Julio Cortazar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-15, 18:53   #1
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194

Julio Cortazar


Znacie? Czytacie? Lubicie?
połknęłam w wakacje "Egzamin" a niedawno "Grę w klasy" i autentycznie poruszyły mnie. Teraz zrobiłam listę "do przeczytania" i będę polować.
Ciekawa jestem czy są wizażanki które są pod wrażeniem Cortazara, jak ja.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 20:55   #2
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Julio Cortazar

Cytat:
Napisane przez Rapsodia Pokaż wiadomość
Znacie? Czytacie? Lubicie?
połknęłam w wakacje "Egzamin" a niedawno "Grę w klasy" i autentycznie poruszyły mnie. Teraz zrobiłam listę "do przeczytania" i będę polować.
Ciekawa jestem czy są wizażanki które są pod wrażeniem Cortazara, jak ja.
Uwielbiam Cortazara, zwłaszcza Grę w klasy - piekna, wielowymiarowa powieść i opowiadania, w tym urocze Historie o Famach i Kronopiach.

Grę
czytałam wiele razy i nie mogę przeboleć utraty tego starego, zaczytanego egzemplarza z notatkami. Nowy
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica









Edytowane przez nebraska
Czas edycji: 2009-11-16 o 21:16
nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 19:34   #3
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Julio Cortazar

Och wiem co to znaczy utracić ukochany egzemplarz książki. Ja staram się nie pożyczać książek ani płyt, ale o dziwo najwięcej zniszczeń zrobiła moja córcia
Wracając do Cortazara, to Historie dopisuję na moją magiczną listę do przeczytania ;D
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug

Edytowane przez Rapsodia
Czas edycji: 2009-11-16 o 19:36
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 16:35   #4
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Julio Cortazar

Jeszcze nie czytałam, choć "Gra w klasy" wciąż czeka na swoją kolej. Myślę, że na taka lekturę trzeba mieć odpowiedni nastrój.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 18:37   #5
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Julio Cortazar

swojego czasu zaczytywałam się Cortazarem...
Gra, Wielkie wygrane, Egzamin, W osiemdziesiąt światów dookoła dnia, Książka dla Manuela, Kronopie i famy.... suuuuperrrr długo pozostawałam pod jego wpływem
tym, którzy dopiero zaczynają przygodę polecam również opowiadania - mają w sobie zawsze coś fantastycznego, taki magiczny zwrot akcji

teraz po kilki latach próbuję do niego wrócić - ale trochę ciężko jest mi się z powrotem wygryźć w ten nastrój, bo te książki wymagają swoistego skupienia... ze wstydem przyznam się, że po prostu po pracy czasem łatwiej sięgnąć po literaturę lekką choć niekoniecznie wartościową
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:15   #6
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Julio Cortazar

w liceum się zaczytywałam Cortazarem...właściwie przeczytałam prawie wszystko, dużo mam na półkach, ale Gra w klasy to moja ulubiona, czytałam nie raz i to na różne sposoby
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 21:03   #7
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Julio Cortazar

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
swojego czasu zaczytywałam się Cortazarem...
Gra, Wielkie wygrane, Egzamin, W osiemdziesiąt światów dookoła dnia, Książka dla Manuela, Kronopie i famy.... suuuuperrrr długo pozostawałam pod jego wpływem
tym, którzy dopiero zaczynają przygodę polecam również opowiadania - mają w sobie zawsze coś fantastycznego, taki magiczny zwrot akcji

teraz po kilki latach próbuję do niego wrócić - ale trochę ciężko jest mi się z powrotem wygryźć w ten nastrój, bo te książki wymagają swoistego skupienia... ze wstydem przyznam się, że po prostu po pracy czasem łatwiej sięgnąć po literaturę lekką choć niekoniecznie wartościową
zauważyłam to samo, jak moja córcia była mniejsza, znaczy mniej absorbująca łatwiej było mi się skoncentrować i zatopić w lekturze. Teraz czytam zrywami, między praniem, prasowaniem, lepieniem ciastolinii i jak już mam chwilę i siedzę z książką i jak już czuję że złapałam klimat to mnie wyrywa "mamusiu poczytaj mi Mulan, Bajki Ezopa lub sto innych :devil:
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-20, 10:45   #8
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Julio Cortazar

może powinnaś jej Cortazara czytać?
mój tata na dobranoc, kiedy miałam tak z 5-6 lat, czytał mi takie całkiem nie dziecięce rzeczy: mity greckie, Lema... i z tego co pamiętam to i tak się wciągałam, wcale mi to nie przeszkadzało (a że nie łapałam pewnie połowy niuansów to już inna sprawa )
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 09:50   #9
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Julio Cortazar

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
może powinnaś jej Cortazara czytać?
mój tata na dobranoc, kiedy miałam tak z 5-6 lat, czytał mi takie całkiem nie dziecięce rzeczy: mity greckie, Lema... i z tego co pamiętam to i tak się wciągałam, wcale mi to nie przeszkadzało (a że nie łapałam pewnie połowy niuansów to już inna sprawa )
nie wiem czy miałabym frajdę z lektury. Z resztą moje dzieciątko ma swój katalog ukochanych lektur-bajek z księżniczkami w głównych obsadach
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:02   #10
tarantata
Raczkowanie
 
Avatar tarantata
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 418
Dot.: Julio Cortazar

dzis odgrzewam watki
Cortazar to zdecydowanie moj ulubiony autor, uwielbiam jego styl pisania, od opowiadan po felietony. Gra w klasy? mistrzostwo jak dla mnie, ale trzeba byc oczytanym i "obgladanym" mega zeby zrozumiec wszystko. dlatego biore sie co jakis czas za nia i zawsze cos nowego...
__________________
zapuszczam! cel: 70 cm, jest: 59 cm
team v-cut!
tarantata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.