tatus przypomnial sobie o dziecku. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 14:38   #1
mooe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6

tatus przypomnial sobie o dziecku.


czesc dziewczyny, postaram sie w miare krotko opisac swoj problem. Nie wiem kompletnie co mam robic, a i w pewnych sprawach jestem tez kompletnie zielona.

mam 22 lata, nieco ponad miesiac temu urodzilam coreczke. Moj ex zostawil mnie jak tylko sie dowiedzial, ze bedziemy mieli dziecko (w ok. 8tc). Nie mialam z nim kontaktu, odcial sie ode mnie, nawet wyjechal za granice, zmienil numer telefonu, nie mielismy zadnego kontaktu. Jednak 2 dni temu gdy zadzwonil telefon, uslyszalam w sluchawce jego glos, zadzwonil zeby zapytac czy nasze (tak, uzyl slowa nasze) dziecko sie juz urodzilo. Nie chcialam z nim rozmawiac, nie chcialam mu nic mowic, jednak uslyszalam, ze on wie, ze juz urodzilam, i ze chce sie spotkac z dzieckiem?
Zaraz gdy ode mnie odszedl postanowilam, ze nie chce miec z nim nic wspolnego, ze nie chce wpisywac w zadne papiery jego nazwiska, co za tym idzie nie podalam tez jego nazwiska w rubryce "nazwisko ojca".
Moje pytanie brzmi: czy moge mu teraz zabronic kontaktu z dzieckiem? kompletnie nie wiem co mam z tym zrobic, i jak to rozegrac.

dziekuje za kazda odpowiedz, i przepraszam za brak polskich znakow.
mooe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:49   #2
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez mooe Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, postaram sie w miare krotko opisac swoj problem. Nie wiem kompletnie co mam robic, a i w pewnych sprawach jestem tez kompletnie zielona.

mam 22 lata, nieco ponad miesiac temu urodzilam coreczke. Moj ex zostawil mnie jak tylko sie dowiedzial, ze bedziemy mieli dziecko (w ok. 8tc). Nie mialam z nim kontaktu, odcial sie ode mnie, nawet wyjechal za granice, zmienil numer telefonu, nie mielismy zadnego kontaktu. Jednak 2 dni temu gdy zadzwonil telefon, uslyszalam w sluchawce jego glos, zadzwonil zeby zapytac czy nasze (tak, uzyl slowa nasze) dziecko sie juz urodzilo. Nie chcialam z nim rozmawiac, nie chcialam mu nic mowic, jednak uslyszalam, ze on wie, ze juz urodzilam, i ze chce sie spotkac z dzieckiem?
Zaraz gdy ode mnie odszedl postanowilam, ze nie chce miec z nim nic wspolnego, ze nie chce wpisywac w zadne papiery jego nazwiska, co za tym idzie nie podalam tez jego nazwiska w rubryce "nazwisko ojca".
Moje pytanie brzmi: czy moge mu teraz zabronic kontaktu z dzieckiem? kompletnie nie wiem co mam z tym zrobic, i jak to rozegrac.

dziekuje za kazda odpowiedz, i przepraszam za brak polskich znakow.
Czy w akcie urodzenia podałaś jego nazwisko?
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:50   #3
mooe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
Czy w akcie urodzenia podałaś jego nazwisko?
nie, nigdzie nie podawalam jego nazwiska.
mooe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:51   #4
sandy_sugar_lips
Raczkowanie
 
