Dieta dla nastolatki - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 18:15   #1771
defraudacja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centrum.
Wiadomości: 168
Wink Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez fucia Pokaż wiadomość
defraudacja, dlaczego tylko 3 posiłki ? ;O Jedz 5-6 posiłków w ciągu dnia. Śniadanie musi być obfite ( i tak to w ciągu dnia spalisz). Możesz jeść owoce do godz. 16, łyżkę cukru zastąp miodem, chleb jasny,razowym,pełnoziarni stym,bułką graham, te śmieciowe płatki czekoladowe (zbyt dużo węgli) zastąp płatkami owsianymi.
Przykładowy jadłospis :

I sniadanie: platki owsiane + szklanka mleka + slonecznik + pestki dyni + orzechy wloskie + wkrojone jablko.
II sniadanie: kanapka z chleba orkiszowego z gruba warstwa serka twarozkowego + pokrojone pomidorki, ogorki i cebulka
obiad: duszone chude miesko wieprzowe + ziemniak + surowka
podwieczorek: kefir,garść orzechów
kolacja: 100 g chudego twarogu zmiksowanego z kefirem, pomidorem, kielkami, natka pietruszki, zarodkami pszennymi, czosnkiem, i przyprawami
To na tyle, tylko proszę nie jedz 3 małych posiłków dziennie! Tylko zje_biesz sobie metabolizm tak jak ja kiedy nieumyślnie próbowałam schudnąc. Teraz jem mniej wiecej tak i cały czas chudne, jestem najedzona i wszystko jest w porządku
Powodzenia! ;**
Dzisiaj zjadłam: kluski śląśkie z kapustą, rożek czekoladowy (aa. nie mogłam się oprzeć ;|), 1 kawałek babki śmietankowej, 2 szkl. mleka i serek nugatowy z bitą śmietaną. I mnóstwo wody wypilam

Ale chyba jednak Fucia masz rację. Wrócę do 4-5 posiłków dziennie na początek. Nie będę się głodzić, ale jeść mniej. Obiecuję. I skorzystam z Twoich rad. I więcej owoców i warzyw, taaaak. Dziękuję prześlicznie za rady

A dziś caaaalutki dzień spędziłam na dworku, malując ogrodzenie Heh, ale się opaliłam przynajmniej. I nie myślałam o jedzeniu. Muszę zacząć organizować czas. A poza tym zrobiłam dziś 1600m. Zmęczyłam się tragicznie, ale było warto. No, to trzymajcie kciuki!

Edytowane przez defraudacja
Czas edycji: 2009-08-21 o 18:20
defraudacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 20:05   #1772
fucia
Raczkowanie
 
Avatar fucia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 69
Dot.: Dieta dla nastolatki

defraudacja, OMG tylko tyle przez cały dzień? :O. Te słodkości zastąp sobie warzywami i owocami. Pamiętaj że śniadanie musi by obfite,iż on musi skłonić do pracy nasz metabolizm.Naprawdę, nie warto się głodzić! SPieprzysz sobie tylko metabolizm, fakt schudniesz szybko oczywiście na początku a później już nie będziesz mogła zrzucic i efekt jojo GWARANTOWANY! życze sukcesu ;*
__________________
Simone
fucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 09:58   #1773
fucia
Raczkowanie
 
Avatar fucia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 69
Dot.: Dieta dla nastolatki

Nie musisz liczyc kalorii. Zwracaj większą uwagę na skład produktówk,które jesz. Musisz dostarcza organizmowi odpowiednią ilośc składników odżywczych. Niedobór witamin może skonczyc się wypadaniem włosów, problemami z cerą , zanikiem okresu,itp.
__________________
Simone
fucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 11:14   #1774
defraudacja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centrum.
Wiadomości: 168
Dot.: Dieta dla nastolatki

Nie będę się głodzić, a za wszystkie rady jeszcze raz dziękuję.
defraudacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 17:07   #1775
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Dieta dla nastolatki

hej! zapisuje sie do klubu teoretycznie to nie mam jakichs zbednych kg za duzo tylko jestem drobna i mam np.troche za grube uda i brzuch
poza tym waga mi sie zepsula i i tak nie moge sie narazie zwazyc na całe szczescie z resztą

od jutra zaczynam diete posciagałam z neta rozne filmiki z cwiczeniami na brzuch itp ogolnie latynoskie kształty
np. serię Tamilee Webb's Ja chce miec taki... brzuch,ciało,ramiona,posl adki i bede sie rzezbic
tez razem z mamą opracowałyśmy ścieżkki do biegania (mam niedaleko las...wiec szybkim krokiem spacer do lasu a w lesie brrrr biegamy! ) za pierwszym razem gdy sie odstroiłysmy w stroj sportowy adidaski,kucyk i butelki wody to ludzie sie na nas tak dziwnei patrzyli a teraz widze ze tez zaczynaja biegac. ciesze sie ze wprowadziłam w moim miasteczku trend na bieganie
biegamy miesiac i juz czuje ze zaczynam wygladac fajnie ale niestety...trzeba wprowadzic rygorstyczna diete bez slodkosci i fast foodow

