Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-03, 19:15   #2731
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dominisia0312 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z farbowaniem włosów podczas terapii?
dodam że jestem na 3 dniu acnenorminu. 1 tabletka dziennie.
ja mam dzienna dawke 40mg i robilam balejaz, a miesiac pozniej farbowalam i wlosy nadal mam
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 20:48   #2732
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
Ja zakończyłam kurację 3 miesiące temu. Leczyłam się najmniejszą dawką bo 20 mg dziennie, całej dawki nie wybrałam ( do końca zostało mi 30 tabletek) bo pani doktor stwierdziła, ze 30 tabletek większej różnicy nie zrobi).
Po 3 miesiącach powróciło przetłuszczanie się włosów, skóry w strefie T chociaż już w dużo mniejszym stopniu, niż przed kuracją. Pozostało mi duzo blizn i przebarwień. Pojawiają się sporadycznie zaskórniki zmknięte i otwarte, które mam traktować białą maścią robioną w aptece oraz maścią w postaci żelu zindaclin.
Nadal mam nie stosować peelingów.

Mam pytanie do osób które juz zakończyły kurację: czy wam tez po odstawieniu izoteku tak potwornie wypadały włosy? Bo u mnie to jakaś masakra jest. Gdy wstaję rano to mam całe prześcieradło we włosach. Trwa to już od 3 miesięcy, stosuję od 2 miesiecy szampon dermena, i od 2 tygodni silice ale na razie zero efektów.

I jeszcze jedno pytanie jakich kosmetyków używacie? Mnie pani dermatolog kazała się powstrzymać przed nakładaniem kremów, ale ja boję się, że popadnę w błędne koło. Ponieważ skórę na policzkach mam suchą i bez nawilżenia może ona zacząć produkować więcej sebum przez co zacznie się bardziej przetłuszczać i wrócę do punktu wyjścia.
Proszę o radę.

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------



Nie słyszałam o żadnych przeciwwskazaniach odnośnie farbowania włosów podczas kuracji.
Ja sama farbowałam chyba ze 2 razy szamponem koloryzującym.
co do wlosow to owszem mocno wypadaly ale w ciagu ..hmmmm...8 miesiecy po lekkim podciesiu wrocily do normalnosci. najbardziej wypadaly przez jakies 3-4 miesiace
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 06:52   #2733
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
program mi sie nie chce otworzyć
już przeliczyłam, więc wziełam już 120 na kg ;D więc ciekawe czy mi jeszcze da na miesiąc, czy już koniec leczenia. za tydzien jade to sie przekonam ;d
no faktycznie, mi tez sie nie chce otworzyc ale mnostwo jest tego typu programów w necie, moze ta strona się włączy
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:44   #2734
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Odpowiedziałaś sobie na pytanie sama Po kuracji musowo trzeba nawilżać twarz.
Tak wiem tylko zastanawiałam się czy stosować kosmetyki do cery mieszanej, poniewaz strefa T nadal się błyszczy i przetłuszcza, czy tylko skupić się na nawilżaniu.

dzięki za odp

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
co do wlosow to owszem mocno wypadaly ale w ciagu ..hmmmm...8 miesiecy po lekkim podciesiu wrocily do normalnosci. najbardziej wypadaly przez jakies 3-4 miesiace
to widzę że jeszcze nieźle się pomęczę
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 10:49   #2735
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć 9marca zaczynam swoja kuracje. i mam takie zapytanie do Was... czy to prawda, że w Niemczech izotek kosztuje dużo mniej?! i czy wydadzą mi go na podstawie polskiej recepty? w prawdzie moja dermatolog poleciła mi aptekę, gdzie kosztuje ok 170zł, ale zawsze lepiej rozejrzeć się za tańszym proszę o odpowiedź.pozdrawiam:cmok :
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 16:21   #2736
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tysiulka992
Myśle,że powinnaś zadbać o te hormony może tabletki anty sa za słabe,idź do endokrynologa on skieruje na szczegółowe badania,przebadaj się dokładnie u ginekologa może tam coś sie porobiło. Może masz helikobakterpyloli (chyba tak to sie pisze?) i trzeba się na to przeleczyć? Zrób szczególowe badania może gdzieś coś nie gra,zalecz wszystkie ząbki,a jeśli wszystko będzie ok to bierz się za retinoidy,no chyba,że juz próbowałas?