Avatar sandy_sugar_lips
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 139
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Wydaje mi się, że wg polskiego prawa nie ma podstaw do ograniczenia mu praw, swoją drogą nie wydaje Ci się niesprawiedliwe odbierać dziecku szanse na normalne kontakty z ojcem z racji na wasze relacje? Wiem, że masz mu za złe, że zostawił Cie w tym najtrudniejszym okresie życia i brzydko mówiąc wypiął się na was. Ale to jakim jest/był partnerem nie określa jakim będzie ojcem, a w życiu dziecka ważni są oboje rodzice. Wydaje mi też, skoro dziecko nie ma jego nazwiska, to do czasu sprawy o ustalenie ojcostwa, a co za tym idzie, ustalenie praw do jego widzenia, On nie może nic zrobić...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Pezet
Tracę zmysły, trzymasz mnie za rękę
Tańczę z tobą w ręku z Jackiem Danielsem
Patrzę na Ciebie, myśli mam tylko grzeszne
Chciałbym Cię mieć, robić to nawet w piekle
W łazience obmywam twarz zimną wodą
I nie wiem już czy jesteś, zaczynam wariować
sandy_sugar_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:00   #5
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Wydaje mi się, że jeśli chce mieć jakiekolwiek prawa do widzeń z dzieckiem, potrzebny jest test na ojcostwo, a potem sprawa w sądzie o podział obowiązków. Najlepiej skontaktuj się z radcą prawnym (widzę, że mieszkasz w Krakowie: sprawdź, czy studenci prawa nie prowadzą przypadkiem darmowej poradni).

Na moje oko jeśli facet naprawdę chce nawiązać więź z dzieckiem, powinien się przygotować na koszty: test, adwokat i alimenty to nie takie małe wydatki. Przedstaw mu to w ten sposób a jestem całkiem pewna, że znowu zniknie jak sen złoty.
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:04   #6
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez sandy_sugar_lips Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wg polskiego prawa nie ma podstaw do ograniczenia mu praw, swoją drogą nie wydaje Ci się niesprawiedliwe odbierać dziecku szanse na normalne kontakty z ojcem z racji na wasze relacje? Wiem, że masz mu za złe, że zostawił Cie w tym najtrudniejszym okresie życia i brzydko mówiąc wypiął się na was. Ale to jakim jest/był partnerem nie określa jakim będzie ojcem, a w życiu dziecka ważni są oboje rodzice. Wydaje mi też, skoro dziecko nie ma jego nazwiska, to do czasu sprawy o ustalenie ojcostwa, a co za tym idzie, ustalenie praw do jego widzenia, On nie może nic zrobić...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Może nie określa, ale daje już jakieś wyobrażenie na ten temat. On się swoim dzieckiem do tej pory w ogóle nie interesował, a przecież dziecko nienarodzone to też dziecko. Nie zapytał nawet czy jest zdrowe, czy się dobrze rozwija, czy po narodzeniu będzie mieć zapewnione dobrą opiekę i warunki? To o nim kiepsko świadczy jako o ojcu.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:06   #7
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Nie sprawdził się w trakcie ciąży, ale może teraz coś się zmieniło i chce być tatą. Nie powinnaś pozbawiać dziecka kontaktu z ojcem.

Wysokość alimentów możecie ustalić sami i potwierdzić umową u notariusza. Nie byliście małżeństwem, nie musicie ciągać się po sądach. Tak samo możecie iść obydwoje do urzędu i załatwić kwestię ojcostwa. Nie są potrzebne badania i adwokaci.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 15:07   #8
mooe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez sandy_sugar_lips Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wg polskiego prawa nie ma podstaw do ograniczenia mu praw, swoją drogą nie wydaje Ci się niesprawiedliwe odbierać dziecku szanse na normalne kontakty z ojcem z racji na wasze relacje? Wiem, że masz mu za złe, że zostawił Cie w tym najtrudniejszym okresie życia i brzydko mówiąc wypiął się na was. Ale to jakim jest/był partnerem nie określa jakim będzie ojcem, a w życiu dziecka ważni są oboje rodzice. Wydaje mi też, skoro dziecko nie ma jego nazwiska, to do czasu sprawy o ustalenie ojcostwa, a co za tym idzie, ustalenie praw do jego widzenia, On nie może nic zrobić...
moze i nie byl zlym partnerem, ale okazal sie tchorzem po tym jak mu powiedzialam, ze bedzie ojcem. Uciekl, nie interesujac sie ani mna, ani dzieckiem, dopiero jak uslyszal od kogos ze urodzilam to sobie przypomnial, ze on chce miec kontakt z dzieckiem.
mooe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:10   #9
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie powinnaś pozbawiać dziecka kontaktu z ojcem.
niby nie powinna dziecka pozbawiać kontaktów z ojcem, lecz co z niego za ojciec? nagle sobie przypomniał że autorka urodziła a gdzie był w czasie ciąży? i gdzie był tuż po porodzie? teraz przyszedł na gotowe. tacy są najlepsi, przyjdą na gotowe i domagają się równych praw do dziecka.
ja na miejscu autorki od razu poinformowałbym go o tym że będzie płacił alimenty i od razu będzie miała prawdziwy obraz tatusia i jego prawdziwych chęci.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:15   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Ja bym odmówiła spotkań i kontaktów. Jaki to ojciec? Dupek, dawca spermy co najwyżej. Na miano ojca też trzeba zasłużyć.
Autorko, możesz odmawiać konsekwentnie, nic Ci nie grozi. Gostek nie jest nigdzie wpisany jako ojciec i wg przepisów jest całkiem obcym chłopem dla Ciebie i dziecka. Nie uginaj się, nie potrzebne Ci teraz stresy z niedojrzałym palantem.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:16   #11
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

