Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-20, 08:14   #631
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
W ogóle nie kumam tej wiary co śmieci za sobą, jakby no uczy się takich rzeczy najmłodsze dzieci, wiec skąd się to bierze

Ostatnio siedzimy na ławce, zaraz obok na drugiej siedzi para. Starsza kobieta i facet. Zbierają się, bo Taxi ma przyjechać. Babka ma przed sobą reklamówkę, która unosi i rzuca za siebie - w krzaki. I wstaje.

Moj tz do niej, ze ma to wziąć z tych krzaków, że co to w ogóle jest a ona tak kpiąco - ooo, dziękuję panu, a co, pana krzaki?

To była scena pt krzaki niczyje xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
U mnie na poboczach jest zawsze syf zrobiony, bo kierowcy wyrzucają przez okna kubki po kawie na wynos, albo całe opakowanie po kfc lub maku mieszkam akurat koło 5 km od ostatniej stacji beznzynowej czy maka, akurat tam kupią, zdążą zjeść/wypić i w mojej okolicy bez najmniejszego problemu wywalają to przez okno jadąc
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 08:19   #632
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
U mnie na poboczach jest zawsze syf zrobiony, bo kierowcy wyrzucają przez okna kubki po kawie na wynos, albo całe opakowanie po kfc lub maku mieszkam akurat koło 5 km od ostatniej stacji beznzynowej czy maka, akurat tam kupią, zdążą zjeść/wypić i w mojej okolicy bez najmniejszego problemu wywalają to przez okno jadąc

Jezu. No poza moją zdolność pojmowania. Może jakiś socjolog wytłumaczy takie zachowania? Jest tu ktoś taki?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 08:28   #633
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:04
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 08:30   #634
Ailoveg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 68
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
U mnie na poboczach jest zawsze syf zrobiony, bo kierowcy wyrzucają przez okna kubki po kawie na wynos, albo całe opakowanie po kfc lub maku mieszkam akurat koło 5 km od ostatniej stacji beznzynowej czy maka, akurat tam kupią, zdążą zjeść/wypić i w mojej okolicy bez najmniejszego problemu wywalają to przez okno jadąc
Mam taką dziką fantazję, żeby jakoś tych ludzi nagrywać i pokazywać to zachowanie ich znajomym, rodzinie, szefowi itd. I tak samo w przypadku ludzi, którzy nie sprzątają po swoich psach.
Ailoveg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 08:42   #635
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Nie wiem czy jeszcze Tobie by się rykoszetem nie oberwało. Wg mnie jak to osoba, którą się zna, to lepiej porozmawiać z nią na ten temat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 08:53   #636
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
No w sumie to nikogo nie stać właściwie. Podobnie pellet. Znajomi wydali 20 tys na zakup 10 ton pelletu (trzeba go więcej niż eko groszku żeby ogrzać dom). Więc przez komin w tym roku ludzie przepuszcza serio majątki. Z moich sąsiadów tylko 2 domy mają jakiś opal, reszta próbuje kupić na PGG/Tauronie bo w skupach tona już po 3700. I to są wszystko eko piece o konkretnej klasie. Nie kopciuchy. Niestety na pompę ciepła mało kogo stać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To jest naprawdę kosmos, trzeba być bogatym, by mieć ciepło w domu.
Nie wyobrażam sobie jak będziemy żyć wszyscy przez ten sezon. Mieszkam w bloku, jeszcze nie grzeją i podobno nie mają zamiaru, a jak zaczną to będą jakoś dozować, by było mniej. Dla osób, które szybko marzną, to będą trudne miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 09:56   #637
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
To jest naprawdę kosmos, trzeba być bogatym, by mieć ciepło w domu.
Nie wyobrażam sobie jak będziemy żyć wszyscy przez ten sezon. Mieszkam w bloku, jeszcze nie grzeją i podobno nie mają zamiaru, a jak zaczną to będą jakoś dozować, by było mniej. Dla osób, które szybko marzną, to będą trudne miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety. Moi sąsiedzi chcą kupić opal na kredyt... W zimę będzie naprawdę ciężko bo niektórym ludziom dopiero teraz się przypomniało, że trzeba robić zapasy na zimę i powstaje panika. Znam też starszego pana który uznał, że nie będzie nic kupował bo premier powiedział, że opał będzie miał każdy A ile może być takich starszych ludzi jak on...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-20, 10:02   #638
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Niestety. Moi sąsiedzi chcą kupić opal na kredyt... W zimę będzie naprawdę ciężko bo niektórym ludziom dopiero teraz się przypomniało, że trzeba robić zapasy na zimę i powstaje panika. Znam też starszego pana który uznał, że nie będzie nic kupował bo premier powiedział, że opał będzie miał każdy A ile może być takich starszych ludzi jak on...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Teoretycznie kupić można spokojnie. Kwestia ile to kosztuje. Cieszę się, że jestem w dobrej sytuacji i mam piec gazowy, kopciucha i węgiel ( chociaż niewiele) z drewnem z zeszłego roku. Więc jakby pierwsze siadło jestem bezpieczna.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Ailoveg Pokaż wiadomość
Mam taką dziką fantazję, żeby jakoś tych ludzi nagrywać i pokazywać to zachowanie ich znajomym, rodzinie, szefowi itd. I tak samo w przypadku ludzi, którzy nie sprzątają po swoich psach.
Tasak. Pokazanie znajomym, rodzinie robi czasem lepszą robotę niż mandat którego nawet nie poczuje.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 10:07   #639
Ailoveg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 68
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość


