bankowe konto firmowe - tylko które? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 12:33   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

bankowe konto firmowe - tylko które?


Niebawem rozpoczynam własną działalność i w związku z tym muszę założyć konto firmowe. Jestem już prawie zdecydowana na mBank, ale z drugiej strony tak sobie myślę, że nie znam dokładnie ofert innych banków, więc może jednak niekoniecznie jest to najkorzystniejsza oferta Wizażanki-businesswoman powiedzcie z jakiego konta korzysta Wasza firma, jakie są jego zalety i wady. Iiii jeśli to konto w mBank to które? mBiznes konto czy mBiznes max?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 12:41   #2
Safira
Raczkowanie
 
Avatar Safira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Polecam Deutsche Bank PBC S.A
__________________
"Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

Safira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 17:58   #3
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez Safira
Polecam Deutsche Bank PBC S.A
Zaraz przejrzę jego ofertę.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 16:13   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Może jednak macie jakieś inne propozycje?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 16:20   #5
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

MagJa - a jaką działalnośc bedziesz prowadzić? Przy niektórych nie jest wymagane konto na "działalność" - wystarczy osobiste. A oferty kont osobistych sa tańsze niż firmowych.
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 16:24   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
MagJa - a jaką działalnośc bedziesz prowadzić? Przy niektórych nie jest wymagane konto na "działalność" - wystarczy osobiste. A oferty kont osobistych sa tańsze niż firmowych.
W moim przypadku raczej będzie wymagane, bo otwieram sklep internetowy. No chyba, że się mylę... Oprócz tego zamierzam świadczyć różnorakie usługi innym firmom.
A gdzie się można dowiedzieć kto musi, a kto nie musi otwierać konta firmowego? Bo faktycznie te osobiste są dużo tańsze
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 16:27   #7
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

dziewczyny - nie znam oferty Deutsche Banku ale z tego co się orientuję sa problemy ,żeby zrobić w tym banku wpłate na własne konto. Klienci sa odsyłani do innego banku , żeby tam zrobić wpłatę na swoje konto w DB. Wiem ,że to jest paranoja / ja też tego nie mogę zrozumieć / ale na pewno tak jest. Jaki jest powód ,że nie chca przymowac wpłat sami - nie wiem. A jest to prawda, bo jestem kasjerką w tym "innym banku" - /nie bede reklamować/ i sama osobiście takie wpłaty przyjmuję . Dodam ,że db od "mojego" banku jest ulicę obok.
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 16:31   #8
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

rozliczenia przez konto osobiste mogą prowadzić osoby , które prowadzą jednoosobowa firmę / też to zależy od rodzaju działaności/ np. agent ubezpieczeniowy . Dokładnie ci nie powiem , bo to nie moja działka i tak do końca nie jestem w tym temacie zorientowana. Jeżeli chcesz prowadzic sklep - to chyba musisz jednak założyć konto na działalność. Niestety.
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:07   #9
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
rozliczenia przez konto osobiste mogą prowadzić osoby , które prowadzą jednoosobowa firmę / też to zależy od rodzaju działaności/ np. agent ubezpieczeniowy . Dokładnie ci nie powiem , bo to nie moja działka i tak do końca nie jestem w tym temacie zorientowana. Jeżeli chcesz prowadzic sklep - to chyba musisz jednak założyć konto na działalność. Niestety.
W sumie moja firma jest jednoosobowa, więc może jednak poszukam jakichś informacji na temat tego koniecznego (albo i nie) otwierania konta firmowego. W sumie, jakby się uparł wystarczą mi 2 moje osobiste konta Jedno za darmo, drugie za parę złoty, przelewy po 50gr - czego chcieć więcej?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:44   #10
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

MagJa - musiałabyś poczytać regulamin zakładania kont osobistych. Popytałabym w pracy i dałabym ci znać dokładnie co i jak ale właśnie jestem na urlopie /jeszcze przyszły tydzień/ i nie wybieram sie do pracy. Jeżeli bardzo ci zależy - daj znac to zadzwonię do koleżanki i się dowiem.
A tak na marginesie to w naszym banku sa konta bez opłat dla osób do 30 roku życia / sprawdziłam - masz mniej niz 30 / , przelewy przez internet za 50gr /elixiry/ i karty bankomatowe , którymi wypłacasz gotówke / za granica też/ -bez opłat . Ale jak juz masz dwa - to nie wiem czy chciałabys jeszcze trzecie ?