To sobie przypomniał ;/ jak będzie mu bardzo zależało na dziecku to może założyć sprawę o kontakty z dzieckiem , dokładnie jak sobie przypomniał to niech płaci alimenty
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 15:17   #12
sandy_sugar_lips
Raczkowanie
 
Avatar sandy_sugar_lips
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 139
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
niby nie powinna dziecka pozbawiać kontaktów z ojcem, lecz co z niego za ojciec? nagle sobie przypomniał że autorka urodziła a gdzie był w czasie ciąży? i gdzie był tuż po porodzie? teraz przyszedł na gotowe. tacy są najlepsi, przyjdą na gotowe i domagają się równych praw do dziecka.
ja na miejscu autorki od razu poinformowałbym go o tym że będzie płacił alimenty i od razu będzie miała prawdziwy obraz tatusia i jego prawdziwych chęci.
Oczywiście, że tak. Dziecko to nie zabawka od czasu do czasu. Sama walczyłam ze swoim eksem o pieniądze na nasze dzieci, i jak tylko wspominałam, ze nie ma kasy = nie ma dzieci, znikał ma miesiąc. Autorka wątku musi mu uświadomić, ze dziecko to nie tylko przywileje ale też obowiązki... Wtedy się okaże czy to weekendowy tatuś.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Pezet
Tracę zmysły, trzymasz mnie za rękę
Tańczę z tobą w ręku z Jackiem Danielsem
Patrzę na Ciebie, myśli mam tylko grzeszne
Chciałbym Cię mieć, robić to nawet w piekle
W łazience obmywam twarz zimną wodą
I nie wiem już czy jesteś, zaczynam wariować

Edytowane przez sandy_sugar_lips
Czas edycji: 2013-12-05 o 15:23
sandy_sugar_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:19   #13
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

lepiej skontaktuj się z prawnikiem, chyba dobrze mieć zaplecze prawne.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:19   #14
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
niby nie powinna dziecka pozbawiać kontaktów z ojcem, lecz co z niego za ojciec? nagle sobie przypomniał że autorka urodziła a gdzie był w czasie ciąży? i gdzie był tuż po porodzie? teraz przyszedł na gotowe. tacy są najlepsi, przyjdą na gotowe i domagają się równych praw do dziecka.
ja na miejscu autorki od razu poinformowałbym go o tym że będzie płacił alimenty i od razu będzie miała prawdziwy obraz tatusia i jego prawdziwych chęci.
Mam takie samo zdanie.
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:32   #15
Sour
Zadomowienie
 
Avatar Sour
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z łóżka
Wiadomości: 1 695
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie powinnaś pozbawiać dziecka kontaktu z ojcem.
Ależ on sam, z własnej woli pozbawił się kontaktu z dzieckiem znikając jak kamfora w chwili, gdy dowiedział się, że takowe będzie posiadał
__________________
Fall seven times, stand up eight.
Sour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:41   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Najpierw ustalenie alimentów, w tym zaległych, połowa kosztów wizyt u ginekologa i ewentualnie leków, które musiałaś brać, potem niech się z dzieckiem widuje, jeśli będzie dalej miał takie życzenie.

