Problemy... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-21, 13:44   #121
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Ciotce jest wszystko jedno, byleby to nie ona musiała zajmować się siostrzenicą. W innym przypadku sytuacja nie wyglądałaby w taki sposób.

To już teoria spiskowa, ale jeśli matka dostaje zasiłek pielęgnacyjny, to straci go w momencie, kiedy córka zostanie umieszczona w zakładzie całodobowym. Wtedy być może ciotka nie byłaby tak chętna jej pomagać. Taki głupi trop.
Ale zasiłek pielęgnacyjny to miesięcznie jakieś 150 zł, więc nie wiem, czy to takie warte zachodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 13:46   #122
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Ale zasiłek pielęgnacyjny to miesięcznie jakieś 150 zł, więc nie wiem, czy to takie warte zachodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam na myśli świadczenie. Mój błąd.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 13:56   #123
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Miałam na myśli świadczenie. Mój błąd.
Generalnie jeśli ta dziewczyna ma orzeczony pierwszy stopień niepełnosprawności, czyli jest niezdolna do samodzielnej egzystencji to łącznie świadczeń powinna otrzymywać ok. 1000 zł. W tym jest renta i świadczenie pielęgnacyjne. Jeśli jej opiekun nie podejmuje pracy, nie ma renty, czy emerytury to też należy się mu świadczenie. Kilka lat temu to było jakieś 500 zł, teraz to nie wiem.

Generalnie te stawki są głodowe, ale to nie matka powinna te pieniądze otrzymywać. Gorzej jeśli dziewczyna jest ubezwlasnowolniona a jej opiekunem jest matka. Wtedy możliwe, że na zgłoszenie sąd wyznaczy dziewczynie kuratora lub jeśli jej brat złoży wniosek do sadu to sam może wnioskować o ustanowienie go opiekunem. Ostatecznie autorka pisze, że chłopak poczuwa się do opieki, więc mógłby siostrę zabezpieczyć w ten sposób. Wtedy świadczenia mógłby odbierać on, a jako opiekun raz w roku musiałby napisać sprawozdanie wg wzoru do sadu rodzinnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 14:05   #124
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Generalnie jeśli ta dziewczyna ma orzeczony pierwszy stopień niepełnosprawności, czyli jest niezdolna do samodzielnej egzystencji to łącznie świadczeń powinna otrzymywać ok. 1000 zł. W tym jest renta i świadczenie pielęgnacyjne. Jeśli jej opiekun nie podejmuje pracy, nie ma renty, czy emerytury to też należy się mu świadczenie. Kilka lat temu to było jakieś 500 zł, teraz to nie wiem.

Generalnie te stawki są głodowe, ale to nie matka powinna te pieniądze otrzymywać. Gorzej jeśli dziewczyna jest ubezwlasnowolniona a jej opiekunem jest matka. Wtedy możliwe, że na zgłoszenie sąd wyznaczy dziewczynie kuratora lub jeśli jej brat złoży wniosek do sadu to sam może wnioskować o ustanowienie go opiekunem. Ostatecznie autorka pisze, że chłopak poczuwa się do opieki, więc mógłby siostrę zabezpieczyć w ten sposób. Wtedy świadczenia mógłby odbierać on, a jako opiekun raz w roku musiałby napisać sprawozdanie wg wzoru do sadu rodzinnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świadczenie pielęgnacyjne wynosi w tym roku 1406 zł i w teorii miałaby go w tej sytuacji otrzymywać matka za opiekę. I ani autorka, ani jej partner do tych pieniędzy nie mają prawa, bo pracują.

JEŚLI na konto matki dziewczyny wpływa jej renta, zasiłek oraz świadczenie, to mowa tu o ponad 2200zł, które dostaje za opiekę nad córką. I które w tej chwili są do dyspozycji ciotki. Jeśli brat odda siostrę do zakładu, nie tylko matka straci cały dochód (będzie mogła natomiast być może starać się o rentę, ale nie w tej wysokości), ale brat będzie musiał dodatkowo dopłacić do utrzymywania i siostry i matki.

