przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 11:42   #931
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Umyłam te tłuste kudły z rana ale:
-garść włosów wypadła jak się rano przeczesałam
-garść włosów wypadła jak myłam
-garść włosów wyszła po umyciu

To była czarna rozpacz...rozumiem że z tłustych kanalików cebulki wyłażą łatwiej ale jakbym tak myła włosy co 2-3 dni przez miesiąc to bym wyłysiała

Patrzę na moja głowę i albo mam zwidy albo już prześwity
Wiesz co, jeśli normalnie myjesz codziennie a tym razem umyłaś po 2 czy 3 dniach to normalne, że podczas mycia po 2-3 dniach wypadnie więcej niż podczas mycia codziennego. Zakąłdając że normalnie na dzień wypada ci ok. 100 to przy umyciu po 2 dniach wypadnie ci ok. 150 (bo te dodatkowe 50 wypadnie w ten dzień, w który włosów nie myjesz).
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 11:47   #932
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ciężko jest powiedzieć czy naprawdę mi się takie podejście opłaca. Bo ja nawet tych włosów nie policzę (zwłaszcza podczas mycia gdzie wychodzi mi ich najwięcej i od razu spływają do kanalizacji a jak nie to są w formie kłębka).
Nie wiem ile mi ich wypada. Ale pamiętam jak miałam tlenione włosy i lekko wysuszone amoniakiem, nie miałam wypadania. Włosy miałam sztuczne ale gęste jak lwia grzywa. I mogłam sobie pozwolić na włosy poniżej ramion.
Dlatego od jakiegoś czasu kręci mnie ich utlenienie. Bo odkad wróciłam do naturalnego - miałam tylko jeden okres kiedy tych włosów było dużo (lato-zima 2005). Poza tym bida z nędzą.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 11:52   #933
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Ciężko jest powiedzieć czy naprawdę mi się takie podejście opłaca. Bo ja nawet tych włosów nie policzę (zwłaszcza podczas mycia gdzie wychodzi mi ich najwięcej i od razu spływają do kanalizacji a jak nie to są w formie kłębka).
Nie wiem ile mi ich wypada. Ale pamiętam jak miałam tlenione włosy i lekko wysuszone amoniakiem, nie miałam wypadania. Włosy miałam sztuczne ale gęste jak lwia grzywa. I mogłam sobie pozwolić na włosy poniżej ramion.
Dlatego od jakiegoś czasu kręci mnie ich utlenienie. Bo odkad wróciłam do naturalnego - miałam tylko jeden okres kiedy tych włosów było dużo (lato-zima 2005). Poza tym bida z nędzą.
A może jak miałaś jaśniejsze włosy to ich po prostu nie było tak widać w porównaniu z tymi ciemniejszymi?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 18:00   #934
1Kobietka
Raczkowanie
 
Avatar 1Kobietka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 365
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Oj ..też męczy mnie ten problem..Włosy przetłuszczające się
Tylko mam te moje włosy jakieś dziwne.. Bo
z 1 strony -przetłuszczają się i na 2 dzień to już muszę umyć włosy..
a z 2 strony... po jednym z szamponów do włosów przetłuszczających się miałam te włoski jakby wysuszone (elektryzowały mi się jeszcze) a po 2 z tej serii obciążone... no i notorycznie pojawia mi się lekki łupież..I co mam zrobić??
Używać dalej szamponów do włosów przetłuszczających się ()dzięki nim mam świeże włosy aż 2 dni) czy może jakiś przeciwłupieżowy? Tylko czy nie będzie mi podrażniał skórę głowy??...


Doradźcie coś Kochane
__________________
"Na żadnym zegarze świata nie znajdziesz wskazówek jak żyć" Lem

Bo Kobieta zmienną jest..

