Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-08, 16:54   #511
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Już myślałam,że to wygląda podobnie jak u psychiatry,że zadaje pytania ty mu odpowiadasz a on zaraz jakieś leki wciska
Co do terapii to czytałam dużo książek,różne fora itd.i tak trochę to sobie sama diagnozę postawiłam tego samego bym się z terapii dowiedziała.Ty chodziłaś pomogło Ci to może?
Przecież na terapie nie chodzisz po to, żeby postawić diagnozę, na tym się nie kończy leczenie, ze jesteś zdiagnozowana i idź z bogiem. Pracujesz tam nad swoimi problemami, schematami swojego zachowania.

Terapeuta nie wypisuje leków.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 17:04   #512
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Już myślałam,że to wygląda podobnie jak u psychiatry,że zadaje pytania ty mu odpowiadasz a on zaraz jakieś leki wciska
Co do terapii to czytałam dużo książek,różne fora itd.i tak trochę to sobie sama diagnozę postawiłam tego samego bym się z terapii dowiedziała.Ty chodziłaś pomogło Ci to może?
Bo psychiatra to lekarz medycyny, nie terapeuta. Wypisuje recepty, diagnozuje, daje zaświadczenia itd. nie prowadzi terapii.

To tak samo jak diagnozowanie się z webmd Można, tylko co to daje? Może być błędne, nie pomoże ci to w niczym, bo przecież sama się magicznie nie wyleczysz itd.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 17:12   #513
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Już myślałam,że to wygląda podobnie jak u psychiatry,że zadaje pytania ty mu odpowiadasz a on zaraz jakieś leki wciska
Co do terapii to czytałam dużo książek,różne fora itd.i tak trochę to sobie sama diagnozę postawiłam tego samego bym się z terapii dowiedziała.Ty chodziłaś pomogło Ci to może?
Nigdy nie wolno samemu sie diagnozowac. Nie masz dystansu, wiedzy, doswiadczenia.
To tak jak masz katar i pypcia na tylku. Szukasz w googlach i masz rzadka odmiane tocznia ,ktora wystepuje tylko w dzikich plemiona dolnego biegu amazonki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 17:58   #514
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Rozumiem a na taka terapię muszę mieć skierowanie?
Bo niby jestem DDA sama to stwierdziłam lekarz tylko potwierdził.
jeżeli chodzi o same diagnozy to niestety lekarze nie znajdą czegoś takiego jak zioła,mam PCOS lekarz twierdził że tylko tabletki anty wyreguluja mi okres.Przeczytałam,że zioła regulują i niespodzianka udało się dzięki temu mam regularny okres.
Kiedyś miałam torbiel,lekarz stwierdził tylko operacja lub leki może się wtedy trochę wchłonie.
Od razu Internet,forum,i postanowiłam poczekać dostałam @ szybko inna wizyta u lekarza i się okazało,że po torbieli ani śladu.Nie wiem co by było jak bym zaczęła te hormony brać pewnie narobiłabym sobie problemów.
Niby prywatni lekarze a tak się mylą,nie mam zaufania do nich w wielu kwestiach,wiem że działają w większości tylko z farmaceutami i tylko zysk się dla nich liczy.
Podobnie z psychiatrami tylko leki i leki,tak samo z lekarzami pierwszego kontaktu na wszystko antybiotyk.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Nigdy nie wolno samemu sie diagnozowac. Nie masz dystansu, wiedzy, doswiadczenia.
To tak jak masz katar i pypcia na tylku. Szukasz w googlach i masz rzadka odmiane tocznia ,ktora wystepuje tylko w dzikich plemiona dolnego biegu amazonki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heh fakt ale jednak czasmi bezpieczniej sie samemu diagnozoać może nie we wszystkich chorobach tak się da ale dałam przykład co mnie spotkało
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 17:58   #515
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Jakbym poszła do psychiatry i dostała melisę, to bym zapytała czy te lata studiów były tego warte
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:00   #516
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Bo psychiatra to lekarz medycyny, nie terapeuta. Wypisuje recepty, diagnozuje, daje zaświadczenia itd. nie prowadzi terapii.

