dla Turków, gdzie pełno jest uchodźców, i gdzie można kupić Turecki paszport za 300 dolarów. Zamiast iść pieszo przez całą Europę, teraz będą leciec samolotem z Turcji do Niemiec, i to pewnie w pierwszej klasie popijając szampana, i to zupełnie legalnie.

Na koniec napisze tylko jedno. Unikajcie Europy zachodnie. Najbezpieczniej będzie o dziwo w UK, bo oni ewakuują się z tego syfu, i także w Europie środkowej, w tym Polsce, nie na darmo sprowadzane są wojska amerykańskie to środka Europy, aby pilnowały porządku, gdy się na zachodzie zacznie.....

Czy widzicie zbieżność? Hordy nielegalnych imigrantów w tym częśc terrorystów, UK wychodzi z unii, wojska amerykańskie przybywają do Polski i państw nadbałtyckich, i to wszystko w jednym czasie.......to nie jest zbieg okoliczności!!!

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------



Nie wiem dlaczego piszecie o wizach. Przed wejsciem Polski do Unii, nie było żadnych wiz, na paszport każdy Polak jechał gdzie chciał i kiedy chciał, do Niemiec Francji, Włoch czy UK.

Na kilka miesięcy przed wejsciem Polski do unii w 2003 roku mój brat wsiadł w samolot i bez żadnej wizy zaleciał do UK wpuśili go na paszport jak każdego Polaka, dziś Polska jest bogatsza to tym bardziej nie rozumiem dlaczego mieli by teraz wprowadzac wizy.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

http://deser.gazeta.pl/deser/56,1118...ecyzje,,3.html
Boże dziewczyno, chyba pominęłaś poranna porcję tabletek
Jakich kuźwa panów może mieć nad soba kanclerka i żabojad ? Iluminatów pewnie. Albo masonów.
Weź przestań bredzić.

Nie ma co wymyślać spiskowych teorii, bo nieudolność tych ludzi (zwanych elitami) powód ma jeden: ci ludzie sa po prostu głupi. Tyle. Niedługo do tego grona głupców dołaczy naczelny Głupek Wszechświata - p. Trump. Wtedy zacznie się kabaret.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-06-24 o 18:27
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:44   #129
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Ciekawe co tam z tego dalej wyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2016-06-24 o 15:48
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:47   #130
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Brexit - in or out?

Jeden wielki burdel. A na końcu marsjanie nas napadna.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 15:49   #131
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Nigdy nic nie wiadomo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2016-06-24 o 16:02
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 15:59   #132
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez sylkaaa1 Pokaż wiadomość
Wielka Brytania wychodzi z UE nie dlatego, że mają taki kaprys, tylko dlatego, że Europa się sypie. Kryzys emigracyjny to spotęgował i był zaplanowany. Tak samo jak planowane zniesienie wiz Turkom aby zalewali Europe nierobami islamskimi.

Europa się sypie, a UK się ewakuuje. Dlaczego rządzący, typu Merkel czy Holland, niszczą Europę? Dokładnie tego nikt nie wie, ale opcje są dwie.
Albo są marionetkami i działają na zlecenie swoich "Panów" lub druga opcja, bardziej realna chcą głębszej integracji, stworzenia superpaństwa, i to najprawdopodobniej tylko w strefie waluty euro.

Nikt nie namawiał nawet UK do pozostania, nikt nie jeździł do Londynu, ani z Niemiec ani z komisji europejskiej, ani król Europy.

Europa chciała aby UK wyszła, i nie przeszkadzała, w dalszej integracji w superpaństwo, na które Brytyjczycy nigdy by się nie zgodzili. Niestety to będzie superpaństwo a la trzecia rzesza, zarządzane głownie przez przedstawicieli Niemiec, plus częściowo Francuzów. Kto nie wierzy, niech sprawdzi kto dziś zajmuje najważniejsze stanowiska w unii, i z jakiego kraju jest, wszystkie drogi prowadzą do Niemiec.

My mamy tylko śladowe informację tego co wiedzą elity, premierzy czy prezydenci, ani mają już dawno przygotowany plan, który zwykły człowiek nawet nie wie o jego istnieniu, lub poznaje tylko jego margines w odpowiednim czasie.

