Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 15:09   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa


Amerykańska prezenterka telewizyjna Melissa Bachman opublikowała w portalu społecznościowym zdjęcie z martwym lwem, którego upolowała. Internauci wściekli się. W RPA zbierają podpisy pod petycją zakazującą jej wjazdu do ich kraju
Bachman prowadzi w jednej z amerykańskich telewizji program dla polujących. Sama nazywa się "twardym myśliwym". Na jej stronie internetowej pełno jest zdjęć, na których uśmiecha się szeroko, stojąc lub kucając nad zwłokami upolowanych zwierząt, m.in. niedźwiedzia, zebry, antylopy. "Niesamowity dzień w RPA, zakradłam się do tego pięknego samca na 60 jardów... co za zdobycz" - napisała pod zdjęciem, na którym widać, jak wychyla się zza pięknej, ogromnej grzywy nieżywego lwa.
Wywołało to furię internautów. Prześcigają się w surowych komentarzach. "Nie zabiłaś lwa, stałaś za karabinem i pociągnęłaś za malutki spust, ty żałosna namiastko człowieka" - brzmi najłagodniejszy wpis pod adresem Bachman.
Jeden z mieszkańców RPA nie ograniczył się do obelg. Chce, by Amerykance zakazano wjazdu do jego kraju. Zwrócił się w tym celu do władz z petycją. Pod petycją podpisało się już 22 tys. osób. Zgodnie z miejscowym prawem do obowiązkowego rozpatrzenia petycji brakuje już tylko 4 tys. podpisów.








Żródło: http://wyborcza.pl/1,75477,14965542,...y_zalosna.html
zdjęcia: http://www.pudelek.pl/artykul/60971/...ze_zabila_lwa/

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-17 o 15:12
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:23   #2
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Kiedyś już napisałam, co bym chciała zrobić jakim ludziom- dostałam ostrzeżenie.
Tym razem odpowiem więc tytułem pewnego dzieła (drogie moderatorki na wizażu- nie ja je napisałam, więc chill, tym razem).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prosze-panstwa-do-gazu-duze.jpg (42,3 KB, 63 załadowań)
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:25   #3
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

co za kretynka... Zabiła lwa gołymi rękami? Jeżeli nie to nie ma czym się chwalić, ze strzelbą byle głupek może poczuć się panem i władcą świata. Niestety
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:32   #4
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
co za kretynka... Zabiła lwa gołymi rękami? Jeżeli nie to nie ma czym się chwalić, ze strzelbą byle głupek może poczuć się panem i władcą świata. Niestety
kiedyś na wizażu był temat o myśliwych i wtedy sporo osób nie widziało niczego złego w takich polowaniach, więc zaraz pewnie także się pojawią komentarze broniące tej pani. a prawda jest taka ci ludzie nie są żadnymi myśliwymi, bo co to za łowy gdzie wystarczy pociągnąć za spust karabinu aby zastrzelić zwierzę? kiedyś myśliwy ryzykował życiem polując a dzisiaj posiedzi na ambonie czy z auta będzie strzelał do zwierząt i potem robi rodzinne zdjęcia nad ofiarą...

tylko ciekawi mnie dlaczego tak się nagle ludzie jej czepili że te podpisy zakazujące wjazdu zbierają? niech zakażą tego typu polowań bo gdyby nie biznesmeni hodujący (czy po prostu uprowadzając z terenów rezerwatów) zwierzęta na odstrzał to by tyle osób nie ciągnęło do RPA na polowania.

