Mamy sierpień 2022 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-03, 21:04   #211
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
czyli naprawdę póki co same chłopaki!
Dziewczyny, które już wiedzą i te, które jeszcze czekają na potwierdzenie płci - miałyście/macie jakieś przeczucia, czy to będzie chłopiec czy dziewczynka? Sprawdziły się?
Ja w każdej ciąży czuje chłopczyka 🤪 Póki co dwa razy się sprawdziło, a raz nie 🤪

Ja dziś też byłam na wizycie, Maluszek ma ponad 12 cm i moja gin dalej twierdzi że dziewczynka 23 marca na połówkowych się okaże czy ma rację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja jestem na l4 od pierwszej wizyty, ze względu na zagrożona ciąże, teraz już nie muszę leżeć, ale i tak muszę się oszczędzać, a ze pracuje jako nauczyciel w przedszkolu to byłoby z tym ciężko. Tak wiec pewnie już nie wrócę. Poza tym z dobrych wieści to dostałam w końcu wyniki badań prenatalnych z krwi SANCO i wszystko wyszło dobrze, a płeć to chłopiec. Raczej już się to nie zmieni, bo podobno wiarygodność to 99,5%, a i przy usg tak lekarz obstawił.
Super że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja byłam dziś na wizycie wszytko jest okey dzidzia siedziała plecami i miała w nosie nie chciała pokazać co ma między nogami

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Najważniejsze że wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-04, 09:20   #212
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
czyli naprawdę póki co same chłopaki!
Dziewczyny, które już wiedzą i te, które jeszcze czekają na potwierdzenie płci - miałyście/macie jakieś przeczucia, czy to będzie chłopiec czy dziewczynka? Sprawdziły się?
Nie mam żadnych przeczuć, choć z Tż wolelibyśmy chyba dziewczynkę, bo dookoła same chłopaki

W poniedziałek mam wizytę kontrolną, to może coś uda się dowiedzieć, a jak nie, to dopiero na połówkowych jakoś początkiem kwietnia.
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-05, 13:12   #213
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja miałam od początku przeświadczenie, ze będę mieć córkę. Miałam przygotowane już imiona. Okazało się, ze moja intuicja jest guzik warta 😂. Sadze, ze to było bardziej myślenie życzeniowe, bo z mężem chcieliśmy mieć córkę, a ze będzie chłopak to nic, ważne żeby był zdrowy i aby poród pomyślnie przebiegł dla nas.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 14:02   #214
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Jak u Was samopoczucie?
Ja od 3 dni mam popołudniowe i wieczorne bóle głowy, które czasem doprowadzają do mdłości. Macie na to jakieś sposoby?

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Poza tym w końcu mam ustalone połówkowe na 20.04
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 15:21   #215
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Mnie też teraz często boli głowa, jedyny sposób póki co to paracetamol...
U mnie poza tym ok, tylko wieczorami jestem już zmęczona tak jakbym codziennie biegała maraton
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 16:01   #216
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja właśnie kończę chorowanie Covida. Moja ciąża to pasmo ciągłych dolegliwości 😔. Boje się co będzie dalej… Miałam mieć standardowa wizytę u gin w czwartek, ale idę dopiero w poniedziałek. Martwię się, żeby po tym wirusie dziecku nic się nie stało.



Ja mam połówkowe 13.04
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 19:46   #217
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
Mnie też teraz często boli głowa, jedyny sposób póki co to paracetamol...
U mnie poza tym ok, tylko wieczorami jestem już zmęczona tak jakbym codziennie biegała maraton
Czuję się dokładnie tak samo!


Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja właśnie kończę chorowanie Covida. Moja ciąża to pasmo ciągłych dolegliwości 😔. Boje się co będzie dalej… Miałam mieć standardowa wizytę u gin w czwartek, ale idę dopiero w poniedziałek. Martwię się, żeby po tym wirusie dziecku nic się nie stało.