Nie martw się, nie jestes sama. Ja całą brode mam w bolących gulach,teraz zaczyna obsypywać mi czolo,boli mnie cała lewa strona głowy, bo te uje porobiły się za uchem i we włosach,wcale nie mogę spać na tej stronie. Też wybieram się do endokrynologa jeśli wszystko będzie ok to biore się za retinoidy.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ja zrobilam badania po bo bralam wczesniej hormony. krem bez oleju parafinowego zareczam Ci ze nie ograniczy luszczenia . jedynie co to zlagodzi podraznienie i zmniejszy widzialnosc suchych skorek.a jak jest ich duzo to jezcze je "zwalkuje" podczas namaszczania nie wyobrazam sobie byc bez kremu w czasie kuracji. to jest niewykonalne! tak czy inaczej trzeba jakocs chronic przed czynnikami zewnetrznymi podrazniona skore jak i klimatyzacja. to tak jak zrobic sobie peeling chemiczny i wyjsc na slonce ( bo przeciez chodzi o to by skora sie zluszczyla) a lekarz niech sam przejdzie ta kuracje to bedzie gadal inaczej;D

polecam Ci kremik ziaja med lano-krem i nawilzajacy na dzien( lzejszy) na lano-kremie jade na nim juz 2ga kuracje;D doskonaly na noc uwielbiam go

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------



do konca

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------



co do demakijazu to ja pierw uzywalam micelkow ziaji a teraz oleje( najbardziej dostepne oliwa z oliwek,z pestek winogron) nie wysuszaja skory - szczegolnie wokolo oczu a teraz na retinoidach to mam problem z cala twarza [pierw kilka kropli na palec i masuje oczka az sie wszystko rozpusci- mocze mikrofibre dokladnie wyciskam i zcieram wszytko ladnie pieknie nie podraznia, nawilza, i co dziwnego jest to bardzo dokladna metoda zadko sie rano budze z "podbitymi" oczami;D po zmyciu oczek znow nakladam kilka kropli na cala twarz i znow masuje,masuje i znow zcieram bardzo dokladnie wszystko usuniete do tego zero uczucia sciagniecia a wrecz przeciwnie;D jesli uzywasz dosc trwalego podkladu i tuszu mozna wspomoc olej - dolewajac ok 10 % oleju rycynowego ( tym myje oczy a cala reszte samym olejem
obecnie mam olej jojoba do twarzy ale czaje sie na czarnuszke albo wiesiolka;D


bardzo mozliwe ze sie go czesciowo lub calkowicie pozbedziesz jak ja mialam tak samo lojotok jak ******* ;D zmniejszyl trwale mi sie o jakies hmm......70 %;D co do wlosow to roznie mi ok 30-40% ale mi wlosy sporo urosly wiec mozliwe ze sa za ciezkie juz retinoidy wewnetrznie maja to do siebie ze unieczynniaja gruczoly lojowe trwale s

Brałam hormony wcześniej,ale były one przepisane przez derma na trądzik Diana,u endokrynologa nigdy nie byłam więc może warto iśc? Moja derma dawała mi skierowania na jakieś badania poziomu hormonów(tylko nie jestem tego pewna,czy aby napewno na to?)ale endokry zleci chyba bardziej szczególowe badania?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 21:25   #2737
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
tysiulka992
Myśle,że powinnaś zadbać o te hormony może tabletki anty sa za słabe,idź do endokrynologa on skieruje na szczegółowe badania,przebadaj się dokładnie u ginekologa może tam coś sie porobiło. Może masz helikobakterpyloli (chyba tak to sie pisze?) i trzeba się na to przeleczyć? Zrób szczególowe badania może gdzieś coś nie gra,zalecz wszystkie ząbki,a jeśli wszystko będzie ok to bierz się za retinoidy,no chyba,że juz próbowałas?