Edytowane przez dominikmeller25
Czas edycji: 2013-11-17 o 15:35
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:37   #5
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
kiedyś na wizażu był temat o myśliwych i wtedy sporo osób nie widziało niczego złego w takich polowaniach, więc zaraz pewnie także się pojawią komentarze broniące tej pani. a prawda jest taka ci ludzie nie są żadnymi myśliwymi, bo co to za łowy gdzie wystarczy pociągnąć za spust karabinu aby zastrzelić zwierzę? kiedyś myśliwy ryzykował życiem polując a dzisiaj posiedzi na ambonie czy z auta będzie strzelał do zwierząt i potem robi rodzinne zdjęcia nad ofiarą...
myśliwym mógłby się nazwać gdyby spróbował swojej "naturalnej" fizycznej siły przeciwko zwierzęciu, pociągając tylko za spust jest zwykłym, pospolitym mordercą, niewartym najmniejszej uwagi.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:41   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
kiedyś na wizażu był temat o myśliwych i wtedy sporo osób nie widziało niczego złego w takich polowaniach, więc zaraz pewnie także się pojawią komentarze broniące tej pani.
To był mój wątek i odnośnie niego - wiele osób broniących myśliwych pisało, że w PL zabronione jest zabijanie dla sportu i przyjemności, a jedynie w celach regulacji populacji, co okazało się wielkim wizażowym kłamstwem tychże użytkowników Wizażu - zasięgałam porady prawnej i to nieprawda, w PL można zabijać dla sportu i przyjemności, jak ktoś nie wierzy na słowo, to przytocze konkretne zapisy prawne (nie podaję ich od razu, bo nie chce mi się tego teraz szukać, ale na życzenie poszukam i wstawię).

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-17 o 15:47
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:46   #7
_legalna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 433
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Dla mnie to w ogóle jest nienormalne. Przyjemność z mordowania czerpią psychopatyczni mordercy. I jeszcze te zdjęcia- szczerzy tą swoją mordę nad martwym zwierzęciem Bogu ducha winnym i uważa się za wielką bohaterkę. Wstyd mi, że jestem człowiekiem.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
_legalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 15:55   #8
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Nie ma już czarnych nosorożców w Afryce, pora wybić inne gatunki...
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:55   #9
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez _legalna_ Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle jest nienormalne. Przyjemność z mordowania czerpią psychopatyczni mordercy. I jeszcze te zdjęcia- szczerzy tą swoją mordę nad martwym zwierzęciem Bogu ducha winnym i uważa się za wielką bohaterkę. Wstyd mi, że jestem człowiekiem.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
choć mięso wpierniczam i raczej daleko mi do wielkiej obrończyni zwierząt to zgadzam się z powyższym w 100%. co za beznadziejny babsztyl, szkoda, że nikt jej nie upoluje.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:59   #10
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
choć mięso wpierniczam i raczej daleko mi do wielkiej obrończyni zwierząt to zgadzam się z powyższym w 100%. co za beznadziejny babsztyl, szkoda, że nikt jej nie upoluje.
Jest różnica pomiędzy zabijaniem dla jedzenia, zwłaszcza, gdy nie można go kupić w sklepach etc., a dla przyjemności i sportu.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-17 o 16:00
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:02   #11
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Jest różnica pomiędzy zabijaniem dla jedzenia, zwłaszcza, gdy nie można go kupić w sklepach etc., a dla przyjemności i sportu.
a czy ja twierdzę, ze nie ma?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 16:04   #12
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Owinęłabym jej tęczą głowę i postawiła 11 listopada na placu Zbawiciela. Dla mnie to nie człowiek i życzę jej zatkanej lufy.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:12   #13
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
To był mój wątek i odnośnie niego - wiele osób broniących myśliwych pisało, że w PL zabronione jest zabijanie dla sportu i przyjemności, a jedynie w celach regulacji populacji, co okazało się wielkim wizażowym kłamstwem tychże użytkowników Wizażu - zasięgałam porady prawnej i to nieprawda, w PL można zabijać dla sportu i przyjemności, jak ktoś nie wierzy na słowo, to przytocze konkretne zapisy prawne (nie podaję ich od razu, bo nie chce mi się tego teraz szukać, ale na życzenie poszukam i wstawię).
Potwierdzam, można - osobiście znam osoby które polują "hobbystycznie"
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:22   #14
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

brzydzę się każdym myśliwym
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:08   #15
Venge
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 675
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Patrząc na zdjęcia, mam ochotę wypuścić taką osobę na polowanie. Tylko tym razem zajęłaby miejsce zwierzyny łownej. Ciekawe czy też by się tak cieszyła uciekając przed uzbrojonymi ludźmi
__________________