To tak samo jak diagnozowanie się z webmd Można, tylko co to daje? Może być błędne, nie pomoże ci to w niczym, bo przecież sama się magicznie nie wyleczysz itd.
Właśnie z PCOS magicznie się wyleczyłam bez tabletek anty nie było lekarza który by mi ich nie polecił

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Przecież na terapie nie chodzisz po to, żeby postawić diagnozę, na tym się nie kończy leczenie, ze jesteś zdiagnozowana i idź z bogiem. Pracujesz tam nad swoimi problemami, schematami swojego zachowania.

Terapeuta nie wypisuje leków.
Spróbuje chyba z ciekawości,ciekawe ile więcej powiedzą mi z tego co wiem z różnych tekstów czy książek

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2017-10-08 o 18:01
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:03   #517
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Ale ty chyba dalej nie rozumiesz, terapeuci są od nakierowywania, a ty sama wykonujesz większość pracy na terapii. Oni nie są od mówienia ci tego, co jest napisane w książkach.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 18:05   #518
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Jakbym poszła do psychiatry i dostała melisę, to bym zapytała czy te lata studiów były tego warte
Po melisie czuje się lepiej niż po lekach akurat,mogli by tą melisie od czasu do czasu przypisywać

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ale ty chyba dalej nie rozumiesz, terapeuci są od nakierowywania, a ty sama wykonujesz większość pracy na terapii. Oni nie są od mówienia ci tego, co jest napisane w książkach.

W taki sposób to działa,ok pójdę z ciekawości przekonam się o co w tym chodzi
Tylko napisze mi ktoś czy to darmowe,trzeba mieć skierowanie czy jak ?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:06   #519
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Tzn oni są od pracy z tobą nad twoimi problemami, nie mówią ci "cierpi pani na to i to, proszę robić to i to", ani nie wykładają ci teorii. Przez większość czasu mówisz ty, oczywiscie zależy to tez od nurtu.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Po melisie czuje się lepiej niż po lekach akurat,mogli by tą melisie od czasu do czasu przypisywać

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------




W taki sposób to działa,ok pójdę z ciekawości przekonam się o co w tym chodzi
Tylko napisze mi ktoś czy to darmowe,trzeba mieć skierowanie czy jak ?
Musisz mieć skierowanie
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:10   #520
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Ale co nas obchodzi twoje PCOS i beznadziejni lekarze? Rób co chcesz, mówimy o tym jak to wygląda w rzeczywistości i swoich doświadczeniach. Psychiatra nie jest terapeutą, nie prowadzi terapii i nie jest od polecania medytacji czy rumianku. To lekarz medycyny, skupia się na poprawnej diagnozie i biologicznych źródłach problemów.
Terapeuta za to może polecać zioła czy sport, ogólnie różne nie-medyczne rozwiązania.

Pop-psychologia jest farsą, jak komuś pomaga to spoko. Ale to nie jest prawdziwa nauka i ma mało wspólnego z terapią. Istnieją dostępne w necie źródła samopomocowe, ale mało ludzi potrafi zweryfikować ich rzetelność.
A jak ktoś po przeczytaniu artykułów na onecie czy poradników o myśleniu pozytywnym po pierwszej wizycie u terapeuty wie, że jest najmądrzejszy na świecie, to pozostaje współczuć.
Śmiać mi się chce z najmądrzejszych ekspertów od domowej psychologii, którzy jednocześnie powtarzają głupoty i nie mają nawet podstaw. I wybacz, ale nie wiesz nawet jaka jest różnica między psychiatrą i terapeutą, wątpię, że znasz się na rodzajach terapii, używanych w nich metodach itd.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Po melisie czuje się lepiej niż po lekach akurat,mogli by tą melisie od czasu do czasu przypisywać
Mi nie. Bo jestem chora, a nie smutna, ziółka nie pomogą na przy**ane synapsy
Przypomina mi się terapeutka, która na myśli samobójcze poleciła mi kolorowanki

