Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-22, 15:52   #4021
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Czy w aplikacji olx mozna wlączyć tryb wakacyjny jak ma vinted?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie, ale można zakończyć ogłoszenie i ono przejdzie do archiwum. Potem można je aktywować, nie trzeba wstawiać od nowa.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 15:54   #4022
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Pomidory na zewnątrz, bo czytałam, że nie można ich wrzucać do lodówki. Ziemniaki, cebula, czosnek raczej też na zewnątrz. Inne - mieszanki warzyw liściastych itd. - w lodówce. Owoce często na zewnątrz, bo właśnie one często są niedojrzałe i mam wrażenie, że w lodówce nie dojrzeją.



Nie wiedziałam, że owoce i warzywa można mrozić. Znaczy, że istnieją mrożonki to wiem, ale mrożone owoce zawsze mi się wydawały bardzo niesmaczne.
To ja niedojrzałe owoce trzymam dzień lub dwa na zewnątrz a później hop do lodówki. Pomidory też trzymam głównie w lodówce, w cieplejszej części lodówki jeśli mają wytrzymać więcej niż dwa dni.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 16:00   #4023
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Czy policja ma namierzanie komórek?

Dzwoniłam przed chwilą, żeby zgłosić, że sąsiad robi coś zdecydowanie zakazanego to mi pani przerwała po jednym zdaniu, że już mają zgłoszenie. Nie zdążyłam powiedzieć gdzie jestem ani kim jestem.
Oczywiście, że lokalizują; 2 tyg temu dzwoniłam z interwencją na 112 i policjant sam podał nr mojego bloku
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 16:13   #4024
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że lokalizują; 2 tyg temu dzwoniłam z interwencją na 112 i policjant sam podał nr mojego bloku
Na podstawie numeru telefonu i do kogo jest przypisany czy fizyczna lokalizacja?

Bo miałam wyłączoną lokalizację i połączenie internetowe na komórce.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 16:31   #4025
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Sprawdzilam Ikeowy, na płasko ma 4 cm plus cienki wklad.
O ktory z ikei chodzi? Nigdy tam mopów nie kupowałam
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 16:55   #4026
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Na podstawie numeru telefonu i do kogo jest przypisany czy fizyczna lokalizacja?

Bo miałam wyłączoną lokalizację i połączenie internetowe na komórce.
Na filmach ( ) jest to pokazywane w ten sposób, że określają obszar na podstawie najbliższych nadajników telefonicznych (?), przez które "przechodzi" rozmowa. Im bardziej miastowy obszar, tym jest ich więcej. Na odludziach jest ich mniej i wtedy trudniej namierzyć dokładny dom.
Ale to tylko moje filmowe skojarzenia, może w rzeczywistości to działa w trochę inny sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 17:02   #4027
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy każdy obecny monitor do komputera taki do 23 cali można zamontować na tych uchwytach do monitora?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-22, 17:02   #4028
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
O ktory z ikei chodzi? Nigdy tam mopów nie kupowałam
Jest w zestawie do sprzatania https://www.ikea.com/pl/pl/p/pepprig...ania-50499558/
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 17:47   #4029
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?

Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 17:53   #4030
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Czy każdy obecny monitor do komputera taki do 23 cali można zamontować na tych uchwytach do monitora?
Zazwyczaj musi być zgodny ze standardem VESA.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 18:00   #4031
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Pomidory na zewnątrz, bo czytałam, że nie można ich wrzucać do lodówki. Ziemniaki, cebula, czosnek raczej też na zewnątrz. Inne - mieszanki warzyw liściastych itd. - w lodówce. Owoce często na zewnątrz, bo właśnie one często są niedojrzałe i mam wrażenie, że w lodówce nie dojrzeją.

Nie wiedziałam, że owoce i warzywa można mrozić. Znaczy, że istnieją mrożonki to wiem, ale mrożone owoce zawsze mi się wydawały bardzo niesmaczne.
Wszystko to trzymam w lodówce. Pomidory, paprykę na 2 dni przed zjedzeniem wyjmuje żeby doszły.
A moja siostra pomidory czy paprykę trzyma w koszczku cały czas, zjada najbardziej dojrzałe. Bratowa mrozi owoce I takie zamrożone wrzuca do galaretek.

Może rób z niedojedzonych owoców koktajl do pracy?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-22, 18:00   #4032
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?



Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
A dlaczego nie? Według mnie to bardzo miłe, że chcecie podarować coś młodym nawet jeśli Was w sumie nie zapraszają na ślub

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 18:05   #4033
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Na podstawie numeru telefonu i do kogo jest przypisany czy fizyczna lokalizacja?

Bo miałam wyłączoną lokalizację i połączenie internetowe na komórce.

A podalas dane sasiada ? Jak halasuje to moze wielu sasiadom to przeszkadza i nie bylas pierwsza, ktora dzwoni.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 18:31   #4034
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Na podstawie numeru telefonu i do kogo jest przypisany czy fizyczna lokalizacja?

Bo miałam wyłączoną lokalizację i połączenie internetowe na komórce.
to była fizyczna lokalizacja skąd telefonowałam
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 18:46   #4035
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A podalas dane sasiada ? Jak halasuje to moze wielu sasiadom to przeszkadza i nie bylas pierwsza, ktora dzwoni.
No właśnie niczego nie podałam. Zadzwoniłam i powiedziałam, że sąsiad coś robi i policjantka mi przerwała i powiedziała, że już wiedzą.

Ale skąd, skoro się nie przedstawiłam i nie powiedziałam gdzie jestem.

A jestem w dużym mieście, czyli to nie tak, że mają 2 interwencje na dzień. Policja faktycznie kilka minut później przyjechała.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 18:58   #4036
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?

Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
Odpowiem od siebie bo wlasnie taki slub mielismy (obiad tylko dla najblizszych rodzice rodzenstwo) i dostalismy prezenty od kilku znajomych osob. Czesc przy okazji a czesc przyszla pod urzad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 20:20   #4037
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?



Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
Moja znajoma też miała taki ślub i wysłałam jej drobny upominek. Cieszyła się. Jeżeli jest wam bliski to śmiało możecie coś mu wręczyć.

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 06:41   #4038
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dziękuję za odpowiedzi W takim razie poszukam czegoś na prezent.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 07:53   #4039
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89628918]Skomplikowana sytuacja
zgodnie z ustawą, link poniżej,
https://smb.rzeszow.pl/wp-content/up...1000049701.pdf

"Art. 9. 1. Świadectwo charakterystyki energetycznej części budynku może być opracowane na podstawie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, a w przypadku braku tego świadectwa, na podstawie dokumentacji technicznej budynku.
2. Właściciel lub zarządca budynku jest obowiązany do nieodpłatnego przekazania kopii świadectwa charakterystyki
energetycznej budynku, a w przypadku braku tego świadectwa, dokumentacji technicznej budynku,
o której mowa w ust. 1,
właścicielowi części budynku lub osobie, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, lub osobie, której przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, a także najemcy w przypadku, o którym mowa
w art. 11 ust. 3, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia złożenia przez niego wniosku.

Spółdzielnia udostępniła Ci świadectwo charakterystyki energetycznej.
W ustawie nie znalazłam zapisu co jeśli udostępnione świadectwo charakterystyki energetycznej budynku specjalista mający wykonać świadectwo dla lokalu uważa za średnio zrobione.
Teoretycznie to świadectwo dla budynku powinno być zrobione właściwie, bo powinno być robione przez osobę posiadającą uprawnienia w tym zakresie. Oraz przepisy zawierają wymagania jakie dane powinny być zawarte w takim świadectwie.
https://www.gov.pl/web/rozwoj-techno...-energetycznej[/QUOTE]Dziękuję, poszłam do sm i dostałam co chciałam.

Uważam, że prościej byłoby jakby spółdzielnia udostępniała możliwość zrobienia certyfikatu u tej samej osoby, która już robiła budynek. Taka osoba miałaby wszystkie dane, bez problemów, byłoby dużo łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-23, 08:53   #4040
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Znacie jakiś sklep meblowy, który oferuje usługę wniesienia mebli (I piętro)?

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
Większość sklepów oferuje wniesienie, ale warto się dowiedzieć ile za to chcą. Pamiętam że w Ikei nie dopłacałam za wniesienie jakoś bardzo dużo, ale mam w budynku windę. Jak chciałam wniesienie dużego ale lekkiego materaca który nie mieścił się do windy to w Jysk to policzyli mi około 200 zł za samo wniesienie (bo wysokie piętro). Ogarnęliśmy to sami z TŻ w kilka minut, bo szkoda było kasy. Za to ostatnio sąsiad chyba z Bodzio zamawiał kanapę i mówił że w razie gdyby winda nie działała to ma dostawcom zapłacić 20 zł od piętra, także niewiele.
Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Czy policja ma namierzanie komórek?