Venge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:32   #16
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

A to jest w ogóle legalne? Tak po prostu wziąć strzelbę, wyjść na sawannę i ubić lwa? Myślałam, że te zwierzęta są pod ochroną
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:38   #17
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Chyba legalne a przynajmnieja na yt można zobaczyc wiele myśliwych którzy to robią, może trzeba miec pozwolenie.
Mnie nie szokuje, ani grzeje, ani ziębi. Wszyscy oburzeni, a jedzą mięso i noszą skórzane rękawiczki...
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:48   #18
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Ciekawa sprawa z tą petycją.
Niestety promowanie jej na wizażu czy na całym świecie niewiele da bo żeby była ważna podpisy pod petycją muszą złożyć w wymaganej ilości obywatele RPA, którzy posiadają pełnię praw obywatelskich.
Interesujące jak się do tego ma amerykańskie prawo w zakresie ochrony gatunków chronionych i zagrożonych wyginięciem.
W Polsce kilkakrotnie były sprawy osób, które np. na allegro próbowały nabyć futra ze zwierząt wpisanych na listę zagrożonych gatunków i prokuratura ścigała takie przypadki z urzędu.
Może gdyby ktoś powiadomił w USA odpowiednie władze ta kobieta musiałaby odpowiedzieć za to, że zdobyła trofeum łowieckie ze zwierzęcia podlegającego międzynarodowej ochronie prawnej ginących gatunków?
Dla mnie to sprawa niezmiernie przykra. Byłam niedawno w krakowskim zoo i ogarnął mnie niezmierny smutek gdy czytałam tablice informujące o tym ile osobników danego gatunku wielkich kotów żyje jeszcze na wolności.
Rozumiem,że w niektórych przypadkach działalność myśliwych jest naprawdę potrzebna dla kontroli wielkości populacji- tak jest chocby z sarnami w Polsce, to naprawdę złożony problem.
Ale jeśli chodzi o egzotyczne drapieżniki, a w szczególności o duże koty to wystarczy poczytać statystki i łatwo stwierdzić,że życie każdego osobnika tego gatunku jest na wagę złota.
Może dobrze,że jest internet i że mieszkańcy RPA i międzynarodowa opinia publiczna mogą wyrazić swój sprzeciw wobec wysoce lekkomyślnego zachowania amerykańskich turystów wobec fauny krajów egzotycznych?
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:49   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Chyba legalne a przynajmnieja na yt można zobaczyc wiele myśliwych którzy to robią, może trzeba miec pozwolenie.
Mnie nie szokuje, ani grzeje, ani ziębi. Wszyscy oburzeni, a jedzą mięso i noszą skórzane rękawiczki...
Ok, ale nie widzisz różnicy między zabijaniem konkretnie dla surowca, o maksymalnie zmniejszonym bólu (większość wege, gdyby istniała całkowicie bezbolesna metoda hodowli i zabijania lub mięso produkowano by in vitro, przestałaby być wege), a zabijaniem dla przyjemności i połechtania ego? I między zabijaniem gatunku pospolitego, a zagrożonego wyginięciem?