Uzalezniona???....... Oczywiscie........ od FORUM na wizaz.pl

1Kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 19:54   #935
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Witajcie
Kobietko - Nie wiem co mam odpowiedzieć ale powiem ci jak to jest u mnie. Uczęszczam na basen 3 razy w tygodniu a nawet czasami 4 więc moje wlosy są oslabione. Mimo to muszę uzywac szamponu do wlosow przetluszczających się. Nie uzywam jednak tych o kremowej konstytencji tylko takich przezroczystych jakby. One chyba bardziej nawilzają wlosy i odświeżają przynajmniej dla mnie. Szampon np: Fructis - moze i wlosy byly fajne ale nastepnego dnia juz nie bardzo, za to szampon Naturia do wlosow przetluszczających się bądź normalnych ze sklonnoscia do przetluszczania się - mi pomaga, jest moze mniej wydajny niz wczesniej wymieniony fructis ale naprawdę odświeża. Co jeszcze pomaga wlosom tego typu? Na pewno plucz wlosy letnią wodą
( nie gorącą )! a na koniec schyl głowę do dolu i polej szybko cieplejszą wodą ( znow nie gorącą ! ). Pamiętaj nie ma byc to plukanie cieplejszą wodą tylko polanie aby
,, luski '' się zamknęły. Nie trzymaj wlosow w ręczniku bo to im nie sprzyja. Najlepiej abys miala suszarkę z chlodnym nawiewem. A na lupiez i przetluszczające się wlosy najlepszy jest szampon Garnier - ale tylko w Aptece mozna go kupiic i nie ma na nim instrukcji polskiej bardziej takie: rosyjski itp... Trzeba umyc nim wlosy i pozostawic na 3 min po czym splukac. Pomaga super z duzym lupiezem i nie tylko. Jest on mocny ale mi ( mam wrazliwą skorę ) pomogl i nie podraznil skory a z przetluszczaniem tez pomogl. Jesli jednak nie chcesz go to zakup kurację dotleniającą - przeciw lupiezowi np : Advance Techniques z firmy Avon. Pozdrawiam
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 19:48   #936
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

a ja jutro idę do dermatologa.
jestem ciekawa co tym razem dostane za leki( ide do innego niż ostatnim razem)
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 20:16   #937
1Kobietka
Raczkowanie
 
Avatar 1Kobietka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 365
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez igusia13 Pokaż wiadomość
Witajcie
Kobietko - Nie wiem co mam odpowiedzieć ale powiem ci jak to jest u mnie. Uczęszczam na basen 3 razy w tygodniu a nawet czasami 4 więc moje wlosy są oslabione. Mimo to muszę uzywac szamponu do wlosow przetluszczających się. Nie uzywam jednak tych o kremowej konstytencji tylko takich przezroczystych jakby. One chyba bardziej nawilzają wlosy i odświeżają przynajmniej dla mnie. Szampon np: Fructis - moze i wlosy byly fajne ale nastepnego dnia juz nie bardzo, za to szampon Naturia do wlosow przetluszczających się bądź normalnych ze sklonnoscia do przetluszczania się - mi pomaga, jest moze mniej wydajny niz wczesniej wymieniony fructis ale naprawdę odświeża. Co jeszcze pomaga wlosom tego typu? Na pewno plucz wlosy letnią wodą
( nie gorącą )! a na koniec schyl głowę do dolu i polej szybko cieplejszą wodą ( znow nie gorącą ! ). Pamiętaj nie ma byc to plukanie cieplejszą wodą tylko polanie aby
,, luski '' się zamknęły. Nie trzymaj wlosow w ręczniku bo to im nie sprzyja. Najlepiej abys miala suszarkę z chlodnym nawiewem. A na lupiez i przetluszczające się wlosy najlepszy jest szampon Garnier - ale tylko w Aptece mozna go kupiic i nie ma na nim instrukcji polskiej bardziej takie: rosyjski itp... Trzeba umyc nim wlosy i pozostawic na 3 min po czym splukac. Pomaga super z duzym lupiezem i nie tylko. Jest on mocny ale mi ( mam wrazliwą skorę ) pomogl i nie podraznil skory a z przetluszczaniem tez pomogl. Jesli jednak nie chcesz go to zakup kurację dotleniającą - przeciw lupiezowi np : Advance Techniques z firmy Avon. Pozdrawiam
Ja obecnie używałam szamponu Polleny Evy do włosów przetłuszczających się (3Zioła) Ale może spróbuję teraz Naturii (Joanna tak?) Będzie stała w kolejce..Bo teraz zaczęłam Joannę ale Apteczkę babuni
Tylko tak się zastanawiam czy aby ja nie przesuszam włosy??
może od tego one się tak przetłuszczają? i do tego są cienkie..Więc byle co je obciąża
A co do łupieżu..mam taki "malutki" ..pojawia się od czasu do czasu.. i gdzieś czytałam że te head&Sholder są dobre??