Europa będzie teraz przeżywać mega kryzys, ale nie będzie to związane z wyjściem UK, będzie to dalsze terroryzowanie społeczeństw zachodnich-Niemcy, Francja, Belgia, Skandynawia, aby zrealizować swój plany superpaństwa pod przewodnictwem Niemiec.
Będzie dalsze sprowadzanie Arabów, zamachy gwałty i terror.
Zamachy są sterowane przez służby państw.
Zamachów ani podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej nie było i nie będzie, ani podczas ŚDM, bo wtedy zjeżdża się cały Świat, a to kasa, a zamachy nie są wymierzone w obywateli Świata, tylko w dane społeczeństwa Europy, aby je terroryzować i zastraszać, aby na końcu uzyskać swój cel.
Nie dziwi wam, że zamachów brak? Jak ucichnie w papież wyjedzie, to wtedy znów spłynie europejska krew.
Obejrzyjcie jak Niemcy traktują swoich obywateli.

https://www.youtube.com/watch?v=bUAl1gQ5RIQ

Arab ważniejszy od Obywatela Niemiec, nie dziwi was to? Nikt chyba nie powie, że nie sa oni ściągani specjalnie, po to aby siali terror.
Były szlaki przerzutowe, do końca to nie wypaliło, to teraz zniosą wizy dla Turków, gdzie pełno jest uchodźców, i gdzie można kupić Turecki paszport za 300 dolarów. Zamiast iść pieszo przez całą Europę, teraz będą leciec samolotem z Turcji do Niemiec, i to pewnie w pierwszej klasie popijając szampana, i to zupełnie legalnie.

Na koniec napisze tylko jedno. Unikajcie Europy zachodnie. Najbezpieczniej będzie o dziwo w UK, bo oni ewakuują się z tego syfu, i także w Europie środkowej, w tym Polsce, nie na darmo sprowadzane są wojska amerykańskie to środka Europy, aby pilnowały porządku, gdy się na zachodzie zacznie.....

Czy widzicie zbieżność? Hordy nielegalnych imigrantów w tym częśc terrorystów, UK wychodzi z unii, wojska amerykańskie przybywają do Polski i państw nadbałtyckich, i to wszystko w jednym czasie.......to nie jest zbieg okoliczności!!!

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------



Nie wiem dlaczego piszecie o wizach. Przed wejsciem Polski do Unii, nie było żadnych wiz, na paszport każdy Polak jechał gdzie chciał i kiedy chciał, do Niemiec Francji, Włoch czy UK.

Na kilka miesięcy przed wejsciem Polski do unii w 2003 roku mój brat wsiadł w samolot i bez żadnej wizy zaleciał do UK wpuśili go na paszport jak każdego Polaka, dziś Polska jest bogatsza to tym bardziej nie rozumiem dlaczego mieli by teraz wprowadzac wizy.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

http://deser.gazeta.pl/deser/56,1118...ecyzje,,3.html
Dziewczyno co ty ćpiesz xD
Jacy "panowie"? Jaka superintegracja? Jacy Turkowie w samolotach z szampanem? Rzeczywiście Europa się super zintegruje jak wszyscy pójdą w ślady UK i wyjdą z unii xD
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 16:04   #133
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Brexit - in or out?

a sylkaaa nie przypomina wam pewnego zbanowanego trolla?
Edit: no właśnie zbanowany/a :P
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 21:49   #134
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Brexit - in or out?

Treść usunięta

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-06-24 o 21:50
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 21:54   #135
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Cameron z miłości do ojczyzny "podpalił Londyn".
O ja Cię pierniczę, aluzje do Brunona Jasieńskiego na wizazu? Za to lubię to forum. Ucieszyłaś mnie, Miss!
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 21:54   #136
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Brexit - in or out?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6219260 6]Boże dziewczyno, chyba pominęłaś poranna porcję tabletek
Jakich kuźwa panów może mieć nad soba kanclerka i żabojad ? Iluminatów pewnie. Albo masonów.
Weź przestań bredzić.

Nie ma co wymyślać spiskowych teorii, bo nieudolność tych ludzi (zwanych elitami) powód ma jeden: ci ludzie sa po prostu głupi. Tyle. Niedługo do tego grona głupców dołaczy naczelny Głupek Wszechświata - p. Trump. Wtedy zacznie się kabaret.[/QUOTE]

Chciałabym być takim "Głupkiem Wszechświata" jak Trump, mieć jego łeb do interesów i pomnażania pieniędzy. Można się zgadzać lub nie z jego poglądami, ale nie można mu odmówić łba na karku i sprytu.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:10   #137
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Brexit - in or out?

Nikt nikogo z domu nie wyrzuci z powodu Brexitu. Po co siac panike. Deportacja wszystkich imigrantow z UE jest fizycznie niemozliwa, nawet gdyby ktos wpadl na taki pomysl

Ludzie sami zaczna wyjezdzac jesli zostana wprowadzone niekorzystne przepisy dla imigrantow.

W tej chwili nikt nie wie jakie przepisy wejda w zycie wiec po co sobie glowe zawracac spekulacjami.