Nie martw się, nie jestes sama. Ja całą brode mam w bolących gulach,teraz zaczyna obsypywać mi czolo,boli mnie cała lewa strona głowy, bo te uje porobiły się za uchem i we włosach,wcale nie mogę spać na tej stronie. Też wybieram się do endokrynologa jeśli wszystko będzie ok to biore się za retinoidy.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------




Brałam hormony wcześniej,ale były one przepisane przez derma na trądzik Diana,u endokrynologa nigdy nie byłam więc może warto iśc? Moja derma dawała mi skierowania na jakieś badania poziomu hormonów(tylko nie jestem tego pewna,czy aby napewno na to?)ale endokry zleci chyba bardziej szczególowe badania?
dokladnie tak. najlepiej znalezc endokrynologa-ginekologa . mi nie chcial juz dac diany bo powiedzial ze ma za duzo hormonow a tak toksycznej piguly nie trzeba brac. dal mi slabsze hormony ( naraye) i powiedzial ze jak beda za slabe to ze mam przyjsc to jeszcze cos slabiutkiego dorzuci byleby nie truc sie diana .


co mnie napadlo? rozdrapalam sobie syfa na polczku maly wyskoczyl, pobolewal, chcialam delokatnie go usunac i przeholowalam boli mnie teraz policzek i mam go spuchnietego i pol twarzy zaczerwieniana. na szczescie tak bardzo nie jest podrapany po wierzchu ale pognieciony w srodku bardzo nalozylam masc ichtiolowa moze cos wyciagnie i zaraz zasmaruje jakims dentoseptem A ( bo sciaga ,zmniejsza opuchlizne i zaczerwienienie + zmieczula) i pozniej czyms gojacym. mam nadzieje ze slad za duzy jak opuchniecie zejdzie nie zostanie.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 15:39   #2738
lovebubble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam! Właśnie niedawno wybrałam się do dermatologa. Pani przepisała mi witaminę B6 i B2 łykac rano i wieczorem, rano przemywać twarz Afronisem następnie zastosować żel Davercin, a wieczorem również przemyć Afronisem i następnie żel/maść Acne derm. Dodatkowo codziennie piję herbatkę z bratka wieczorem jeden kubek. Jest ohydna, no ale. Co o tym myślicie?
Ja narazie widze malutkie efekty, pryszcze nie wyskakują i zniknęło troszkę zaczerwienienie. Aha i dodatkowo czasami przemywam twarz tą torębką z herbaty bratka.
Co mi poradzicie, czy może stosowałyście cos z tych rzeczy? I mam pytanie czy przecieranie twarzy bratkiem wysusza, nawilża czy co robi ze skórą? Bo jeśli wysusza, to ja dziękuję, gdyż po wyżej wymienionych środkach już mam wysuszoną twarz, a w szczególności nos.
Pozdrawiam i czekam na odp.!
lovebubble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 19:44   #2739
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, orientujecie się jak to jest z błonnikiem? Chciałabym przejść na dietę wysokobłonnikową, ale doczytałam na jakies stronce, że błonnik (tzn zbyt dużo błonnika w codziennej diecie, czyli powyżej 40 g) utrudnia wchłanianie niektórych leków. Może któraś z Was ma pojęcie jak to jest z Aknenorminem? Ewenutalnie przejdę na tą dietkę po kuracji oczywiście.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez magdzia915 Pokaż wiadomość
Cześć 9marca zaczynam swoja kuracje. i mam takie zapytanie do Was... czy to prawda, że w Niemczech izotek kosztuje dużo mniej?! i czy wydadzą mi go na podstawie polskiej recepty? w prawdzie moja dermatolog poleciła mi aptekę, gdzie kosztuje ok 170zł, ale zawsze lepiej rozejrzeć się za tańszym proszę o odpowiedź.pozdrawiam:cmok :
Ja sprawdziałam ceny Aknenorminu w Niemczech i nie były aż tak atrakcyjne dla mnie, czyli dla kogoś, kto mieszka dośc daleko od granicy. Ja kupuję Akne za 140zł za 60 kaps + pomadka rzecz jasna dlatego nie opłaca mi się, ale popytaj, szukaj
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 20:29   #2740
magdzia915
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziękuje
magdzia915 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 14:21   #2741
tysiulka992
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 397
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
tysiulka992
Myśle,że powinnaś zadbać o te hormony może tabletki anty sa za słabe,idź do endokrynologa on skieruje na szczegółowe badania,przebadaj się dokładnie u ginekologa może tam coś sie porobiło. Może masz helikobakterpyloli (chyba tak to sie pisze?) i trzeba się na to przeleczyć? Zrób szczególowe badania może gdzieś coś nie gra,zalecz wszystkie ząbki,a jeśli wszystko będzie ok to bierz się za retinoidy,no chyba,że juz próbowałas?


