Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-08, 09:39   #1
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa

Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie


Hej
Od razu zaznaczam że temat jest teoretyczny - nie planuję aktualnie ślubu a już tym bardziej kredytu na wesele.

Braliscie, rozwazaliscie? Nie ukrywajmy - dla młodych ludzi, bez wsparcia rodziców, te co najmniej 15 a częściej i 20-30 tysięcy to kolosalna kwota do odlozenia. Z drugiej strony kredyt na jednonocna imprezę?...

Zapraszam do dyskusji
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 09:53   #2
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Ja już jestem po i mam taką obserwację, którą kieruję do osób zastanawiających się nad kredytem na pokrycie części (nie całości!) kosztów ślubu i wesela.

U nas ślub i kameralne przyjęcie kosztowało ok 15 tysięcy. Nie prosiliśmy rodziców o wsparcie finansowe, sami odłożyliśmy potrzebną kwotę. Okazało się, wbrew temu na co byliśmy wstępnie przygotowani, że dużą część kosztów (np. restauracja, florystka, fotograf) pokrywaliśmy już po weselu. A więc jeżeli kwota na którą chcecie brać kredyt miałaby pokryć tylko część wydatków, a część gotówki już macie odłożoną - nie warto. Podczas wesela na pewno zbierzecie jakąś gotówkę. Oczywiście nigdy nie wiadomo jaka to będzie kwota, a jestem absolutną przeciwniczką liczenia "ile dostaniemy w kopertach", dlatego takie rozwiązanie polecam osobom, którym brakuje tylko części środków finansowych
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:06   #3
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Hej
Od razu zaznaczam że temat jest teoretyczny - nie planuję aktualnie ślubu a już tym bardziej kredytu na wesele.

Braliscie, rozwazaliscie? Nie ukrywajmy - dla młodych ludzi, bez wsparcia rodziców, te co najmniej 15 a częściej i 20-30 tysięcy to kolosalna kwota do odlozenia. Z drugiej strony kredyt na jednonocna imprezę?...

Zapraszam do dyskusji
Nie bralismy kredytu. I nigdy bym sie na kredyt na wesele nie wplatala.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:10   #4
katarzynakrk
Przyczajenie
 
Avatar katarzynakrk
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Nie brałam na to kredytu i uważam, że to nierozsądne. Jeżeli stać kogoś na wesele, jasna sprawa. Jeżeli nie... Nie ma sensu zadłużać się na nowej drodze życia. Wesele to koszty, także koszty nieprzewidziane, więc... Nie warto.
__________________
meble na raty przez internet
katarzynakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:12   #5
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez katarzynakrk Pokaż wiadomość
Nie brałam na to kredytu i uważam, że to nierozsądne. Jeżeli stać kogoś na wesele, jasna sprawa. Jeżeli nie... Nie ma sensu zadłużać się na nowej drodze życia. Wesele to koszty, także koszty nieprzewidziane, więc... Nie warto.
zgadzam się.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:15   #6
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

A jak długo zajęło Wam odlozenie na wesele?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:23   #7
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A jak długo zajęło Wam odlozenie na wesele?
My odkładaliśmy te 15 tysięcy jakieś 2 lata, ale w tym czasie nie zaciskaliśmy pasa jakoś zbyt mocno. Co prawda nie byliśmy w tym czasie na żadnych porządnych wakacjach, ale żyć staraliśmy się normalnie. Generalnie nie zarabiamy jakiś strasznych kokosów + wynajmowaliśmy przez cały ten czas kawalerkę a to też koszt.

Ja bym kredytu na wesele nie wzięła i osobiście wśród bliższych znajomych też nie mam osób które się na takowy zdecydowały. Słyszałam o pojedynczych przypadkach wśród dalszych znajomych, ale nie wiem czy to były jedynie plotki czy prawda.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 13:28   #8
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Rozumiem. Pytam o z kolei ja znam trochę osób które się na kredyt decydowały, sama bym nie chciała, ale zastanawiam się co inni o tym sądzą.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:28   #9
katarzynakrk
Przyczajenie
 
Avatar katarzynakrk
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A jak długo zajęło Wam odlozenie na wesele?
Półtora roku, ale pomogli zarówno moi rodzice, jak i mojego męża, co znacznie ułatwiło sprawę. Ale też nie przesadzaliśmy i szukaliśmy rozwiązań, które wyjdą nieco taniej.
__________________
meble na raty przez internet
katarzynakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:32   #10
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Ja też uważam, że kredyt na wesele jest nierozsądny. Ale z drugiej strony jak 20kilku latek może uzbierać te 20-30 albo i nawet więcej tysięcy na wesele? nie każdy chce i nie każdy może liczyć na pomoc rodziców. Wtedy najlepiej byłoby zrobić skromne przyjęcie, gorzej jeśli wesele to marzenie pary młodej.

