wystawy psów - kto jezdzi? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 18:44   #121
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
wyobraź sobie lapinne, że moje psy uwielbiają spać na stoliku nie czuję, że je tym masakruję
właśnie w ten sposób psy małych, ozdobnych ras spędzają czas na wystawie w oczekiwaniu na ocenę w ringu, nie widzę jakoś psów wiszących godzinami na szubienicy
a tak z ciekawości, to co ma ten mały, biały biszonek robić na wystawie wg ciebie lapinne, gdzie on ma być, żeby to nie była masakra
Zgadzam sie całkowicie z Toba dlatego , ze wielokrotnie mozna zobaczyć jak małe psy śpią sobie smacznie na stoliczkach , albo lezą spokojnie obserwując to co sie dookoła nich dzieje. I uważam, że maja o niebo lepiej niz te, które są na smyczach trzymanych w reku właściciela - nie mając swojego własnego miejsca w postaci przenosnego domku "transporterka".
Jesli piesek spi sobie czy lezy spokojnie na stole w czasie trwajacej wystawy gdzie jest tak głośno itp. to znaczy ze dobrze sie czuje i mu to wszystko najwidoczniej w niczym nie przeszkadza a wręcz przeciwnie - czuje sie znakomicie
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:58   #122
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
wyobraź sobie lapinne, że moje psy uwielbiają spać na stoliku nie czuję, że je tym masakruję
właśnie w ten sposób psy małych, ozdobnych ras spędzają czas na wystawie w oczekiwaniu na ocenę w ringu, nie widzę jakoś psów wiszących godzinami na szubienicy
a tak z ciekawości, to co ma ten mały, biały biszonek robić na wystawie wg ciebie lapinne, gdzie on ma być, żeby to nie była masakra
w bezpiecznym azylu, do ktorego jest od malego przyzwyczajony i w ktorym dobrze sie czuje.

na wystawy rozsadni ludzie biora klatki.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:25   #123
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

lapinne, klatkę też mam na wystawie i to nie jedną, moje psy jednak nie są przyzwyczajane do klatki od małego :/ to są psy "ozdobne i do towarzystwa"
moje psy lubią być ze mną i na wystawie też chcą mnie mieć blisko, klatkę wykorzystujemy inaczej, tzn. na wierzchu leży jakiś mięciutki kocyk i piesek tam śpi, to jest azyl mojego psa i tam czuje się dobrze

z pozdrowieniami od moich zmasakrowanych piesków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wszyscy.jpg (44,9 KB, 28 załadowań)
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 14:45   #124
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
lapinne, klatkę też mam na wystawie i to nie jedną...

Na tej załączonej fotce pieknie się prezentują Twoje psy na wystawie

Pozdrawiam,
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:02   #125
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
z pozdrowieniami od moich zmasakrowanych piesków
wow, jakie piękne i jakie grzeczne
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 10:40   #126
zapsiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 39
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
z pozdrowieniami od moich zmasakrowanych piesków
Ślicznie się prezentują Twoje zmasakrowane psiaki
__________________
wymianka ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=529487

wymianka książki i nie tylko: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=521680
zapsiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 20:29   #127
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

ja mam zupelnie inna wizje szczesliwego psa...
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 21:46   #128
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

dzięki dziewczyny troszkę jest przy nich pracy ale również dużo satysfakcji
lapinne, jedyne co mogę powiedzieć to, że twoja wizja nie wpływa na poziom szczęśliwości moich psów i dziwię się, że mając psa i decydując się na niego świadomie nie zdajesz sobie sprawy, że istnieje wiele ras psów

każdy z nas decydując się na posiadanie psa bierze pod uwagę poza jego wyglądem, również predyspozycje psychiczne danej rasy i jej potrzeby

inne będzie szczęście w pojmowaniu potrzeb huskiego, beagla, charta itp. a inaczej wygląda szczęśliwość shih tzu

