Ciąża - kto ma większe prawo głosu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-09, 11:18   #1
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46

Ciąża - kto ma większe prawo głosu?


Witam was dziewczyny !

Zaczynam ten wątek przez sytuacje mojej dobrej znajomej ktora ostatnio miała miejsce.

Jak myślicie, czy w wypadku kiedy para wpadła a kobieta nie chce utrzymać tej ciąży a facet tak, to kto ma wieksze prawo glosu ? Czy facet ma jakies prawne prawo aby pozwac kobiete jesli zrobi aborcje za granica? Co zrobic jak rozmowy nie dają zadnego efektu a kazda ze stron upiera sie przy swoim ?

Jestem ciekawa jakie sa wasze opinie na ten temat
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:30   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny !

Zaczynam ten wątek przez sytuacje mojej dobrej znajomej ktora ostatnio miała miejsce.

Jak myślicie, czy w wypadku kiedy para wpadła a kobieta nie chce utrzymać tej ciąży a facet tak, to kto ma wieksze prawo glosu ? Czy facet ma jakies prawne prawo aby pozwac kobiete jesli zrobi aborcje za granica? Co zrobic jak rozmowy nie dają zadnego efektu a kazda ze stron upiera sie przy swoim ?

Jestem ciekawa jakie sa wasze opinie na ten temat

Ciąża to babska sprawa.
Koniec negocjacji.

W Polsce nie ma prawa, które umożliwiałoby karanie kobiety za przerwanie ciąży.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:31   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

kobieta. chociażby dlatego, że to ona będzie musiała znosić ciążę i później zmagać się z jej konsekwencjami.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:33   #4
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta. Wszelkie fizyczne konsekwencje jakiejkolwiek decyzji w tej sprawie poniesie ona, a nie facet.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:34   #5
MaritzaRamos
Raczkowanie
 
Avatar MaritzaRamos
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Oczywiście, że kobieta, to jej ciało. Nie można pozwać kobiety za aborcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MaritzaRamos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:35   #6
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta. To ona musi chodzić w tej niechcianej ciąży przez 9 miesięcy, znosić wszystkie jej trudności, przeżyć poród i wszystkie ewentualne konsekwencje. Już pominę aspekt taki jak wygląd i utratę figury. Nie wyobrażam sobie, że jakiś facet mógłby zmusić kobietę do czegoś takiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:38   #7
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta. Z powodów już opisanych w poprzednich postach.

Aczkolwiek nadal nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie nie ustalają takich rzeczy przed pójściem do łóżka.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 11:42   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:55   #9
Henri1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 63
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Dziecko jest w równym stopniu kobiety jak i mężczyzny. Kobieta sama się nie zapłodni, a mężczyzna dziecka nie urodzi. Gdy facet opuści ciężarną i umywa ręce od dziecka, wtedy to kobieta ma prawo do decyzji.
Henri1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:59   #10
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Dziecko jest w równym stopniu kobiety jak i mężczyzny. Kobieta sama się nie zapłodni, a mężczyzna dziecka nie urodzi. Gdy facet opuści ciężarną i umywa ręce od dziecka, wtedy to kobieta ma prawo do decyzji.
A co w wypadku kiedy kobieta nie chce a facet chce? Co wtedy ?
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:02   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta oczywiscie. Natomiast zanim sie pojdzie do lozka trzeba by obgadac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 12:02   #12
Henri1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 63
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
A co w wypadku kiedy kobieta nie chce a facet chce? Co wtedy ?
To samo, gdy facet nie chce, a kobieta chce
Henri1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:10   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
To samo, gdy facet nie chce, a kobieta chce
To facet ma zwykle pecha, bo to ciało kobiety i ona decyduje.

Facet ma kiepsko pod względem decyzyjnym, bo nie jest w stanie wpłynąć na kobietę, może ją co najwyżej zamknąć w piwnicy.

Kobieta ma kiepsko, bo jak zdecyduje się wychować i urodzić, to facet może się ulotnić bez żadnych konsekwencji ciążowo-porodowo-wychowawczych.

Ja zawsze pytam partnera wcześniej, co z wpadką, żeby wiedzieć, czy aborcję przeprowadzać po cichu, czy mogę liczyć na jakąś pomoc. Jeśli facet jest typowo pro-life to po co go obarczać wyrzutami sumienia, kiedy dla mnie to tylko zlepek komórek?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:17   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To facet ma zwykle pecha, bo to ciało kobiety i ona decyduje.

