kosmetologia-SWSM czy GWSH? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 17:22   #1
anetf93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Smile

kosmetologia-SWSM czy GWSH?


Witam, wybieram sie w tym roku na studia- kosmetologia, niestety mam problem jaką szkołę wybrać- SWSM czy GWSH.
Czy są tu jakieś dziewczyny, które mają ten sam problem, lub które studiują na powyższych uczelniach i mogą się na ten temat wypowiedzieć?
anetf93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:46   #2
xoolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Mam dokładnie ten sam problem, więc chętnie poczytam jeszcze jakieś opinie osób uczęszczających do tych szkół ; )
xoolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 22:51   #3
anetf93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Odp: Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Cytat:
Napisane przez xoolaax Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem, więc chętnie poczytam jeszcze jakieś opinie osób uczęszczających do tych szkół ; )
A wybierasz sie na dzienne czy zaoczne? )
anetf93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 07:34   #4
xoolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Odp: Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

dzienne a Ty ? ; )
xoolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 09:14   #5
anetf93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Odp: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Zaoczne )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anetf93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 10:16   #6
Evillaz
Przyczajenie
 
Avatar Evillaz
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Cześć dziewczyny, ja studiuję na GWSH, zaocznie.
Muszę przyznać że studia są fajne, chociaż jest dużo nauki ale z drugiej strony jeśli chcemy pracować w tym zawodzie to przecież podstawa też musi być Z pewnością dużym plusem są pracownie - bardzo ładne, czyste, przestronne, i zaopatrzone w materiały - uczymy się na dobrych markach. Dla mnie jednak najważniejsze są osoby prowadzące - np. Panie instruktorki które prowadzą zajęcia praktyczne maja naprawde solidną widzę i doświadczenie - więc mamy też dużo praktyki. Żeby nie było tak całkiem różowo, przyznam że niektóre weekendu przesiadujemy od rana do wieczora - bo mamy tyle zajęć.. więc wracam wykończona.
Evillaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:30   #7
xoolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Cytat:
Napisane przez Evillaz Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja studiuję na GWSH, zaocznie.
Muszę przyznać że studia są fajne, chociaż jest dużo nauki ale z drugiej strony jeśli chcemy pracować w tym zawodzie to przecież podstawa też musi być Z pewnością dużym plusem są pracownie - bardzo ładne, czyste, przestronne, i zaopatrzone w materiały - uczymy się na dobrych markach. Dla mnie jednak najważniejsze są osoby prowadzące - np. Panie instruktorki które prowadzą zajęcia praktyczne maja naprawde solidną widzę i doświadczenie - więc mamy też dużo praktyki. Żeby nie było tak całkiem różowo, przyznam że niektóre weekendu przesiadujemy od rana do wieczora - bo mamy tyle zajęć.. więc wracam wykończona.
A właśnie jak wyglądają zajęcia praktyczne- wszystko jest dokładnie tłumaczone czy jest coś typu"róbcie co chcecie" ? ; )
xoolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 16:47   #8
candy1_9
Przyczajenie
 
Avatar candy1_9
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Hej ; *
Ja tez zastanawiam się nad kosmetologią ;P
Myśle cały czas czy by nie lepiej isc na początek na studium kosmetyczne a potem umocnic wiedze na studiach , sama nie wiem co myślec , nie ma mi kto poradzic. ; d
I nie wiem wlasnie czy by tak zrobic czy od razu na studia, a czasu malo trzeba sie szybciej zastanawiac :P
jesli brałabym pod uwage od razu studia to tez gwsh albo swsm
candy1_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:14   #9
Mimosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Hej ja wybieram się na GWSH na studia dzienne. Też miałam dylemat czy nie wybrać się na SWSM, ale słyszałam, że to szkoła dla tych którzy chcą tylko zdobyć papierek licencjata. Mam dwie znajome na GWSH na kosmetologii jedna kończyła w tym roku druga w przyszłym i obie chwalą te szkołę. Więc zaufam im i wybiorę GWSH. Chwalone są zwłaszcza zajęcia z pracowni i dermatologii, chociaż wiele się wymaga i nie jest łatwo.

