Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich! - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 17:19   #1141
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
no fajnie,że własne,ale takie książkowe i wklejane w kilku miejscach,to na pewno nie przemówi do innych, bo jest takie oficjalne i bez przekazu do danej osoby
A szkoda. Ale to widnieje chyba tylko na mojej stronie od baaardzo dawna no i tutaj... A może gdzieś jeszcze wkleiłam ale na dzień dzisiejszy sobie nie przypominam. Czy książkowe? ...tegio nie wiem pisane prosto z serca i tylko to co myślę . I najciekawsze jest to, ze mimo , iz tak dawno o tym napisałam cały czas te słowa sa niezmienne i aktualne.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
..
ja swojego psa biorę na wystawę,tak jak na pokazy i ona uważa to za spacer, zęby ogląda jej weterynarz,dzieciom też pokazuje, więc to norma,chodzić ładnie też umie, po za wyjściem spotyka inne psy,chodzi ze mną, dostaje smakołyki, więc nic nie wskazuje na to,że to ją męczy...
Pięknie wytłumaczone jak to jest z psem na wystawie i dlaczego uczestnictwo w wystawach jest w sumie doskonałą rzeczą dla psa
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 18:09   #1142
Thetimehascome
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
ble ble ble i znowu to samo. Ręce opadają. Nadal nie odpowiadasz na pytania Beato, a tylko się wymądrzasz. Pochwal się w końcu swoim pupilem, a nie szczeniakami na sprzedaż. Udowodnij, że psu podoba się przebywanie godzinami w różnych warunkach na wystawach. Nie zauważyłaś Beato, że jesteś tutaj niemile widziana? Nikt nie chce czytać Twoich wywodów. Zobacz ile ludzi odeszło stąd przez Ciebie. Nie jesteś dla nikogo autorytetem i nie będziesz. Szkoda Twojego czasu.
O dziwo zdjęcia zawsze robione są na dworze a jak w domu to widać tylko 1 bądź 2 psy. A co z pozostałą 30?
Cytat:
To jest twoja opinia i przykre głupoty przez ciebie pisane
No chyba nie takie głupoty. Na forum siedzisz niemal cały dzień. A przy takiej ilości psów jaką masz, poświęcając każdemu min kilkanaście minut dziennie nie miałabyś na to czasu. Poza tym widać po twoich postach jaki masz kontakt z psami. Wszystko ogranicza się do napisania co i który spłodził albo gdzie był na wystawie. Nie ma takich typowych opisów z życia z psami. Ale nie wątpię, że po tym poście zaczną się pojawiać.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Żeby nie być gołosłownym polecam czytelnikom obejrzenie programu "mamy mamy" - w jednym z odcinku widać, gdzie stellanova trzyma psy.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

I nie życzę sobie grożenia na moim profilu. Swojemu wnuczkowi pogróź.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Pisałaś, że policja zabroniła ci się udzielać na forach. A teraz co pozwala?
Thetimehascome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 19:21   #1143
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Wszystkie mozecie wsklejac zdjecia;

Widze, ze kieruja Wami naprawde zenujace pobudki... Coz Was tak obraza, ze wlascicielka hodowli wkleja zdjecia psow, ktore sa juz dawno w rekach innych ludzi?
Dlaczego Wy - zamiast pchac watek w dobrym kierunku - wolicie znizyc sie do pomawiania, zawisci i zlosliwosci?

pomyje radze wylewac na innych forach - bo Wizaz trzyma poziom i jesli usuniecie kogos ma polepszyc atmosfere...coz...

watek chwilowo zamykam - i obdaruje kazdego - wedlug "zaslug".

MOJE OSTATNIE OSTRZEZENIE -
kazdy, kto po otwarciu bedzie ciagnac pomawianie, nikomu nie potrzebne teksty - otrzyma bana - gdyz zamierzam sprawe skierowac do Zlosliwca... a on nie bedzie litosciwy.


WSTYD! Ludzie, ktorych laczy milosc do psow... WSTYD!