Facet ma kiepsko pod względem decyzyjnym, bo nie jest w stanie wpłynąć na kobietę, może ją co najwyżej zamknąć w piwnicy.

Kobieta ma kiepsko, bo jak zdecyduje się wychować i urodzić, to facet może się ulotnić bez żadnych konsekwencji ciążowo-porodowo-wychowawczych.

Ja zawsze pytam partnera wcześniej, co z wpadką, żeby wiedzieć, czy aborcję przeprowadzać po cichu, czy mogę liczyć na jakąś pomoc. Jeśli facet jest typowo pro-life to po co go obarczać wyrzutami sumienia, kiedy dla mnie to tylko zlepek komórek?
Dlatego z prolajferami sie nie spi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:21   #15
Henri1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 63
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To facet ma zwykle pecha, bo to ciało kobiety i ona decyduje.

Facet ma kiepsko pod względem decyzyjnym, bo nie jest w stanie wpłynąć na kobietę, może ją co najwyżej zamknąć w piwnicy.

Kobieta ma kiepsko, bo jak zdecyduje się wychować i urodzić, to facet może się ulotnić bez żadnych konsekwencji ciążowo-porodowo-wychowawczych.

Ja zawsze pytam partnera wcześniej, co z wpadką, żeby wiedzieć, czy aborcję przeprowadzać po cichu, czy mogę liczyć na jakąś pomoc. Jeśli facet jest typowo pro-life to po co go obarczać wyrzutami sumienia, kiedy dla mnie to tylko zlepek komórek?
Tabletki+gumki+EllaOne i prędzej się w totka wygra, niż w ciażę zajdzie. Teraz faceci mają gorzej, bo kobieta może wykraść nasienie(np. z prezerwatywy), urodzić dziecko i pozwać ojca o alimenty. Niestety, takie przypadki są coraz częstsze
Henri1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:25   #16
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Tabletki+gumki+EllaOne i prędzej się w totka wygra, niż w ciażę zajdzie. Teraz faceci mają gorzej, bo kobieta może wykraść nasienie(np. z prezerwatywy), urodzić dziecko i pozwać ojca o alimenty. Niestety, takie przypadki są coraz częstsze
To chyba jakiś urban legend? Inaczej czas zacząć palić zużyte prezerwatywy, bo jeszcze jakaś żulietta zaciąży z moim facetem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:30   #17
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Tabletki+gumki+EllaOne i prędzej się w totka wygra, niż w ciażę zajdzie. Teraz faceci mają gorzej, bo kobieta może wykraść nasienie(np. z prezerwatywy), urodzić dziecko i pozwać ojca o alimenty. Niestety, takie przypadki są coraz częstsze
Akurat ten temat dotyczy tego jak juz sie jest w ciazy, a nie o sposobach antykoncepcji

A co do postaw prawnych w naszym pieknym katolickim kraju, to jak ustawa antyaborcyja wejdzie to jest mozliwe aby facet pozwal kobiete ze wykonala aborcje bez jego zgody?
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:32   #18
Henri1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 63
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To chyba jakiś urban legend? Inaczej czas zacząć palić zużyte prezerwatywy, bo jeszcze jakaś żulietta zaciąży z moim facetem.
O to nie musisz się martwić, bo dotyczy to prawie wyłącznie par. Ile takich przypadków było, nie wiadomo. Faktem jest, że ta liczba się zwiększa. Póki prawo alimentacyjne się nie zmieni i nie będzie równych szans w sądzie, ten proceder nie zniknie.
Henri1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:44   #19
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
O to nie musisz się martwić, bo dotyczy to prawie wyłącznie par. Ile takich przypadków było, nie wiadomo. Faktem jest, że ta liczba się zwiększa. Póki prawo alimentacyjne się nie zmieni i nie będzie równych szans w sądzie, ten proceder nie zniknie.
Skoro nie wiadomo ile ich było, to skąd wiadomo, że się zwiększa?

Nie mam pojęcia po co ktoś miałby coś takie robić i nie chcę wiedzieć.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 12:46   #20
KontrowersyjnaBaba
Raczkowanie
 
Avatar KontrowersyjnaBaba
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 112
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy w wypadku kiedy para wpadła a kobieta nie chce utrzymać tej ciąży a facet tak, to kto ma wieksze prawo glosu ?
Z całym szacunkiem, ale oboje mają takie samo prawo bo kobieta sama sobie dziecka nie zrobiła a facet sam sobie nie spłodził. Za głupotę braku rozmów na ten temat przed podjęciem współżycia, poznania kolesia/laski nie wspominając już o niestosowanie zabezpieczeń winni są oboje i oboje powinni teraz myśleć jak wyjść z tego szamba.