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ale ty chyba dalej nie rozumiesz, terapeuci są od nakierowywania, a ty sama wykonujesz większość pracy na terapii. Oni nie są od mówienia ci tego, co jest napisane w książkach.
Dokładnie, to terapeuta, a nie wykładowca XD
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:24   #521
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Iść i zobaczyć jak będzie na terapii mija się z celem. Bo na początku zazwyczaj jest syfsko. Wiec nastawienie idę zobaczyć jak się spodoba to zostane jest pozbawione sensu.
Chodziłam na terapię, dzięki pierwszej terapii w ogóle żyję jeszcze.
A jak ktoś się lepiej czuje po mielisie to na dłuższą metę nic mu nie jest. Ani depresja ani nerwica. A ty onaaaa wiesz od kilku lat, że musisz iść na terapię wiec nie udawaj takiej niezorientowanej
Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2017-10-08 o 18:26
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 18:28   #522
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Iść i zobaczyć jak będzie na terapii mija się z celem. Bo na początku zazwyczaj jest syfsko. Wiec nastawienie idę zobaczyć jak się spodoba to zostane jest pozbawione sensu.
Chodziłam na terapię, dzięki pierwszej terapii w ogóle żyję jeszcze.

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka
To aż tak źle było ? U mnie w sumie też ale wyszłam z tego,i nawet ataki nerwicy nie są takie częste samo przeszło jak doszłam do sedna swojego problemu.
Dużo książek czytałam,również takich jak sobie radzić z nerwica itd.to mi dużo pomogło.
To muszę zmienić nastawienie w takim razie do tej terapii jednak mimo wszystko by mi się przydała.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:31   #523
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Tak, było źle. Wolałam się zabić niż tak cierpieć jak cierpiałam

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:35   #524
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Tak, było źle. Wolałam się zabić niż tak cierpieć jak cierpiałam

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka
Przykro mi,ja aż tak nasilonych objawów to nie miałam na całe szczęście
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:41   #525
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Ona, juz w innych watkach udowadnialas, ze ludzie po studiach wiedza mniej niz ludzie wykladajacy towar na sklepie. OK. Ale teraz bierzesz sie za lekarzy? Oni tez sa glupi i przekupni? Wiadomo ze ciezko jest trafic na dobrego lekarza, ale sprowadzanie calej medycyny do ''bralam ziolka na PCOS a na depresje melise i bardziej mi pomoglo, ach ci przekupni lekarze'' jest po prostu przykre. Trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje slowa, w watku, w ktorym udzielaja sie z roznymi problemami, nerwica, depresja, stanami lekowymi, majacy rozne nastawienie do leczenia i terapii, mysli samobojcze. Wypisywanie takich bzdur moze komus z tych osob zrobic po prostu krzywde. Wezmiesz wtedy za to odpowiedzialnosc? Watpie. Idz dalej rozwalaj watki polityczne, intymne, jakiekolwiek, ale zostaw w spokoju ludzi, ktorzy bardzo ciezko nad soba pracuja albo wlasnie probuja sie zdobyc na to, zeby isc do tych ''zlych i przekupnych'' lekarzy.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 22:40   #526
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Hej.
Chyba, niestety, muszę przywitać się na tym wątku...
Przechodzę okrutny czas. Jutro mam pierwszą wizytę u psychiatry, której bardzo się obawiam. Od czterech dni nie potrafię się zmobilizować do umycia włosów, największym osiągnięciem ostatnio było wstawienie zmywarki. Najgorzej jest wieczorem, nie mogę usnąć, a jak mi się to uda to budzę się z krzykiem, zdarza się też że budzi mnie krzyk, głos w mojej głowie...
czokled jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 22:53   #527
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7780354 1]Ona, juz w innych watkach udowadnialas, ze ludzie po studiach wiedza mniej niz ludzie wykladajacy towar na sklepie. OK. Ale teraz bierzesz sie za lekarzy? Oni tez sa glupi i przekupni? Wiadomo ze ciezko jest trafic na dobrego lekarza, ale sprowadzanie calej medycyny do ''bralam ziolka na PCOS a na depresje melise i bardziej mi pomoglo, ach ci przekupni lekarze'' jest po prostu przykre. Trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje slowa, w watku, w ktorym udzielaja sie z roznymi problemami, nerwica, depresja, stanami lekowymi, majacy rozne nastawienie do leczenia i terapii, mysli samobojcze. Wypisywanie takich bzdur moze komus z tych osob zrobic po prostu krzywde. Wezmiesz wtedy za to odpowiedzialnosc? Watpie. Idz dalej rozwalaj watki polityczne, intymne, jakiekolwiek, ale zostaw w spokoju ludzi, ktorzy bardzo ciezko nad soba pracuja albo wlasnie probuja sie zdobyc na to, zeby isc do tych ''zlych i przekupnych'' lekarzy.[/QUOTE]

