już słów nie mam... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-12, 23:06   #1
KarolinaM
Przyczajenie
 
Avatar KarolinaM
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9

już słów nie mam...


prosze mi powiedzieć, kiedy ukaże się moje zgłoszenie kosmetyku, a raczej leczniczo - kosmetycznego płynu Antidral, które wysłałam już chyba z 6 dni temu i nic!!!!
KarolinaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 23:09   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: już słów nie mam...

Antidral jest lekiem a leki nie są zamieszczane w Kosmetyku Wszechczasów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 23:28   #3
KarolinaM
Przyczajenie
 
Avatar KarolinaM
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9
a taki Etiaxil to co?

a Etiaxil to co, pies?!!! Jestem wściekła, bo to jest dokładnie to samo, kupuje się go w aptekach, jak Etiaxil i jest tańszy chyba ze 3 razy!!!! Chyba, ze Etiaxil was sponsoruje. A ja chciałam zrobić uprzejmość wizażankom, które rujnuja się na to małe i okropnie drogie g....
KarolinaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 23:39   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: a taki Etiaxil to co?

Etiaxil ma status kosmetyku (mimo, ze jest mocniejszy od Antidralu).
Antidral jest zarejestrowany jako lek i jest produkowany przez firmę farmaceutyczna (choć to zaden argument).

Na wizażu była juz niejedna dyskujsa na temat umieszczania leków w KW, w wyniku których usunięto z katalogu wszystkie preparaty zarejestrowane jako leki (nizoral, benzacne, antidral, brevoxyl, Iwostin HC, Acne-Derm...) i nie dodaje sie kolejnych leków.
z najobszerniejszym chyba wątkiem na ten temat możesz zapoznać się tu:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1080213001
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 09:42   #5
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: a taki Etiaxil to co?

Przykro mi, Krecik@ , ale takie mamy zasady (dotyczy nie przyjęcia zgłoszenia Antidralu).
Przepraszam Cię GORĄCO w imieniu Redakcji, bo jesteś nowo zarejestrowaną użytkowniczką i miałaś prawo o tym nie wiedzieć.
Wkrótce zamieścimy na stronach nową wersję Kodeksu Recenzentki, w którym już na początku znajdą się grupy produktów wykluczone z KWC. Tymczasem informacja ta umieszczona została w linku do wątku o Kodeksie, na samym końcu tekstu:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1055180106

Co do Antidralu, zapewniam Cię że użytkowniczki wizażu świetnie orientują się w jego zaletach i wadach - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę forum słowo "Antidral" i jest kopalnia wiedzy na ten temat:
http://www.wizaz.pl/w-agora/search.php?site=ogloszeni a&bn=ogloszenia_ploteczki &gosearch=1&search_user=A LL&search_mode=0&search_f orum=ALL&search_fields[0]=subject&search_fields[1]=body&search_date=0&patte rn=antidral

W sprawie Etiaxilu musi Ci na razie wystarczyć odpowiedź justy, która jest ekspertem w tym zakresie. Niestety, nikt jeszcze nie zaoferował nam składu chemicznego tego preparatu - być może to wyjaśniłoby dlaczego nie ma statusu leku.

pozdrawiam
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 10:02   #6
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: a taki Etiaxil to co?

Justy napisała:
Etiaxil ma status kosmetyku (mimo, ze jest mocniejszy od Antidralu).
Antidral jest zarejestrowany jako lek i jest produkowany przez firmę farmaceutyczna (choć to zaden argument).

czyli zielone jest czerwone, ale tak naprawdę to zielone jest bardziej czerwone od czerwonego
Zaraz padnę
Zaraz zarejestruję Cezara jako kosmetyk i będziemy go oceniać w KWC
Idę się napić do Barku za Kratą. Może mi ulży
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 10:35   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: a taki Etiaxil to co?

No cóż, ja tylko przypomnę :

Antidral, Iwostin HC, AcneDerm, Skinoren, żel Benzacne - BYŁY w Kosmetyku Wszechczasów. Zostały usunięte na żądanie użytkowniczek portalu. Po dość długim namyśle.

Moim osobistym zdaniem, świat się nie walił od tego że tych 5 było w KWC, bo to że przyjęliśmy 5 takich preparatów, nie znaczyło że przyjmiemy 50, ani tym bardziej 500. Tym bardziej że kryteria podziały nie są wcale tak jasne jakby się zadwało, i jak widać z dyskusji w tym wątku - prowadzą do posądzeń bardzo dla Redakcji krzywdzących. Ale decyzja zapadła.

Wszystkich nie zadowolimy. Usunięcie leków z KWC uspokoiło ciągłe naciski na Redakcję z powodu tego, że preparaty te znajdowały się w katalogu. Nie jestem natomiast przekonana, czy cokolwiek załatwiło - mając na uwadze potrzeby naszych użytkowników. Kontynuując osobiste wynurzenia pozwolę sobie wyrazić smutek, że jakoś do tej pory żadna z osób protestującyh przeciwko obecności tych preparatów w KWC nie zaproponowała niczego konstruktywnego w zamian - np. króciótkiego artykułu, który zawierałby niezbędną wiedzę na ich temat, najwyraźniej bardzo potrzebną naszym użytkowniczkom.

Ale co tam, ja tu tylko sprzątam
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-13, 10:46   #8
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: a taki Etiaxil to co?

Bardzo by się przydał artykuł na temat tych preparatów Może jednak któraś wizażanka (bardziej wtajemniczona w sprawy kosmetyków-leków) napisze taki art.? Ja czekam z niecierpliwością
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 11:05   #9
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: sponsor Wizaz.pl

Krecik@ napisał(a):
> Chyba, ze Etiaxil was sponsoruje. A ja chciałam zrobić uprzejmość wizażankom, które rujnuja się na to małe i okropnie drogie g....

Informuje, ze ponad wszelka watpliwosc dzialalnosci Wizaz.pl NIE SPONSORUJE ZADNA FIRMA PRODUKUJACA KOSMETYKI. Wg moich informacji jedynym sponsorem Wizaz.pl jest osoba pani Agnieszki Zembrzyckiej, wlascicielki portalu Wizaz.pl.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 14:00   #10
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
kwestia leków w KW

Wydaje mi się, że to by było najlepsze rozwiązanie - artykuł ( nawet krótki) na temat tych produktów z uwzględnieniem efektów ubocznych. MOże wtedy zminimalizowalibyśmy złe użycie "paraleku" przez Wizażanki?
Ale ja niestety nie podejmę się tego zadania. Powinien to zrobić dermatolog, może farmaceutka.
Na razie musimy zostawić tę kwestię nierozstrzygniętą.

Pozdrowiam serdecznie

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 22:40   #11
KarolinaM
Przyczajenie
 
Avatar KarolinaM
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9
Re: kwestia leków w KW

to dobra propozycja))
Pozdrawiam wszystkich, duża buźka
KarolinaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.