Poza tym skąd wiesz, że wszyscy oburzeni jedzą mięso i noszą skórzane rękawiczki?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 17:51   #20
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

co tam dziennikarka, tu macie lepsze zdjęcia, bo z dziećmi:




a tu jeszcze starszy temat dotyczący wyboru psa do usuwania dzikich kotów z okolicy przez szanownego pana Strażnika Teksasu zwanego myśliwym.
http://łowiecki.pl/dziennik/forum/pr...=73515&t=73515

Edytowane przez dominikmeller25
Czas edycji: 2013-11-17 o 17:56
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:04   #21
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Brak słów. Nie wierzę, że ktoś z takim podejściem do zwierząt może pracować w mediach.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:31   #22
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Chyba legalne a przynajmnieja na yt można zobaczyc wiele myśliwych którzy to robią, może trzeba miec pozwolenie.
Mnie nie szokuje, ani grzeje, ani ziębi. Wszyscy oburzeni, a jedzą mięso i noszą skórzane rękawiczki...
Kiedyś ktoś palną takim idiotycznym argumentem, a ludzie potem bezmyślnie powtarzają jak papugi. Naprawdę trzeba być kryształowym, żeby negatywnie oceniać takie barbarzyństwo? Jedzenie mięsa ma uzasadnienie, a to?

Co do dzieci, to pewnie tak zaczynała ta... ta... baba, bo na brak empatii trzeba pracować od dziecka.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 19:28   #23
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
myśliwym mógłby się nazwać gdyby spróbował swojej "naturalnej" fizycznej siły przeciwko zwierzęciu, pociągając tylko za spust jest zwykłym, pospolitym mordercą, niewartym najmniejszej uwagi.
zgadzam się...ale czy nie wartym uwagi? jak dla mnie trzeba tępić takich idiotów....
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 19:47   #24
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
zgadzam się...ale czy nie wartym uwagi? jak dla mnie trzeba tępić takich idiotów....
w sensie że myśliwy nie ma co się tak podniecać swoimi dokonaniami jak to babsko, bo nic nadzwyczajnego nie dokonał ze strzelbą w ręku
oczywiście że trzeba ich tępić, nie znoszę takich ludzi i chętnie sama bym ich odstrzeliła.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 20:22   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Mam takiego ''znajomego'' na roku, taki typowy cwaniaczek, oszukuje, okłamuje, sypie jakimiś durnowatymi żarcikami przyciągającymi głupie panny. Oczywiście jeszcze zanim zaczęły się studia już dodał mnie i innych do znajomych na fb - to pewnie ten typ co im ma więcej znajomych na fb, tym bardziej czuje sie dowartościowany. Regularnie wrzucał fotki z polowań, gdzie stał zadowolony nad zmasakrowanym, zakrwawionym zwierzakiem. Nie lubi mnie odkąd go usunęłam ze znajomych .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 20:32   #26
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Nie widzę nic złego w polowaniach. Sama jako dziecko brałam w nich udział (głównie na sarny). Nie wiem, jak wygląda populacja lwów w Afryce i czy trzeba ją przerzedzić. Jeżeli tak, to kobieta nie zrobiła nic złego.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 21:16   #27
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie widzę nic złego w polowaniach. Sama jako dziecko brałam w nich udział (głównie na sarny). Nie wiem, jak wygląda populacja lwów w Afryce i czy trzeba ją przerzedzić. Jeżeli tak, to kobieta nie zrobiła nic złego.
dzięki Ci za tą wypowiedź, nie chciałam się odzywać, bo widzę, że koleżanki powyżej tylko się wzajemnie nakręcają Ale w zupełności się z Tobą zgadzam, również brałam udział w polowaniach wielokrotnie, głównie na dziki / lisy. CO do lwa się nie wypowiem, ale nielegalnie na pewno tego nie zrobiła więc, jeśli populacja lwów rzeczywiście jest zagrożona to problem leży nie w niej tylko w ludziach, którzy są tak łasi na pieniądze, że sprzedają te lwy do odstrzału Dziewczyna ma kasę i wszystkie potrzebne zazwolenia to sobie strzela, przecież gdyby nie ona to ktoś inny by to zrobił. Zakaz wstępu na terytorium RPA?! hahahaha jasne, na bank to coś zmieni. Przecież mnóstwo myśliwych z całego świata na pewno 'grzeje się' na lwa, nie tylko jedna babeczka z TV
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 21:42   #28
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
dzięki Ci za tą wypowiedź, nie chciałam się odzywać, bo widzę, że koleżanki powyżej tylko się wzajemnie nakręcają Ale w zupełności się z Tobą zgadzam, również brałam udział w polowaniach wielokrotnie, głównie na dziki / lisy. CO do lwa się nie wypowiem, ale nielegalnie na pewno tego nie zrobiła więc, jeśli populacja lwów rzeczywiście jest zagrożona to problem leży nie w niej tylko w ludziach, którzy są tak łasi na pieniądze, że sprzedają te lwy do odstrzału Dziewczyna ma kasę i wszystkie potrzebne zazwolenia to sobie strzela, przecież gdyby nie ona to ktoś inny by to zrobił. Zakaz wstępu na terytorium RPA?! hahahaha jasne, na bank to coś zmieni. Przecież mnóstwo myśliwych z całego świata na pewno 'grzeje się' na lwa, nie tylko jedna babeczka z TV
Ona zabija dla przyjemnosci, a nie by przeżyć, najeść się, mieć się w co ubrać etc. Zabijanie dla przyjemności/sportu/hobby uważam za naganne i powinno byc zakazane, a osoby, które lubią mordować dla sportu powinny być leczone psychiatrycznie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 22:01   #29
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ona zabija dla przyjemnosci, a nie by przeżyć, najeść się, mieć się w co ubrać etc. Zabijanie dla przyjemności/sportu/hobby uważam za naganne i powinno byc zakazane, a osoby, które lubią mordować dla sportu powinny być leczone psychiatrycznie.

