DOULA czy warto skorzystać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-16, 15:24   #1
Laluniawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1

DOULA czy warto skorzystać


Cześć dziewczyny
niedługo wchodzę w kluczową fazę ciąży zastanawiam się nad usługami DOULA zapewnia pewien spokój fizyczny psychiczny i mówi wszystko co się dzieje zauważyłam , że w Warszawie jest także Pan Doul który także uczestniczy przed w trakcie oraz po porodzie oferując wsparcie. Co o tym dziewczyny sądzicie czy warto z tego skorzystać ?? Czy wy bierzecie sobie Doule Panią lub Pana który będzie wam pomagać przy porodzie??
Laluniawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:15   #2
tygrysymajawibrysy
przyczajony tygrys
 
Avatar tygrysymajawibrysy
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 88
Dot.: DOULA czy warto skorzystać

Cytat:
Napisane przez Laluniawawa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
niedługo wchodzę w kluczową fazę ciąży zastanawiam się nad usługami DOULA zapewnia pewien spokój fizyczny psychiczny i mówi wszystko co się dzieje zauważyłam , że w Warszawie jest także Pan Doul który także uczestniczy przed w trakcie oraz po porodzie oferując wsparcie. Co o tym dziewczyny sądzicie czy warto z tego skorzystać ?? Czy wy bierzecie sobie Doule Panią lub Pana który będzie wam pomagać przy porodzie??
Nie mam absolutnie żadnego problemu z lekarzem mężczyzną, ale pan doula do mnie nie przemawia.

Ogólnie jeśli ktoś czuje taką potrzebę, to jak najbardziej. Myślę, że to jest tak indywidualna kwestia, że nie ma co się oglądać na innych.
__________________
Tygrysiątko
tygrysymajawibrysy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 22:27   #3
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: DOULA czy warto skorzystać

Dokładnie jest to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli ktoś czuje, że potrzebuje takiej pomocy i stać go, to DOULA staje się nieoceniona. Ja nie korzystałam z takiej usługi jednak zastanawiałam się nad indywidualną położną - też nie skorzystałam. Uważałam że dam radę sama, jednak fakt brakowało mi na bieżąco wiedzy na temat tego co dzieje się w danej chwili.
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 08:08   #4
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: DOULA czy warto skorzystać

Cytat:
Napisane przez Laluniawawa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
niedługo wchodzę w kluczową fazę ciąży zastanawiam się nad usługami DOULA zapewnia pewien spokój fizyczny psychiczny i mówi wszystko co się dzieje zauważyłam , że w Warszawie jest także Pan Doul który także uczestniczy przed w trakcie oraz po porodzie oferując wsparcie. Co o tym dziewczyny sądzicie czy warto z tego skorzystać ?? Czy wy bierzecie sobie Doule Panią lub Pana który będzie wam pomagać przy porodzie??
Nie mam oporów do pana pielęgniarza (znam), ani do pana położnika, ale o panu doulu nie słyszałam. Nie wiem jak to miałoby wyglądać? Trzyma mnie za rękę? Od tego jest partner. Doula to bardziej taka "przyjaciółka do porodu", jakoś mężczyzna mi nie pasuje do tej roli. Być może komuś to będzie odpowiadać.
Za to sama rola douli jak najbardziej mi pasuje, sama zamierzam skorzystać z jej pomocy lub z własnej położnej (zależy od szpitala, który bym wybrała).

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dokładnie jest to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli ktoś czuje, że potrzebuje takiej pomocy i stać go, to DOULA staje się nieoceniona. Ja nie korzystałam z takiej usługi jednak zastanawiałam się nad indywidualną położną - też nie skorzystałam. Uważałam że dam radę sama, jednak fakt brakowało mi na bieżąco wiedzy na temat tego co dzieje się w danej chwili.
Ja przybierzałabym się do porodu sn po cc, więc w takiej sytuacji wsparcie osoby, która pomaga w takim porodzie jest nieoceniona, zwłaszcza, gdy nie wiadomo jaki będzie lekarz dyżurny i może rzucać hasłami "pani to na pewno nie urodzi, zaraz będzie pani błagać, żeby pociąć, chce pani zabić siebie i dziecko itd" no takie teksty czasem lecą
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 17:53   #5
EveryGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 408
Dot.: DOULA czy warto skorzystać

A ja myślę, że jeśli masz wydawać kasę, to dużo lepiej wziąć prywatną położną. Doula to tylko takie wsparcie psychiczne, a położna oprócz tego czuwa też nad wszystkim pod względem medycznym i może dużo więcej pomóc.
EveryGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 11:48   #6
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: DOULA czy warto skorzystać

Ja rodziłam w listopadzie sn po wcześniejszym cc i nie opłacałam położnej. Miałam szczęście, bo trafiłam na wspaniałą kobietę i jeśli kiedykolwiek będę jeszcze w ciąży to na pewno skorzystam z oferty płatnej położnej
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 17:43   #7
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: DOULA czy warto skorzystać

Cytat:
Napisane przez EveryGirl Pokaż wiadomość
A ja myślę, że jeśli masz wydawać kasę, to dużo lepiej wziąć prywatną położną. Doula to tylko takie wsparcie psychiczne, a położna oprócz tego czuwa też nad wszystkim pod względem medycznym i może dużo więcej pomóc.
Nie w każdym szpitalu jest taka opcja. A doulę można zabrać zawsze jako osobę towarzyszącą.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-01 18:43:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.