zycze wszystkim powodzenia
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 15:32   #1776
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Dieta dla nastolatki

sorry za ot,
smiley, mogłabyś mi napisać na PW coś więcej o tych ćw. Tamilee?
miesiąc biegania? gratuluję, ja bym tygodnia nie wytrzymała .
Co do diety, ja chyba wracam dopiero we wrześniu, 'pół dnia' w szkole więc może jeść tyle nie bd co dotychczas .
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 08:03   #1777
Kara566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta dla nastolatki

  • 1.Ile ważysz?
  • 2.Ile masz wzrostu?
  • 3.Jak dużo pragniesz schudnąć?
  • 4.Ile masz lat?
  • 5.Co cię motywuje?
1. 48kg
2. 150cm
3. 6kg
4. 12
5. chude koleżanki


Pomóżcie! Mam strasznie wielki brzuch. Wiem, że może jestem za mała na odchudzanie, ale wkurza mnie mój wygląd. Polecicie mi coś?
Od razu mówię, że za dużo jem i za mało się ruszam. Do tego jestem leniwa i trudno mnie przekonać do ruchu. Wiem, że jeszcze rosnę, ale moje koleżanki, też takiego wzrostu, ważą kilka kg mniej.
Kara566 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 09:13   #1778
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Kara566 Pokaż wiadomość
  • 1.Ile ważysz?
  • 2.Ile masz wzrostu?
  • 3.Jak dużo pragniesz schudnąć?
  • 4.Ile masz lat?
  • 5.Co cię motywuje?
1. 48kg
2. 150cm
3. 6kg
4. 12
5. chude koleżanki


Pomóżcie! Mam strasznie wielki brzuch. Wiem, że może jestem za mała na odchudzanie, ale wkurza mnie mój wygląd. Polecicie mi coś?
Od razu mówię, że za dużo jem i za mało się ruszam. Do tego jestem leniwa i trudno mnie przekonać do ruchu. Wiem, że jeszcze rosnę, ale moje koleżanki, też takiego wzrostu, ważą kilka kg mniej.
O jeju, 12 lat to stanowczo za mało na jakąś rygorystyczną dietę! Btw, nie masz nadwagi.
Wystarczy Ci ograniczyć słodycze. NO i do tego ruch- pewnie lubisz rolki, rower, jakieś bieganie z koleżankami?
No i dawaj z siebie wszystko na wf, a efekty zobaczysz już niedługo.
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:25   #1779
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez GreyLovex3 Pokaż wiadomość
sorry za ot,
smiley, mogłabyś mi napisać na PW coś więcej o tych ćw. Tamilee?
miesiąc biegania? gratuluję, ja bym tygodnia nie wytrzymała .
Co do diety, ja chyba wracam dopiero we wrześniu, 'pół dnia' w szkole więc może jeść tyle nie bd co dotychczas .
opisze Ci je (narazie 1 cz. na brzuch bo dopiero to zaczełam robić )
1. ROZGRZEWKA wymachy ramion itp
2. Kładziemy się na plecach rece na kark i nie robisz skłonów do końca tylko do połowy...Nie przyciągaj tez za bardzo brody do siebie zeby cie potem szyja nie bolała i powtórz to 12 razy bez dotykania głową o podłoge.
3. To samo ćw tylko dzielimy je na 4 czesci
0.głowa lezy prosto w powietrzu
1.podnosisz troche wyzej kark
2. jeszcze wyzej tak że robisz ten skłon z 2 punktu
3. wracasz do pkt.1
4.wracasz do pkt 0 12 razy!
3. uginamy nogi w kolanie prawą noge zakładam ny lewą, ręce na kark i lewym łokciem staramy sie dotknąć prawego kolana 12 razy oczywiscie głowa nie może dotknąć podłogi
4. to samo tylko że na odwrót prawy łokiec do lewego kolana - 12 razy
5. prostujemy reće i dajemy je za głowę (wyprostowane) i splatamy sobie je i z tymi rękami za głową robimy 12 tych skłonów (tych do połowy...na w ogoe nie robila tych skłonów do końca...podobno one zl na kregosłup wpływają)
6.było jeszcze kilka cw ale ja juz ich nie załapałam w ogole ;D bo doszły nogi i nie mogłam tego zrobic nawet nie umiem ich tutaj opisac
potem robimy to jeszcze razy tylko w szybszym tempie... najpierw rob to powoli zeby si e rozgrzało ;D a potem siuuup i szybko

mozesz jeszcze wpisać na youtube TAMILEE WEBB tam mogą byc tez rozne fajne cwiczenia

