Mamy sierpień 2022 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-13, 18:46   #181
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Hej, gratuluję dobrych wieści

ja mam dziś wizytę na 17 u ginekologa, mam stresa. Bardzo bym chciała już wstać i normalnie funkcjonować. Siedzę w domu już od miesiąca i mam tego serdecznie dosyć.

Usg prenatalne dopiero przede mną, mi z okresu wychodzi termin na 31.08, dlatego to wszystko wolniej będzie szło niż u Was pewnie .
Jak po wizycie?


Wczoraj weszłam w 12 tydzień, więc jest już II trymestr - ależ to leci!


Czy miałyście może problem z bólem nerki? Wczoraj wieczorem tak mnie chwyciło, że do dzisiaj każdy ruch liczy się z bólem...
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 08:31   #182
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

A drugi trymestr nie zaczyna się od 4l14 tygodnia?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 08:36   #183
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
A drugi trymestr nie zaczyna się od 4l14 tygodnia?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Tak, pofikało mi się za bardzo sobie przyspieszyłam

Ból nerki do dziś się utrzymuje, choć rano było trochę lepiej. Jak będzie gorzej w końcu wybiorę się do jakiegoś lekarza..
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 09:19   #184
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Tak, pofikało mi się za bardzo sobie przyspieszyłam



Ból nerki do dziś się utrzymuje, choć rano było trochę lepiej. Jak będzie gorzej w końcu wybiorę się do jakiegoś lekarza..
Może idź skontroluje bo z metkami to różnie bywa. A mocz badalas?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 10:27   #185
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

warto sprawdzić, być może ta nerka to sprawa niezależna od ciąży...

Ja mam z kolei dość głupie pytanie - czy któraś z Was w pracy korzysta np. z karty multisport albo innego świadczenia opłacanego/współfinansowanego przez pracodawcę? Czy w momencie przejścia na L4, kiedy płacić zaczyna ZUS to te benefity przepadają? Wydaje mi się, że na logikę tak powinno być, ale może się mylę
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 14:41   #186
baska1912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja u poprzedniego pracodawcy jak byłam na półrocznym L4 miałam normalnie prywatną opiekę medyczną. Teraz też mam normalnie. Może to zależy od wielkości firmy (ile zatrudnia pracowników)
baska1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 09:56   #187
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Dzięki za informacje
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-15, 11:44   #188
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Może idź skontroluje bo z metkami to różnie bywa. A mocz badalas?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Będę robiła w czwartek trochę lepiej się czuję, choć czasem jeszcze pobolewa. Wolałabym wrócić do siebie, bo jednak tęskno mi za ćwiczeniami, które robiłam 2x w tygodniu.

W piątek pierwsze prenatalne, obawiam się jak nie wiem... czy wszystko będzie dobrze...
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 11:29   #189
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Daj znać po badaniach. Ja wczoraj byłam na wizycie nadal nie wiadomo kto tam siedzi ale maluszek ładnie się rozwija serduszko bije no i u mnie już 13+6 więc za chwilę zacznę 15 tydzień data porodu nie zmieniła z e dalej na 20 sierpień
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 16:21   #190
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie po badaniu termin się zmienił na 21.08, więc kto wie, może urodzimy tego samego dnia
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:04   #191
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie obecnie 13+2.
Jestem po badaniach prenatalnych i wstępnie wszystko wydaje się ok, widziałam rączki i nóżki trochę było nieposłuszne, bo stanęło na głowie i nie dało Pani dr zrobić dokładnych wymiarów maleństwo ma już 7,5 cm (ależ to szybko rośnie!). Do 2 tygodni mam mieć wyniki Pappa.

Dzisiaj wizyta u gin z nfz
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-21, 09:50   #192
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
U mnie obecnie 13+2.
Jestem po badaniach prenatalnych i wstępnie wszystko wydaje się ok, widziałam rączki i nóżki trochę było nieposłuszne, bo stanęło na głowie i nie dało Pani dr zrobić dokładnych wymiarów maleństwo ma już 7,5 cm (ależ to szybko rośnie!). Do 2 tygodni mam mieć wyniki Pappa.