Suszarka z zimnym nawiewem -Dobry Pomysł ...Wogóle jakakolwiek suszarka..Bo nie posiadam żadnej ..
Dzięki za rady
__________________
"Na żadnym zegarze świata nie znajdziesz wskazówek jak żyć" Lem

Bo Kobieta zmienną jest..

Uzalezniona???....... Oczywiscie........ od FORUM na wizaz.pl

1Kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 20:22   #938
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 1Kobietka Pokaż wiadomość
A co do łupieżu..mam taki "malutki" ..pojawia się od czasu do czasu.. i gdzieś czytałam że te head&Sholder są dobre??

Suszarka z zimnym nawiewem -Dobry Pomysł ...Wogóle jakakolwiek suszarka..Bo nie posiadam żadnej ..
Dzięki za rady
Mojemu chłopakowi tylko on pomaga
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 21:26   #939
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 1Kobietka Pokaż wiadomość
Ja obecnie używałam szamponu Polleny Evy do włosów przetłuszczających się (3Zioła) Ale może spróbuję teraz Naturii (Joanna tak?) Będzie stała w kolejce..Bo teraz zaczęłam Joannę ale Apteczkę babuni
Tylko tak się zastanawiam czy aby ja nie przesuszam włosy??
może od tego one się tak przetłuszczają? i do tego są cienkie..Więc byle co je obciąża
A co do łupieżu..mam taki "malutki" ..pojawia się od czasu do czasu.. i gdzieś czytałam że te head&Sholder są dobre??

Suszarka z zimnym nawiewem -Dobry Pomysł ...Wogóle jakakolwiek suszarka..Bo nie posiadam żadnej ..
Dzięki za rady
Hm, może łaśnie spróbuj, jak działa na Ciebie Head&Shoulders, też słyszałam, że jest skuteczny.
Do drugiego mycia - jeśli myjesz dwa razy - możesz użyć szamponu nawilżającego, na forum Wizażanki często polecają właśnie szampon nawilżający do włosów przetłuszczających się.

Co do spłukiwania, broń Boże ciepłą wodą - to zimna woda zamyka łuski włosa!!!, więc im zimniejsza, tym lepiej [oczywiście nie lodowata, żeby się nie przeziębić]. w domknięciu łusek pomaga także spłukanie włosów wodą o lekko kwaśnym odczynie [można dodać sok z cytryny lub troszkę octu]

Po myciu możesz wypróbować jakąś wcierkę od Joanny - do szamponu dobrze będzie pasował tonik lub ampułki "Z apteczki babuni", zdaje się jest w serii kuracja regulująca.

Generalnie, musisz próbować i szukać, aż znajdziesz metodę optymalną dla Siebie, bo niestety nie ma uniwersalnych metod i każdemu pomaga coś innego.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 18:35   #940
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

a mi fryzjerka powiedziała że osoby majce przetłuszczające włoski nie powinny stosować szamponów preznaczonych do tego rodzaju włosów..bo strasznie wysusza.. coś w tym jest bo końce mialam strasznie suche a u nasady i tak tłuste..i też jestem w podobnej sytuacji do waszej.. muszę być co 2 dzień..powinnam codziennie no ale cóz.. a może wy6cieniowanie włoów na całej długości coś pomoze??mam włoski proste za łopatki i może są one przeciążone i dlatego są takie tłuste no nie wiem..nie uzywam żadnych pianek, lakierów a ni nic takiego..mogę mieć kitkę przez cały dzień i nie dotykam ich a i tak są tłuste wieczorem.. echh
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 22:04   #941
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
a mi fryzjerka powiedziała że osoby majce przetłuszczające włoski nie powinny stosować szamponów preznaczonych do tego rodzaju włosów..bo strasznie wysusza.. coś w tym jest bo końce mialam strasznie suche a u nasady i tak tłuste..i też jestem w podobnej sytuacji do waszej.. muszę być co 2 dzień..powinnam codziennie no ale cóz.. a może wy6cieniowanie włoów na całej długości coś pomoze??mam włoski proste za łopatki i może są one przeciążone i dlatego są takie tłuste no nie wiem..nie uzywam żadnych pianek, lakierów a ni nic takiego..mogę mieć kitkę przez cały dzień i nie dotykam ich a i tak są tłuste wieczorem.. echh
u mnie niestey metoda Twojej fryzjerki sie nie sprawdza.. bo u mnie nie ma juz przetluszczania, lecz jest łojotok
dostalam dzis kolejna recepte
sama nie wiem czy mam ja wykupowac;/
3 dni temu kupilam szampon dziegcinowy...(kiedys juz go uzywalam..pomogl tyle co nic..ale chcialam dac mu druga szanse..i nagle wyskoczyla mi ta wizyta)
lepiej dokonczyc ten szampon czy jednak zakupic ten na recepte( tez nie wiem czy pomoze)