Za głupotę się płaci.

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Czy facet ma jakies prawne prawo aby pozwac kobiete jesli zrobi aborcje za granica?
W Polsce ? Jeszcze nie.


Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Co zrobic jak rozmowy nie dają zadnego efektu a kazda ze stron upiera sie przy swoim ?
Rozstać się bo jeżeli nie dogadują się w tak ważnej kwestii to co dopiero myśleć o innych sprawach związkowych. Jak dla mnie związek do odstrzału.

A ciąża....kobieta może dziecko usunąć (jej wybór) i zmądrzeć albo urodzić i pozwać ojca o jak najwyższe alimenty (a nawet jak tatuś nie ma roboty to będzie miał na niego i jego rodzinie oko komornik).....i też zmądrzeć.


Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa jakie sa wasze opinie na ten temat
Moja opinia jest taka, że poza wyglądem w seksie się liczy inteligencja.
KontrowersyjnaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:47   #21
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta ma decydujący głos, ponieważ zarodek znajduje się w jej ciele.
Gdy medycyna odkryje sposób na hodowanie zarodka poza organizmem kobiety to wtedy będzie 50/50 😉

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:57   #22
KontrowersyjnaBaba
Raczkowanie
 
Avatar KontrowersyjnaBaba
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 112
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Weronika__ Pokaż wiadomość
Kobieta ma decydujący głos, ponieważ zarodek znajduje się w jej ciele.
Gdy medycyna odkryje sposób na hodowanie zarodka poza organizmem kobiety to wtedy będzie 50/50 ��
Nie rozumiem logiki.
Zarodek w ciele kobiety to ten sam zarodek, który mógłby być wyhodowany poza organizmem kobiety - inne jest tylko miejsce jego ulokowania. Z punktu widzenia genetyki 50/50 obowiązuje od zawsze.

Pomijając fakt, że sytuacja gdy facet chce pozostawienia dziecka a kobieta nie (lub na odwrót) jest dowodem na głupotę i brak poznania partnera to uważam, że winę i prawo głosu mają oboje po równi.
KontrowersyjnaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:00   #23
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez KontrowersyjnaBaba Pokaż wiadomość
Nie rozumiem logiki.
Zarodek w ciele kobiety to ten sam zarodek, który mógłby być wyhodowany poza organizmem kobiety - inne jest tylko miejsce jego ulokowania. Z punktu widzenia genetyki 50/50 obowiązuje od zawsze.

Pomijając fakt, że sytuacja gdy facet chce pozostawienia dziecka a kobieta nie (lub na odwrót) jest dowodem na głupotę i brak poznania partnera to uważam, że winę i prawo głosu mają oboje po równi.
Oczywiście, że zarodek jest ten sam. Ale lokacja inna. I właśnie ta lokacja ma wpływ na to że to kobieta ma ostateczny głos. Jeśli ona chce aborcji a on nie, to nie da się zarodka wyjąć i umieścić gdzieś indziej, żeby mężczyzna mógł sobie go hodować, a kobieta iść w swoją stronę.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:10   #24
KontrowersyjnaBaba
Raczkowanie
 
Avatar KontrowersyjnaBaba
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 112
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Weronika__ Pokaż wiadomość
Jeśli ona chce aborcji a on nie, to nie da się zarodka wyjąć i umieścić gdzieś indziej, żeby mężczyzna mógł sobie go hodować, a kobieta iść w swoją stronę.
W przypadku, gdy facet chce aby urodziła a kobieta jest przeciwko to należy albo zrobić to o czym pisałam wcześniej, albo przeczekać, rozmawiać wspólnie. Są przypadki, gdy partnerzy pod wpływem czasu miękli. Nie każdy facet/kobieta jest betonem.

Natomiast postępowanie kobiety "Zaszłam w ciąże, mam w d... zdanie faceta, idę usunąć" jest oznaką tego, że skoro ma w d... jego zdanie na ten temat to ogólnie miała go w poważaniu od początku związku. No chyba, że facet to jest jakiś radykał i nie przekonuje go zdanie innych.