Dzisiaj wizyta u gin z nfz
Super wieści, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 11:19   #193
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Super wieści, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oby było tak dalej uff

Dziewczyny, co tam u Was? Jak się czujecie?
Tak ostatnio tutaj cicho.
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-23, 14:17   #194
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
oby było tak dalej uff

Dziewczyny, co tam u Was? Jak się czujecie?
Tak ostatnio tutaj cicho.
U mnie dalej bez objawów a aplikacja pokazuje już 18 tydzień Za tydzień wizyta i podejrzymy Maluszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-24, 07:38   #195
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Jak po wizycie?


Wczoraj weszłam w 12 tydzień, więc jest już II trymestr - ależ to leci!


Czy miałyście może problem z bólem nerki? Wczoraj wieczorem tak mnie chwyciło, że do dzisiaj każdy ruch liczy się z bólem...
Ahh opiero odpisuje, wybacz.

U mnie już dużo lepiej po miesiacu więzienia jestem w końcu na chodzi. Co prawda z samopoczuciem różnie-raz lepiej raz gorzej, ale grunt, że nie muszę leżeć.

Trochę się miałam pecha, bo robiłam dwa tyg. temu badanie prenatalne z krwi SANCO i zniszczyli w lab moją próbkę, dzis jade na ponowne pobranie ehh.

Ale za mna już USG prenatalne i wszystko na szczęście w normie, na razie lekarzowi bardziej to wygląda na chłopca, ale zobaczymy.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
U mnie obecnie 13+2.
Jestem po badaniach prenatalnych i wstępnie wszystko wydaje się ok, widziałam rączki i nóżki trochę było nieposłuszne, bo stanęło na głowie i nie dało Pani dr zrobić dokładnych wymiarów maleństwo ma już 7,5 cm (ależ to szybko rośnie!). Do 2 tygodni mam mieć wyniki Pappa.

Dzisiaj wizyta u gin z nfz
a powiedzieli Ci płeć?
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-24, 07:49   #196
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ahh opiero odpisuje, wybacz.

U mnie już dużo lepiej po miesiacu więzienia jestem w końcu na chodzi. Co prawda z samopoczuciem różnie-raz lepiej raz gorzej, ale grunt, że nie muszę leżeć.

Trochę się miałam pecha, bo robiłam dwa tyg. temu badanie prenatalne z krwi SANCO i zniszczyli w lab moją próbkę, dzis jade na ponowne pobranie ehh.

Ale za mna już USG prenatalne i wszystko na szczęście w normie, na razie lekarzowi bardziej to wygląda na chłopca, ale zobaczymy.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------



a powiedzieli Ci płeć?
Jejku, całe szczęście, że już lepiej się czujesz! Teraz pogoda robi się coraz lepsza, to będziesz korzystać

U mnie Pani dr z nfz zleciła by ponownie zrobić badania toxoplasmy IgG, bo wyszło mi 65,7, gdzie IgM było 0,07 twierdziła, że albo fałszywie wynik wyszedł, albo w ostatnim czasie przechodziłam jakieś zakażenie bakteryjne albo mogę mieć nadal zakażenie i musiałabym iść do zakaźnego
Miałyście podobną sytuację?


No właśnie z tego co wiem, to w pierwszych badaniach prenatalnych można już orientacyjnie dowiedzieć się jaka jest płeć, ale nic mi nie powiedziano mimo, że maluch stanął na głowie ale mam nadzieję, że czegoś więcej się dowiem jak będę na kontroli u gin za 2 tygodnie
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-24, 08:33   #197
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Jejku, całe szczęście, że już lepiej się czujesz! Teraz pogoda robi się coraz lepsza, to będziesz korzystać

U mnie Pani dr z nfz zleciła by ponownie zrobić badania toxoplasmy IgG, bo wyszło mi 65,7, gdzie IgM było 0,07 twierdziła, że albo fałszywie wynik wyszedł, albo w ostatnim czasie przechodziłam jakieś zakażenie bakteryjne albo mogę mieć nadal zakażenie i musiałabym iść do zakaźnego
Miałyście podobną sytuację?


No właśnie z tego co wiem, to w pierwszych badaniach prenatalnych można już orientacyjnie dowiedzieć się jaka jest płeć, ale nic mi nie powiedziano mimo, że maluch stanął na głowie ale mam nadzieję, że czegoś więcej się dowiem jak będę na kontroli u gin za 2 tygodnie
Niestety nie spotkałam się z taką sytuacją , ale powtórka badań na pewno już coś więcej powie, a miałaś ostatnio jakieś objawy towarzyszące tej chorobie? (chyba, że nie muszą być, szczerze mówiąc niewiele mi wiadomo o tej chorobie).