Nie wiem czy jeszcze Tobie by się rykoszetem nie oberwało. Wg mnie jak to osoba, którą się zna, to lepiej porozmawiać z nią na ten temat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zapewne by się oberwało, dlatego to tylko fantazja
W ogóle rzadko mi się zdarza widzieć osoby, które śmiecą (a znajomych to nigdy), a jednak tych śmieci jest tyle na ulicach. Zawsze się zastanawiam, czy ci ludzie jakoś tak ukradkiem śmiecą, czy ja jestem taką słabą obserwatorką.
Ailoveg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 12:59   #640
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89354623]Teoretycznie kupić można spokojnie. Kwestia ile to kosztuje. Cieszę się, że jestem w dobrej sytuacji i mam piec gazowy, kopciucha i węgiel ( chociaż niewiele) z drewnem z zeszłego roku. Więc jakby pierwsze siadło jestem bezpieczna.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------



Tasak. Pokazanie znajomym, rodzinie robi czasem lepszą robotę niż mandat którego nawet nie poczuje.[/QUOTE]No tak, ale którego emeryta bedzie stać na tonę ekogroszku za prawie 4 tys Może się ktoś doczeka na ten węgiel od premiera, chętnie się też wtedy do niego zgłoszę po swój przydział

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 13:34   #641
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Powrócę do wątku o kryzysie gospodarczym- zakład produkcyjny Ikei w moich rodzinnych okolicach redukuje zatrudnienie o 20%, a z kolei największy zakład przetwórstwa drewna robi postojowe od stycznia (oczywiście ma to związek z cenami gazu i prądu), większość załogi jest zatrudniona na umowach zleceniach lub umowach agencyjnych, a to jest największy pracodawca w mojej miejscowości. O ile w dużych miastach jeszcze tego nie widać, to w małych może być ogromny problem z pracą

Tak się właśnie zastanowiłam- w mojej miejscowości zostały jeszcze tylko 3 większe zakłady, które zatrudniają. 2 duże się zamkną, firmy przygraniczne zamknęły się już w maju w związku z wojną, publiczne budowy zostały wstrzymane.
I niestety ale m.in. właśnie dlatego nie chciałabym się wyprowadzić do małego miasta...

Pracuję obecnie dla firmy która prowadzi biznes w wielu krajach, m.in. dlatego że branża jest podatna na regulacje i jedna ustawa może zabić opłacalność biznesu. Dzięki temu że pracuję w dziale który obsługuje wszystkie rynki to nawet jeśli biznes przestanie się opłacać w Polsce nie muszę się martwić o pracę dopóki cała firma nie zacznie tonąć, a nawet jeśli się to stanie to mogę świadczyć analogiczne usługi dla jakiegoś innego korpo. Mam też taki zestaw umiejętności, że łatwo będzie mi w razie czego się przebranżowić na coś innego, więc w sumie nie muszę się martwić o pracę, ale i tak się cieszę że mój TŻ pracuje w innej branży i ma inny skillset od mojego (chociaż też dający duże perspektywy), co jeszcze bardziej zmniejsza szanse na to że w kryzysie obydwoje będziemy bezrobotni... Nie chciałabym pracować z TŻ w jednej firmie bo bałabym się, że jak firma popadnie w tarapaty to obydwoje naraz stracimy pracę.