cieniowanie nic nie pomaga!
mam wlosy cieniowane na calej dlugosci...
tluste to tluste.....
a mycie co 2 dni nie jest jeszcze takie straszne!
naprawde!
sprobuj postawic sie w mojej sytuacji
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 13:50   #942
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez brzoooza88 Pokaż wiadomość

a mycie co 2 dni nie jest jeszcze takie straszne!
naprawde!
sprobuj postawic sie w mojej sytuacji
ja myjąc rano mam wieczorem tłuste włosy..staram się je przetrzymać 2 dzień..chociaż są wtedy w naprawdę złym stanie a mycie codziennie włosów powoduje straszne wysuszenie koncówek
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 21:58   #943
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
ja myjąc rano mam wieczorem tłuste włosy..staram się je przetrzymać 2 dzień..chociaż są wtedy w naprawdę złym stanie a mycie codziennie włosów powoduje straszne wysuszenie koncówek
ooj zgadzam sie.
strasznie wysusza końcówki...
ale nie da rady po prostu nie myc włosów tak czesto.
myje je o 6 rano...a o 12 wygladaja jakby mialy kilka dni..

wiecie co?
opowiem Wam pewna sytuacje.
wczesne popludnie... wchodze do sklepu...
Pani an mnei patrzy i Mówi : ojej.. tak strasznie pada?
na dworzy bylo wyjatkowo cieplo jak na ta pore roku...
nie padalo wcale

myśłałam, ze umre!

wiecie
jednak wykupiłam te receptę.....
jutro wieczorem sprobuje po raz pierwszy...
hmmmm... chcialabym zeby w koncu ten koszmar sie skonczyl
nie chce znowu opuszczac przedwczesnie sobotniego wypadu tylko i wylacznie ze wzgledu na wlosy
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 08:34   #944
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez brzoooza88 Pokaż wiadomość

jednak wykupiłam te receptę.....
jutro wieczorem sprobuje po raz pierwszy...
A co za cudo dostałaś na tą receptę? koniecznie opisz jak działa, nie mam aż takich problemów jak Ty, ale niestety dobrze nie jest więc może też bym wypróbowała.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 11:43   #945
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Brzoooza, moim zdaniem oprócz lekarstw powinnas zainwestować w suchy szampon. Odświeża włosy w ciągu dnia i nie będziesz się wstydziła wyjść z domu czy rezygnować z wyjścia na imprezę z powodu stanu włosów.

Słyszałam, że szampony dla włosów tłustych moga wzmagac przetłuszczanie. Sprawdziłam już wiele szamponów dla róznego typou włosów i ogólnie rzecz biorąc najlepiej spisywały się u mnie szampony do włosów normalnych oraz delikatnych. Te do przetłuszczający się często zawieraja wyciągi z pokrzywy lub cytrusów, które moim zdaniem mogą wzmagać przetłuszczanie się włosów.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 12:01   #946
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
A co za cudo dostałaś na tą receptę? koniecznie opisz jak działa, nie mam aż takich problemów jak Ty, ale niestety dobrze nie jest więc może też bym wypróbowała.
szapon nazywa sie polytar AF.
malutka buteleczka ksoztuje 30zł.
wzięłam te mniejsza.

modle sie,aby pomógł.
jest na bazie dziegciu (+ cynk)
a ostatnio używałam szapon dziegcinowy, to tylko byo gorzej!

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Brzoooza, moim zdaniem oprócz lekarstw powinnas zainwestować w suchy szampon. Odświeża włosy w ciągu dnia i nie będziesz się wstydziła wyjść z domu czy rezygnować z wyjścia na imprezę z powodu stanu włosów.