Masz jakiś zaburzony obraz myśliwych - żądni krwi, psychopaci, jedzą na śniadanie małe koty i kąpią się w krwi noworodków...
Wg mnie posiadanie psa czy kota w mieście powinno być karalne, jeżeli ktoś nie ma ogrodu, a mieszka w bloku - przecież pies jest zwierzęciem stadnym, musi mieć towarzystwo i przecież się męczy kiedy siedzi w małym mieszkaniu.
Tak samo rybki, powinny pluskać w rzece, a nie w małym akwarium i się dusić....
Nigdy nie brałam udziału w polowaniu, ale mój tż jest tematem bardzo zainteresowany, tak, więc wiele razy widziałam jak wyglądają polowania itp. Za to mieszkam na wsi - kury, świnie czy byki widziałam jak są zabijane niejednokrotnie. I powiem tyle, że wydaje mi się, że podczas polowania zwierze mniej cierpi niż to ubijane dla jedzenia....
Nie jestem za zabijaniem rzadkich gatunków czy tępieniem całej populacji, ale skoro zastrzeliła tego lwa to może był jakiś powód? Skąd wiesz, że ten lew nie stanowił zagrożenia dla ludzi? Nie atakował ich? I co mieli zrobić - złapać go i wypuścić gdzieś indziej? Trzymać agresywnego lwa w zoo?
Skoro jesteś takim ekspertem polowań - to wiesz czemu się poluje na zwierzęta? Albo dla jedzenia - dziki, sarny, bobry. Albo bo stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt - niedźwiedzie, wilki, bobry, lwy (tak bobry, które mieszkają w zbiornikach wodnych, są nosicielami bakterii, która jest śmiertelna dla człowieka). Potem jest naprawdę mały odsetek zwierząt na które poluje się tylko ot tak - bo ładnie wyglądają wypchane na ścianie.
Czym się dla ciebie różni zabijanie dla mięsa a dla przyjemności? Wiesz czym? NICZYM! Jeżeli tak bardzo leży wam na sercach los zwierząt, to przestańcie jeść mięso - a przynajmniej świeże mięso, nie jesteśmy zwierzętami tylko i wyłącznie mięsożernymi, możemy jeść także warzywa i przeżyjemy. Idziesz do sklepu i kupujesz sobie sałatę i marchewkę o każdej porze roku - nie musisz polować, bo nie przeżyjesz zimy i nie masz innego jedzenia.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 22:24   #30
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dziennikarka chwali się, że zabiła lwa