Trzymam kciuki, żeby było dobrze
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-28, 15:56   #198
caroline940
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cześć dziewczyny, jak się macie?
Baaardzo długo mnie tu nie było głównie przez jakieś zawirowania ciążowe i że już nie mogę robić tak dużo jak bym chciała

Gratuluję wszystkim, którzy już znają płeć <3

Ja właśnie zaczęłam drugi trymestr w zeszłym tygodniu. Jestem po prenatalnych i po PAPP-a, wszystko było w porządku. Płci jeszcze nie znam. Jutro kontrola u gina prowadzącego wszystkie niedogodności z 1 trymestru poszły w niepamięć, natomiast ostatnio szybko się wkurzam strasznie.
Praktycznie dalej nie mam brzucha, więc czasem dalej do mnie ta ciąża nie dociera haha.

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Jejku, całe szczęście, że już lepiej się czujesz! Teraz pogoda robi się coraz lepsza, to będziesz korzystać

U mnie Pani dr z nfz zleciła by ponownie zrobić badania toxoplasmy IgG, bo wyszło mi 65,7, gdzie IgM było 0,07 twierdziła, że albo fałszywie wynik wyszedł, albo w ostatnim czasie przechodziłam jakieś zakażenie bakteryjne albo mogę mieć nadal zakażenie i musiałabym iść do zakaźnego
Miałyście podobną sytuację?
Mnie w moich wynikach IGG wyszło bardzo wysokie >650, natomiast IGM miałam 1,18 gdzie niereaktywni jest 1. Byłam mega przerażona, że mam takso, a to był początek ciąży. Byłam z tym u ogólnego, Pani stwierdziła, że raczej miałam kontakt. Międzyczasie zrobiłam awidność, która wskazuje jak dawno przebyłam zakażenie. i skonsultowałam z ginem, który kazał iść do zakaźnego. Zakaźny powiedział, że skoro awidność jest wysoka to toksoplazmozę przebyłam jeszcze przed ciążą.
U Ciebie prawdopodobne jest, że przeszłaś już toksoplazmozę już bardzo dawno temu, przez co IGG jeszcze jest podwyższone. Przez to, że IGM jest niskie raczej nie masz się czym martwić

Jakbyś chciała jeszcze o coś dopytać czy coś to śmiało pisz
caroline940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 12:12   #199
Monika9966
Przyczajenie
 
Avatar Monika9966
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cześć u mnie wszystko w porządku, tylko jestem bardzo senna ale wszystkie wyniki są w porządku

Dzisiaj byłam u lekarki i już 22 marca będę miała badania połówkowe aż nie mogę w to uwierzyć
Monika9966 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-01, 14:10   #200
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie dopiero 14 tyg., wiec do połówkowych jeszcze daleko . A w którym tyg. robicie? Bo można jakoś między 18, a 22 ale zalecają bliżej późniejszego terminu raczej.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 14:22   #201
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Monika9966 Pokaż wiadomość
Cześć u mnie wszystko w porządku, tylko jestem bardzo senna ale wszystkie wyniki są w porządku

Dzisiaj byłam u lekarki i już 22 marca będę miała badania połówkowe aż nie mogę w to uwierzyć
Ja mam 23 marca i już nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 14 tyg., wiec do połówkowych jeszcze daleko . A w którym tyg. robicie? Bo można jakoś między 18, a 22 ale zalecają bliżej późniejszego terminu raczej.
Ja będę miala około 21 tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 16:29   #202
Monika9966
Przyczajenie
 
Avatar Monika9966
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 14 tyg., wiec do połówkowych jeszcze daleko . A w którym tyg. robicie? Bo można jakoś między 18, a 22 ale zalecają bliżej późniejszego terminu raczej.

