Pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas, Hebe itp.) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-14, 11:06   #211
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Praca w Sephorze

hej jutro idę na rozmowę o pracę i nie wiem czy się jakoś przygotować!?
Jak by któraś mogła powiedzieć tak na cito coś w temacie to była bym wdzięczna.
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 11:45   #212
misia_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w Sephorze

Hej Dziewczyny, witam was wszystkie podobnie jak niektóre z Was poszukuję pracy. Studiuję zaocznie kosmetologię i interesowałaby mnie praca w sephorze raczej w Lublinie bo jestem z okolic. Czy, któraś z Was może pracuje własnie w Lublinie lub wie cos na temat przyjęć w tych okolicach...interesuja mnie również zarobki. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam;*
misia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:53   #213
SoftKiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputera;)
Wiadomości: 27
Dot.: Praca w Sephorze

jej, przepraszam ze nie w temat ale az mnie zdziwiło ze wolicie sephore niz douglas! w tym pierwszym czuje sie jakby każdy na mnie patrzal i tylko czekal az coś ukradnę, w drugim sklepie nie jest az tak bardzo zle, a obsluga ostatnio trafila mi sie baaaaaardzo mila No ale to jak zwykle od ludzi pewnie zależy...A czy żeby móc pracować w tego typu sklepie trzeba mieć jakieś studia kosmetyczne? Czy można przyjśc do nich jako kompletny 'laik' ? A macie jakieś doświadczenia z The Body Shop?
SoftKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 06:09   #214
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Wiecie może jakie sa zarobki na stanowisku zastępcy kierownika w Drogerii Natura i jakie warunki (godz pracy itp.) ?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 06:23   #215
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Wiecie może jakie sa zarobki na stanowisku zastępcy kierownika w Drogerii Natura i jakie warunki (godz pracy itp.) ?
Moja koleżanka jest zastępcą kierownika . Generalnie zarobki niewiele różnią się od zarobków zwykłego sprzedawcy .Nie są oszalamiające Godziny pracy mają kosznarne . Oczywiście praca od 9 do 20 ( ale to też zależy w jakim punkcie jest lokal - jak w Ch to do 21 , jak przy ulicy to bywa nawet do 19 ) . Niestety często mają tak , że trzeba przychodzić tylko na kilka godzin , albo np na 16 . Więc liczba całych wolnych dni jest niewielka . Oczywiscie wiele zależy od lokalu , miejsca no i ludzi .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 23:40   #216
she_wolf
Raczkowanie
 
Avatar she_wolf
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 150
Dot.: Praca w Sephorze

Ja właśnie wysłałam aplikację do Sephory na stanowiska konsultant i specjalista. Zdziwiło mnie, że konsultant wykonuje też makijaże, a ja nie mam doświadczenia zawodowego, czy chociaż kursu w tym kierunku, no ale zobaczymy
she_wolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 09:01   #217
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Praca w Sephorze

http://www.pracuj.pl/praca/Konsultan...oferta,1703122 znalazlam fajne ogloszenie dla kogos, kto sie interesuje wizazem i kosmetykami.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 20:59   #218
nikusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 200
Dot.: Praca w Sephorze

Dziewczyny, a jak to jest z tą aplikacją przez internet do Sephory?? Chodzi mi dokładnie o to, że po zalogowaniu i wypełnieu wszystkich informacji jest dział pytania oceniające, no i jak to z tym jest?? Czy pytania pojawiają się zawsze? Po jakim czasie? Czy może pytania pojawiają się tylko jeżeli nasza oferta ich zainteresuje???
__________________
Mój wątek kosmetyczny Zapraszam! Dokładki!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504362

Kocham
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200510102438.png
nikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:31   #219
milka894
Rozeznanie
 
Avatar milka894
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 566
Dot.: Praca w Sephorze

Cytat:
Napisane przez she_wolf Pokaż wiadomość
Zdziwiło mnie, że konsultant wykonuje też makijaże, a ja nie mam doświadczenia zawodowego, czy chociaż kursu w tym kierunku, no ale zobaczymy
Nie szkodzi

