Usuwanie znamion dysplastycznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-17, 17:42   #1
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489

Usuwanie znamion dysplastycznych


Byłam u dermatologa i powiedział mi, że mam zespół znamion dysplastycznych i ,że powinnam je usunąć dopiero jak będę pełnoletnia (tzn cos ponmad 20 lat, teraz mam 15, jak przestanę rosnąć, bo po wycięciu są głębokie i szerokie blizny, które wraz ze wzrostem ciała się powiekszają. Aby to usunąć potrzebny jest dobry chirurg plastyczny i podobno robione są przeszzcepy skóry, jest narkoza itd. Chciałabym się dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat, oraz jakie są ceny zabiegu.
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 17:42   #2
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Usuwanie znamion dysplastycznych

Byłam u dermatologa i powiedział mi, że mam zespół znamion dysplastycznych i ,że powinnam je usunąć dopiero jak będę pełnoletnia (tzn cos ponmad 20 lat, teraz mam 15, jak przestanę rosnąć, bo po wycięciu są głębokie i szerokie blizny, które wraz ze wzrostem ciała się powiekszają. Aby to usunąć potrzebny jest dobry chirurg plastyczny i podobno robione są przeszzcepy skóry, jest narkoza itd. Chciałabym się dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat, oraz jakie są ceny zabiegu.
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 17:15   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Usuwanie znamion dysplastycznych

Witam Pania.

Jezeli jest to mozliwe, to z wycieciem zmian skornych dobrze jest poczekac do zakonczenia okresu dojrzewania. Wiaze sie to z tym, ze wczesniej istnieje duze ryzyko przerosniecia blizn po wycieciu.
Rodzaj zaopatrzenia ubytku skory po wycieciu np. znamienia zalezy od jego wielkosci oraz od okolicy ciala. moze to byc proste zeszycie skory, wykonanie plastyki platowej (odpowiednie przesuniecie skory z okolicy obok ubytku) lub ostatecznie, przeszczep skory. Koszty zabiegow najczesciej okreslane sa indywidualnie podczas konsultacji.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 17:15   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Usuwanie znamion dysplastycznych

Witam Pania.

Jezeli jest to mozliwe, to z wycieciem zmian skornych dobrze jest poczekac do zakonczenia okresu dojrzewania. Wiaze sie to z tym, ze wczesniej istnieje duze ryzyko przerosniecia blizn po wycieciu.
Rodzaj zaopatrzenia ubytku skory po wycieciu np. znamienia zalezy od jego wielkosci oraz od okolicy ciala. moze to byc proste zeszycie skory, wykonanie plastyki platowej (odpowiednie przesuniecie skory z okolicy obok ubytku) lub ostatecznie, przeszczep skory. Koszty zabiegow najczesciej okreslane sa indywidualnie podczas konsultacji.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 10:36   #5
marysia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2
Re: Usuwanie znamion dysplastycznych

Czy to prawda, ze znamiona dysplastyczne powinno usuwac sie w okresie jesiennym, wrzesien-listopad? Jezeli tak, to dlaczego?
marysia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 10:36   #6
marysia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2
Re: Usuwanie znamion dysplastycznych

Czy to prawda, ze znamiona dysplastyczne powinno usuwac sie w okresie jesiennym, wrzesien-listopad? Jezeli tak, to dlaczego?
marysia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 19:57   #7
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Usuwanie znamion dysplastycznych

Witam pania.

Jednym z powodow jest mozliwosc przebarwienia sie blizn po usunieciu znamion. Wlasciwosc ta utrzymuje sie przez 3 miesiace od wykonania zabiegu. Z tego powodu unika sie tego typu zabiegow w okresie letnim.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-07, 19:57   #8
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Usuwanie znamion dysplastycznych

Witam pania.

Jednym z powodow jest mozliwosc przebarwienia sie blizn po usunieciu znamion. Wlasciwosc ta utrzymuje sie przez 3 miesiace od wykonania zabiegu. Z tego powodu unika sie tego typu zabiegow w okresie letnim.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 07:58   #9
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Usuwanie znamion dysplastycznych

Odgrzewam stary wątek... zdiagnozowano u mnie zespół znamion dysplastycznych. Mam ich naprawdę b. b. dużo, dermatolog poradził żeby je usunąć mimo że nic z nimi się nie dzieje, no ale tak "na wszelki wypadek" lepiej się ich pozbyć... no ale jestem przerażona tym, że nie mogę ich usuwać laserowo, tylko wycinać chirurgicznie... czy naprawdę nie ma innej opcji?? Już wyobrażam sobie siebie calutką w bliznach... koszmar!!! Będzie blizna na bliźnie dosłownie. Przecież musi być jakieś inne wyjście. Może laserowo mogłabym pousuwać chociaż te malutkie znamiona, takie płaskie ciemne kropeczki???? Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Dajcie mi znać...
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:27   #10
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Usuwanie znamion dysplastycznych

Znamion barwnikowych nie można usuwac laserem, bo trzeba je po usunięciu zbadac...

Poczytaj sobie o znamionach dysplastycznych i zastanów się, czy na pewno masz ochotę na LASER Z tego,co mi lekarz powiedział... to je albo usuwac, albo obserwowac.. bo mogą zesłośliwiec...
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 13:33   #11
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Usuwanie znamion dysplastycznych

Znamiona dysplastyczne faktycznie bardzo czesto lubia zezłośliwieć, dlatego wymagaja stałej konsultacji lekarskiej (kontrola co 3 - 12 miesięcy) i skutecznej ochrony przed nasłonecznianiem. Laserem CO@ mozna usuwac tylko takie znamiona co do których ma się całkowita pewność, że nie są złośliwe - wymaga to więc wczesniejszej konsultacji lekarskiej
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-18, 10:56   #12
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Usuwanie znamion dysplastycznych

Dokładnie tak, chociaż ja uważam, że jeśli dane znamię nie jest w widocznym miejscu (np. na twarzy) to najlepiej usunąc je chirurgicznie Ja niedawno miałam usuwane dwa- z piersi i blizny są ledwo widoczne
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.