Makijaż a soczewki :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 16:24   #1
barbrap
Przyczajenie
 
Avatar barbrap
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 27

Makijaż a soczewki :/


Od trzech lat noszę soczewki kontaktowe, moje oczy dobrze je tolerują, do czasu kiedy nie pomaluję oczu, zarówno jesli nałożę tylko cień lub tusz po kilku godzinach czuje "piasek" w oczach, "mgiełkę" i ogólnie dyskomfort. Dodam że uzywam kosmetyków dla osób z soczewkami, więc co jest grane? Proszę o radę, co mam robic...
barbrap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:30   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Najlepiej zgłoś się do swojego okulisty. Ja też noszę soczewki i nic takiego nie zuważyłam.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:31   #3
wariatka_20
Rozeznanie
 
Avatar wariatka_20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wieś (ale nie zadupie)
Wiadomości: 600
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Cytat:
Napisane przez barbrap
Od trzech lat noszę soczewki kontaktowe, moje oczy dobrze je tolerują, do czasu kiedy nie pomaluję oczu, zarówno jesli nałożę tylko cień lub tusz po kilku godzinach czuje "piasek" w oczach, "mgiełkę" i ogólnie dyskomfort. Dodam że uzywam kosmetyków dla osób z soczewkami, więc co jest grane? Proszę o radę, co mam robic...
też tak mam jeżeli używam cieni z dużą ilością drobinek brokatu, wtedy "coś" mnie "kuje " w oczy, może u ciebie jest tak samo?
wariatka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:34   #4
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Ja też noszę soczewki i używam "zwykłych" kosmetyków ale nie mam tego problemu. Myślę, że Twoje oczy mogabyć wyjątkowo wrażliwe i dlatego reagują w taki sposób. A może spróbuj kosmetyków jakiejś innej firmy ( też do soczewek) albo zwykłych. Czasami produkt jest niby dla alergików czy do soczewek, ale tez można go nie tolerować.
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:42   #5
nuitarii
Raczkowanie
 
Avatar nuitarii
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Również noszę soczewki kontaktowe. Używam kosmetyków zarówno tych zwykłych jak i spejcalnych dla soczewkowców. Nie czuję między nimi żadnej różnicy. Myślę, że Twój problem może wynikać z wrażliwych oczu, albo zbyt wrażliwych soczewek. Kiedyś używałam soczewek innej firmy (nie pamiętam nazwy), to nie mogłam się w ogóle malować, bo cokolwiek wpadło mi w oko (np. brokat) powodowało straszny dyskomfort. Dopiero jak zmieniłam je na comforty Bausch & Lomb, to nie mam z tym najmniejszego problemu.
Spróbuj pogadać z okulistą.
__________________
Ha!
nuitarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:56   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Cytat:
Napisane przez maxi82
Ja też noszę soczewki i używam "zwykłych" kosmetyków ale nie mam tego problemu. Czasami produkt jest niby dla alergików czy do soczewek, ale tez można go nie tolerować.
Popieram Sama noszę soczewki i używam zwykłych kosmetyków,bo np. tusze do rzęs dla osób z soczewkami u mnie wywoływały podrażnienia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 23:22   #7
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Noszę soczewki już ponad rok i jak dotąd tylko raz zdarzyła mi się 'kryzysowa' sytuacja,a mianowicie spowodowana osypującym się tuszem do rzęs,drobinki wpadały do oczu;( Po prostu badziewna mascara była.Obecnie do makijażu oczu używam kosmetyków tylko dwóch firm: Sephory i Bourjois i jestem w 100% zadowolona.Może jesteś poprostu uczulona na jakiś składnik wchodzący w skład tych kosmetyków?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 18:51   #8
barbrap
Przyczajenie
 
Avatar barbrap
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 27
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Dzieki dziewczyny za rady , skontaktuje sie z okulistą i wypróbuję inne kosmetyki niż do tej pory i może akurat będę mogła bez przeszkód malować oczka
barbrap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 14:28   #9
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Makijaż a soczewki :/