Nie martw się, nie jestes sama. Ja całą brode mam w bolących gulach,teraz zaczyna obsypywać mi czolo,boli mnie cała lewa strona głowy, bo te uje porobiły się za uchem i we włosach,wcale nie mogę spać na tej stronie. Też wybieram się do endokrynologa jeśli wszystko będzie ok to biore się za retinoidy.






[/I]
Hej dzieki za pomoc ;p jadnak juz sie wyjasnilo czemu nagle tradzik wrocil.. wlasnie dzieki wizazowi.. przeczytalam gdzies jak dziewczyna pisala ze po mleku jej tradzik sie zaostrza .. i uswiadomilam sobie ze ja dokladnie od tygodnia, czy od wtedy co pryszcze/guzki zaczely wyrastac pije regularnie mleko.. i to wlasnie taki typ allergii ;/ w dziecistwie faktycznie bylam uczulona na mleko... ale potem pulmonolog u ktorego sie lecze powiedzial ze juz nie jestem.. jednak nie to byla prawda.. bylam u dermatologa i on potwierdzil moje przepuszczenia.. od kilku dni nie jem wg nabialu i NIC NIE PRZYBYWA! a to co juz jest szybko sie goi!
nigdy bym ise nie spodziewala ze moim problemem jest tylko jakies glupie mleko..
tysiulka992 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 14:24   #2742
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Nie mam pojęcia jak reaguje izotrenina z błonnikiem. Radziłabym zapytać dermatologa

olkie a daj spokój, ja też nie mogę utrzymać rąk blisko siebie, tak mnie to korci. Ale ostatnio na prawdę tego przestrzegam.

Poza tym chciałam się wyżalić troszkę. Mija 140 dzień kuracji, a twarz nadal w gulach. Mój organizm działa b. powoli. Ostatnio myślałam, że jestem na dobrej drodze, a tu kolejne gule powyskakiwały, i wielki gigant na skroni jakoś mi źle.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 17:51   #2743
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia jak reaguje izotrenina z błonnikiem. Radziłabym zapytać dermatologa

olkie a daj spokój, ja też nie mogę utrzymać rąk blisko siebie, tak mnie to korci. Ale ostatnio na prawdę tego przestrzegam.

Poza tym chciałam się wyżalić troszkę. Mija 140 dzień kuracji, a twarz nadal w gulach. Mój organizm działa b. powoli. Ostatnio myślałam, że jestem na dobrej drodze, a tu kolejne gule powyskakiwały, i wielki gigant na skroni jakoś mi źle.
Nie przejmuj się może to chwilowe pogorszenie

Ja jutro idę się zapisać na kolejną wizytę do dermy, żeby dała mi skierowanie na badania no i jak będzie wszystko ok kolejną receptę na Akne

Też się trochę poużalam...
U mnie ogólnie jest jakby trochę lepiej...o wiele mniej mi wyskakuje gul ale dobija mnie ta czerwona twarz i łuszczenie;/ no i ogólnie samopoczucie mam co raz gorsze. Nie chce mi się z domu wychodzić i jak z kimś rozmawiam to spuszczam wzrok i ogólnie też mi jest źle... Najgorzej mnie dołuje to,że nie widzę za wiele osób z podobnym problem do mnie...Wszędzie widzę ludzi z ładną cerą i to mnie dobija
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:01   #2744
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

effciaa16, gazela12345 jak ja was doskonale rozumiem...
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 12:11   #2745
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Własnie co do mleka to lekarz powiedział mi,że po kuracji retinoidami powinno sie ograniczać nabiał. Ale nie dopytywałam sie dlaczego jeszcze nie byłam zdecydowana na tą kuracje.