Chyba bym zwariowała z niepokoju jakbym żyła gdzieś gdzie są 3 firmy na krzyż i nie miałabym takich umiejętności by pracować zdalnie, więc mój dobrobyt byłby silnie od tych firm zależny... :/ Wiem że są ludzie którzy się tak nie martwią o przyszłość i żyją, i całkiem nieźle sobie żyją, ale ja jakoś nie umiałabym spać spokojnie nie mając planów A B C D w razie W.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-20, 21:29   #642
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Odczuwam.Aktualnie leżę sobie w szpitalu w którym nie grzeją-dla mnie to atut bo jest mi ciepło (20 stopni na sali)Ale od 2 lat jak nadchodzi wrzesień/październik ląduję w szpitalu i zawsze kaloryfery grzały.
Druga sprawa to na całym oddziale nie ma ciepłej wody I nie jest to usterka.Rozumiem szukania oszczędności bo wiadomo jaka jest kondycja ochrony zdrowia w Pl ale i tak ciężko. O jedzeniu nie wspomnę bo dużo widziałam ale ten pobyt pobił wszystko.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 07:58   #643
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Odczuwam.Aktualnie leżę sobie w szpitalu w którym nie grzeją-dla mnie to atut bo jest mi ciepło (20 stopni na sali)Ale od 2 lat jak nadchodzi wrzesień/październik ląduję w szpitalu i zawsze kaloryfery grzały.
Druga sprawa to na całym oddziale nie ma ciepłej wody I nie jest to usterka.Rozumiem szukania oszczędności bo wiadomo jaka jest kondycja ochrony zdrowia w Pl ale i tak ciężko. O jedzeniu nie wspomnę bo dużo widziałam ale ten pobyt pobił wszystko.

Nie ma cieplej wody? dla mnie przeginka. Ostatnio składałam skargę do rzecznika spraw konsumenta, bo mi baba w wynajętym domku nie włączyła cieplej wody


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 08:23   #644
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:04
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 08:25   #645
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

To chyba logiczne, że okresy lepsze przeplatają się z gorszymi. Zawsze tak było, jest i będzie. Młodzi urodzeni po 1990/2000 roku mogą tego jednak nie rozumieć. Nic by się wielkiego nie stało gdyby wrócił rynek pracodawcy czy przynajmniej doszło do jakiegoś zrównoważenia.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-09-21 o 08:32
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 08:50   #646
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie ma cieplej wody? dla mnie przeginka. Ostatnio składałam skargę do rzecznika spraw konsumenta, bo mi baba w wynajętym domku nie włączyła cieplej wody


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No niestety przykre realia.Na szczęście to tylko 3 dni więc jakoś dam radę z chusteczkami i grzałam wodę w czajniku.Co do jedzenia to i tak jeden dzień musiałam pościć a dziś wychodzę więc jakoś dałam radę na gorących kubkach-a przynajmniej brzuch mi zleciał Zrekompensowali to świetnymi specjalistami
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 09:04   #647
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Kryzys kryzysem, ale ja np. mam problem ze znalezieniem podstawowych pracowników fizycznych, typu człowieka do przycinania drzew. Umawiam się na konkretną godzinę i nie przychodzą (nie będę wielokrotnie wydzwaniał i się prosił bo to przesada). Chyba aż tak wielkiego kryzysu nie ma jeżeli facetowi nie chce się zarobić kilkaset złotych za pół godziny/godzinę pracy.
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja taki problem z wystawiającymi mnie budowlańcami już kilka lat temu miałam. Umawianie się to zawsze była droga przez mękę
[/URL]
Dla mnie to jest kompletnie niezrozumiałe. Po co się w ogóle umawiają? Tego nie mogę pojąć. Nie potrafią odmawiać czy o co chodzi? Jakiś czas temu facet robił mi wycenę przyłączenia wody na działce. Umówił się, wstępnie omówiliśmy zakres prac telefonicznie. Przyjechał nawet w umówionym terminie na działkę. Spojrzał w projekt, przedstawił wstępny kosztorys. Umówiliśmy za kolejne 2 tygodnie, dzień przed odpowiedział na jedną wiadomość tekstową, że kupuje potrzebne materiały i... faceta wcięło. Nie odbiera telefonu, nie odpisuje na sms-y (w zasadzie na jednego, bo nie będę się bawić w stalkera i nękać go wiadomościami). Nie rozumiem tego i chyba nigdy nie zrozumiem.
Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ostatnio siedzimy na ławce, zaraz obok na drugiej siedzi para. Starsza kobieta i facet. Zbierają się, bo Taxi ma przyjechać. Babka ma przed sobą reklamówkę, która unosi i rzuca za siebie - w krzaki. I wstaje.

Moj tz do niej, ze ma to wziąć z tych krzaków, że co to w ogóle jest a ona tak kpiąco - ooo, dziękuję panu, a co, pana krzaki?