Cytat:
Napisane przez nikusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z tą aplikacją przez internet do Sephory?? Chodzi mi dokładnie o to, że po zalogowaniu i wypełnieu wszystkich informacji jest dział pytania oceniające, no i jak to z tym jest?? Czy pytania pojawiają się zawsze? Po jakim czasie? Czy może pytania pojawiają się tylko jeżeli nasza oferta ich zainteresuje???
Raczej nie ma takiej możliwości,żeby firma natychmiast oceniała, czy jest zainteresowana konkretną kandydaturą.

pumas-> Bardzo fajna firma

Edytowane przez milka894
Czas edycji: 2010-06-01 o 22:35
milka894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 23:03   #220
nikusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 200
Dot.: Praca w Sephorze

Milko, jasne, że nie ma takie możliwości, ciekawa jestem tylko czy te pytania oceniające na stronie S. pojawiają się tylko do wybranych kandydatur czy do wszystkich ale dopiero po jakimś czasie
Pytanie osobiste, pracujesz tam może?
__________________
Mój wątek kosmetyczny Zapraszam! Dokładki!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504362

Kocham
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200510102438.png
nikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 23:53   #221
milka894
Rozeznanie
 
Avatar milka894
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 566
Dot.: Praca w Sephorze

Cytat:
Napisane przez nikusia Pokaż wiadomość
Milko, jasne, że nie ma takie możliwości, ciekawa jestem tylko czy te pytania oceniające na stronie S. pojawiają się tylko do wybranych kandydatur czy do wszystkich ale dopiero po jakimś czasie
Pytanie osobiste, pracujesz tam może?

Pracowałam Jednak nie byłam ściśle związana z Sephorą (ani z jej największym rywalem), jedynie konsultantką konkretnej marki.

Odnośnie pytań-już sama zwątpiłam... Dawniej na pewno pojawiały się przy każdej aplikacji.

Edytowane przez milka894
Czas edycji: 2010-06-01 o 23:57
milka894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 20:37   #222
gr3g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Sephora

Cytat:
Napisane przez mech Pokaż wiadomość
A wiesz, że masz rację jeśli chodzi o różnicę w jakości obsługi Douglas-Sephora. Za każdym razem kiedy wchodzę do jakiejkolwiek Sephory (a zwłaszcza mojej ulubionej w Krakowie na Floriańskiej ) spotykam się z uprzejmą, kompetentną obsługą. Zawsze dostaję próbki o jakie poproszę, bez względu na to czy kupuję drogie perfumy czy tani błyszczyk, czy też zgoła nic Zawsze z przyjemnością robię tam zakupy. Natomiast do Douglasa wchodzę tylko w celu powąchania zapachów, których nie na w Sephorach. NIGDY nie dają próbek, rzadko proponują pomoc i ogólnie sprawiają wrażenie, że olewają potencjalnego klienta z góry na dół Tylko raz trafiłam na miłą dziewczynę, która cierpliwie doradzała mi kolor błyszczyka Poza tym... kiepsko
co do douglasa na floriańskiej to jest tam taka pani koło czterdziestki szalenie miła sympatyczna zawsze uśmiechnięta z anielską cierpliwością która daje próbki nawet jak się nic nie kupi tylko jest się zainteresowanym a jak raz kupiłem coś więcej to otworzyła kilka szuflad i mogłem sobie wybrać kilka próbek jakich chciałem
a może tylko jestem szalenie przystojny :P
gr3g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 09:32   #223
karolina_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Sephora