Tak sobie myślę, że jeśli weźmiemy kredyt, który nie nalicza kosztów przy wcześniejszej spłacie to nie jest to aż taki zły pomysł dostanie się pieniądze w kopercie i można spłacić kredyt


my wydaliśmy na wesele 34tysiące, ale z 25 000 wydaliśmy już przed weselem, reszta po. Więc też nie zawsze jest tak, że wszystko opłacamy po weselu. Dużo sal weselnych wymaga wpłaty np. 50% miesiąc przed weselem i tak było w naszym przypadku

My nie zbieraliśmy na wesele długo, ale nie jesteśmy dobrym przykładem, bo mieszkamy za granicą
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:38   #11
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

My w ogóle nie zbieralismy co najlepsze.
Dołozyli meża rodzice z racji tego, ze ja mamy nie mam a z ojcem mam rózny kontakt (mieszka za granica, nie wychowywal mnie) to dostalam od niego na jakies drobiazgi. My ze swoich biezacych pieniedzy ubralismy sie-suknia, garnitur- ja i mlody, oplacilicmy kosciol, ustrajanie kosciola, wynejcie auta i fotografa, kosmetyczka, fryzjer itd i rozne drobre pierdółki (napoje, balony, kotyliony, tabliczki).
Za sale i autobus zaplacili męża rodzice. Za orkiestre tez.
Sale wybieralam ja, piekna z ogrodem.
Wesele na 70 osob.
Było pieknie.
A że zaczelismy planować i szykowac 3 miesiace przed ślubem to sie wytnie
Nie mielismy zbyt wiele kasy wiec myslelismy o skromnym przyjeciu no ale rodzice męża powiedzieli, ze pomoga więc odbylo się piekne wesele.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-09-08 o 13:42
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 13:39   #12
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
my wydaliśmy na wesele 34tysiące, ale z 25 000 wydaliśmy już przed weselem, reszta po. Więc też nie zawsze jest tak, że wszystko opłacamy po weselu. Dużo sal weselnych wymaga wpłaty np. 50% miesiąc przed weselem i tak było w naszym przypadku
U nas było tak, że m/w 30-40% przed, a 60-70% po Zgadzam się, że każdy musi to rozpatrzeć indywidualnie, zależnie od tego, jakie wymagania co do daty zapłaty mają wybrani przez niego usługodawcy
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:41   #13
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

No jak komuś dają rodzice to nie ma problemu ;-) pytam raczej o tych co sami odkładali.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:41   #14
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

dorris, no ale właśnie, dołożyli wam rodzice i zapłacili za większość, więc raczej oczywiste, że kredytu brać nie musieliście
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:44   #15
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
dorris, no ale właśnie, dołożyli wam rodzice i zapłacili za większość, więc raczej oczywiste, że kredytu brać nie musieliście
Owszem, zaplacili za sale, autobus i orkiestre. Sami sie do tego zaoferowali za co oczywiscie jestesmy im wdzieczni.
Gdyby tak sie nie stalo wesele/przyjecie odbyloby sie rowniez bez kredytu z tym, że mniejsze dla samych najblizszych.
Nigdy w zyciu nie wkopałabym sie w dlugi na wesele.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-09-08 o 13:45
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:45   #16
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
U nas było tak, że m/w 30-40% przed, a 60-70% po Zgadzam się, że każdy musi to rozpatrzeć indywidualnie, zależnie od tego, jakie wymagania co do daty zapłaty mają wybrani przez niego usługodawcy
pod tym względem to my sami pokomplikowaliśmy sprawę, bo mieliśmy umowę na 100 osób a przyszło niecałe 50 i od tych umówionych 100osób musieliśmy zapłacić 50% miesiąc przed. Nie wiem czemu wpisaliśmy taką liczbę w umowie, przecież od początku wiedzieliśmy, że będzie mało gości
no ale przynajmniej mało zapłaciliśmy po
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:48   #17
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Co wiecej odemnie bylo tylko 12 osób, reszta to znajomi rodzicow męża(ktorych nawet nie znalam) i rodzina męża.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:52   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

