Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-12, 19:19   #721
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Usługi sprzątania mieszkania

Mam rozkminę, co robicie podczas wynajętego sprzątania mieszkania? Pani/pan sprząta, to o co poprosiliście, a wy? Chowacie swoje cenniejsze / drogie rzeczy z pokoi/kuchni/łazienki w razie kradzieży? Pilnujecie czy dajecie 100% luzu?

Ile płacicie w swoich miastach za ogarnięcie małego mieszkania bez mycia okien i ile za samo mycie standardowych okien w bloku (2 sztuki, po 2 połówki)?

Przychodzą ze swoim sprzętem, chemią?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Usuwam się jej z drogi
Jak jest na dole to ja coś ogarniam na gorze albo jadę na zakupy. Nic nie chowam
Płace 160 zł za 200 m2, ale wydaje mi się to bardzo mało wiec często daje po prostu 200 okna 200, ale mam ich mega dużo i duże


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 19:28   #722
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

150 zł za 130 m i 160 za 200m? Strasznie niskie te stawki, to jest kilka godzin męczącej roboty. Być może rynkowe, nie wiem, ale no niskie jak na moje oko.

Ja niestety jestem z tych, którzy nie chcą obcych osób w domu i nie korzystam z takich usług ale myślę, że pewniej bym jej samej nie zostawiła.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 20:09   #723
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Ile płacicie za leczenie kanałowe? Czy u was ta cena jest stała czy zależy od ilości zamykanych kanałów?
Na pewno cena się różni w zależności od ilości kanałów, jaka jest teraz to trudno mi powiedzieć bo na szczęście dawno nie potrzebowałam takiego leczenia.
TŻ chyba ze 3 czy 4 lata temu robił zęba i zapłacił około 1000 zł - tylko on miał kanałówkę robioną pod mikroskopem, bez zatruwania zęba. Zdarzają się jeszcze gabinety gdzie robią bez mikroskopu, tylko właśnie zatruwają ząb, wtedy zabieg jest dużo tańszy, bliżej 500 zł. [1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89554237]Mieso mielone drobiowe - wczoraj otworzylam opakowanie ''supermarketowe'', polowe wlozylam do woreczka i zawinelam. Czy spokojnie moge jeszcze dzisiaj to mieso przygotowac?
Mam lodowke ustawiona na 4 stopnie i mieso lezalo na srodkowej polce.[/QUOTE]Jeśli od razu po otwarciu opakowania przełożyłaś do szczelnego woreczka i schowałaś do lodówki to spokojnie możesz dzisiaj coś z niego ugotować.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Które lody są są dla Was najsmaczniejsze i warte każdych pieniędzy? Chodzi tylko o takie dostępne w sklepach w PL.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś kupowałam lody marki własnej Kauflandu, smak peach melba (wanilia + brzoskwinia z polewą malinową). Od jakiegoś czasu ich nie widzę, ale nie wiem czy je wycofali czy tylko w "moim" Kaufie ich nie ma. Bardzo dobre były też Schoeller o smaku słona pistacja (nie są słone).
Jak wybieram lody to patrzę na skład, jeśli to nie sorbet to muszą się zaczynać od śmietany / śmietanki i nie mieć dodatku wody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 20:11   #724
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89554750]150 zł za 130 m i 160 za 200m? Strasznie niskie te stawki, to jest kilka godzin męczącej roboty. Być może rynkowe, nie wiem, ale no niskie jak na moje oko.