I uważam, że Autorka ma rację, nie mając ochoty, żeby jej eks nagle się spełniał w roli tatusia, skoro miał to dziecko w dupie przez 10 miesięcy. A jak nagle go sumienie ruszyło, to wypadałoby zacząć od przepraszam, a nie od telefonu ,,czy urodziłaś".
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:47   #17
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
niby nie powinna dziecka pozbawiać kontaktów z ojcem, lecz co z niego za ojciec? nagle sobie przypomniał że autorka urodziła a gdzie był w czasie ciąży? i gdzie był tuż po porodzie? teraz przyszedł na gotowe. tacy są najlepsi, przyjdą na gotowe i domagają się równych praw do dziecka.
ja na miejscu autorki od razu poinformowałbym go o tym że będzie płacił alimenty i od razu będzie miała prawdziwy obraz tatusia i jego prawdziwych chęci.
Rowniez sie zgadzam. Chce miec jakiekolwie prawa do dziecka to musi miec i obowiazki - jezeli faktycznie zaczal sie poczuwac do was i sumienie go ruszylo to niech placi alimenty a jak nie to niech spada na bambus. Co to za ojciec ktory nigdy nie zainteresowal sie czy jego rodzone dziecko ma co jesc, gdzie spac i w co sie ubrac. Dziecko to przede wszystkim odpowiedzialnosc i obowiazki a jezeli on nie czuje sie odpowiedzialny zeby mu wszystko to co potrzebne zapewnic to ojca zadnego z niego i tak nie bedzie i kopnac takiego w dupe. W wypadku gdyby sie zgodzil placic to dalabym szanse i umozliwilabym widzenie dziecka - przynajmniej moze w przyszlosci nie zarzuciloby mi ze nie dalam mu szansy i ze nie dopuscilam do niego ojca i ze przeze mnie go nie ma.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:57   #18
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez Sour Pokaż wiadomość
Ależ on sam, z własnej woli pozbawił się kontaktu z dzieckiem znikając jak kamfora w chwili, gdy dowiedział się, że takowe będzie posiadał
Dokładnie tak. Nie kupuję tych tekstów o odbieraniu ojca. Odbierać ojca to można jak się samej wnosi o rozwód/zrywa związek i ucieka się z dzieckiem w świat, a nie kiedy się nie ma ochoty na kontakty dziecka z ojcem, który sobie o nim przypomniał po kilku ładnych miesiącach, dość długo po tym jak zostawił jego ciężarną matkę i zwiał od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Sorry, nawet na bycie weekendowym rodzicem trzeba sobie jakoś zasłużyć. Lepszy żaden ojciec niż taki, który ucieka i wraca kiedy ma na to ochotę.

Autorko, skoro nie wpisałaś go jako ojca, to według mojej wiedzy żeby domagać się kontaktu z córką musiałby wnieść pozew do sądu o ustalenie ojcostwa, a później umówić z Tobą (we dwoje bądź sądownie) widzenia z dzieckiem. Gdyby potwierdził swoje ojcostwo, mogłabyś też starać się o pozbawienie lub ograniczenie praw rodzicielskich, jeśli uważasz, że byłoby to odpowiednie. Bez tego wszelkie poważniejsze decyzje względem córeczki będziecie musieli podejmować oboje. Radziłabym na razie zapowiedzieć mu, że widzeń nie będzie jeśli tego nie chcesz - równie dobrze może być tak, że machnie ręką i już się nie pojawi. Jeśli natomiast będzie się starał za wszelką cenę to ojcostwo potwierdzić i ustalić widzenia, to podejmiesz jakieś dalsze decyzje.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:58   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez Sour Pokaż wiadomość
Ależ on sam, z własnej woli pozbawił się kontaktu z dzieckiem znikając jak kamfora w chwili, gdy dowiedział się, że takowe będzie posiadał
kontakt z brzuchem...?