Mieszkam w UK i szczerze mi to zwisa ze wyjda z UE. Swiat na angolach sie nie konczy. Przestanie mi sie tu podobac to zamieszkam w innym miejscu- proste.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:15   #138
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Nie dajcie się zwieść tym co wypisują media, szczególnie mainstreamowe. Anglicy myślą przyszłościowo i dalekowzrocznie. Mieli dość dyktatury UE i podejmowania za nich decyzji. Fakt, przez rok czy dwa może być cieżej niż jest, funt nieco spadnie, ale gospodarka podniesie się prędzej czy później, tak jak to było po dwóch kryzysach bankowych. Każdy kryzys odbijał się wzrostem gospodarczym.
Dyktatury? Polecam przeczytać o traktatach z UE, funkcjonowaniu UE etc., bo to totalna bzdura, że UE to jakaś tyrania, rozpowszechniana głównie przez kuców i rusofilów, mających ZEROWĄ wiedzę na temat prawa unijnego etc. Ta decyzja jest bardzo na niekorzyść UK - na niekorzyść, gospodarki, kultury i nauki tego kraju. To, że wkładali w dotacje więcej, niż dostawali, to jeszcze nie wszystko. To także umowy handlowe różnego rodzaju, imigranci, współprace naukowe itp.

W UK szmatławce, często finansowane przez rosyjskich oligarchów od miesięcy pompowały i promowały Brexit, tak, że ciemna masa to kupiła. Zobaczcie na statystyki - ponad 60% młodych było za zostaniem w UE - wiedzą co to Internet, mogą sami sprawdzić informacje. Za to ludzie starzy, którzy głównie czytają tylko gazety i oglądają TV - głosowali w większości przeciwko. To starzy ludzie w pewnym sensie podjęli tę decyzję.

Jest też kwestia Szkocji. O ile Irlandia Północna jest stonowana, tak premier Szkocji już zapowiedziała nowe referendum ws. wyjścia z UK, by pozostać w UE - a szkockie społeczeństwo jest bardzo za UE (chociaż promocja Brexitu była tam ogromna! - stąd może wynik nie był aż tak bardzo na nie, co ktoś się tutaj dziwił). Jeśli UK faktycznie wyjdzie z UE, to bardzo możliwe, że Szkocja wyjdzie z UK. A potem może też Irlandia.

Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na kilka faktów - Cameron podał się do dymisji, za bodajże 3 miesiące w UK będą nowe wybory. Od tego czy wygrają konserwatyści (teraz podzieleni, więc ich głosy mogą się rozłożyć) czy laburzyści (od nich kandydat wygrał ostatnio wybory na burmistrza Londynu). Jeśli ci drudzy, to szanse na niewyjście UK z UE wzrastają. Zanim UK wyjdzie z UE, miną co najmniej 2 lata, do tego UK przez kilka lat jeszcze będzie musiała płacić składki. Do tego czasu, o ile władza w Londynie będzie sprzyjać i Szkocja będzie naciskać, bardzo duże szanse, że coś wynegocjują, powtórzą referendum, a jak znowu będzie więcej osób na nie, to po jakimś czasie znowu powtórzą - jak to było z Irlandią i traktatem lizbońskim.

Politycy UE nie są głupi, choć tak gadzinówki typu niezalezna.pl, wSieci, wPolityce czy doRzeczy pierdzielą non stop, aż do wbicia tego podatnym na manipulacje ludziom do głów. Zauważcie reakcję Brukseli, żadnych baranków i owieczek, wypowiedzieli się chłodno, że UK ma jak najszybciej wyjść z UE, skoro taki jest wynik referendum. Choć to zapewne gra polityczna, wiedzą, że czekają ich negocjacje i taką postawą więcej dla UE i wszystkich krajów członkowskich ugrają. Po wyjściu po tylu latach UK raczej nie ma co liczyć na tak dobre warunki jak Norwegia (która nota bene, tak jak Islandia, nie chce wejść do UE ze względu na zakaz wielorybnictwa i limity połowów, bez tego dawno by już weszli, bo wiedzą, że poza tym jednym aspektem, ważnym u nich kulturowo, bycie w UE się opłaca).

Niewykluczone jednak, że teraz kolejne kraje będą chciały robić takie referenda, co może okazać się faktycznie niebezpieczne. Chociaż ja póki co bardziej martwiłbym się wyborami w USA. Dwa miesiące temu pewną wygraną była Hilary Clinton (demokratka), dziś duże szanse ma też straszny, niesamowicie toksyczny populista - Donald Trump, który także skierowany jest w stronę Rosji, a nie UE. Na dobrą sprawę, jeśli UK faktycznie wyjdzie (i co gorsza kolejne kraje zaczną planować referenda), a w USA wygra Trump, to możemy z dużym prawdopodobieństwem wróżyć upadek kulturowo-polityczno-społeczno-finansowej hegemonii Zachodu i naszego kręgu kulturowego, na rzecz Chin i Rosji.