To była scena pt krzaki niczyje xd

Beszczelne babsko.
Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jezu. No poza moją zdolność pojmowania. Może jakiś socjolog wytłumaczy takie zachowania? Jest tu ktoś taki?
Też chciałabym przeczytać jakieś wyjaśnienie tego, bo to może być ciekawe.

Ja jestem w takim wieku, że pamiętam czasy jak większa część społeczeństwa paliła papierosy i paliło się wszędzie. Nawet w gabinetach lekarskich. I do dziś pamiętam te pety leżące na ulicach,
przy krawężnikach. Pamietam jak nie rzadko, ludzie palący w samochodach, wyrzucali niedopałki przez okna. Pamiętam jak jako dziecko, pojechałam do RFN i uderzył mnie ten dysonans pomiędzy tym co widziałam u nas na ulicach, a co zobaczyłam tam na miejscu.
Zero petów, brak walających się śmieci na ulicach. Tak bardzo zapadło mi to w pamięć, że pomimo tego, że potem sama miałam epizod z paleniem papierosów, to nigdy nie wyrzuciłam niedopałka na ulicy.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 09:11   #648
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
To chyba logiczne, że okresy lepsze przeplatają się z gorszymi. Zawsze tak było, jest i będzie. Młodzi urodzeni po 1990/2000 roku mogą tego jednak nie rozumieć. Nic by się wielkiego nie stało gdyby wrócił rynek pracodawcy czy przynajmniej doszło do jakiegoś zrównoważenia.
My w Polsce nigdy nie doszliśmy do rynku pracownika. W niektórych dzałach gospodark, albo w niektórych (dużych) miastach może i tak, ale jako kraj to byliśmy daleko. Mamy umowy śmieciowe, mamy PIP, który jest niedofnansowany i nic nie może i jak będzie rynek pracodawcy to będzie równie miło, jak w roku 2012, kiedy wchodziłam na rynek pracy po studiach: wieczne staże, umowy zlecenie i stawki nie przystające do niczego. Nie powedziałabym, że "nic wielkiego by się nie stało".
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 09:22   #649
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
. Tak bardzo zapadło mi to w pamięć, że pomimo tego, że potem sama miałam epizod z paleniem papierosów, to nigdy nie wyrzuciłam niedopałka na ulicy.

Ja przyznam, ze wyrzucałam, dopiero jak ktoś mi na to zwrócił uwagę i powiedział, ze mam to podnieść i czemu śmiecę to stwierdziłam, ze kurde właściwie to sama nie wiem? No i przestałam tak robić. Xd teraz to dla mnie niewyobrażalne wręcz, ale no niestety przedtem było normą.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-21, 09:31   #650
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja przyznam, ze wyrzucałam, dopiero jak ktoś mi na to zwrócił uwagę i powiedział, ze mam to podnieść i czemu śmiecę to stwierdziłam, ze kurde właściwie to sama nie wiem? No i przestałam tak robić. Xd teraz to dla mnie niewyobrażalne wręcz, ale no niestety przedtem było normą.

Gdyż przyczyna tego zjawiska jest przenajprostsza - śmiecą, bo nikt ich nie nauczył żeby tego nie robić. Żadnych socjologicznych analiz do tego nie potrzeba.
No może jedynie jeszcze dochodzi też brak uświadomienia ludziom, że wspólne przestrzenie są wspólne, a nie 'niczyje', jak to się myślało w czasach słusznie minionych (niestety powracających).
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 09:32   #651
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest kompletnie niezrozumiałe. Po co się w ogóle umawiają? Tego nie mogę pojąć. Nie potrafią odmawiać czy o co chodzi? Jakiś czas temu facet robił mi wycenę przyłączenia wody na działce. Umówił się, wstępnie omówiliśmy zakres prac telefonicznie. Przyjechał nawet w umówionym terminie na działkę. Spojrzał w projekt, przedstawił wstępny kosztorys. Umówiliśmy za kolejne 2 tygodnie, dzień przed odpowiedział na jedną wiadomość tekstową, że kupuje potrzebne materiały i... faceta wcięło. Nie odbiera telefonu, nie odpisuje na sms-y (w zasadzie na jednego, bo nie będę się bawić w stalkera i nękać go wiadomościami). Nie rozumiem tego i chyba nigdy nie zrozumiem.