Czy któraś z was słyszała coś o tym?

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Czym wyleczyłas ten trądzik,bo o tym nie pisałaś???
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:19   #2746
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tez slyszalam o tym ze nabial zaostrza tradzik
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:42   #2747
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja codziennie piję szklankę mleka, jem ogólnie tylko ser, serki topione, jogurty ...
i u mnie nie widac roznicy, mam ladniutka cere.
moze jak odstawie tabletki to mi sie mocniej pogorszy?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 16:37   #2748
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

melduję że u mnie dzisiaj ostatnia tabletka

wybrałam 150mg/kg, kuracja trwała od początku października i przez większość czasu brałam 50mg dziennie przy wadze 48kg.
1. nie miałam wysypu
2. od jakichś 2 (3?) miesięcy nie miałam ani jednej niespodzianki
3. włosy mogę myć raz na tydzień ale są okropnie suche
4. usta to wiadomo non stop w skórkach, ale chyba się już przyzwyczaiłam
5. oczy...przez całą kurację zawzięcie noszę soczewki, ale duży dyskomfort. Stosuję krople nawilżające (nigdy wcześniej tego nie potrzebowałam). Eh i ta ostrość widzenia...nie tylko po ciemku, ale i w dzień czasem łapie mnie coś takiego że wzrok nie chce się wyostrzyć
6. okropne bóle kręgosłupa, przez co musiałam zrezygnować z aktywności fizycznej i zrobił się ze mnie straszny 'flak'
7. mimo tego że dużo jem to schudłam, a dla mnie to akurat na minus
8. obrzęki twarzy szczególnie okolic oczu bardzo mi dokuczają i to tak dzień w dzień
9. straszne problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
10. a i zaraz na początku to zapalenie czerwieni wargowej

to chyba tyle na obecną chwilę nie żałuję że zdecydowałam się na kurację, bo patrzę w lustro i podobam się sobie zostało oczywiście sporo przebarwień ale twarz jest gładziutka cieszę się jednak że to już koniec zobaczymy co będzie dalej. życzę powodzenia wszystkim
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 18:20   #2749
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
melduję że u mnie dzisiaj ostatnia tabletka

wybrałam 150mg/kg, kuracja trwała od początku października i przez większość czasu brałam 50mg dziennie przy wadze 48kg.
1. nie miałam wysypu
2. od jakichś 2 (3?) miesięcy nie miałam ani jednej niespodzianki
3. włosy mogę myć raz na tydzień ale są okropnie suche
4. usta to wiadomo non stop w skórkach, ale chyba się już przyzwyczaiłam
5. oczy...przez całą kurację zawzięcie noszę soczewki, ale duży dyskomfort. Stosuję krople nawilżające (nigdy wcześniej tego nie potrzebowałam). Eh i ta ostrość widzenia...nie tylko po ciemku, ale i w dzień czasem łapie mnie coś takiego że wzrok nie chce się wyostrzyć
6. okropne bóle kręgosłupa, przez co musiałam zrezygnować z aktywności fizycznej i zrobił się ze mnie straszny 'flak'
7. mimo tego że dużo jem to schudłam, a dla mnie to akurat na minus
8. obrzęki twarzy szczególnie okolic oczu bardzo mi dokuczają i to tak dzień w dzień
9. straszne problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
10. a i zaraz na początku to zapalenie czerwieni wargowej

to chyba tyle na obecną chwilę nie żałuję że zdecydowałam się na kurację, bo patrzę w lustro i podobam się sobie zostało oczywiście sporo przebarwień ale twarz jest gładziutka cieszę się jednak że to już koniec zobaczymy co będzie dalej. życzę powodzenia wszystkim