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Masz jakiś zaburzony obraz myśliwych - żądni krwi, psychopaci, jedzą na śniadanie małe koty i kąpią się w krwi noworodków...
Wg mnie posiadanie psa czy kota w mieście powinno być karalne, jeżeli ktoś nie ma ogrodu, a mieszka w bloku - przecież pies jest zwierzęciem stadnym, musi mieć towarzystwo i przecież się męczy kiedy siedzi w małym mieszkaniu.
Tak samo rybki, powinny pluskać w rzece, a nie w małym akwarium i się dusić....
Nigdy nie brałam udziału w polowaniu, ale mój tż jest tematem bardzo zainteresowany, tak, więc wiele razy widziałam jak wyglądają polowania itp. Za to mieszkam na wsi - kury, świnie czy byki widziałam jak są zabijane niejednokrotnie. I powiem tyle, że wydaje mi się, że podczas polowania zwierze mniej cierpi niż to ubijane dla jedzenia....
Nie jestem za zabijaniem rzadkich gatunków czy tępieniem całej populacji, ale skoro zastrzeliła tego lwa to może był jakiś powód? Skąd wiesz, że ten lew nie stanowił zagrożenia dla ludzi? Nie atakował ich? I co mieli zrobić - złapać go i wypuścić gdzieś indziej? Trzymać agresywnego lwa w zoo?
Skoro jesteś takim ekspertem polowań - to wiesz czemu się poluje na zwierzęta? Albo dla jedzenia - dziki, sarny, bobry. Albo bo stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt - niedźwiedzie, wilki, bobry, lwy (tak bobry, które mieszkają w zbiornikach wodnych, są nosicielami bakterii, która jest śmiertelna dla człowieka). Potem jest naprawdę mały odsetek zwierząt na które poluje się tylko ot tak - bo ładnie wyglądają wypchane na ścianie.
Czym się dla ciebie różni zabijanie dla mięsa a dla przyjemności? Wiesz czym? NICZYM! Jeżeli tak bardzo leży wam na sercach los zwierząt, to przestańcie jeść mięso - a przynajmniej świeże mięso, nie jesteśmy zwierzętami tylko i wyłącznie mięsożernymi, możemy jeść także warzywa i przeżyjemy. Idziesz do sklepu i kupujesz sobie sałatę i marchewkę o każdej porze roku - nie musisz polować, bo nie przeżyjesz zimy i nie masz innego jedzenia.

Zdecydowanie bardziej humanitarne jest odłowienie i wypuszczenie gdzie indziej, niż zabijanie i jest to skuteczna metoda.
Poza tym wyrażałam się o zabijaniu dla przyjemności itp., nie z uzasadnionych potrzeb. Chyba widzisz różnicę.

A mięso jem maksymalnie rzadko, tak jak u mnie w domu do obiadu codziennie każdy ma mięso, tak ja mam do obiadu mięso z raz na półtora miesiąca (mniej więcej), a tak kotlety sojowe itp. jem. Próbowałam zostać wege i za każdym razem się nie udało, więc po prostu organiczam, by nie być tą złą hipokrytką.

Co do trzymania zwierząt w klatkach/akwariach - zgadzam się, natomiast trzymania zwierząt w mieszkaniu w bloku luzem - nie zgadzam się jeśli chodzi o koty, a jesli chodzi o psy zgadzam się z Toba, jeśli właściciel nie robi codziennie chociaż jednego 1,5-2 godzinnego spaceru z psem. Jeśli spełnia ten warunek to trzymanie psa w mieszkaniu również nie uważam za złe, zwłaszcza jeśli w domu jest więcej niż jeden domownik, i jak jeden jest w pracy/na studiach, drugi może się z nim pobawić itp. Ale nie o tym temat.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-17 o 22:26
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.