mam w domu "shih tzu" któremu kilka lat temu ktoś miłosierny podarował szczęście, wolność itp., skończyło sie to tak, że w kołtunach "naturalnie" prowadzonego pieska muchy poskładały jajka i larwy po wykluciu prawie wyżarły mu oczy, fotki i historia tego pieska jest na dogomanii sprzed kilku lat
nie mów mi więc, że pielęgnacja psa ozdobnej, długowłosej rasy to nieszczęście dla niego, to jest konieczność tak jak zaszczepienie psa i ogólne dbanie o jego zdrowie

tak jak w życiu jedna kobieta lubi chodzać w różowych szpilkach i czuje się z tym szczęśliwa a druga przelata całe życie w trampkach i też jej z tym dobrze, mi nic do tego

żyj i pozwól żyć innym
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 11:32   #129
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny troszkę jest przy nich pracy ale również dużo satysfakcji
lapinne, jedyne co mogę powiedzieć to, że twoja wizja nie wpływa na poziom szczęśliwości moich psów i dziwię się, że mając psa i decydując się na niego świadomie nie zdajesz sobie sprawy, że istnieje wiele ras psów
zdaje sobie sprawe-dlatego mam psa w pelni dobranego do mojego trybu zycia.


Cytat:
każdy z nas decydując się na posiadanie psa bierze pod uwagę poza jego wyglądem, również predyspozycje psychiczne danej rasy i jej potrzeby

inne będzie szczęście w pojmowaniu potrzeb huskiego, beagla, charta itp. a inaczej wygląda szczęśliwość shih tzu
ale kazdy mierzy zycie miara swoja, a nie pana kowalskiego.
mnie taki widok kojarzy sie z malymi, wyfiokowanymi dziewczynkami, ktorych mama nie pozwala im sie bawic, zeby sie nie pobrudzily-dlatego mam wyzla brytyjskiego, a nie shih tzu.

Cytat:
mam w domu "shih tzu" któremu kilka lat temu ktoś miłosierny podarował szczęście, wolność itp., skończyło sie to tak, że w kołtunach "naturalnie" prowadzonego pieska muchy poskładały jajka i larwy po wykluciu prawie wyżarły mu oczy, fotki i historia tego pieska jest na dogomanii sprzed kilku lat
nie mów mi więc, że pielęgnacja psa ozdobnej, długowłosej rasy to nieszczęście dla niego, to jest konieczność tak jak zaszczepienie psa i ogólne dbanie o jego zdrowie
piszesz "nie mow mi", czy ja ci cos takiego mowie?

jest jednak cos pomiedzy psem po prostu zadbanym, a takim, ktory pol zycia spedza na stole trymerskim i ktoremu nic nie wolno, zeby sobie siersci nie zniszczyl.

znam takie psy...nawet, kiedy bylam z moim psem na probach pracy, ktore sa w jej rasie obowiiazkowe, jedna pani rozpaczala, zepies musi wejasc do brudnego stawu.

coz: wystawy to nie wszystko.



Cytat:
tak jak w życiu jedna kobieta lubi chodzać w różowych szpilkach i czuje się z tym szczęśliwa a druga przelata całe życie w trampkach i też jej z tym dobrze, mi nic do tego

żyj i pozwól żyć innym
nic ci do tego, ale mozesz stwierdzic, ze rozowe szpilki tobie sie akurat nie podobaja i nigdy bys ich nie wlozyla.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 12:02   #130
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Lapinne nie badz taka krytyczna Kazda rasa jak wiesz zapewne ma swoj wzorzec,swoje wymagania pod wzgledem pielegnacji wlosa i jego kondycji wystawowej...
To ze shih wygladaja tak a nie inaczej na wystawach to juz wizja hodowcow co je stworzyli i wlascicieli ktorym sie chce bawic w pielegnacje takiego wlosa
Ja osobiscie podziwiam bo dla mnie bylo by nie realne utrzymac taki wlos(no dobra moze realne ale nie mam tyle az cierpliwosci zeby robic papiloty itd )i to w formie takiej ze pies wychodzi na ring i wyglada jak dywan
To jest fajne owszem ale trzeba miec duuzo czasu na takie zabawy.
A przeciez na emeryturze jak juz nie jest wystawiany chyba taki shih nie nosi takiej fryzury wystawowej...Mozna fajnie obciac shih,wcale nie na lyso i wtedy i pies ma lepiej i wlasciciel
Mi wystarczy ala spaniel ktory ma tyle wlosa ze porzadne zrobienie go wymaga ze 4 godzin pracyDobrze ze raz w miesiacu chodziaz
A mam psa nie wystawowego,ot kundel w typie rasy po kastracji
wystawowego cockera tez podobnie sie robi,chyba ze ktos robi psa na dwa trzy razy.
Coz,taka rasa,taki wzorzec i taki grooming...
Chyba ze spanieluch ma mniej wlosa to wtedy wiadomo mniej pracy
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 13:22   #131
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