Przykra sprawa, ludzie dają się manipulować, masa kasy idzie w propagandę (zresztą tak samo w Polsce, we wspomnianych wyżej szmatławcach papierowych i internetowych) np. na temat uchodźców. U nas owe szmatławce próbowały przedstawić arabskich uchodźców jako najgorsze ścier*wo, a brytyjskie szmatławce to samo robiły na temat Polaków czy Rumunów. Jeden pies, co z tego, że 99% tego co wypisują to są bzdury lub manipulacje - propaganda jedzie dalej, że aż miło.

Nadzieję budzi fakt, że jednak prawie 70% młodych ludzi w UK było za pozostaniem w UE, fakt, że to referendum, niezależnie w tym momencie czy UK wyjdzie czy nie, zmobilizuje władze UE do podjęcia jakichś zmian, reform, które w obliczu kryzysu imigracyjnego ludów Afryki i Azji oraz kryzysu w Grecji, powinny się ogarnąć jeszcze bardziej, niż dotychczas. Tak czy siak teraz przeżywać będziemy wybory we Francji (populistka finansowana przez Rosję, Le Pen, kolejna nacjonalistka, ma póki co niskie szanse, ale jeśli złagodzi ton swoich nacjonalistycznych wypowiedzi, to może zyskać szersze poparcie - to samo przecież w Polsce robił Kukiz'15 - partia prezentuje poglądy prorosyjskie, antyeuropejskie, antyliberalne, ale mieli odpowiedni PR przez Kukiza, dziś rządzą tam nacjonaliści-narodowcy i antyszczepionkowcy).

Nie wiem czy tutaj padło, że kilka godzin po ogłoszeniu wyników, podobno główna twarz Brexitu odwołała swoje obietnice, w razie jakby faktycznie Brexit miał miejsce. Populizmy, jak u Szydło. Myślę, że pewnym plusem wyniku tego referendum będzie znaczy wzrost liczby felietonów, artykułów, audycji radiowych etc. na temat tego jak działa UE, w całej Europie i tym samym zmniejszy się liczba osób wierzących w te populistyczne bzdury typu "UE to dyktatura" itp.
Trzymać kciuki za Szkocję.

Edytowane przez 201607121223
Czas edycji: 2016-06-24 o 22:33
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:32   #139
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Grn Pokaż wiadomość
Przykra sprawa, ludzie dają się manipulować, masa kasy idzie w propagandę (zresztą tak samo w Polsce, we wspomnianych wyżej szmatławcach papierowych i internetowych) np. na temat uchodźców. U nas owe szmatławce próbowały przedstawić arabskich uchodźców jako najgorsze ścier*wo, a brytyjskie szmatławce to samo robiły na temat Polaków czy Rumunów. Jeden pies, co z tego, że 99% tego co wypisują to są bzdury lub manipulacje - propaganda jedzie dalej, że aż miło.
Zatajanie faktow to faktycznie manipulacja. Zakladam, ze bylas np. w Niemczech i wiesz co sie tam w tej chwili dzieje. Jak nie to streszcze, informacji nie mam ze szmatlawcow tylko od ludzi, ktorzy widzieli to na wlasne oczy. Uchodzcy wchodza do sklepow pewnej niemieckiej sieci, napychaja siatki jedzeniem i wychodza nie placac. Ochrona juz nie zwraca na to uwagi bo nic nie moga zrobic a po drugie boja sie reagowac. Dziewczyna molestowana przez uchodzce w klubie nocnym zglosila to ochronie, ochroniarz wezwal policje a policjant powiedzial ochroniarzowi, zeby sam sprawe zalatwil bo oni nic nie moga zrobic. A teraz pomysl co by bylo gdyby to niemiec ukradl zakupy ze sklepu, gdyby to niemiec molestowal kobiete w klubie nocnym. Niemcy sa we wlasnym kraju gorsza kategoria w tej chwili i szkoda, naprawde szkoda, ze gazety tego wszystkiego nie opisuja.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 22:40   #140
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Zatajanie faktow to faktycznie manipulacja. Zakladam, ze bylas np. w Niemczech i wiesz co sie tam w tej chwili dzieje. Jak nie to streszcze, informacji nie mam ze szmatlawcow tylko od ludzi, ktorzy widzieli to na wlasne oczy. Uchodzcy wchodza do sklepow pewnej niemieckiej sieci, napychaja siatki jedzeniem i wychodza nie placac. Ochrona juz nie zwraca na to uwagi bo nic nie moga zrobic a po drugie boja sie reagowac. Dziewczyna molestowana przez uchodzce w klubie nocnym zglosila to ochronie, ochroniarz wezwal policje a policjant powiedzial ochroniarzowi, zeby sam sprawe zalatwil bo oni nic nie moga zrobic. A teraz pomysl co by bylo gdyby to niemiec ukradl zakupy ze sklepu, gdyby to niemiec molestowal kobiete w klubie nocnym. Niemcy sa we wlasnym kraju gorsza kategoria w tej chwili i szkoda, naprawde szkoda, ze gazety tego wszystkiego nie opisuja.
Nie było żadnego zatajania faktów, dopóki informacja się nie potwierdziła, to nie było o co robić afery. Do dzisiaj większości sprawców nie złapano. Poza tym wśród afery w Kolonii było też sporo rodowitych, niemieckiego pochodzenia Niemców. Wszystko to, co napisałaś tylko potwierdza to, co ja napisałem - jak antyunijną propagandę łyka wielu ludzi. Dokładnie to samo angielskie szmatławce wypisywały o Polakach czy Rumunach, że brud, smród, zasiłki, gwałty, nie pracują. Ty wierząc w to, co wyżej napisałaś pokazujesz, że myślisz tak samo jak Anglicy wierzący w takie bzdury na temat Polaków.

