Spowiedź - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-06, 21:50   #211
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
do spowiedzi ostatni raz bylam w zeszlym roku, przed bierzmowaniem. teraz tez powinnam isc (rodzice i babcia oczywiscie truja),ale...nie czuje potrzeby, po prostu. nie widze sensu, zebym latala do kosciola, wyglaszala oklepana formulke i dostawala co spowiedz to samo rozgrzeszenie.
Do spowiedzi nie chodzi się dla rodziców i babci, lepiej nie iść wcale, uwierz.

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Ludowa zgadzam się z Tobą Po prostu nie rozumiem tego cyrku, lecieć w sobotę do kościoła poświęcić jajka, nie pamiętając nawet co się stało w Wielki Piątek, nie mówiąc już o poście. Ja nie chcę tu komuś udowodnić że Wielkanoc to święto zarezerwowane dla nas - katolików bo tego nie zrobię bo tak nie jest. Po prostu nie rozumiem, po co ktoś obchodzi coś w co nie wierzy, nie wie co te dni symbolizują. Bo tak zawsze w domu było? Dziwne i przykre, ale prawdziwe.
Zgadzam się. Pozdrawiam
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 10:27   #212
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Nati, uwazam ze chrzczenie dzieci w dziecinstwie jest dobra rzecza, bo czlowiek pozostawiony sam sobie musi sam przebyc daleka droge do odnalezienia Boga, a w sytuacji gdy jest ochrzczony to moze po prostu nie przyjac bierzmowania, jak napisala wczesniej jedna z wizazanek
Mam w tej dziedzinie pewne doswiadczenie

Tak inie twierdzę, ze chrzczenie dzieci nie jest dobrą rzeczą(niezależnie od tego jaki jest mój stosunek do wiary) i zgodzę się, że człowiekowi nie ochrzszczonemu można tym samym w jego mniemaniu wyrządzić wielką krzywdę, ale chciałam przedstawić też sprawę z drugiej strony.
Bo czy małe dziecko chce wierzyć w Boga, czy nie - tego jeszcze nie wie i wiedzieć nie może, a chrzest jest czymś jakby oczywistym, bez czego ani rusz, jak nadanie dziecku imienia powiedzmy.A takie mamy czasy, że coraz więcej osób zastanawia się nad wiarą w Boga i człowiek sam chce o sobie decydować bez względu na to w jakiej tradycji został wychowany.....

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Chrzest nie jest przez nikogo narzucony, owszem to rodzice za nas o tym decydują
Sama tu sobie przeczysz.......
Zresztą kim są dla nas rodzice, jeśli nie tymi którzy za nas decydują o pewnych sprawach i mogą kształtować nas w sposób wg nich odpowiedni.....przynajmni ej do pewnego momentu.....

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
bo nigdzie nie jest napisane że ochrzszczone mogą zostać tylko malutkie dzieci
...a przecież o tym pisałam

A co do bierzmowania to też różnie bywa, na ogół nawet jeśli nastoletni człowiek ma jakieś wątpliwości, to i tak raczej ulegnie woli rodziców, mało jest jeszcze takich buntowników i zbyt są jeszcze uzależnieni od rodziców, ale nie czas i miejsce na takie dywagacje.

A co do szczerej spowiedzi - to mam przykład z domu w postaci wyznania ewangelickiego(już pominę fakt, że tam dzieci nie przystępują do komunii świętej, do której jak wiadomo też są kierowane przez rodziców - nie pozostawiając im wyboru).Spowiedź tam odbywa się przed Bogiem, bo podchodząc do ołtarza człowiek sam w ciszy wyznaje swoje grzechy, a to czy je będzie miał odpuszczone, czy też nie itd. to od księdza i tak w tym momencie nie zależy....To tylko forma, w jakiej człowiek ma grzechy odpuszczane, wybaczane etc., nie mnie decydować, która lepsza, uważam tylko, że forma ewangelicka jest człowiekowi bardziej bliska, ale - powtarzam - to moje zdanie
__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:11   #213
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Spowiedź