moja suka ma malo wlosa, bo jest jeszcze gnojem.

zrobienie jej "na wystawe" to na razie: porzadne wyczesanie, zeby usunac martwa siersc-mlodych seterow nie trymuje sie na tulowiu, kapiel, strzyzenie: uszy, szyja, lapy-nie uzywam maszynki, wiec degazowkami zajmuje to dosyc duzo czasu.

i owszem: moze by to zajelo mi z 4 godziny.

ale mloda nie ma tych 4 godzin do stracenia, bo ma wzane sprawki do pozalatwiania w tym czasie.
NIGDY nie zrobilabym jej tego i nie kazalabym przez 4 bite godzinny poddawac sie zabiegom pielegnacyjnym.

za tydzien jedziemy na wystawe: we wtorek trzasne jej szyje, w srode lapska. wykapie ja ok czwartku, zeby wlos dobrze sie ulozyl, a jednoczesnie, zeby jak najdluzej mogla plywac w rzece i nie przejmowac sie fryzura.

ja dosyc na luzie podchodze do wystaw: z prostej przyczyny. uwazazam, ze to nie wystawy sa w hodowli najwazniejsze. mam suke rasy, dla ktorej obowiazkowe sa proby pracy. moja suka przeszla je jako jeden z najmlodszych psow w polsce: rewelacyjnie.
ma genialne predyspozycje uzytkowe, jest z bardzo zdrowej linii-a to liczy sie bardziej niz eksterier (na ktory tez nie narzekamy).
dla mnie duza liczba wystaw, na ktorych byl pies, nie jest specjalnym wyznacznikiem jakosci hodowli.

jesli ktos na swojej stronie prezentuje mnostwo pucharow i slodkie zdjecia, nie wspominajac o zadnych badaniach, ktore robi swoim psom, strony o nieuczciwych hodowcach az hucza...to niestety: zadne puchary nie beda dla mnie swiadectwem dorobku hodowlanego.

ale ja nie przepadam za wiekszoscia ras ozdobnych, jestem swiadomym i wymagajacym klientem, ktory oczekuje czegos innego niz pucharow, kiedy szuka dla siebie psa.

takim ludziom mam zamiar sprzedawac swoje szczenieta))
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 13:27   #132
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość

ale kazdy mierzy zycie miara swoja, a nie pana kowalskiego.
mnie taki widok kojarzy sie z malymi, wyfiokowanymi dziewczynkami, ktorych mama nie pozwala im sie bawic, zeby sie nie pobrudzily-dlatego mam wyzla brytyjskiego, a nie shih tzu
lapinne a ja ci cały czas mówię, że nie powinnaś oceniać jak nie wiesz, nie wiesz jak moje psy żyją na co dzień
wystawy to jest mikroskopijny wycinek ich egzystencji a to, że ty uważasz, że są nieszczęśliwe to twój problem bo jesteś z gatunku ludzi, którzy wszystko wiedzą lepiej i uważają, że wszystko robią lepiej