powiem Wam ze widze u siebie poprawe
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:31   #1780
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
opisze Ci je (narazie 1 cz. na brzuch bo dopiero to zaczełam robić )
1. ROZGRZEWKA wymachy ramion itp
2. Kładziemy się na plecach rece na kark i nie robisz skłonów do końca tylko do połowy...Nie przyciągaj tez za bardzo brody do siebie zeby cie potem szyja nie bolała i powtórz to 12 razy bez dotykania głową o podłoge.
3. To samo ćw tylko dzielimy je na 4 czesci
0.głowa lezy prosto w powietrzu
1.podnosisz troche wyzej kark
2. jeszcze wyzej tak że robisz ten skłon z 2 punktu
3. wracasz do pkt.1
4.wracasz do pkt 0 12 razy!
3. uginamy nogi w kolanie prawą noge zakładam ny lewą, ręce na kark i lewym łokciem staramy sie dotknąć prawego kolana 12 razy oczywiscie głowa nie może dotknąć podłogi
4. to samo tylko że na odwrót prawy łokiec do lewego kolana - 12 razy
5. prostujemy reće i dajemy je za głowę (wyprostowane) i splatamy sobie je i z tymi rękami za głową robimy 12 tych skłonów (tych do połowy...na w ogoe nie robila tych skłonów do końca...podobno one zl na kregosłup wpływają)
6.było jeszcze kilka cw ale ja juz ich nie załapałam w ogole ;D bo doszły nogi i nie mogłam tego zrobic nawet nie umiem ich tutaj opisac
potem robimy to jeszcze razy tylko w szybszym tempie... najpierw rob to powoli zeby si e rozgrzało ;D a potem siuuup i szybko

mozesz jeszcze wpisać na youtube TAMILEE WEBB tam mogą byc tez rozne fajne cwiczenia

powiem Wam ze widze u siebie poprawe

dzieki . na pewno poszukam jeszcze na sieci ;]. Gdy już uporam się z udami, to zacznę brzuch .
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 15:55   #1781
Kitexx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 35
Dot.: Dieta dla nastolatki

A ja nadal będę tylko biernie podczytywała wasze starania a nie pisała, do października :P (mój brat jest studentem i nie mogę prawie korzystać z komputera dopóki nie wyjedzie xD)
Ale mimo wszystko czytanie tego wątku spowodowało zmiany w moim żywieniu. Przestałam się dąsać na warzywa, czasem nawet mam ochotę na nie! O.o Kiedyś jedynymi warzywami jakie jadłam były ziemniaki, pomidory i kiszone ogórki :P Jem zazwyczaj 5-6 posiłków dziennie i powiększyłam śniadanie, z jednej kanapki do np. dużego omleta z warzywami Fakt, teraz na wakacjach mialam większy problem z pilnowaniem pór posiłków, ale wiem że w roku szkolnym robię to podświadomie

No, i od 29 lipca codziennie ruszam się, chociaż odrobinę, przynajmniej parę pompek czy brzuszków, a staram się jak najwięcej. Ostatnich parę dni przeprowadzam półgodzinne treningi kardio w domu

Powodzenia na drodze o zdrową sylwetkę!
Kitexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 17:49   #1782
defraudacja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centrum.
Wiadomości: 168
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Kitexx Pokaż wiadomość
A ja nadal będę tylko biernie podczytywała wasze starania a nie pisała, do października :P (mój brat jest studentem i nie mogę prawie korzystać z komputera dopóki nie wyjedzie xD)
Ale mimo wszystko czytanie tego wątku spowodowało zmiany w moim żywieniu. Przestałam się dąsać na warzywa, czasem nawet mam ochotę na nie! O.o Kiedyś jedynymi warzywami jakie jadłam były ziemniaki, pomidory i kiszone ogórki :P Jem zazwyczaj 5-6 posiłków dziennie i powiększyłam śniadanie, z jednej kanapki do np. dużego omleta z warzywami Fakt, teraz na wakacjach mialam większy problem z pilnowaniem pór posiłków, ale wiem że w roku szkolnym robię to podświadomie

No, i od 29 lipca codziennie ruszam się, chociaż odrobinę, przynajmniej parę pompek czy brzuszków, a staram się jak najwięcej. Ostatnich parę dni przeprowadzam półgodzinne treningi kardio w domu

Powodzenia na drodze o zdrową sylwetkę!
Dzięki. ; *** I powodzonka również.