Jeśli ma własną emeryturę, sprawa wygląda nieco inaczej, ale w dalszym ciągu koszty utrzymania zarówno siostry w placówce, jak i matki spadną na partnera.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 14:24   #125
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Świadczenie pielęgnacyjne wynosi w tym roku 1406 zł i w teorii miałaby go w tej sytuacji otrzymywać matka za opiekę. I ani autorka, ani jej partner do tych pieniędzy nie mają prawa, bo pracują.

JEŚLI na konto matki dziewczyny wpływa jej renta, zasiłek oraz świadczenie, to mowa tu o ponad 2200zł, które dostaje za opiekę nad córką. I które w tej chwili są do dyspozycji ciotki. Jeśli brat odda siostrę do zakładu, nie tylko matka straci cały dochód (będzie mogła natomiast być może starać się o rentę, ale nie w tej wysokości), ale brat będzie musiał dodatkowo dopłacić do utrzymywania i siostry i matki.

Jeśli ma własną emeryturę, sprawa wygląda nieco inaczej, ale w dalszym ciągu koszty utrzymania zarówno siostry w placówce, jak i matki spadną na partnera.
O widzisz to nie wiedziałam, że opiekun dostaje takie srodki, jeśli nie pobiera innych świadczeń.

Z tym, że to cały czas gdybanie, bo do końca nie wiadomo, jak tam sprawa finansów wygląda.

Poza tym to też się ciotce nie dziwię, że zdecydowała się zaopiekować siostra, ale nie siostrzenica. Ciotka to pewnie też starsza już osoba, a opieka nad siostra wymaga wysiłku, myślę, że mogłaby nie podołać opiece nad dwoma osobami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 15:24   #126
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Jeśli brat odda siostrę do zakładu, nie tylko matka straci cały dochód (będzie mogła natomiast być może starać się o rentę, ale nie w tej wysokości), ale brat będzie musiał dodatkowo dopłacić do utrzymywania i siostry i matki.

Jeśli ma własną emeryturę, sprawa wygląda nieco inaczej, ale w dalszym ciągu koszty utrzymania zarówno siostry w placówce, jak i matki spadną na partnera.
Przepisy mowia, ze rodzenstwo nie jest zobowiazane do pokrywania kosztow pobytu w DPS (mowie oczywiscie o panstwowych placowkach) rodzenstwa niezdolnego do samodzielnej egzystencji.

Do kosztow pobytu corki w DPSie musialaby dolozyc matka, ale jesli sama jest chora, rowniez i ona w swietle prawa powinna byc z takiego obowiazku zwolniona.

Jesli matka zostanie umieszczona w DPSie, wtedy jej dzieci beda musialy doplacac, ale corka znow nie, bo sama jest chora i niezdolna do pracy... Po dzieciach zobowiazani sa do oplat rodzice podopiecznego DPS (czy matka chlopaka ma rodzicow?).


Zal mi autorki, zal mi tez jej chlopaka (bo nie prosil sie o chore rodzenstwo), a jednoczesnie nie rozumiem, jak mozna byc az tak krotkowzrocznym i nie zastanowic sie nigdy, jak zorganizowac opieke nad siostra, kiedy mama nie bedzie w stanie tej opieki juz pelnic. Matce tez sie dziwie, ze nic pod tym katem nie zorganizowala.... Tym bardziej, ze chlopak od dawna wykazywal brak checi opieki. I w sumie ma do tego prawo - nie kazdy ma ochote myc dorosla osobe, zmieniac jej podpaski, pieluchy itp. itd. Nawet osoba tej samej plci ma prawo nie miec ochoty tego robic.
Pomine inne aspekty takiej opieki - rezygnacje z pracy, z odpoczynku, wakacji chocby raz w roku...

I nie mozna porownywac tego ze zmienianiem pieluszki wlasnemu malutkiemu dziecku....ktore z kazdym rokiem rozumie coraz wiecej i staje sie coraz bardziej samodzielne.