ja u spowiedzi byłam dobrych kilka lat temu ( jakies 8 czy 7 ) i nigdy z wlasnej woli tam juz nie pojde ( np do chrztu musze zeby mięc podpisana karteczke kretyństwo:[ )
jak dla mnie prawdziwe znaczeniu spowiedzi ma tylko spowiedz przed Bogiem nie u kleryka
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:13   #214
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
A skąd Ty to możesz wiedzieć?
czytając PŚ dużo się dowiedziałam,chcesz się dowiedzieć poczytaj,tylko raz nie wystarczy przeczytać tylko pare razy bo PŚ jest trudne do zrozumienia
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 13:18   #215
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
czytając PŚ dużo się dowiedziałam,chcesz się dowiedzieć poczytaj,tylko raz nie wystarczy przeczytać tylko pare razy bo PŚ jest trudne do zrozumienia
Jakiś konkretny werset?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 23:48   #216
frcjw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
Dot.: Spowiedź

Witam, Idziecie przed zbliżającymi się Świętami do spowiedzi?
frcjw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:04   #217
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez frcjw Pokaż wiadomość
Witam, Idziecie przed zbliżającymi się Świętami do spowiedzi?
Nie, jestem osobą niewierzącą.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 09:19   #218
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez frcjw
Witam, Idziecie przed zbliżającymi się Świętami do spowiedzi?

Nie mam zamiaru oszukiwać ani księdza, ani Boga, ani samej siebie,
mimo nalegań rodziny (babci) do spowiedzi się nie wybieram...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:30   #219
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Spowiedź

A ja się w zeszłym roku wybrałam przed swiętami i więcej nie pójdę... Ksiądz jak się dowiedział, że mieszkam z chłopakiem bez ślubu ( tłumaczyłam, że jesteśmy studentami, mamy osobne pokoje, wynajmujemy mieszkanie razem z dwiema koleżankami) stwierdził, że szatan mieszka w naszych duszach i mi nie dał rozgrzeszenia Wkurza mnie to, że ktoś kto sam jest człowiekiem nas ocenia wedle swojego widzimisię.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 10:20   #220
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: Spowiedź

Ostani raz byłam jakiś rok temu. Chodzę zawsze w rocznicę śmierci Taty.
Szczerze to nie daje mi to żadnej ulgi, nic. Może jestem za młoda na takie 'buntowanie', kiedyś możliwe że mi się zmieni nastawienie, na chwilę obecną nie wierzę w Kościół. W Boga, owszem.
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:26   #221
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Spowiedź

Nie, nie widzę sensu...
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 11:33   #222
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Spowiedź

Do spowiedzi chodzę raz w roku, na święta. W kościele bywam często, ale tylko dlatego- że Ojciec mi karze. A i tak nie wiem co sie na mszy dzieje, jestem zupełnie rozkojarzona.

Aaa i wiem, że napewno NIGDY nie wyspowiadałabym sie księdzu, że np mieszkam z chłopakiem przed ślubem, czy uprawiałam sex przed ślubem.
Dla mnie to jest jakaś paranoja, żebym musiała księdzu mówić co/gdzie i z kim robię.
I nie uważam tego za grzech- bo takie postępowanie nikomu krzywdy nie wyrządza.
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 12:04   #223
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 163
Dot.: Spowiedź

Oczywiście , że idę. To najważniejszy (choć szczerze mówiąć najmniejprzyjemny) punkt przygotowań przedświatecznych.
__________________
Ania
a260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:37   #224
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Spowiedź

Nie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 22:47   #225
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Spowiedź