Ja mam połówkowe 13.04
Zdrówka nawet tak nie myśl, że może być jeszcze gorzej... Na innych wątkach dziewczyny też przechodziły covida i było wszystko ok. Głowa do góry


Ja właśnie zastanawiam się czy szczepić się na 3 dawkę czy nie? Dawkę przypominającą miałam mieć w styczniu, ale zaszłam w ciążę i zrezygnowałam. Lekarz mówi, że około 20 tygodnia już można i niby zaleca, ale sama nie wiem wiedząc, że przy pierwszej i drugiej dawce 2 dni gorączkowałam i byłam totalnie rozbita...
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-13, 21:08   #218
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Czuję się dokładnie tak samo!



Zdrówka nawet tak nie myśl, że może być jeszcze gorzej... Na innych wątkach dziewczyny też przechodziły covida i było wszystko ok. Głowa do góry


Ja właśnie zastanawiam się czy szczepić się na 3 dawkę czy nie? Dawkę przypominającą miałam mieć w styczniu, ale zaszłam w ciążę i zrezygnowałam. Lekarz mówi, że około 20 tygodnia już można i niby zaleca, ale sama nie wiem wiedząc, że przy pierwszej i drugiej dawce 2 dni gorączkowałam i byłam totalnie rozbita...
Moja lekarka zalecała zrobić przeciwciała i jak będą wysokie to wtedy lepiej zaszczepić się po porodzie. Covid przeszłam bezobjawowo w styczniu, więc myślę że teraz już nawet nie będę robiła tych przeciwciał tylko zaszczepie się po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-14, 06:18   #219
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja się szczepiłam dawką przypominającą w zeszłym tygodniu, to był 16 tc. Pytałam lekarza, czy mogę wcześniej i powiedział, że niby można, ale dla bezpieczeństwa warto poczekać do 15 tygodnia. Pierwsze dwie dawki miałam Moderny, teraz wybrałam Pfizera (gdzieś znalazłam informację, że najlepszy dla kobiet w ciąży) i nie miałam potem żadnych dolegliwości.
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-14, 14:07   #220
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja też się szczepiłam dwoma dawkami, przed ciążą, ale to dawno i certyfikat pod koniec lutego już wygasł. Teraz już przeszłam COVIDa i nie zamierzam się szczepić, ale i tak bylam sceptyczna co do tej 3 dawki. W ciąży prawie wszystko zabronione, ale szczepionka jak najbardziej ok . Mnie to jakoś nie przekonuje...

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Czuję się dokładnie tak samo!



Zdrówka nawet tak nie myśl, że może być jeszcze gorzej... Na innych wątkach dziewczyny też przechodziły covida i było wszystko ok. Głowa do góry


Ja właśnie zastanawiam się czy szczepić się na 3 dawkę czy nie? Dawkę przypominającą miałam mieć w styczniu, ale zaszłam w ciążę i zrezygnowałam. Lekarz mówi, że około 20 tygodnia już można i niby zaleca, ale sama nie wiem wiedząc, że przy pierwszej i drugiej dawce 2 dni gorączkowałam i byłam totalnie rozbita...
Dziękuje kochana , dziś mam wizytę, mam nadzieję, że wszystko będzie OK.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-15, 06:49   #221
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja też się szczepiłam dwoma dawkami, przed ciążą, ale to dawno i certyfikat pod koniec lutego już wygasł. Teraz już przeszłam COVIDa i nie zamierzam się szczepić, ale i tak bylam sceptyczna co do tej 3 dawki. W ciąży prawie wszystko zabronione, ale szczepionka jak najbardziej ok . Mnie to jakoś nie przekonuje...

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------





Dziękuje kochana , dziś mam wizytę, mam nadzieję, że wszystko będzie OK.
Jak wizyta?