a to tak do tych wyfiokowanych dziewczynek
czasem brudaski też chodzą z wizytą do babci czy na urodziny do koleżanki i wtedy wypada wyglądać
i tak też mają moje psy kiedy są brudne to są ale jak idziemy się pokazywać to z pompą
foto 1 pieski w domu
reszta to te same pieski na wystawie
wyżeł byłby pewnie ze mną baaardzo nieszczęśliwy, bo ja taka mało sportowa jestem i po krzakach z psem nie lubię latać, dlatego mam shih tzu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brudasy.jpg (43,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg camaro.jpg (44,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cindi.jpg (41,0 KB, 9 załadowań)
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 13:38   #133
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
lapinne a ja ci cały czas mówię, że nie powinnaś oceniać jak nie wiesz, nie wiesz jak moje psy żyją na co dzień
wystawy to jest mikroskopijny wycinek ich egzystencji a to, że ty uważasz, że są nieszczęśliwe to twój problem bo jesteś z gatunku ludzi, którzy wszystko wiedzą lepiej i uważają, że wszystko robią lepiej

a to tak do tych wyfiokowanych dziewczynek
czasem brudaski też chodzą z wizytą do babci czy na urodziny do koleżanki i wtedy wypada wyglądać
i tak też mają moje psy kiedy są brudne to są ale jak idziemy się pokazywać to z pompą
foto 1 pieski w domu
reszta to te same pieski na wystawie
wyżeł byłby pewnie ze mną baaardzo nieszczęśliwy, bo ja taka mało sportowa jestem i po krzakach z psem nie lubię latać, dlatego mam shih tzu
i znow: z jednej strony wyfiokowane dziewczynki z drugiej brudaski...

po srodku sa jeszcze SZCZESLIWE dzieci.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 13:45   #134
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
i znow: z jednej strony wyfiokowane dziewczynki z drugiej brudaski...

po srodku sa jeszcze SZCZESLIWE dzieci.
to tak jak idiota i mędrzec a pośrodku taki normalny, zwykły człowiek, który pojmuje raz mniej raz więcej ale się stara
buziaczki
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 13:51   #135
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
to tak jak idiota i mędrzec a pośrodku taki normalny, zwykły człowiek, który pojmuje raz mniej raz więcej ale się stara
buziaczki
poza idiotami i medrcami sa jeszcze ludzie po prostu inteligentni.

za buziaczki dziekuje, ale srednio lubie sie spoufalac.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 14:35   #136
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny troszkę jest przy nich pracy ale również dużo satysfakcji..
Pracy jest całkiem sporo - wiem bo miałam kiedys do czyneinia z ta rasą. Twoje są piekne, zadbane i jak widać na załączonych obrazkach szczęśliwe .

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
...tak jak w życiu jedna kobieta lubi chodzać w różowych szpilkach i czuje się z tym szczęśliwa a druga przelata całe życie w trampkach i też jej z tym dobrze...
Sa i takie, które zmieniają zdanie i po latach chodzenia w szpilkach zmieniają swój stosunek do życia itp (z wielu przyczyn) i chodzą w trampkach . Ale to jest właśnie ce la vie


Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
...żyj i pozwól żyć innym ...
Niektórzy nie potrafią

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
...mloda nie ma tych 4 godzin do stracenia, bo ma wzane sprawki do pozalatwiania w tym czasie....
Ona akurat ma dużo czasu

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
...to nie wystawy sa w hodowli najwazniejsze....
Bo nie są najważniejsze. Masz trochę niepoprawne wyobrażenie o hodowli.

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
.......zadne puchary nie beda dla mnie swiadectwem dorobku hodowlanego....
Bo wcale puchary nie są świadectwem dorobku hodowlanego - znów powołujesz się na coś o czym niestety bardzo malutko wiesz

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
... jestem swiadomym i wymagajacym klientem, ktory oczekuje czegos innego niz pucharow, kiedy szuka dla siebie psa......
Wątpię aby ktoś kto kupuje psa "oczekiwał" pucharów Przynajmniej ja przez blisko 30 lat hodowli z taką osoba się nie spotkałam


Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
... jesteś z gatunku ludzi, którzy wszystko wiedzą lepiej i uważają, że wszystko robią lepiej ...
Takim ludziom trudno cokolwiek wytłumaczyć i oczekiwać od nich jakiegokolwiek zastanowienia nad tym co sie tłumaczy....

