Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 09:59   #31
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Ale przerwe miesieczna? Kiedys slyszalam o polrocznej, mniej wiecej co 2 lata, ale jakos mnie to nie przekonuje... Mi moj nie zaleca zadnej przerwy poki co, biore jednym ciagiem yasminelle, potem pol roku evre i teraz juz ponad rok NR, i mowi ze nie warto sobie rozpierniczac cyklu jesli wszystko jest ok. a jest.
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 12:46   #32
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

mi kiedys lekarz powiedział że raz na 3 lata powinno sie robic przerwę ale nie 3 miesięczna a 6. ale kazdy lekarz mówi inaczej:P
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 22:37   #33
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
mi kiedys lekarz powiedział że raz na 3 lata powinno sie robic przerwę ale nie 3 miesięczna a 6. ale kazdy lekarz mówi inaczej:P
No widzisz, co lekarz to teoria. Polroczna przerwa jest logiczna,bo przez ten czas chociaz organizm sie ustabilizuje i wystapi normalny cykl, bo czasem ten 3 miesiace to za malo. Ale miesieczna przerwa, to jakas kompletna bzdura!
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 08:01   #34
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Dziewczyny ja też mam z tym dylemat...
Biorę tabletki od ok 6 lat... Rok temu miałam tylko jedna przerwe w tym czasie (ok 2 mc ona trwała) Normalny okres po odstawieniu tabletek pojawil sie bez problemu po ok 3,5 tygodnia.
Czy powinnam zrobic przerwę ?
Są tak różne opinie na ten temat ze juz nie wiadomo kogo słuchac.
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 08:18   #35
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

moj lekarz zaleca przerwe po roku brania. mysle, ze to jakas bzdura, ze powinno sie brac tabletki od ciazy do ciazy. jak ten organizm ma normalnie funkcjonowac po 6 latach brania pigul non stop? ja bralam rok i mialam torbiel , bole jajnika, a co dopiero jakbym brala pare lat bez przerwy. mialam bym pewnie wieksze problemy. znajoma nabawila sie guza na piersi od brania pigul przez 5 lat.
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 18:03   #36
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Mi ginekolog powiedział, że to są tak małe dawki hormonów, względem tych starej generacji, że żadnej przerwy robić nie trzeba.
AMEN.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:52   #37
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też mam z tym dylemat...
Biorę tabletki od ok 6 lat... Rok temu miałam tylko jedna przerwe w tym czasie (ok 2 mc ona trwała) Normalny okres po odstawieniu tabletek pojawil sie bez problemu po ok 3,5 tygodnia.
Czy powinnam zrobic przerwę ?
Są tak różne opinie na ten temat ze juz nie wiadomo kogo słuchac.
2 miesiące po 5 latach to brania to mało. Zrob sobie teraz przerwę conajmniej pól roku chociaz moja lekarka mówi,że jeśli wszystko jest ok to nie trzeba robic przerwy

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Mi ginekolog powiedział, że to są tak małe dawki hormonów, względem tych starej generacji, że żadnej przerwy robić nie trzeba.
AMEN.
No własnie moja lekarka też tak mówi
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 18:16   #38
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Mi ginekolog powiedział, że to są tak małe dawki hormonów, względem tych starej generacji, że żadnej przerwy robić nie trzeba.
AMEN.
Prawda to!!!!
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:57   #39
ona911
Rozeznanie
 
Avatar ona911
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 753
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cześć
Ja właśnie nosze się z zamiarem odstawienia na kilka miesięcy antykoncepcji..mimo, że za bardzo nie mam na to ochoty... ale przez 2 lata brałam Mercilon i teraz 6 miesięcy NuvaRing (po którym mam tylko stany zapalne i ciągłe upławy) . Boję się jak nie wiem co...bo planuję ślub dopiero za 1,5 roku i nie widzi mi się dzidzia wcześniej..do tego ten comiesięczny stres wyczekiwania czy dostane okresu czy nie dobijał mnie wcześniej, a ja tym swoim gadaniem dobijałam też mojego chłopaka..sami sobie napędzalismy stracha :/
Nie patrząc jednak na opinie lekarzy bo co jeden> to inna odpowiedź na to pytanie.. myślę, że po 2,5 roku brania warto przypomnieć jajniczkom ich funkcję..mimo tego wielkiego strachu przed niechcianą ciążą.
Dodam tylko, że przebywam w kraju, w którym uważają, że leki hormonalne można brać bez ograniczeń..ale patrząc na ich służbę zdrowia to jednak nie będę się sugerowała ich opinią.
Pozdrawiam
__________________
...:::Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma:::...

Razem od...