Nie gdzie ja coś takiego pisałam,nie przesadzaj proszę
Nikomu nie robię tym co pisze krzywdy bo sama jestem w tym wątku ze względu na to,że sama potrzebuje pomocy bo mam nerwicę.
Na mnie po prostu nie działały żadne leki,ale nie każe nikomu przecież pić melisy dla każdego działać będzie coś innego ludzie są różni i tyle.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Hej.
Chyba, niestety, muszę przywitać się na tym wątku...
Przechodzę okrutny czas. Jutro mam pierwszą wizytę u psychiatry, której bardzo się obawiam. Od czterech dni nie potrafię się zmobilizować do umycia włosów, największym osiągnięciem ostatnio było wstawienie zmywarki. Najgorzej jest wieczorem, nie mogę usnąć, a jak mi się to uda to budzę się z krzykiem, zdarza się też że budzi mnie krzyk, głos w mojej głowie...
Czyli też pewnie nie masz ochoty wychodzić w ogóle z domu ?
Mam podobnie jak ty,muszę się do wszystkiego zmuszać najchętniej spałabym cały czas.
Moja rodzina twierdzi,że to tylko moje lenistwo.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 23:10   #528
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

No to nie wiem, moze masz taki sposob pisania po prostu, a moze ja juz jestem przewrazliwiona.
Tak juz abstrahujac od tej sytuacji, to jakas przewrazliwiona faktycznie jestem ostatnio, wybucham na bogu winnych ludzi.

czokled, trzymam mocno kciuki, zebys byla zadowolona z jutrzejszej wizyty.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 01:39   #529
dfgs
Raczkowanie
 
Avatar dfgs
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 35
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Hej, czy któraś z Was bierze coś silnego na spanie? Cokolwiek lekarz mi przepisze - nie działa. Hydroksyzyny mogłam łykać każde ilości bez skutków, Estazolam był za słaby, po Zolpidemie miałam tylko fazę, brak senności, Trittico dawno temu regulował mi cykl dobowy, ale teraz potrzebuję czegoś, co mnie "zetnie" po zażyciu. Chodzi o to, by trzaskanie drzwiami, głośne rechoty, krzyki czy gra na gitarze nie przeszkadzały mi w zaśnięciu (pomijając już "nocne lęki"). Póki przeprowadzka nie wchodzi w grę.
dfgs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-09, 06:25   #530
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Yoanka66622 Pokaż wiadomość
Myślałam o basenie ale mam problem z chodzeniem do takich miejsc publicznych raz zapisałam się na siłownię i poszłam raz... zawsze mam to beznadziejne uczucie, że wszyscy na mnie patrzą.

A joga jest o tyle dobra, że mogę ćwiczyć w domu
Ćwiczę jogę i absolutnie nie polecam ćwiczyć w domu od podstaw. Dobry instruktor pokaże jak robić ćwiczenie, poprawi pozycję, powie komu jej robić nie wolno lub zmodyfikuje pozycję, zwróci uwagę na ćwiczenia podczas miesiączki czy zaproponuje inne ćwiczenia, która mają przygotować ciało do jakiejś pozycji. Tego z YouTube się nie dowiesz, a to są niuanse typu nachylenie miednicy, żeby nie zrobić sobie krzywdy w odcinku ledzwiowym. Jogę polecam z całego serca, ale nie zaczynaj sama.