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
... wyżeł byłby pewnie ze mną baaardzo nieszczęśliwy, bo ja taka mało sportowa jestem i po krzakach z psem nie lubię latać...
Myślę , ze wyżeł czy chart tez byłby z Toba szczęśliwy bo kochasz psy i poświęcasz im dużo czasu. Po prostu Twój wyżeł były szczęśliwy kładąc się przy Tobie i poddając zabiegom pielęgnacyjnym. Byłby szczęśliwy bo by znał takie a nie inne życie i wychowany by był tak a nie inaczej. To tak jak z tymi dziewczynkami: wyfiokowanymi i brudaskami. Jednym pasuje tak i innego zycia sobie nie wyobrażają i są szczęśliwe właśnie w takim trybie życia jak zostały wychowane a inne odwrotnie.

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
to tak jak idiota i mędrzec a pośrodku taki normalny, zwykły człowiek, który pojmuje raz mniej raz więcej ale się stara ...


Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
...buziaczki
Trzeba być niezwykle mądrą i inteligentna osobą i za taka Ciebie uważam. I na pewno nie chodzi tutaj o zadne spoufalanie

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-05-21 o 14:40
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:01   #137
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Myślę , ze wyżeł czy chart tez byłby z Toba szczęśliwy bo kochasz psy i poświęcasz im dużo czasu. Po prostu Twój wyżeł były szczęśliwy kładąc się przy Tobie i poddając zabiegom pielęgnacyjnym. Byłby szczęśliwy bo by znał takie a nie inne życie i wychowany by był tak a nie inaczej. To tak jak z tymi dziewczynkami: wyfiokowanymi i brudaskami. Jednym pasuje tak i innego zycia sobie nie wyobrażają i są szczęśliwe właśnie w takim trybie życia jak zostały wychowane a inne odwrotnie.

Wyzel jest szczesliwy tylko, jesli zapewni mu sie optymalna dawke ruchu oraz REALNEJ PRACY w polu. inaczej jest to pies nieszczesliwy i sfrustrowany.

wychowanie nie ma tu nic do rzeczy.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:30   #138
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
Wyzel jest szczesliwy tylko, jesli zapewni mu sie optymalna dawke ruchu oraz REALNEJ PRACY w polu. inaczej jest to pies nieszczesliwy i sfrustrowany.

wychowanie nie ma tu nic do rzeczy.
Obawiam się, ze nie tylko praca w polu uszczęśliwia psa. Jest mnóstwo różnych ras myśliwskich i psy te nie sa w rekach myśliwych czy osób, które zapewniają im "prace w polu" a są psami nadzwyczaj szczęśliwymi. Optymalna dawkę ruchu zapewnioną mają przez właścicieli w inny sposób jak również maja miłe dla nich doznania dnia codziennego jak np. towarzyszenie przy rowerze czy na spacerach po lesie a tam słysząc zwierzynę robią "stójki" co i m jako psom myśliwskim sprawia ogromną przyjemność. Pomysłowi właściciele wyżłów mogą im zaproponować również inne zabawy (które zaproponowali je swoim czworonożnym pociechom poprzez takie a nie inne wychowanie - nauczyli ich tych zabaw w okresie wczesnej młodości) bo np. sami nie przepadają za tzw "praca w polu". I na pewno te psy będą nader szczęśliwymi istotami