Edytowane przez Mimosis
Czas edycji: 2013-07-10 o 16:17
Mimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:33   #10
candy1_9
Przyczajenie
 
Avatar candy1_9
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

ja jednak wybiorę od razu studia, tylko wlasnie nie wiem jeszcze czy swsm czy gwsh , na forach są strasznie zróżnicowane opinie , jedni chawalą jedną np. swsm a o drugiej ze bez sensu i odwrotnie
ale na pewno wybiorę zaoczne ze wględu na dojazdy, bo nie byloby mnie stac zamieszkac w kat
candy1_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:40   #11
Evillaz
Przyczajenie
 
Avatar Evillaz
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Cytat:
Napisane przez xoolaax Pokaż wiadomość
A właśnie jak wyglądają zajęcia praktyczne- wszystko jest dokładnie tłumaczone czy jest coś typu"róbcie co chcecie" ? ; )
Hej xoolaax, jeśli chodzi o zajęcia praktyczne to zawsze przerabiamy jakiś konkretny moduł, zakres - np. depilacja, albo masaż relaksacyjny. Nigdy nie ma tak, że jest samowolka, tylko na początku instruktorka mówi, co będziemy robić, a później przeprowadzamy takie zabiegi na sobie - więc przy okazji można skorzystać
Evillaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 12:38   #12
xoolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Dziękuje za odp ale jednak już wybrałam SWSM ;d
xoolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 22:11   #13
anetf93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Odp: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Czy ktos wybiera sie zaocznie na Swsm?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anetf93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:31   #14
Mimosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

A czy wybiera się ktoś na dzienne na GWSH?
Bo szukam partnerek.
Mimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 19:44   #15
kasia830
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Witam
Właśnie skończyłam licencjata z KOSMETOLOGII na tej "pięknej uczelni jaką jest GWSH ". I przyznam się szczerze że to był największy błąd w moim życiu. Zmarnowane 3 lata i wycięte z życia. Żadna z moich koleżanek z grupy nie poleciałaby tego kierunku i tej uczelni nawet wrogowi!!! Sama czytałam najpierw na forach o tej szkole i różnie pisali, ale pomyślalam że różni ludzie mają rózne opinie i zdecydowałam się iść na Kosmetologię na ta uczelnię.
Zjazdy na studiach zaocznych co tydzień przez 2 lata bo dopiero na 3 roku udało nam się wywalczyć zjazdy co 2 tygodnie (jak część dziewczyn straciła pracę albo sama zrezygnowała ze studiowania). TA UCZELNIA TO SKARBONKA BEZ DNA aż dziwne że za skorzystanie z toalety nie trzeba było płacić. Wszystkie nasze pisma trafiały do śmietnika przez pierwsze 2 lata. Co do instruktorek z pracowni to wszystkie mają mgr przez nazwiskiem tylko pytanie z czego???? bo na pewno nie 3 z 4 z Kosmetologii więc pytanie co takie Panie robiły na tym kierunku jako instruktorki z kosmetologii, czasami niektóre dziewczyny miały większą wiedzę niż te całe instruktorki......
Siedzenie od 8 do 20 całe weekendy, ponieważ wymyślano takie przedmioty jak stylizacja fryzur czy ubioru po to tylko żeby były zapchane godziny jakimiś beznadziejnymi przedmiotami.
MÓWIĘ WAM DZIEWCZYNY NIE WYBIERAJCIE SIĘ NA TA UCZELNIĘ NIGDY W ŻYCIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W razie pytań co do tego kierunku i uczelni podaje emaila kasia830wp@wp.pl
pzdr
kasia830 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 17:32   #16
Mimosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