Przypominam, ze wchodzac w profil kazdego uzytkownika - mozecie dodac go do listy osob ignorowanych.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2011-02-26 o 19:31
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 23:49   #1144
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Otwieram watek;

Kazdy, kto ponownie naruszy regulamin otrzyma punkty.
Nie bedzie juz ostrzezen - wyczerpaly sie


Milych rozmow o Buldozkach Francuskich
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:16   #1145
aksmobulka
Przyczajenie
 
Avatar aksmobulka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Witajcie kochani!
Mam takie dziwne pytanko do Was...wiecie może w jakim wieku piesek zaczyna podnosić nogę do sikania?? Trochu mnie to martwi,bo Baldurek ma już 8 miesięcy i nadal załatwia się jak dziewczynka pozdrawiam
aksmobulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:30   #1146
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Nie martw się tym - różnie u różnych samców przychodzi taki czas gdy załatwiają sie jak "psy" a nie jak dzieci. Otóż pies mając wiek 8 miesięcy jest jeszcze szczenięciem - a wiec dzieckiem. Dopiero wiek 9-18 miesiecy to jest okres młodziezowy i najczesciej w czasie tego okresu chłopaki podnoszą nóżki . Ja mam dwa mopsy z przybliżonym (młodzieżowym) wieku i jeden sika jak z podniesiona nogą a drugi siusia jeszcze jak szczeniaczek. A mój buldożek, który ma 15 miesięcy siusia jeszcze na przemian: raz tak i raz tak .
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:44   #1147
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez aksmobulka Pokaż wiadomość
Witajcie kochani!
Mam takie dziwne pytanko do Was...wiecie może w jakim wieku piesek zaczyna podnosić nogę do sikania?? Trochu mnie to martwi,bo Baldurek ma już 8 miesięcy i nadal załatwia się jak dziewczynka pozdrawiam
Mój Diego ma 18 miesięcy i siusia różnie jak mu się przypomni to podniesie nogę, a jak nie, to siusia jak kobitka Coraz częściej podnosi nogę i robi to komicznie. Śmiejemy się z Niego, że jest Van Damme, bo robi szpagat dosłownie
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 16:20   #1148
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Mój psiak zaczął podnosić nogę w wieku 10 miesięcy.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:34   #1149
anita904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

nie ma na to reguły jeden szybciej drugi wolniej
__________________
Kupię książki o mopsach oraz gadzety o nich ...
wiadomości na prv

Twój przyjaciel Pies jest jak słońce gdy go zabraknie zobaczysz o czym pisze........
anita904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 12:18   #1150
tomiza9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Mój Diego ma 18 miesięcy i siusia różnie jak mu się przypomni to podniesie nogę, a jak nie, to siusia jak kobitka Coraz częściej podnosi nogę i robi to komicznie. Śmiejemy się z Niego, że jest Van Damme, bo robi szpagat dosłownie