Ja niestety jestem z tych, którzy nie chcą obcych osób w domu i nie korzystam z takich usług ale myślę, że pewniej bym jej samej nie zostawiła.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Wierz mi że jestem ostatnią osobą która chciałaby kogoś wykorzystywać. Pani miała ogłoszenie na olx, zdzwonilysmy się, przyjechała i podała stawkę a ja się zgodziłam. Chemię zapewniam ja oczywiście

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 20:14   #725
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Wierz mi że jestem ostatnią osobą która chciałaby kogoś wykorzystywać. Pani miała ogłoszenie na olx, zdzwonilysmy się, przyjechała i podała stawkę a ja się zgodziłam. Chemię zapewniam ja oczywiście

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Ale ja nie twierdzę, że wykorzystujecie, tyle sobie zażyczyła, to płacisz, po prostu myślałam, że są wyższe te stawki, ale być może się nie znam, bo jak pisałam, nie jestem fanką takich usług przez moje widzi mi się takie, a nie inne.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 20:27   #726
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

U mnie tez chemia po mojej stronie, mop ma swój, odkurzacz mój
Dla mnie tez to mało, dlatego jej dopłacam, ale to ona podała stawkę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 20:27   #727
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-04-12 o 20:31
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-12, 21:23   #728
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Usługi sprzątania mieszkania

Mam rozkminę, co robicie podczas wynajętego sprzątania mieszkania? Pani/pan sprząta, to o co poprosiliście, a wy? Chowacie swoje cenniejsze / drogie rzeczy z pokoi/kuchni/łazienki w razie kradzieży? Pilnujecie czy dajecie 100% luzu?

Ile płacicie w swoich miastach za ogarnięcie małego mieszkania bez mycia okien i ile za samo mycie standardowych okien w bloku (2 sztuki, po 2 połówki)?

Przychodzą ze swoim sprzętem, chemią?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
120zl za 60m, ok 3h. Moje sprzęty i środki czystości. Ja siedzę w jednym pokoju, Pani sprząta resztę mieszkania. Jako ostatni ten pokój, w którym siedzę; ja w tym czasie idę do wcześniej posprzątanej sypialni. Chować nie mam czego, po szafach pani nie grzebie. Mieszkanie jest ogarnianie z zewnątrz, ale schodzi nieco dłużej, bo mam zwierzęta.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 06:00   #729
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Chce kupić 3 bilety na pociąg. Czy jeśli kupię 3 to będą one w miarę obok siebie, czy rozstrzelone po całym pociągu?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 06:16   #730
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dzięki za odpowiedzi w sprawie lodów A czy któreś z nich mają może dużo wyczuwalnych dodatków (rodzynki, orzechy, figi, skórka pomarańczowa, kokos itp.)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 06:27   #731
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi w sprawie lodów A czy któreś z nich mają może dużo wyczuwalnych dodatków (rodzynki, orzechy, figi, skórka pomarańczowa, kokos itp.)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ben&Jerry's mają masę dodatków, ale są to raczej kawałki ciastek, groszki czekoladowe, pianki marshmallow itp.
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-13, 07:12   #732
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 07:33   #733
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

1. Potrzebuję pomysłu na jakieś mięso, które będzie się robić w brytfanie w piekarniku, dla 6 osób. Macie jakiś pomysł?

2. Jak się pozbyć zapachu wilgoci z szafy?
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 07:40   #734
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 08:07   #735
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
W paczkomacie w 1 skrytce mam do odbioru 2 paczki, ale jednej z nich jednak nie będę chciała odbierać. W jaki sposób odebrać tylko jedną przesyłkę? Czy po otwarciu skrytki mogę zostawić tamtą drugą?
Czy miałyście podobną sytuację?
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 08:22   #736
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
W paczkomacie w 1 skrytce mam do odbioru 2 paczki, ale jednej z nich jednak nie będę chciała odbierać. W jaki sposób odebrać tylko jedną przesyłkę? Czy po otwarciu skrytki mogę zostawić tamtą drugą?

Tak można. Jak korzystasz z apki, to wyskoczy Ci komunikat, że masz jeszcze jedną paczkę i czy chcesz ją teraz odebrać, więc dajesz nie.


[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89554750]150 zł za 130 m i 160 za 200m? Strasznie niskie te stawki, to jest kilka godzin męczącej roboty. Być może rynkowe, nie wiem, ale no niskie jak na moje oko.