...a tego dnia...
...powiedzieliśmy sobie Tak ...




ona911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:09   #40
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Tylko uwazaj bo po odstawieniu te jajniczki robia sobia sobie co chca i ryzykujesz duzo... czasem dlugo nie da sie zajsc wciaze, ale czase jest zupelnie odwrotnie. Ale pewnie to wiesz. Powodzenia w takim razie. BTW, szkoda ze tak zle reagujesz na ringa, bo u mnie to zbawienie . Pozdrawiam!
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:49   #41
ona911
Rozeznanie
 
Avatar ona911
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 753
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
Tylko uwazaj bo po odstawieniu te jajniczki robia sobia sobie co chca i ryzykujesz duzo... czasem dlugo nie da sie zajsc wciaze, ale czase jest zupelnie odwrotnie. Ale pewnie to wiesz. Powodzenia w takim razie. BTW, szkoda ze tak zle reagujesz na ringa, bo u mnie to zbawienie . Pozdrawiam!
Ale czy uśpienie jajników na tak długi czas jest dobre ??.. logicznie myśląc chyba nie..dlatego zrobię tą przerwę..co ma być to będzie ... przynajmniej uwolnię się od wyrzutów sumienia, że robię coś wbrew swojemu organizmowi
A co do ringa to...troszkę sobie o nim poczytałam... i to że w ostatnim czasie robiło mi się coś takiego, że strasznie mi wychodziły żyły na wierzch (te najgrubsze) na rękach..akurat byłam w pracy i pokazałam współpracownikom bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje ...to się przerazili..kołatanie serca i zawroty głowy..to na 99% od tego ringa.. do tego znalazłam stronę amerykańską na której piszą o powikłaniach jakie się pojawiają po ringach i poszukują kobiet które miały problemy po nich..typu atak serca ..wylew itd..bo jak się okazuje jest ich trochę...ale oczywiście o tym się milczy bo WAŻNE jest nie zdrowie kobiet tylko jak największa sprzedaż..
Z zawrotami głowy poszłam do lekarza bo zaczęło sie to robić na prawdę nie do wytrzymania i niby powiedziała, że to niemożliwe ale znając profesjonalizm i wiedzę angielskich lekarzy to nie wierzę ...bo zaczęło mi się tak dziać po rozpoczęciu używania ringów..dlatego odstawiam to paskudztwo..przynajmniej nie będę miała infekcji ..uporczywych upławów..zawrotów głowy..itd...
Co do tabletek nie miałam takich zastrzeżeń..
Decyzja należy do Was kobietki czy będziecie się tym faszerowały czy nie...ale wcześnie warto się dobrze doinformować I nie tylko u lekarza który tak na prawdę jest prawą ręką przedstawicieli farmaceutycznych zbijających kasę na naszej nieświadomości
Pozdrawiam
__________________
...:::Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma:::...

Razem od...

...a tego dnia...
...powiedzieliśmy sobie Tak ...




ona911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 20:30   #42
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

ja Wam powiem ze spotkałam sie już z każdą możliwą teorią co do przerw w branoi tabsów:
- moja pierwsza gin - robić co 1-2 lata co najmniej 6 mies. przerwy, najlepiej 9 mies.
- druga - wystarczy raz na rok przerwa 2-3 mies.
Moja kumpela spotkała sie z takimi opiniami :
- pierwsza - wcale nie wspomniała o żadnych przerwach
- druga - po roku brania kazała zrobić miesięczną przerwę....
Tak wiec de facto trzeba samemu zdecydować jak często i jak długie te przerwy robić... ja w ciągu 5 lat brania tabletek miałam dwie 6 mies. przerwy (drugą właśnie kończę ) oraz kilka 2-3 mies. mimo ze tabletki nie powodowały u mnie praktycznie zadnych efektów ubocznych
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 08:42   #43
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

6 miesiecy co 2-3 lata to kupa życia. chyba wykończyłabym się psychicznie ja (seks bez pewnej antykoncepcji) lub mój partner (brak seksu w ogóle bo pewnie tak by się to skończyło). ja biorę tabletki bez przerwy od jakiś 6 lat i zamierzam brać do menopauzy, chyba ze wymyślą coś lepszego albo zdecyduję się na dziecko/dzieci (mało prawdopodobne aczkolwiek człowiek się zmienia).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 17:38   #44
ona911
Rozeznanie
 
Avatar ona911
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 753
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
6 miesiecy co 2-3 lata to kupa życia. chyba wykończyłabym się psychicznie ja (seks bez pewnej antykoncepcji) lub mój partner (brak seksu w ogóle bo pewnie tak by się to skończyło). ja biorę tabletki bez przerwy od jakiś 6 lat i zamierzam brać do menopauzy, chyba ze wymyślą coś lepszego albo zdecyduję się na dziecko/dzieci (mało prawdopodobne aczkolwiek człowiek się zmienia).
Jakbym nie chciała mieć dzieci to bym pewnie zrobiła tak jak Ty...Ale ja np myślę o dziecku za 2..3 lata..więc wolę być ostrożna...
__________________
...:::Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma:::...