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-05-21 o 16:32
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:37   #139
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Obawiam się, ze nie tylko praca w polu uszczęśliwia psa. Jest mnóstwo różnych ras myśliwskich i psy te nie sa w rekach myśliwych czy osób, które zapewniają im "prace w polu" a są psami nadzwyczaj szczęśliwymi. Optymalna dawkę ruchu zapewnioną mają przez właścicieli w inny sposób jak również maja miłe dla nich doznania dnia codziennego jak np. towarzyszenie przy rowerze czy na spacerach po lesie a tam słysząc zwierzynę robią "stójki" co i m jako psom myśliwskim sprawia ogromną przyjemność. Pomysłowi właściciele wyżłów mogą im zaproponować również inne zabawy (które zaproponowali je swoim czworonożnym pociechom poprzez takie a nie inne wychowanie - nauczyli ich tych zabaw w okresie wczesnej młodości) bo np. sami nie przepadają za tzw "praca w polu". I na pewno te psy będą nader szczęśliwymi istotami
jesli ktos jest czlowiekiem i "pracuje w polu" to jest rolnikiem i nie ma to nic wspolnego z praca psia.

jesli ktos nie chce, nie umie zapewnic psu jego zaspokojenia PODSTAWOWYCH potrzeb, a wybiera wyzla, to jest idiota.

a fakt, ze napisalas, ze pies mysliwski robi stojke SLYSZAC zwierzyne swiadczy o tym, ze nie masz pojecia o takich psach, wiec moze lepiej zostac wsrod swoich ozdobek.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 16:49   #140
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
...jesli ktos jest czlowiekiem i "pracuje w polu" to jest rolnikiem i nie ma to nic wspolnego z praca psia....
Całkiem niepotrzebna jest taka złośliwa dygresja

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
...jesli ktos nie chce, nie umie zapewnic psu jego zaspokojenia PODSTAWOWYCH potrzeb, a wybiera wyzla, to jest idiota.
Nie wyzywałabym od idiotów każdego człowieka co ma wyżła a nie chodzi z nim na "prace w polu"

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
..pies mysliwski robi stojke SLYSZAC zwierzyne swiadczy o tym, ze nie masz pojecia o takich psach...
No właśnie i w tym sęk. jak Ty wypowiadasz sie o psach ozdobnych ich wychowaniu czy potrzebach i szczęśliwości - negujesz wszystko i wszystkich: ich zachowania itp itd. Ale jak ktoś napisze cos o rasie, która posiadasz od razu unosisz sie... delikatnie mówiąc. A wiec może lepiej nie wypowiadać sie na temat , którego sie do końca nie zgłębiło?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
...wiec może lepiej zostać wśród swoich ozdobek.
Ja zostaję przy "ozdóbkach" jak najbardziej . A teraz pozwolisz, ze już zakończę tę rozmowę ponieważ moje "ozdóbki" w ilosci 5 przedstawicieli szykuję na jutrzejszą wystawę .
Pozdrawiam,
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:58   #141
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Całkiem niepotrzebna jest taka złośliwa dygresja


Nie wyzywałabym od idiotów każdego człowieka co ma wyżła a nie chodzi z nim na "prace w polu"

co twoim zdaniem oznacza "chodzenie na prace w polu"?

bardzo prosze, odpowiedz.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 07:11   #142
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

No na pewno nie mam na myśli rolnictwa
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 07:36   #143
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

To ja troszkę dla rozładowania atmosfery się pochwalę:
na KWPR w Bytomiu nasza ARDA Szczęśliwe Uchole zdobyła tytuły: CWC, Zwycięzca i BOB.
Jesteśmy bardzo z niej dumni
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 07:41   #144
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Wystawa Psów Rasowych "Radom 2011"

Migawki fotograficzne z ringu buldogów francuskich:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=144651&page=40


oraz


Migawki fotograficzne z ringu mopsów oraz z finałów wyboru BIS Jr (Best in Show Junior) oraz wyboru BOG IX (Best of Group 9tej grupy)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113182&page=12


Psy "z hodowli" i "w hodowli" Stellanova zdobyły:

1. mopsik Jumbo-Jet Night Flifht Coca Bast V1
excellent Zw.Mł. BOS Jr. BOB
medal złoty s.M. Zasada BOG IV s.Z. Konderla
2. mops Marco Coca Bast "Miki" V1 excellent CWC BOS medal złoty
3. mops Marco Polo Stellanova Bul-Dog V2 excellent medal srebrny
4.
mops Miya Stellanova V1 excellent CWC BOS medal złoty
5. mops Maria Antonina Stellanova Bul-dog V1 excellent ZW.MŁ. medal złoty
6.
mops Punia Lenka Tayekuna V2 excellent medal srebrny
7. mops Ginger Stellanova V2 excellent medal srebrny
8.
buldog francuski Frykas Lazlo "Batman" V2
excellent medal srebrny Pan sędzia G.Robak
9. buldog francuski Bu-Ba Stellanova Corine Bene Te V1 excellent CWC medal złoty
10.
buldog francuski Baccara Guanchos Team "Baśka" V3
excellent medal brązowy



Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
To ja troszkę dla rozładowania atmosfery się pochwalę:
na KWPR w Bytomiu nasza ARDA Szczęśliwe Uchole zdobyła tytuły: CWC, Zwycięzca i BOB.
Jesteśmy bardzo z niej dumni

"Aferko" wielkie brawa i gratulacje



Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-05-25 o 07:50
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:51   #145
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
To ja troszkę dla rozładowania atmosfery się pochwalę:
na KWPR w Bytomiu nasza ARDA Szczęśliwe Uchole zdobyła tytuły: CWC, Zwycięzca i BOB.
Jesteśmy bardzo z niej dumni
Gratulacje
Podobno były rozety za BOB
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:02   #146
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Dziękujemy bardzo.
Tak - były rozetki, całkiem ładne
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:09   #147
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Aferka gratuluję My musimy jeszcze poćwiczyć i szukam jakieś hodowli niedaleko siebie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 17:19   #148
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

my tez cwiczymy na antoninek, ale jest taka sliczna pogoda, ze przyznam szczerze...raz sie przebiegniemy, a potem odpoczywamy na trawie))


nowego czlonka rodziny powitamy szybciej niz to bylo planowane z uwagi na zmiany w moim zyciu zadowym.
hodwla tez wybrana...szczerze mowiac chodzi o konkretne skojarzenie. jestem fanka jednej suki))
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 07:36   #149
zapsiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 39
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
jesli ktos jest czlowiekiem i "pracuje w polu" to jest rolnikiem i nie ma to nic wspolnego z praca psia.
Lapinne! Oprócz owczarków mam hmm... "wybrakowanego jamnika szorstkowłosego". Często, aby pies się zmęczył fizycznie i umysłowo pracujemy "w polu". I co ciekawe ... rolnikiem nie jestem
I ubiegając Twoje pytanie "czym jest praca w polu" - jest to w naszym przypadku posłuszeństwo, węch i początki pracy na norach.

A teraz na inny temat - przed nami wystawa w Szczecinie. 18 czerwca (w sobotę), moja młoda będzie debiutowała w klasie szczeniąt. Starszy tym razem sobie odpocznie, na razie nie przewiduję z nim wystaw (dopiero w październiku w Miastku). Teraz mam trochę pracy z młodą. Uczymy się ringu (biegu w nim) i pozycji "wystawa". Muszę z nieukrywana radością stwierdzić że młoda dość pojętna jest. Mam tylko nadzieję, że gdy na wystawie będzie jako handler ktoś inny to będzie tylko lepiej.
Następne moje wystawy to będzie Koszalin, Gorzów Wlkp., Miastko. Ciekawe czy ktoś z Was się na nie wybiera?? Chętnie bym Was poznała (i ewentualnie fotki popstrykała )

Foto moich owczarów w "czasie relaksu":
http://imageshack.us/photo/my-images/69/dsc0072tg.jpg/
__________________
wymianka ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=529487

wymianka książki i nie tylko: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=521680

Edytowane przez zapsiona
Czas edycji: 2011-05-26 o 07:51
zapsiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:51   #150
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: wystawy psów - kto jezdzi?

"zapsiona" fajnie by było sie spotkać...Ale nie wiem czy wibiore sie akurat na te wystawy. Na razie mam zaplanowane : Płock, Leszno, Kalisz albo Lublin...
Ale dobrze maja te Twoje owczarki:
dsc0072tg.jpg
Aj...chciałabym być w tym samym miejscu co one
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.