Edycja: przeczytalam moj post i byc moze jego koncowka zabrzmiala tak, jakbym bronila chlopaka autorki. Nie bronie go. Uwazam, ze skoro sam nie ma ochoty na czynnosci pielegnacyjne wokol siostry, nie powinien odrzucac opcji opieki domowej ze strony opiekunki z MOPS lub powierzeniu opieki nad siostra DPS-owi. Tymczasem on zapewnia sobie spokojne sumienie kosztem zycia zawodowego i prywatnego autorki.

Edytowane przez Gonia1
Czas edycji: 2017-01-21 o 15:32
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 15:37   #127
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
O widzisz to nie wiedziałam, że opiekun dostaje takie srodki, jeśli nie pobiera innych świadczeń.

Z tym, że to cały czas gdybanie, bo do końca nie wiadomo, jak tam sprawa finansów wygląda.

Poza tym to też się ciotce nie dziwię, że zdecydowała się zaopiekować siostra, ale nie siostrzenica. Ciotka to pewnie też starsza już osoba, a opieka nad siostra wymaga wysiłku, myślę, że mogłaby nie podołać opiece nad dwoma osobami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie nie chodziło o to, że ciotka powinna zaopiekować się siostrzenicą. Ja sugeruję, że ciotka będzie pomagać matce tak długo, jak długo ta będzie mieć regularny przypływ gotówki (co jest zrozumiałe), ale żeby ten dochód zachować, siostra nie może iść do placówki całodobowej.

Oczywiście, że finanse to gdybanie, natomiast wiemy, że matka nie pracowała, bo zajmowała się siostrą, kwoty zasiłków, rent itd. są jawne, zasady ich przyznawania też, czyli te kwoty to nie jest strzelanie na ślepo, tylko bardzo możliwy scenariusz.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 15:48   #128
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Mnie nie chodziło o to, że ciotka powinna zaopiekować się siostrzenicą. Ja sugeruję, że ciotka będzie pomagać matce tak długo, jak długo ta będzie mieć regularny przypływ gotówki (co jest zrozumiałe), ale żeby ten dochód zachować, siostra nie może iść do placówki całodobowej.

Oczywiście, że finanse to gdybanie, natomiast wiemy, że matka nie pracowała, bo zajmowała się siostrą, kwoty zasiłków, rent itd. są jawne, zasady ich przyznawania też, czyli te kwoty to nie jest strzelanie na ślepo, tylko bardzo możliwy scenariusz.
O ciotce wspomniałam już nie odnosząc się do tego, co pisałaś

Tak czy inaczej uważam, że autorka powinna się jak najszybciej wymiksowac z roli opiekunki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 15:51   #129
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Ciotce jest wszystko jedno, byleby to nie ona musiała zajmować się siostrzenicą. W innym przypadku sytuacja nie wyglądałaby w taki sposób.

To już teoria spiskowa, ale jeśli matka dostaje zasiłek pielęgnacyjny, to straci go w momencie, kiedy córka zostanie umieszczona w zakładzie całodobowym. Wtedy być może ciotka nie byłaby tak chętna jej pomagać. Taki głupi trop.
Ale matka już w tej chwili bezprawnie ten zasiłek pobiera. Przecież nie zajmuje się córką od dłuższego czasu.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 15:56   #130
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Problemy...

Bardzo przykre jest to, że autorka bez granicznie zaufała partnerowi, który teraz wmanewrował ją w niezłe bagno.
Są dwa wyjścia.
-Albo podczas wyjazdu autorki, jej parter zobaczy co to znaczy opieka nad siostrą i się opamięta.
-Albo Autorka zbierze siły i zasugeruje wyprowadzękę partnera i jego siostry ze SWOJEGO mieszkania, co oznacza również koniec związku

Edytowane przez Casssssie
Czas edycji: 2017-01-21 o 15:58
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 15:58   #131
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ale matka już w tej chwili bezprawnie ten zasiłek pobiera. Przecież nie zajmuje się córką od dłuższego czasu.
O ile go pobiera, bo autorka w ogóle nie została wtajemniczona w finansową stronę przedsięwzięcia. Co tym bardziej przemawia na niekorzyść ukochanego.