Ja nam wizyte w czwartek nadal nie wiadomo kto siedzi w brzuszku


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-16, 08:55   #222
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Jak wizyta?

Ja nam wizyte w czwartek nadal nie wiadomo kto siedzi w brzuszku


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
A dziekuję, wszystko ok na szczęście teraz tylko czekać na połówkowe.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 09:51   #223
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Co u Was dziewczyny?
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 12:28   #224
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandaaa09 Pokaż wiadomość
Co u Was dziewczyny?
U mnie spokojnie, brzuszek powoli się pojawia i mam problem z niektórymi dżinsami rozglądam się powoli za zakupami dla mnie, dla maleństwa jeszcze nic (poczekam do połówkowych, które mam 20.04).

Powoli myślę co kupić w najbliższych miesiącach (raczej stawiam na olx), tak więc polecacie swoją drogą kosz mojżesza? Warto czy nie opłaca się kupować?
Poza tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 15:10   #225
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
U mnie spokojnie, brzuszek powoli się pojawia i mam problem z niektórymi dżinsami rozglądam się powoli za zakupami dla mnie, dla maleństwa jeszcze nic (poczekam do połówkowych, które mam 20.04).

Powoli myślę co kupić w najbliższych miesiącach (raczej stawiam na olx), tak więc polecacie swoją drogą kosz mojżesza? Warto czy nie opłaca się kupować?
Poza tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?
Ja też nic nie mam i zacznę się powoli rozglądać po połówkowych. Co do wiedzy nt. wózków, koszów itd. też jestem póki co zielona. Ale zaopatrzyłam się w książkę, która często jest polecana Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem i tam jest wiele rzeczy wyjaśnionych, na co np. zwracać uwagę przy zakupie tych wszystkich akcesoriów. Ale jeszcze nie czytałam, w najbliższych tygodniach się zabiorę, żeby przed zakupami wiedzieć co i jak .

Co do ciuchów, ja jestem niby szczupła i nie przytyłam dużo (z 2kg), ale nie mieszczę się już w żadne jeansy, chodzę w spodniach typu legginsy, dresy itp . Zresztą tak wygodniej . Pewnie powoli będą się rozglądać i za ciuchami dla ciężarnych.

A pochwalę się też, że byłam dziś na basenie i super sprawa. Jak mi zdrowie pozwoli to chcę chodzić tak 2-3 razy w tygodniu.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 15:57   #226
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
U mnie spokojnie, brzuszek powoli się pojawia i mam problem z niektórymi dżinsami rozglądam się powoli za zakupami dla mnie, dla maleństwa jeszcze nic (poczekam do połówkowych, które mam 20.04).



Powoli myślę co kupić w najbliższych miesiącach (raczej stawiam na olx), tak więc polecacie swoją drogą kosz mojżesza? Warto czy nie opłaca się kupować?

Poza tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?
Polecam stronę na fb wózkowe porady-gdy nie wiesz co kupić
Ja już powoli mam cała wyprawkę brakuje parę rzeczy ale dużo mam po starszym synku

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 18:43   #227
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