Witajcie

mój buldozio ma teraz osiem miesięcy i od około trzech tygodni podnosi nogę, jak zaczął to tak mu się spodobało, że każde drzewko, murek i inne obsikuje hehe, ale zdarza mu się również czasami sikać jak kobietka, szczególnie po całej nocy, może jest jeszcze rozleniwiony
tomiza9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 19:40   #1151
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez tomiza9 Pokaż wiadomość
...le zdarza mu się również czasami sikać jak kobietka, szczególnie po całej nocy, może jest jeszcze rozleniwiony
Z rana jest jeszcze jak dziecko i później mu się przypomina, ze juz taki "dorosły" facio się z niego zrobił
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 17:07   #1152
Pharoach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 85
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Witam serdecznie,
wiem ze to temat buldozkow,ale nie chce zakladac nowego tematu a mysle ze mopsy sa na tyle podobne z charakteru ze i tutaj moge sie dowiedziec jak radza sobie wasze pupile gdy jestescie w pracy/szkole?
Ja i moj maz zastanawiamy sie nad kupnem mopsa z tym ze ja narazie pracuje po 6 godz maxymalnie ale od przyszlego roku ide na studia wiec musze sie z tym liczyc ze psina bedzie czasami po 8 godz sama w domu (maz pracuje na zmiany wiec tez nie zawsze bedzie sama w domu).
Juz tyle na ten temat czytalam,jedni pisza ze to bardzo zle wplywa na psychike pieska (a my chcemy zeby nasz mopsik byl z nami szczesliwy) inni pisza ze przeciez kazdy pies teskni za wlascicielem i mozna go do tego powoli przyzwyczajac od malutkosci. Poza tym jesli bedzie mial duzo zabawek i przed moim wyjsciem go ''zmecze'' spacerem bedzie albo sie bawil albo spal.
Jak wy sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam
__________________
Nicht die Dinge sind positiv oder negativ,
sondern unsere Einstellung macht sie so.
Pharoach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 18:32   #1153
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Pharoach Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
wiem ze to temat buldozkow,ale nie chce zakladac nowego tematu a mysle ze mopsy sa na tyle podobne z charakteru ze i tutaj moge sie dowiedziec jak radza sobie wasze pupile gdy jestescie w pracy/szkole?
Ja i moj maz zastanawiamy sie nad kupnem mopsa z tym ze ja narazie pracuje po 6 godz maxymalnie ale od przyszlego roku ide na studia wiec musze sie z tym liczyc ze psina bedzie czasami po 8 godz sama w domu (maz pracuje na zmiany wiec tez nie zawsze bedzie sama w domu).
Juz tyle na ten temat czytalam,jedni pisza ze to bardzo zle wplywa na psychike pieska (a my chcemy zeby nasz mopsik byl z nami szczesliwy) inni pisza ze przeciez kazdy pies teskni za wlascicielem i mozna go do tego powoli przyzwyczajac od malutkosci. Poza tym jesli bedzie mial duzo zabawek i przed moim wyjsciem go ''zmecze'' spacerem bedzie albo sie bawil albo spal.
Jak wy sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam
temacik mopsów jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113182&page=11

Jest bardzo dużo osób, którzy maja psy i pracują zawodowo - to prawie normalne w większości przypadków. Ważne jest tylko "zabezpieczenie" psa na okres nieobecności właściciela.
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 09:52   #1154
cashmere20
Wtajemniczenie
 
Avatar cashmere20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 486
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Proszę o poradę. Mój 4,5 miesięczny buldożek ma zapalenie spojówek, mam mu zakrapiać oczy 3 razy dziennie, ale to po prostu graniczy z cudem za pierwszym razem dał sobie ładnie zakropić, drugi raz jak próbowałam wierzgał jak oszalały i teraz jest tak za każdym razem. Co z tym zrobić?
a drugą sprawą jest to, że skacze na ludzi. Czytałam jak go oduczyć, metoda mniej więcej polega na ignorowaniu go dopóki nie przestanie skakać i się nie uspokoi, ale ona raczej się nie spisze, ponieważ zawsze podczas spaceru a czasami nawet kilka razy ktoś nas zaczepia, no i wiadomo głaskanie itd. a on wtedy skacze:/ Może są jakieś inne sposoby?
cashmere20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 12:30   #1155
zabul
Przyczajenie
 
Avatar zabul
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 19
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Jestem Bonita
zabul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 15:51   #1156
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez cashmere20 Pokaż wiadomość
Proszę o poradę. Mój 4,5 miesięczny buldożek ma zapalenie spojówek, mam mu zakrapiać oczy 3 razy dziennie, ale to po prostu graniczy z cudem za pierwszym razem dał sobie ładnie zakropić, drugi raz jak próbowałam wierzgał jak oszalały i teraz jest tak za każdym razem. Co z tym zrobić?
a drugą sprawą jest to, że skacze na ludzi. Czytałam jak go oduczyć, metoda mniej więcej polega na ignorowaniu go dopóki nie przestanie skakać i się nie uspokoi, ale ona raczej się nie spisze, ponieważ zawsze podczas spaceru a czasami nawet kilka razy ktoś nas zaczepia, no i wiadomo głaskanie itd. a on wtedy skacze:/ Może są jakieś inne sposoby?
Ja nigdy takiego problemu nie miałam, bo mój Diego daje sobie praktycznie wszystko koło siebie zrobić, nawet tabletki je z ręki. Czytałam kiedyś, że trzeba pieska zachodzić od tyłu, żeby łatwiej było cokolwiek przy nim zrobić. Może to jest jakiś sposób.
A jeśli chodzi o skakanie na ludzi, to myślę, że musisz go nauczyć jakiejś konkretnej komendy, która będzie dawała mu znać, że tak robić nie wolno. Mój Diego reaguje na słowo "fe".
Za każdym razem jak Twój piesek będzie próbował na kogoś skoczyć, musisz go odciągnąć na smyczy, powiedzieć np. "fe" i najlepiej odejść.
Moje rady są zasłyszane lub przeczytane więc mogę się mylić. Może ktoś bardziej kompetentny się wypowie na ten temat
Pozdrawiam.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 16:07   #1157
cashmere20
Wtajemniczenie
 