A ja znam osobę, która pisała teraz pracę licencjacką na GWSH i jest mega zadowolona. Nie rozumiem nagonki na tę szkołę to w końcu uczlnia prywatna więc płacić trzeba. A zjazdy co tydzień są nawet na SWSM to w końcu kierunek paramedyczny więc nie można narzekać na nadmiar materiału, moim zdaniem jeżeli ktoś chciał mieć zjazdy co dwa tygodnie po kilka godzin mógł po prostu iść do szkoły policealnej i w ogóle sprawdzić czy mu na tej kosmetologii zależy.
Mimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 11:39   #17
lolita694
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Po pierwsze widać że jesteś bardzo zorientowana, ponieważ ten rocznik który bronił się z Kosmetologii w czerwcu nie PISAŁ PRACY LICENCJACKIEJ!!!!!!!!!!! jak już tak bronisz tej szkoły to przynajmniej pisz prawdę i orientuj się w tm co piszesz!
A kolejną rzeczą jest to że koleżanka kasia830 ma 100% rację w tym co napisała!
Jeśli chcesz się przekonać na własnej skórze jaka to jest szkoła i ile trzeba mieć cierpliwości żeby ją skończyć mówię tutaj akurat o kierunku KOSMETOLOGIA bo z tym miałam styczność to bardzo proszę nikt Ci nie broni a koleżanka to bardzo Cię musi lubić skoro poleca Ci tą szkołę i mówi że była z niej zadowolona skoro broniła się teraz. Szkoda że Ci nie powiedziała ze do końca oddawając pracę ( NIE LICENCJACKĄ ) nie była pewna czy jest wszystko ok bo promotorzy tych prac sami nie wiedzieli jak one mają wyglądać i był cyrk na kółkach (drukowanie prac po kilka razy, bindowanie, jezdzenie za promotorem DO JEGO MIEJSCA PRACY bo na uczelni był NIEOSIĄGANY )!!!!!!! Kolejną rzeczą szkoda że Ci nie powiedziała jak wyglądał nasz egzamin czyli obrona licencjata gdzie 2 dni przed egzaminem były niejasności bo wykładowcy tak kompetentni na tej uczelni tak układali pytania że sami nie znali na nie odpowiedzi!!!!!!!!!!! To tylko co można powiedzieć o tej szkole w prawach organizacyjnych!!!!!!! a o reszcie ksiązkę można by napisac o tej szkole i byłoby mało!!!!!!!!!
ACHA i skoro ta szkoła nie jest taka zła i wszystko jest wyssanie z palca to odpowiedz sobie na pytanie dlaczego w tamtym roku nie otworzyła się dienna kosmetologa...???
lolita694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 18:12   #18
Mimosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Pewnie nie otworzyła się bo nie zebrała się grupa, i wiem, że pisałyście egzamin, a potem zdawałyście opis przypadku. Jesteście pierwszym rocznikiem, który zdawał pracę w ten sposób więc nie dziwie sie, że był rozgardiasz pewnie na każdej uczelni był. A zdecydowałam się na tę szkołę bo miałam okazję pracować z moją koleżanką, która zdała pracę na bdb i widziałam jaką jest profesjonalistką, bardziej wierzę jej opinii niż opinii wizażanek, które wylewają rzygowiny na forum bo może po prostu coś im nie wyszło, każda uczelnia ma swoje plusy i minusy, ja słyszałam z pierwszej ręki same negatywy o SWSM, a jeszcze w kwietniu byłam gotowa tam składać papiery i tak mnie zniechęciły, że teraz mi się odbija na samą myśl. Pozdrawiam was szczerze koleżanki i zastanawiam się czy będziecie szczęśliwie wykonywać ten zawód skoro kipi z was taka nienawiść, i dlaczego nie zmieniłyście uczelni skoro wszystko było takie feeeeee?
Mimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 18:36   #19
lolita694
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

nie rozśmiejszaj mnie na obronie były same 5 ew pare 4+. A owszem niektóre dziewczyny mają wiedzę i to większą od całych tych instruktorek.
To właśnie świadczy o poziomie tej szkoły.
A to że nie otworzyła się grupa powinno Ci dać właśnie do myślenia że NIKT NIE CHCIAŁ TAM IŚĆ!!!
ŻYJ dalej złudzeniami o tej szkole i studiuj na tej uczelni to sama po pół roku się przekonasz.......
A nie wypowiadaj się na temat tego dlaczego nie zrezygnował ktoś z tej szkoły jak mu nie pasowała bo najpierw przestudiuj sobie regulamin finansowy a dopiero się wypowiadaj na ten temat.
I widocznie nie wszystkie dziewczyny mają gdzieś to że wydały TAKIE CIĘŻKIE PIENIĄDZE ŻEBY POTEM ZREZYGNOWAĆ PRZEZ BRAK ORGANIZACJI NA GWSH!!!!!!!!11
lolita694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 09:35   #20
anysiaa
Raczkowanie
 