U mnie też wszystko w porządku. Póki co przytyłam tylko 1,5 kg ale noszę już tylko luźniejsze spodnie 13.04 idę na usg połówkowe, bardzo szybko ten czas leci! Póki co kupiłam tylko kilka rzeczy - odkupiłam kosz Mojżesza od koleżanki - zamierzam go używać jako dostawkę albo przenosić w nim bobasa po domu jak będę zajęta. Na próbę zamówiłam też kilka ubranek na vinted - dosłownie kilka zł za sztukę a jakość idealna, jakby tylko ktoś metkę oderwał czytam też o wózkach i zapewne w ciągu miesiąca-dwóch już coś kupimy
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 19:27   #228
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
U mnie też wszystko w porządku. Póki co przytyłam tylko 1,5 kg ale noszę już tylko luźniejsze spodnie 13.04 idę na usg połówkowe, bardzo szybko ten czas leci! Póki co kupiłam tylko kilka rzeczy - odkupiłam kosz Mojżesza od koleżanki - zamierzam go używać jako dostawkę albo przenosić w nim bobasa po domu jak będę zajęta. Na próbę zamówiłam też kilka ubranek na vinted - dosłownie kilka zł za sztukę a jakość idealna, jakby tylko ktoś metkę oderwał czytam też o wózkach i zapewne w ciągu miesiąca-dwóch już coś kupimy
Też mam 13.04 połówkowe a płeć już znasz?
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 23:37   #229
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Tak, będzie syn pierworodny
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 08:43   #230
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
Tak, będzie syn pierworodny
Tak jak i u mnie
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 08:56   #231
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja też nic nie mam i zacznę się powoli rozglądać po połówkowych. Co do wiedzy nt. wózków, koszów itd. też jestem póki co zielona. Ale zaopatrzyłam się w książkę, która często jest polecana Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem i tam jest wiele rzeczy wyjaśnionych, na co np. zwracać uwagę przy zakupie tych wszystkich akcesoriów. Ale jeszcze nie czytałam, w najbliższych tygodniach się zabiorę, żeby przed zakupami wiedzieć co i jak .

Co do ciuchów, ja jestem niby szczupła i nie przytyłam dużo (z 2kg), ale nie mieszczę się już w żadne jeansy, chodzę w spodniach typu legginsy, dresy itp . Zresztą tak wygodniej . Pewnie powoli będą się rozglądać i za ciuchami dla ciężarnych.

A pochwalę się też, że byłam dziś na basenie i super sprawa. Jak mi zdrowie pozwoli to chcę chodzić tak 2-3 razy w tygodniu.
Rozejrzę się za tą książką polecasz jeszcze jakieś książki takie dla początkujących?

Też jestem szczupła i jak byłam na ostatniej wizycie gin to lekarka była zdziwiona, że jestem w końcówce 4 miesiąca (przybyło raptem 1 kg).
Fakt dżinsy idą powoli w odstawkę, teraz tylko jegginsy lub legginsy ale co jak co wygodniej w sukienkach, bo jednak nic nie uwiera.

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Polecam stronę na fb wózkowe porady-gdy nie wiesz co kupić
Ja już powoli mam cała wyprawkę brakuje parę rzeczy ale dużo mam po starszym synku

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Dobrze wiedzieć, dzięki

Cytat:
Napisane przez Kasia9874 Pokaż wiadomość
Tak, będzie syn pierworodny

U mnie wciąż niewiadoma może za miesiąc będę w końcu coś wiedziała!
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 13:31   #232
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja już po prenatalnych Wszystko w porządku, 345 gram zdrowej dziewczynki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 10:19   #233
Kasia9874
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamy sierpień 2022

Super! Gratuluję to chyba pierwsza potwierdzona dziewczynka na grupie w ogóle zainteresowałam się tematem, bo pamiętam jak Anastazja pisała, że wokół same chłopaki i faktycznie - na grupach na fb też zdecydowana większość dziewczyn będzie miała synków. Wg statystyk Gusu w ostatnich latach co roku rodzi się ok. 10 tyś więcej chłopców niż dziewczynek! to bardzo duża różnica chyba....

Ja mam z kolei pytanie do mam jeszcze pracujących lub które dopiero w tym roku przeszły na L4. Czy na początku roku składałyście PIT-2 w związku z polskim ładem? Trzeba było go złożyć przed pierwszą wypłatą, ale z tego co mówili u mnie w pracy, w każdej chwili można go wycofać. Szukałam informacji w internecie, ale nadal nie jestem pewna co robić, czy go wycofywać, jeśli pójdę za 2-3 miesiące na L4? Chcę w przyszłym roku uniknąć zwrotów do Urzędu Skarbowego...
Kasia9874 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 11:44   #234
Monika9966
Przyczajenie
 
Avatar Monika9966
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy sierpień 2022

Ja również po prenatalnych i też będzie dziewczynka - 366 gram

Czy Wy czujecie już wyraźnie ruchy ? U mnie bardzo lekko. W opisie USG mam taki zapis : Łożysko na ścianie przednio-bocznej lewej, nie wiem czy to może to ma wpływ, że ruchy są mniej wyczuwalne?

