Studia Kraków - ile to kosztuje? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-01, 17:38   #31
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez wirek962 Pokaż wiadomość
Kurcze, coś czarno widzę te moje studia w Krakowie :/ no ale o marzenia trzeba walczyć
Dziękuję Wam za pomoc Czy jeśli będę mieć więcej pytań mogę na Was liczyć?
Pewnie. Lata doświadczeń w studiowaniu w Krakowie, więc w razie czego możesz śmiało pytać.
Oczywiście łatwiej doradzać jak wiadomo na jakiej uczelni ktoś planuje studiować bo wtedy można też na danym uniwerku pokierować do odpowiedniej sekcji np. samorządu, doradzić w sprawie stypendium, akademika czy lokalizacji mieszkania.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Za 1000zł w Krakowie spokojnie można przeżyć
Mówie to na własnym przykładzie, a jestem dziewczyną, wiec tu jeszcze kosmetyki, a tu wyczaiłam jakiś niesamowicie "niezbędny" ciuszek, głodzić też się nie głodzę.
Mieszkanie do 500 zł znajdziesz spokojnie, taka kwota najczęsciej jest preferowana przez znajomych - byle się w 5 stówach zmieścić.

Za 5 stów na życie bez burżuazji dasz radę, w Kraku na każdym kroku to Kaufland, to jakieś Tesco czy coś, także obkupując się w takich miejscach choćbyś nie wiem ile jadł, to starczy.
Dokładnie. Ja ostatnio z częścią zakupów przerzuciłam się na Kaufland. Kombinowanie się opłaca. Ja po latach studenckiego życia w Krakowie zostałam ekspertem od promocji wszelkiego rodzaju
Dobra szkoła życia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 15:29   #32
wirek962
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 63
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Jeszcze jedno pytanie
Czy mając w domu zameldowane pełnoletnie rodzeństwo które się nie uczy i pracuje mam szansę dostać socjalne? czy ich dochód jest wliczany
wirek962 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 15:32   #33
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez wirek962 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie
Czy mając w domu zameldowane pełnoletnie rodzeństwo które się nie uczy i pracuje mam szansę dostać socjalne? czy ich dochód jest wliczany
Wszystko zależy od regulaminu przyznawania stypendiów który na pewno jest na stronie uczelni.

Jeśli rodzeństwo jest samodzielne finansowo - czyli ma pracę , to wtedy ich dochód się nie wlicza oraz nie są uwzględniani przy dochodzie na osobe. Przynajmniej tak jest u mnie na uczelni.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 18:45   #34
unlimited
Raczkowanie
 
Avatar unlimited
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
GG do unlimited Send a message via Skype™ to unlimited
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez ToniaZhivago Pokaż wiadomość
Serio jest uczelnia, która daje takie głodowe socjalki?
Nigdy się nie spotkałam, żeby ktoś dostawał mniej niż około 400zł.
W krk UJ daje zdecydowanie najwyższe ss, mój chłopak myślał nad przeniesieniem się na AGH czy PK, ale jak zobaczył ile stypendium oferują to zwątpił Przy jego progu na UJ dostaje 700 zł, przy tym samym na AGH miałby 350 - więc nawet na akademik nie starczy.

Cytat:
Napisane przez wirek962 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie
Czy mając w domu zameldowane pełnoletnie rodzeństwo które się nie uczy i pracuje mam szansę dostać socjalne? czy ich dochód jest wliczany
Jeżeli rodzeństwo pracuje to nie jest uwzględniane, ale szansa na stypendium bez uwzględniania rodzeństwa zawsze jest, zależy czy po wyliczeniu wszystkiego zmieścisz się w progu. Jeżeli bardzo ci zależy to warto się przejść po wszystkie papierki i policzyć.

Edytowane przez unlimited
Czas edycji: 2015-08-12 o 18:51
unlimited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:12   #35
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez unlimited Pokaż wiadomość
W krk UJ daje zdecydowanie najwyższe ss, mój chłopak myślał nad przeniesieniem się na AGH czy PK, ale jak zobaczył ile stypendium oferują to zwątpił Przy jego progu na UJ dostaje 700 zł, przy tym samym na AGH miałby 350 - więc nawet na akademik nie starczy.