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Oj duuuuzo by pisac.
Sprobuje tak po krotce-kazdy nowoprzyjety,ma takiego opiekuna przez jakis czas.Po tym czasie,sprawdzana jest wiedza tej osoby,czy czegos sie nauczyla.Ja rowniez mialam taka opiekunke.I tak chodzilam za ta opiekunka,obserwowalam.W koncu ta poszla do kierowniczki,ktora mnie przyjmowala i kazano mi sie "nie krecic"za kolezanka.Ok.Na drugi dzien dostalam reprymende od innej kierowniczki,ze mam byc cieniem opiekunki...
Nie mozna stac,trzeba caly czas cos robic.Ja na poczatku nie wiedzialam co mam robic wiec robilam cokolwiek-np ukladalam rzeczy na polkach,uzupelnialam itd.Kiedy zrobilam juz wszystko spytalam opiekunki co teraz zrobic.Ta odburknela-ja nie wiem,ja tu mam swoje zajecia.Chodzi o to,ze kazy ma procent od sprzedazy,wiec wszyscy walcza o klienta.W tym wypadku moim kosztem bo mialam sie uczyc a nie mialam jak.I tu kolejna rzecz-traktowanie klientow.Pierwszego dnia pracy kierowniczka oprowadzala mnie po sklepie i opowiadala o moich obowiazkach.Dowiedzialam sie m.in zeby ograniczyc do minimum dawanie probek.wrecz starac sie wogole ich nie dawac.Natomiast co i rusz pracownicy zabierali je dla siebie.Pozatym musialam wciskac kazdemu tusze max factor(bodajze) poniewaz"trzeba je w koncu sprzedac bo zostaly".Kazdy wchodzacy traktowany jest jak zlodziej.Juz nie powiem o mlodych dziewczynach.




Nie pracowałam tam, ale od znajomych wiem, że atmosfera panująca w Sephorze jest tragiczna - nie jedna dziewczynę znam, która "uciekła" z pracy tam - mimo dobrych zarobków i poszła na mniejsze zarobki do konkurencji. Były okradane przez współpracownice, każda niesympatyczna. Wszystko co napisała koleżanka wyżej zgadza się w 100%. Jeśli komuś się tam podoba-widocznie dobrze trafił ja nie słyszałam ani jednej dobrej opinii o tym sklepie. Jako klientka też go nie lubię bo pracownice są nachalne i patrzą się na ręce przesadnie. To już Rossmann ma lepszą opinię ..
karolina_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 18:46   #224
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Praca w Sephorze

a co możecie powiedzieć o lubelskich Sephorach????
bardzo bym chciała tam pracować, wypełniłam formularz na stronie Sephory. ale jak do tej pory cisza ;/

a w tym roku skończyłam kosmetologię, więc jestem osobą dyspozycyjną.
może wiecie co jaki czas orzyjmują do sephory???

interesowałaby mnie również praca w innych perfumeriach....
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 22:39   #225
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: Praca w Sephorze

Hej a czy któras z was pracowała w Sephorze w Białymstoku? lub w innej perfumerii?
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 09:54   #226
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Praca w Sephorze

dziewczyny a pracuje/pracowałą może któraś z Was w Sephorze w Poznaniu (w Galerii Malta)? byłabym zainteresowana pracą tam od stycznia 2011. tylko nie wiem jak się tą aplikację składa itp. mogłybyście mi podać stronę, na której wypełnia się tą aplikację? pozdrawiam
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 20:35   #227
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: Praca w Sephorze

A czy żeby pracować w Sephorze jako 'make-up artist' czyli po prostu żeby wykonywać klientkom makijaże trzeba mieć ukończoną szkołę wizażu/ makijażu czy też wystarczy kurs ?

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Albo w Douglasie Mam na myśli ogólnie perfumerie - drogerie
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:17   #228
gagaton89
Raczkowanie
 
Avatar gagaton89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 38
GG do gagaton89
Dot.: Praca w Sephorze