Cytat:
Napisane przez Casssssie Pokaż wiadomość
Bardzo przykre jest to, że autorka bez granicznie zaufała partnerowi, który teraz wmanewrował ją w niezłe bagno.
Są dwa wyjścia.
-Albo podczas wyjazdu autorki, jej parter zobaczy co to znaczy opieka nad siostrą i się opamięta.
-Albo Autorka zbierze siły i zasugeruje wyprowadzękę partnera i jego siostry ze SWOJEGO mieszkania, co oznacza również koniec związku
Tak naprawdę jest tylko jedno wyjście, bo facet kompletnie do żadnego związku się nie nadaje i to jest zwykłe siedzenie na bombie.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2017-01-21 o 16:00
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 16:08   #132
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
O ile go pobiera, bo autorka w ogóle nie została wtajemniczona w finansową stronę przedsięwzięcia. Co tym bardziej przemawia na niekorzyść ukochanego.


Tak naprawdę jest tylko jedno wyjście, bo facet kompletnie do żadnego związku się nie nadaje i to jest zwykłe siedzenie na bombie.
A właśnie finanse. To też ważna rzecz. W końcu opieka kosztuje. Jedzenie, rachunki, ubrania, środki czystości, leki, pieluchy, lekarze. Kto ma za to płacić? Autorka? Ta rodzina i ten facet to wyrachowane harpie, co na autorce chcą żerować.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 16:22   #133
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy...

[QUOTE=getlock;69957951 Ktoś tu pytał o kwestie finansowe... Nie znam kwot i tytułów z jakich oni dostają pieniądze ale jakieś dostają. Pieniądze te wpływają na konto ich mamy do którego nikt więcej oprócz mamy nie jest upoważniony. My jesteśmy o tyle w tej komfortowej sytuacji, że nas stać bez uszczerbku na życiu na to by ją nakarmić itd ale gdyby było inaczej no to by nasza sytuacja była by kiepska bo pieniądze z konta może wziąć tylko mama. [/QUOTE]

Jakieś pieniądze jednak ma.

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
O ile go pobiera, bo autorka w ogóle nie została wtajemniczona w finansową stronę przedsięwzięcia. Co tym bardziej przemawia na niekorzyść ukochanego.

I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 16:26   #134
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Jakieś pieniądze jednak ma.
No i napisałam nawet, jakie są możliwości. Oraz dorzuciłam do tego całą teorię spiskową, dlaczego partnerowi tak bardzo zależy, żeby to autorka myła siostrę.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 16:34   #135
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
No i napisałam nawet, jakie są możliwości. Oraz dorzuciłam do tego całą teorię spiskową, dlaczego partnerowi tak bardzo zależy, żeby to autorka myła siostrę.
Fakt.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 16:59   #136
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Rozmowa z nim to jak mówienie do ściany. Jego brak chęci uczestniczenia w tych przykrych obowiązkach jest calkowicie zrozumiały bo on jest przecież facetem, przedtem to robila mama a teraz naturalną koleją rzeczy jest to, że ja to robię. I to jest ok. Gdy powiedzialam, żetak absolutnie nie bedzie i najlepszą opcją jest ośrodek to dowiedzialam się że jestem egoistką, samolubka, wyrachowana, pozbawiona empatii, że gdyby on wymagał opieki to NA PEWNO też bym go wywiozła do jakiejś umieralni, że liczą się tylko moje uczucia, moja wygoda, itd.
Powiem tak.
Po przeczytaniu pierwszego posta myślałam, że to zatroskany brat, który nie skonsultował z Tobą tych rzeczy, bo wszystko zdarzyło się nagle i się pogubił. I doradziłabym wtedy po prostu szczerą rozmowę.
Teraz widzę, że on ma tego wszystkiego świadomość - dla cioci i mamy to 'kochający braciszek', a one pewnie nie wiedzą, ze to ty przy niej latasz. Któraś z dziewczyn napisała byś pojechała na wyjazd, a on zobaczy ile robisz i to doceni. A ja myślę, że guzik prawda. On dokładnie wie, ile jest roboty i dlatego chce byś robiła to ty. Czemu mama nie może przekazać Wam chociaż część zasiłku na siostrę? Albo inaczej - jesteś pewna, że twój chłopak ich nie dostaje, a Tobie nic nie mówi? Facet już wpędza Cię w poczucie winy (jesteś bez uczuć, egoistyczna, ty potworze), a ja się nie dziwie, że chcesz mieć własne życie. W obecnej sytuacji możesz np o dzieciach, podróżach,kolacyjkach zapomnieć.