Avatar anysiaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 174
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Cytat:
Napisane przez lolita694 Pokaż wiadomość
nie rozśmiejszaj mnie na obronie były same 5 ew pare 4+. A owszem niektóre dziewczyny mają wiedzę i to większą od całych tych instruktorek.
To właśnie świadczy o poziomie tej szkoły.
A to że nie otworzyła się grupa powinno Ci dać właśnie do myślenia że NIKT NIE CHCIAŁ TAM IŚĆ!!!
ŻYJ dalej złudzeniami o tej szkole i studiuj na tej uczelni to sama po pół roku się przekonasz.......
A nie wypowiadaj się na temat tego dlaczego nie zrezygnował ktoś z tej szkoły jak mu nie pasowała bo najpierw przestudiuj sobie regulamin finansowy a dopiero się wypowiadaj na ten temat.
I widocznie nie wszystkie dziewczyny mają gdzieś to że wydały TAKIE CIĘŻKIE PIENIĄDZE ŻEBY POTEM ZREZYGNOWAĆ PRZEZ BRAK ORGANIZACJI NA GWSH!!!!!!!!11
Zdecydowanie zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Również skończyłam w tym roku Kosmetologię na GWSH. Kosmetologia jest bardzo ciekawym kierunkiem, ale zdecydowanie organizacja jaka panuje w tej szkole (a raczej jej brak) doprowadza do nerwicy! Prowadzące wymyślają przedmioty, które są niezbyt ciekawe jak np. stylizacja fryzur, na której siedzisz i oglądasz prezentacje o włosach, albo jak prowadząca obcina komuś włosy, zdecydowanie ten przedmiot niczego nie wnosi, a na jego miejsce mogłaby zostac wprowadzona dodatkowa pracownia. Niektórzy wykładowcy robią z nas błaznów i nie mają szacunku do studenta ani grama, tak samo jak obsługa pracująca w dziekanacie. W dziekanacie pracują osoby, które nic nie wiedzą lub każda mówi coś innego. W jeden dzień nakazują drukowac pracę w oprawce za 30zł a następnie od nowa za 15zł, bo tamta jest już nieaktualna. O zmianach w planie często nie byłyśmy informowane. Przyjeżdzałyśmy na 8 rano na pracownie i okazywało się, że została odwołana i siedziałysmy po 6 godzin na marne w szkole. Jest mnóstwo sytuacji, które możnaby było tu opisywac. Nie wiem jak jest na SWSM ale GWSH zdecydowanie nie polecam, i 90% studentek mojego roku również by nie poleciło!
anysiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 22:18   #21
kamiiiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Ja zaczęłam studia na GWSH w 2011r jednak nie dotrwałam do pierwszej sesji bo tak miałam dość tej uczelni. Tak jak większość pisze to skarbonka bez dna. Czesne podnoszone co semestr co jest kompletną paranoją.
Aktualnie jestem po 1 roku na SWSM i jestem naprawde zadowolona. Nie miałam jakiś większych problemów z tą uczelnią, właściwie to przez rok czasu w ogóle nie zaszli mi za skórę. Wykładowcy są naprawdę w porządku, nie robią nikomu pod górke (kto na to nie zasłużył ). Polecam tą uczelnie wszystkim którzy nie umieją zdecydować którą uczelnię wybrać. Mam porównanie między GWSH i SWSM więc wiem co mówię
Aha i jeszcze gdzieś wyżej wyczytałam że zjazdy na SWSM są co tydzień. To nieprawda. Są co 2 tyg. Nie zdażyło mi się ani razu przyjeżdżać tydzień po tygodniu.

Edytowane przez kamiiiss
Czas edycji: 2013-08-06 o 22:20
kamiiiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 18:34   #22
asiasiasiasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

Cytat:
Napisane przez kamiiiss Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam studia na GWSH w 2011r jednak nie dotrwałam do pierwszej sesji bo tak miałam dość tej uczelni. Tak jak większość pisze to skarbonka bez dna. Czesne podnoszone co semestr co jest kompletną paranoją.
Aktualnie jestem po 1 roku na SWSM i jestem naprawde zadowolona. Nie miałam jakiś większych problemów z tą uczelnią, właściwie to przez rok czasu w ogóle nie zaszli mi za skórę. Wykładowcy są naprawdę w porządku, nie robią nikomu pod górke (kto na to nie zasłużył ). Polecam tą uczelnie wszystkim którzy nie umieją zdecydować którą uczelnię wybrać. Mam porównanie między GWSH i SWSM więc wiem co mówię
Aha i jeszcze gdzieś wyżej wyczytałam że zjazdy na SWSM są co tydzień. To nieprawda. Są co 2 tyg. Nie zdażyło mi się ani razu przyjeżdżać tydzień po tygodniu.
Co do SWSM to chciałabym jeszcze zapytać czy informacje na stronie o zjazdach w piątek, sobotę i niedzielę są prawdą? Wciąż szukam uczelni dla siebie a zjazdy w piątki byłyby raczej ciężkie do zrealizowania dla pracujących i dojeżdżających.
asiasiasiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 19:50   #23
anetf93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

W piatki na tej uczelni sa zjazdy po poludniowe, np teraz mamy od 16 do 21

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anetf93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:35   #24
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: kosmetologia-SWSM czy GWSH?

up up, nie krzyczcie że wygrzebuje dinozaura!

Jak się sprawa ma 4 lata później? Nadal gwsh to bagienko finansowo-organizacyjne? Jakieś świeże info o swsm?
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-25 17:35:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.