Avatar cashmere20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 486
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Ja nigdy takiego problemu nie miałam, bo mój Diego daje sobie praktycznie wszystko koło siebie zrobić, nawet tabletki je z ręki. Czytałam kiedyś, że trzeba pieska zachodzić od tyłu, żeby łatwiej było cokolwiek przy nim zrobić. Może to jest jakiś sposób.
A jeśli chodzi o skakanie na ludzi, to myślę, że musisz go nauczyć jakiejś konkretnej komendy, która będzie dawała mu znać, że tak robić nie wolno. Mój Diego reaguje na słowo "fe".
Za każdym razem jak Twój piesek będzie próbował na kogoś skoczyć, musisz go odciągnąć na smyczy, powiedzieć np. "fe" i najlepiej odejść.
Moje rady są zasłyszane lub przeczytane więc mogę się mylić. Może ktoś bardziej kompetentny się wypowie na ten temat
Pozdrawiam.
dziękuję za rady
generalnie przy innych czynnościach nie stawia oporu, jedynie przy tym kropieniu oczu, a że muszę to robić 3 razy dziennie jest to trochę uciążliwe
cashmere20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 18:26   #1158
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Skakanie na ludzi to chyba najczesciej wystepujacy problem... W duzej mierze własciciele sie przyczyniaja do tego złego narowu... Kiedy do domu przybył malenki szczeniaczek wlasciciele berdzo czesto pozwalali mu włazić na kolankaby potem głaskać go miziać itp. Ale potem piesek rośnie i tego nie rozumie nadal chce niejako "wpakować" sie nam na kolanka aby byc głaskanym , mizianym .. jesli chcemy naszego pupilka oduczyc skakania potrzebna jest pzrede wszystkim szczególna konsekwencja i w zadnym wypadku go nie głaskać kiedy to robi. Skakanie ejst jak gdyby pokazaniem jak bardzo pies lubi danego człowieka i na pewno kiedys był pogłaskany z tego powodu ze przybiegł sie przywitać, skoczył - wystrczy sobei przypomniec ten pierwszy raz keidy to sie stało.. Taki piesek kocha i chce sie przywitać w najmilszy jego zdaniem sposób . Nie mozna nigdy pogłaskac psa czy mówic do neigo czule gdy skacze na kogokolwiek w domu (dy sie cieszy np. ze wrócilismy do domu). Nie mozna dać zadnego smakołyka gdy peis stara sie stanac na dwóch łapach, nei wolno pozwalać w domu by wspinał sie dwoma łapami aby nam sie "wmeldować" na kolanka. W takich własnie przypadkach trzeba psa skarcić - brzydkim , zupełnie "nie naszym" głosem mówiąc np: "feee". Gdy idziemy na spacer do parku czy na ulicy zawsze zakładajmy smycz i mamy cały czas baczenie na psa. Trzeba pupila nauczyc ze co kolwiek by sie nei działo musi stać wszystkimi swoimi łapami na ziemi!. Aby go tego nauczyć najlepiej trzymac smycz ok. 50 cm od obrózki - luzno. Jesli smycz jest troche napieta poluzujmy ją w ten spsob ze wyciagniemy rekle w strone pupilka. Nie mozemy psa szarpnąć ciagnac przez chwile psa w nasza strone bo wetdy pies bedzie z całych sił ciagnał do przodu tz w przeciwnym kierunku. Kiedy pies juz, juz chce skoczyć na kogoś powiedz np slowo "nie wolnoj" czy "spokoj" i natychmiast sciagnij smycz bardzo szybko najpierw w dół a następnie w bok!. Nigdy nei ciagnij do siebie poneiwaz mozna psy zrobic krzywdę (np. uszkodzic tchawice). Dlaczego w dól i bok mamy pociagnać smycz a zarazem psa? poneiważ straci on równowagę a po to by czasem sie nei przewrócić pies sie cofniei wtedy bedzie stał o własnych siłach na wszystkich sowoich czterech kończynach. I teraz jeszcze jedna sparwa: gdy nasz pupilek stanie to pochwalmy go ale broń Boże zbyt wylewnie poniewaz wtedy ucieszy sie tak barrdzi ze bedzie chciał na nas skoczyć .
Pies zawsze robi dana rzecz w ten spsob aby przyniosła mu ona oczekiwana pzrez psa korzyść. Skacze bo chce zwrócic uwagę na swoja "czworonożną istotkę" gdy pojmie ze takei skakanie mnic nei daje to przestanie to robic. Kilka takich ćwiczeń i przestanie skakać.
Jakby skakał w domu - wiadomo ze nei ejst na smyczy ignoruj go calkowicie: stań z załozonymi rekami i patrz w sciane albo w sufit. Pies przestanie skakac bbedzie zdziwiony ze skaknie nic nie daje...wtedy pochwal go ale nie wylewnie jak jau pisalam . Jesli znowu by skakał znow trzeba go zignorować . Jesli sie wraca po pracy do domu i pies juz kombinuje jak skoczyc czy wrecz skacze na nas trzeba odwrocic jego iuwage. Mozna np. rzucić pek kluczy za tylne łapy psa ale musi byc to poprzedzone komenda jaka sobei obieramy np. "spokój" o czym tez wspominałam . Ważna jest konsekwencja w działaniu i szkolenie nawet poprzez aranzowanie takich sytuacji. Nic nei da to jesli nie bedziemy cwiczyć z psem albo raz pozwalac a raz nie .