To, że są pojedyncze, patologiczne przypadki to żaden argument, w Polsce też masz masę patologii - czy to znaczy, że jesteśmy jako Polacy brudasami, przed którymi należy zamykać granicę? Błagam, poczytaj trochę różnorodnych opinii i wyjdź z płaszczyka ksenofobii, bo właśnie ten syf, ten najgorszy syf doprowadza świat do ruiny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Imperium cytat.jpg (180,9 KB, 28 załadowań)
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:49   #141
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Grn Pokaż wiadomość
Nie było żadnego zatajania faktów, dopóki informacja się nie potwierdziła, to nie było o co robić afery. Do dzisiaj większości sprawców nie złapano. Poza tym wśród afery w Kolonii było też sporo rodowitych, niemieckiego pochodzenia Niemców. Wszystko to, co napisałaś tylko potwierdza to, co ja napisałem - jak antyunijną propagandę łyka wielu ludzi. Dokładnie to samo angielskie szmatławce wypisywały o Polakach czy Rumunach, że brud, smród, zasiłki, gwałty, nie pracują. Ty wierząc w to, co wyżej napisałaś pokazujesz, że myślisz tak samo jak Anglicy wierzący w takie bzdury na temat Polaków.

To, że są pojedyncze, patologiczne przypadki to żaden argument, w Polsce też masz masę patologii - czy to znaczy, że jesteśmy jako Polacy brudasami, przed którymi należy zamykać granicę? Błagam, poczytaj trochę różnorodnych opinii i wyjdź z płaszczyka ksenofobii, bo właśnie ten syf, ten najgorszy syf doprowadza świat do ruiny.
Ja nie mialam na mysli afery w Kolonii tylko zupelnie inna sytuacje, te informacje sa od ludzi, ktorzy widzieli to na wlasne oczy wiec nie wiem gdzie tu propaganda.
I fakt wierze w to, co napisalam bo to prawda a jak wierze w prawde to glupia jestem.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 00:10   #142
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja nie mialam na mysli afery w Kolonii tylko zupelnie inna sytuacje, te informacje sa od ludzi, ktorzy widzieli to na wlasne oczy wiec nie wiem gdzie tu propaganda.
I fakt wierze w to, co napisalam bo to prawda a jak wierze w prawde to glupia jestem.
Martynko, a czy słyszałaś o tym, że w Polsce morduje się i gwałci niemowlęta , że po drogach jeżdżą hordy pijanych kierowców, a w takich Krakowie kibice w dzień biegają i maczetą mordują innego kibica? Nie zastanawiasz się, że ci Polacy to jacyś psychopaci i że nie powinno się ich wpuszczać do Europy? Bo gwałcą staruszki i biją porządnych ludzi? Czy Ty widzisz, co się tu dzieje? Pomyśl, co by było, gdyby Niemiec zamordował i zgwałcił niemowlę?

I to nie jest żadna propaganda i wierzę w to co, napisałem, i są to informacje od ludzi, którzy to widzieli.