Dzwoniłam przed chwilą, żeby zgłosić, że sąsiad robi coś zdecydowanie zakazanego to mi pani przerwała po jednym zdaniu, że już mają zgłoszenie. Nie zdążyłam powiedzieć gdzie jestem ani kim jestem.
Możliwe że trafiłaś na osobę która już kilka zgłoszeń od innych osób przyjęła i od razu sprawdziła lokalizację po nadajnikach sieci komórkowej. Raz tak mi się zdarzyło jak zgłaszałam rozróbę na podwórku, wtedy pani też mi powiedziała że policja już jedzie i się rozłączyła.
Za to jak chyba w zeszłym roku zgłaszałam podpalenie elewacji w budynku obok i podałam ulicę i numer budynku to gość się dopytywał w jakim mieście. Także nie wiem czy zależy na kogo trafisz czy od czegoś innego.
Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?

Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
Ja w takich sytuacjach zazwyczaj po prostu składam życzenia, ale jeśli to ktoś bliski to na pewno będzie mu miło jak dostanie jakiś drobny prezent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Dziękuję, poszłam do sm i dostałam co chciałam.

Uważam, że prościej byłoby jakby spółdzielnia udostępniała możliwość zrobienia certyfikatu u tej samej osoby, która już robiła budynek. Taka osoba miałaby wszystkie dane, bez problemów, byłoby dużo łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tylko z ciekawości, czy ten certyfikat jest z jakiegoś powodu niezbędny? Kojarzę że domy muszą mieć certyfikaty, ale o mieszkaniach nigdy nie słyszałam (a może inaczej, słyszałam że Unia będzie dopiero wprowadzać konieczność posiadania certyfikatów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 10:58   #4041
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Znacie jakiś sklep meblowy, który oferuje usługę wniesienia mebli (I piętro)?

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
Meble Agata, BRW, Ikea

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Niestety nie, ale można zakończyć ogłoszenie i ono przejdzie do archiwum. Potem można je aktywować, nie trzeba wstawiać od nowa.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 11:01   #4042
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?



Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
Jeśli was nie zapraszają to ja bym nic nie kupowała, ewentualnie jakiś drobny upominek jeśli bardzo chcecie i wręczyć im po ślubie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 11:14   #4043
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

[/COLOR]Tak tylko z ciekawości, czy ten certyfikat jest z jakiegoś powodu niezbędny? Kojarzę że domy muszą mieć certyfikaty, ale o mieszkaniach nigdy nie słyszałam (a może inaczej, słyszałam że Unia będzie dopiero wprowadzać konieczność posiadania certyfikatów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Certyfikat jest niezbędny, jeśli mieszkanie chce się sprzedać lub wynająć.
Zmiany weszły pod koniec kwietnia obecnego roku.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Dziękuję, poszłam do sm i dostałam co chciałam.

Uważam, że prościej byłoby jakby spółdzielnia udostępniała możliwość zrobienia certyfikatu u tej samej osoby, która już robiła budynek. Taka osoba miałaby wszystkie dane, bez problemów, byłoby dużo łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że spółdzielnia jednak udostępniła dane .
Faktycznie byłoby lepiej, gdyby była możliwość robienia certyfikatu dla mieszkania przez osobę, która przygotowywała taki certyfikat dla budynku.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 13:18   #4044
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89632706]Certyfikat jest niezbędny, jeśli mieszkanie chce się sprzedać lub wynająć.
Zmiany weszły pod koniec kwietnia obecnego roku.[/QUOTE]

Dziękuję za wyjaśnienie ️ coś mi się o uszy obiło, ale nie wiedziałam że te przepisy już obowiązują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 17:38   #4045
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Chciałabym ujędrnić skórę na udach i pośladkach. Pomyślałam, żeby rozpocząć przygodę z bańkami chińskimi. Polecacie jakieś konkretne? Jaki rozmiar kupić?
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 17:52   #4046
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Kolega bierze niedługo ślub cywilny, nie zaprasza nas nawet do urzędu, ślub będzie bez gości. Wesela nie ma. Czy wypada kupić młodym jakiś drobny prezent/podarować kartkę z kopertą jak już się zobaczymy po ślubie?