Co do podawnia leków do oczu - juz od szczeniaka pies powinien byc przyzwyczajony do wszeklkich manipulacji przy nim - jesli ejst małej rasy najlepiej psa stawic sobie na stół i wykonywac rózne czynnosci. Jesli pies nie był do tego przyzwyczajony jest spsob aby podac psu lek do oka. Mozna ukucnąć za nim i trzymajac go miedzy swoimi nogami - bedac neijako "za psem" odciagamy powieke do góry i zakraplamy mac czy krople. Dlaczego mamy byc "za psaem a nie przed nim? bo pies nei widzac co robimy nie bedzie sie bał Mozna jeszcze wzmocnic miłe doznania naszego pupila w tym trudnym dla niego okresie gdy robimy mu cos przy oczkach (a nie przyzwyczajaliśmy psa od małego do tego) proszać innego domownika aby odwracał uwage psa od naszych czynnosci dając psu w tym czasie smakołyki. Oczywiscie osoba ze smakołykami niech kucnie przed psem Roby to wszytsko spokojnie cały czas miło mówic do psa ale oczywiscie nei wylewnie bo bedzie podekscytowany

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-03-26 o 18:34
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 19:08   #1159
cashmere20
Wtajemniczenie
 
Avatar cashmere20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 486
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Skakanie na ludzi to chyba najczesciej wystepujacy problem... W duzej mierze własciciele sie przyczyniaja do tego złego narowu... Kiedy do domu przybył malenki szczeniaczek wlasciciele berdzo czesto pozwalali mu włazić na kolankaby potem głaskać go miziać itp. Ale potem piesek rośnie i tego nie rozumie nadal chce niejako "wpakować" sie nam na kolanka aby byc głaskanym , mizianym .. jesli chcemy naszego pupilka oduczyc skakania potrzebna jest pzrede wszystkim szczególna konsekwencja i w zadnym wypadku go nie głaskać kiedy to robi. Skakanie ejst jak gdyby pokazaniem jak bardzo pies lubi danego człowieka i na pewno kiedys był pogłaskany z tego powodu ze przybiegł sie przywitać, skoczył - wystrczy sobei przypomniec ten pierwszy raz keidy to sie stało.. Taki piesek kocha i chce sie przywitać w najmilszy jego zdaniem sposób . Nie mozna nigdy pogłaskac psa czy mówic do neigo czule gdy skacze na kogokolwiek w domu (dy sie cieszy np. ze wrócilismy do domu). Nie mozna dać zadnego smakołyka gdy peis stara sie stanac na dwóch łapach, nei wolno pozwalać w domu by wspinał sie dwoma łapami aby nam sie "wmeldować" na kolanka. W takich własnie przypadkach trzeba psa skarcić - brzydkim , zupełnie "nie naszym" głosem mówiąc np: "feee". Gdy idziemy na spacer do parku czy na ulicy zawsze zakładajmy smycz i mamy cały czas baczenie na psa. Trzeba pupila nauczyc ze co kolwiek by sie nei działo musi stać wszystkimi swoimi łapami na ziemi!. Aby go tego nauczyć najlepiej trzymac smycz ok. 50 cm od obrózki - luzno. Jesli smycz jest troche napieta poluzujmy ją w ten spsob ze wyciagniemy rekle w strone pupilka. Nie mozemy psa szarpnąć ciagnac przez chwile psa w nasza strone bo wetdy pies bedzie z całych sił ciagnał do przodu tz w przeciwnym kierunku. Kiedy pies juz, juz chce skoczyć na kogoś powiedz np slowo "nie wolnoj" czy "spokoj" i natychmiast sciagnij smycz bardzo szybko najpierw w dół a następnie w bok!. Nigdy nei ciagnij do siebie poneiwaz mozna psy zrobic krzywdę (np. uszkodzic tchawice). Dlaczego w dól i bok mamy pociagnać smycz a zarazem psa? poneiważ straci on równowagę a po to by czasem sie nei przewrócić pies sie cofniei wtedy bedzie stał o własnych siłach na wszystkich sowoich czterech kończynach. I teraz jeszcze jedna sparwa: gdy nasz pupilek stanie to pochwalmy go ale broń Boże zbyt wylewnie poniewaz wtedy ucieszy sie tak barrdzi ze bedzie chciał na nas skoczyć .
Pies zawsze robi dana rzecz w ten spsob aby przyniosła mu ona oczekiwana pzrez psa korzyść. Skacze bo chce zwrócic uwagę na swoja "czworonożną istotkę" gdy pojmie ze takei skakanie mnic nei daje to przestanie to robic. Kilka takich ćwiczeń i przestanie skakać.
Jakby skakał w domu - wiadomo ze nei ejst na smyczy ignoruj go calkowicie: stań z załozonymi rekami i patrz w sciane albo w sufit. Pies przestanie skakac bbedzie zdziwiony ze skaknie nic nie daje...wtedy pochwal go ale nie wylewnie jak jau pisalam . Jesli znowu by skakał znow trzeba go zignorować . Jesli sie wraca po pracy do domu i pies juz kombinuje jak skoczyc czy wrecz skacze na nas trzeba odwrocic jego iuwage. Mozna np. rzucić pek kluczy za tylne łapy psa ale musi byc to poprzedzone komenda jaka sobei obieramy np. "spokój" o czym tez wspominałam . Ważna jest konsekwencja w działaniu i szkolenie nawet poprzez aranzowanie takich sytuacji. Nic nei da to jesli nie bedziemy cwiczyć z psem albo raz pozwalac a raz nie .