Decyzja o aborcji to ta sama decyzja co decyzja o ślubie,kupnie mieszkania,operacji plastycznej - podjęta w sposób nagły, szybki pod wpływem chwilowych emocji niesie za sobą przykre konsekwencje. Co jeśli autorka usunie dziecko a potem zapadnie w depresję i będzie mieć wyrzuty sumienia ? Jej to zaszkodzi i zaszkodzi to reszcie kobiet bo znając życie jej przypadkiem z wielką chęcią zainteresują się dewotki z pro-life (niestety ale w głównej mierze pro-life utrzymuje swoją kampanię z takich przypadków)

Edytowane przez KontrowersyjnaBaba
Czas edycji: 2016-09-09 o 13:14
KontrowersyjnaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:15   #25
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Oczywiscie kobieta.

Natomiast facet ma prawo byc taka decyzja skrzywdzony i nie chciec kontynuowac zwiazku
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:16   #26
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Uważam, że jeśli kobieta nie chce być w ciąży to nie powinna być, zdanie ojca dziecka nie może się liczyć z prostego powodu - nie da się naprawić szkód, które wyrządza ciąża i poród. Jasne, nie każda kobieta będzie miała kłopoty po ciąży, ale tego nikt nie zagwarantuje. Są osoby słabsze, podatne na powikłania. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której partner zmusza mnie do donoszenia ciąży. Wolałabym odebrać sobie życie, bo i tak mam problemy ze zdrowiem, a po ciąży byłabym wrakiem i domyślam się, że nie ja jedna. Jak facet, który nie ponosi żadnych kosztów poza finansowymi może mówić, że to też jego decyzja? Śmiech na sali. Nie wszystkie szkody naprawi medycyna, w ciąży można też umrzeć, a poświęcać swoje zdrowie i życie w imię czyjegoś pragnienia to moim zdaniem zbyt wiele. Jak dla kogoś zarodek to człowiek to podkreślam, że jednak jest to kwestia opinii, skoro masa ludzi się z tym nie zgadza i w wielu krajach aborcja na wczesnym etapie tego zlepku komórek, który nawet nie czuje, jest dostępna na życzenie.
Jeśli przyjdzie czas, w którym zarodek będzie się mógł rozwijać w zewnętrznym inkubatorze to faceci powinni dostać prawo głosu. Tylko wtedy, bo póki coś rozwija się kosztem ciała kobiety to przegrana sprawa.
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:23   #27
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;65120466]Oczywiscie kobieta.





Natomiast facet ma prawo byc taka decyzja skrzywdzony i nie chciec kontynuowac zwiazku[/QUOTE]



I tyle w tym temacie.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:29   #28
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Cytat:
Napisane przez Cherie_Currie Pokaż wiadomość
Uważam, że jeśli kobieta nie chce być w ciąży to nie powinna być, zdanie ojca dziecka nie może się liczyć z prostego powodu - nie da się naprawić szkód, które wyrządza ciąża i poród. Jasne, nie każda kobieta będzie miała kłopoty po ciąży, ale tego nikt nie zagwarantuje. Są osoby słabsze, podatne na powikłania. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której partner zmusza mnie do donoszenia ciąży. Wolałabym odebrać sobie życie, bo i tak mam problemy ze zdrowiem, a po ciąży byłabym wrakiem i domyślam się, że nie ja jedna. Jak facet, który nie ponosi żadnych kosztów poza finansowymi może mówić, że to też jego decyzja? Śmiech na sali. Nie wszystkie szkody naprawi medycyna, w ciąży można też umrzeć, a poświęcać swoje zdrowie i życie w imię czyjegoś pragnienia to moim zdaniem zbyt wiele. Jak dla kogoś zarodek to człowiek to podkreślam, że jednak jest to kwestia opinii, skoro masa ludzi się z tym nie zgadza i w wielu krajach aborcja na wczesnym etapie tego zlepku komórek, który nawet nie czuje, jest dostępna na życzenie.
Jeśli przyjdzie czas, w którym zarodek będzie się mógł rozwijać w zewnętrznym inkubatorze to faceci powinni dostać prawo głosu. Tylko wtedy, bo póki coś rozwija się kosztem ciała kobiety to przegrana sprawa.
Podzielam zdanie
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:39   #29
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

Kobieta.
Ale mężczyzna powinien mieć prawo do "prawnej aborcji" i tym samym braku obowiązku płacenia alimentów.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:46   #30
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Ciąża - kto ma wieksze prawo głosu?

kobieta,tylko i wylacznie kobieta
a faceci nie powinni w ogole wypowiadac sie na temat ciazy
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-07 20:04:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.