Powinno się tę Polskę od razu wykluczyć z Unii, bo to się przecież w głowie nie mieści, żeby w normalnym społeczeństwie działy się takie rzeczy. Naprawdę, niepłacenie w sklepie to mały pikuś przy gwałceniu niemowląt. Chyba że uważasz inaczej?
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru


Edytowane przez Szybkobiegacz
Czas edycji: 2016-06-25 o 00:33
Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 03:06   #143
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Chciałabym być takim "Głupkiem Wszechświata" jak Trump, mieć jego łeb do interesów i pomnażania pieniędzy. Można się zgadzać lub nie z jego poglądami, ale nie można mu odmówić łba na karku i sprytu.
Tak, wielki to spryt w kilka miesięcy doprowadzić do bankructwa 3 kasyn i hotelu w Atlantic City i na koniec ulotnić się jeszcze z kasą reszty udziałowców. A to tylko wisienka na torcie jego śmiałych dokonań. Takiego Prezydenta Ameryka potrzebuje.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 03:31   #144
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość


Zgadzam się ze jest dużo taniej bo mam TŻ i znajomych od których dostanę kosmetyki i ciuchy dużo taniej niż w Polsce,koleżanka sama wynajmuje mieszkanie zarabia trochę więcej niż najniższa i radzi sobie świetnie w Polsce nie była w stanie się sama utrzymać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, za darmo żyją. Weź już przestań się ośmieszać, co? Może wyprowadź się na wschodnia Ukrainę, tam żyją za 10x mniejsze hajsy niż w UK i stać ich na wszystko

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
Rzeczywiście Europa się super zintegruje jak wszyscy pójdą w ślady UK i wyjdą z unii xD
Myślę, że jedyna szansa dla UE to właśnie teraz 'mądra' integracja. Chyba jednak próba integracji w suwerenność państw nie wyszła na dobre... Jakąś opcją jest ścisła integracja krajów z walutą euro. Na chwilę obecną sobie tego nie wyobrażam :P

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Mój TŻ ma bekę bo w Cornwalii martwią się, że nie będę mogli korzystać z funduszy unijnych dla rolnictwa, a 57% głosowało "out". Cóż, tak to jest jak najpierw się robi, a dopiero potem myśli się o tym, co się robi.
Heheh
Mnie to śmieszy, bo Polaki-biedaki-cebulaki, eksperci od wszystkiego (wiadomo, każdy Polak to aktualnie specjalista od gospodarki/UE/piłki nożnej/terroryzmu itd.), a tu jednak okazuje się, że Brytyjczycy dumni tylko ze swojej brytyjskości wcale nie są tak mądrzy, jak wynika z ich ego Śmieszą mnie te wiadomości typu 'Brytyjczycy szukają w google co to UE i co to Brexit".

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2016-06-25 o 03:32
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 06:38   #145
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Tak, za darmo żyją. Weź już przestań się ośmieszać, co? Może wyprowadź się na wschodnia Ukrainę, tam żyją za 10x mniejsze hajsy niż w UK i stać ich na wszystko



Myślę, że jedyna szansa dla UE to właśnie teraz 'mądra' integracja. Chyba jednak próba integracji w suwerenność państw nie wyszła na dobre... Jakąś opcją jest ścisła integracja krajów z walutą euro. Na chwilę obecną sobie tego nie wyobrażam


Heheh
Mnie to śmieszy, bo Polaki-biedaki-cebulaki, eksperci od wszystkiego (wiadomo, każdy Polak to aktualnie specjalista od gospodarki/UE/piłki nożnej/terroryzmu itd.), a tu jednak okazuje się, że Brytyjczycy dumni tylko ze swojej brytyjskości wcale nie są tak mądrzy, jak wynika z ich ego Śmieszą mnie te wiadomości typu 'Brytyjczycy szukają w google co to UE i co to Brexit".
Napisałam gdzieś,że za darmo bo nie zauważyłam?
Wyjechało jednak bardzo dużo ludzi,więc o czym to jednak świadczy.
I mimo wszystko mało kto wraca,bo powodzi mu się lepiej niż w Polsce.
Więc wnioski wyciągnij sobie sama.
I dlaczego mam się wyprowadzić na Ukrainę skoro Anglia daje lepsze warunki?W jaki sposób się ośmieszam bo napisałam prawdę?
Sama mieszkałam w Holandi wiem jak to wygląda,a w Angli mam sporo znajomych nikt nie bieduje tak jak to robił w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 06:52   #146
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Napisałam gdzieś,że za darmo bo nie zauważyłam?
Wyjechało jednak bardzo dużo ludzi,więc o czym to jednak świadczy.
I mimo wszystko mało kto wraca,bo powodzi mu się lepiej niż w Polsce.
Więc wnioski wyciągnij sobie sama.
I dlaczego mam się wyprowadzić na Ukrainę skoro Anglia daje lepsze warunki?W jaki sposób się ośmieszam bo napisałam prawdę?
Sama mieszkałam w Holandi wiem jak to wygląda,a w Angli mam sporo znajomych nikt nie bieduje tak jak to robił w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idź rozwalac dalej wątek milion plus. Jak dla mnie to szkoda Ukraińców, byś do nich jechała, więc lepiej jedz do UK gdzie już niedługo pokażą, gdzie mają takich jak Ty
W sumie to żenujące. Byłaś w Holandii i nawet nie wiesz, jak się po polsku odmienia przez przypadki. Straszne!
Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2016-06-25 o 06:54
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 06:55   #147
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Brexit - in or out?