Czy planujecie zapisać się do szkoły rodzenia?

Jeśli chodzi o ZUS, to ja wypełniałam PIT2, a i tak kwota wolna od podatku nie jest przez nich respektowana, rozmawiałam z urzędniczką i powiedziała, że oni się tym nie zajmują i odciągają 17% od całości wynagrodzenia. W urzędzie skarbowym dostałam informację, że w tym przypadku przed pierwszą wypłatą powinnam wypełnić PIT3 o czym oczywiście nie wiedziałam. W zaistniałej sytuacji będę musiała czekać na zwrot podatku , aż się boje ile na macierzyńskim dostanę jak mi tyle będą potrącać
Monika9966 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 13:15   #235
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpień 2022

Dzień dobry ja też po połówkowych u mnie chłopczyk 281 gram (19+2)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 09:22   #236
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

[QUOTE=iza89;89158889]Rozejrzę się za tą książką polecasz jeszcze jakieś książki takie dla początkujących?

Też jestem szczupła i jak byłam na ostatniej wizycie gin to lekarka była zdziwiona, że jestem w końcówce 4 miesiąca (przybyło raptem 1 kg).
Fakt dżinsy idą powoli w odstawkę, teraz tylko jegginsy lub legginsy ale co jak co wygodniej w sukienkach, bo jednak nic nie uwiera.


Dobrze wiedzieć, dzięki

Mam jeszcze coś takiego, właśnie zaczynam czytać
https://www.vinted.pl/kobiety/akceso...-ksiazka-ciaza

Siostra mi dała, opisuje co się dzieje z kobietą w ciąży, ale też jak zajmować się noworodkiem.

Gratuluję dziewczyny zazdroszczę, że już macie badanie za sobą i że wszystko ok Ja muszę jeszcze poczekać dwa tygodnie.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 07:56   #237
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Ja już po prenatalnych Wszystko w porządku, 345 gram zdrowej dziewczynki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Cytat:
Napisane przez Monika9966 Pokaż wiadomość
Ja również po prenatalnych i też będzie dziewczynka - 366 gram

Czy Wy czujecie już wyraźnie ruchy ? U mnie bardzo lekko. W opisie USG mam taki zapis : Łożysko na ścianie przednio-bocznej lewej, nie wiem czy to może to ma wpływ, że ruchy są mniej wyczuwalne?

Czy planujecie zapisać się do szkoły rodzenia?

Jeśli chodzi o ZUS, to ja wypełniałam PIT2, a i tak kwota wolna od podatku nie jest przez nich respektowana, rozmawiałam z urzędniczką i powiedziała, że oni się tym nie zajmują i odciągają 17% od całości wynagrodzenia. W urzędzie skarbowym dostałam informację, że w tym przypadku przed pierwszą wypłatą powinnam wypełnić PIT3 o czym oczywiście nie wiedziałam. W zaistniałej sytuacji będę musiała czekać na zwrot podatku , aż się boje ile na macierzyńskim dostanę jak mi tyle będą potrącać
Gratulacje dziewczynki

Co do szkoły rodzenia, to planuję się zapisać na bezpłatne o ile uda mi się wcisnąć, bo jest dużo chętnych. Niestety mało miałam do czynienia z małymi dziećmi także taka szkoła myślę, że dużo mi da

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja też po połówkowych u mnie chłopczyk 281 gram (19+2)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Przewaga chłopaków jak na razie, gratulacje


Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u swojego gin i wszystko jest ok. Malec rośnie zdrowo, a płeć wciąż jest niewiadomą raczej na 75% będzie dziewczynka, ale okaże się za 2 tygodnie na połówkowych.