daj jakieś swoje zdjęcie buźki, daj .
nie wiem czemu, ale mnie przez rok 20mg faszerują, jakby od razu mogli 40mg dać. kuracja pół roku krócej by trwała. nie wiecie od czego to zależy?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 18:39   #2750
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no to gratulacje i życze Ci ,aby to dziadostwo nigdy nie wróciło!!!
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 20:27   #2751
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
melduję że u mnie dzisiaj ostatnia tabletka

wybrałam 150mg/kg, kuracja trwała od początku października i przez większość czasu brałam 50mg dziennie przy wadze 48kg.
1. nie miałam wysypu
2. od jakichś 2 (3?) miesięcy nie miałam ani jednej niespodzianki
3. włosy mogę myć raz na tydzień ale są okropnie suche
4. usta to wiadomo non stop w skórkach, ale chyba się już przyzwyczaiłam
5. oczy...przez całą kurację zawzięcie noszę soczewki, ale duży dyskomfort. Stosuję krople nawilżające (nigdy wcześniej tego nie potrzebowałam). Eh i ta ostrość widzenia...nie tylko po ciemku, ale i w dzień czasem łapie mnie coś takiego że wzrok nie chce się wyostrzyć
6. okropne bóle kręgosłupa, przez co musiałam zrezygnować z aktywności fizycznej i zrobił się ze mnie straszny 'flak'
7. mimo tego że dużo jem to schudłam, a dla mnie to akurat na minus
8. obrzęki twarzy szczególnie okolic oczu bardzo mi dokuczają i to tak dzień w dzień
9. straszne problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
10. a i zaraz na początku to zapalenie czerwieni wargowej

to chyba tyle na obecną chwilę nie żałuję że zdecydowałam się na kurację, bo patrzę w lustro i podobam się sobie zostało oczywiście sporo przebarwień ale twarz jest gładziutka cieszę się jednak że to już koniec zobaczymy co będzie dalej. życzę powodzenia wszystkim
super oby efekty utrzymały się do końca życia hehe
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 21:53   #2752
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziękuję

niestety nie mam teraz nic ze zdjęć przy sobie, dopiero jak wrócę do domu to spróbuję coś znaleźć
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 20:16   #2753
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czesc dziewczyny
Dzisiaj byłam u dermy bo od kilku lat (co prawda nieregularnie) jestem leczona na trądzik, bezskutecznie ;/
Poczytałam gdzieś że często w takich przypadkach okazuje się że to gronkowiec złocisty i tak też jest w moim przypadku. Od przyszłego tygodnia zaczynam kuracje Aknenorminem i jestem podekscytowana bo mimo tych wszytkich niedogodności podczas kuracji widziałam kilka osób po tego typu lekach i jest rewelacja
Rano lece zrobić wyniki i w przyszłym tygodniu do dermy po receptę
Lekarz dał mi gwarancje zdrowej skóry za 4 miesiące!
Oby

ps. Czy to prawda że podczas kuracji nie można pić alkoholu???? ;/
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 20:34   #2754
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Nie wolno pić alko.

Ale skoro to jest gronkowiec złocisty,to dlaczego lekarz nie przeleczy
Cię na niego tylko retinoidami? one też leczą gronkowca???
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 20:46   #2755
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Niby nie można pić alkoholu, ale chodzi po prostu o to żeby nie przeciążać wątroby także od czasu do czasu jakieś piwko nie zaszkodzi

A co do gronkowca to też jestem ciekawa czemu nie antybiotyki tylko retinoidy za 4 miesiące owszem będziesz miala ładną buzię ale pytanie na jak długo efekt się utrzyma jeśli nadal będziesz miała gronkowca
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 21:41   #2756
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
Niby nie można pić alkoholu, ale chodzi po prostu o to żeby nie przeciążać wątroby także od czasu do czasu jakieś piwko nie zaszkodzi