Jeżeli rodzeństwo pracuje to nie jest uwzględniane, ale szansa na stypendium bez uwzględniania rodzeństwa zawsze jest, zależy czy po wyliczeniu wszystkiego zmieścisz się w progu. Jeżeli bardzo ci zależy to warto się przejść po wszystkie papierki i policzyć.
Akademik na AGHu kosztuje 340 miesięcznie, więc na to by akurat starczyło.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:50   #36
pastelpale
Zadomowienie
 
Avatar pastelpale
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 315
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Akademik na AGHu kosztuje 340 miesięcznie, więc na to by akurat starczyło.
A może on woli ten lepszy akademik za 390 zł? No bo kto bogatemu, który dostaje za nic kasę od uczelni, zabroni
pastelpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 00:38   #37
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez pastelpale Pokaż wiadomość
A może on woli ten lepszy akademik za 390 zł? No bo kto bogatemu, który dostaje za nic kasę od uczelni, zabroni
Bogatemu ? Socjalka - niekombinowana , przysługuje ludziom, którzy nie taplają się w kasie.

Jako osoba, która takową pobiera powiem ci, że nie byłoby mnie zwyczajnie stać na studia bez niej, więc daruj sobie to "dostaje kase za nic", bo dla niektórych to jest być albo nie być. Na pewno sprawiedliwsza pomoc, niż "stypendium naukowe" na socjologii czy kulturonastwie....
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 07:59   #38
pastelpale
Zadomowienie
 
Avatar pastelpale
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 315
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Bogatemu ? Socjalka - niekombinowana , przysługuje ludziom, którzy nie taplają się w kasie.

Jako osoba, która takową pobiera powiem ci, że nie byłoby mnie zwyczajnie stać na studia bez niej, więc daruj sobie to "dostaje kase za nic", bo dla niektórych to jest być albo nie być. Na pewno sprawiedliwsza pomoc, niż "stypendium naukowe" na socjologii czy kulturonastwie....
Co jest sprawiedliwego w stypendium socjalnym? Bo nie rozumiem. Przysługuje ci kasa, bo jesteś biedna?
pastelpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 08:20   #39
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez pastelpale Pokaż wiadomość
A może on woli ten lepszy akademik za 390 zł? No bo kto bogatemu, który dostaje za nic kasę od uczelni, zabroni
W dalszym ciągu AGH daje dodatek mieszkaniowy w wysokości 50 złotych. Na ten droższy też by starczyło.
A jeśli masz problem ze stypendium socjalnym to zażalenia składaj gdzie indziej, bo to wielu ludziom dupę ratuje. Tak, dostaje się kasę za to, że jest się biednym. Dzięki temu można wynająć akademik, kupić książki/zeszyty/pomoce naukowe/jedzenie w trakcie studiów i nie trzeba kombinować z pracą i studiami zaocznymi. Po prostu nie wszystkich byłoby stać na wyjazd na studia, gdyby nie takie stypendium i musieliby zostać w domu i iść do pracy, bo w domu za darmo by siedzieć nie mogli. Bo ich rodzin na to nie stać.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 09:01   #40
pastelpale
Zadomowienie
 
Avatar pastelpale
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 315
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
W dalszym ciągu AGH daje dodatek mieszkaniowy w wysokości 50 złotych. Na ten droższy też by starczyło.
A jeśli masz problem ze stypendium socjalnym to zażalenia składaj gdzie indziej, bo to wielu ludziom dupę ratuje. Tak, dostaje się kasę za to, że jest się biednym. Dzięki temu można wynająć akademik, kupić książki/zeszyty/pomoce naukowe/jedzenie w trakcie studiów i nie trzeba kombinować z pracą i studiami zaocznymi. Po prostu nie wszystkich byłoby stać na wyjazd na studia, gdyby nie takie stypendium i musieliby zostać w domu i iść do pracy, bo w domu za darmo by siedzieć nie mogli. Bo ich rodzin na to nie stać.
Bzdury.
pastelpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 10:43   #41
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez pastelpale Pokaż wiadomość
Bzdury.
xD
Dziewczynko, z twoich postów wynika, że na studia to się dopiero wybierasz i chyba nie masz zbytniego pojęcia o realiach ani życiowych ani mieszkaniowych.