Wczoraj powiadomiłam pracodawcę o moim stanie i bardzo się ucieszył, co mnie zdziwiło. A tak się stresowałam
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-08, 14:20   #238
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

[QUOTE=iza89;89175268]Super


Gratulacje dziewczynki

Co do szkoły rodzenia, to planuję się zapisać na bezpłatne o ile uda mi się wcisnąć, bo jest dużo chętnych. Niestety mało miałam do czynienia z małymi dziećmi także taka szkoła myślę, że dużo mi da


Przewaga chłopaków jak na razie, gratulacje


Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u swojego gin i wszystko jest ok. Malec rośnie zdrowo, a płeć wciąż jest niewiadomą raczej na 75% będzie dziewczynka, ale okaże się za 2 tygodnie na połówkowych.

Wczoraj powiadomiłam pracodawcę o moim stanie i bardzo się ucieszył, co mnie zdziwiło. A tak się stresowałam:brzydal:[/QUO

To i tak długo wytrzymałaś
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-08, 14:40   #239
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Super


Gratulacje dziewczynki

Co do szkoły rodzenia, to planuję się zapisać na bezpłatne o ile uda mi się wcisnąć, bo jest dużo chętnych. Niestety mało miałam do czynienia z małymi dziećmi także taka szkoła myślę, że dużo mi da


Przewaga chłopaków jak na razie, gratulacje


Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u swojego gin i wszystko jest ok. Malec rośnie zdrowo, a płeć wciąż jest niewiadomą raczej na 75% będzie dziewczynka, ale okaże się za 2 tygodnie na połówkowych.

Wczoraj powiadomiłam pracodawcę o moim stanie i bardzo się ucieszył, co mnie zdziwiło. A tak się stresowałam:brzydal:
To i tak długo wytrzymałaś
Brzuszek dopiero teraz się zaokrągla, trudno byłoby już ukryć


Swoją drogą dziewczyny jak się czujecie? U mnie ostatnio przez parę dni doskwierał ból głowy aż w końcu pierwszy raz musiałam zażyć Apap. Ogólnie śmigam, latam, ogarniam, jeszcze do pracy chodzę, więc samopoczucie ok, choć czasem wieczorami bywa ciężko na brzuchu, jakby jakiś kamień mi tam siedział i właściwie mam już półmetek - 20 tydzień (nie wiem kiedy to zleciało...)
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-08, 19:08   #240
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Mamy sierpień 2022

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Brzuszek dopiero teraz się zaokrągla, trudno byłoby już ukryć


Swoją drogą dziewczyny jak się czujecie? U mnie ostatnio przez parę dni doskwierał ból głowy aż w końcu pierwszy raz musiałam zażyć Apap. Ogólnie śmigam, latam, ogarniam, jeszcze do pracy chodzę, więc samopoczucie ok, choć czasem wieczorami bywa ciężko na brzuchu, jakby jakiś kamień mi tam siedział i właściwie mam już półmetek - 20 tydzień (nie wiem kiedy to zleciało...)
Ja też 20 tyg. i zaczynam się zaokrąglać jutro rano się zważę ile mi przybyło. A u was ile na plusie?

Generalnie czuję się nieźle, a w porównaniu do I trymestru to w ogóle świetnie chociaż jeśli porównać do stanu przed ciaza to jestem skapciałą babcia i okolo 20 już nie do zycia .
Generalnie chyba bym się nie nadawała do pracy (od 8tyg. ciąży nie pracuje) i nie wracam, nie wyobrażam sobie teraz wstawać na 7.00 (wtedy miałam pobudkę o 5.30) na przykład.

Edytowane przez alexandraaa09
Czas edycji: 2022-04-08 o 19:10
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-03 20:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.