ps, daj znac - czy mam dzwonic do koleżanki
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:58   #11
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Magjus tak offtopic'owo: co to za sklep Z kosmetykami
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 18:13   #12
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

moi rodzice mają konto firmowe w Lukas Banku i bardzo je sobie chwalą
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 18:21   #13
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Z kont firmowych polecam PKO Inteligo.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:10   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez kasienka.b
Magjus tak offtopic'owo: co to za sklep Z kosmetykami
Tak Magja zaklada sklep z kosmetykami. Ja juz w stoje w kolejce jako kandydatka na stalego klienta

i na temat:
http://direct.money.pl/kontafirmowe/ - ten portal ma dobre analizy porownawcze.

http://www.msp.money.pl/ - i tu masz jeszcze troche info bardziej ogolnych
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:22   #15
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
MagJa - musiałabyś poczytać regulamin zakładania kont osobistych. Popytałabym w pracy i dałabym ci znać dokładnie co i jak ale właśnie jestem na urlopie /jeszcze przyszły tydzień/ i nie wybieram sie do pracy. Jeżeli bardzo ci zależy - daj znac to zadzwonię do koleżanki i się dowiem.
A tak na marginesie to w naszym banku sa konta bez opłat dla osób do 30 roku życia / sprawdziłam - masz mniej niz 30 / , przelewy przez internet za 50gr /elixiry/ i karty bankomatowe , którymi wypłacasz gotówke / za granica też/ -bez opłat . Ale jak juz masz dwa - to nie wiem czy chciałabys jeszcze trzecie ?

ps, daj znac - czy mam dzwonic do koleżanki
Cytat:
Napisane przez kasienka.b
Magjus tak offtopic'owo: co to za sklep Z kosmetykami
Skąd wiedziałaś
A tak serio - z kosmetykami, ale nie tylko. Docelowo ma to być sklep wielobranżowy z różnymi niezbędnymi do życia nam - kobietom rzeczami
Cytat:
Napisane przez Rena
Tak Magja zaklada sklep z kosmetykami. Ja juz w stoje w kolejce jako kandydatka na stalego klienta

i na temat:
http://direct.money.pl/kontafirmowe/ - ten portal ma dobre analizy porownawcze.

http://www.msp.money.pl/ - i tu masz jeszcze troche info bardziej ogolnych
Oooo, dzięki. Sobie popatrzę i może coś z tego w końću wywnioskuję.

Dzięki za rady Tak się składa, że mam konto w Twoim banku właśnie to poniżej 30stki
A jak masz dzwonić do koleżanki specjalnie dla mnie, to daj sobie spokój. Jakoś się sama dowiem. A za chęci dziękuję

Dziewczyny, podawajcie od razu ile płacicie za dane konto miesięcznie, po ile są przelewy i czy są jakieś inne opłaty, o których warto wiedzieć Bo przebrnąć samemu przez regulaminy i cenniki wszystkich kont, to nie lada sztuka...

Edytowane przez MagJa
Czas edycji: 2006-08-20 o 21:21
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:38   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez MagJa
Dzięki za rady Tak się składa, że mam konto w Twoim banku właśnie to poniżej 30stki
domyslam sie ze mowicie o koncie osobistym w wbk - jesli tak to ja wlasnie takie posiadam jestem zadowolona, wbk ma w tym momencie najbezpieczniejsza bankowosc elektroniczna i najlepsze zabezpieczenia.

Wada jest jedna - za to duza - w Krakowie bankomatow jak na lekarstwo... i nie zapowiada sie jakas wieksza poprawa.

Nie wiem jak wyglada sytuacja z kontami firmowymi w wbk, wiem cos nie cos ze np w bph konta firmowe sa znacznie lepiej prowadzone niz te osobiste, z tym ze bph bedzie teraz mialo fuzje z pko i nie wiem jak to sie odbije na klientach banku (teoretycznie nie powinno)
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:44   #17
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Jeśli nie jest jeszcze za późno na decyzję to przejrzyj sobie proszę zestawienie kont firmowych w chyba wszystkich głownych bankach --> http://www.bankier.pl/firma/uslugi_b...nie/index.html
mi były bardzo pomocne
pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 21:15   #18
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez palomino
Jeśli nie jest jeszcze za późno na decyzję to przejrzyj sobie proszę zestawienie kont firmowych w chyba wszystkich głownych bankach --> http://www.bankier.pl/firma/uslugi_b...nie/index.html
mi były bardzo pomocne
pozdrawiam
Nie jest za późno jeszcze. Dzięki za kolejną stronkę, w sumie mi znaną, tylko zapomnianą Wynika z niej to samo, co z podanej przez Renę, czyli, że w sumie jak dla mnie najlepszy jest Volkswagen Bank Płacę raz na 2 lata 50zł za wydanie karty i prowadzenie konta i przelewy mam za darmo Co prawda wypłata w bankomacie kosztuje 5zł, ale zawsze przecież można płacić kartą, a jak już zajdzie konieczność wypłaty, to przelewik na inne konto (znaczy swoje prywatne) i po sprawie

Ma ktoś konto w Volkswagen Bank? Faktycznie to wygląda tak różowo? Żadnego podstępu w tym nie ma

Cytat:
Napisane przez Rena
domyslam sie ze mowicie o koncie osobistym w wbk - jesli tak to ja wlasnie takie posiadam jestem zadowolona, wbk ma w tym momencie najbezpieczniejsza bankowosc elektroniczna i najlepsze zabezpieczenia.