Ja niestety jestem z tych, którzy nie chcą obcych osób w domu i nie korzystam z takich usług ale myślę, że pewniej bym jej samej nie zostawiła.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Czy ja wiem czy niskie. Zależy jak zapuszczone jest mieszkanie i ile jest roboty. Jak się nie ma jakoś dużo gratów, które trzeba przesuwać i jest łatwy dostęp do wszystkich miejsc, które się sprząta, to można to ogarnąć w 3h. Taka osoba zrobi sobie 2 domy dziennie i ma i ma 3 stówki, więc to całkiem ok. Oczywiście jeszcze kwestia tego czy ma działalność, bo wtedy to inna bajka trochę


Ja też mam opory przed takimi usługami i też bym pewnie samej nie zostawiła.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 08:57   #737
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Tak można. Jak korzystasz z apki, to wyskoczy Ci komunikat, że masz jeszcze jedną paczkę i czy chcesz ją teraz odebrać, .
Jeśli w jednej skrytce są 2 paczki to nie pojawia się takie pytanie tylko jak są w różnych.

Nie polecam zostawiać jednej. Zrobiłam tak kiedyś i musiałam odkręcać w inoposcie. W systemie paczki widnieją jako odebrane, skrytka jako pusta i potem może się komuś otworzyć jak będzie chciał wysłać swoją. Albo może tak siedzieć Bóg wie jak długo skoro w systemie będzie jako odebrana.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:04   #738
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
1. Potrzebuję pomysłu na jakieś mięso, które będzie się robić w brytfanie w piekarniku, dla 6 osób. Macie jakiś pomysł?

2. Jak się pozbyć zapachu wilgoci z szafy?
karkówka pieczona z kiszoną kapustą i ananasem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:06   #739
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

może ktoś jeszcze widział gdzies w sprzedaży ta wersje zapachowa? Screenshot_20230413_100159.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-13, 09:08   #740
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy kot który je saszety z chęcią będzie jadł sucha karmę? Mam kota tak jakby dochodzącego. Po prostu raz dałam jeść i już mam w każdym razie jego wizyty są nieregularne. Czasem jest codziennie czasem nie ma go tydz. Więc myślałam żeby zamiast saszet kupować mu sucha. Będzie to jadł? Nie wiem co jada w innych domach (a podejrzewam że w nie jednym domu miskę ma) Nie znam się na kotach

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:17   #741
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czy kot który je saszety z chęcią będzie jadł sucha karmę? Mam kota tak jakby dochodzącego. Po prostu raz dałam jeść i już mam w każdym razie jego wizyty są nieregularne. Czasem jest codziennie czasem nie ma go tydz. Więc myślałam żeby zamiast saszet kupować mu sucha. Będzie to jadł? Nie wiem co jada w innych domach (a podejrzewam że w nie jednym domu miskę ma) Nie znam się na kotach

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Takie dochodzące koty zazwyczaj jedzą wszystko co im się da, suchą też nie gardzą szczególnie że często ma różne atrakcyjne dodatki zapachowe albo smakowe.
Mimo wszystko lepiej zostać przy saszetkach, lepiej się nimi przysłużysz kotu niż suchą karmą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:18   #742
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czy kot który je saszety z chęcią będzie jadł sucha karmę? Mam kota tak jakby dochodzącego. Po prostu raz dałam jeść i już mam w każdym razie jego wizyty są nieregularne. Czasem jest codziennie czasem nie ma go tydz. Więc myślałam żeby zamiast saszet kupować mu sucha. Będzie to jadł? Nie wiem co jada w innych domach (a podejrzewam że w nie jednym domu miskę ma) Nie znam się na kotach

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Mój kot dostawał saszety, teraz suchą raz je, raz wybrzydza. Loteria, nie spróbujesz, to się nie dowiesz.
Ale patrząc po znajomych chyba ciężko przestawić kota z saszet na coś innego.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:39   #743
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czy kot który je saszety z chęcią będzie jadł sucha karmę? Mam kota tak jakby dochodzącego. Po prostu raz dałam jeść i już mam w każdym razie jego wizyty są nieregularne. Czasem jest codziennie czasem nie ma go tydz. Więc myślałam żeby zamiast saszet kupować mu sucha. Będzie to jadł? Nie wiem co jada w innych domach (a podejrzewam że w nie jednym domu miskę ma) Nie znam się na kotach