No zobaczymy co zrobią z imgrantami,ale nie wyrzuca nikogo raczej bo nie zastąpią tylu Polaków innymi.
Skąd u Ciebie tyle pogardy dla imigrantów to ja nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Dobrze czepiaj się dalej jak to tak bardzo lubisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 07:40   #148
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Brexit - in or out?

Bardzo ładnie podsumowujący post z mojego fb:

Good morning. Things that have already happened today:

- The pound has plummeted to a 30 year low
- Japanese stock market has crashed 8% and suspended trading
- Confirmation of another Scottish independence referendum
- Calls for an Irish reunification referendum
- Far-right nationalists across Europe now calling for referendums and the demise of the EU
- Hundreds of UK pension funds underwater
- FTSE is expected to open 10% down (the bankers knocked 8% off in the 2007 financial crash, so this is big)
- German DAX market expected to open 10% down
- HSBC is worth £10bn less since yesterday
- S&P has announced that UK now likely to lose its AAA credit rating
- In two hours (as of 7am) the UK economy has lost over £255bn, the equivalent of 40 years' worth of EU contributions
- Our Prime Minister has resigned
- The UK has down slipped down to the 6th largest economy
- Farage has already backtracked on availability of £350m for the NHS - "mistake"
- Dan Hannan has already said that it is likely that immigration won't change

Last time the markets fell like this, we had to spend £340bn to re-capitalise the banks. People have lost a fifth of their pension funds overnight. This is causing a complete bloodbath on the markets right now. If you voted Brexit, your savings are worth 31% less than they were yesterday.

And it's not just about money (not that Brexiters couldn't cope with a £190m net spend a week or anything) we are now looking at being solely governed by a party who want to rip up our worker's rights and privatise our healthcare system. You thought Dave and Gideon were bad, you wait till Boris and Gove.

I know that FB is probably going to be a wall of text today from everyone weighing in their two cents and I've tried to stay out of all of that until now, but I am so, SO gutted that the older generation have chosen to limit MY generation's future all because of your xenophobic, Little England mentality. A victory for paranoia, xenophobia, right-wing populism. Nigel "has his country back" and it's in tatters.

UPDATE:

This has blown up in ways that I never expected. To all the Brexiters being abusive, racist, sexist etc in the comments, you're protesting against what I said by actually backing it up so, cheers. You keep saying "get over it, it's done" it's just the beginning of yet another economic depression and you won't do well by sticking your heads in the sand.

To those who are disputing the "older generation" comment, statistically it's true that the vast majority of the younger gen voted to Remain. Here is the latest YouGov poll, but you also can use those keyboards of yours to google it if you disagree.

(YouGov poll)
18-24: 75% Remain
25-49: 56% Remain
50-64: 44% Remain
65+: 39% Remain
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 07:54   #149
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Państwo będzie musiało zareagować i zmienić politykę odnośnie socjalu. Może w końcu zaczną motywować ludzi do pracy, zamiast dawać darmowe pieniądze.
Wydaje mi się, że odnośnie przyjazdu tutaj w celach turystycznych/odwiedzinach nie będzie bolesnych zmian. Od kiedy tutaj jestem, czyt.2 lata nigdy nie spotkałam się z niechęcią, czy uprzedzeniem do mnie. Wręcz przeciwnie byli bardzo wyrozumiali i podziwiali naszą odwagę, że potrafiliśmy zostawić nasze poprzednie życie i zacząć nowe od zera. Mówię tutaj o młodym i o starszym pokoleniu.