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
opisze Ci je (narazie 1 cz. na brzuch bo dopiero to zaczełam robić )
1. ROZGRZEWKA wymachy ramion itp
2. Kładziemy się na plecach rece na kark i nie robisz skłonów do końca tylko do połowy...Nie przyciągaj tez za bardzo brody do siebie zeby cie potem szyja nie bolała i powtórz to 12 razy bez dotykania głową o podłoge.
3. To samo ćw tylko dzielimy je na 4 czesci
0.głowa lezy prosto w powietrzu
1.podnosisz troche wyzej kark
2. jeszcze wyzej tak że robisz ten skłon z 2 punktu
3. wracasz do pkt.1
4.wracasz do pkt 0 12 razy!
3. uginamy nogi w kolanie prawą noge zakładam ny lewą, ręce na kark i lewym łokciem staramy sie dotknąć prawego kolana 12 razy oczywiscie głowa nie może dotknąć podłogi
4. to samo tylko że na odwrót prawy łokiec do lewego kolana - 12 razy
5. prostujemy reće i dajemy je za głowę (wyprostowane) i splatamy sobie je i z tymi rękami za głową robimy 12 tych skłonów (tych do połowy...na w ogoe nie robila tych skłonów do końca...podobno one zl na kregosłup wpływają)
6.było jeszcze kilka cw ale ja juz ich nie załapałam w ogole ;D bo doszły nogi i nie mogłam tego zrobic nawet nie umiem ich tutaj opisac
potem robimy to jeszcze razy tylko w szybszym tempie... najpierw rob to powoli zeby si e rozgrzało ;D a potem siuuup i szybko

mozesz jeszcze wpisać na youtube TAMILEE WEBB tam mogą byc tez rozne fajne cwiczenia

powiem Wam ze widze u siebie poprawe
Ej. Też to pożyczam ;] Mięśnie brzucha by się przydały
defraudacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 17:50   #1783
katulaa
Przyczajenie
 
Avatar katulaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Dieta dla nastolatki

Hej Dziewczyny
Tak jak większośc z was chciałabym zrzucić troszkę kilo ...
A więc przy wzroscie 170 waże 65 kg (waga na czczo)
Niby wskaznik BMI jest dobry ale w żeczywistośc wcale tak nie ma:P
Nie zamierzam jakoś nagle w miesiąc zrzucic 5 kg ... marzyło by mi sie takie 58 kg ale nie w tak krotkim czasie ... tylko moze tak na przyszłe wakacje zeby tyle było
Niechce stosować jakoś wielkich diet, wydaje mi sie ze jeszcze na to przyjdzie czas jak bede starsza.
Chciałabym poprostu zmienic nawyki i niepoddawac sie tak łatwo :P
Ograniczyc do minimum słodycze i fast foody.
Pic duzo wody i zielonej badz czerwonej cherbaty (co itak robię )

Mojej koleżance lekarka doradziła ze jak chce schodnąc to niech nie je po 16 bo wtedy organizm ma wiecje czsu na spalanie tłuszcy czy cos takiego ... i miałam tak zrobić ale wpadłam na to forum i jednak nie zamierzam a więc 5 posiłków co 2-3 godzinki

Chcialbym podać moj przykładowy jadłospis i poprosić o rade czy jest on dobry bo nie bardzo rozumiem tego łaczenia :P jeszcze nie ejstem tak obcykana w tym temacie
a wiec :

Ś : płatki kukurydziane + mleko
II Ś : pełnoziarnista bułeczka z szynką pomidorem ogórkiem badź innymi ważywami
III Ś : jabłko
O: no jakiś zwycjany maminy obiadek tylko mniejsza porcja i ograniczenie ziemniaków, i od casu do czasu ugotowana pierś z kurczaka + ważywa
K: kromka penoziarnista albo wasa z szyneczka i ważywami lub twarożek

Coś czuje ze ten jadłospis nie bedzie idelany wiec poprosze o jakies poprawki i rady
a i dodam ze te "3 sniadania" dlatego ze jak jestem w szkole to sniadanie zazwyczaj jem o 7 ... II po 3 godz. wychodzi o 10 .. a potem o 13 jak niejestem jeszce w domu i nie mam sznas na zjedzenie obiadu wiec tez trzeba coś zjeść

Jakby ktoś mógł to proszę o odpowiedź
katulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 18:04   #1784
defraudacja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centrum.
Wiadomości: 168
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez katulaa Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Tak jak większośc z was chciałabym zrzucić troszkę kilo ...
A więc przy wzroscie 170 waże 65 kg (waga na czczo)
Niby wskaznik BMI jest dobry ale w żeczywistośc wcale tak nie ma:P
Nie zamierzam jakoś nagle w miesiąc zrzucic 5 kg ... marzyło by mi sie takie 58 kg ale nie w tak krotkim czasie ... tylko moze tak na przyszłe wakacje zeby tyle było
Niechce stosować jakoś wielkich diet, wydaje mi sie ze jeszcze na to przyjdzie czas jak bede starsza.
Chciałabym poprostu zmienic nawyki i niepoddawac sie tak łatwo :P
Ograniczyc do minimum słodycze i fast foody.
Pic duzo wody i zielonej badz czerwonej cherbaty (co itak robię )