Razem od...

...a tego dnia...
...powiedzieliśmy sobie Tak ...




ona911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 07:41   #45
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Troche stary watek i moze od ostatniego postu juz teorie pozmienialy sie...?
Jak teraz zaleca sie z ta przerwa?
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 08:10   #46
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Od dawna się nie zaleca. No chyba, że chce się zajść w ciąże.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 23:40   #47
bonjourdisko
Rozeznanie
 
Avatar bonjourdisko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 886
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Mi ginekolog powiedział, że to są tak małe dawki hormonów, względem tych starej generacji, że żadnej przerwy robić nie trzeba.
AMEN.
a ja wam opowiem anegdotkę.
moje koleżanki dowiedziały się jakiś czas temu ,że nie robiłam przerwy (biorę od 3,5 roku) i zaczęły na mnie krzyczeć. Spytałam się o to prywatnego lekarza- CZY TRZEBA ROBIĆ PRZERWĘ? odpowiedź brzmiała, że nie. No to spytałam sie znajomych, a one,że to prywatny lekarz i będę mu przecież płaciła za leczenie.
W końcu za namowami koleżanek, biorąc pod uwagę,że fakt, prywatny lekarz, odstawiłam tabletki.
Przy pierwszym dniu przerwy (w sumie od tygodnia ją dopiero mam) byłam u lekarza NFZ. Odpowiedział to samo, dość opryskliwie, no bo jak to, jak ja mam problemy często to ja na tyłku nie usiądę przy używaniu prezerwatyw!
Tym oto sposobem, mam miesiesiąc przerwy (której w sumie jako tako nie chciałam, w szczególności, że miesiąc postu). Mam więc od 1 dnia okresu znowu zacząć brać .
__________________
I) włosy za talie
II) włosomaniaczka od lutego 2012
III) wegetarianka od 2005

http://ochdearme.tumblr.com
http://www.bonjourdisko.blogspot.com - założyłam!
http://instagram.com/lilyhatesroses


29.09 - kosmetyki LUSH: peeling RUB RUB RUB, lotion Charity Pot, peeling do ust Bubblegum
bonjourdisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 10:20   #48
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez bonjourdisko Pokaż wiadomość
a ja wam opowiem anegdotkę.
moje koleżanki dowiedziały się jakiś czas temu ,że nie robiłam przerwy (biorę od 3,5 roku) i zaczęły na mnie krzyczeć. Spytałam się o to prywatnego lekarza- CZY TRZEBA ROBIĆ PRZERWĘ? odpowiedź brzmiała, że nie. No to spytałam sie znajomych, a one,że to prywatny lekarz i będę mu przecież płaciła za leczenie.
W końcu za namowami koleżanek, biorąc pod uwagę,że fakt, prywatny lekarz, odstawiłam tabletki.
Przy pierwszym dniu przerwy (w sumie od tygodnia ją dopiero mam) byłam u lekarza NFZ. Odpowiedział to samo, dość opryskliwie, no bo jak to, jak ja mam problemy często to ja na tyłku nie usiądę przy używaniu prezerwatyw!
Tym oto sposobem, mam miesiesiąc przerwy (której w sumie jako tako nie chciałam, w szczególności, że miesiąc postu). Mam więc od 1 dnia okresu znowu zacząć brać .
Zrobiłaś przerwę, bo koleżanki tak powiedziały i do tego miesięczną? Gratulacje
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 12:30   #49
bonjourdisko
Rozeznanie
 
Avatar bonjourdisko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 886
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;43589107]Zrobiłaś przerwę, bo koleżanki tak powiedziały i do tego miesięczną? Gratulacje [/QUOTE]

nie, planowałam dłuższą. koleżanki twierdziły, że im tak ginekolog radził
planowałam dłuższą przerwę, ale to bez sensu. czytaj dokładniej
__________________
I) włosy za talie
II) włosomaniaczka od lutego 2012
III) wegetarianka od 2005

http://ochdearme.tumblr.com
http://www.bonjourdisko.blogspot.com - założyłam!
http://instagram.com/lilyhatesroses


29.09 - kosmetyki LUSH: peeling RUB RUB RUB, lotion Charity Pot, peeling do ust Bubblegum
bonjourdisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 13:23   #50
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy robić przerwę w braniu tabletek antyk. ???

Cytat:
Napisane przez bonjourdisko Pokaż wiadomość
nie, planowałam dłuższą. koleżanki twierdziły, że im tak ginekolog radził
planowałam dłuższą przerwę, ale to bez sensu. czytaj dokładniej
No to jak już zaczęłaś to zrób ją normalną. Półroczna przerwa nie zaszkodzi w porównaniu do miesięcznej.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.