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
To jest bezdomny kot? Jakbym nie miała takiej pewności, to nic bym mu nie dawała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:47   #744
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jeśli w jednej skrytce są 2 paczki to nie pojawia się takie pytanie tylko jak są w różnych.

Nie polecam zostawiać jednej. Zrobiłam tak kiedyś i musiałam odkręcać w inoposcie. W systemie paczki widnieją jako odebrane, skrytka jako pusta i potem może się komuś otworzyć jak będzie chciał wysłać swoją. Albo może tak siedzieć Bóg wie jak długo skoro w systemie będzie jako odebrana.


Hmm możne coś pomieszałam, ale kojarzę, że miałam sytuację, że wyciągałam coś z tej najwyższej skrytki i nie patrzyłam na apkę tylko zablokowałam tel po otworzeniu i jak przyszłam do domu i odblokowałam tel, to miałam info, że w skrytce jest jeszcze jedna paczka i czy chce ją odebrać i było napisane, że to multiskrytka.


Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czy kot który je saszety z chęcią będzie jadł sucha karmę? Mam kota tak jakby dochodzącego. Po prostu raz dałam jeść i już mam w każdym razie jego wizyty są nieregularne. Czasem jest codziennie czasem nie ma go tydz. Więc myślałam żeby zamiast saszet kupować mu sucha. Będzie to jadł? Nie wiem co jada w innych domach (a podejrzewam że w nie jednym domu miskę ma) Nie znam się na kotach

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

To zależy. Ogólnie koty są wybredne i szybko przyzwyczajają się do dobrego. Ale jak to taki dochodzący, to może nie będzie wybrzydzał. No ale tak czy inaczej mokra karma jest lepsza.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:48   #745
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jeśli w jednej skrytce są 2 paczki to nie pojawia się takie pytanie tylko jak są w różnych.

Nie polecam zostawiać jednej. Zrobiłam tak kiedyś i musiałam odkręcać w inoposcie. W systemie paczki widnieją jako odebrane, skrytka jako pusta i potem może się komuś otworzyć jak będzie chciał wysłać swoją. Albo może tak siedzieć Bóg wie jak długo skoro w systemie będzie jako odebrana.
Raz wiatr mi zamknął multiskrytkę, w której została jedna paczka. Nie mogłam jej otworzyć ponownie, dostałam komunikat, że paczki zostały odebrane. Ile potem było z tym roboty, dzwonienie na infolinię, generowanie nowego kodu, podawanie danych, okropieństwo.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:54   #746
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Takie dochodzące koty zazwyczaj jedzą wszystko co im się da, suchą też nie gardzą szczególnie że często ma różne atrakcyjne dodatki zapachowe albo smakowe.
Mimo wszystko lepiej zostać przy saszetkach, lepiej się nimi przysłużysz kotu niż suchą karmą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten to właśnie jest z tych wybrednych wcinał dziczyznę to mu takie kupowałam. Kiedyś był wzrok znowu to? Na łososia też kręcił nosem. Potrafi pokręcić nosem na saszete i stanąć koło lokówki bo wie że w środku są serdelki chciałam mu po prostu coś odmienić bo przecież nie będę mu wędliny dawać tak jakby sobie życzył jak jest głodny to zje ale czasem zostawia na potem
Ogólnie to jest czyis kot bo ma regularnie przycinane paznokcie, widac ze zadbany tylko on się po prostu umiał ustawić w życiu ewidentnie wyznaje w życiu zasadę że ludzie są dla niego a nie on dla nich W kasze dmuchać sobie też nie da. Ale go lubię