Nie, chociaz rodzice mi trują i kurcze nie wiem czy okłamać ich ,że niby byłam .... Wierzę w Boga, jednak ta cała szopka, Kościół pełen ludzi czekających w kolejce do konfesjonału, przemęczeni księża siedzący cały dzień w kościele mnie odpychają. Chciałabym wyspowiadać się duchownemu, który na prawdę mnie wysłucha, poradzi co robić ze swoim życiem ale chyba takiego nie znajdę...
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 22:58   #226
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Spowiedź

ostatni raz u spowiedzi byłam rok temu. zaprzestałam tego gdyż sex jest przeszkodą- po co mam się spowiadać jak ciągle robie to samo. wiem, że tego nie zmienię. gdyby jednak nie to, że współżyję ze swoim TŻ przed ślubem to do spowiedzi bym poszła i to z chęcią....
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 23:17   #227
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Monica123
Nie, chociaz rodzice mi trują i kurcze nie wiem czy okłamać ich ,że niby byłam .... Wierzę w Boga, jednak ta cała szopka, Kościół pełen ludzi czekających w kolejce do konfesjonału, przemęczeni księża siedzący cały dzień w kościele mnie odpychają. Chciałabym wyspowiadać się duchownemu, który na prawdę mnie wysłucha, poradzi co robić ze swoim życiem ale chyba takiego nie znajdę...
Mogłabym się pod tym podpisać, tyle, że mój ojciec ma z Kościołem niewiele wspólnego i ma gdzieś czy chodzę do kościoła czy do spowiedzi, moja mama wygłosiła kazanie pod tytułem, że nie tak mnie wychowała ale raczej większych problemów w domu ze spowiedzią nie mam, na pytania babci kiedy ostatnio byłam u spowiedzi i co ile chodzę odpowiadam, że to moja prywatna sprawa Ale i tak słyszę, że to nie do pomyślenia, żeby taka młoda dziewczyna...

Po prostu nie potrafię zrozumieć jak można, no jak można iść do spowiedzi, przyznać, że grzechem jest np. używanie antykoncepcji - bo grzechem z punktu widzenia Kościoła Katolickiego JEST! wyspowiadać się z tego (zakończyć spowiedź formułką, że blablabla żałuję i chcę się poprawić) a jeszcze tego samego dnia wziąć następną pigułkę
Czysta hipokryzja...

A jeżeli ktoś nie uznaje współżycia przed ślubem czy stosowania antykoncepcji za grzech i nie wyznaje tych grzechów w konfesjonale to po co spowiedź w Kościele Katolickim, który uznaje seks przed ślubem i stosowanie antykoncepcji za grzech? Zatajenie grzechu, udawanie żalu itd. czyni spowiedź świętokradzką i wszystkie przyjęte Komunie po takiej spowiedzi również (świętokradzkie).

Nie żebym kreowała się, jaka to jestem och ach uczciwa, ale nie potrafiłabym po takiej nieszczerej spowiedzi przyjąć Komunii; co myślę o KK to moje, ale jednak mam do tej instytucji jakiś szacunek i jeżeli KK uznaje coś za grzech, a ja nie, to widzę, że następuje pewien konflikt. Po co zajmować czas księdza, oszukiwać go, próbować oszukać samą siebie, no a Boga raczej się nie da...

Wierzę w Boga jak najbardziej, ale myślę, że najbardziej liczy się bycie dobrym człowiekiem, a w historii KK jest tak wiele ciemnych kart, że i obecnie trudno mi uwierzyć, że takiego Kościoła chciał Jezus

Nie lepiej wyspowiadać się przed w samotności w domu czy w kościele?


Ale... gdybym moje poglądy zgadzały się w poglądami KK to chyba poszłabym porozmawiać/wyspowiadać się do jakiegoś mądrego odpowiedniego księdza
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 07:52   #228
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość

A jeżeli ktoś nie uznaje współżycia przed ślubem czy stosowania antykoncepcji za grzech i nie wyznaje tych grzechów w konfesjonale to po co spowiedź w Kościele Katolickim, który uznaje seks przed ślubem i stosowanie antykoncepcji za grzech? Zatajenie grzechu, udawanie żalu itd. czyni spowiedź świętokradzką i wszystkie przyjęte Komunie po takiej spowiedzi również (świętokradzkie).
Nie uważam tego za "zatajenie". Dla mnie to nie jest grzech.
Kościół jakby mógł to zabroniłby dosłownie wszystkiego.
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 08:53   #229
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Nati, uwazam ze chrzczenie dzieci w dziecinstwie jest dobra rzecza, bo czlowiek pozostawiony sam sobie musi sam przebyc daleka droge do odnalezienia Boga, a w sytuacji gdy jest ochrzczony to moze po prostu nie przyjac bierzmowania, jak napisala wczesniej jedna z wizazanek
Mam w tej dziedzinie pewne doswiadczenie
Chrzczenie dziecka to jedna z gorszych rzeczy, jaką fundują rodzice dzieciom. Decyzja o przynależności do danej religii (lub jej braku) powinna należeć do dorosłego, świadomego osobnika. Niemowlę nie wie o co chodzi, podobnie jak dziecko, któremu wkłada się dop głowy różne dziwne rzeczy, których nie rozumie, które powodują w nim poczucie winy lub strach.
Ktoś chce wierzyć w różowe krasnale i oddawać im cześć - ok, ale niech nie dręczy tym własnego dziecka. Polecam: "Bóg urojony" R. Dawkins - zwłaszcza rozdział o religijnym molestowaniu dzieci, które może wyrządzić psychice spore szkody

Cytat:
jak byście zauwżyli czytając Pismo Święte,tam nie ma żadnych świąt po prostu to kościół sobie założył
Rzadko kto czyta Biblię, zwłaszcza wśród katolików (moja obserwacja), a gdy zacznie to może być zdziwiony treścią, zwłaszcza Starego Testamentu...
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/



Edytowane przez Jula
Czas edycji: 2007-12-17 o 09:01 Powód: dopisek
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 09:25   #230
Mags1983
Zakorzenienie
 
Avatar Mags1983
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kamenz;]
Wiadomości: 3 382
GG do Mags1983
Dot.: Spowiedź

Dawniej chodziłam w miarę systematycznie do spowiedzi, ale odkąd zamieszkałam z chłopakiem na tzw " kocią łapę" przestałam. Nie mam ochoty słuchac w konfesjonale, jaka to ze mnei z tego powodu grzesznica itd. Jest mi przykro , że podczas świąt nie pojdę po komunię, ale kłamiąc mówiąc " obiecując poprawę" nie będę.
__________________
Mags1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 10:16   #231
JagaK
Raczkowanie
 
Avatar JagaK
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 224
Dot.: Spowiedź

Ja chodze przed Bozym Narodzeniem i Wielkanocą i teraz tez pójdę. Jakos zawsze trafiałam na normalnych księży, czasami nawet dało się z nimi podyskutować. Nie wiem jakbym zareagowała gdyby ksiądz nie chciał dac mi rozgrzeszenia, albo nawyzywał mnie od bezboznic, pewnie też bym sie zraziła.
JagaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 20:18   #232
frcjw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
Dot.: Spowiedź

A co zrobić jak się nie do końca żałuje? tzn coś jest złe ale i tak do tego powrócę bo m i z tym dobrze?...
frcjw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 20:25   #233
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez frcjw Pokaż wiadomość
A co zrobić jak się nie do końca żałuje? tzn coś jest złe ale i tak do tego powrócę bo m i z tym dobrze?...
To spowiedź nie ma sensu..
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 09:06   #234
Firlejka
Raczkowanie
 
Avatar Firlejka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chrząszczłewoszyce, Powiat Łękołowy ;-)
Wiadomości: 324
Dot.: Spowiedź

Jestem katoliczką.
Już w czwartek idę do spowiedzi
Średnio odwiedzam konfesjonał co 2-3 miesiące. Lubię się oczyścić z brudów, bo moje grzechy niewątpliwie nimi są
__________________
Firlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 10:13   #235
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 163
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
jak byście zauwżyli czytając Pismo Święte,tam nie ma żadnych świąt po prostu to kościół sobie założył,w PŚ jest napisane żeby czcić śmierć Jezusa,a święcić jajka i takie tam to dla mnie głupie to narzucenie kościoła jest moim zdaniem...a spowiadać się można tylko przed samym Bogiem,a nie przed normalnym człowiekiem,przecież ksiądz to też zawód i jak człoweik zwykły może odpuszczać grzechy śmieszne to jest,odpuścić grzechy może tylko sam Bóg
Widzę, że jesteś obeznana w Piśmie. To wytłumac z mi proszę znaczenie cytatu "którym odpuścicue grzechy są im odpuszczone, którym zatrzymacie są im zatrzymane"
dla mnie jest to jasne jak byk, że sam Jezus dał apostołom (i ich n astępcom) taką moc. Więc albo bierzemy całe Pismo Św,albo odrzucamy całe PŚ...
__________________
Ania
a260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 13:01   #236
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: Spowiedź