Jedyne co potrafisz napisać, to że coś jest bzdurą lub że studenci to darmozjady, także... ;D
Naucz się uzasadniać i wyjrzyj gdzieś dalej, niż za kant swojego tyłka. Jestem ciekawa co powiesz dużej części swoich znajomych ze studiów, którzy pomoc materialną będą pobierać, no chyba, że w imię swoich poglądów będziesz ich traktować jak podludzi.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 11:04   #42
pastelpale
Zadomowienie
 
Avatar pastelpale
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 315
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Eh, zacznę od tego, że po prostu kieruję się zasadą "krótko, zwięźle i na temat", dlatego nie piszę długich pseudointelektualnych wywodów. No ale dobra..
Po pierwsze nie jestem dziewczynką, mam 21 lat i doświadczenie w studiowaniu w obym mieście. Nie zadaję się z biedakami, dlatego moi znajomi nie biorą stypendium socjalnego. W sumie jeden kolega jest bardzo ubogi, ale zarabia na utrzymanie ciężką pracą. Za to mieszkałam przez chwilę z dziewczyną, która dostawała spore stypendium socjalne i codziennie chodziła na zakupy do galerii a na studia lała ciepłym moczem. A no i paczkę papierosów też kupowała codziennie, oczywiście za kasę ze stypendium. I wcale nie miała ukrytych dochodów, stypendium jej rzeczywiście się należało, w przeciwieństwie do wielu osób, które biorą je na czarno. No ale to już inna bajka.
pastelpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 11:17   #43
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

No ale to, że poznałaś jedną osobę, która socjalne przepierzała na fajki i zakupy zamiast skupić się na studiach ma świadczyć o wszystkich, którzy biorą socjalne? Ja też biorę socjalne i ani w galerii co tydzień nie jeżdże, ani fajek nie kupuję. Gdybym chciała pracować to musiałabym ze studiów w trybie dziennym zrezygnować.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A ocenianie ludzi pod kątem materialnym.. Ech, bardzo dojrzale, pastelpale.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 13:50   #44
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez pastelpale Pokaż wiadomość
Nie zadaję się z biedakami, dlatego moi znajomi nie biorą stypendium socjalnego.
No to jestem biedakiem (Rodzice biedakow studenciaków zapierdzielają aby móc dzieciaki wysłać na studia, a że nie starcza na wszystko no to cóż... w moim domu jedzenia nigdy nie brakowało, a że żyjemy nierozrzutnie... )

Chyba się jeszcze musisz dużo nauczyć o ludziach i o realiach, ale nie zamierzam kontynuować dyskusji i tłumaczyć pewnych spraw bo jesteś tym typem dziecka z dobrego domu ktore nie chce widzieć innych od siebie
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 09:29   #45
wirek962
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 63
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Czy wniosek o stypendium muszę złożyć osobiście czy może to zrobić chłopak?
wirek962 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 10:07   #46
jubilatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Czy ktoś orientuje się jak obecnie wyglądają stypendia na krakowskich uczelniach?

__________________
http://www.wse.krakow.pl

Edytowane przez jubilatka
Czas edycji: 2017-04-19 o 15:35
jubilatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:13   #47
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Studia Kraków - ile to kosztuje?

Cytat:
Napisane przez jubilatka Pokaż wiadomość
Czy ktoś orientuje się jak obecnie wyglądają stypendia na krakowskich uczelniach?
Socjalne? Na UP u nas kwota jest przydzielana indywidualnie do osoby, od 300zł z tego co wiem do 700, 800zł?
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-24 12:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.