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 09:58   #747
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ten to właśnie jest z tych wybrednych wcinał dziczyznę to mu takie kupowałam. Kiedyś był wzrok znowu to? Na łososia też kręcił nosem. Potrafi pokręcić nosem na saszete i stanąć koło lokówki bo wie że w środku są serdelki chciałam mu po prostu coś odmienić bo przecież nie będę mu wędliny dawać tak jakby sobie życzył jak jest głodny to zje ale czasem zostawia na potem
Ogólnie to jest czyis kot bo ma regularnie przycinane paznokcie, widac ze zadbany tylko on się po prostu umiał ustawić w życiu ewidentnie wyznaje w życiu zasadę że ludzie są dla niego a nie on dla nich W kasze dmuchać sobie też nie da. Ale go lubię

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, że go lubisz, ale jak to kogoś to lepiej nie karmić, bo jak dostaje jedzenie w domu i jeszcze żebra od innych, to się roztyje. I dziwne, że ma przycinane pazurki, bo wychodzącemu się nie powinno obcinać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 10:01   #748
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ten to właśnie jest z tych wybrednych wcinał dziczyznę to mu takie kupowałam. Kiedyś był wzrok znowu to? Na łososia też kręcił nosem. Potrafi pokręcić nosem na saszete i stanąć koło lokówki bo wie że w środku są serdelki chciałam mu po prostu coś odmienić bo przecież nie będę mu wędliny dawać tak jakby sobie życzył jak jest głodny to zje ale czasem zostawia na potem
Ogólnie to jest czyis kot bo ma regularnie przycinane paznokcie, widac ze zadbany tylko on się po prostu umiał ustawić w życiu ewidentnie wyznaje w życiu zasadę że ludzie są dla niego a nie on dla nich W kasze dmuchać sobie też nie da. Ale go lubię

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Nie karm go więc.
Takie sąsiedzkie dokarmianie kotów które nie są bezpańskie nie jest korzystne dla kota, tylko w nim utrwala włóczęgostwo i zebractwo + właściciel nie ma kontroli nad tym co i ile kot je.

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Rozumiem, że go lubisz, ale jak to kogoś to lepiej nie karmić, bo jak dostaje jedzenie w domu i jeszcze żebra od innych, to się roztyje. I dziwne, że ma przycinane pazurki, bo wychodzącemu się nie powinno obcinać.



Może wychodzić tylko na troche a głównie siedzieć w domu.
Wtedy pazury nie ścierają się tak intensywnie jak kotu zyjącemu prawie wolno i trzeba je jednak przycinać.


Wiele domowych kotów tylko sobie spacerue bardzo rekreacyjnie na zewnątrz a głownie to siedzi w domu na kanapie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 10:15   #749
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie karm go więc.
Takie sąsiedzkie dokarmianie kotów które nie są bezpańskie nie jest korzystne dla kota, tylko w nim utrwala włóczęgostwo i zebractwo + właściciel nie ma kontroli nad tym co i ile kot je.
Zgadzam się. Nie rozumiem skąd się ludziom bierze to dokarmianie cudzych kotów. Co jakiś czas słyszę albo czytam o wynikających z tego dramach, w DE był nawet przypadek, który skończył się w sądzie.

Moja znajoma miała latami takie wychodzące koty, które więcej czasu spędzały u sąsiadki i jak się przeprowadzała, to zaproponowała jej, żeby koty u niej już na stałe zostały (przeprowadzka była z domu do bloku). Sąsiadka uznała, że to dla niej za dużo. Kotki sobie dokarmiać i miziać się podobało, ale już konieczność chodzenia z nimi do weta i cała ta odpowiedzialność za nie niekoniecznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 10:41   #750
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

A ja nie rozumiem, skąd się bierze puszczanie kotów samopas. Jestem ewentualnie w stanie zrozumieć, że ktoś przygarnął starszego kota i odzwyczajenie go od wychodzenia to droga przez mękę, ale wypuszczania od kociaka nie pojmuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.