Co do podawnia leków do oczu - juz od szczeniaka pies powinien byc przyzwyczajony do wszeklkich manipulacji przy nim - jesli ejst małej rasy najlepiej psa stawic sobie na stół i wykonywac rózne czynnosci. Jesli pies nie był do tego przyzwyczajony jest spsob aby podac psu lek do oka. Mozna ukucnąć za nim i trzymajac go miedzy swoimi nogami - bedac neijako "za psem" odciagamy powieke do góry i zakraplamy mac czy krople. Dlaczego mamy byc "za psaem a nie przed nim? bo pies nei widzac co robimy nie bedzie sie bał Mozna jeszcze wzmocnic miłe doznania naszego pupila w tym trudnym dla niego okresie gdy robimy mu cos przy oczkach (a nie przyzwyczajaliśmy psa od małego do tego) proszać innego domownika aby odwracał uwage psa od naszych czynnosci dając psu w tym czasie smakołyki. Oczywiscie osoba ze smakołykami niech kucnie przed psem Roby to wszytsko spokojnie cały czas miło mówic do psa ale oczywiscie nei wylewnie bo bedzie podekscytowany
dziękuję
będę próbować
cashmere20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 20:08   #1160
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

A ja przedstawiam buldozie noworodki

pan3.jpg

pan5.jpg

pan9.jpg

w1.jpg

w4.jpg

w6.jpg

w8.jpg

w15.jpg

w12.jpg

w34.jpg

Wszystkie maluchy są wstępnie zarezerwowane

Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:16   #1161
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Wiosenna Krajowa Wystawa Psów Rasowych "Nowy Dwór Mazowiecki" 09-04-2011 Oddział Legionowo - buldogi francuskie.

Wystawa juz za nami , a była niezwykle udana ponieważ cała staweczka suczek w kl. pośredniej to przyjaciele: Małgosia, Joasia-Mela, Ewunia

Buldog francuski suki klasa pośrednia:


as6i.jpg

as4d.jpg

as12.jpg

as20.jpg

zzzaa111.jpg

as18m.jpg

as16.jpg

Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:21   #1162
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Pierwszy film - co prawda nagrany telefonem ale jest

Buldożki francuskie - szczenięta w "Stellanova":

http://www.youtube.com/watch?v=GiWXnzHv2sA

oraz jeszcze jeden z naszymi pucharami:

http://www.youtube.com/watch?v=EjT7NVxrlV4

Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:39   #1163
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

I mam jeszcze kilka fotek szczeniaczków buldoga francuskiego:

sa3.jpg

sa2.jpg

sa4.jpg

sa5.jpg

sa6.jpg

sa7.jpg

sa8.jpg

sa15.jpg

sa17.jpg

Maluszki maja 2 tygodnie
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:36   #1164
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

cudaki! Niech zdrowo rosną.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 17:22   #1165
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Śliczności są wszystkie, ale skarbek ze zdjęcia nr 2 i z ostatniego ukradły moje serce w sekundę
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:13   #1166
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Pierwszy film - co prawda nagrany telefonem ale jest

Buldożki francuskie - szczenięta w "Stellanova":

http://www.youtube.com/watch?v=GiWXnzHv2sA
Śliczne małe pijawki Fotki też super!
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:21   #1167
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
cudaki! Niech zdrowo rosną.
Dziękuję pięknie

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Śliczności są wszystkie, ale skarbek ze zdjęcia nr 2 i z ostatniego ukradły moje serce w sekundę
Dziękuję - rzeczywiście on fajny jest

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Śliczne małe pijawki Fotki też super!
Dziękuje za miłe słowa
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:39   #1168
cashmere20
Wtajemniczenie
 
Avatar cashmere20
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 486
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
śliczne maluchy
cashmere20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 15:18   #1169
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

Dziekuje za wszystkie miłe słowa.
Maluchy skończyły 3 tygodnie , zmieniły posłanko by mieć więcej miejsca do raczkowania.
Pstryknęłam na tę okoliczność kilka zdjęć.

azaz1.jpg

azaza33e.jpg

zaz2.jpg


Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-04-16 o 15:19
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 15:49   #1170
Basia21
Rozeznanie
 
Avatar Basia21
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 527
Dot.: Łączcie się Miłośnicy Buldożków Francuskich!

gdyby ktos miał ochote na spotkanie w wiekszym gronie to zapraszam 29 maja do Tychów też mamy zlocik moze nie taki jak w warszawie ale tez bedzie miło, ostatnio było prawie 50 bulwek wiecej ino na PW :P Zapraszam
__________________
Basiulka
Basia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-06 07:51:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.