dawno nie byłam, ale pójdę przed świetami.
nie dla kogos tam, albo dlatego, że tak wypada, ale dla siebie, bo poprostu chcę.

nie mam z tym problemu, że to ksiadz - tez człowiek i takie tam. chrztu tez udziela człowiek, ale łaskę daje Bóg, ksiadz udziela slubu, ale małzonkowie przysiegaja przed Bogiem.

zreszta oczywiste oczywistości mówię.

a jesli chodzi o grzechy, które zamierzam z premedytacja nadal czynić, to cóz...nie jestesmy doskonali. mozna jedak wyrazic w spowiedzi żal, że nie potrafimy się od tego grzechu uwolic i wskoczyc na wyższy poziom doskonałości.
żadna hipokryzja w moim przekonaniu.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 13:38   #237
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Spowiedź

Ja ostatni raz u spowiedzi byłam po śmierci Jana Pawła II. Czułam jakąś taką wewnętrzną potrzebę, bo strasznie mną to wstrząsnęło, mimo, że wcześniej uważałam siebie za osobę niewierzącą. Trafiłam na fajnego księdza, dużo mądrych rzeczy mi powiedział. Ale jak pomyślę sobie, że miałabym iść do spowiedzi do mojego proboszcza, to nawet nie ma mowy... Straszny jest. Też bym się pewnie dowiedziała, ze ze mnie jest szatan wcielony.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 21:15   #238
frcjw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
Dot.: Spowiedź

Tak się zastanawiam czy spowiednik widzi przez kratki kto się u niego spowiada? Jak myślicie? Tzn ktoś podchodzi do konfesjonału i światło się pali a potem jak ktoś się spowiada to je gasi; widzi penitenta przez kratki konfesjonału ?
frcjw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 13:12   #239
Ila23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 72
Dot.: Spowiedź

Popieram to co napisałaś dlatego właśnie np. u świadkow Jehowy chrzest pierwszy bierzesz wtedy kiedy jesteś już odpowiedzialna za swoje czyny choć nie ma okreslonego wieku musisz sam to poczuć że chcesz się ochrzcić.Pół roku miałam kątakt ze ŚJ i wszystko co oni robią popieram.Dla mnie dziwne jest to czemu krzyż się uważa za święty?A jak by za czasów Chrystusa wieszali na stryczkach to teraz stryczek był by świety?
Ila23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 13:17   #240
Ila23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 72
Dot.: Spowiedź

DLA MNIE SPOWIEDŹ JEST NIENORMALNA JAK MOŻNA SIĘ POWIADAĆ ZWYKŁEMU CZŁOWIEKOWI KTÓRY JESZCZE NA DODATEK ZAMIAST ŻYĆ SKROMNIE W UBUSTWIE WOZI SIĘ DROGIMI FURAMI I JEŹDZI PO BURDELACH BOGACĄC SIĘ NA BIEDNYCH LUDZIACH.sPOWIADAĆ SIĘ MOŻNA BOGU W MYŚLACH SAMEMU ON I TAK NAS WIDZI I ZNA CZY NAPRAWDE CZEGOŚ ŻAŁUJEMY CZY NIE A CHODZENIE DO KOŚCIOŁA I SPOWIADANIE SIĘ WYGLĄDA U NIEKTÓRYCH JAK PRZYMUS ALBO NIM JEST NP. PRZED KOMUNIOM CZY BIERZMOWANIEM,ŚLUBEM ITD.
Ila23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.