Hej chciałabym rozpocząć swoją karierę w Sephora tylko mam kilka pytań do dziewczyn juz tam pracujących- szczególnie z Warszawy
1. czy jest mozliwość pracy na 1/4 lub niecałą 1/2 etatu (uczę się dziennie w szkole kosmetycznej i jeszcze studiuję zaocznie inny kierunek ale dośc wcześnie kończę zajęcia i tak ok 60- 70h miesięcznie bym znalazła---> 4soboty, 2 niedziele i 3,4dni w tygodniu po południu)
2. jaki jest czas pracy- tzn mozna pracować np 10h (soboty, niedziele) albo 6h (w tygodniu po zajęciach)??
3. czy dają jakieś materiały szkoleniowe z kosmetyków, np bioderm, clarins?? czy sama musze szukać w necie właściwości kremów, serum itp??
4. czy można być specjalistą tylko od kremów itp- w sensie stoję cały dzień przy pielęgnacji twarzy a kosmetyki kolorowe czy perfumy są w "działce" innej dziewczyny??
5. jak wyglądają szkolenia?? czas, forma itp.
6. i dla pewności- w okresie próbnym nie ma dotatkowych bonusów za sprzedaż??
7. CV najlepiej zanieść do perfumerii i poprosić o kierowniczkę??


BŁAGAM o odpowiedź
gagaton89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 10:09   #229
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Praca w Sephorze

byłam wczoraj na rozmowie kwalifikacyjnej i na pewno biorą pod uwagę pół etatu, szczególnie jeśli jestes dyspozycyjna w weekendy. O szkolenia się nie martw, wszystkiego co musisz wiedzieć zostaniesz nauczona. Aplikację składa się przez strone internetową, co jakiś czas pojawiają się oferty, możesz też dostawać je na maila.

http://www.sephora.pl/pl/pid47/kariera.html
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 20:48   #230
hilton25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: praca w sephorze- czy któraś z was tam pracowała?

Pracuje tam moja siostra i wiem ze praca jest rewelacyjna. Dni wolne sa mniej wiecejtak ustawione ze mozna odpoczac mila atmosfera wiele wspanialych i drogocennych prezentow ze szkolen ,bony, imprezy firmowe konkursy z nagrodami dla najlepszych pracownikow przerwa polgodzinna. Rewelacja

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez hilton25 Pokaż wiadomość
Pracuje tam moja siostra i wiem ze praca jest rewelacyjna. Dni wolne sa mniej wiecejtak ustawione ze mozna odpoczac mila atmosfera wiele wspanialych i drogocennych prezentow ze szkolen ,bony, imprezy firmowe konkursy z nagrodami dla najlepszych pracownikow przerwa polgodzinna. Rewelacja
hilton25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 21:04   #231
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Praca w Sephorze

Cytat:
Napisane przez Annabelle Pokaż wiadomość
A czy żeby pracować w Sephorze jako 'make-up artist' czyli po prostu żeby wykonywać klientkom makijaże trzeba mieć ukończoną szkołę wizażu/ makijażu czy też wystarczy kurs ?

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Albo w Douglasie Mam na myśli ogólnie perfumerie - drogerie
jak pracowalam w czasie studiow na promocjach w tych prefumeriach to bylo tak, ze jedna zawsze byla wizazystka. ale jak jej nie bylo, a klientka jakas chciala makijaz to robila to obojetnie jaka dziewczyna. czyli jezeli chcesz byc na stanowisku makijazystki to musisz byc wizazystka/makijazystka.

jako normalna pracownica sobie pomalujesz jak nie bedzie wizazystki w pracy

ale ja tam pracowalam z 3 lata temu
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 10:42   #232
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