Ja będę miała w 21 tygodniu
Monika9966 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 14:03   #203
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez caroline940 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jak się macie?
Baaardzo długo mnie tu nie było głównie przez jakieś zawirowania ciążowe i że już nie mogę robić tak dużo jak bym chciała

Gratuluję wszystkim, którzy już znają płeć <3

Ja właśnie zaczęłam drugi trymestr w zeszłym tygodniu. Jestem po prenatalnych i po PAPP-a, wszystko było w porządku. Płci jeszcze nie znam. Jutro kontrola u gina prowadzącego wszystkie niedogodności z 1 trymestru poszły w niepamięć, natomiast ostatnio szybko się wkurzam strasznie.
Praktycznie dalej nie mam brzucha, więc czasem dalej do mnie ta ciąża nie dociera haha.



Mnie w moich wynikach IGG wyszło bardzo wysokie >650, natomiast IGM miałam 1,18 gdzie niereaktywni jest 1. Byłam mega przerażona, że mam takso, a to był początek ciąży. Byłam z tym u ogólnego, Pani stwierdziła, że raczej miałam kontakt. Międzyczasie zrobiłam awidność, która wskazuje jak dawno przebyłam zakażenie. i skonsultowałam z ginem, który kazał iść do zakaźnego. Zakaźny powiedział, że skoro awidność jest wysoka to toksoplazmozę przebyłam jeszcze przed ciążą.
U Ciebie prawdopodobne jest, że przeszłaś już toksoplazmozę już bardzo dawno temu, przez co IGG jeszcze jest podwyższone. Przez to, że IGM jest niskie raczej nie masz się czym martwić

Jakbyś chciała jeszcze o coś dopytać czy coś to śmiało pisz
No właśnie lekarka z nfz też twierdziła, że musiałam dawno przejść ze względu na to, że IGM jest niskie. Też skierowała na awidność, ale jeszcze nie zrobiłam, bo taka gonitwa ostatnio i jeszcze ta wojna, że zapominam rano podjechać do laboratorium
W poniedziałek mam prywatną wizytę, zobaczę co też powie na to Pani dr

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 14 tyg., wiec do połówkowych jeszcze daleko . A w którym tyg. robicie? Bo można jakoś między 18, a 22 ale zalecają bliżej późniejszego terminu raczej.
U mnie obecnie 14+4 i też nie mam ustalonego terminu połówkowego, ale będąc na Pappa to powiedziano mi, aby najlepiej zapisać się w terminie 20 tygodnia.

Kurcze, obawiam się jak to będzie przez tą wojnę... wszystko pójdzie cenowo do góry, to będzie nasze 1 dziecko i nic po nikim nie mam... strach się bać jakie to czasy nas czekają...
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 18:53   #204
caroline940
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero 14 tyg., wiec do połówkowych jeszcze daleko . A w którym tyg. robicie? Bo można jakoś między 18, a 22 ale zalecają bliżej późniejszego terminu raczej.
Ja jak byłam na prenatalnych w pierwszym trymestrze to Pani od razu umówiła mnie na drugi. Mam mieć 8 kwietnia połówkowe. Jak liczyłam to będzie to 20 tydzień

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
No właśnie lekarka z nfz też twierdziła, że musiałam dawno przejść ze względu na to, że IGM jest niskie. Też skierowała na awidność, ale jeszcze nie zrobiłam, bo taka gonitwa ostatnio i jeszcze ta wojna, że zapominam rano podjechać do laboratorium
W poniedziałek mam prywatną wizytę, zobaczę co też powie na to Pani dr


U mnie obecnie 14+4 i też nie mam ustalonego terminu połówkowego, ale będąc na Pappa to powiedziano mi, aby najlepiej zapisać się w terminie 20 tygodnia.

Kurcze, obawiam się jak to będzie przez tą wojnę... wszystko pójdzie cenowo do góry, to będzie nasze 1 dziecko i nic po nikim nie mam... strach się bać jakie to czasy nas czekają...
Skoro lekarka też tak uważa myślę, że będzie okej ja się też bardzo dużo strachu najadłam przez to, zwłaszcza, że wszystkie wyniki miałam wysokie, a okazało się, że nie było po co Pan ginekolog z resztą od początku mnie uspokajał, że to nic strasznego a i tak będą nam badania na toxo robić jeszcze raz.

Nie ma co się podłamywać. Też nie mam nic po nikim. Może nie będzie źle ja ogólnie jestem za zero waste, pewnie będę szukać ciuszków po vinted itd.