Słyszałam, że szampony dla włosów tłustych moga wzmagac przetłuszczanie. Sprawdziłam już wiele szamponów dla róznego typou włosów i ogólnie rzecz biorąc najlepiej spisywały się u mnie szampony do włosów normalnych oraz delikatnych. Te do przetłuszczający się często zawieraja wyciągi z pokrzywy lub cytrusów, które moim zdaniem mogą wzmagać przetłuszczanie się włosów.
dzieki za rade
chyba zainwestuje w taki szampon.

a co do róznych typów szamponów to ja tez podziele sie moimi doswiadczeniami z tej dziedziny

- szampony do włosów normalnych - zadnej poprawy;/
- szampony do włosów suchych (długo wierzyłam, ze jednak poprawa będzie) - było jeszcze gorzej
- szampony drogeryjne do włosów przetłuszczających się- tez niestety wzmogły przetłuszczanie.

teraz od pół roku jade tylko na aptecznych do przetłuszczajcych sie ( przewinęły sie m. in dolen dziegcinowy, czarna rzepa, seboradin - szapony , ampułki, lotiony)...
i ostatnia nadzieja w polytarze
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 12:37   #947
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Brzoza, a jak z Twoją dietą? Może powinnas drastycznie zmienić sposób odżywiania się, aby dostarczyć organizmowi naprawdę dużych dawek witamin? Bo wiesz, że witamyni i wszystkie mikro i makroelementy docierają do włosów na końcu - najpierw "karmią" inne narządy. Pokrzywa, skrzyp, drożdże, zielona herbata - może w to powinnas wzbogacić swój jadłospis?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 14:36   #948
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Brzoza, a jak z Twoją dietą? Może powinnas drastycznie zmienić sposób odżywiania się, aby dostarczyć organizmowi naprawdę dużych dawek witamin? Bo wiesz, że witamyni i wszystkie mikro i makroelementy docierają do włosów na końcu - najpierw "karmią" inne narządy. Pokrzywa, skrzyp, drożdże, zielona herbata - może w to powinnas wzbogacić swój jadłospis?
na poczatku chce powiedziec, ze staram sie odzywiac zdrowo
patrze na to co jem
dbam o witaminki

a z tabletek biore belisse i pije herbate z pokrzywy

wieice co mnie dziwi?
ze lekarze nie chca mnie skierowac na badania.
a chyba mogliby...
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 21:55   #949
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez brzoooza88 Pokaż wiadomość
ooj zgadzam sie.
strasznie wysusza końcówki...
ale nie da rady po prostu nie myc włosów tak czesto.
myje je o 6 rano...a o 12 wygladaja jakby mialy kilka dni..

wiecie co?
opowiem Wam pewna sytuacje.
wczesne popludnie... wchodze do sklepu...
Pani an mnei patrzy i Mówi : ojej.. tak strasznie pada?
na dworzy bylo wyjatkowo cieplo jak na ta pore roku...
nie padalo wcale

myśłałam, ze umre!
Ja jestem prawie 2 miesiące po kuracji izotekiem (lek na trądzik, zmniejsza przetłuszczanie cery) i podczas kuracji myłam włosy co 4 dni, czasem nawet rzadziej, gdy nie miałam czasu ich umyć. W ogóle nie były tłuste. Teraz łojotok znów wrócił (włosy też zaczęły wypadać) i znowu muszę myć je co 2 dni! Myję je rano, następnego dnia są jeszcze w miarę, ale po południu już są tłuste i oklapnięte. Dziś rano umyłam głowę, jutro po południu mam spotkanie z koleżanką i już teraz zastanawiam się, jak będę na nim wyglądac...
Kiedyś rozmawiałam przez kamerkę z moim chłopakiem (na drugi dzień po umyciu włosów, były już trochę oklapnięte) i nagle on powiedział:"Masz mokre włosy". Ale mi się głupio zrobiło...
Zastanawiałam się nawet nad mąką ziemniaczaną (absorbuje łój ze skóry i włosów). Próbowałyście tego sposobu? Przynajmniej może dałoby radę jakoś odrobinę przedłużyć świeżość włosow bez potrzeby mycia ich, suszenia i tracenia na to czasu?