A co z kredkami do oczu? Znacie jakieś delikatne dla osób które noszą soczewki, którymi można robic kredki po wewnętrznej stronie powiek ?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 15:20   #10
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Hmm ja używam Gosha, Rimmela bądź Inglota i nie odczuwam dyskomfortu. Dla mnie soczewki nie są żadnym ograniczeniem jeśli chodzi o makijaż. Myślę, że należy samemu próbować kosmetyków - jednych uczulą, podrażnią - innych nie
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 22:50   #11
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Cytat:
Napisane przez barbrap Pokaż wiadomość
czuje "piasek" w oczach, "mgiełkę" i ogólnie dyskomfort
Ja mam to samo..niestety..
Jestem pewna, że ma to związek z kosmetykami, zarówno cieniami jak i tuszami. Kiedy się nie maluję problemu nie ma.
Cieni używam sporadycznie, ale jeśli już są to: Guerlain, Sephora i Next. Tusze najczęściej Max Factor (Masterpiecie, M Max, 2000 Calorie). Rzekomo są one również przeznaczone dla osób noszących szkła kontaktowe.
Jak widać to nie do końca prawda. Pozostają kosmetyki apteczne?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 22:56   #12
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja mam to samo..niestety..
Jestem pewna, że ma to związek z kosmetykami, zarówno cieniami jak i tuszami. Kiedy się nie maluję problemu nie ma.
Cieni używam sporadycznie, ale jeśli już są to: Guerlain, Sephora i Next. Tusze najczęściej Max Factor (Masterpiecie, M Max, 2000 Calorie). Rzekomo są one również przeznaczone dla osób noszących szkła kontaktowe.
Jak widać to nie do końca prawda. Pozostają kosmetyki apteczne?
jeśli chodzi o cienie to myślę że można używać takich w kremie- one się nie powinny osypywać
A co do tuszu.. no cóż, najbezpieczniej jest kupić taki, który sprzedają w aptece, chociaż wątpię że to zagwarantuje skuteczność ale próbować zawsze można
jeśli tusz nie z apteki to taki, który jest przeznaczony dla alergików
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:09   #13
magda.lena
Raczkowanie
 
Avatar magda.lena
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Ja myślę, że wszystko zależy od wrażliwości oka. Ja noszę soczewki ponad rok i zawsze maluję się zwykłymi kosmetykami, nawet nie dla alergików: cienie, tusze, nawet kredki do oczu i nie mam żadnych problemów
magda.lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:45   #14
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Cytat:
Napisane przez magda.lena Pokaż wiadomość
Ja myślę, że wszystko zależy od wrażliwości oka. Ja noszę soczewki ponad rok i zawsze maluję się zwykłymi kosmetykami, nawet nie dla alergików: cienie, tusze, nawet kredki do oczu i nie mam żadnych problemów
Bo niestety problemy niejednokrotnie przychodza pozniej, ja tez przez pierwsze ponad dwa lata malowalam sie czym popadnie, mysle ze to byl blad..
Nadal pytam: Dziewczyny malujecie sie kredkami w srodku oka?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 00:55   #15
odwiedzająca5
Raczkowanie
 
Avatar odwiedzająca5
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 43
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Noszę soczewki od 7 lat. Maluję oczy dość mocno na co dzień od jakiś 3 lat. Używam zwykłych kosmetyków, nie szukam nigdy specjalnych dla osób noszących soczewki. Makijażu nie podrażnia mnie, jednak staram sie przestrzegać pewnych rzeczy. Nie maluję kredką "w środku" dolnej powieki oka bo jakoś mam wrażenie że mi się to wszystko zetrze na soczewkę, nie wiem, może to uprzedzenie Maluję za to kreskę na linii dolnych rzęs. Poza tym faktycznie jakieś duże drobinki brokatu mogą powpadać, albo jakiś kiepski mocno osypujący się tusz Co do zwykłych cieni do powiek to one raczej już nijak mi nigdy nie szkodziły. Generalnie mocny makijaż nie podrażnia mi oczu, jednak staram sie pilnować żeby nie pakować sobie kosmetyków do oczu, tylko raczej na powieki
odwiedzająca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 09:18   #16
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: Makijaż a soczewki :/

Używam szkieł kontaktowych od ponad 1,5 roku i też nie zauważyłam jakiś szczególnych problemów. Ale myślę, że to jest sprawa indywidualna. Ja, tak samo, jak odwiedzająca5, przestrzegam kilku zasad: przede wszystkim zawsze przy wyborze kosmetyku do oczu (obojętnie, czy jest to tusz, czy cienie; kredek generalnie nie używam) pytam, czy nadaje się on dla osób z soczewkami. Od kilku miesięcy używam tuszu Clinique, który nie podrażnia oczu (polecam!). A najważniejszy jest demakijaż oczu Tutaj nie ma co oszczędzać, bo właśnie podczas demakijażu do oczu dostają się resztki kosmetyków i mogą je podrażniać. No i chyba nie muszę pisać, że demakijaż robimy po ściągnięciu soczewek
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.