Dlaczego mają wyrzucać polaków z domów? Nie potrafię sobie tego wyobrazić, że przychodzą do mnie do domu i mnie wywalają, bo nie mieszkam tutaj 5 lat i nie mam karty stałego pobytu.
Pracodawcy zrobią wszystko, żeby pracowników zatrzymać, łącznie z oferowaniem im lepszych warunków pracy.
Za tydzień rząd brytyjski przedstawi plan działania, więc do tego czasu proponuje, żeby każdy wstrzymał się z czarnowidztwem.
Motywowanie ludzi do pracy- to już się dzieje. Na razie nie są to działania twarde, tylko bardziej łagodne, pomocowe.
Problemem nie jest motywacja, a fakt, że całe pokolenia żyły na zasiłkach i inaczej nie potrafią (nie wspominają o tym, że nie chcą).
Socjal jest cięty wszędzie gdzie możłiwe, tak by nie wzbudzić nadmiernych protestów. Osoby najbardziej obciążające system, jeśli zostałyby postawione pod murem: w wielu przypadkach wyleciałyby na bruk. Wtedy pojawiłby się problem liczby osób bezdomnych, żebractwa itd.

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Tak, za darmo żyją. Weź już przestań się ośmieszać, co? Może wyprowadź się na wschodnia Ukrainę, tam żyją za 10x mniejsze hajsy niż w UK i stać ich na wszystko



Myślę, że jedyna szansa dla UE to właśnie teraz 'mądra' integracja. Chyba jednak próba integracji w suwerenność państw nie wyszła na dobre... Jakąś opcją jest ścisła integracja krajów z walutą euro. Na chwilę obecną sobie tego nie wyobrażam :P



Heheh
Mnie to śmieszy, bo Polaki-biedaki-cebulaki, eksperci od wszystkiego (wiadomo, każdy Polak to aktualnie specjalista od gospodarki/UE/piłki nożnej/terroryzmu itd.), a tu jednak okazuje się, że Brytyjczycy dumni tylko ze swojej brytyjskości wcale nie są tak mądrzy, jak wynika z ich ego Śmieszą mnie te wiadomości typu 'Brytyjczycy szukają w google co to UE i co to Brexit".
Nie żyją za darmo. Natomiast nie da się ukryć, że do tej pory żyło się zdecydowanie łatwiej niż w Polsce i osoby mniej zamożne w większości przypadków mogły sobie pozwolić na normalne funkcjonowanie. Gdyby byli w tej samej sytuacji w Polsce, ich sytuacja byłaby o wiele gorsza.


Favianna świetne podsumowanie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 09:01   #150
Kaszuba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brexit - in or out?

Brytyjczycy dokonali słusznego wyboru. W UE byli zdominowani przez koalicję niemiecko-francuską i byli bezradni, kiedy chcieli forsować swoje interesy. A Zjednoczone Królestwo nie ma przyjaciół, ma tylko interesy. Oczywiście pocierpią rok albo 2 lata po opuszczeniu UE, ale kiedy będą mogli odrzucić pomysły europejskich biurokratów, dopiero wówczas mogą rozkręcić swoją gospodarkę. No i przestaną łożyć na państwa takie jak Polska albo Rumunia (no i na unijną administrację).


Czy wy nie widzicie tego, że Unia Europejska upada nie przez Anglików czy polityków pokroju Faraga, Le Pen albo Kaczyńskiego? Unia Europejska upada właśnie dzięki eurokratom i euroentuzjastom. Wymuszanie na państwach przyjmowanie muzułmanów, ciągła lewicowa propaganda, kretyńskie przepisy będące grą lobbystów. Jacyś niewybieralni ludzie z komisji europejskiej mówią nam, jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać. Tam piszcie zażalenia, a nie do wrogów UE.


Mówicie, że używano prymitywnej propagandy - zwolennicy pozostania w UE straszyli imigrantów z Europy łapaniem w siatki i wywożeniem do ojczystych państw, podczas gdy ktoś daje więcej Wielkiej Brytanii niż bierze na pewno zostanie. Wylecą tylko łowcy zasiłków. Do mnie nie dociera, dlaczego Polak pracujący w UK dostawał zasiłki na dzieci w Polsce - gdybyśmy mieli tak płacić Ukraińcom mielibyśmy problem.


Z niecierpliwością czekam na Polexit. Naturalnie trzeba to jakoś zsynchronizować z wejściem Turcji albo Ukrainy.


Ja widzę tylko jeden minus, ale bardzo subiektywny - Grupa Wyszechradzka straciła największego sojusznika przeciwko Niemcom. Teraz to my będziemy największą siłą przeciwko ściślejszej intergracji


PS. Czekam na to, kiedy Pani Le Pen zdobędzie władzę we Francji. Jak Francja odłączy się od eurokołchozu, to będzie to koniec tego projektu.


PS 1. Jeśli Brytole chcą uzdrowić sytuację w swoim kraju, powinni uciąć zasiłki, żeby nie było czegoś takiego jak "zawód-matka" czy "zawód-ojciec" w czym specjalizują się Pakistańczycy, Somalijczycy i reszta kolorowych imigrantów. Od tego powinni byli zacząć.
Kaszuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-17 18:29:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.