witam serdecznie

Drogie dziewczyny ja pracuję w jednej z drogerii i pomijając to wszystko co jest otoczką socjalną, chciałabym poprosić Was o spojrzenie na drogerię od strony klienta. Ja patrząc od strony sprzedawcy widzę nie klienta, a ludzi którzy uważają, że powiedzenie "klient nasz pan" jest święte. Widzę człowieka, którego nie można spuścić z oka, ponieważ włoży swoje łapska wszędzie i rozwali wszystko co się da, otworzy po kilka razy każdy tusz, nawet ten zafoliowany, wypryska każdy dezodorant i perfumy, a potem odstawi na półkę to z czego psikał i do koszyka wsadzi nowy, odkręci każdy lakier i pomaluje sobie nim paznokcie. Jeśli producent nie przewidział w danym asortymencie testera to zrobią sobie sami tester z produktów na półce i ponownie pomalują się błyszczykiem, a jak spodoba się kolor nie wezmą tego co próbowali tylko odstawią to na półkę i wezmą inny produkt. Potrafią nawet otworzyć podpaski, żeby sprawdzić czy się im podobają, a jak nie to przecież niech firma poniesie koszty, bo przecież nie oni nie klienci, który musi wszystkiego spróbować i kupić idealnie wyglądające nie naruszone, i nie pomyślą, że jeśli tak robią też inni to sami mogą kupić nieświadomie produkt, który ktoś sobie spróbował, a może ten ktoś był chory ? Nie mówiąc już o kradzieży plaga i koszmar. Tak to widzę jako sprzedawca.

Edytowane przez aga007
Czas edycji: 2011-01-30 o 11:18
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 13:20   #233
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

widzę, że nikt nie chce się ustosunkować do tego co napisałam. Szkoda
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:07   #234
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
witam serdecznie

Drogie dziewczyny ja pracuję w jednej z drogerii i pomijając to wszystko co jest otoczką socjalną, chciałabym poprosić Was o spojrzenie na drogerię od strony klienta. Ja patrząc od strony sprzedawcy widzę nie klienta, a ludzi którzy uważają, że powiedzenie "klient nasz pan" jest święte. Widzę człowieka, którego nie można spuścić z oka, ponieważ włoży swoje łapska wszędzie i rozwali wszystko co się da, otworzy po kilka razy każdy tusz, nawet ten zafoliowany, wypryska każdy dezodorant i perfumy, a potem odstawi na półkę to z czego psikał i do koszyka wsadzi nowy, odkręci każdy lakier i pomaluje sobie nim paznokcie. Jeśli producent nie przewidział w danym asortymencie testera to zrobią sobie sami tester z produktów na półce i ponownie pomalują się błyszczykiem, a jak spodoba się kolor nie wezmą tego co próbowali tylko odstawią to na półkę i wezmą inny produkt. Potrafią nawet otworzyć podpaski, żeby sprawdzić czy się im podobają, a jak nie to przecież niech firma poniesie koszty, bo przecież nie oni nie klienci, który musi wszystkiego spróbować i kupić idealnie wyglądające nie naruszone, i nie pomyślą, że jeśli tak robią też inni to sami mogą kupić nieświadomie produkt, który ktoś sobie spróbował, a może ten ktoś był chory ? Nie mówiąc już o kradzieży plaga i koszmar. Tak to widzę jako sprzedawca.
Niestety masz rację. Jeśli kupuję np. lakier, to biorę go z końcowych rzędów(bo przeważnie wszystkie z przodu były odkręcone) i lekko sprawdzam, czy był odkręcany - jeśli nie, to zakrętka dobrze się trzyma
Wspomniałaś też, że ludzie otwierają podpaski, a potem odstawiają na połkę, bo im nie pasują. Masakra jakaś, jak tak w ogóle można robić!
Mam pytanie - co sie dzieje z takim opakowaniem? Wy jako sprzedawcy musicie jakoś zwrócić jego koszty?
Co do testerów - do każdego podkładu to obowiązek. Błyszczyki i szminki to niekoniecznie, chociaż może tylko ja tak na to patrzę, ponieważ rzadko kiedy ich używam.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2011-01-31 o 17:08
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:25   #235
laura286
Rozeznanie
 