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 06:34 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A się chodzi i chodzi i chodzi do miłej Pani albo Pana. I się mówi, mówi, mówi o tym skąd się wzięło nasze popierzenie. A potem nagle trach i człowiekowi się światopogląd na różne rzeczy wywraca do góry nogami. I po jakimś czasie orientujesz się, że jesteś inna w pewnych aspektach. Zachowujesz się inaczej, reagujesz inaczej, inaczej nawiazujesz relacje z ludźmi. I jest Ci z tym super

wysłane telepatycznie
Świetna definicja
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Już myślałam,że to wygląda podobnie jak u psychiatry,że zadaje pytania ty mu odpowiadasz a on zaraz jakieś leki wciska
Co do terapii to czytałam dużo książek,różne fora itd.i tak trochę to sobie sama diagnozę postawiłam tego samego bym się z terapii dowiedziała.Ty chodziłaś pomogło Ci to może?
To podstawowe pytanie, skoro terapeuta nie jest do niczego potrzebny: to co tu robisz, skoro samej wszystko można Niestety wielu rzeczy sami nie umiemy zrobic, potrzebujemy kogoś do pomocy. A diagnozę DDA postawić łatwo, bo to każde dziecko alkoholika. Objawy mogą być różne, ale tu wielkich wątpliwości nie ma. Za to nerwicy juz sama sobie nie zdiagnozujesz.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 06:35   #531
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Onaaa jak możesz mówić że żadne leki na Ciebie nie działały. Nie próbowałeś różnych substancji czynnych i kombinacji leków. Masz objawy depresji, ewidentne zaburzenia w zakresie funkcjonowania w relacjach i ty mówisz że nie potrzebujesz lekarza bo pijesz melise i czytasz książki? Bosze liściasty....

wysłane telepatycznie

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Hej.
Chyba, niestety, muszę przywitać się na tym wątku...
Przechodzę okrutny czas. Jutro mam pierwszą wizytę u psychiatry, której bardzo się obawiam. Od czterech dni nie potrafię się zmobilizować do umycia włosów, największym osiągnięciem ostatnio było wstawienie zmywarki. Najgorzej jest wieczorem, nie mogę usnąć, a jak mi się to uda to budzę się z krzykiem, zdarza się też że budzi mnie krzyk, głos w mojej głowie...
Wiem w jakim piekle jesteś. Pamiętaj, że z tego piekła się wychodzi. Nie od razu i nie bez trudu ale się wychodzi..bardzo mocno Cię przytulam.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 09:51   #532
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Onaa a jakie to ziola dzialaja na Policystyczne jajniki ?
To ,ze torbiel czynnosciowa sama sie wchlania i moze jej nie byc przy kolejnym cyklu to nie ewenement.
Pytanie ,czy byly zaburzenia miesiaczkowania. Leki hormonalne to reguluja.
Nie rozumiem na jakiej podstawie niektorzy neguja nauke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 11:34   #533
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 12:15   #534
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez dfgs Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was bierze coś silnego na spanie? Cokolwiek lekarz mi przepisze - nie działa. Hydroksyzyny mogłam łykać każde ilości bez skutków, Estazolam był za słaby, po Zolpidemie miałam tylko fazę, brak senności, Trittico dawno temu regulował mi cykl dobowy, ale teraz potrzebuję czegoś, co mnie "zetnie" po zażyciu. Chodzi o to, by trzaskanie drzwiami, głośne rechoty, krzyki czy gra na gitarze nie przeszkadzały mi w zaśnięciu (pomijając już "nocne lęki"). Póki przeprowadzka nie wchodzi w grę.
Brałam zopiclone, ale nie można codziennie, bo uzależnia.

Super dzień dzisiaj, kłótnia z rodzicami, muszę się wyprowadzić, nawet McDonald odrzucił moją aplikację Aż chcę się żyć, wcale nie myślę o śmierci.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 12:25   #535
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Brałam zopiclone, ale nie można codziennie, bo uzależnia.