Kolega był obecny na naszym ślubie i weselu i jest nam bliski. Chciałabym im coś podarować, ale skoro nas nie zapraszają, to czy to nie będzie narzucanie się? Chciałabym im coś podarować na nową drogę życia, ale pierwszy raz spotykam się ze ślubem cywilnym i ze ślubem bez gości.
Czyli chcą ten dzień mieć wyłącznie dla siebie, skoro będą tam tylko we dwoje. W takiej sytuacji ja bym złożyła życzenia tylko.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Większość sklepów oferuje wniesienie, ale warto się dowiedzieć ile za to chcą. Pamiętam że w Ikei nie dopłacałam za wniesienie jakoś bardzo dużo, ale mam w budynku windę. Jak chciałam wniesienie dużego ale lekkiego materaca który nie mieścił się do windy to w Jysk to policzyli mi około 200 zł za samo wniesienie (bo wysokie piętro). Ogarnęliśmy to sami z TŻ w kilka minut, bo szkoda było kasy. Za to ostatnio sąsiad chyba z Bodzio zamawiał kanapę i mówił że w razie gdyby winda nie działała to ma dostawcom zapłacić 20 zł od piętra, także niewiele. Możliwe że trafiłaś na osobę która już kilka zgłoszeń od innych osób przyjęła i od razu sprawdziła lokalizację po nadajnikach sieci komórkowej. Raz tak mi się zdarzyło jak zgłaszałam rozróbę na podwórku, wtedy pani też mi powiedziała że policja już jedzie i się rozłączyła.
Za to jak chyba w zeszłym roku zgłaszałam podpalenie elewacji w budynku obok i podałam ulicę i numer budynku to gość się dopytywał w jakim mieście. Także nie wiem czy zależy na kogo trafisz czy od czegoś innego. Ja w takich sytuacjach zazwyczaj po prostu składam życzenia, ale jeśli to ktoś bliski to na pewno będzie mu miło jak dostanie jakiś drobny prezent.
Mało? Jeśli sąsiad mieszka na 10 piętrze to też wyjdzie 200 zł, czyli sporo.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 18:34   #4047
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Czyli chcą ten dzień mieć wyłącznie dla siebie, skoro będą tam tylko we dwoje. W takiej sytuacji ja bym złożyła życzenia tylko.



Mało? Jeśli sąsiad mieszka na 10 piętrze to też wyjdzie 200 zł, czyli sporo.
Odnosiłam się do posta w którym było napisane że kanapa ma być wniesiona na 1 piętro, w tym przypadku 20 zł od piętra to mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 19:02   #4048
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Odnosiłam się do posta w którym było napisane że kanapa ma być wniesiona na 1 piętro, w tym przypadku 20 zł od piętra to mało.
Ale to dla mnie dokładnie to samo.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 19:19   #4049
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy ktoś z was ma butelkę filtrująca Dafi solid i może się podzielic opinia na temat jej używania?

Miałam ta zwykła butelkę Dafi i to była tragedia, źle się z niej piło, trudno było zassać.

Czy w tej butelce dobrze się pije z tego silikonowego ustnika?
Widziałam że ta butelka ma taką rurkę, która sięga do spodu butelki. Czy ta butelka działa na zasadzie bidonu z rurką dla dziecka? W sensie jak zaciągnę ustnik to poleci mi woda pod górę?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg Screenshot_2023-07-23-20-16-01-664_com.android.chrome_twdtiQx33B.jpeg (44,1 KB, 118 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 20:25   #4050
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was ma butelkę filtrująca Dafi solid i może się podzielic opinia na temat jej używania?

Miałam ta zwykła butelkę Dafi i to była tragedia, źle się z niej piło, trudno było zassać.

Czy w tej butelce dobrze się pije z tego silikonowego ustnika?
Widziałam że ta butelka ma taką rurkę, która sięga do spodu butelki. Czy ta butelka działa na zasadzie bidonu z rurką dla dziecka? W sensie jak zaciągnę ustnik to poleci mi woda pod górę?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam, pije się jak z bidonu dla dziecka. Pije się dobrze, nie ma problemu z zasysaniem, trochę spora ta rurka ale nie jest niewygodna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.