A jakie macie doświadczenie z szamponami bez SLS? Znaczy te, które mało się pienią? Pomagają na lojotok?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 02:02   #950
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Ja jestem prawie 2 miesiące po kuracji izotekiem (lek na trądzik, zmniejsza przetłuszczanie cery) i podczas kuracji myłam włosy co 4 dni, czasem nawet rzadziej, gdy nie miałam czasu ich umyć. W ogóle nie były tłuste. Teraz łojotok znów wrócił (włosy też zaczęły wypadać) i znowu muszę myć je co 2 dni! Myję je rano, następnego dnia są jeszcze w miarę, ale po południu już są tłuste i oklapnięte. Dziś rano umyłam głowę, jutro po południu mam spotkanie z koleżanką i już teraz zastanawiam się, jak będę na nim wyglądac...
Kiedyś rozmawiałam przez kamerkę z moim chłopakiem (na drugi dzień po umyciu włosów, były już trochę oklapnięte) i nagle on powiedział:"Masz mokre włosy". Ale mi się głupio zrobiło...
Zastanawiałam się nawet nad mąką ziemniaczaną (absorbuje łój ze skóry i włosów). Próbowałyście tego sposobu? Przynajmniej może dałoby radę jakoś odrobinę przedłużyć świeżość włosow bez potrzeby mycia ich, suszenia i tracenia na to czasu?

A jakie macie doświadczenie z szamponami bez SLS? Znaczy te, które mało się pienią? Pomagają na lojotok?
no to wspolczuje.
podobna sytuacja do mojej
co do skrobii to uzywam jej do twarzy...
ale do wlosow?
mozna?
nie probowalam...
co do szamponow bez SLS to podobno pomagaja..ale tylko w przyapdku , gdy jest mowa o przetluszczaniu..a nie łojotoku
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 09:15   #951
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

dzisiaj moje włoski są już "mokre" chciaż przedwpczraj wieczprem myłam..echh ale dzisiaj nie myję..i tak raczej nigdzie nie wychodze..a do kośiółka czapka..mój miso do mnie przyjeżdża ale chyba moje włoski nie będą mu przeszkadzały, bo wie jaki mam z nimi problem.teraz idę do szpitala więc po powrocie zacznę walczyć z ty,i włosami.. myslicie że Wax do włosów przetłuszcxających się i szapon z serii wax z tego rodzaju coś pomoże??uzywał ktos??
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 10:35   #952
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
dzisiaj moje włoski są już "mokre" chciaż przedwpczraj wieczprem myłam..echh ale dzisiaj nie myję..i tak raczej nigdzie nie wychodze..a do kośiółka czapka..mój miso do mnie przyjeżdża ale chyba moje włoski nie będą mu przeszkadzały, bo wie jaki mam z nimi problem.teraz idę do szpitala więc po powrocie zacznę walczyć z ty,i włosami.. myslicie że Wax do włosów przetłuszcxających się i szapon z serii wax z tego rodzaju coś pomoże??uzywał ktos??
sama osobiscie nie używałam tego waxu.
ale moze cos pomaga... hmm.. jak mi ten szampon z recepty nie pomoze to moze zakupie
ez bym nie myla dzis..ale kurcze jestem umowiona na wieczor.. az sama zaluje, ze sie umowilam..ehh
ale przeciez nie bede odwolywac spotkania...

wczoraj jednak nie uzylam tego szamponu.. otworzylam buteleczke i stwierdzilam, ze smrod jest przeokropny.
az brat powiedzial,z e mam nim nie myc, bo jak zarzuce wlosami to wszyscy uciekna z klubu...

wiec magiczny szampon wciaz czeka na swoj debiut
dzis/ jutro
(w zaleznosci, czy jednak pojde na to spotkanie wieczorem)