W dniu ślubu byłam po 30tce i nie wyobrażam sobie w tym wieku nie mieć oszczędności, nawet 10tysięcy na małe wesele.
Zazwyczaj się ma w tym wieku kilka lat pracy za sobą i nawet przy nie najwyższych dochodach coś się jednak odkłada nie tylko na wesele.
Jeśli są minimalne dochody lub ich brak to kto miałby tego kredytu udzielić Chwilówka to kiepski start i brak rozsądku wg mnie.
Zazwyczaj ten ślub się planuje z wyprzedzeniem i wydatki są rozłożone w czasie i to nie tak, że nagle trzeba ogromną sumę wydać.
Alkohol, zaproszenia, dodatki można kupić z wyprzedzeniem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 13:57   #19
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Generalnie ciekawa jestem jak w ogóle taki kredyt wygląda. Tzn nie znam się na bankowości, ale czy takie pieniądze bierze się od banku w formie pożyczki? Czy można ją spłacić po weselu w jednej dużej kwocie + płaci się jedynie za odsetki, czy też jest to rozkładane na jakieś raty i spłaca się je przez dłuższy okres ??

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W dniu ślubu byłam po 30tce i nie wyobrażam sobie w tym wieku nie mieć oszczędności, nawet 10tysięcy na małe wesele.
My mieliśmy po 27 lat i też jestem tego zdania, że jakies oszczędności się ma + wesele planuje się z wyprzedzeniem i jest czas na odłożenie kasy. Ale z lektury forum wiem też, że dużo osób planuje śluby w młodszym wieku, np. będąc jeszcze na studiach i nie pracując (ew dorywczo). Jednocześnie nie chcą obaczarczać kosztami rodziców czy też nie mogą liczyć na ich wsparcie finansowe. Myślę, że m.in takie osoby są potencjalnymi kredytobiorcami ;-)
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 13:58   #20
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Generalnie kredyt na - powiedzmy - 10k to żaden problem przy minimalnej krajowej.
Imo bierzesz.normalny kredyt gotówkowy, w wielu bankach spłacasz wcześniej bez dodatkowych opłat.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2016-09-08 o 14:05
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:02   #21
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Generalnie kredyt na - powiedzmy - 10k to żaden problem przy średniej krajowej.
Gdyby każdy w tym kraju zrabiał średnią krajową to by nie musiał brać kredytu na 10 tysięcy Średnia krajowa to na rękę chyba jakieś 3000.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:04   #22
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Gdyby każdy w tym kraju zrabiał średnią krajową to by nie musiał brać kredytu na 10 tysięcy Średnia krajowa to na rękę chyba jakieś 3000.
Jeżu, miała być minimalna!
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:08   #23
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
My mieliśmy po 27 lat i też jestem tego zdania, że jakies oszczędności się ma + wesele planuje się z wyprzedzeniem i jest czas na odłożenie kasy. Ale z lektury forum wiem też, że dużo osób planuje śluby w młodszym wieku, np. będąc jeszcze na studiach i nie pracując (ew dorywczo). Jednocześnie nie chcą obaczarczać kosztami rodziców czy też nie mogą liczyć na ich wsparcie finansowe. Myślę, że m.in takie osoby są potencjalnymi kredytobiorcami ;-)
Wiele rzeczy na wizażu to dla mnie abstrakcja, np ja się nie spotkałam z braniem ślubu na studiach, po studiach i mając stabilną pracę już tak.

Nie ma czegoś takiego jak kredyt gotówkowy bez dodatkowych opłat i jak i rat 0%. Banki to nie są instytucje charytatywne, muszą z czegoś żyć. Kredyty gotówkowe są wyżej oprocentowane niż np. mieszkaniowe.