Avatar laura286
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 574
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Mi jako klientowi nigdy nawte nie przyszło do głowy, żeby otwierac produkty do sprzedazy. No bez pzresady, jesli sa testery to testuję rzezc ktora mnie interesuje, ale jesli nei ma testera to trudno. kupuje w ciemno lub wogole nie kupuje. Pewne zasady obowiązuja i jak robie zakupy to tez mysle o tym że ten spzredawca jest w pracy i staram sie nie utrudniac mu dnia Dlatego nie wyobrażałma sobie ajk mozna byc tak niewychowanym jak co niektórzy klienci o których napisałas.
laura286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:14   #236
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Po części idzie to na stratę firmy, ale sklep który ma najwięcej takich strat obrywa obcięciem premii więc uderza to niestety w naszą kieszeń. Niestety są ludzie, którzy nie uznają żadnych zasad, a zwrócenie im uwagi traktują jak atak uważają, że firma jest tak bogata, że bez problemu może ponieść wszelkie straty. Nie pomyślą tylko o tym, że najbardziej oberwiemy my sprzedawcy. Przy najniższej krajowej obcięcie premii to duża strata. Szczerze powiem, że już brak mi pomysłów na grzeczne zwracanie ludziom uwagi, że nie wszystko można odkręcić i wypróbować. Ostatnio dorwałam panią, która otworzyła krem do twarzy bo chciała go wypróbować.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:04   #237
laura286
Rozeznanie
 
Avatar laura286
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 574
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Aga, nie wiem czy to dobry pomysł ale może by własnie uświadomić takim klientom w chwili "przyłapania na otwieraniu produktu do sprzedazy" że tak naprawdę to wy sprzedawcy płacicie za takich klientów, a wasze zarobki są niższe od niejednej takiej pani czy pana którzy otwieraja te produkty. Choć z 2 strony wiem że ludzie potrafią być tak egoistyczni złośliwi i niewychowani że żadne argumenty nie sa w stanie zmienić ich myslenia. Bardzo to przykre i w zasadzie nei wiem co na to poradzic
laura286 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 20:08   #238
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Bardzo Ci dziękuję Lauro za wsparcie tego też próbowałam i ludzie wtedy twierdzą, ze firma jest tak bogata, ze to ona powinna ponieść takie koszty. Odkładają produkt na półkę, a następnym razem robią to samo. Ja jednak jestem nieugięta i od nowa zwracam uwagę. Coś mi się zdaje, że nie lubią mnie ci klienci
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:54   #239
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

Rozumiem doskonale Twoje zdenerwowanie i udręki Niestety - znam z autopsji. W moim poprzednim miejscu pracy (sieć na S.) miała okazję "podziwiać" i doświadczać chyba wszystkich możliwych wariantów zachowań klientów w perfumerii... Otwieranie wszystkiego jak leci, a po zwróceniu uwagi teksty typu "przeciez musicie mieć testery! jak nie macie, to wasza wina, ze sobie klient otwiera, nie kupię jak nie spróbuję!". Mało tego, zdarzały się osoby, które notorycznie, prawie codziennie, przychodziły do sklepu celem użycia konkretnego zapachu czy kosmetyku kolorowego, aż zużyły go w całości (!!!), po czym pałając świętym oburzeniem wydzierały się na obsługę, że nie dbamy o nich jako o klientów, bo nie zapewniamy im testerów! Twierdzili, że mają prawo testować ile chcą, a jak nie ma, to nie kupią (powiedzmy, ze mieli taki zamiar, skoro codziennie malowali się i perfumowali tym samym, za darmo).
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 07:16   #240
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Doświadczenia w pracy w drogerii (Natura, Rossmann, Sephora, Douglas i in.) - w

To tak jakbym czytała o mojej pracy koszmarny minus. Nie dalej jak wczoraj klientka rzuciła koszykiem na środku sklepu bo nie pozwoliłam jej otworzyć tuszu do rzęs, a ona koniecznie chciała zobaczyć szczoteczkę. Testera niestety nie było ale było olbrzymie zdjęcie tej szczoteczki no i awantura gotowa, a jakąś godzinę potem przyszła pani i powiedziała o innym tuszu ten tusz był otwierany poproszę o inny i w sumie miała rację, Tylko jak sobie radzić z takimi klientami ?jak znaleźć złoty środek żeby to nie kosztowało tyle nerwów podczas stania na straży
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-18 01:14:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.