A co do gronkowca to też jestem ciekawa czemu nie antybiotyki tylko retinoidy za 4 miesiące owszem będziesz miala ładną buzię ale pytanie na jak długo efekt się utrzyma jeśli nadal będziesz miała gronkowca
z tego co wiem tp gronkowca bardzo ciezko sie pozbyc nawet antybiotykiem. a slyszalam ze na bakterie i inne paskudztwa retinoid tez dziala zabojczo. tak cos mi sie o uszy obilo
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 06:43   #2757
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziewczyny co polecacie osłonowo na wątrobe ? derma przepisała mi przereklamowany hepatil, wiec szukam czegoś innego
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 09:27   #2758
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny co polecacie osłonowo na wątrobe ? derma przepisała mi przereklamowany hepatil, wiec szukam czegoś innego
ja łykam sylimarol 70mg
Pani w aptece mi to poleciła.

kurcze mam problem udało mi się umówić do dermy dopiero 16(zawsze mi się udawało o wiele wiele wcześniej) a tabletki mam do 17;/ Tyle, że muszę najpierw dostać skierowanie na badanie krwi i nie zdążę tego zrobić ehh. Będę musiała albo prywatnie załatwić badania, albo tam wejść jakoś może poza kolejką,żeby mi dała skierowanie tylko.... (już widzę ten wzrok wszystkich babć w poczekalni) jakbym miała więcej kasy to bym prywatnie chodziła i problem z głowy..
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 10:23   #2759
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

szczerze mówiąc to mój trądząik jest obiawem gronkowaca, którego ma 60% społeczeństwa, teraz przez 7 dni biore augmentin a za tydzień zaczynam aknenormin. Niewiem dokładnie jak mam zyc z gronkowcem dopiero po wizycie nasuneło mi sie 100 pytań które musze zadać lekarzowi. Podobno nie zarażam- ale ja tez musiałam skądś to dostać (podobno wszędzie mogło sie to stać a zwłaszcza u kosmetyczki lub basenie)

Rano zrobiłam wynki krwi i moczu a pani w okienku aż zapytała poco te badania bo podobno nietypowe. Wieczorem mam wizyte u laryngologa bo migdały prawdopodobnie do usunięcia...
Ach , co ja się mam z tym swoim ciałem
W zeszłym miesiącu wyleczyłam zęba za 900 zł a teraz od specjalisty do specjalisty...
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:19   #2760
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Oj tam kichaj na to,poprostu zapytaj kto teraz wchodzi i czy możesz wejśc z nim bo chciałaś o cos spytać(przeważnie się zgadzaja) wtedy pakuj się do gabinetu i nie patrz na nic! Tylko dlaczego nie dała Ci skierowania jak byłas na ostatniej wizycie,aby na kolejna przyjśc już z wynikami badań???

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc to mój trądząik jest obiawem gronkowaca, którego ma 60% społeczeństwa, teraz przez 7 dni biore augmentin a za tydzień zaczynam aknenormin. Niewiem dokładnie jak mam zyc z gronkowcem dopiero po wizycie nasuneło mi sie 100 pytań które musze zadać lekarzowi. Podobno nie zarażam- ale ja tez musiałam skądś to dostać (podobno wszędzie mogło sie to stać a zwłaszcza u kosmetyczki lub basenie)

Rano zrobiłam wynki krwi i moczu a pani w okienku aż zapytała poco te badania bo podobno nietypowe. Wieczorem mam wizyte u laryngologa bo migdały prawdopodobnie do usunięcia...
Ach , co ja się mam z tym swoim ciałem
W zeszłym miesiącu wyleczyłam zęba za 900 zł a teraz od specjalisty do specjalisty...
Oj biedaku rozumiem Cię też będe biegać od lekarza w poszukiwaniu przyczyn tego dziadostwa,bo po co mam się brać za izo skoro potem mogą być nawroty bo nie szukałam wcześniej przyczyny. Tylko ja też miałam poślizg czasowy,bo przeoczyłam termin wstawienia się w urzędzie pracy i wyrejestrowali mnie na okres trzech miesięcy. Byłam zawieszona w próżni,nie mogłam iśc państwowo do żadnego lekarza. Pozostało przeczekać i leczyć się domowymi sposobami.

Tego gronkowca aby znaleźc to wystarczy badanie krwi,od jakiego lekarza musi być skierowanie?

Matko 900zł za leczenie zęba nie lepiej było go usunąć?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.