__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:53   #953
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Do niedawna używałam różnych bardzo drogich szamponów do przetłuszcających się włosów a w tej chwili stosuję zwykły szampon familijny i mam po nim lepsze włosy niż po tamtych drogich specyfikach. Włosy są miękkie jak u niemowlaka i puszyste, do tego przestałam je suszyć suszrką, nakładać odżywki itp. i są w o wiele lepszym stanie, poza tym głowa mnie nie swędzi od łoju jak dawniej, ale niestety nadal sie przetłuszczają i muszę je często myć. Tylko że teraz wydaję 4zł a nie 40zł.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 20:34   #954
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Czołem dziewczęta!
Ja również od jakiegoś czasu borykam się z szybko przetłuszczającymi się włosami.Wcześniej nie miałam takiego problemu, miałam bardzo suche włosy i mogłam je myć co 4 dni, a nawet co 5!.Teraz zaczynam już co drugi dzień bo na 3 są oklapnięte i tłuste.W dodatku zmieniła się ich struktura...kiedyś były sianowate i wygładzałam je czym się da-jedwabiem, WAXem, szamponami ...i mam to, czego chciałam .Włosy są gładkie i błyszczące, ale jakby obciążone i nawet tego samego dnia skóra głowy "wilgotnieje".
Z szamponów, które używałam najlepszy na przetłuszczanie był Seboradin do tłustych włosów, ale swędziała mnie po nim głowa, więc odstawiłam.Teraz mam pokrzywowy bez SLS i żadnych innych składników chemicznych, ale po nim włosy nie "trzymają" się długo świeże.Z czynności zapobiegawczych przetłuszczaniu: staram się nie myć ich gorąca wodą tylko chłodną, nakładam bardzo mało odżywki i suszę je suszarką, chociaż czasem wydaje mi się, że właśnie od suszarki się szybciej przetłuszczają, chociaż powinno być na odwrót...I nie myję ich kiedy nie wychodzę, wyznaję metodę, że im rzadziej tym lepiej, ale też nie zamierzam się pokazywać ludziom ze smalcem na głowie...;/
och jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 20:46   #955
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

aha i używam mgiełki Radical...może to on też przetłuszcza
och jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 08:29   #956
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

miałam napisac jak wrazenia po nowym szamponie.
a wec uzywalam go wczoraj wieczorem.
otwieram buteleczke.. do nosa dochodzi brzydki zapach.bleeee..
(choc wydaje mi sie, ze jest troszke mniej intensywny niz w szamponie dziegcinowym oceanic)
wylewam odrobine na dłon!
kolor jakis brazowy.. wyglada jak taka płynna kupa!!!!
przepraszam za porownanie, ale patrzac na to tyko takie przyszlo mi do głowy!
po spłukaniu czekałam, az włosy same mi wyschna.
i tu w porownaniu do ocenanic smrod dalej sie utrzymywal!
bylo mi chwilami tak niedobrze, ze szok...
mdlilo mnie..
zwracac mi sie chcialo...

teraz efekty...
wróciłam do domu o 24... wlosy wygladaly nawet nawet
przynajmniej nie byly tluste zaraz po wysuszeniu!
no z rana nie wygladaly najlepiej, ale czego spodziewac sie po pierwszym razie...
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 09:21   #957
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Brzoza, szkoda, że szampon taki śmierdzący, ale jak mówisz, że po pierwszym użyciu włosy nawet, nawet... a może nakłądać na włosy po umyciu jakąś intensywnie pachnącą odżywkę? Lub robić chocby płukankę z octu, którego zapach szybko wietrzeje?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 10:04   #958
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Brzoooza, moim zdaniem oprócz lekarstw powinnas zainwestować w suchy szampon. Odświeża włosy w ciągu dnia i nie będziesz się wstydziła wyjść z domu czy rezygnować z wyjścia na imprezę z powodu stanu włosów.
Mogłabyś napisać coś więcej o tym wynalazku "suchy szampon"? Gdzie go można dostać, jaka firma itp bo pierwszy raz o tym słyszę
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 10:16   #959
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Xal, suche szampony na pewno ma Wella czy Rene Furterer, ale są i w tańszych firmach. Szampon ma formę sprayu, rozpryskuje się go na włosach jak lakier, a potem wyczesuje. Służy do odświeżenia włosów, nie zastępuje mycia, idealny w sytuacjach podbramkowych. Musiałabyś pogooglować, bo szampony znam tylko ze słyszenia i z gazet. Pewnie działają na zasadzie absorpcji tłuszczu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 13:15   #960
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Brzoza, szkoda, że szampon taki śmierdzący, ale jak mówisz, że po pierwszym użyciu włosy nawet, nawet... a może nakłądać na włosy po umyciu jakąś intensywnie pachnącą odżywkę? Lub robić chocby płukankę z octu, którego zapach szybko wietrzeje?

no smierdzi okrutnie.
ale co mnie zaszokowalo, to nie wysusza wlosow tak ja Oceanic!
a przeciez tez jest z dziegciem
no wlasnie w tym wypadku nie moge uzywac za czesto odzywek, bo poprawy nigdy nie zobacze... zawsze bede miala obciazone wlosy
stosuje tylko maske raz w tygodniu
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.