Mojej koleżance lekarka doradziła ze jak chce schodnąc to niech nie je po 16 bo wtedy organizm ma wiecje czsu na spalanie tłuszcy czy cos takiego ... i miałam tak zrobić ale wpadłam na to forum i jednak nie zamierzam a więc 5 posiłków co 2-3 godzinki

Chcialbym podać moj przykładowy jadłospis i poprosić o rade czy jest on dobry bo nie bardzo rozumiem tego łaczenia :P jeszcze nie ejstem tak obcykana w tym temacie
a wiec :

Ś : płatki kukurydziane + mleko
II Ś : pełnoziarnista bułeczka z szynką pomidorem ogórkiem badź innymi ważywami
III Ś : jabłko
O: no jakiś zwycjany maminy obiadek tylko mniejsza porcja i ograniczenie ziemniaków, i od casu do czasu ugotowana pierś z kurczaka + ważywa
K: kromka penoziarnista albo wasa z szyneczka i ważywami lub twarożek

Coś czuje ze ten jadłospis nie bedzie idelany wiec poprosze o jakies poprawki i rady
a i dodam ze te "3 sniadania" dlatego ze jak jestem w szkole to sniadanie zazwyczaj jem o 7 ... II po 3 godz. wychodzi o 10 .. a potem o 13 jak niejestem jeszce w domu i nie mam sznas na zjedzenie obiadu wiec tez trzeba coś zjeść

Jakby ktoś mógł to proszę o odpowiedź
Siemanko! Powiem Ci, że świetnie trafiłaś, bo ja mam 173cm wzrostu, wagę no... podobną do Twojej i też chodzę do szkoły (znaczy będę od 1 września). BMI też mam w normie, ale jakoś kusząco nie wyglądam.
Ekspertem nie jestem, ale jadłopis wydaje mi się być w porządku. Ja podobnie jak Ty preferuję na śniadanie płatki lub serek homogenizowany z płatkami (tylko porzuć czekoladowe. Albo zwykłe albo musli). Pamiętaj żeby pić dużo niegazowanej wody. Ja się już rozpiłam i codziennie potrafię ze 2l wypić. Polecam też czerwoną herbatę jeśli masz możliwość. I ruszaj się! Podobno w naszym wieku to najważniejsze. Ja tam uwielbiam biegać No, ale jak Ty nie przepadasz to może częstsze spacery albo rower na początek? Zachęcam, zachęcam i trzymam za Ciebie mocno kciki.
Aaa! I zrób sobie w podpisie taki licznik ile schudłaś. To świetna motywacja, że możesz sobie potem przesunąć cyferki o 1kg jak schudniesz ;] No to powodzonka. ;*
defraudacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 18:46   #1785
katulaa
Przyczajenie
 
Avatar katulaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Dieta dla nastolatki

defraudacja dzięki za odp
Ja pije codzienie przynajmiej jedna butelke wody niegazowanej i czerwoną albo zieloną herbatkę z tym ze chwilowo mi się skończyły :P
a jak myślicie która jest lepsza czerwona lub zielona ?
I płatków nie jem innych jak kukurydiane Corn Flakes

Ruch no ostatnio było z tym tak kiepsko ze jestem załaman moja kondycja bo miałam kontuzje kolana, która wykluczyła mnie prawie rok z jakiego kolwiek ruchu nawet dłuzszych spacerów cwiczyłam wiec a6w ale na nic wiecje nie moglam sobie zbytnio pozwolic bo potem nie umiała chodzić :P ale tera juz powinnło być przynnajmije chodzać mnie nie boli
Chciałabym tak od 1 września Zacząć tak naprawde pilonwać sie z tymi słodyczami ograniczać sie i mam nadzieje ze uda mi się do wakacji te 58 osiągnąć i Ruszać Mam Kawałek do przejścia do szkoły wiec juz mały spacerek jest oprucz tego jakies treningi siłowani basen :d i w domu cos pocwiczyc czy rower
ech... tylko eby mi sie udało
a ty defraudacja odchudzasz sie? jakieś efekty?

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez defraudacja Pokaż wiadomość
Aaa! I zrób sobie w podpisie taki licznik ile schudłaś. To świetna motywacja, że możesz sobie potem przesunąć cyferki o 1kg jak schudniesz ;] No to powodzonka. ;*
hmm nie wiem jak to się robi :P
katulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 20:07   #1786
defraudacja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centrum.
Wiadomości: 168
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez katulaa Pokaż wiadomość
defraudacja dzięki za odp
Ja pije codzienie przynajmiej jedna butelke wody niegazowanej i czerwoną albo zieloną herbatkę z tym ze chwilowo mi się skończyły :P
a jak myślicie która jest lepsza czerwona lub zielona ?
I płatków nie jem innych jak kukurydiane Corn Flakes