ja bym go zapytała, czy skoro chce widzieć się z dzieckiem to czy poczuwa się do płacenia alimentów. po drugie, nawet jeśli nie sprawdził się jako partner, jako ojciec może się sprawdzić. może przez ten czas przemyślał sobie pewne rzeczy? może dojrzał?
jak długo byliście ze sobą, zanim się dowiedziałaś o ciąży? ile on ma lat?

a z prawnego punktu widzenia, o ile się nie mylę, żeby on miał sądownie ustalone widzenia, musiałby być zrobiony test na ojcostwo. możesz mu powiedzieć, że to nie jego dziecko, że go zdradziłaś, ale to trochę ryzykowne. no i mimo wszystko ja bym na twoim miejscu oczekiwała alimentów, które się dziecku należą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 16:01   #20
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kontakt z brzuchem...?
Ciąża to przecież nie tylko brzuch. Zostawił dziecko kiedy jego mama musiała o siebie bardzo dbać, naraził oboje na koszmarny stres, nie postawił nogi u lekarza, nie wydał złotówki na witaminy/ciuchy ciążowe/wyprawkę, robił Bóg wie co kiedy jego dziecko się rodziło. Generalnie w rzyci miał, czy się urodzi, jak się urodzi, czy będzie zdrowe i czy będzie miało wszystko, czego na początku potrzeba.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:03   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Nie kupuję tych tekstów o odbieraniu ojca. Odbierać ojca to można jak się samej wnosi o rozwód/zrywa związek i ucieka się z dzieckiem w świat, a nie kiedy się nie ma ochoty na kontakty dziecka z ojcem, który sobie o nim przypomniał po kilku ładnych miesiącach, dość długo po tym jak zostawił jego ciężarną matkę i zwiał od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Sorry, nawet na bycie weekendowym rodzicem trzeba sobie jakoś zasłużyć. Lepszy żaden ojciec niż taki, który ucieka i wraca kiedy ma na to ochotę.
no dobra, koleś dał dupy na całej linii, ale jak ma teraz udowodnić, że sobie zasłużył? może jednorazowo chciałby zobaczyć dziecko, ot takie widzimisię. a może zmienił się przez te kilka miesięcy? nie warto się spotkać i sprawdzić, co siedzi w jego głowie?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:05   #22
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no dobra, koleś dał dupy na całej linii, ale jak ma teraz udowodnić, że sobie zasłużył? może jednorazowo chciałby zobaczyć dziecko, ot takie widzimisię. a może zmienił się przez te kilka miesięcy? nie warto się spotkać i sprawdzić, co siedzi w jego głowie?
Sądzę, że gdyby tak było, to powiedziałby coś więcej niż "wiem że urodziłaś, chcę zobaczyć dziecko". Albo najlepiej: powiedział więcej i zrobił coś.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:06   #23
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Autorko, dla dobra dziecka powinnaś dać mu szansę.
A i Tobie też będzie łatwiej finansowo.
Nawet jeśli masz dobrą sytuację materialną to te pieniądze od niego możesz składać dziecku na przyszłość.Na pewno kiedyś się przydadzą.
Biologiczny ojciec jest zobowiązany do łożenia na dziecko.
Nie ułatwiaj mu życia rezygnacją z roszczeń finansowych na dziecko.