Super dzień dzisiaj, kłótnia z rodzicami, muszę się wyprowadzić, nawet McDonald odrzucił moją aplikację Aż chcę się żyć, wcale nie myślę o śmierci.
Współczuję naprawdę musisz się wyprowadzać na gwałt? Ja tez wiele razy się kłóciłam w ten sposób z rodzicami, padały słowa, żebym wypieprzala z domu o północy... Ale później zawsze jakoś to się łagodziło.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 12:36   #536
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Nie mieszkam z rodzicami, ale muszę się szybko wynieść tak czy siak. Właściciel mieszkania uznał, że chce je sprzedać
Tylko teraz moi rodzice twierdzą, że wywalali kasę w błoto na to mieszkanie (dosłownie czynsz i rachunki, normalna sprawa przy wynajmie), bo siedziałam tam w lato żeby "zaklepać mieszkanie" (nie wiem skąd im się to wzięło, nie chciałam wracać do domu na lato, bo skończyłabym w jeszcze gorszym stanie psychicznym dzięki mojemu super życiu rodzinnemu), a i tak muszę się przenosić. Więc już nigdy mnie nie będą słuchać, bo jestem głupia i się nie znam, na lato mam siedzieć w domu jak każdy student itp itd. Aha, no i standardowo, jestem nienormalna i takie tam, nic mi nigdy nie wychodzi, i tak pracy nie znajdę i takie tam.

Potrzebuję kasy na teraz żeby odłożyć na wakacje i móc zostać u siebie, a nie u rodziny. Nawet kilka tygodni z nimi kończy się mega depresją i myślami samobójczymi, chce mi się płakać już w samolocie . Tylko szukanie pracy nawet w głupim McDonaldzie mi nie idzie, już nie wiem co robić.

Powiem szczerze, że rozważałam już rzucenie studiów i pracę na pełen etat żeby odciąć się od rodziny, ale szkoda mi studiów :/ Najprawdopodobniej to będzie oznaczało zamknięcie wymarzonej ścieżki zawodowej :/
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 13:10   #537
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Rozumiem. Tez miałam takie dylematy, ale studia są dla mnie zbyt ważne, żeby rzucać... Szczególnie, ze już tyle czasu zmarnowałam, a wreszcie się udało. Będę musiała się jeszcze aż 5 lat meczyc :/ nie mogę się doczekac, aż będę niezależna finansowo.

Chyba mamy podobną sytuację w domu, tez za wszelka cenę siedziałam w wakacje w mieście studenckim. Teraz trochę zluzowali, ale i tak cieszę się, ze zaczął się już rok akademicki i nie ma jęczenia o powroty do domu.

Moi twierdzą, ze może się nadaję na kasę do biedronki
__________________

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2017-10-09 o 13:11
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 13:14   #538
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Na sen polecam trazodon, to nie jest taki typowy lek nasenny ścinający z nóg, tylko lek, który reguluje rytm dobowy. Człowiek się budzi wypoczęty, a nie jak zombie.
Poza tym czytałam jakiś artykuł o tym, że to lek, który potrafi pomóc na skutki uboczne przy braniu SSRI (takie jak np. problemy seksualne u mężczyzn).
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 13:44   #539
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość

Moi twierdzą, ze może się nadaję na kasę do biedronki
Moi, że nawet na to się nie nadaję, a najgorze, że wszechświat to potwierdza
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-09, 14:51   #540
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Hej dziewczyny, bardzo dziękuje za Wasze miłe słowa. Bardzo sie stresowałam wizytą u psychiatry, u niej oczywiście sie popłakałam...
Dostałam Pramolan i 2 tygodnie zwolnienia, o czym sie oczywiście bałam napisać do pracy. Zastanowię sie jeszcze nad jakimś psychologiem, ale może uda mi się to jakoś samej ogarnąć.
Zawsze chciałam mieć kota ale koniec końców kwestie odpowiedzialności mnie przerastały i odpuszczałam, teraz sie już na poważnie nad tym zastanawiam, moglibyśmy pomóc sobie nawzajem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
czokled jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-21 01:30:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.