Może rzeczywiście mają zleceń od groma. Za sporymi zarobkami powinna iść jednak jakaś etyka pracy i podejścia do klienta. Mnie np. męczą kontakty z tymi wszelkimi robotnikami, budowlańcami. Tylko w takiej sytuacji powinna działać niewidzialna ręka rynku: mało budowlańców/złotych rączek -> większa podaż -> rozwiązanie niedoboru i stabilizacja cen. Przycinanie gałęzi, kafelki, drobna hydraulika to nie są przecież prace wymagające wielkich kwalifikacji.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-09-21 o 09:56
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 09:34   #652
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Druga sprawa to na całym oddziale nie ma ciepłej wody

Ja nie mogę

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Co prawda żarcie w szpitalach jest jak dla świń, ale za to w każdym jest klecha na etacie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 09:40   #653
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89356052]Gdyż przyczyna tego zjawiska jest przenajprostsza - śmiecą, bo nikt ich nie nauczył żeby tego nie robić. Żadnych socjologicznych analiz do tego nie potrzeba.
No może jedynie jeszcze dochodzi też brak uświadomienia ludziom, że wspólne przestrzenie są wspólne, a nie 'niczyje', jak to się myślało w czasach słusznie minionych (niestety powracających).[/QUOTE]


No tak, właśnie ten ktoś powiedział mi, że przecież tym sposobem śmiecę sobie sama na własnym fyrtlu no i to jest prawda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 10:04   #654
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście mają zleceń od groma. Za sporymi zarobkami powinna iść jednak jakaś etyka pracy i podejścia do klienta. Mnie np. męczą kontakty z tymi wszelkimi robotnikami, budowlańcami. Tylko w takiej sytuacji powinna działać niewidzialna ręka rynku: mało budowlańców/złotych rączek -> większa podaż -> rozwiązanie niedoboru i stabilizacja cen. Przycinanie gałęzi, kafelki, drobna hydraulika to nie są przecież prace wymagające wielkich kwalifikacji.
Być może mają dużo zleceń, ale w takim przypadku nie bierze się kolejnych. Strata czasu zarówno dla nich jak i dla mnie. No ale my sobie możemy tu pogadać, a wiem, że jeszcze nie jedna i nie dwie takie akcje przede mną, niestety.
Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No tak, właśnie ten ktoś powiedział mi, że przecież tym sposobem śmiecę sobie sama na własnym fyrtlu no i to jest prawda.
Właśnie o to chodzi . Przecież to nasza wspólna przestrzeń, więc wszyscy powinniśmy w jakiś sposób o nią dbać. Tobie to dało do myślenia, ale być może są osoby, którym to kompletnie lotto czy wokół nich walają się śmieci.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 10:12   #655
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 11:10   #656
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Kurde ja mam taka sąsiadkę z pieskiem. Sąsiadka i piesek są już wiekowi, jak ona z nim wychodzi to walnie czasem kupę pod klatka czy na podwórku - ona nie jest w stanie się nawet schylic, ledwo się rusza i jest cała sztywna.

Nie zwracam jej dlatego uwagi, bo rzeczywiście w jej wypadku to jest fizycznie niemożliwe, a nie chciałabym żeby później była zła na psa czy coś.
Nie widzę tu żadnego rozwiązania tak szczerze mówiąc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 12:43   #657
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89356054]Ja nie mogę

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------




Co prawda żarcie w szpitalach jest jak dla świń, ale za to w każdym jest klecha na etacie.[/QUOTE]

O tak.Mnie też dorwał ale ino raz i na szczęście nie był namolny .Tu żarcie było podłe ale w Gliwicach jak byłam w ubiegłych latach naprawdę spoko-i porcje i smak.
oto śniadanko-ja tego miesopodobnego nie jadłam ale kobieta poszła rzygac po tym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220919_164702.jpg (114,0 KB, 178 załadowań)
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 14:15   #658
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Wygląda jak zwykła mielonka z biedronki. Bardzo rzadko ale zdarza mi się jeść, ok jak nie ma nic innego. Wolałabym taka kanapkę z ogórkiem oczywiście...
Ale też mi niedobrze, po wszystkim, jak popijam herbatą więc ten tego nie zawsze to musi być mielonka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 14:17   #659
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Wygląda jak zwykła mielonka z biedronki. Bardzo rzadko ale zdarza mi się jeść, ok jak nie ma nic innego. Wolałabym taka kanapkę z ogórkiem oczywiście...
Ale też mi niedobrze, po wszystkim, jak popijam herbatą więc ten tego nie zawsze to musi być mielonka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi się skojarzyło z mielonka tyrolska. Ja akurat takich nie jadam, wole zjeść z samą margaryną nawet. Chodzi o to, że bezsensu wydane pieniądze na takie jedzenie :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 14:23   #660
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.