Jak w ogóle u Was dziewczyny z L4? jesteście już? macie jakiś konkretny plan kiedy iść? Lekarz niby powiedział, że kiedy będę miała ochotę, to żeby mu powiedzieć, ale w sumie sama nie wiem kiedy się na to zdecydować.
caroline940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 08:10   #205
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez caroline940 Pokaż wiadomość
Ja jak byłam na prenatalnych w pierwszym trymestrze to Pani od razu umówiła mnie na drugi. Mam mieć 8 kwietnia połówkowe. Jak liczyłam to będzie to 20 tydzień



Skoro lekarka też tak uważa myślę, że będzie okej ja się też bardzo dużo strachu najadłam przez to, zwłaszcza, że wszystkie wyniki miałam wysokie, a okazało się, że nie było po co Pan ginekolog z resztą od początku mnie uspokajał, że to nic strasznego a i tak będą nam badania na toxo robić jeszcze raz.

Nie ma co się podłamywać. Też nie mam nic po nikim. Może nie będzie źle ja ogólnie jestem za zero waste, pewnie będę szukać ciuszków po vinted itd.

Jak w ogóle u Was dziewczyny z L4? jesteście już? macie jakiś konkretny plan kiedy iść? Lekarz niby powiedział, że kiedy będę miała ochotę, to żeby mu powiedzieć, ale w sumie sama nie wiem kiedy się na to zdecydować.
Ja nie jestem na L4, cały czas pracuję i zamierzam pracować tak długo jak będę tylko w stanie (jestem zbyt ruchliwa i siedzenie w domu by mnie dobiło ). Całe szczęście nie mam żadnych przeciwskazań, bo to tylko praca biurowa. Myślę, że tak do 6 lub początku 7 miesiąca popracuję, ale czas pokaże, jeszcze nie wiem
To prawda, lekarze bardzo chętnie rozdają ciążowe L4 i byli zdziwieni, że nie chcę skorzystać
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 09:13   #206
caroline940
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem na L4, cały czas pracuję i zamierzam pracować tak długo jak będę tylko w stanie (jestem zbyt ruchliwa i siedzenie w domu by mnie dobiło ). Całe szczęście nie mam żadnych przeciwskazań, bo to tylko praca biurowa. Myślę, że tak do 6 lub początku 7 miesiąca popracuję, ale czas pokaże, jeszcze nie wiem
To prawda, lekarze bardzo chętnie rozdają ciążowe L4 i byli zdziwieni, że nie chcę skorzystać
Tzn u mnie lekarz mówił, że póki co nie widzi potrzeby, ale jeśli ja będę chciała iść to żeby mu dać znać. Ja w sumie też się dobrze czuję, tyle, że czasem rano robi mi się słabo a niestety dojeżdżam do pracy 40 minut samochodem i tego trochę się boję
dodatkowo pracuje z dzieciakami takimi od 1 do 8 klasy i czasem się boję, żeby przypadkowo nie oberwać w brzuch. Z jednej strony chciałabym jak najdłużej, a z drugiej właśnie tego typu rzeczy mnie martwią i jestem rozdarta.
caroline940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 10:01   #207
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja też jeszcze pracuję, póki co zamierzam popracować przynajmniej do końca kwietnia, a potem zobaczę jak się będę czuć. Akurat zacznę wtedy 6 miesiąc.
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 13:53   #208
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Dzień dobry ja byłam dziś na wizycie wszytko jest okey dzidzia siedziała plecami i miała w nosie nie chciała pokazać co ma między nogami

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 17:11   #209
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja jestem na l4 od pierwszej wizyty, ze względu na zagrożona ciąże, teraz już nie muszę leżeć, ale i tak muszę się oszczędzać, a ze pracuje jako nauczyciel w przedszkolu to byłoby z tym ciężko. Tak wiec pewnie już nie wrócę. Poza tym z dobrych wieści to dostałam w końcu wyniki badań prenatalnych z krwi SANCO i wszystko wyszło dobrze, a płeć to chłopiec. Raczej już się to nie zmieni, bo podobno wiarygodność to 99,5%, a i przy usg tak lekarz obstawił.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 20:54   #210
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

czyli naprawdę póki co same chłopaki!
Dziewczyny, które już wiedzą i te, które jeszcze czekają na potwierdzenie płci - miałyście/macie jakieś przeczucia, czy to będzie chłopiec czy dziewczynka? Sprawdziły się?
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-03 20:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.