To duże obciążenie dla twojego zdrowie fizycznego i psychicznego.

Ja na twoim miejscu porozmawiałbym jeszcze raz, przedstawiła na spokojnie swoje racje, poszukała kompromisu ( na przykład branie siostry z ośrodka do domu na co drugi weekend), a jeśli facet nadal nie będzie chciał nic zmienić to bym się z Panem pożegnała.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:24   #137
getlock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Problemy...

Jego mama nie może przekazać nam pieniędzy nawet gdyby chciała ponieważ aby upoważnić kogokolwiek do konta to ona musi się zjawić w banku osobiście i wydać taką wolę. Dopóki przebywa w ośrodku i nawet dłuższe siedzenie sprawia jej problem - do banku pójść nie może. Jej siostra doskonale zdaje sobie sprawę jak sytuacja wygląda. Siostrzenicy nie lubi, nie chce mieć z nią nic wspólnego, gdy okazało się, że jest uposledzona namawiała mamę do oddania dziecka do adopcji.
getlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:35   #138
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Jego mama nie może przekazać nam pieniędzy nawet gdyby chciała ponieważ aby upoważnić kogokolwiek do konta to ona musi się zjawić w banku osobiście i wydać taką wolę.
To nie jest prawda przecież.

Czekaj, strzelam, ukochany ci sprzedał tę informację?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2017-01-21 o 17:36
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:36   #139
getlock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
To nie jest prawda przecież.
Ja kieruje się tym co usłyszeliśmy w banku. Ona jest jedyną osobą która może podjąć pieniądze. Jeśli ktoś inny ma mieć dostęp do konta to ona musi się stawić osobiście i upoważnić.
getlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 17:40   #140
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Jego mama nie może przekazać nam pieniędzy nawet gdyby chciała ponieważ aby upoważnić kogokolwiek do konta to ona musi się zjawić w banku osobiście i wydać taką wolę. Dopóki przebywa w ośrodku i nawet dłuższe siedzenie sprawia jej problem - do banku pójść nie może. Jej siostra doskonale zdaje sobie sprawę jak sytuacja wygląda. Siostrzenicy nie lubi, nie chce mieć z nią nic wspólnego, gdy okazało się, że jest uposledzona namawiała mamę do oddania dziecka do adopcji.

Przeciez wiadomo, ze nie chodzi koniecznie o dostep do konta (choc to byloby najlepsze, bo w razie smierci matki Twojego chlopaka mielibyscie dostep do srodkow), ale o dzielenie sie z Wami chocby gotowka na wydatki na niepelnosprawna dziewczyne.

Tak czy siak, autorko, musze Cie uswiadomic, ze, po pierwsze, tylko opiekun prawny moze zlozyc wniosek o umieszczenie podopiecznej w domu opieki, po drugie, najpierw musi uzyskac na to zgode od Sadu, a od zlozenia wniosku do Sadu do rozprawy mija zazwyczaj kilka miesiecy, potem po zlozeniu wniosku do MOPS czeka sie na miejsce w DPS rowniez miesiacami (w najlepszym przypadku), jesli nie latami....

Szczerze coraz gorzej to wszystko widze: jesli opiekun prawny dziewczyny nie bedzie chcial zapewnic jej opieki w DPSie, to nadal Ty bedziesz obarczona opieka (jesli Twoj chlopak sie nie zreflektuje albo jesli Ty sama nie podejmiesz radykalnych krokow).

Edytowane przez Gonia1
Czas edycji: 2017-01-21 o 17:41
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:43   #141
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Ja kieruje się tym co usłyszeliśmy w banku. Ona jest jedyną osobą która może podjąć pieniądze. Jeśli ktoś inny ma mieć dostęp do konta to ona musi się stawić osobiście i upoważnić.
Pełnomocnictwo do konta można załatwić korespondencyjnie.