Ruch no ostatnio było z tym tak kiepsko ze jestem załaman moja kondycja bo miałam kontuzje kolana, która wykluczyła mnie prawie rok z jakiego kolwiek ruchu nawet dłuzszych spacerów cwiczyłam wiec a6w ale na nic wiecje nie moglam sobie zbytnio pozwolic bo potem nie umiała chodzić :P ale tera juz powinnło być przynnajmije chodzać mnie nie boli
Chciałabym tak od 1 września Zacząć tak naprawde pilonwać sie z tymi słodyczami ograniczać sie i mam nadzieje ze uda mi się do wakacji te 58 osiągnąć i Ruszać Mam Kawałek do przejścia do szkoły wiec juz mały spacerek jest oprucz tego jakies treningi siłowani basen :d i w domu cos pocwiczyc czy rower
ech... tylko eby mi sie udało
a ty defraudacja odchudzasz sie? jakieś efekty?

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------


hmm nie wiem jak to się robi :P
Nie ma za co. Jak na odchudzanie to podobno czerwona, a zielona na oczyszczanie. Ja tam piję czerwoną. I też mi się skończyła, jutro zakupić muszę No ja się już jakiś tydzień odchudzam, no i 2kg zrzuciłam. Na wizarzu od 5 dni jestem, więc na 'suwaczku' tylko 1 kg mi ubył;D Ale z motywacją jest ciężko. Ale grunt to się nie poddawać. A jeśli chciałabyś sobie taki 'suwaczek' zrobić, to kliknij w górnym prawym rogu 'ustawienia' a potem po lewej stronie w kolumnie znajdź 'edytuj podpis' i tam napisz co chesz Co do ruchu to masz tu duuuuuży wybór. Trzymam kciuki.
defraudacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:24   #1787
Gacia12
Przyczajenie
 
Avatar Gacia12
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta dla nastolatki

Hej Chciałabym do Was dołączyć( jeśli można oczywiście )

  • 1. 55,7
  • 2. 160 cm.
  • 3. 3-4 kg.
  • 4. 16 lat
  • 5. Chudsze koleżanki z klasy..
Wszyscy mi mówią , że nie jestem gruba.. jednak ja się z nimi nie zgadzam. W przeciągu kilku miesięcy bardzo przytyłam.. wiem , wiem rosnę , dojrzewam itd. , ale jak przypomnę sobie siebie z przed roku to jestem zła na siebie , że doprowadziłam się do takiego stanu!

Moim największym problemem są "boczki" oraz tłuszcz na brzuchu.. ;/ Od początku wakacji regularnie ćwiczę (no przynajmniej się staram ), jednak ćwiczenia nie przynoszą żadnych efektów..
Nie zrozumcie mnie źle- nie zależy mi zbytnio na wadze ( no może trochę ) , ale głównie chodzi mi o pozbycie się tłuszczu..

aaa.. no i zapomniałam napisać najważniejszego :
* piję 1,5 l. wody niegazowanej dziennie
* nie jem słodyczy (od 2 tyg. )
* nie słodzę herbaty
*jem dużo owoców

Proszę pomóżcie.
__________________
'Może tylko się łudziłam..
Może lekko pogubiłam
Nie bój się ,nie zrobię scen.'
Gacia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 23:49   #1788
katulaa
Przyczajenie
 
Avatar katulaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Dieta dla nastolatki

Tak wiem motywacje oh .. mam nadzieje ze bedzie ona przez caly czas tak samo wysoka Będziemy się motywować na wzajem :P
Planuje zacząc od września chcialm odrazu ale stwierdziłam ze w tym tygodniu bedzie duzo pokus ;D
Wiec 1 września 100% motywacji i zaczynam zdrowe odzywianie i mam nadzieje ze wejdzie mi to w krew :P
Czytem te wszystkie watki podwieszone i chyba bede musiala je wykuć na pamięć hehe narazie to czarna magia dla mnie :P
katulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 11:09   #1789
Kara566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
O jeju, 12 lat to stanowczo za mało na jakąś rygorystyczną dietę! Btw, nie masz nadwagi.
Wystarczy Ci ograniczyć słodycze. NO i do tego ruch- pewnie lubisz rolki, rower, jakieś bieganie z koleżankami?
No i dawaj z siebie wszystko na wf, a efekty zobaczysz już niedługo.
Słodyczy prawie w ogóle nie jem, na wf ćwiczę, a i tak to wcale nie pomaga. Staram się jeszcze ćwiczyć w domu. Z koleżanką jeżdżę na rolkach. Po prostu za dużo jem i nie mogę przestać. Co mam robić? Nie chodzi mi o jakąś rygorystyczną dietę. Może jakieś ćwiczenia?

Edytowane przez Kara566
Czas edycji: 2009-08-26 o 11:11
Kara566 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 23:37   #1790
Pinacolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 018
Dot.: Dieta dla nastolatki

Hej, czy ja też mogę się do was dołączyć?