Wada jest jedna - za to duza - w Krakowie bankomatow jak na lekarstwo... i nie zapowiada sie jakas wieksza poprawa.

Nie wiem jak wyglada sytuacja z kontami firmowymi w wbk, wiem cos nie cos ze np w bph konta firmowe sa znacznie lepiej prowadzone niz te osobiste, z tym ze bph bedzie teraz mialo fuzje z pko i nie wiem jak to sie odbije na klientach banku (teoretycznie nie powinno)
Ano o BZ WBK mówimy Przynajmniej ja I faktycznie w Krakowie bankomatów nie za wiele, w moim rodzinnym mieście ani jednego (był jeden, ale zmył się wraz z bankiem) i dlatego też nie do końca mi się widzi konto w mBanku, bo on też korzysta z bankomatów BZ WBK. No i Euronetu, ale do nich do już w ogóle mam uraz po tym jak bezpodstawnie jeden z bankomatów zeżarł mi kartę. Pin był dobry, a on twierdził, że zły
A co mam rozumieć przez to, że konta firmowe są lepiej prowadzone??
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 22:32   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez MagJa
Nie jest za późno jeszcze. Dzięki za kolejną stronkę, w sumie mi znaną, tylko zapomnianą Wynika z niej to samo, co z podanej przez Renę, czyli, że w sumie jak dla mnie najlepszy jest Volkswagen Bank Płacę raz na 2 lata 50zł za wydanie karty i prowadzenie konta i przelewy mam za darmo Co prawda wypłata w bankomacie kosztuje 5zł, ale zawsze przecież można płacić kartą, a jak już zajdzie konieczność wypłaty, to przelewik na inne konto (znaczy swoje prywatne) i po sprawie
przelewy za darmo to w Twoim przypadku powazny argument, pewnie bedziesz ich robila duzo - wiec radze Ci sie sugerowac tym parametrem. Wyplata z bankomatu 5zl to duzy minus (to moze jest wlasnie cena jaka placisz za inne udogodnienia? bank nie zainwestowal w infrastrukture).

Cytat:
Napisane przez MagJa
Ano o BZ WBK mówimy Przynajmniej ja I faktycznie w Krakowie bankomatów nie za wiele, w moim rodzinnym mieście ani jednego (był jeden, ale zmył się wraz z bankiem) i dlatego też nie do końca mi się widzi konto w mBanku, bo on też korzysta z bankomatów BZ WBK. No i Euronetu, ale do nich do już w ogóle mam uraz po tym jak bezpodstawnie jeden z bankomatów zeżarł mi kartę. Pin był dobry, a on twierdził, że zły
i rozumiem ze reklamowalas to zdarzenie? jaka mialas odpowiedz?
Cytat:
Napisane przez MagJa
A co mam rozumieć przez to, że konta firmowe są lepiej prowadzone??
tzn ze sie bardziej staraja dogodzic firmom.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 23:08   #20
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez Rena
i rozumiem ze reklamowalas to zdarzenie? jaka mialas odpowiedz?
Nawet o tym nie pomyślałam. Powiedziano mi tylko, że Euronet kart nie zwraca, tylko od razu niszczy i że moge już złożyć wniosek o nową. Najlepsze, że tą ledwo co dostałam, bo poprzednia się przeterminowała. Całe szczeście to była karta Pekao SA, a tam za jej wydanie się nie płaci.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 21:57   #21
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez MagJa
Ma ktoś konto w Volkswagen Bank? Faktycznie to wygląda tak różowo? Żadnego podstępu w tym nie ma
Ponawiam pytanie
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 20:26   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

i jakie konto wybrałaś??
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 21:11   #23
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
i jakie konto wybrałaś??
W Volkswagen Bank Direct - płacę tylko raz na 2 lata 50zł za kartę i raz na rok 36zł za token - wszystkie przelewy za darmo, utrzymanie konta i założenie też. Tylko wypłaty są bodajże za 4 czy 5zł, ale od czego są przelewy? Przeleje sobie kasęna swoje prywatne konto i wypłacę za darmo
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:37   #24
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: bankowe konto firmowe - tylko które?

Dziewczynki podbijam
minęło już troszkę czasu od założenia tego wątku a problem bardzo aktualny jak dla mnie. Jakie macie konta firmowe? przypuszczam, że oferta banków się troszkę poszerzyła...
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.