A po drugie, można też zlecić przelew, taki zwykły, przez internet, albo telefon.

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Przeciez wiadomo, ze nie chodzi koniecznie o dostep do konta (choc to byloby najlepsze, bo w razie smierci matki Twojego chlopaka mielibyscie dostep do srodkow), ale o dzielenie sie z Wami chocby gotowka na wydatki na niepelnosprawna dziewczyne.

Tak czy siak, autorko, musze Cie uswiadomic, ze, po pierwsze, tylko opiekun prawny moze zlozyc wniosek o umieszczenie podopiecznej w domu opieki, po drugie, najpierw musi uzyskac na to zgode od Sadu, a od zlozenia wniosku do Sadu do rozprawy mija zazwyczaj kilka miesiecy, potem po zlozeniu wniosku do MOPS czeka sie na miejsce w DPS rowniez miesiacami (w najlepszym przypadku), jesli nie latami....

Szczerze coraz gorzej to wszystko widze: jesli opiekun prawny dziewczyny nie bedzie chcial zapewnic jej opieki w DPSie, to nadal Ty bedziesz obarczona opieka (jesli Twoj chlopak sie nie zreflektuje albo jesli Ty sama nie podejmiesz radykalnych krokow).
Przede wszystkim, matka nie ma prawa do tych środków, bo się córką nie zajmuje. Renta należy się dziewczynie, a nie matce z racji bycia matką.
Po drugie, środki wpływają na konto matki, co oznacza, że dziewczyna jest już ubezwłasnowolniona.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2017-01-21 o 17:46
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:46   #142
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Jego mama nie może przekazać nam pieniędzy nawet gdyby chciała ponieważ aby upoważnić kogokolwiek do konta to ona musi się zjawić w banku osobiście i wydać taką wolę. Dopóki przebywa w ośrodku i nawet dłuższe siedzenie sprawia jej problem - do banku pójść nie może. Jej siostra doskonale zdaje sobie sprawę jak sytuacja wygląda. Siostrzenicy nie lubi, nie chce mieć z nią nic wspólnego, gdy okazało się, że jest uposledzona namawiała mamę do oddania dziecka do adopcji.
przelewy internetowe też istnieją, bez przesady.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:48   #143
getlock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Problemy...

Ale to jak wygląda wszystko prawnie jest dla mnie bez znaczenia, ponieważ sprawa zapewnienia opieki dla tej dziewczyny nie leży w moim obowiązku... No ja co mogłam zrobić, co mogłam pomóc - już zrobiłam. I to chyba nawet ponad to. Ustalenia były inne co do kwestii opieki nad nią. Ja się z tego wymiksowuje. To on zobowiązał się do tego, że przejmie opiekę a jak to zrobi? Na pewno nie tu i nie moją osobą.
getlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:49   #144
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Rozmawiałaś już z nim o tym?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:52   #145
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Problemy...

Kobieto przerwij to, bo się zajedziesz. Psychicznie i fizycznie.

Nie wyrabiasz po tych 6 tygodniach, a co będzie po kilku miesiącach, LATACH?

Twój "mężczyzna" podjął decyzje, która zaważy na całym waszym dalszym życiu bez konsultacji z Tobą. W głowie mi się to nie mieści. Juz ta akcja stawia pod znakiem zapytania sens waszego związku.

A to że on wymaga, że będziesz się wszystkim zajmować to już jakiś kosmos. I nie mówmy tu o honorze, bo honorowym jest zająć się chora siostrą, a nie zwalić opiekę na kogos innego.

Nie może się nią zajmować bo jest mężczyzną? BZDURA. Wymówka. Ten santaż emocjonalny że niby to Ty jesteś do tego predysponowana jako kobieta jest po prostu śmieszny. Albo że byś go dodała do ośrodka - prędzej on Ciebie by oddał, bo przecież jako "mężczyzna" nie mógłby się Tobą zajmować.


