Jaki sposób na przesuszoną skórę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-12, 12:20   #1
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Question

Jaki sposób na przesuszoną skórę?


Od dość dawna mam pewne problemy ze skórą ciała.Jest nadmiernie przesuszona,to efekt nadmiernego opalania na słońcu ;/ na skórze pojawiły sie biały plamy ktore sa wynikiem nierownego schodzenia naskórka.Zadne peelingi nie potrafią mi pomóc a to okropnie wyglada
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 13:27   #2
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Jaki sposób na przesuszoną skórę?

Niestety przypuszczam, że te białe plamy jak mówisz nie zejdą już nigdy a skóra będzie się opalała nierównomiernie już zawsze (mam nadzieję, że się jednak pomylę). Jedyne co mogę Ci zaproponować to natychmiast zrezygnować z opalania. Solarium mijaj szerokim łukiem. Po wieczornej kąpieli wmasuj w ciało oliwkę (bardzo dobra jest oliwka Hipp), a rano jakiś balsam (jeśli nie chcesz zrezygnować z opalenizny wybierz taki samoopalający, ma swoje wady np. zapach, ale nie niszczy jak solarium). Mam nadzieję, że to poprawi stan Twojej skóry.
PS. Na buzię polecam filtry z wysokim faktorem, zanim na niej pojawią się przebarwienia.

Pozdrawiam
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 15:30   #3
anpok
Przyczajenie
 
Avatar anpok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Exclamation Dot.: Jaki sposób na przesuszoną skórę?

Przebarwienia mogą się pojawić z kilku powodów i niekoniecznie pozaostać już na zawsze. Jak już powiedziałaś w Twoim przypadku powstały one w wyniku nierównomiernego schodzenia naskórka - wniosek - sucha skóra. Jeżeli chodzisz do solarium nie powinnaś opalać się "na sucho" a zawsze używać kosmetyków do opalania ale tych profesjonalnych, które można kupić w solarium (inne posiadają filtry i inne substancje, które ulegają krystalizacji pod wpływem promieniowania UV, niszcząc tym samym skórę). Ja używam kosmetyki amerykańskiej marki Onyx - jest ich duży wybór (od bronzerów po przyspieszacze) i przede wszystkim widzę różnicę.
Po opalaniu używać specjalnych balsamów np After Tan marki Onyx. Jest to profesjonalny kosmetyk, któey możesz używać codziennie nie tylko po solarium.
anpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.