1. 63 kg
2. 174 cm
3. ok. 5 kg
4. 17
5. osoby ze świetną sylwetką i wymiarami - z ulic, gazet, wizażu, internetu

Nie jestem jakaś gruba, ale chciałabym zgubić parę cm z talii, brzucha, ud i łydek.
Przez ostatnie dwa miesiące 2 razy próbowałam się odchudzać, ale niestety za pierwszym razem po ponad 2 tygodniach wyjechałam na obóz (schudłam 3 kg, a później jakieś 2,5 przytyłam ) a za drugim razem niestety znowu nie wytrzymałam
Ale chcę spróbować jeszcze raz
Staram się jeść 5-6 posiłków dziennie, jak najwięcej ciemnego chleba i makaronu zamiast zwykłego, piję dużo wody i zielonej herbaty, raczej nie jem tłustych rzeczy, jak najmniej smażonego a jak najwięcej mięsa i warzyw ugotowanych bez przypraw na parze nie jem chipsów itp., słodycze niestety póki co znowu zaczęłam jeść ale przestanę
No i zaraz zacznie się rok szkolny, więc będzie w-f 3 razy w tygodniu, bieganie na przystanek i chcę zacząć chodzić na aerobik 2 razy w tygodniu, oprócz tego czasem rower, bieganie, koszykówka, dużo spacerów itp no i od jakichś 4 tygodni ćwiczę wieczorem brzuch (niecałe 2 tygodnie brzuszki, później 2 tygodnie a6w, wczoraj znudziło mi sie i zaczęłam znowu brzuszki robić )

Rozpisałam się troszkę... no ale w każdym razie mam nadzieję, że wytrwam razem z wami
Pinacolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 06:37   #1791
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Dieta dla nastolatki

też sie staram pilnowac tych 4-5 posiłków....zieloną herbatę tez pije i strasznie dobra
pozatym gram ze scianą w tenisa i d 1 wrzesnia zacznie sie kołowrotek wiec napewno schudne
mimo ze mam przystanek koło szkoły to i tak zapisalam sie na zajecia w domu kultury ktory jest kawał od niej poza tym w miescie jest nowa galeriaaaaaaaa to od samego chodzenia po niej sie schudnei....musze tylko dorwac jakąs prace.....bo jakj jest tak duzo sklepow i sie jeszcze ma to za rogiem to az niemilo czegos nie kupic
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 11:28   #1792
IloveNY92
Przyczajenie
 
Avatar IloveNY92
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: kraina czarów.
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dla nastolatki

cześć dziewczyny jestem nastolatką, która po raz kolejny próbuje zrzucić (bezskutecznie..) co nieco. odchudzam się 5 dzień, waga pokazała -1.5kg ale na razie to tylko woda. mam problem głównie z wielkim brzucheeeem i wielkimi biodrami.. staram się ćwiczyć ale średnio mi to wychodzi, biegam codziennie z tym, że zbliża się rok szkolny a w trakcie jego trwania nie mam kompletnie na to czasu ://
pragnę schudnąć jakieś 5kg tak by osiągnąć idealną wagę.
pozdrawiam wszystkie i życzę wytrwałości
__________________
dzień dobry. kocham Cię.
IloveNY92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 16:59   #1793
Kara566
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta dla nastolatki

Ja zacznę dobrze się odżywiać, ćwiczyć. Głównie chodzi mi tylko o ten brzuch... No i nogi. Ale od kilku dni już trochę schudłam i nabrałam wiary, że mogę mieć mniejszy brzuch.
Kara566 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 08:10   #1794
mary69
Raczkowanie
 
Avatar mary69
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Niebo
Wiadomości: 312
Dot.: Dieta dla nastolatki

cześć dziewczynki. dość długo mnie tu nie było (miałam poważne problemy ze zdrowiem i musiałam przerwać diete ), wracam tu po dosć długiej przerwie, jakies 2 miesiące wstecz tu gościłam. Za miesiąc mam bardzo ważne wydarzenie w moim zyciu, a mianowicie ślub i musze zrzucic przynajmniej 3 kg zeby mój przyszły mąż mógł mnie jakos przenieść przez próg


Cytat:
Napisane przez IloveNY92 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny jestem nastolatką, która po raz kolejny próbuje zrzucić (bezskutecznie..) co nieco. odchudzam się 5 dzień, waga pokazała -1.5kg ale na razie to tylko woda. mam problem głównie z wielkim brzucheeeem i wielkimi biodrami.. staram się ćwiczyć ale średnio mi to wychodzi, biegam codziennie z tym, że zbliża się rok szkolny a w trakcie jego trwania nie mam kompletnie na to czasu ://
pragnę schudnąć jakieś 5kg tak by osiągnąć idealną wagę.
pozdrawiam wszystkie i życzę wytrwałości