A jeśli będzie się zachowywał poprawnie wobec dziecka to i kontaktów nie utrudniaj.
Dziecku będzie łatwiej żyć w przyszłości wiedząc kto jest jego ojcem.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:09   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Sądzę, że gdyby tak było, to powiedziałby coś więcej niż "wiem że urodziłaś, chcę zobaczyć dziecko". Albo najlepiej: powiedział więcej i zrobił coś.
wiesz... różni są ludzie. sądzę, że przede wszystkim nie wiedział, jak zareaguje autorka, czy za to świństwo go nie zbluzga na wstępie. gdybać sobie można, równie dobrze mógł chcieć ustalić jakieś szczegóły na spotkaniu a nie przez telefon.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:15   #25
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wiesz... różni są ludzie. sądzę, że przede wszystkim nie wiedział, jak zareaguje autorka, czy za to świństwo go nie zbluzga na wstępie. gdybać sobie można, równie dobrze mógł chcieć ustalić jakieś szczegóły na spotkaniu a nie przez telefon.
Ale najpierw trzeba się domyślić, że po takim czymś raczej sucha propozycja spotkania nie przejdzie. Dla mnie to brzmi roszczeniowo, a nie ze skruchą Wiesz - dziecko się urodziło, ma kupioną za nie moje wyprawkę i zapas pieluch, zdrowe jest i ładne, to chcę je zobaczyć - w końcu jestem ojcem! Wskazane byłoby raczej na początku coś sobą reprezentować, wykazać inicjatywę trochę bardziej imponującą od telefonu w stylu "ej, mogę wpaść?".
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:16   #26
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
ja na miejscu autorki od razu poinformowałbym go o tym że będzie płacił alimenty i od razu będzie miała prawdziwy obraz tatusia i jego prawdziwych chęci.
Popieram, tak bym zrobiła. Jeśli nie zechce płacić, to bym zupełnie olała jego chęć zobaczenia się z dzieckiem.
Bycie burakiem/tchórzem w stosunku do kobiety nie zabiera ojcu możliwości kontaktu z dzieckiem. Moim zdaniem zasłużyłaś na to, żeby eks czasem Cię odciążał płacąc alimenty albo zabierając do siebie dzieciaka. Rozumiem Twoją dumę i niechęć do jego ingerencji w Wasze życie, mimo to może dziecko chciałoby mieć ojca... Przemyśl sobie za i przeciw, zanim podejmiesz decyzję, czy chcesz z eksem walczyć czy nie.
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:21   #27
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

A co z rodzina ojca dziecka? Znasz ich? Wiedza, ze sa dziadkami? Pamietaj, ze moze ojciec dziecka nie popisze sie odpowiedzialnoscia-tego nie wiemy, ale moze moglabys liczyc na nich. W kocu to dziadkowie Twojej corci.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2013-12-05 o 16:22
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:23   #28
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Jeśli autorka nie wpisała ojca dziecka z imienia i nazwiska, to prawnie ojciec dziecka jest nieznany. Nie ma on prawa domagać się widzenia, musi wnieść sprawę o ustalenie ojcostwa. Wtedy gdy potwierdzą je badaniami DNA, badaniami krwi, może on wnieść sprawę o ustalenie widzeń/podziału opieki. Natomiast autorka w tym momencie nie ma prawa domagać się od niego alimentów, dopiero gdy sądownie ustali, że jest on ojcem dziecka.

Dodatkowo dochodzi kwestia, czy autorka chce aby ojciec dziecka posiadał władzę rodzicielską oraz jakie nazwisko ma nosić dziecko.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2013-12-05 o 16:27
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:24   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ale najpierw trzeba się domyślić, że po takim czymś raczej sucha propozycja spotkania nie przejdzie. Dla mnie to brzmi roszczeniowo, a nie ze skruchą Wiesz - dziecko się urodziło, ma kupioną za nie moje wyprawkę i zapas pieluch, zdrowe jest i ładne, to chcę je zobaczyć - w końcu jestem ojcem! Wskazane byłoby raczej na początku coś sobą reprezentować, wykazać inicjatywę trochę bardziej imponującą od telefonu w stylu "ej, mogę wpaść?".
gdyby wszyscy reagowali tak jak "powinno się" to życie nie byłoby takie skomplikowane
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 16:28   #30
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: tatus przypomnial sobie o dziecku.

Teksty o odbieraniu ojca do mnie nie przemawiają. Ten człowiek już pokazał, jakim chce być ojcem, gdy autorka była w ciąży. Nie warto sobie mieszać w życiorysie i pakować do niego kompletnie nieodpowiedzialnych ludzi, dla których zobaczenie dziecka i tak może okazać się jedynie jednorazową zachcianką.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.