Akademik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-04, 21:02   #1
loka2654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1

Akademik


Część! Bardzo mnie to męczy i jeszcze bardziej zastanawia. Mieszkam w akademiku od 3 dni. W w pokoju 3 osobowym i każda z nas studiuje na innym wydziale. Do tego mam stosunkowo mała grupę na kierunku, bo niecałe 30 osób. Czy to, ze jeszcze nie imprezuje, nie mam swojej grupy jest dziwne ? Moje współlokatorki raczej są ciche, niż głośne. Czy 3 dni, to jesZcze za mało żeby powiedzieć, ze sue nie ma znajomych? Właściwie w jaki sposób mogę to zmienić? Macie jakieś rady, jak poznawać ludzi ?

A jak u Was wyglądal początek w akademiku?

Pozdrawiam !😄
loka2654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 09:38   #2
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Akademik

Pierwszy tydzień ludzie łapią się kurczowo współlokatorów i ludzi na swoim kierunku, bo nie mają znajomych i boją się siedzieć sami. Potem więzy się stopniowo rozluźniają i na ostatnim roku rozmawiasz może z dwoma osobami

Początek na studiach to tragedia pod względem znajomości. Ludzie często trzymają się w grupkach znajomych z liceum albo znajomych poznanych na pierwszej imprezie, ciężko się zaaklimatyzować. Potem jest coraz łatwiej.
Mała grupa na roku to wbrew pozorom spory plus. Będziesz miała szansę poznać bliżej wszystkich. Przy 200 osobach na roku jest ciężej. Możesz też poszukać jakichś imprez na pierwszorocznych, zapisać się do stowarzyszeń studenckich itp.

Pierwszy tydzień przepłakałam cały Więc spoko, początki są trudne.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 13:46   #3
clementysia
Raczkowanie
 
Avatar clementysia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 30
Dot.: Akademik

Bądź otwarta, uśmiechnięta jak spotykasz kogoś w częściach wspólnych akademika Patrz, czy nie ma informacji o jakichś imprezach wydziałowych (powinny być na przykład na fanpejdżach samorządu Twojego wydziały, albo na fanpejdżach klubów studenckich), nie martw się, to dopiero początek roku akademickiego! Wszystko przed Tobą
clementysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-10 14:46:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.