Ja proponuje robic brzuszki, one nie przeszkadzają w nauce, bo np. bieganie wymaga juz wiecej czasu, trzeba sie zebrac, wyjsc gdzies, a tak siedzisz w domu i robisz je kiedy chcesz. Kiedys dzieki robieniu brzuszów schudłam baaardzo duzo i miałam płaski brzuch, niestety to było dawno :P tylko nie narzucaj sobie zbyt duzo na początek, bo umierz z bólu mięsni na drugi dzien .. stopniowo . Buźka
mary69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:43   #1795
XxPadlinkaxX
Przyczajenie
 
Avatar XxPadlinkaxX
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kaacee xD
Wiadomości: 8
GG do XxPadlinkaxX
Dot.: Odchudzanie - TYLKO dla nastolatek.

Witam Wszystkich ; **
No więc :
1.64 kg.
2.1.71
3.6 kg..
4.15 lat.
5. Chcę mieć płaski brzuch .. Wstydzę się goooo ! ; (
XxPadlinkaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 18:03   #1796
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Odchudzanie - TYLKO dla nastolatek.

Nie ma sie czego wstydzic
Nie ejstem jakas otyła, w sumie to postaraj sie jesc mniej tych zlych rzeczy, które uwielbiaja sie wlasnie odkładac na brzuchu, biodrach itd, a zobaczysz efekty
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 18:15   #1797
XxPadlinkaxX
Przyczajenie
 
Avatar XxPadlinkaxX
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kaacee xD
Wiadomości: 8
GG do XxPadlinkaxX
Dot.: Odchudzanie - TYLKO dla nastolatek.

Alee jaa nie umiem ; D to jest najgorszee. Np. jak nie zjem chipsów albo innych tego typu to jestem wkurzona caaalutki dzień. Wszystko inne tylko nie chipsy ; d
hee jak widze chipsy jestem w stanie je nawet ukraśc ze sklepu ; d tak na mnie działają xd he.
XxPadlinkaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 18:46   #1798
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Odchudzanie - TYLKO dla nastolatek.

No to niestety cudow w takich przypadkach nie ma. Bd musiala pokochac swój brzuch;]
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 19:54   #1799
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Odchudzanie - TYLKO dla nastolatek.

Cytat:
Napisane przez XxPadlinkaxX Pokaż wiadomość
Alee jaa nie umiem ; D to jest najgorszee. Np. jak nie zjem chipsów albo innych tego typu to jestem wkurzona caaalutki dzień. Wszystko inne tylko nie chipsy ; d
hee jak widze chipsy jestem w stanie je nawet ukraśc ze sklepu ; d tak na mnie działają xd he.
Właśnie teraz powinnaś zadać sobie czy zależy Ci na płaskim brzuchu, czy na dogadzaniu sobie chipsami.
Może spróbujesz je chociaż ograniczyć?

Może zajrzyj na podforum fitness, poczytaj, może pochodź na siłownię lub popracuj sama w domu .

Życzę powodzenia .
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:24   #1800
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83
Dot.: Dieta dla nastolatki

hej
Ja też chciałabym się do was przyłączyć.
1. prawie 56 kg
2. 158 cm
3. schudnąć żeby pokazało się 50 ;]
4. chcę mieć płaski brzuch, chudsze uda.
zwykle jeżdżę na obozy w wakacje na windsurfing i wstydze się wtedy pokazać uda... ;[

Jak myślicie, do kiedy uda mi się zrzucić te niecałe 6 kg?
Ja też może pokarze wam jak ja się odżywiałam do tej pory...

I śniadanie (7:30)- zwykle miodowe płatki z mlekiem
II śniadanie(ok 11)- kupowałam sobie w szkolnym sklepiku taki kawałek sernika z lukrem na wierzchu
obiad w szkole (13, czasami 14)- to są małe porcje, tylko żeby przekąsić
obiad w domu- to juz jest większa porcja... często jakieś frytki, smażone mięso...
przekąska - często po obiedzie szłam do spiżarni i brałam jakieś cukierki, chipsy. wracając ze szkoły też wstępowałam do sklepu i kupowałam np. loda. (ostatnio zaczęłam jeść zamiast tych przekąsek grejfruta, jedneg dziennie, między obiadem a kolacją)
kolacja (ok.21) - zwykle jakieś dwie kanapki z żółtym serem i pomidorem. czasami pieczywo ciemne z ziarnami, a czasami białe.

no i nie piłam wody mineralnej, zwykle jakieś soki owocowe ze sklepu, albo Nestea...

w szkole mam 4h wfu w tygodniu i chodzę jeszcze na basen raz w tygodniu. Jakie jeszcze ćwiczenia powinnam wykonywać na uda i brzuch? dodam, ze nie mam żadynch urządzeń do ćwiczeń...

pomóżcie ;[
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.