Jak on nie odda siostry do ośrodka albo nie przejmie conajmniej połowy obowiązków na siebie to się predzej czy pozniej rozstaniecie. Nawet jeżeli w przypływie szaleństwa zgodzisz się na ciągnięcie tego układu to w pewnym momencie nie dasz rady.

Miałam do czynienia z takim przypadkiem osoby, która opiekowała się chorym członkiem rodziny. Po pół roku kobieta była ledwo żywa. Na koniec sama się posypała i długo odchorowywała ta sytuacje fizycznie i psychicznie.

Edit: jesteście w związku dość dlugo, wiec pewnie Ci żal, ale pomyśl ile lat stracisz jak się zgodzisz na robienie za darmową opiekunkę?

Mówisz ze matka dziewczyny popełniła błąd nie ucząc jej samodzielności? Drugim błędem na pewno było nie uświadomienie bratu jak wymagająca jest opieka nad siostra. I że jeżeli chce realnie pomoc to powinien robić coś więcej niż tylko chodzić z nią na spacer.

Edytowane przez meggan02
Czas edycji: 2017-01-21 o 17:57
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:53   #146
getlock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Problemy...

Tak, rozmawiałam już.
getlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:55   #147
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problemy...

i kiedy się wyprowadzają?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:58   #148
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Pełnomocnictwo do konta można załatwić korespondencyjnie.

A po drugie, można też zlecić przelew, taki zwykły, przez internet, albo telefon.


Przede wszystkim, matka nie ma prawa do tych środków, bo się córką nie zajmuje. Renta należy się dziewczynie, a nie matce z racji bycia matką.
Po drugie, środki wpływają na konto matki, co oznacza, że dziewczyna jest już ubezwłasnowolniona.

Wiem, ze jest ubezwlasnowolniona, ale nawet w takim przypadku trzeba miec zgode Sadu na umieszczenie osoby ubezwlasnowolnionej w domu opieki. To, ze ktos jest ubezwlasnowolniony, nie oznacza, ze nikt nie ma kontroli nad tym, co robi opiekun prawny (a jest nim zapewne matka), tzn. opiekun prawny dysponuje majatkiem podopiecznego (ale nie oznacza to, ze ten majatek staje sie wlasnoscia opiekuna), ale w waznych dla podopiecznego sprawach musi pytac o zgode Sadu, a takie wazne sprawy to np. umieszczenie w DPSie, sprzedaz nieruchomosci nalezacej do podopiecznego, kupno nieruchomosci, przeprowadza za granice, itp.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Renta należy się dziewczynie, a nie matce z racji bycia matką.
Ale dziewczyna jest ubezwlasnowolniona, wiec sila rzeczy sama nie wyplaci pieniedzy z bankomatu, nie pojdzie do banku, itp. Dlatego ta renta wplywa na konto opiekuna prawnego.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:58   #149
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Problemy...

Nie wiem po co te dywagacje na temat pieniedzy (ile kto dostaje i jakies teorie spiskowe) gdy autorka stoi przed decyzja:
Albo godzi sie z tym co jej zostalo narzucone i robi kolo siostry do smierci. Przeciez opiekunka z MOPSU (o ile on wyrazi zgode i pokryje koszta - co watpliwe) nie bedzie przy nich non stop, chocby rano - gdy autorka bedzie znajdowac niespodzianki w lozku czy tez w weekendy.
Wiec bedzie to pomoc bardzo dorazna, ktora w zyciu autorki niewiele na dobra sprawe zmieni) i wtedy teamt kasy jest istotny
Albo warunek -- siostra do osrodka (ale jak ktos to napisal to moze potrwac nawe latami)

Ja niestety widze 3 i i jedyne rozwiazanie - rozstanie i pozegnanie sie obojgiem mozliwi jak najszybciej.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:03   #150
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Ale dziewczyna jest ubezwlasnowolniona, wiec sila rzeczy sama nie wyplaci pieniedzy z bankomatu, nie pojdzie do banku, itp. Dlatego ta renta wplywa na konto opiekuna prawnego.
To nie pisz w takiej sytuacji, że matka ma się z nimi podzielić pieniędzmi.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-08 11:06:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.