W przypadku braku środków ograniczyłabym się do zrobienia grilla w ogródku dla rodziny i znajomych z muzyką.
Obiad w knajpie jest popularny ostatnio, ale wcale nie tak dużo tańszy (orientowałam się w kosztach w Łodzi i za te same pieniądze można krótkie wesele zrobić).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:12   #24
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Jeżu, miała być minimalna!
Hehe tak myślałam I tu się zgodzę, jeśli ktoś ma umowę o pracę, nawet na czas określony i na najniższą krajową to te kilkanascie tysięcy dostanie bez większego problemu.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak kredyt gotówkowy bez dodatkowych opłat i jak i rat 0%. Banki to nie są instytucje charytatywne, muszą z czegoś żyć. Kredyty gotówkowe są wyżej oprocentowane niż np. mieszkaniowe.
Też mi się tak wydaje, że oprocentowanie jest wysokie bo inaczej bankom by się takie pożyczki nie opłacały.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:24   #25
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Czy ktokolwiek z Was brał kiedykolwiek kredyt gotówkowy?
W moim banku jest całkiem niskie + można bez konsekwencji spłacić wcześniej. Nikt nie mówił ze to raty zero %.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:59   #26
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Nie znam nikogo, kto pakowałby się w kredyt, żeby zasponsorować wesele. Ci, którzy brali ślub jako starsi, finansowali sobie sami, natomiast ci, którzy robili to w młodszym wieku, dostawali pomoc od rodziców.
Wesele na kredyt uważam za całkowicie zbędne "chciejstwo"; nie jest to artykuł pierwszej potrzeby. No ale co kto woli, niektórzy lubią "życie na bogato".
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 15:58   #27
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Czy ktokolwiek z Was brał kiedykolwiek kredyt gotówkowy?
W moim banku jest całkiem niskie + można bez konsekwencji spłacić wcześniej. Nikt nie mówił ze to raty zero %.


Kiedyś brałam kredyt gotówkowy 2tys. i koszty dodatkowe jakie poniosłam to było 100zł

Nie znam nikogo, kto brałby kredyt na wesele. Opcja z opłatami po weselu jest najrozsądniejsza, ale tak czy siak na start jakąś kasę trzeba mieć. Ogólnie jestem przeciwna braniu kredytu na taką "imprezę".
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 16:17   #28
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Nie znam nikogo, kto pakowałby się w kredyt, żeby zasponsorować wesele. Ci, którzy brali ślub jako starsi, finansowali sobie sami, natomiast ci, którzy robili to w młodszym wieku, dostawali pomoc od rodziców.
Wesele na kredyt uważam za całkowicie zbędne "chciejstwo"; nie jest to artykuł pierwszej potrzeby. No ale co kto woli, niektórzy lubią "życie na bogato".
A jeżeli młodsi są bez wsparcia rodziców to mogą poczekać ze ślubem lub zorganizować skromną imprezę rodzinną, bez wesela i niskobudżetowo. Generalnie ja uważam że nie ma się pakować w coś, na co człowieka nie stać.

Znam historię rodziców, którzy wzięli kredyt na wesele córki. Historia z małego miasteczka, sprzed ponad 10 lat, zresztą to skrajny przypadek. Dziewczyna 20 lat, nie poszła na studia, mieszkała z rodzicami i pracowała dorywczo w sklepie. Chłopak podobnie. Wielka miłość, postanowiono że po ślubie chłopak wprowadzi się do teściów i będzie im pomagał prowadzić warsztat. Rodzice chłopaka nie mieli kasy, tylko symbolicznie ich mogli wesprzeć. Rodzice panny młodej mieli gorszy okres w interesach i też jak to się mówi groszem nie śmierdzieli ale stwierdzili, że to będzie wstyd jak nie będzie wesela na 200 osób. Wzięli kredyt na siebie, dokładnie nie wiem ale z plotek podobno 40 tysięcy. Nie wiem ile pieniędzy młodzi zebrali z prezentów, ale później młode małżeństwo stwierdziło że ono nie ma obowiązku oddawać rodzicom panny młodej tej kwoty, skoro to oni chcieli tego wesela. No i do dzisiaj córka nie rozmawia z rodzicami, wyprowadziła się , a matka z ojcem spłacali kredyt......

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Kiedyś brałam kredyt gotówkowy 2tys. i koszty dodatkowe jakie poniosłam to było 100zł
No dobra 2000 - 100 PLN kosztów dodatkowych. 20 000 - już tysiak, bierzesz 40 kafli, masz do spłacenia 42. Niby odsetki niewielkie ale czy ma się gwarancję że goście dopiszą i w kopertach wesele się zwróci? Ano nie ma. Dlatego nawet przy braniu kredytu wypadałoby mieć jakieś środki w zapasie.
Tak samo w sytuacji którą opisałam na samym początku wątku - jakieś opłaty na pewno będą pokrywane po weselu i wtedy można je opłacić kasą od gości, ale konkretną gotówkę na start trzeba mieć, a pieniędzmi z prezentów ewentualnie pokryć resztę.
__________________
20.08.2016

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-09-08 o 16:19
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 16:21   #29
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

To samo napisałam w swoim poście
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 16:29   #30
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Wesele na kredyt? - Doświadczenia, opinie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To samo napisałam w swoim poście
Wiem wiem to nie było do Ciebie , tylko tak ogólnie dla tych rozważających kredyt
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 17:54:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.